Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

História: v akého Krista verili prví kresťania?


História: v akého Krista verili prví kresťania?

Do roku 325 existovali len dvojakí kresťania ariáni a gnostici. Oboje kresťanské prúdy mali spoločné to, že verili v rovnosť Ježiša a veriacich avšak dvojakým spôsobom:

-ariáni mali viac menej židovskú vieru a Ježiša vnímali ako obyčajného človeka, ktorý mal Ducha Svätého. "Ariánska" viera existovala už dávno pred biskupom Áriusom, nazýva sa napr. adopcionizmus

-gnostici verili vo filozofiu v mnohom veľmi blízku východným náboženstvám. V Krista verili ako Božieho syna, avšak presne rovnakým Božím synom ako aj Ježiš sa mohol stať aj radový veriaci. Gnóza znamená poznanie, vnímali za dôležité duchovné poznanie a múdrosť. Na rozdiel od ariánov to boli ľudia mystického typu, verili v potrebnosť duchovného osvietenia-vzkriesenia už tu na zemi.

           Vznikali aj nemalé spory medzi gnostikmi a ariánmi, ktorí verili v oné duchovné šťastie-vzkriesenie až po smrti

 

Do roku 325 neexistovala žiadna myšlienka, že Ježiš je Boh. A to naozaj nesrandujem, existujú na to dôkazy, fakty hovoria jednoznačne. Totiž z pred roku 325 neexistuje žiaden teologický spis nejakého kresťanského autora, ktorý by neobsahoval, či už ariánsku alebo gnostickú teológiu. Nie je známa ani jedna jedná kresťanská osobnosť, ktorá by prehlasovala, že Ježiš je Boh. Z niekoľko desiatok teológov vyberiem aspoň niektorých:

-mučeník, svätý Justín, žil v rokoch 100-165, zachovali sa jeho bohaté spisy, veril v radikálne ariánsku teológiu. V katolíckej cirkvi je paradoxne napriek tomu veľmi uznávaný ako svätý mučeník

-Tertulian 160 – 225 tiež sa zachovali jeho bohaté spisy, tiež neveril v Krista ako Boha, veril v rovnosť Krista a ľudí

-teológ Origen (185 - 254) veril v ariánsku teológiu. V katolíckej cirkvi považovaný za jedného z najvýznamnejších teológov

-svätý Klement Alexandrijský (150 – 215), bol gnostik, jeho teologické gnostické diela sa dajú kúpiť aj v češtine

 

Katolícka cirkev vyhlásila za svätého Justína, ktorý povedal, že počatie z Ducha Svätého je pohanský výmysel, teda jednoznačne považoval Ježiša za človeka, nie Boha.

           Katolícka cirkev vyhlásila za svätého aj Klementa Alexandrijského, ktorý bol gnostik.

           Ide o skutočne veľmi paradoxné fakty: prečo vyhlásila cirkev za svätých tzv. heretikov, ktorí popierali Božstvo Krista? Podľa môjho názoru z dôvodu núdze. Keď všetci teológovia s pred roku 325 boli podľa cirkvi heretici, nemohla by z rannej cirkvi vyhlásiť za svätého nikoho a to by bolo ľuďom veľmi divné a podozrivé. Preto cirkev musela konať a niekoho aj s tých "heretikov" vyhlásiť za svätých

 

Zhrnutie, záver: Je zarážajúcim faktom, že do roku 325 bol Ježiš kresťanmi považovaný za rovných s ľuďmi, teda nie za Boha. Tento fakt bezpochyby nedá spávať významným profesorom teológie, pretože oni o tom vedia, avšak určite to zataja svojim študentom. Je veľmi negatívne, že kresťania sú v obrovskej nevedomosti a nevedia o tejto veci, hoci Božstvo Krista je považované za najzákladnejšiu dogmu kresťanstva


 

Zverejnené zo stránky:

 

http://1meditacia.wz.sk/cp/Cesta _poznania.html

http://1meditacia.wz.sk/< /strong>Author: franco # WobaCupa83
Cirkev2013-12-2883
-
 44% ( 8 people voted )
+
Ono věřit, že Ježíš Kristus je bůh, je totiž proti desateru a to konkrétně proti 1. přikázání..., navíc pokud se podíváme na druhé je zakázáno modlit se ke kříži, protože to je modla
abaxas # JyboWyma42
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-29 10:34:18 5ab14b04
Myslím,že je to dosť priblížené pravde.Prečo asi teológovia taja?Určite to každý vie.Ježišovi učeníci a prví kresťania ,na znak toho,že patria k Ježišovmu učeniu si kreslili rybu a nie kríž.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 11:05:43 5b7f5a72
Protože cirkev JDE proti bohu, neexistuje snad přikázání, které by neporušila. Jinak pokud si vezmeme celibát, tak ten například porušuje boží příkaz z knihy genesis a to: milujte se a množte se...


abaxas # JyboWyma42
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-29 11:46:40 5ab14b04
Najlepsie ako zistit kto bol Jeziš Kristus - Jahšua z Biblie a nie zaco ho povazovali polopohania,alebo ti co ho nanavideli.. To co pisete vo svojom clanku su absolutne nezmysly. Citajte Bibliu,lebo Biblia je historiou Bielej rasy Adama. Slovo žid nemá v Biblii čo robiť. Nikde sa nepiše v Biblii,že Abraham-Isak a Jakob boli židia a prve slovo žid sa nachadza až v Druhej knihe Kráľov verš šiesty a aj to je sfalšované. Len jeden Apoštol bol žid a volal sa Judaš a Ježiš to v Novom Zákone demonštroval a vysvetlil,že tí čo ovladali Temple Boži a ktorí ho ukrižovali boli Satanovo pokolenie,rasa satana. Ľudia čítajú hlúposti od katolikov alebo satanských židov a preto je kresťanstvo v takom strašnom stave ako dneska ako to sam Ježiš povedal v Zjavení ako Letná voda.
Ježiš bol Boh sám v Zemskom tele rasy Adama ktorústvoril. Keď Ježiš hovoril "Syn šloveka",v skutočnosti a sprane preložené povedal "Syn Adama". Sám povedal "..Pred Abrahamom som bol Ja"

Čiajte Bibliu,lebo biblia je HISstoiou bielej rasy Adama a to sú Bieli Europania-Startene ovce Israela. Matuš 15-24.

Ježi nebol žid a slovo žid nemá v Biblii čo robiť.To všetko je podvod ad židov a katolickej cirkvi,ktorú židia manipulovali od jej zrodu.

Michal Richtar # BopyLuqy31
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-12-29 12:03:13 182d78ec
Michal Richtar,----A zase rasista! Ty budeš z akej sekty?V ktorej časti sveta teda boh stvoril Adama a Evu.keď to bola biela rasa?Takže Koľko deti mali Adam a Eva? Nie Kaina a Ábela,ale Ježiš bol ich syn?Ešte toto ! To je už úplná hrôza. Ako zaplnili zem? Keď bol len Adam a Eva a Jahšua?

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 12:19:18 5b7f5a72
abaxas: A Desatero je kde v Bibli seřazené? Nějak jsem to asi přehlédl...

Kdes # RovaCigy23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 13:12:26 4e888b2d
loading...


Jambo # CapuSuxo47Adam, Eva, Jahšua???


To boli vtoroje! Odtiaľ názov tóra. Niektorí ľudia sú zrodení a iní - neľudia stvorení! Treba študovať dejiny ľudstva a nie falošnú his-tóru stvorenú chazarsko - sionistickou - žido - kresťanskou parazitujúcou fašisticko - globalizátorskou zločineckou klikou!


Slovanská-Aryan Védy. Kniha 1. Santia Védy Perun - YouTube
Gan J. - Velesova kniha (Dobra Praha 2002).zip | Ulož.to
Rusko v křivých zrcadlech :: Leva-Net


Keď sa aj v neuvedomelej snahe a trocha primitívnym spôsobom podhaľujú skutočné ľudské dejiny, odkedy sa to nazýva rasizmus?!


Slovienom a Slovanom zdar!


jan # PukiKyri51
-
 61% ( 8 people voted )
+
2013-12-29 13:26:11 4e630a2d
"Vot skaži amerikanec v čom sila, vot brat govorit što v dengach.U tebia mnogo deneg i chevo. Ja vot dumaju što sila v pravde, u kavo pravda tot ten silneji..." (z filmu BRAT 2,2000, Rusko, 1:52:30)
Možno ak znehodnotíme pravdu, nahradíme ju klamom, či polopravdou oberáme jej nositeľa o jej silu ktorú so sebou prináša. A možno sa toto dialo, deje, vedome, nevedome, zubom času aj ďalšími učeniami, ktoré na počiatku vyslovené žiarili svojou rýdzosťou.


imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 13:32:46 b06ab9ff
kecate a kecate a usla vam pointa clanku. Zamyslite sa nad uplne kogickou a jednoduchou vecou, preco by musel nejaky Koncil odhlasovat teraz pre vas taku uplnu samozrejmu vec, ktora dokonca v tej dobe bola pre mnohych absolutna kravina, ze nejaky vymysleny Zid ma byt vyhlaseny za boha?
Preco nasledne za par desiatok rokov bolo nepredstavitelne ap ostavene mimo zakon viera v inych bohov?

Rafael # BakiQuno09
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-12-29 13:41:56 59ad5d21
Rafael: Tak tady je hodně práce!
Tak zaprvé je CHYBA - vedoucí následně k bludným mylným dedukcím - to, když si "postavy" v Bibli a vůbec "písmech svatých" příliš antropomorfizujete!
Tak například Abrahám. To nebyl žádnej ten konrkténí "pan jménem Abrahám"....Byla to spíše by se řeklo dnešní řečí cosi jako "charakteristika". (Asi jako když se o někom řekne že je to "Einstein" nebo "Grázl" či "Sígr" - šlo o zločince vlastním jménem Sieger a Grazl. Jenže ti skutečně existovali jako úřední jména. Abrahám nikoli - nejde o úřední jméno!)

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 13:48:19 4e888b2d
Ytrob:
niečo ako atribút?

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 14:56:06 b06ab9ff
No článek zajímavý, ale ne nijak objevný. Jde o známá fakta. Mě by spíše zajímalo, jak tedy opravdu vypadalo to nejrannější křesťanství - tedy cca 0-10 od ukřižování JKN. Chtělo by to nějakou rekonstrukci učiněnou z nejrannějších přepisů Bible a těch nejlepších překladů a z dalších objevů - jako spisy z jeskyně v Kumránu, spisy z Mag Hammádí atd. Teď si tedy dovolím jen ten nejhrubší nástin: 1. Šlo patrně o gnostické náboženství (neb Ariánismus se objevil později než gnosticismus, a to patrně díky nepochopení některých gnostických prvků či díky implantaci židovské věrouky do Křesťanství). 2. Šlo o náboženství ne nepodobné Buddhismu a Hinduismu se kterými mělo společné víru v minulé životy a v reinkarnaci duše - víra v reinkarnaci byla zrušena a uvrhnuta do klatby v tzv.2.konciliu v Nikea r. 530 hlasováním biskupů, kdy takto bylo rozhodnuto o JEDEN HLAS! 3. Na rozdíl od Buddhismu, které otázku existence Boha moc neřeší, rané Křesťanství otázku existence a charakteru Boha velmi řešilo. A na rozdíl od Hinduismu nešlo o náboženství polyteistické. 4. Význam slova Bůh byl taky jiný, než jak je chápáno od cca r. 325. Pokud JKN pokládali ranní křesťané za Boha, vyjadřovali tím to, že pro ně i všichni další lidé jsou bratry Bohy. V JV Asii dnes prý stále obvyklá představa. Neb když Bůh stvořil člověka ku obrazu svému... stvořil tedy svou kopii... a není snad kopie Boha taky Bůh? 4. Otázka žen: Křesťanství ženy po roce 325 ze své historie prakticky vymazalo. Přitom v nejrannějším období právě ženy nejvíce pomáhyli při šíření této víry... Ranné křesťanství se tedy rozhodně vyznačovalo rovnoprávným postavením žen. 5. Osobnosti Krista a Panny Marie i dalších: Podle všeho by při obrodě skutečného pravého raného křesťanství musele se vyřešit otázka hrobu v Kašmíru, na kterém je napsáno, že zde odpočívá muž známí jako JKN a již zničeného hrobu jeho matky v Afghánistánu... Patrně by pak vznikly další nejsvatější místa na Zemi... 6. Atd.
To je fuk # PexyWuty28
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-12-29 16:14:27 50f364b1
Je to exodus kap 20 <mojžíšovo desatero>
abaxas # JyboWyma42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 16:45:28 5ab14b04
Jan,---Kto pozná skutočné ,ľudské dejiny? . Za 2000 rokov a skutočné dejiny? Kto bol teda skôr,židia či kresťania?Bol teda Ježiš žid ,či nie? Lebo raz sa píše,že bol žid a 33. roku svojho života ho Ján krstiteľ pokrstil na kresťana. Teda bol prvým bohočlovekom na zemi , ktorý tým,že sa dal pokrstiť židom (a žid bol ochotný)sa stal kresťanom?Či Ján Krstiteľ už bol kresťan?

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 16:51:26 5b7f5a72
Myslím že v desiatom roku po ukrižovaní ešte nešlo o náboženstvo. Učeníci sa rozišli svojimi cestami a šírili učenie. Každý z nich ho vysvetľoval ako ho pochopil. Kam prišiel zasadil svoje zrno z ktorého vzchádzali prvé komunity a z komunít komunity ďalšie. Samotný apoštoli nemali záujem čokoľvek zo svojho a za svojho života zdokumentovať. Manifestuje sa síce listami Petra a Pavla prvým komunitám ale ich pravosť je spochybňovaná. Potreba podpisovať svoje diela, tak silnými autoritami ako boli Peter a Pavol môže tak hovoriť o potrebe posilňovať vznikajúcu štruktúru nového náboženstva a vkladanie slov do úst ľuďom, ktorý by s nimi nemuseli vôbec súhlasiť.
imelo # TuqaNeca36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 17:02:16 b06ab9ff
abaxas: Děkuji, jinak souhlasím s tím že "cirkev JDE proti bohu, neexistuje snad přikázání, které by neporušila. Jinak pokud si vezmeme celibát, tak ten například porušuje boží příkaz z knihy genesis a to: milujte se a množte se..."
Ale to milujte se a množte se a naplňte zemi sis vyložil materialisticky.

Kdes # RovaCigy23
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 17:06:19 4e88ae8e
Není žádný hodnověrný důkaz, že "judaismus" vznikl dříve než "křesťanství" - to jen pro docílení "svého dojmu" (ve smyslu že první je lepší - původnější, "pravdivější") lépe vyhovujícímu k nalákání nositelů k této "logice" náchylnějšími. Zatímco náchylní na křesťanství zase lépe berou (jako ryby na návnadu) na "nový je lepší" ("překonává to staré despotické", "osvobozuje").
Spíše se to jeví tak, že obě byly skompilovány téměř v jednom okamžiku jako KOMPLEMENTÁRNÍ části - jedna pro vytvoření "vrchnosti" (judaismus), druhá pro vytvoření "poddaných"(otroků otroků) - těch hodných naivních dobráků těžce stižených pandemií idealismu - křesťanů. Obě tyto kategorie jsou zneužity tím třetím k té hře.

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:16:35 4e88ae8e
jak si ale vylozit "milujte se a mnozte se" "vnitrne" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:20:34 53d0513c
žeby: láska vedie k schizofrénii? :)
i # FuveNoxu62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 17:23:41 b06ab9ff
Není snad ani jediné slovo uváděné v bibli, které by nebylo vykládáno v jiném významu! Slovo! Ne jen významy celých vět, ale i interpretace jednotlivých slov je úplně mimo než význam v němž byla napsána. Za část mohou překlady z jazyka do jazyka, ale zároveň snaha zmutovat ji tolik, aby sloužila úplně opačnému účelu - mocenskému ve vnějším světě.

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:33:49 4e88ae8e
"žeby: láska vedie k schizofrénii? :)"

:D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:38:33 53d0513c
takze myslis ze "milujte se a mnozte se" je jiz zcela zpretvoreny konstrukt, u ktereho jiz nelze prijit na puvodni vyznam a formulaci ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:41:06 53d0513c
Lojza: Ale jo přijít na některé se ještě dá, ale není to tak snadné dešifrovat. A čím jasnější se to vyjádření zdá, tím spíš je to špatně pochopeno.

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:48:33 4e88ae8e
Ten samý text jsou otroci naučeni číst jinak než ho čtou "páníčci".

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:50:23 4e88ae8e
ja bych v tom ale urcitou souvislost videl . to lidske premnozeni ma take svuj mocensky vyznam .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 17:56:14 53d0513c
lojza: To sice má, ale ne že by to Bible tak "chtěla". To spíš tomuhle plánu (mimobiblickému) byl přizpůsoben i VÝKLAD (jak tomu rozumět) biblických slov, ne naopak.

Ytrob # GeviTode62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 18:00:56 4e88ae8e
O význame slov, ktoré spomína Ytrob som už tiež počul. Ak ma každé slovo minimálne 10 významov a vo vete 10 slov- koľko možností vysvetliť si zmysel vety. Z viet odstavec. A ešte k tomu neuveriteľná potreba "erudovaných" z času na čas nahradiť archaické výrazy modernejšími pre lepšiu zrozumiteľnosť textu :))) Viete o tom že aj starší svätý sú z času na čas nahrádzaný dobovo mladšími?
imelo # TuqaNeca36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 18:02:05 b06ab9ff
"Takže podle tebe je 90% společnosti nelidí bez lidské duše? Nebo se ta duše jen neprojevuje lidsky?

------
nie nie treba to rozlisit uzemne a po narodnostiach.

kedysi boli vsade len skutocni ludia, potom ako temne sily naklonovali a vypestovali tvarov - tak 5-7 tisic rokov tomu nazad a ked ich potom dostatocne rozmnozili - boli to vyzorovo belosi - teda blede tvare, a potom cih vyoustili a zamorili nimi europu, najme ich vypustili na uzemie sucasne britanie.

Tvari ovaldli takmer cele uzemie akurat skotsko sa ubranilo

takze skoti ti co su geneticky skutocni skoti su ludia a tie casti na uzemi anglie a irsa co sa ubranili sa ubranili ako Keltske komuniti - Celtic kultura to su ludia, vsetko ostatne co je biele a je to anglicke tak z toho je 90% tvarov a 10% ludi.

naproti tomu na uzemi staruch slovanov, na uzemi Sibira je 100% ludi, v europsekj casti Ruska je vyse 90% ludi a len to male percento su tvari - typicky tvar na uzemi Ruska sa sprava asi tak ako tie skriekajuce vaginy = pussy riot

na uzemi naprikald slovenska, biley obyvatelia ktori tam neboli presidleni a maju povodnu genetiku su takmer 90% ludia ako v Rusku

ovsem presidlovanie atd a miesanie, stava sa to menj prehladnym

na uzemi zaodnej europy boli ludia systeaticky zabijani a tvari sa rozmnozovali , takze povodna cistat ludska rasa hodne stratili v poslednych storociach, odhad moze byt ze naprikald na uzemi Nemecka to moze byt snad 50-50.

Pri osdildlovani amerky bledymi tvarami z anglie sli takmer iba tvari - klasicky alkoholovi zabijaci, takze beloch v USA je takmer urcite tvar.

Tvari ovladli uzemia talianska a v podstate to boli tie masy co vytvroili a udrzali vojensky Rimsku Risu a boli to armady zlozene z tvarov co sa rozliezali po svete a varzdili povodne obyvatelstvo a nanucovali krestanstvo.

Pekne suhlasi krestanska ideologia s tym ze clovek je stary len 5-7 tisic rokov a ze bol stvoreny Bohom - a klonovany pretoze tvar bol naozaj stvroeny pred 5-7 tisic rokmia bol klonovany spociatku, ovsem nebol stvoreny Bohom ale temnymi silami teda skor diablom.

Biblia je napsiana tvarmi pre tvarov, tvari kedze bez duse sa nemozu inkarnovat a preto biblia uz nema nic o inkarnacii a naozaj tvar pred narodenim neexistoval a po smrti zas nebude.

Prave cez Rimsku risu a vojska nanutene nabozenstvo na uzemie slovaanov - skutocnym ludom natlkanie do hlavy krestanstvo - teda ideologiu tvarov - to je orave zakladny problem na nasich uzemiach posledne 2 tisicrocia."
Mariana # HeboWeco02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-29 19:31:45 4e88ae8e
Ako normalne ma zaraza, ako sa tu vsetci vyjadruju k tejto teme, ako by tam vtedy boli a PRESNE VEDELI, ako sa to odohralo. Vam ako takto neiebe? Vyzdvihujete tu bibliu akoby to bola pravda, pritom su absolutne rozne preklady. Ako keby dnes niekto napisal ako to tu fungovalo a obama bol spasitel a potom za 2000 rokov sito niekto bude citat, a este k tomu ani tu rec uz nebude poznat, tak samozrejme sa prizvu prekladaci a ti to poprekladaju vselijako... a potom sa budu hadat, rohackova biblia, a hentaka kralicka a neviem jaka picci.
Ako aku vypovednu hodnotu toto ma sa pytam? Ved vy by ste krista ukrizovali ako prvi, co tak strasne verite, ze sami popierate vierou boha a mudrujete tu o piccccovinach ako by ste boli kompetetni.
Sa uvedomte laskavo. Na internete si mozete vycapit co len chcete a na dolezite.sk, inak cisto populistickej stranky, uz duplom.
Relevantny dokaz nema ani jedna strana, len oiebavaju na vsetky mozne svetove strany, aby manipulovali formou strachu a rozsievali hovna medzi nami samotnymi.
Inak by ma zaujimalo, co z toho autor clanku mal, asi velmi vydatnu ejakulaciu samoutvrdzovania, ktora bohvie z coho pramenila, asi ho nieco sere, alebo boli ko, kot


Torpedomet # WypoFaje13
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 22:01:03 5b7f4918
Torpedomet: Církev ani nemá dvoutisíciletou tradici, jak se tvrdívá.
Díky vlivu na kulturu (média, školství a měření času) si byli schopni PŘIVYMYSLET TISÍC LET NAVÍC! (Dokonce cca 100 "prvních papežů" na stolci na ryze fiktivních - mytických - vytvořených až zpětně.)

Rauna # BulyNawy20
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-29 22:07:10 4e88ae8e
tvrdit, ze niekto nieco robi a nevysvetlit ako, je ako bavit sa o neviditelnej sracke, ktora sice nesmrdi a nic nezaspini, ale niekomu vadi a niekomu nie...
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 06:58:02 6dec7743
skutočne detinské rozoberať čo bolo ako bolo, keď tam človek nebol fyzicky prítomný, ale ja tu hru prijímam, a beriem to ako hru a rad sa hrám s tými, ktorý sú taktiež hravý. Pokiaľ to berieme ako hru a nie vážne môžeme si z nej kopu odniesť.
a už len názov článku je veľmi detinský, otázka prinášajúca ďalšie otázky. Kto to boli prvý kresťania? Kto je to Kristus. A o aký vzťah šlo, bol založený výlučne na viere? Mnohý pod Kristom a Ježišom nemyslia to isté, ako aj pod Pannou a Máriou matkou Ježiša. Ku komu sa vlastne kresťania modlia, keď Krista a Pannu vzývajú???

imelo # TuqaNeca36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-30 09:26:24 b06ab9ff
imelo fyzicky pritomny tam posobil historik Flavius, a je naozaj zabavne, ze nikde o ukrizovani, ci dokonca famoznom zivote Krista nepise. Samozrejme sa ozvu zasa mudrci tvrdiaci opak, preto to trochu poopravim, v 18 knihe je vsunuty jeden vers, jednoznacne jpotvrdzujuci neskorsi zapis, aby aspon trochu povzbudili veriacich ,ze Kristus by mohla byt realna postavicka.
Kedze sa ani nebrania tomu, ze evanjelia boli pisana az o niekolko desiatok rokov po jeho fiktivnej smrti, na tu dobu a sposob pomiesania udakov, je to ako keby v nasej dobe ubehli storocia, preto akykolvek verny opis jeho citacii je obzvlast zabavny.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 09:40:35 59ad5d21
Manipulátori odviedli svoju prácu dokonale. Vyrobili okolo JEŽIŠA kult osobnosti, pri čom sa zabúda, alebo odsúva niekde do úzadia, jeho POSOLSTVO, PRAVDA, ktorú priniesol každému človeku. Aké jednoduché, povrchné a naivné je uveriť, že Ježiš to za mňa už zaplatil, že mne stačí tomu UVERIŤ a som "za vodou". Už trošku ťažšie je pracovať na sebe, snažiť sa aplikovať jeho Posolstvo a Pravdu v každodennom živote. PRAVDA je síce len jedna, ale je UNIVERZÁLNA a preto nie je viazaná len na osobu Ježiša Krista a tak každý, kto rešpektuje túto Pravdu a snaží sa podľa nej žiť, už našiel cestu.

Je to také jednoduché, Ježiš to povedal v jednej vete : NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE ! Spýtajme sa však úprimne, koľko tzv. "kresťanov" a ľudí v všeobecnosti, rešpektuje aspoň toto jednoduché a jednoznačné pravidlo ???

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-30 11:48:23 c35b0e25
a odkial mas ten nevycerpatelny zdroj jeho citacii? Hadam len nie z tych aktualnych evanjelii, vzniknuvsich niekolko desiatok rokov po jeho fiktivnom pribiti na brvna? Odkazy Krista su risa fantazie, do ktorej ste sa zapozerali a neviete si uvedomit, za akym ucelom vznikli.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 11:54:43 59ad5d21
Rafael za akým účelom vzniklo NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE ?melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 12:09:17 b06ab9ff
melo nevytrhavaj vety z kontextu. Len si treba uvedomit, ze nielen fiktivna postavicka Kristus, ale aj kopa inych skutocne zijucich, len nemajuc taky dobrodruzny pribeh, tvrdila davno pred nim to iste. Navyse akakolvek filozoficka debata o obsahu akehokolvek mudra je jalova, ak vsetci vieme, ze ich nikdy nebudu dodrziavat vsetci. Akonahle teda toto neplati, nastava restrikcia a uprava aj toho, tvojho otrepaneho klise.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 12:12:54 59ad5d21
ok, ale potom na dosiahnutie požadovaného kontextu doporučujem použiť i vhodný syntax. A vážne, v priateľskej mysli, ako ľahko môže dôjsť k nedorozumeniam a nepochopeniam len kôli tomu že nie všetci máme pod jedným slovom dosadený ten istý význam.
melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 12:44:09 b06ab9ff
Všetky náboženstvá sú sekty, v ktorých si niekto privlastnil právo nazvať niečo bohom, vymenovať niekoho za svätého, iného za pápeža. Kto sa držal Slovano árijského zdravomyslia a verejne prejavil iný názor, ten skončil na hranici ako popol. Od r.313 násilným zavádzaním kresťanstva začala kresťanská genocída Slovanov. Cyril a Metod nám priniesli kresťanský diktát, Sloveni mali svoje písmo aj kultúru, lenže boli slobodní a nemali žiadneho pána, vid. S. Chalúpka, Mor ho.

Zecharia Sitchin na faktoch popisuje dejiny ľudstva, ktoré si židia upravili vo svoj prospech. Stali sa vyvoleným národom, lebo to o sebe povedali. Stanú sa vládcami sveta, lebo to o sebe povedali. Krasťania im musia pomáhať, lebo to o nich povedali. Za Sumérov boli bohovia - ľudia, ktorí boli nedostihnuteľný v poznaní, kolonizovali Zem, dbali na blaho ľudu, aby sami mohli fungovať. Dnešné poznanie ľudstva nedosahuje poznanie Sumérske. N. Tesla často hovoril o vedomostiach zo Slovano árijských, indických véd.

Kresťanstvo zotročuje ducha človeka, bráni mu v poznaní, v slobodnom myslení, odsudzuje ducha človeka do role poslušného otroka svojho pána. Všetko v záujme presunu peňazí a bohatstva od veriacich do cirkvi. Človek pre praktikovanie svoje viery nepotrebuje cirkev. Slovano árijci nemali cirkev, mali svoju kultúru, poznanie predkov. Cirkev funguje preto, lebo človek tomu verí. Banky spravujú naše peniaze preto, že im veríme, ža majú peniaze a že s peniazmi vedia narábať najlepšie. Nič z toho nie je pravda.

Kresťania /aj iné náboženstvá/ páchajú duševné násilie na ďeťoch tým, že ich nútia na náboženstvo od útleho detstva, vo veku, keď sami nevedia posúdiť ideológiu, nevedia sa slobodne rozhodnúťo svojom duchovnom živote. Vo veku, keď decko získava návyky, model správania a myslenia na celý život a v dospelosti sa ho už nevie zbaviť. Je to geneticky podmienená vlastnosť, pud sebazáchovy, slepá viera vo svojich rodičov, ktorá pomáha decku prežiť. Je to tak aj u mnohých zvierat.

Ľudstvo sa správa ako stádo, to je tiež geneticky podmienená vlastnosť, ktorá pomáha ľudstvu nasledovať svojho vodcu, pomáha mu prežiť. Až do chvíle, keď vodca je nekompetentý, nevzdelaný, skorumpovaný, kriminálnik, čo je dnes pravidlom. Demokracia a politické strany slúžia finančníkom na samoinštaláciu politikov do štátnej moci cez tzv. "demokratické" voľby.

Má to dnes človek ťažké. Na jednej strane politika, na druhej cirkev a človek otrok aby robil a živil tú háveď, kto sa ozve, ten zomrie. Aj dnes. Dnešný človek má byť sprostý, poslušný a pracovitý, nemá myslieť a má platiť a konzumovať podľa príkazov cirkví a politkov. Ak si človek dnes povie, že dnes končí s pánmi a s otroctvom ducha, tak druhý deň zbankrotuje aj cirkev aj politici, oni nevedia robiť, vedia len kradnúť.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-12-30 13:28:29 55ede336
"za akým účelom vzniklo NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE ?"

Spíš pokud to tam bylo vůbec v takovém významu myšleno v originálním textu, tak proč to tam nechali i současní ideonelogičtí mocnáři?:D

Že by to vyhovovalo jejich zájmům?

Terzeku # KacaMime71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 13:42:40 4e8898f6
áno? a akým záujmom a v akom zmysle konkrétne tento výrok(NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE), ktorý je mimochodom pripisovaný Kunfuciusovi?
Alebo tento " Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im."
Ak by to povedal aj sam červenýštít...

melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 13:59:53 b06ab9ff
Třeba to, že na takové výroky "slyší" jen někdo? Kdo třeba?-Jak bys ho/ji charakterizoval?

Terzeku # KacaMime71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 14:03:06 4e8898f6
Na falošných vierach vytvárajúcich sa po tisícročia za presne definovaným cieľom parazitivizácie na gójoch je príznačné v poslednej dobe, že sa nad ich logikou zamýšľajú aj obyčajní smrteľníci, ktorí tie tisícročia svojim životom neobsiahli!

Už tu je plne zrejmé, že tieto falošné ideológie tvorili len (ne)ľudia na uchvátenie moci a podmanenie si ostatných ľudí / gójov /. Celá falošná his-tóra ľudstva plne naviazaná na žido - kresťanstvo popisuje vývin ľudstva vždy v nejakej forme podriadenosti / otroctva /, ktorá je určovaná falošným bohom a ako taká je aj od počiatku falošným bohom nemenne daná!

Všetky takto vytvorené systémy globalizátorsko - sionistických - žido - kresťanských fašistických elít / v každej etape popísanej v his-tóre ľudstva / vždy spolupracovali na udržiavaní gójov v nevedomosti všetkými prostriedkami, ktoré mali v moci.

Deje sa to aj dnes, pravda sa vydáva za lož, pojem vojny sa nahrádza mierovými misiami, demokracia sa presadzuje demokratizátormi, veda a poznanie pavedou a zamlčovaním, tradičné hodnoty ľudstva za prežitky, za ochrancov tradičných hodnôt ľudstva sa vydávajú rôzne zločinecké spolky dobre sponzorované parazitom, ale to všetko len naoko, všetci vedia čo je zlé ale nič sa neporieši - kým sa neodstráni ich falošný boh mamon - úrok, ale """ONI""" ho nepomenujú!

Globalizátori stále plánujú dopredu v neprospech celej po-spo-li-to-sti gójov a pomocou hesla rozdeľ a panuj rozkladajú každý národ, každú spoločnosť ktorá by sa chcela vymamiť spod ich vplyvu. Sú schopní zničiť celú civilizáciu, len aby mohli začať hrať odznovu svoju parazivistickú hru podľa ich pravidiel!

Napriek tomu, už cítia svoj koniec.

Ľudia sa zobúdzajú, znakom zobúdzania sú aj tieto debaty, ktoré jednoznačne smerujú proti falošným bohom, falošnej his-tóre, debaty ktoré už nehľadajú falošnú vieru, hľadajú vychodiská zo spoločenskeho marazmu, odhadzujú všetky -izmy a hľadajú skutočné hodnoty ľudstva, jeho zamlčované dejiny, hľadajú poznanie začínajúc používať zdravomyslie ako východisko pre lepší spravodlivejší svet pre seba, svoje deti ako aj pre celé ľudstvo!

Hor sa sveta gójovia! Zdravomysliacich je stále viac! Spravodlivosti """ONI""" neujdu!

Slovienom a Slovanom zdar!

jan # PukiKyri51
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-12-30 14:04:55 4e630b67
človek ktorý funguje prevažne v úrovni chcem-nechcem, pre neho to môže byť "zlatým pravidlom".
Ale zaujíma ma akým spôsobom by to komu načo vyhovovalo.

melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 14:11:27 b06ab9ff
"tradičné hodnoty ľudstva"
Které to například jsou. Prosím jmenuj.

Cizma # XemaGoky37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 14:23:21 4e8898f6
melo: Tak jinak...Myslíš, že se nějakými drísty takové duchařiny budou řídit a omezovat například zločinecké povahy?? A nebo je k tomu donutíš, aby to chtěli? (Chtěli by to pak "upřímně"?:D)

Trezka # VyruXehu24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 14:25:54 4e8898f6
Ľudia, veď otvorte oči, STVORENIE je dokonalé a riadia ho dokonalé zákony. Ako môžeš očakávať, že sa k tebe budú ostatní správať pekne, keď sám veľa krát druhým krivdíš ??? Nemyslíš, že začať musíš od seba, ak chceš niečo zmeniť k lepšiemu ? Samozrejme blbečkovia, ktorí sú takí tupí, keď myslia, že život vznikol len tak NÁHODNE z neživej hmoty, ktorí nevidia ten obrovský kvalitatívny rozdiel, ten, tak povediac, ZÁZRAK, tak takí nepochopia ani to jednoduché, čo pre nich vyplýva z toho jednoznačného: NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE !

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 15:51:19 c35b0e80
prečo by sa nimi mal niekto na silu riadiť, sú to predsa pravidlá, pomôcky pre určité životné situácie a pre určitú skupinu ľudí, ktorej to bolo mienené. Ak niekto toto pravidlo začal povyšovať na akýsi morálny zákon, ostal podľa mňa mimo. Mňa len zaujalo aspoň podla toho ako som to pochopil, že tieto pravidla boli zámerne aby umožňovali nejakú manipuláciu a na základe toho moje horeuvádzané otázky.
melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 15:55:30 b06ab9ff
melo: Ti, kdo už takoví jsou sami od sebe (jen to třeba neumějí formulovat takto), ti se tím třeba i řídí, ale třeba i v situacích kdy by neměli. Pak taková "norma" služí k jednostrannému odzbrojení (se). A to není vůbec rozumné , náramně to bude vyhovovat těm, co se tím neřídí (Vlastně je to dostane do výhody, zatímco ti už předtím slabí, se oslabí ještě víc dodržáváním takových zásad v nepravou chvíli.)

Trezka # VyruXehu24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 16:52:40 4e88aa3c
prvý kresťania predovšetkým nepochybne verili že Kristus vstal z mŕtvych. V článku spomínaného Justína ktorý bol filozofom a hľadal pravdu a zmysel života oslovila na kresťanoch neohrozenosť z akou boli ochotný podstúpiť mučedníctvo, neskôr sám zomrel mučeníckou smrťou.
V Kristovi určite videl výnimočnú osobnosť lebo hovoril napríklad, že Kristus je Sokratovi neporovnateľne nadradený pretože Sokratovi nikdo neveril tak, aby pre jeho učenie zomrel.

Súčastník Justína Ireneus, bol Justínom ovplivnený bojoval proti gnóze a obhajoval apoštolské učenie. Citát z knihy Proti bludným náukam: "Všetci ktorí chcú vidieť pravdu, môžu v každej cirkvi jasne pozorovať apoštolskú tradíciu, ktorá je v celom svete zjavná. Môžeme vypočítať tých, ktorých apoštolovia v cirkvách ustanovili za biskupov a ich nástupcov až do dnešnej doby. Ničoho takého neučili ani nič z toho o čom títo heretici blúznia nepoznali. Keby totiš apoštolovia nejaké skryté tajomstvá poznali a súkromne a v tajnosti ich vyučovali "dokonalých" boli by iste predali na prvom miete tým, ktorým zverili samé cirkvi(zbori) Pretože chceli, aby ich nastupci boli dokonalý vo všetkom[/
color]
"

Ireneus, žil krátko po apoštolskej dobe, osobne poznal Polykarpa, ktorý osobne poznal apoštola Jána. Ireneus bol jedn z prvých ktorý hovoril o Novom zákone ako o Písme ktoré existuje vedľa Písma Starého zákona. Pre prvých kresťanov totiž pôvodne písmo znamenalo Starý zákon.

Spisy Irenea sú dôležitým zdrojom informácii o najroznejšich gnostických systémoch. Zápasil z gnostikmy v druhom storočí ďalší jeho citát: "keď im odporujete pomocou Písma obrátia sa proti vám a napádajú to isté Písmo[/co
lor] akoby nebolo správne, alebo nemalo dostatočnú autoritu" tiež svedčí o tom že novozákonné spisy boli pre cirkev autoritatívne, už v druhom storočí.

Pre viac informácii nielen z počiatku kresťanstva ale aj z pozdejších období dopručujem knihu z ktorej som čerpal:

Ip # BysoNiwy62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 17:08:49 5db84742
http://www.navrat.cz/dejiny-krestanskeho-mysleni-t
ony-lane/d-70291/
Ip # BysoNiwy62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 17:09:18 5db84742
Hm, všimni si, že v tomto pravidle sa nehovorí o láske, je to výslovne o chcení a konaní v chcení. Je to chyták na Ego, zrkadlo. Tu nejde, že ja sa tu pekne správam a ostatný to len zneužívajú pretože ja som ovca a oni vlci. Podľa tohoto pravidla predsa môžeš kľudne kradnúť, podvádzať, vraždiť a bude to ok pokiaľ to dovolíš aj druhým voči tebe. Absurdné že:))
melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 17:38:36 b06ab9ff
@johny
ak by zakony boli dokonale, nehrozilo by nam ziadne nebezpecie :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 18:04:27 5f699539
A svätí Pavol/ od Śavla do Pavla /niekady v 0060 roku pribehol medzi svojích--bývalých--farizejoch --do Jeruzaléma --pýtať sa či by mali byť aj kresťania --obrezaní--- budúci--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 18:27:42 58d4289b
lp
diki za zaujímavý príspevok. V budúcnosti tu pribudne aj článok aj o gnostických prvkoch v Biblii - kanonických spisoch, ktoré cirkev vyretušovala zlými prekladmi

franco # WobaCupa83
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-30 22:19:45 5057d10a
Je úplne jedno, kto stojí za výrokom NEROB DRUHÝM TO, ČO NECHCEŠ, ABY ROBILI TEBE ! Ja si myslím, že je to od Ježiša, ale nikomu neberiem, ak si myslí, že to bol niekto iný... Podstata je tá, že je to UNIVERZÁLNA PRAVDA a ako taká, nie je viazaná len na osobu Ježiša Krista...

Myslím, tiež, že z daného výroku vôbec nevyplýva, že by sa mal človek slabošsky nechať, keď na neho niekto útočí alebo mu siahajú na jeho práva. Naopak, primeraná obrana je prirodzená vec, ale netreba zabúdať, že moje práva končia tam, kde začínajú práva ostatných. Preto ak očakávam rešpekt od druhých, tak by som im ho mal primerane aj prejavovať.... a tak je to vlastne so všetkým.

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 23:26:30 c35b0ee6
Stačí, že protivníci vědí jakým pravidlem se primárně řídíte, aby zvolili pro sebe výhodnou protistrategii...(Stačí se jim spolehnout, že jste takto "slušní".)

hrachor # QogiPike88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 00:08:30 4e889ac3
protivníci, tu už sa bojuje...
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 00:24:07 b06ab9ff
Nejde o boj ale o střet různých povah a zájmů, jak v každodenním obyčejném životě, tak v globálním a dlouhodobém měřítku.

hrachor # QogiPike88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 00:29:06 4e889ac3
Bol JK žid, alebo nie?
Na túto tému pekne píše Rudo Vaský vo svojej trilógii Neoliberalizmus:

... čistá árijská rasa nepotrebuje na umravnenie chamtivosti a túžby po excese, luxuse, prepychu a ovešiavaní sa diamantami neviditeľnú ruku voľného trhu Adama Smitha, ktorá je nefunkčná v modernej veľkovýrobe, ale stačí jej vrodená "neviditeľná ruka" árijskej pánskej rasy, ktorá manifestuje svoju superioritu v nadpriemernej, superiórnej morálke a etike.
Táto vyššia árijská morálka sa prejavuje tak, že árijec príjme ako absolútnu samozrejmosť limit na svoju osobnú spotrebu, aj keď výsledkom bude to, že sa nebude môcť vyvaľovať v nadpriemernom luxuse a prepychu a jeho manželka sa nebude môcť ovešiavať diamantmi ako princezná Henrieta von Hohenzollern.

Necitujem presne, Rudov syntax a gramatika nie sú bohvieaké...

Záver: Ježiš Kristus nemohol byť žid. V žiadnom prípade!marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 12:27:19 4e620fc2
franco:
problém nie je to že by v Písme neboli správne spisy, alebo vierouka, problém je že tam to všetko je, ale neberie sa to vážne. V samotnej cirkvi sú veci ktoré z Písma nevychádzajú. Ďalši problém je čo je autorita pre veriacich ľudí. Človek, cirkev, alebo Písmo? Preto ak by Písmu bolo dané miesto ktoré mu patrí zákonite by to muselo viesť k zmenám, reformácia je stále potrebná.

Ip # BysoNiwy62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 12:28:11 5db84742
IP problem je ze moze byt hocico hocikde napisane a ak sa tym neriadia vsetci, kazda namaha je zbytocna. ze to v spisoch je a nedodrziava sa to, alebo sa to dodrziava pod hrozbou z vasho hladiska nejakeho vecneho zatratenia az po smrti, ci z hladiska obcianskeho pocas zivota tym, ze bude perzekuovany, nevyriesi nic.
Kedze kazdy normalne uvazujuci vie, ze nemozes naprogramovat ludi ako stroje(aj ked sa to jeden cas prave cirkvam darilo), neda sa to drzat takto stale. Ani eug.enika, ani moralny kodex budovatela komu.nizmu, ci vase desatoro nedokaze zo spolocnosti vypudit sociopatov, nanichodnikov, alebo vrahov a zlodejov.
&preto je naozaj zabavne pocuvat uz niekolko storoci o slovach hypotetickej postavicky, ktora to aj tak nikdy nikam nenapisala, ze to moze zmenit chod dejin a ludstva.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 12:35:48 59ad5d21
Bol JK žid, alebo nie?
Na túto tému pekne píše Rudo Vaský vo svojej trilógii Neoliberalizmus:

... čistá árijská rasa nepotrebuje na umravnenie chamtivosti a túžby po excese, luxuse, prepychu a ovešiavaní sa diamantami neviditeľnú ruku voľného trhu Adama Smitha, ktorá je nefunkčná v modernej veľkovýrobe, ale stačí jej vrodená "neviditeľná ruka" árijskej pánskej rasy, ktorá manifestuje svoju superioritu v nadpriemernej, superiórnej morálke a etike.
Táto vyššia árijská morálka sa prejavuje tak, že árijec príjme ako absolútnu samozrejmosť limit na svoju osobnú spotrebu, aj keď výsledkom bude to, že sa nebude môcť vyvaľovať v nadpriemernom luxuse a prepychu a jeho manželka sa nebude môcť ovešiavať diamantmi ako princezná Henrieta von Hohenzollern.

Necitujem presne, Rudov syntax a gramatika nie sú bohvieaké...

Záver: Ježiš Kristus nemohol byť žid. V žiadnom prípade!
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 12:42:02 4e620fc2
Rafael:
ano problém je v ľudskom srdci a riešenie nie je že človek má proti svojej voli dodržiavať nejaké napísané nariadenia. Riešenie je zmena srdca a tu som ja rovnako ako aj Ty bezmocný. Ono je totiž veľmi málo konať navonok správne veci, nikomu to nepomôže ani veriacim ako vstupenka do neba :)

Ip # BysoNiwy62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 13:11:05 5db84742
marsale zukove, věcná (ne ideologická) otázka, vážně v Adamu Smithovi stojí psaná "neviditeľná ruka voľného trhu" ? Je tam někde takvé sousloví??? - Oprav si ho...

vnost # DipaHajy05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 13:29:46 4e8888be
Vnost - ty detailista. V jednej casti Smithovej knihy Bohatstvo narodov Smith popisuje ulohu volneho trhu bez statnych zasahov ako stret mnohych egoistickych zaujmov ucastnikov trznej vymeny, ktoreho vysledkom je automaticky vseobecny prospech. Samozrejme za splnenia niektorych podmienok, hlavne 100% nej informovanosti ucastnikov trznej vymeny.
Rotšilfovci vytrhli z kontextu len trh bez statnych zasahov aby mali uplnu volnost v okradani.
Ide ti teraz o to, ci samotny Smith vymyslel pojem volna ruka, alebo prekrucaci myslienok?

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 13:56:31 4e620fc2
marsale Zukove, že si nedáváte pozor na to, co píšete a vytváříte, přidáváte zcela jiné významy například slepením z jiných významů. Přitom však tento postup dostatečně nezdůrazníte, takže si nově příchozí čtenář neseznámený s tím o čem se vlastně píše (z originálu) utváří nikoli obrázek o originálu, ale překroucenou zmutovanou verzi...(Ostatně to souvisí i s tímto tématem svatých knih.)

vnost # DipaHajy05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 14:02:55 4e8888be
Uvital by som konkretnejsie... aby som si pre buducnost dal pozor.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 15:20:41 4e620fc2
"Vnost - ty detailista. V jednej casti Smithovej knihy Bohatstvo narodov Smith popisuje ulohu volneho trhu bez statnych zasahov ako stret mnohych egoistickych zaujmov ucastnikov trznej vymeny, ktoreho vysledkom je automaticky vseobecny prospech. Samozrejme za splnenia niektorych podmienok, hlavne 100% nej informovanosti ucastnikov trznej vymeny.
Rotšilfovci vytrhli z kontextu len trh bez statnych zasahov aby mali uplnu volnost v okradani.
Ide ti teraz o to, ci samotny Smith vymyslel pojem volna ruka, alebo prekrucaci myslienok?"

-Evidentně Ti nevadí, žes to celé (dílo - respektive tuto jeho část) významově přeformuloval (aniž bys třeba nutně se zastával té či oné strany "výkladu") - neboli po Tvém výkladu to už další, kteří ho převezmou budou chápat docela jinak než to v tom originále stojí!
Dokonce jsi vymyslel 2 nové pojmy o kterých se tam vůbec nepojednávalo :D

Vnost # DogoToji31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 15:58:37 4e88b732
Udělal bys líp, kdybys doznal, že to "znáš" pouze nepřímo z doslechu (A že ony "mutace" významu nepocházejí pouze od Tebe...ale že už jsi je "nalomené" přebral.)

Vnost # DogoToji31
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-31 16:09:45 4e88b732
Velebnosti - s kde som tvrdil, že som tu knihu čítal?
Každý analytik a syntezator vychádza hlavne z recenzií, normálny človek nedokáže prečítať úplne vsetko co k téme bolo vydané.
Ak to teda ty máš prečítané, tak namiesto kecov si to dávno mohol uviesť na správnu mieru aj pomocou citovania. Alebo udať link na recenziu, ktorá je TÁ SPRÁVNA.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 16:19:45 4e620fc2
marsale, "normálny človek nedokáže prečítať úplne vsetko co k téme bolo vydané"
-To po Tobě také nikdo snad nepožaduje.
Proč ale nepřečíst alespoň originál (v daném jazyce srozumitelném čtenáři) o kterém se ty "recenze" vedou? To nepochopím.

Vnost # DogoToji31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 17:51:58 4e888e5f
Raz mozno pochopis, vole
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 19:16:48 5f667c9a
Díky, právě jsem pochopil.

Vnost # DogoToji31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 19:35:12 4e888e5f
Vnost - nepredvádzaj sa tu, ten kto tu nepochopil pointu a kto tu prekrúca si TY !
Maršál Žukov sa pýtal, či bol Ježiš žid alebo nie ? Vysrať sa teraz na Adama Smitha... Alebo ty máš dojem, že táto diskusia je o Smithovi ??? Tatare...

bazooka # RaceBagi30
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 22:14:37 4e63458b
Vnost - a ešte jedna vec - ten, kto Adamovi Smithovi vložil do úst frázu "neviditeľná ruka voľného trhu" nebol Maršál Žukov, na ktorom sa tu odbavuješ, ale Maršál Žukov len citoval istého Ruda Vaského, ak si si to nevšimol... Skús nabudúce pri čítaní textu aj vnímať !

bazooka # RaceBagi30
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 22:21:18 4e63458b
odbavujete sa na niecom, co uz nie je aktualne a tazko dokazatelne.
berte v uvahu, ze zidia sa snasia ovladnut svet a nic sa proti tomu nerobi, lebo psi zo statu zvanej usa, im vsetko co im kazu, urobia.
to je tragedia a nie to co bolo. to je uz pase.rieste co je aktualne.

jurasik jan # SejuTise53
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 06:39:55 6d4a9f18
jurasik - ako chces riesit? PRvy predpoklad je, aby sa ludia prebrali zo sna. Na to im teba vysvetlit, ako to funguje a to sa bez rozobrania minulosti jednoducho neda!
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 09:01:05 5f667c9a
Vážení. So záujmom som čítala všetky vaše príspevky. A dalo mi to dosť práce byť trpezlivá. O takú istú trpezlivosť teraz prosím ja vás. Ak máte záujem. Od väčšiny z vás hovorí neinformovanosť, respektíve malá informovanosť. Ani ja neviem všetko, ale pokúsim sa podeliť sa s vami o to čo som zistila. Všetky príspevky sú akási "všehochuť". Preto sa vynasnažím reagovať na ne postupne.
Ak teda hovoríme o Bohu a Ježišovi, patrí to do sféry mystickej. Ak chceme (túžime) pochopiť alebo pohybovať sa v tejto sfére, musí sa pre nás stať axiómou. Bez rozdielu na to či som alebo nie som kresťan, ateista alebo Žid. Čo to znamená? Pokúsiť sa uveriť, že všetko čo sa píše v Biblii, je pravda. Alebo, že túžite vedieť či je to všetko tak ako sa o tom píše.
1. Slovo Žid - žid, môžem písať s veľkým alebo malým písmenom. Podľa toho či ide o národnosť alebo náboženský smer.
2. Ježiš bol Žid, žil ako Žid, aj zomrel ako Žid.
3. Ježiš Kristus. Slovo Kristus, do slovenčiny preložené znamená SPASITEĽ.
4. Krstom Ježiš nestratil národnosť, ale priznal nové zmýšľanie, nový smer. Každý kto mu uveril a súhlasil s ním, dal sa pokrstiť. (pripomienka: Dnes sa človek prísahou stáva členom určitej strany. Pritom stále zostáva Slovákom. A krst niečo také znamenal.)
5. Slovo kresťan, vzniklo od slova kristus. Bolo to skôr slovo posmešné. Vysvetlím. Dnes, podľa lídra strany, pomenúvajú aj všetkých prívržencov a sympatizantov onej strany. Napr.: Ficovci, Dzurindovci, ... Druhý význam slova Kristus - kresťan - Spasiteľ. Ak sa vtedy chceli takýmto ľuďom vysmiať, tak povedal: "No pravda, ty si už len ten čo nás spasí. Ty si ten kresťan.)
6. Nezáleží na tom odkedy boli Židia Židmi. To nie je podstatné. Boh tento kmeň - národ nazval Izrael. Slovo izrael do slovenčiny preložené znamená víťaz. Zrejme si vyberal a vybral si ich. Oni zvíťazili vo voľbe.
7. Biblia. Biblia, to je kniha kníh. Originál sa skladá zo 66 kníh. Starý zákon je písaný väčšinou v starohebrejčine. Nový zákon v gréčtine a aramejčine. Ježiš hovoril aramejsky. Ale poznal aj iné jazyky. Starohebrejčina nepoznala samohlásky. Písali sa len spoluhlásky. Preto sa tak ťažko prekladala. Bibliu písalo 40 pisateľov a písala sa 1800 rokov. Písali ju králi, pastieri, ale aj väzni. V skrátenej verzii bola Biblia vydaná pre verejnosť na konci druhého storočia n.l.
8. Biblia nám slúži ako kronika vývoja a dejov na tejto Zemi, ale obsahuje aj rady a ponaučenia Boha a jeho poslov. Pisateľom sa ťažko písala, pretože mnohé veci o ktorých písali nepoznali. Takže to nevedeli ani pomenovať. Mohli to len popísať ako to vyzeralo, čo im to pripomínalo. Napr.:
Keď Adam s Evou zhrešili, Boží anjeli ich vyhnali ohnivými mečmi. A teraz rozmýšľajte. Myslíte, že tak vyspelé bytosti by mali ako zbraň ohnivé meče? Pisateľ v tej dobe nepoznal inú zbraň, iba meče. Ako mal teda pomenovať ich zbraň, ktorá zabíjala a sršal z nej plameň? Dnes také zbrane poznáme a majú aj presné meno. Podobných prirovnaní je tam spústa.
9. V dobe Ježiša bolo zmýšľanie ľudí jednoduché. Preto im Ježiš musel všetko hovoriť v podobenstvách, aby pochopili. Už tu vidíme, že aj keď bol vychovávaný v tej istej komunite ako ostatní, bol iný. Rozmýšľal inak, hovoril inak, konal inak.
10. A ešte niečo. Ježiš sa narodil 6. októbra roku 4 p.n.l. a zomrel 7. apríla roku 27 n.l. Tento fakt je známy, len ho Vatikán zakazuje zverejniť, tak ako mnohé iné fakty. My vlastne v decembri oslavujeme pohanský slnovrat.

Ďakujem za pozornosť. Nateraz to stačí. Ak chcete vedieť viac, dajte mi vedieť.
P.S. V Biblii je napísané, že nie každému je dané aby ju pochopil. Až na konci času.


DEMANOVKA # LywuXoda37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 14:38:42 55a209aa
DEMENOVKA,----Vysvetli teda ,aká zbraň to bola? Dúfam,že nevysvetlíš,že napalm.Aké vyspelé bytosti,keď Boh nieje z tohoto sveta? Ten "POHANSKÝ " slnovrat sa dá skôr uznať.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 19:09:18 5b7f435f
udivuje ma to, ze dokazete diskutovat o niecom, co nie je a nebolo. no a " demenovka to dorazila.
vsetko je len mysticke, pohybujeme sa vo sfere axiomu.
a teraz to najlepsie : jezis, sa narodil ako ŽID, BOL ŽID a zomrel ako ŽID.

tak sme v tej mystickej sfere, alebo sa mylim ?
divim sa vam, len neverim, ze ste dospeli ludia.

jan junak # JeseTodo32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 10:46:31 6d4a9f18

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
devä   os
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

PODRAZ JMÉNEM OBAMA ANEB JAK DO POSLEDNÍ CHVÍLE HÁZET KLACKY POD NOHY


PODRAZ JMÉNEM OBAMA ANEB JAK DO POSLEDNÍ CHVÍLE HÁZET KLACKY POD NOHY
Ještě ani nevychladla židle po prvním černošském prezidentovi USA a už vycházejí najevo podivné věci. Jako poslední bylo zjištění, že Obama poslal na účet palestinských Arabů té...
Ako vidím dnešný svet
Další bankéř z JP Morgan zemřel za záhadných okolností
Jak se zbavit korupce

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1525 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne