Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Hlas lidu z facebooku: O komunistech


Hlas lidu z facebooku: O komunistech

Komunisti žili 20 let z nakradeného, a kradli hned několikrát, nejprve vyhnali Němce – 3 miliony, jejichž majetek domy atd. si nechali, pak znárodnili a rozkulačili všechny sedláky... pozavírali živnostníky od Bati až po obyčejné řemeslníky, studenty, kněze a všechny myslící odpůrce, hrabali a kradli jak o život a přesto za pár let byli opět na huntě, a tak udělali měnu a okradli všechny co zbyli... pěkně ráz na ráz... popravili hrdiny, rozbili umístěnkama tradiční rodiny, vyštvali mozky ze země, dirigovali nám, kdo čím a za kolik bude a kde...

 

 

 

 

S pomocí Rusáků a jejich gulagů a satelitů stíhali národ s bídou nakrmit a oblíct, stavěli pro něj králíkárny a drželi se dalších 20 let tím, že do ničeho zpět neinvestovali, v rámci soc. tábora pěstovali defakto výměnný obchod s aušusy, 20 let jsme nebyli normálně konkurence schopní... s naší měnou jsme si mohli vytřít prdel i v blbém Bulharsku... a na západě by nám neprodali za český koruny ani hajzlpapír... po komunistech zbyla zničená fauna i flora, špinavé řeky a města, mrtvé lesy, nemocná zvěř a nasraní, zlomení a bezpáteřní konzumenti všech dvou TV programů a jejich ideologických seriálů...

 

Hanba by nás měla všechny fackovat, kdykoli nedáme po tlamě každému, kdo ty zkurvený vrahy, udavače a uzurpátory hájí...Author: LADA DVORSKA # ToxaPopa84
Slovensko2013-09-1567
-
 21% ( 43 people voted )
+
Futbalista Masaryk smúti: Prečo pre umierajúcu švagrinú neprišiel vrtuľník?
Dnes 13:00 - Žaneta Masaryková († 39) z Radimova (okr. Skalica), švagriná známeho ligového futbalistu Pavla Masaryka, sa vážne zranila pri dopravnej nehode.


Pavol Masaryk sa nevie zmieriť so smrťou svojej švagrinej Žanety.
Autor: anc

Podľa úsudku blízkych potrebovala súrne prevoz vrtuľníkom do nemocnice v Bratislave, no ten nepriletel... Doplatila mladá žena na skončenie licencie pre základne leteckej záchrannej služby v Bratislave a Trenčíne, o ktoré sa nedávno zaujímal aj Nový Čas?

Nehoda sa stala v piatok popoludní len pár metrov od domu Masarykovcov. Na rovnej ceste za Radimovom sa ich auto čelne zrazilo s protiidúcim vozidlom.

„Sanitka tam bola do dvadsiatich minút a Žanetu následne prieviezli do skalickej nemocnice,“ uviedol jej švagor Pavol Masaryk, ligový futbalista, ktorý naposledy obliekal dres Senice. V miestnej nemocnici bol pripravený tím lekárov, ktorý sa pustil do záchrany vodičky auta s rozsiahlymi vnútornými zraneniami. „Čakali sme, že ju v takomto naliehavom prípade prevezú vrtuľníkom do Bratislavy. Šokovalo nás však, že vraj pre ňu nemôžu poslať vrtuľník, lebo majú neplatnú licenciu! Keby ju rýchlo previezli, ešte by mala šancu na prežitie,“ nazdáva sa Pavol.

Ďalšie 3 fotografie v galérii.

Vážne zranenú Žanetu Masarykovú museli do Bratislavy prevážať sanitkou.
Autor: anc
Spolujazdcom ani vodičovi oprotiidúceho auta sa nič vážne nestalo. Žanete Masarykovej, matke talentovaného hokejového brankára Skalice Stanislava Masaryka, sa v skalickej nemocnici stav zhoršoval. „Keďže nebol k dispozícii vrtuľník, chceli ju do Bratislavy previezť aj sanitkou. Bolo však neskoro. Už sa ju nepodarilo zachrániť. Zomrela tri hodiny po nehode na vnútorné krvácanie,“ dodáva Pavol Masaryk. Nechápe, ako môže takto niekto rozhodovať o ľudskom živote. „Človek si celý život platí nemocenské poistenie, a keď potrebuje pomoc, tak sa jej nedočká pre takúto banalitu. Je to neospravedlniteľné!“ hovorí pod vplyvom silných emócií.

Prečo v tomto prípade nebola letecká záchrana do Skalice vyslaná? „Kým by vrtuľník pristál, bolo by tam časové zdržanie. Preto boli na miesto nehody vyslané sanitky,“ uviedol Jozef Minár, hovorca operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Nemocnica žiadala o transport pacientky aj po druhý raz, keďže vyšetrenie na CT ukázalo život ohrozujúce zranenia. „Zranenú ženu prevážala do Bratislavy sanitka RZP. Pacientke sa však počas jazdy zdravotný stav zhoršil a aj napriek snahe sa ju lekárom nepodarilo oživiť,“ dodal Jozef Minárik. O dôvodoch, prečo neletel vrtuľník, nechcel polemizovať.

Je pravdepodobné, že rodina bude trvať na preverení postupu, aby sa zistilo, či bolo možné v prípade včasného prevozu vrtuľníkom Žanetu zachrániť...

Ďalšie 3 fotografie v galérii.
Národné centrum srdcových chorôb: Sanitka sem nedorazila. Pacientka cestou zomrela.
Autor: anc
Vrtuľníky z Bratislavy a Trenčína nelietajú!

Na Slovensku je sedem vrtuľníkových základní: Bratislava, Trenčín, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Poprad a Košice. Od štvrtka však dočasne z Bratislavy a Trenčína vrtuľníky nelietajú. Prevádzkovateľovi, ktorý pokrýval celé Slovensko, skončila licencia a ministerstvo zdravotníctva začalo v máji nové výberové konanie. Zatiaľ rozhodlo len o piatich miestach. „Netreba robiť paniku. Zo 7 vrtuľníkových bodov 5 bolo pridelených súčasnej firme, keďže sa prihlásila jediná. V prípade dvoch sa prihlásilo viac spoločností, preto je výberové obstarávanie dlhšie,“ povedala Zuzana Čižmáriková, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva. O neobsadených bodoch by sa malo rozhodovať začiatkom budúceho týždňa. Za normálnych okolností by vrtuľník z Bratislavy pre pacientku do Skalice dorazil za 20 minút. Aj z Nitry by to stíhal, pretože by vzdialenosť prekonal za 24 minút. Nový Čas minulý týždeň informoval o situácii, keď nefunkčnosť dvoch stanovíšť môže v určitých prípadoch ohroziť pacientov!


čo za debilov tu obstaravaju taketo veci?
ako boha možu dopustiť toto,že nie je vrtulnik lebo vyberaju inu firmu,


však mali dementi vyberať tak aby nebola žiadna medzera,


ako fico neuraz sa ale toto čo tu predvadza tvoja garnitura tupcov je už fakt fest dosť,vdaka tvojej arogantnosti a menovani tvojich tupcov do funkci,umrel zbytočne človek,


,hnus

333 # RyneRuqu84
-
 58% ( 9 people voted )
+
2013-09-15 16:21:23 55d88d6a
{Komunisti žili 20 let z nakradeného, a kradli hned několikrát} To je blbosť, pretože situácia bola podobná ako dnes. Kapitalisti ekonomickou cestou zdierali ľudí a tí prirodzene stratili trpezlivosť, preto podporili zmenu režimu, ktorá nebola ničím iným ako navrátením majetku občanom a poriešením kapitalistov, ktorí zdierali zamestnancov, pretože im to systém umožňoval.

Keď kapitalisti vykorisťujú prácu občanov, je to nazývané šikovnosťou a keď ich komunisti neskôr poriešia, má sa to nazvať zločinom a krádežou ?

MrProper # JewuQowo48
-
 75% ( 26 people voted )
+
2013-09-15 16:34:42 5be9f933
Hlad lidu ? Skôr hlas vypatlaných a zmanipulovaných, ktorí komunizmus nezažili.

{S pomocí Rusáků a jejich gulagů a satelitů stíhali národ s bídou nakrmit a oblíct} V gulagoch boli zločinci, ktorí však museli pracovať...dnes nás kriminálnici stoja nemalé peniaze.


{stavěli pro něj králíkárny} Tie tzv. králikárne sa dnes predávajú za ťažké prachy a neustále je o tieto kvalitné byty záujem.


Za komunizmu neboli ani Tatry tak rozbité ako sú dnes a nechodila tam len smotánka, ale aj pracujúci, pretože si to mohli dovoliť. Dnes si za 360 euro mesačne nemôžu dovoliť ani vlastné bývanie v "králikárňach" postavených komunistami.


MrProper # JewuQowo48
-
 79% ( 18 people voted )
+
2013-09-15 16:41:48 5be9f933
{Hanba by nás měla všechny fackovat, kdykoli nedáme po tlamě každému, kdo ty z-kur-vený vrahy, udavače a uzurpátory hájí...} Presne to je tá kapitalistická totalita. Mlátiť každého kto neuznáva tento chorý režim, ale hlavne, že totalitou nazývajú obdobie socializmu i keď tu dnes chodia po uliciach policajti so samopalmi. Tupá facebooková háveď už nedokáže rozpoznať nepriateľa a naďalej poslušne financujú okrem iného aj plastikové rypáky europoslancom.
MrProper # JewuQowo48
-
 59% ( 7 people voted )
+
2013-09-15 16:46:22 5be9f933
Miesto toho, aby kapitalisti zlepšili život občanov kritizujú socializmus, lebo sa obávajú, že sa ľudia prebudia a budú žiadať návrat socializmu, pretože ten bol dokázateľne na vyššej úrovni.
MrProper # JewuQowo48
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-09-15 16:50:02 5be9f933
Nezáleží na názve režimu, vždy záleží len na tom, kto ho riadi. Socializmus, kapitalizmus, feudalizmus, demokracia, mierokracia, dobromizmus, všetko je to len názov niečoho čo stvoril vždy len človek.
Ak tento človek baží po moci a sláve, peniazoch a rešpekte, nikdy sa ľudia nebudú mať v jeho režime dobre.

lucifer # FaliQuva33
-
 68% ( 12 people voted )
+
2013-09-15 17:04:06 55ede023
loading...
V gulagoch neboli len zločinci. Boli tam aj ľudia, ktorých jediným "zločinom" boli názory nezhodujúce sa s ideológiou. A pomaličky to prichádza znovu.
Socializmus je oprávnene kritizovateľný, ale rovnako tak je kritizovateľné to, čo je okolo nás dnes.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-15 17:08:29 c16eba66
Lucifer, vždy sa nájde niekto, kto režim sk.urví. Ak je príležitosť, takíto stoja v rade. Problém je inde - v hlúposti tých dole.
Pock # SihySuri34
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-15 17:10:03 c16eba66
Davo prepáč, ale vypatlanosti píšeš ty:
"{S pomocí Rusáků a jejich gulagů a satelitů stíhali národ s bídou nakrmit a oblíct} V gulagoch boli zločinci, ktorí však museli pracovať...dnes nás kriminálnici stoja nemalé peniaze."
kolegov dedo bol v ruskom gulagu. Prečo? Lebo bol zločinec? Kdeže. Bol tam preto, lebo šiel v obleku po Martine práve vtedy keď sovieti viedli skupinu určenú do gulagu. A akosi sa im neuzdal, tak ho pribrali. Uznávam, je to značne extrémny prípad, ale koľko mysliš, že z tých "oficiálne" odvlečených na Sibír bolo skutočne zločincov a koľkí iba niekomu vadili?
Idealizuješ si rusov a ja len dúfam, že ti niekedy krutá realita nenabúra tvoje ružové predstavy.

Krovak # FugePuty85
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-09-15 17:14:48 55a26e9f
Autor je idiot , k tomu sa nedá nič viac ..

Pepe # DuruMari50
-
 74% ( 13 people voted )
+
2013-09-15 17:18:46 5f665254
Položme si otázku kto je teraz pri moci...áno sú to kapitalisti a väčšina Slovákov sa nemá lepšie ako za socializmu. Jedinými istotami sú dane a smrť - Hranolove istoty, ktoré na predvolebných baneroch neboli spomenuté.

{V gulagoch neboli len zločinci. Boli tam aj ľudia, ktorých jediným "zločinom" boli názory nezhodujúce sa s ideológiou.} Napríklad vykorisťovanie pracujúcej triedy sa tiež nezhodovalo s ideou socializmu, ale kto mal problém s tým, že ľudí, ktorí to mali v pláne trestali ?

MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 17:22:05 5be9f933
Okrem toho dnes aktívne monitorujú kritikov režimu. Napríklad aj ľudí zo slobodného vysielača, takže sa netvárme, že dnes majú ľudia slobodu. Môžu si akurát kritizovať systém, pokiaľ ich moc nevidieť, ale keď už ich je viac počuť, dostávajú sa do problémov. V tv preto neuvidíte ľudí, ktorí by poukazovali na lepšiu úroveň za socializmu. Možno raz za rok tam dajú nejakého hlúpejšieho zástancu socializmu, ktorý nemá dobré argumenty a znalosti, aby udržali ilúziu objektívnej diskusie.
MrProper # JewuQowo48
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-09-15 17:25:37 5be9f933
{kolegov dedo bol v ruskom gulagu. Prečo? Lebo bol zločinec? Kdeže. Bol tam preto, lebo šiel v obleku po Martine práve vtedy keď sovieti viedli skupinu určenú do gulagu. A akosi sa im neuzdal, tak ho pribrali. Uznávam, je to značne extrémny prípad, ale koľko mysliš, že z tých "oficiálne" odvlečených na Sibír bolo skutočne zločincov a koľkí iba niekomu vadili?} Myslím si, že tam boli skôr iné dôvody aj keď to samozrejme neviem. Videl som však jednu diskusiu v ktorej sa udávali podobné hlúpe dôvody odňatia slobody za socializmu, ale neskôr sa zistilo, že tam bolo toho o veľa viac a že tí ľudia neboli také neviniatka. Niečo podobné bolo možné vidieť aj v diskusii na slobodnom vysielači. Išlo väčšinou vždy o filtrovanie informácií za účelom ohovorenia režimu i keď uznávam, že žiadny režim nie je dokonalý a mohlo sa stať niekomu neprávo, ale porovnajme si mizériu tých pár ľudí s mizériou väčšiny občanov, ktorí dnes dostávajú vreckové za prácu. Ak však bol nevinný, uznávam, bol to zločin a bolo by na mieste, keby strestali tých, ktorí boli za to zodpovední. Žiadny človek by nemal byť odsúdený bez dôvodu.


Idealizuješ si rusov a ja len dúfam, že ti niekedy krutá realita nenabúra tvoje ružové predstavy.{ale koľko mysliš, že z tých "oficiálne" odvlečených na Sibír bolo skutočne zločincov a koľkí iba niekomu vadili?} Sibírom sa odporcovia často oháňajú, ale to boli ešte tie začiatky, keď trestali vykorisťovateľov a neskôr už tam neboli žiadny väzni.


Treba si vypočuť aj argumenty Ondriaša...ten tiež zaujímavo hovoril o gulagoch na ktoré sa neustále kapitalisti odvolávajú:
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=kudxFc90jh8


MrProper # JewuQowo48
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-15 17:37:16 5be9f932
{Idealizuješ si rusov a ja len dúfam, že ti niekedy krutá realita nenabúra tvoje ružové predstavy.} Ja akurát považujem rusov za lepšiu voľbu a dobre si uvedomujem, že dokonalosť nemožno dosiahnúť.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 17:38:33 5be9f932
Našli sa aj takí, ktorí tvrdili, že ich komunisti odsúdili za dlhé vlasy a podobne, ale to, že mali doma arzenál už nehovorili. Kapitalistická propaganda bola neuveriteľne silná a preto kapitalisti nemuseli zlepšovať ľuďom podmienky a mohli ich extrémne vykorisťovať. Stačilo ohovárať komunizmus a v ľuďoch vytvoriť ilúziu, že niet inej alternatívy ako mizerný kapitalizmus, lebo vraj socializmus je ešte horší i keď fakty hovoria jasne a práve dnes väčšina mladých žije u rodičov a nemá ani na to, aby si založila rodinu a platila podnájom, pretože z vreckového 360 euro (plat aj s nadčasmi) sa skutočne moc nedá plánovať budúcnosť.
MrProper # JewuQowo48
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-15 17:45:01 5be9f933
MrProper, a zažil si reálne ten "reálny" socializmus? Koľko rokov si mal v roku 89?
Mňa vyšetrovala ŠTB za jedinú nevinnú vetu, v ktorej našli protištátnu narážku akurát oni a ešte ten, čo ma udal. Kamaráta zbalili policajti práve pre dlhé vlasy a na stanici ho zmlátili len preto, že na otázku, ako sa volá, povedal, že sa volá Juraj Jánošík. Ani sa neunúvali pozrieť sa mu do občianky, kde by zistili, že sa tak volá naozaj.
Pock # SihySuri34
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-15 18:40:14 c16eba66
Úprimne ľutujem autorku /článku- príspevku/ , lebo v tejto SR, ČR. spolu bolo hajajááj členmi KS a spolu s rodinou tvorili výrazné percento obyvateľov. A keď sa to začne "pretriasať" tak toľko invektív sa tu ešte nenašlo... lebo kadejakých disidentov, obracačov systému, či iníích "slobody-milovných" nastavovačov hrude... a na druhej strane ortodoxných budovateľov bezproblemových zajtrajškov ,či ideologov bezalternatívnej, jednoznačnej budúcnosti sa nájde.....vždy. Objektívne hodnotenie je výsadou veľkosti umu a ducha.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-09-15 19:10:38 58d4289b
{MrProper, a zažil si reálne ten "reálny" socializmus? Koľko rokov si mal v roku 89?} Svoj vek tu prezrádzať nebudem, ale socializmus som zažil.

{Kamaráta zbalili policajti práve pre dlhé vlasy a na stanici ho zmlátili len preto, že na otázku, ako sa volá, povedal, že sa volá Juraj Jánošík.} Policajti tu nie sú pre srandu a verím tomu, že aj dnes by za to mohol dostať nakladačku a možno ešte väčšiu. Už jeho odpoveď naznačuje, že to bol drzý spratek, ktorý nemal v záujme spolupracovať...


Inak vlasáči nemali za socializmu až tak veľké problémy i keď boli viac sledovaní, pretože dlhé vlasy boli hlavne doménou feťáckej hippies lúzy zo západu s ktorou si dlho nevedeli urobiť poriadky v Amerike...Ja som názoru, že aj človek s dlhými vlasmi môže byť hodnotnejší, ale v tej dobe to bolo trochu o inom a boli snahy znehodnotiť socializmus amorálnym štýlom života. Socialisti proste nechceli tie problémy, ktoré mali v Amerike práve s tou vlasatou feťáckou bandou a preto sa prirodzene snažili tomu brániť na čo však mohol občas doplatiť aj slušný človek. No dnes na to, že sa podobné veci neriešia doplácajú tisícky mladých ľudí. Je to podobné ako keď tu vandráci popularizovali hip hop z amerického getta, ktorý je z veľkej časti o propagácii drog, extrémneho konzumu a podobne i keď samozrejme sú aj výnimky, ale je ich málo a toho zlého je v tejto oblasti viac, alebo keď sem dotiahli ten primitívny emo štýl a malé deti sa rezali žiletkami. Komunisti by niečo také nedopustili a bojovali by proti tomu, ale kapitalisti to budú ochotní ešte aj propagovať, pokiaľ budú mať viac ziskov z predaja žiletiek ignorujúc to, že zmanipulované deti módnym trendom si dobrovoľne ubližujú. ;-)))
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=Y2Aq8zsMoxw


MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 19:11:05 5be9f932
{na čo však mohol občas doplatiť aj slušný človek} Toto by som ešte upresnil. Za socializmu dobrý človek s dlhými vlasmi mohol byť akurát viac podozrivý hlavne pre políciu, pretože vlasatá lúza zo západu si neurobila užívaním drog a s free love... dobré meno, ale keby jednal s políciou v prípade kontroly slušne, nemyslím si, že by mu mali v záujme ublížiť len preto, že má dlhé vlasy. Okrem toho keby aj človek s krátkymi vlasmi odpovedal policajtom na otázku ako sa volá, že je Juro Jánošík, asi by tiež dostal výprask.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 19:24:15 5be9f933
Za komunizmu by tu nemohol retardovaný cigáň recitujúci o cicinách a vagínach verejne urážať robotnícku triedu a tvrdiť o pracujúcich, že v živote nič nedosiahli i keď denne vytvárajú o veľa hodnotnejšie produkty ako on za čo sú žiaľ o veľa menej platení. No dnes tu z neho robia celebritu, premiér si s ním ruku podáva a bez trestne si chodí po ulici a po baroch.
MrProper # JewuQowo48
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-15 19:31:29 5be9f933
Komunistov dnes ľudia kritizujú aj preto, že nemali moc v obľube vlasáčov, ale to, že vďaka nim tu nevznikali hipisácke getá ako tomu bolo v Amerike...tak o tom sa už nehovorí, pretože tu nejde o objektívne hodnotenie, ale o snahu za každú cenu kritizovať bývalý režim, aby si kapitalisti mohli bez strachu ešte viac vykorisťovať pracujúcich, ktorí uverili, že niet inej alternatívy a že komunizmus je absolútne zlo.

No práve hrozba komunizmu je dôležitá v kapitalizme, pretože keď sa prasce pri korytách nemajú čoho báť, žerú ešte viac.

MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 19:43:40 5be9f933
milý pisatel - ka . treba cestovať nie len za monitorom - želám autorovi či autorke aby išla do viedne bývať a chodiť na wc na chodbu a ak bude mať slušný byt tak bude mať ten hajzel len pre seba. tak býva pol viedne - naše ako píše králikarne sú oproti ich hotové apartmány. nechce sa mi zmienovať o vanách v kuchyni a podobných vychytávkach ktoré sú tam normálne - pisatel či ka by to i tak nepochopila


gomez # JoraPiko08
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-09-15 19:46:24 5f664e83
Pozerám inzeráty, ale nevidím tam žiadne ponuky v ktorých by bolo napísané predám králikáreň postavenú komunistami za cca 1 000 euro. Sú tam len byty, ktorých hodnota je dosť vysoká.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 20:02:16 5be9f933

Inak komunisti mohli stavať obrovské byty, lenže to by stálo o veľa viac peňazí a tak vybrali zlatú strednú cestu, aby mohli zabezpečiť bývanie všetkým a nie len určitej skupine ľudí. Dnes vám kapitalisti postavia aj vilu, ale koľko ľudí pracujúcich za vreckové by si mohlo dovoliť také bývanie ? Pozrite sa koľko mladých ľudí býva u rodičov a boli by šťastní, keby mali aspoň plat z ktorého si môžu dovoliť platiť nájom za tzv. komunistickú králikáreň.

http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-na
s-neopustaju-ani-tridsiatnici.html

Dnes je situácia taká, že vykorisťovatelia bývajú v obrovských vilách na úkor ostatných a mnohí pracujúci u rodičov, čo za komunizmu nehrozilo.

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 20:18:23 5be9f933
Dnes dostávajú byty politici a cigáni chránení mimovládnymi parazitmi, ktorí tieto byty dokážu "vybývať" do troch rokov. Tí majú socializmus...
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 20:22:44 5be9f932
Dávať do súvislosti s bývalým režimom nejaké dlhé vlasy, či ozipsované texasky. či obmedzený prístup k mandarínkam , banánom a terajším prezentom "slobody " je znakom neznalosti --plytkosti.Obmedzenia ktoré existovali vtedy a ktoré existujú dnes to je kritérium aj číselne možno merateľné---Morálne hodnoty --nie komerčne ---ale ojektívne, historicky preverené sú ďalším kritériom --hodnotiacím---/existovali aj štátom riadení morský piráti..-zlodeji--/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-15 20:27:14 58d4289b
Socializmus: deti mali zadarmo učebné pomôcky, ľudia dostávali byty a mali istú prácu.
Kapitalizmus: deťom musia rodičia všetko kupovať, byty dostávajú cigáni a politici a armáda nezamestnaných umožňuje kapitalistom otročiť zamestnancov a tak jeden človek zastane aj tri pracovné miesta, lebo sa bojí, že skončí na úrade práce a príde o strechu nad hlavou ak nebude makať za troch.

MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-15 20:27:26 5be9f932
{Dávať do súvislosti s bývalým režimom nejaké dlhé vlasy, či ozipsované texasky. či obmedzený prístup k mandarínkam , banánom a terajším prezentom "slobody " je znakom neznalosti --plytkosti.} Keď sa kritizujú komunisti, kritizuje sa aj nedostatok banánov a mandariniek na trhu, ale keď budeme riešiť stravovanie, prídeme na to, že najlepšie je pre nás lokálne ovocie...takže výsledkom je, že nedostatok banánov nebola žiadna tragédia, ale práve naopak. To však kritici komunizmu nechcú počuť.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 20:30:49 5be9f932
{Davo, nezabudni si pravidelne olejovat klavesnicu} Som Mr.Proper (čistič)
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-15 20:36:00 5be9f933
Je dobre, že tu niekto konečne uverejnil aj takýto príspevok, ako protipól neustáleho a nekriticky jednostranného tliachania kadejakých maršálkov, Dávidkov či číselného SVC. Menované indivíduá nie sú schopné vnímať veci bez emócií, hľadať súvislosti a porovnávať. Problematika je ďaleko zložitejšia, než si len vycapiť na tričko červenú hviezdu s Che a hrať sa na zanieteného revolucionára na internete alebo nad kríglom piva. Autorka správne (i keď jednostranne zo svojho uhla pohľadu) pomenovala hlavné negatíva onoho režimu, ktorému v poslednej agónii paradoxne odzváňali práve tí, čo dnes tak dychtivo vymenovávajú aj jeho pozitíva. I človek s normálne vyvinutými pozorovacími schopnosťami má problém odpovedať jednoznačne na otázku, v ktorom režime by chcel radšej žiť. Ako objektívne vyhodnotiť klady a zápory oboch režimov? Mám s tým problém aj ja, no ak by som teoreticky mal možnosť definitívne si vybrať za pomoci stroja času, potom na základe porovnávania by som si radšej vybral režim súčasný. Teraz si počkám na reakcie našich sviatočných boľševických tajtrlíkov s agitačnou rétorikou minulého storočia. A prosím vás, napíšte už konečne niečo zmysluplné, nech sa môžem nad vašimi názormi konečne i seriózne zamyslieť a nie len donekonečna smiať...!
Pandemonium # DaruJete36
-
 66% ( 31 people voted )
+
2013-09-15 20:49:03 bc7b649f
no, mali sme tu už napoleona, ale mr proper - čistič????
to je čo za diagnóza?

aaa # RuxaQija4
-
 61% ( 8 people voted )
+
2013-09-15 21:04:34 b2295e86

{Je dobre, že tu niekto konečne uverejnil aj takýto príspevok, ako protipól neustáleho a nekriticky jednostranného tliachania kadejakých maršálkov, Dávidkov či číselného SVC.} Ja som si na začiatku myslel, že je to myslené ironicky, ale potom ma napadlo, že retardov je na Slovensku veľa a môže to byť písané s plnou vážnosťou. ;-)))

{Menované indivíduá nie sú schopné vnímať veci bez emócií, hľadať súvislosti a porovnávať.} Objektívne porovnávanie socializmu s kapitalizmom je zakázané. V kapitalistických médiách nič také neuvidíme, ale o tom som sa tu už zmienil.

{Autorka správne (i keď jednostranne zo svojho uhla pohľadu) pomenovala hlavné negatíva onoho režimu} Autorka možno býva v luxusnej vile a tak sa jej samozrejme nepozdáva veľkosť bytov, ale tisícky mladých ľudí by v takých bytoch chceli bývať, keby bolo možné život v nich vykrývať z vreckového, ktoré dostávajú od zahraničných vykorisťovateľov.

A ak máš problém s mojou argumentáciou, odcituj moje tvrdenia a reaguj. V opačnom prípade si zrejme netrúfaš so mnou diskutovať a predložiť protiargumenty.

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 21:14:23 5be9f932
:-DDDDDDDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-09-15 21:22:00 bc7b649f
Ako som predpokladal. Si zbabelec neschopný predložiť protiargumenty. Jediné na čo si sa zmohol je povrchné trieskanie o revolucionároch.
MrProper # JewuQowo48
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-09-15 21:26:44 5be9f933
mne sa komunisti páčia v tom, že v prenasledovali cirkev. To si u nich veľmi cením. Cirkev je jeden veľmi veľký podvod, čítam Bibliu v originálnych jazykoch a málo čo z cirkevného učenia je v súlade s Bibliou. Cirkev=klamstvo a klamstvo treba prenasledovať

montenegro # NycyQywa82
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 21:27:44 5057d10a
{mne sa komunisti páčia v tom, že v prenasledovali cirkev} Komunisti cirkev neprenasledovali a dokonca ju aj podporovali a to sa mne nepáči, pretože podporovať vatikánsku finančnú skupinu netreba, ale určite nemali za komunizmu vatikánski paraziti taký vplyv ako majú dnes.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 21:34:45 5be9f933
pandemonium
mal si odcitovať jeho príspevok a až potom reagovať!
teda najprv skopírovať obrázok "mr proper" a smajlíky až potom!

montenegro
vzhľadom na tvoju sexuálnu orientáciu sa ti už nedivím, že sa ti páčia aj komunisti.

aaa # RuxaQija4
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 21:36:33 b2295e86
hm, proper, takže socializmus bol podľa ondriaša "vedecký zázrak". to je dobré, dávam +.
to je podobné, ako "čím viac samovrahov, tým menej samovrahov."

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-15 21:43:11 b2295e86

{hm, proper, takže socializmus bol podľa ondriaša "vedecký zázrak". to je dobré, dávam +.}
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=Qwi-hRa7fow

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=XTlReoDH4EQ

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=uczi5y5QBaU


MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-15 21:49:09 5be9f932
Ja neverím na teóriu delenia ľudí podľa orientácie - presne tak ako to bolo vnímané za staroveku


montenegro # NycyQywa82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-15 21:50:58 5057d10a
Kapitalizmus ako spolocensky celok sa v buducnosti nemoze udrzat.Pretoze odporuje zakonom prirody.
nerwa # WaruNotu78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-16 04:04:09 17117d71
Proper, sorry, ale vzhľadom na tvoje reakcie by som ťa nazval nie Čističom, ale skôr Vymytým.
Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 06:23:38 c16eba66
Nezvyknem sa hrubo vyjadrovať, ale autor článku je skutočný prípad pre psychiatra, je hluchý, slepý a dementný, prajem mu, aby sa vysťahoval do USA a dožil sa konca kapitalizmu, ktorý dnes kolonizoval Slovanov, aby vôbec mohol prežiť, aby mu hormónami napchaté americké policajné gorily denne obuškom vysvetľovali, aké sú jeho práva a povinnosti.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-16 07:32:22 55ede336
A man enters and says: I have a tip for you. Waiters comes closer opens the purse the man dips in his hand. Than continues: Ought you delay... Than he leaves.


Isaiah 32

John11146 # FawiJive72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-16 07:45:00 542a8532
Pri porovnaní "socializmu" a terajšieho koristníckého kapitalizmu vychádza hodnotenie v prospech socializmu. Je faktom, že komunisti pobrali majetky nielen rôzným podvodníkom a špekulantom, ktorí zarobili na nedostatku, vojne ale aj poctivým a snaživým ľuďom! Neviem však vyjadriť pomer medzi znárodnenými/skonfiškovanými spravodlivo a nespravodlivo. Odhadujem na 10:1. Je tiež faktom, že za minulého režimu bola takmer 100% zamestnanosť (myslím tých, ktorí neboli dlhodobo chorí, invalidov, dôchodcov, teda mohli pracovať). Robiť museli aj cigáni a ich deti museli chodiť do školy! Nebolo bezdomovcov, nebolo podvodov a krádeží veľkého rozsahu, čo je teraz takmer na dennom poriadku. Dokonca aj s kostolom /náboženstvom to nebolo také zlé až na jeden rozdiel: kto veril, ten do kostola chodil a aj teraz chodí, kto neveril nechodil, ale teraz mnohí, hlavne politici sa radi uakzujú v kostole, aby sa zapáčili budúcim voličom. Tiež náš štát nebol zadĺžený - teraz je to cca 7000eur na osobu! Možno viac! Zdierajú a okradajú nás z každej strany: banky, dane, odvody, obchodníci s maržou aj 1000%, voda predražená, elektrina a plyn tiež, každá hlúposť spoplatnená. A štát totálne rozkradnutý - teda vlastne my sme okradnutí - to znašej práce sa postavili veľké podniky (napr. VSŽ, Gabčíkovo atd.), pričom sa chystajú ďaľšie plazivé rozkradačky ako systém jednej poisťovne, kde zaplatí štát z daní na ktoré sa všetci pracujúci skladáme ich (poisťovní) zisk na niekoľko desaťročí dopredu, železnice, zákon o urbariatoch dokonca sa na nete blysla správa o pokuse vytunelovať sociálnu poisťovňu a pod. Ešte stále je niekto presvedčený, že predošlý režim bol horší?
Koxo # XynaLasa04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-16 08:56:54 d4254112
Som šokovaný, že toľko ľudí píše o tom, že vláda komunistov v Čechách a na Slovensku bola strašná. Ako vôbec mohli v tomto režime prežiť? V rezervácii? na psychiatrii? v ZOO? Ja som sa narodil v roku 1939 a pamätám sa na to, že pre obyčajných pracujúcich boli zadarmo, alebo za lacné peniaze lázne, rekreácie ROH (aj zahraničné), škôlky, detské tábory a rekreácie, lacné závodné stravovanie, lieky zadarmo, platilo sa iba za recept.......... Debili, zlodeji a podvodníci to nemohli prežiť. Komunisti platili aj farárov a náboženstvo v školách.
majsamilan # KowoCaxa80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 09:07:38 55ede027
Na svete je určitá skupina ľudí, ktorej základnou charakteristikou a motivátorom ich krokov je túžba po moci a manipulácii s inými. Táto skupina ľudí robí všetko preto, aby si získala absolútnu moc. Jej základným nástrojom je a bol finančný systém, prostredníctvom ktorého nekontrolovane bohatla a takýmto spôsobom postupne získavala kontrolu nad svetovými zdrojmi. Privilégiom vydávania peňazí do obehu tie zdroje zo spoločnosti neustále brala a organizovala a organizuje ju podľa svojich predstáv a na svoj obraz. Začiatkom minulého storočia mala pod kontrolou väčšinu rozvinutých krajín. USA, ale aj skoro celú Západnú Európu. Veľmi veľké problémy jej robila ruská cárska rodina. Dlho ich nechcela pustiť do Ruska(teda nechcela pustiť ich banky, čím by vlastne prevzali moc aj v Rusku). Ruskú cársku rodinu sa im podarilo zlomiť až zorganizovaním boľševíckej revolúcie, ktorá bola pripravovaná a robená nimi vycvičenými a nastavenými bábkami. Následne vyvraždili celú cársku rodinu a konečne mali pod kontrolou toto obrovské impérium. V nasledujúcich desaťročiach skúšali v tomto impériu ekonomický model, ktorý navrhol Marx a ten bol založený na spoločnom vlastníctve. Mal veľmi veľa dobrých bodov. Podľa všetkého však mohlo ísť skôr o pokus takéhoto modelu v určitej oblasti, pre ktorú bol aj trochu prirodzenejší. Predsa len, Slovania sú viac kolektívni, viac cítia spolu a komunitná spoločnosť je pre nich prirodzenejšia ako v západnej európe alebo USA. A keďže nešlo o nič iné ako o pokus určitého modelu za účelom absolútnej moci, zaviedlo sa centrálne plánovanie a všetko bolo robené na základe politickej diktatúry. Ľudia prišli o slobodu a dlhodobo takéto niečo vedie len k neznášaniu, demotivácii, neefektivite, plytvaniu zdrojov a všetky faktory príznačné pre dlhodobú diktatúru.
Je pravdou, že boli majetky nespravodlivo zobrané. Najlepším príkladom je skutočne Baťa. Ešte v tej dobe celkové prostredie bolo pripravené alebo bolo možné presadiť sa pomocou určitých schopností, ktoré súviseli s tým, že ten človek dá niečo spoločnosti a takto sa presadí na trhu a rozvinie určitú aktivitu. Príkladom toho je jeho známa dobrá zamestnanecká politika. Jeho aktivita bola založená na ľudskosti a takto dobrej schopnosti organizovať. Komunisti zničili takéto posledné zárodky prirodzene vytvorených aktivít a dali všetko pod kontrolu tých ľudí, prostredníctvom modelu založeného na diktatúre. Už len samotné centrálne plánovanie v dlhodobom kontexte nemôže byť úspešné. Nie je založené na spotrebiteľských stimuloch. Takto sa im podarilo zničiť zárodky akejkoľvek slobody u nás a nastaviť neprirodzený smer, ktorý bol v súlade s mocenskými záujmami tejto skupiny ľudí.
Dnešný systém v ktorom žijeme je nastavený v smere bohatnutia tejto skupiny ľudí. Je to plánované zotročovanie. Tak ako sa im vznikom komunistického režimu podarilo zničiť prirodzene vznikajúce aktivity, jeho zánikom nastavili úplne neprirodzený smer. Trh a celkové prostredie sa dlhodobo monopolizuje v ich prospech a opätovným nastavením tzv. kapitalizmu a zavedením spôsobov aké zaviedli, behom niekoľkých desaťročí zničili zárodky prirodzeného bývoja(Baťa) a zaviedli úplne neprirodzené, ktoré túto spoločnosť ničí. Aj komunizmus aj kapitalizmus je len súčasťou vyššieho systému. Má za úlohu totálne zdevastovať spoločnosť zvnútra a prebrať akúkoľvek moc a kontrolu nad ňou. Oba tieto systémy sú formou diktatúry tejto skupiny ľudí. Musíme sa pozerať do minulosti, ale musíme si uvedomiť aké chyby nastali a o čo išlo. Je však dôležitejšie hľadať cestu, ako opäť navrátiť prirodzený vývoj. Tým, že vo vtedajšej dobe zničili Baťu, ktorý si získal vplyv a aktivitu preto, lebo bol schopný, ľudský a dal niečo spoločnosti, celej spoločnosti uškodili. A tým, že takto po zániku komunizmu nastavili opäť tzv súkromné vlastníctvo, avšak už nie na základe schopností, ľudskosti a získaním si prirodzeného vplyvu. Na základe totálne umelých krokov. Znárodniť Baťu bolo zlé. Ale ak znárodnime dnešné veľké podniky, bude to dobré. Spoločnosti neubližíme, ale jej pomôžeme. Nastavíme naspäť prirodzenejší vývoj. Nie je žiadna iná cesta ako určitou reštrukturalizáciou majetkov. Tu nejde o majetky. Tu ide o neprirodzene získanú moc, ktorá ničí celú spoločnosť. Je potrebné sa snažiť o to, aby si zodpovední ľudia nezískavali vplyv neprirodzeným spôsobom, ale na základe slobodnej vôle ľudí. A to dnes aj napriek tomu, že si vravíme, že žijeme v slobode, nie je. To, že tu niekto stáročia bohatne a takto ničí zdravý vývoj, je dokázateľné. Je dobré čítať aj o chybách minulého režimu, aby sme si vedeli urobiť predstavu o nebezpečenstvách. Brániť sa pravde nemôžme. Je potrebné ju riešiť. A preto sa nesmieme brániť ani momentálnej situácii, uvedomiť si, že žijeme v dokázateľne neprirodzenom prostredí a je cieľ spoločnosť zdevastovať zvnútra. A snažiť sa pravdu riešiť. Už máme dosť poznatkov z chýb a vieme kde je problém. Musíme to už riešiť a konečne nastaviť smer, ktorý bude viesť k slobode, rešpekte, spravodlivosti a pravde. Musia to začať riešiť tí, ktorí sú totálne zotročení. A medzi nich zjavne patríme aj my.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-09-16 10:31:34 4e630954
Moj spoluziak na gymply mal vlasy po plecia ani riaditel ho nedonutil ostrihat, moji bratia, polovica spoluziakov na strednej, na vyske mali dlhe vlasy, nepamatam si, ze by niekoho policajti zbili za dlhe vlasy. Ano raz dostali po chrbte ale nie pre vlasy, ale isli opiti po meste a spievali, " ak nebude do kosika, obesime Pirosika"( predseda krajskeho UVKSS ). Takze nebude ani
jate # RodiWoqa80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 14:17:18 5277712e
Jedno je jasne, ze ere socializmu sa dnes Slovaci mozu podakovat za dnesny harasment. Je nezvratne ze len vdaka socializmu a jeho vydobytkom sme padli v Europe z poprednych priecok na dno zumpy. Socializmus dokazal svoju neopodstatnenost v celosvetovom meritku, kde bol nastepeny tak len priniesol nenavist, zevist udavacstvo a ludi uvrhol do otroctva. Ale jednoznacne je to ten najlepsi system pre darebakov a neschopnu luzu ktora tu na dolezitom skutocne akceleruje. Autor clanku ma uplnu pravdu.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 63% ( 14 people voted )
+
2013-09-16 14:56:22 18d4ef36
Tu nie je co analyzovat, skumat, hodnotit a ani porovnavat. Tento humus (clanocek), je len smiesnym ucelovym besnenim nejakej mentalne postihnutej biologickej entity.

Ak by sme pri pouziti rovnakych kriterii objektivne zhodnotili totozne aspekty kapitalizmu, tak tento "clanocek", by pri tom hodnoteni vyznel, ako oslavna oda na socializmus.

A to vratane tzv. kradnutia, vrazd, rozbijania rodin, vyhanania mozgov, gulagov, krmenia a obliekania naroda, kralikarni, hodnoty meny, kvality TV vysielania, fauny, flory atd.

Zasadny rozdiel medzi socialistickym a kapitalistickym systemom je v tom, ze pokial socializmus bol realne fungujucim systemom, v prospech vsetkych ludi, kapitalizmus, funguje v prospech len velmi uzkej skupiny spolocenstva, na ukor vacsiny a to aj v rovine teoretickej.

Kto toto dodnes nepochopil, je alebo debil, alebo je vedeny nejakymi postrannymi motivmi...?

Mili debili, obdivovatelia kapitalizmu/volneho trhu/libertarianstva, pokracujte v davani si plusiek, ine argumenty, vo svojej ubohosti, totiz mat ani nemozete! Dokonca sa sem rozhodol prispiet aj vas predseda, megadebil, ocny emigrant. Uz vam tu chyba len duo pubertalnych bratislavskych ultra-hifi-stereo-turbo-dolby libertarianov a budete kompletni... Teda kompletni nebudete uz asi nikdy, z toho sa asi neda vyrast, mal som na mysli, ze tu bude cela vasa banda retardov.


Winnetou # JyqoFida02
-
 61% ( 8 people voted )
+
2013-09-16 17:29:57 557126e3
Čo ťa tak rozladilo, môj červený brat? Počuješ snáď v diaľke zvony, ktoré ťa volajú na večnosť...?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-09-16 17:56:00 bc7b649f
bolo bi dobre,keby sa cmulaci kapitalistickeho zadku uz konecne prestali zaoberat minulostou,ved vsetci vieme ze socializmus bola hroza hroz,ale nas informovali aka bude buducnost kapitalizmu ?
pojde sa skor do dochodku ,bude sa robit menej,klesne nezamestnanost, bude viac skol, nemocnic ? NIE. ale co bude vojny o suroviny a socialne nepokoje?
zaujimave ze mrtvolky minulosti nad nimi stale kvicia, ale mrtvoly buducnosti tie si u lizacoch kapitalistickeho zadku nezasluzia ani kvik.
je to neuveritelne ako ludia su ochotny znicit buducnost svojich potomkov pre chimeru ze zarobia velke peniaze a iny budu na nich robit,lebo tu neide o ziadenu slobodu ale len a len o majetok..

kvak # PefiFatu19
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-16 18:24:49 c3a873d1
Zvony pocujem a to uz pomerne jasne. Niekomu definitivne odzvanaju...? S urcitostou len viem, ze to neodzvanaju mne. A tak si sedim, brusim si svoj tomahawk a sem-tam poslem nejaky dymovy signal. Ludom, vraj pri pohlade na ne tuhne krv v zilach...? Nedivim sa im... Tiez ti stuhla...?


Winnetou # JyqoFida02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 18:28:38 557126e3
Winnetou, Pandu neber vážne. Jeho hlava je deravá ako ústa starej ženy a moc mu v nej už nezostalo...trúsi už len bordel a hnus...
MrProper # JewuQowo48
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-16 20:45:14 5be9f92c

{Je nezvratne ze len vdaka socializmu a jeho vydobytkom sme padli v Europe z poprednych priecok na dno zumpy.} To je blud. Práve vďaka kapitalistickej lúze sme spadli na dno a rozpredal sa náš majetok+zadĺžili nás+zničili našu ekonomiku+vytvorili obrovskú armádu nezamestnaných, znížila sa kvalita potravín, zotročili pracujúcich, ktorí dnes robia aj za troch a dostávajú vreckové+ich vykorisťovatelia s drzosťou nazývajú neschopnými, aby zakryli parazitovanie na ich práci a obvinili obete systému zo zlyhania.

{Ale jednoznacne je to ten najlepsi system pre darebakov a neschopnu luzu ktora tu na dolezitom skutocne akceleruje.} Neschopná lúza dnes sedí v parlamente a preplácame im aj plastové rypáky, neschopná lúza dnes extrémne vykorisťuje poctivo pracujúcich a nazývajú to úspechom+tých, ktorých vykorisťujú nazývajú neschopnými aj keď denne pracujú a vytvárajú obrovské hodnoty z ktorých sa im však veľa nedostáva. Väčšinu vyžerú kapitalistické prasce a pracujúci dostávajú vreckové cca 360 euro z ktorých si nemôžu dovoliť ani vlastné bývanie. Za socializmu sa mali dobre práve tí, ktorí sú dnes vykorisťovaní a vytvárajú hodnoty. Dnes ich život stojí za hovno a nemajú žiadne istoty okrem daní a smrti.

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 20:57:16 5be9f92c

Tu je v skratke povedané to, čo spôsobila kapitalistická lúza:
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCY


MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 20:59:19 5be9f92c
Kapitalizmus=otroctvo
MrProper # JewuQowo48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-16 21:00:35 5be9f92c
HRANOLOVE ISTOTY=DANE A SMRŤ PRE OBČANOV+NOVÉ 5000 EUROVÉ HODINY PRE HRANOLA KAŽDÝ ROK
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 21:02:36 5be9f92a
{Ale jednoznacne je to ten najlepsi system pre darebakov a neschopnu luzu ktora tu na dolezitom skutocne akceleruje.}To je blbosť...ja sa nepovažujem za neschopného a pracovať viem, ale problém je, že na Slovensku poctivo pracujúcich neoceňujú tak ako by mali, preto treba propagovať socializmus, aby sa vykorisťovatelia začali báť a aby začali konečne poriadne platiť pracujúcich, ktorí vytvárajú hodnoty !!! Dnes ich len zdierajú a ešte ich s drzosťou nazývajú neschopnými, alebo dokonca darebákmi. Pracujúci, ktorí dostávate vreckové za poctivú prácu, neuverte bludu o vašej neschopnosti, pokiaľ chcete, aby mizéria skončila.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 21:31:21 5be9f92a
{pozavírali živnostníky od Bati až po obyčejné řemeslníky, studenty, kněze a všechny myslící odpůrce} Komunisti zatvárali tých, ktorí si to zaslúžili - vykorisťovateľov, parazitov, manipulátorov, amorálne trosky a výsledkom bol blahobyt pre pracujúcich.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 21:38:07 5be9f92c

V spoločnosti panuje mýtus, že kapitalizmus kritizujú len neschopní, ale to je omyl. Mnoho vysokoškolsky vzdelaných a šikovných ľudí je dnes bez práce a tí, čo pracujú musia živiť aj armádu nezamestnaných+uspokojovať vykorisťovateľov žijúcich si v luxuse na úkor pracujúcich a smutné je tiež to, že funguje stigmatizácia nezamestnaných: ht
tp://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
To znamená, že z obetí primitívneho systému robia vinníkov a tvrdia, že sú neschopní.

MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-16 21:47:06 5be9f92c
{pozavírali živnostníky od Bati až po obyčejné řemeslníky, studenty, kněze a všechny myslící odpůrce} Komunisti zatvárali tých, ktorí si to zaslúžili - vykorisťovateľov, parazitov, manipulátorov, amorálne trosky a výsledkom bol blahobyt pre pracujúcich.

Aaaaaano (blahobyt pre pracujúcich) dnes si ho plnymi duskami uzivate, co ste si zasiali to dnes znete sudruh Proper.


otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-17 05:26:31 18d4ef36
{Aaaaaano (blahobyt pre pracujúcich) dnes si ho plnymi duskami uzivate, co ste si zasiali to dnes znete sudruh Proper.} Nie, dnes si blahobyt pracujúci neužívajú. Dnes je mizéria, lebo je kapitalizmus na Slovensku + hranolove istoty, ktoré som už spomenul. A práve on je neschopný a preplatený úradník...práve parazitom ako je on sa dnes najlepšie darí.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-17 08:39:50 c11ce42e
Recenzia uz bola napisana avsak smer nie je len jeden.
John11146 # VexuTefo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 10:36:24 542a8532

Hanba by nás měla všechny fackovat, kdykoli nedáme po tlamě každému, kdo ty ------- vrahy, udavače a uzurpátory hájí.!..To napísala žena?


Neviem,kde sa stala chyba,že môj článok nebol prijatý.Vraj neslušné a urážlivé slová tam boli. Nebolo ani jedno na rozdiel od toho čo stvorila autorka článku.
Asi od dnes začnem veriť na anjelov.Určite oni podržali môj príspevok.Inak by sa na mňa zosýpala poriadna spŕška ,že obhajujem socializmus
Pre administrátora: to slovo,ktoré som musela vymazať napísala autorka. Tiež demokrácia


Jambo # BybeDanu18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-15 20:16:47 5f666899
. . . Naáá jaká dobrá sešlost (spoločnosť). a mne sa to zobrazí aš dneska. ASI TEN pc vyšmarím von oknom !!!
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-25 17:19:29 b2290a44

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

50 000 eur do ruky


50 000 eur do ruky
Medzi ekonómami koluje vtip o štáte, ktorý vám najskôr doláme nohy a následne poskytne barly. Takéto barly chce ministerstvo školstva ponúknuť mladým a vzdelaným ľudom v zahraničí, ...
OBAMA PŘEDEHNAL BUSHE V POČTU LIDÍ, KTEŘÍ BY PROTI NĚMU CHTĚLI ZAHÁJIT IMPEACHMENT
Státní silnice = stroj na smrt
Věděli jste, že Brusel vytvořil superhrdinu jménem kapitán Euro?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1505 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne