Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Geneticky modifikované „super banány“ budou testované na Američanech


Geneticky modifikované „super banány“ budou testované na Američanech

O vitamíny obohacené " super banány" vyvinuté ve vědeckých laboratořích, budou testovány na lidech. Testy se konají ve Spojených státech po dobu šesti týdnů. Vědci chtějí zahájit pěstování tohoto ovoce v Ugandě v roce 2020.

Banány jsou "super", protože byly geneticky navrženy tak, aby měly zvýšenou hladinu vitamínu A, kterého nedostatek může být fatální.

Stovky tisíc lidí umírá ročně po celém světě na nedostatek vitamínu A mnoho jiných díky tomuto nedostatku oslepne, uvedl vedoucí projektu pro AFP.

"Důsledky z nedostatku vitamínu A jsou strašné, okolo 650,000 – 700,000 dětí na celém světě umírá a každým rokem přibývá 300,000 slepých," uvedl profesor James Dale.

" Dobrá věda může zde udělat obrovské rozdíly, díky obohacování plodin, jako jsou ugandské banány, vitamínem A a poskytne chudé populaci nutričně odměřené jídlo," řekl Dale.

AFP Photo / Seyllou Diallo

AFP Photo / Seyllou Diallo

Tento projekt byl vytvořen univerzitou Queensland University of Technology (QUT),v Austrálii a podporován Bii a Melinda Gates Foundation.

"Víme, že naše věda bude fungovat," uvedl Dale. " Udělali jsme všechny konstrukty genů, které jsme přidali do banánů."

Dale dodal, že geneticky modifikované banány jsou více oranžové, než jsou obvyklé banány, ale jinak vypadají stejně.

Ve východní Africe je vaření banánů základ kuchyně. Nicméně mají banány nízké hladiny stopových prvků, zejména vitamínu A a železa.

Pokud projekt po zkouškách v USA dostane v Ugandě zelenou, může posléze dostat zelenou i ve státech jako je Rwanda, Keňa a Tanzanie.

Tvrzení, že geneticky modifikované organismy(GMO), nepředstavují žádná rizika pro lidské zdraví a životní prostředí nejsou ani zdaleka vyřešena, navzdory tvrzení průmyslu.

V říjnu, 93 mezinárodních vědců prohlásili, že je nedostatek empirických a vědeckých důkazů, které by podporovali to, co říkali a jednalo se o falešné tvrzení biotechnologického průmyslu o tzv. "konsensu" o bezpečnosti GMO. Vědci naléhali, že je zapotřebí více nezávislých výzkumů, neboť stávající studie, které tvrdí, že geneticky modifikované organismy jsou bezpečné, jsou převážně financované podporované biotechnologickými společnostmi.

Nadace Billa Gatese, Gates Foundation má za sebou velikou historii v podpoře GMO výzkumů a technologie, přinejmenším od roku 2010, kdy jeho neziskovka investovala do malého množství akcií biotechnologického gigantu MONSANTO. Gates údajně podporuje GMO pro "chudé země, které mají problémy uživit jejich lid" a dodal, že " by měla být otevřenost a pokud se prokáže bezpečnost a výhody GMO potravin, musí být schválené i ve všech ostatních zemích se středními příjmy." Tato podpora měla za následek kritiku a podezření o skutečném programu jeho nadace.


Gates podporuje využití geneticky modifikovaných plodin v rozvojovém světě, stejně jako "rozsáhlé investice do zemědělské půdy, od jiných států rozvojového světa," napsala v roce 2012 AFP. Před několika měsíci Gates zdůraznil svou podporu pro GMO zemědělství v Africe.

GMO plodiny se nyní pěstují ve 28 zemích na 12 procent světové orné půdy a výměr se zdvojnásobuje každých pět let. Nicméně, v Evropské unii jsou zatím povolené jen dvě odrůdy GMO, které dostaly licenci pro komerční sklizeň.(ve srovnání je to 96 druhů v USA).

V USA drtivá většina Američanů tvrdí, že podporují označování geneticky modifikovaných produktů – úsilí, které získalo trakci v některých státech a zájem téměř ve všech ostatních.

Odpůrci označování, včetně mocného potravinářského průmyslu a biotechnologických hráčů, vyvíjejí značná úsilí k tomu, aby mobilizovali své zdroje na vnitrostátní úrovni s cílem zastavit příliv sentimentu vůči šíření GMO. Tyto skupiny pracovaly s podporou členů Kongresu, aby zavedly federální legislativu, která by blokovala státy, pokud by chtěly zavést označování GMO, jako je třeba Vermont.

GMO byly součástí potravin od roku 1990 a jsou zahrnuté ve zhruba 70 až 80 procentech výrobků dostupných pro americké spotřebitele, v závislosti na výrobcích potravin. Mezi nejčastěji používané GMO plodiny v USA patří kukuřice, sójové boby a řepka. Uvedla RTAuthor: svobodnenoviny # BebuMiko22
Zdravie2014-06-189
-
 50% ( 2 people voted )
+
GMO sledujú rovnaký cieľ, ako farmaceutický priemysel a chemtrails. Je to rovnaký zločin a rovnaká lžipropaganda, ako keď "testujú" ich "lieky" na ľuďoch, alebo keď nás posypávajú chem.jedmi v chemtrails. V skutočnosti nás chcú otráviť a skrátiť nám život. To je ich cieľ. Primitívi sa vám tu vysmejú a nazvú vás paranoikmi, ale fakty sú fakty.

Depopulácia
http://thenewalexandrialibrary.com/depopul
ation.html
(čo je satanský cieľ politikov, neveriacich v Ježiša. Táto Zem môže uživiť 12.000 miliónov ľudí ba i viac, o to sa Pán Ježiš dokáže postarať. Ale oni v Ježiša neveria, ale boja sa o svoj žalúdok, to je ich boh. Sú to bezcitní diabli, preto chcú zdecimovať našu populáciu, preto zbroja a celosvetovo vyvolávajú a podporujú vojny.)

Koniec Amerického sna
http://posledna-polnica.blog.cz/1406
/koniec-americkeho-sna
(čo čaká Ameriku, tento článok mi admin dôležitého zmazal)

Preskúmajte oblasť základnej príčiny všetkého zla
http://lorber.szm.com/vybrane/JK-20030901.htm[/ur
l] (slová Pána Ježiša o modernej medicíne a jej (ne)liečení chorôb)

Ľudia v pozadí chemtrail - odhaľujúci ich sen od Pána Ježiša
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=TKCyFLPZk14Stano # HyxaFyjo84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-18 11:29:11 5057d10a
Stano. I "banány" bežne dostupné na trhu v EU už nie sú banány. Ide o hybridné di alebo polyploidy, nehovoriac o tom, že sú nezrelé. Originál banán z tých plus mínus 20 pestovaných typov je malý, krivý, plný semien. O depopuláciu nejde. Ide o trh. O depopuláciu sa stará antikoncepcia, ktorú ženy berú dobrovoľne a ešte i platia za ňu...
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 11:54:28 55f80a26

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 18:26:05 5057d10a
Tak skúsim ešte raz:
Doktor Hujer: obchodníkom ide o trh a o prachy. Politikom o depopuláciu a o moc.
Jasné, ovocie sa oberá nezrelé, aby cestou nezhnilo, a výsledkom je potom nechutný tovar. Ľudia z činžiaku, ktorí nemajú záhradku a sú nútení nakupovať nezrelé a chemizované potraviny v hypermarketoch, to potvrdzujú, či rajčiny, jahody, broskyne atď.

Vyhľadaj si nebezpečie gmo a nájdeš kopu článkov o ich škodlivosti.

Antikoncepciu síce berú dobrovoľne, ale prebieha tu kampaň vo filmoch a časopisoch ako aj v politike UNICEF. Takže aj tu je vidieť zámer depapulizovať... vychádzajúci z egoizmu a bezcitnosti politikov.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 18:42:29 5057d10a
Akákoľvek vec, ktorú chce niekto dosiahnuť na veľkom počte jedincov musí bzť príjemná, dobrovoľná a čo najjednoduchšia. Jediný postup, čo to všetko spĺňa je HAK. Ostatné je zbytočné. GMO som študoval, nevraviac o testoch kukurice, ktoré som robieval.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 18:59:31 5b7f2ddf
Testovanie banánov po dobu šesť týždňov je doba, počas ktorej zaručene nikto od zjedených banánov neochorie, ani nezomrie. Aj farmaceuti najradšej testujú nové lieky čím kratšie, doba testu je kratšia, ako doba vzniku následkov, napr. rakoviny, vždy sa operatívne upraví tak, aby žiadne škodlivé účinky liekov /banánov / neboli zistené. Niekto robí z ľudí id.otov.
ha-ha # RanaHejy31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 21:59:19 5faaebfb
loading...
haha nerobí. Keď postavíte dom, poyrete na omietku a poviete: " je super". o 20 rokov popraská...
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-18 22:22:20 5b7f2ddf
Morgellonov syndróm a gmo.Chemtralis a spol.
asd # NugaBexa06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-24 22:43:25 b228c8c5
Dr Castle vyhlásil, že verí, že aspoň jedna k dvadsiatim Američania majú tieto senzory, antény, drôty a polia vo vnútri ich tiel.Morgellony šíria rýchlosťou 1,000 obetí denne. Táto sadzba sa zvýši, pretože sa každý rok tam bude viac a viac obetí, aby ju šíriť.Ľudia, ktorí nemajú navonok vykazujú príznaky morgellony môže ešte choroba nano vnútri ich tiel. To je si myslel, že tie s príznakmi, sú tie, ktorých telá sa odmieta vlákna. Žiadne príznaky? Vaše telo by mohlo byť prispôsobenie k napadnutiu.
asd # NugaBexa06
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-24 22:51:24 b228c8c5

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Vládam sa začína Bitcoin páčiť


Vládam sa začína Bitcoin páčiť
Posledné dva týždne sa niesli v znamení všakovakých vládnych iniciatív smerom k implementácii výhod, ktoré poskytujú kryptomeny. Či už to bola Malta, Krym, Japonsko alebo Gruzínsko...
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?
Nesmyslné ukazatele rozdílu v příjmech

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

TRUMP ŽIJE!


TRUMP ŽIJE!
Donald Trump odvedl v neděli večer bezesporu nejlepší výkon v dosavadní historii televizních prezidentských soubojů. Když se ráno toho dne probouzel, stála pro něj situace takto: Plá...
PRÁVO NA COKOLIV VERSUS SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ
A nie je doživotný dôchodok hlúposť už z princípu?
200 let terorismu USA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0301 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles