Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Historická reč Proroka (msnajr) pri jazierku Khumm


Historická reč Proroka (msnajr) pri jazierku Khumm

"...Ó, ľudia, aký ohromný je rozdiel medzi ohňom a veľkou odmenou.

 

Ó, ľudia! Náš (Ahl al-Bayt, pozn. prekl) nepriateľ je ten, ktorého Boh preklína, zatiaľ čo náš priateľ je každý, kto je chválený a milovaný Bohom.

 

Ó, ľudia! Ja som varovateľ (nathir) a Ali (mier s ním) je ten, ktorý prináša dobré správy (bashir).

 

Ó, ľudia! Ja som ten, ktorý varuje (Mundhir), zatiaľ čo Ali (msn) je sprievodca (hadi).

 

Ó, ľudia! Ja som Prorok (nabi) a Ali (msn) je nástupca (wali).

 

Ó, ľudia! Ja som Posol (rasul) a Ali (msn) je Imám a Wali po mne, a tak isto sú Imámovia po ňom z jeho potomkov.  Vskutku, ja som ich otec a oni budú pochádzať z jeho bedier.

 

Vskutku, pečať Imámov spomedzi nás je al-Qa’im al Mahdi.  Naozaj, on je ten, ktorý sa objaví, aby viera mohla zvíťaziť. Vskutku, on je ten, ktorý sa pomstí utláčateľom.  On je ten, ktorý si podrobí pevnosti a zbúra ich.  On je skutočne ten, ktorý si podmaní každý polyteistický klan spomedzi ľudí a on je ten, kto ich privedie na správnu cestu.

 

On je ten, ktorý odčiní krivdu vykonanú Božím priateľom.  On je ten, kto podporuje náboženstvo Boha.  Svoje poznanie čerpá z veľmi hlbokého oceána.  Preukáže každému významnému človeku svoje vyznamenania a každému ignorantovi svoju ignoranciu.  Bude ten najvyberanejší spomedzi Božích stvorení a vyvolený.  Je dedičom všetkých vetví poznania, ten, ktorý obsiahne všetky vnemy.  Sprostredkováva v mene jeho Pána, Vysokopostaveného a Vznešeného, ktorý určuje Jeho zázraky.  On je múdry, obdarený múdrosťou, ktorému bola vložená Božia právomoc.

 

Dobré správy o ňom boli oznámené predošlými generáciami, napriek tomu on je ten, ktorý zostane ako hujja (dôkaz) a po ňom už nebude ďalší hujja, ani žiadneho práva, ani svetla okrem neho (dvanásty Imám, celým menom Muhammad bin Al Hassan Al Askari (mier s ním), je posledný Imám, pozn. prekl).

 

Vskutku, nik si ho nepodmaní, ani nikdy nebude zdolaný.  Je priateľom Boha na Jeho zemi, sudca jeho stvorenia, správca toho čo je z Jeho zrejmé, a toho, čo je z Jeho skryté...."

 

-z knihy NAHJUL BALAGHA, Peak of Eloquence, 7. US edícia 2009, str. 220-221Author: helper313 # QaraTacu42
Svet2014-02-1516
-
 21% ( 19 people voted )
+
uz mi to zacina pripominat Leninove spisy, nemohli by ste s tym ist do pi.. niekde do Jemenu?
momo # XihoVuma36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-15 21:00:28 52145364
helper313.... gratulujem...si este vacsi dement nez sa zdalo....Admin, naozaj tu musime citat tento pripeceny dusevny jedalnicek pre tieto extremisticke fasisticke krvilacne zvierata ? Preco si kurfa tolerantny k netolerantnym ????
STORM # CabiJote37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-15 22:28:00 4e62f370
STORM: možno si Admin zakladá na pestrosti tohto portálu a možno je to preto, že vidí, že z týchto článkov nekričí hnev a nenávisť. V každom prípade za uverejňovanie článkov ďakujem, drahý Admin.

helper313 # QaraTacu42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 11:16:03 c6073a60
Mohamedáni, preč.
Svinské uši vám primontovať.
Svinské črevá do vašich búd, v ktorých bijete hlavou do kobercov.

xxx # WefiPipy88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 11:49:01 5f69fe50
Helper a koho okrem Teba téma aj zaujala ?
Clánok vyzerá ako samovyhlasovanie islamských celebrít..

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-16 12:16:33 b2284882
MOHAMED BOL PEDOFIL, KTORÝ ZNÁSILŇOVAL 9 ROČNÉ DIEVČA.
V TAKÉHOTO PSYCHOPATA VERÍ 1 MILIARDA ĽUDÍ.
ISLAM JE SATANIZMUS A ZLO
Samo # DihySori98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 15:12:41 5057d10a
loading...
helper313 :
toto čaká ženy v islame...
""Bitím je žena poctěna"
"Tím že muž ženu bije, jí projevuje úctu a je to důkaz toho, že se ženy těší v islámu velké úctě", tak vysvětluje bití žen islámský duchovní Sa´d Arafat. V Islámu je známo pro bití žen celkem 10 pravidel. Nesmí ženu bít do obličeje, nesmí jí píchat do očí, nesmí jí vymlátit zuby z úst nebo zpřerážet kosti a když ji bije, nesmí jí tlouct neustále do stejného místa, ale pokaždé musí udeřit na jiné místo na těle, a tak dále."

http://
novotnyjiri.blog.idnes.cz/c/193779/Navod-jak-bit-z
eny-bez-modrin-a-zlomenin.html


michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 15:22:43 b2291483
Helper 313 : napisal som relativne dlhu odpoved na tvoju reakciu ale cenzura tohoto ,, nezavisleho projektu,, je zda sa mimoriane hlboka....moja odpoved na tvoje blabolenie bude velmi kratka a dufam vystizna k tvojim prispevkom : Islam nie je oficialne schvalene nabozenstvo v Slovenskej republike.....takze bud tak laskavy a vyhul s tymito nezmyslami ktore tu prezentujes, na Slovensku ste len obycajna sekta, ktory navyse vsade na svete pacha nepredstavitelne zverstva ( aj Hitler by sa povracal ) ake su schopni spachat iba dusevne chori jedineci a to v mene boha ktory je ,,milostivy a dobritivy,, .....nechutny paradox ze ? Vy, ste svoju vojnu uz davno prehrali a vas najvacsi nepriatel ste boli a ste vy sami sebe. My sme vychovani k ucte k zenam, mieru, kulture, vede a pokroku a k tolerancii inych nabozenstiev a kultur. Vy ste radikalni primitivi s extremne militantnym postojom voci vsetkemu ludskemu, slobodnemu, mireovemu alebo k inym nazorom ako je ten vas. Skoda reci....vas cas vyprsal, dnes ste uz len osina v riti narodov....bud sa z vas vsetci smeju alebo vas nenavidia...preco ? Porozmyslaj, prva cena za uhadnutie je navrat domov, do svojej vlasti.
STORM # CabiJote37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-16 18:07:22 4e62f370
STORM,---Presne. Súhlasím s tebou.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 20:04:12 b229c5ab
Nízko hodnotený príspevok


Lidhja # JojaVime40
-
 38% ( 3 people voted )
+
2014-02-17 03:43:46 b228a1d8
LIDHJA : To co si tu napisal je opat znoska neskutocnych sprostosti, spatnej gramatiky a chorej mysle. Placas tu piate cez deviate bez akychkolvek suvisloti presne ako v clanku o Putinovi kde si sa snazil ,,etatizom,, ohurit spolubesednikov. Si clovek ktoremu chyba notna a nutna davka sebareflexie pretoze nepriek vsetkym tymto ukazovatelom si schopny sa verejne prezentovat ako debil a to bez akejkolvek hanby. Ked sme uz pri tom fasizme ty genius tak fasizmus je ideologia. Totalitna ideologia postavena na patriotizme a je porovnatelna a aplikovatelna pre akekolvek konanie a pri hladani suvislosti vseobecneho myslenia vo veciach verejnych. Vsetky doterajsie ciny v novodobych dejinach z ,,pera,, islamskych radikalov su viac ako podobne fasistickej ideologii. Nemusime pracne hladat paralely s lupou a sparat sa pri tom v riti, pretoze dokazy su jasne a dennodenne dokazatelne dokonane a hlasne prezentovane militantymi uderkami islamskych radikalov a ich ritolezov. Ja, na rozdiel od NICH nemam potrebu nenavidiet ( ako pises ) a nemienim svoj drahocenny cas travit tak zlozitou procedurou ako je nenavist, pretoze zijem pre daleko cnostnejsie ciele a zivot je prilis kratky na zneprijemnovanie si ho idiotmi ( aj tvojho formatu ) ale opovrhujem slabymi jedincami tohoto typu a budem o tomto probleme hovorit a pisat pretoze sa to tyka bohuzial v poslednej dobe stale viac a viac aj nasej spolocnosti. To co som konstatoval v mojich prispevkoch je absolutna pravda ktora moze byt kedykolvek potvrdena dennnou tlacou zavislych ci nezavislych medii a ty clovece na tom svojimi skutocne mimoriadne podivnymi a primitivnymi uvahami a nazormi nezmenis ani h.ovno. A prave preto ma moj radikalny prejav pre vsetkych spravodlivo uvazujucich jasne opodstatnenie. Iba skutocne nejasne zmyslajuci zmrd moze spochybnovat pravdivost skutocnosti odohravajucich sa v zaujme islamskych militantnych radikalov vo svete. Ja nemam byt preco tolerantny k netolerantnym a to sa netyka len radikalnych islamistov ale vseobecne pachanemu nasiliu a porusovaniu moralnych zasad a ludskych prav vo svete.
STORM # CabiJote37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-17 09:58:19 4e62f370
Lidhja
kritizuješ STORMa
aké my? Ty si rozmnoženou osobnosťou, sebe priraďuješ majestátny plurál, alebo ti niekto poskytol oprávnenie a splnomocenstvo, aby si aj jeho zaradil k tvojmu výplodu? Myslíš, že viac zúrivcov je lepšie ako jediný zúrivec, ty?

Vzápätí ho osočuješ - Vy.. a táraš samé nezmysly.... :-))

Daj pozor na demenciu...

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-17 09:59:08 b228427e
O duševnom zdraví nicka Lidhja mám tiež pochybnosti...)
michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-17 10:56:04 b2292c6c
ženy a islam

V islame neexistuje žiadny rozdiel medzi mužmi a ženami, pokiaľ ide o ich vzťah k Bohu. Sú im obom sľúbené rovnaké odmeny za dobré správanie a rovnaký trest za zlé správanie. Korán hovorí:
„Aj ženy majú rovnaké práva nad mužmi, ako muži nad nimi.“ (2:26)
Korán pri oslovovaní veriacich často používa výraz „veriaci muži a ženy“, aby zdôraznil rovnosť mužov a žien v súvislosti s ich povinnosťami, právami, cnosťami a zásluhami. V Koráne sa hovorí:
„Muslimovia a muslimky a veriaci muži a veriace ženy a poslušní muži a poslušné ženy a pravdovravní muži a pravdovravné ženy a trpezliví muži a trpezlivé ženy a pkoroní muži a pokorné ženy a finančne pomáhajúci muži a finančne pomáhajúce ženy a postiaci sa muži a postiace sa ženy a muži chrániaci svoje pohlavie (pred mimomanželským pohlavným stykom) a ženy chrániace (svoje pohlavie) a muži, ktorí si spomínajú na Boha často, a ženy, ktoré si spomínajú (často na Boha), pre tých (v ktorých takéto vlastnosti sú) prirpavil Boh odpustenie a odmenu obrovskú.“ (33:35)
Kresťanskí duchovní v minulosti tvrdili, že ženy nemajú dušu, a že budú existovať v ďalšom živote ako bezpohlavné bytosti, čo je zjavne v rozpore s učením Koránu.
Korán hovorí, že ženy majú dušu presne takú istú ako muži, a pôjdu do raja, ak konajú dobre:
„Vojdite do raja vy i vaše družky, v radosti (tam prebývajte).“ (43:70)
„Kto z jednotlivcov mužského pohlavia alebo jednotlivcov ženského pohlavia by konal dobro a bol by pritom veriaci, tomu dáme žiť život dobrý a odmeníme ho odmenou rovnajúcou sa tomu najlepšiemu z toho, čo konal.“ (16:97)
Korán napomína tých, ktorí utláčajú alebo zle zaobchádzajú so ženami:
„Vy, ktorí ste uverili, nie je vám dovolené dediť ženy, konajúc proti ich vôli. A nebráňte im vydať sa, aby ste ich mohli obrať o časť toho, čo ste im dali, iba ak by sa dopustili nemravnosti zjavnej. A nažívajte s nimi v dobrom, a ak by sa vám sprotivili, tak je možné, že sa vám protiví niečo, z čoho Boh dá vzísť dobro veľké.“ (4:19)
Pred príchodom islamu pohanskí Arabi pochovávali zaživa svoje deti ženského pohlavia a nechávali nahé ženy tancovať v okolí Káby počas každoročných veľtrhov. Zaobchádzali s nimi ako s obyčajnými hnuteľnými vecami a predmetmi sexuálnej rozkoše, ktoré nemali žiadne práva a spoločenské postavenie. Práve preto boli verše Koránu, zaoberajúce sa postavením ženy, revolučné. Na rozdiel od iných náboženstiev, ktoré ženy považujú za skazené a nositeľky dedičného hriechu a mužov za dedičov vlastností cnosti a ušľachtilosti sa islam prikláňa k tomu, že muži a ženy, ako bytosti z rovnakej podstaty, sú vytvorené z jednej duše.
Korán hovorí:
„Ó, ľudia! Bojte sa svojho Pána (počas pokušenia spáchať hriech), ktorý vás stvoril z duše jednej (z Adama) a z nej stvoril jej družku (Evu) a z nich oboch dal rozmnožiť veľké množstvo mužov a žien. A bojte sa Boha, v mene ktorého sa na seba obraciate, a vyvarujte sa (následkov) prerušenia príbuzenských zväzkov. Veď Boh na vás dozerá.“ (4:1)
Prorok Muhammad (mier s ním) povedal, že „ženy sú druhá polovica mužov“. Korán zdôrazňuje túto jednotu muža a ženy v najkrajšom podobenstve:
„Ony (vaše ženy) sú vaším odevom (ktorý vás chráni pred nemravnosťou) a vy (muži) ste ich odevom (ktorý zasa chráni ich).“ (2:187)
Presne tak ako oblečenie skrýva našu nahotu, tak si muž a žena, ktorí vstúpia do stavu manželského, navzájom chránia svoju cudnosť. Tak ako odev poskytuje komfort pre telo, tak manžel nájde útechu v spoločnosti svojej manželky a ona u neho.
Rovnako ako odev je cnosťou, krásou a zdobením tela, tak aj ženy svojim manželom a manželia sú pre ne.“
Islam nepovažuje ženu ako „nástroj diabla“, ale Korán ich skôr nazýva: Muhsana – čo znamená pevnosť proti Satanovi, pretože dobrá žena vstupom do manželstva pomáha svojmu mužovi udržať sa na ceste čestnosti v jeho živote. Je to z toho dôvodu, lebo manželstvo bolo prorokom Muhammadom (mier s ním) považované za najcnostnejší akt. Prorok (mier s ním) vravel: „Keď sa muž ožení, tak splní polovicu svojho náboženstva.“
Nariadil manželstvo muslimom týmito slovami:
„Manželstvo je súčasťou mojej cesty a ten, kto sa drží ďaleko od mojej cesty, nie je z mojich následovníkov.“
Korán nám podáva zmysel manželstva týmito slovami:
„Medzi Jeho (Božie) znamenia patrí, že vám stvoril z vašich duší družky, aby ste u nich pokoj našli, a učinil medzi vami láskavosť a milosť. V tom sú veru znamenia ľuďom, ktorí premýšlajú.“ (30:21)
Prorok Muhammad (mier s ním) vždy chválil cnostné a cudné ženy a vravel:
„Svet a všetky veci na svete sú vzácne, ale najvzácnejšia vec na svete je cnostná žena.“ Raz povedal budúcemu Khalifovi Umarovi: „Mám ti povedať, čo je najlepší poklad pre človeka, ktorý môže nahromadiť? Je to cnostná žena, ktorá ho poteší kedykoľvek sa pozrie smerom k nej, a ktorá stráži svoju cudnosť v neprítomnosti manžela.“
Pri iných príležitostiach prorok (pokoj s ním) vravel:
„Najlepší majetok, aký človek môže mať, je jazyk, ktorý spomína Allaha, vďačné srdce a veriacu ženu, ktorá mu pomáha v jeho viere.“
„Najlepší spomedzi vás sú tí, ktorí sú dobrí a k svojim ženám.“ Muhammad (mier s ním)

Michal, neviem, od čoho islamský duchovný Sa´d Arafat odvodil svoje pravidlá o bití žien,
ale Muhammadovo (msn) učenie to nebude
helper313 # QaraTacu42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-17 12:47:16 542f16e6
A toto - kto kaze - Jehovisti ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-17 17:21:04 b228427e
helper3
13
a toto je co islamsky psychoteror ? Ci len nepodarena žena ?


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-17 17:31:37 b228427e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0381 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage