Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Gastrolístky ujedajú z taniera


Gastrolístky ujedajú z taniera

Poznáte ten pocit, keď si doma zabudnete gastrolístky a potom sa celý deň nenajete? Ani vy nie? No niekoľko poslancov z Národnej rady a vlastníkov firiem s gastrolistkami si myslí niečo iné. Obávajú sa, že ak by zamestnanci dostávali namiesto gastrolístkov hotovosť, tak by sa pravidelne nestravovali.
Výsledkom tohto podivného predpokladu (ako sa asi ľudia stravovali bez gastrolístkov?) je, že gastrolístky dnes podľa zákona dostáva zamestnanec povinne (ak nechce zamestnávateľ prevádzkovať kantínu). Sloveso "dostáva" však vytvára skreslené predstavy. Aj napriek tomu, že zamestnanec gastrolístky dostáva akoby "navyše" k svojej výplate, je to v skutočnosti on, kto ich svojou prácou vytvára. O koľko dostane navyše v gastrolístkoch, o toľko sa mu zníži (nezvýši) mzda. Obed zdarma neexistuje, ani keď je kúpený za gastrolístky.

Za stravovacie poukážky sa musí platiť poplatok. Spoločnosti, ktoré stravné lístky vydávajú, to nerobia zadarmo. Z gastrolístka v hodnote 4,20 eura im zaplatíte poplatok približne vo výške 13 centov.
Ani to však nie je všetko. Gastrolístok putuje z rúk zamestnávateľa do rúk zamestnanca a skončí v rukách reštauratéra. Ten musí tak rovnako zaplatiť poplatok za to, že si tieto spoločnosti zoberú gastrolístky naspäť a vyplatia za ne reštauráciám hotovosť. Tento poplatok sa pohybuje vo výške 13-21 centov. A aj tento poplatok sa spätne negatívne premietne do peňaženky zamestnanca. Z pohľadu reštaurácie ide totižto o rovnaké zvýšenie nákladov, ako keby napríklad zdraželo kilo kuracích pŕs o 1 euro. Či sa to zamestnancov páči alebo nie, buď dostane menší obed, alebo si viac priplatí.
Celkovo tak z gastrolístka v hodnote 4,20 eura dostanete reálnu hodnotu plus mínus 3,90 eur. Tento rozdiel sa však nevyparí. Ale pristane na účte jednej zo spoločností ponúkajúcich gastrolístky. Tieto dokopy v roku 2014 dosiahli tržby vo výške 30 miliónov eur a zisk vo výške 10 miliónov eur. Ich zisková marža tak dosiahla výšku 30%, čo je prakticky 10 krát viac ako je priemer ostatných firiem v ekonomike.
To, že tu niečo nie je v poriadku, si už všimol aj Protimonopolný úrad, ktorý týmto gastrofirmám vystavil pre pár týždňami pokutu vo výške 3 miliónov eur. Jeho odôvodnením bolo, že gastrofirmy vytvorili kartelovú dohodu. Ako riešenie protimonopolný úrad navrhol zrušiť súčasný systém gastrolístkov a umožniť vyplácať daňovo zvýhodnený príspevok na stravu rovno v peniazoch .
Gastrofirmy sa však bránia. Asociácia emitentov stravovacích poukážok si nechala vypracovať prieskumy, ktoré mali poukázať na potenciálne negatívne účinky zrušenia alebo zdobrovoľnenia gastrolístkov. Z prieskumov sa napr. dozviete, že ak by gastrolístky nahradila hotovosť, tak veľká časť zamestnancov (60-70 %) by využila tento príspevok aj na iné potreby ako kúpu teplého obeda. Asociácia preto vášnivo počíta a varuje reštaurácie pred poklesom tržieb o 200 miliónov eur, či zvýšené náklady na zdravotnú starostlivosť o 26 miliónov.
Všetky tieto výpočty ale stoja na hlinených nohách predpokladu, že na základe niekoľkých odpovedí v dotazníku je možné predpovedať to, ako sa ľudia budú správať naozaj. Ekonomické vedy nás však učia pozerať sa na to, čo ľudia robia, a nie na to, čo hovoria (koniec koncov v týchto prieskumoch vyše 90 % ľudí tvrdí, že teplé jedlo považuje za dôležité pre zdravie).
Ak by sa ľudia bez gastrolístkov skutočne stravovali oveľa menej, tak by to mali byť v prvom rade reštaurácie, ktoré začnú zbrojiť proti akémukoľvek návrhu na ich zrušeniu. Očividne však robia presný opak a pred pár týždňami vydal Zväz hotelov a reštaurácií SR vyhlásenie, kde žiadajú, aby bolo využívanie stravných lístkov dobrovoľné. Ak si samotní reštauratéri nemyslia, že ľudia sa odrazu prestanú stravovať bez gastrolístkov, tak sú spochybnené aj všetky ostatné prepočty o negatívnych dôsledkoch ich zdobrovoľnenia.
Ostáva posledná bašta ochrany gastrofiriem, a tou je Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny. Gastrolístky sú symbolom odborárskej ochrany zamestnanca, a ich nahradenie hotovosťou by pravdepodobne znamenalo stratu tohto "výdobytku". Ministerstvo preto podivne argumentuje dôležitosťou teplého jedla denne, pritom sa tvári, že zamestnanci nedostávajú vyprážaný syr s hranolčekmi, ale zeleninový šalát s kúskami lososa. Preukázať vplyv slovenského obedového menu na dobu dožitia by sa najskôr skončilo neúspechom, a tak sa o to Ministerstvo ani nesnaží. Veď stačí, že to tvrdí.
Skúsenosti okolitých štátov ukazujú, že gastrolístky skutočne nie sú predpokladom fungovania stravovacieho biznisu. Okolité krajiny vrátane Českej republiky, nestanovujú pre zamestnávateľov povinnosť vydávať gastrolístky zamestnancom. A aj napriek tomu tam reštaurácie a verejné stravovanie funguje bez problémov, a občania na to "nedoplácajú" zdravotnými problémami a kratším životom.
Ku gastrolístkom sa dá postaviť tromi spôsobmi. Ten prvý predpokladá, že človek schopný niesť zodpovednosť za splnenie pracovných úloh, ktorý má zároveň možnosť voliť, či zobrať si úver, unesie aj zodpovednosť za svoje stravovanie. Stravovanie je jeho úlohou, prípadne vecou dohody s firmou. Teplé jedlo pritom nebolo nikdy tak dostupné a relatívne lacné, ako je dnes.
Druhý spôsob je postavený na predpoklade, že teplé jedlo (bez ohľadu na kvalitu) skutočne predlžuje zdravie. V tom prípade stačí v zákone odstrániť povinnosť vydávať pre zamestnancov gastrolístky a ponechať daňové zvýhodnenie aj na hotovosť určenú na stravovanie. Potom sa budú môcť zamestnávatelia so zamestnancami slobodne rozhodnúť, aký spôsob výplaty budú preferovať. Ak sa náhodou rozhodnú pre hotovosť, priemerný zamestnanec tak bude môcť ušetriť až 30 eur ročne.
Ten tretí prístup platí dnes na Slovensku. 30 eur ročne dostávajú gastrofirmy.


Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2016-03-2916
-
 69% ( 6 people voted )
+
Robus, ty moje teliatko vypasene thinktankove, vidim, ze ani pocty ta na tej vysokej uctovnickej nenaucili, tak co ta tam potom vobec naucili...? Thinktankovat...? :-DDD

Necital som tvoj posledny drist, len mi oci nahodne padli na tieto dve tvoje vety:

"Tieto dokopy v roku 2014 dosiahli tržby vo výške 30 miliónov eur a zisk vo výške 10 miliónov eur. Ich zisková marža tak dosiahla výšku 30%, čo je prakticky 10 krát viac ako je priemer ostatných firiem v ekonomike."

Nehanbis sa Robus...? 25-rocny thinktankista a nedokaze ani spocitat percenta...?

Sustred sa Robus... Kolko percent vyjadruje celok...? Pomozem ti, celok je 100%...

A teraz pride ten chytak, ak 100% = 30 milionov a 10 milionov je jedna tretina z 30 milionov, nebude potom tych 10 milionov v percentach nahodou tiez jedna tretina zo 100%...? A kolko je jedna tretina zo 100 Robus...? Vytiehni uctovnicku kalkulacku, zavolaj sefovy katedry a pocitaj... Ak ti vyslo 33,33, tak si to spocital spravne...

Vies co by sa s tebou Robus stalo, ak by si takto uctoval mafii, ze by si si z kazdych ich 30-tich milionov zasil 3 miliony...? Tvoju prasaciu hlavicku by jedneho dna nasli plavat v Dunaji, Robus... Ano Robus, v tvojich vypoctoch sa ti zahadne stratilo 10% a 10% z 30 milionov = presne 3 miliony...


percentolog # FykePyro05
-
 47% ( 5 people voted )
+
2016-03-31 16:57:49 c30371aa
Vytiehni uctovnicku kalkulacku, zavolaj sefovy = Vytiahni uctovnicku kalkulacku, zavolaj sefovi

Strasne sa hanbim, ale percenta spocitat dokazem... :)))


percentolog # FykePyro05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-31 17:01:15 c30371aa
Vidim, ze alebo dvaja jedinci, alebo jeden obzvlast demokraticky nadrzany jedinec 2x nesuhlasil s tym, ze jedna tretina je 33,33% z celku... Skoda, ze mi neoznamil/li, kolko % z celku je podla neho/nich ta jedna tretina...? :-DDD

Mam ale pre neho/nich jednu velmi zlu spravu, matematika je vysoko bolsevicka, komunisticka a socialisticka, inymi slovami totalitna a preto neuznava ziadne demokraticke volby o vysledku a ani slobodu slova v tomto smere, tvrdo sa drzi svojich zasad a o vysledkoch odmieta akekolvek diskusie, vzdy akceptuje len ten spravny vysledok...

Ja viem, bolo by to pre mnohych ovela jednoduchsie, ak by si vysledok mohli demokraticky a slobodne vybrat sami, napriklad sa v detstve rozhodnut, ze vysledkom vsetkych nimi pocitanych matematickych uloh bude vzdy cislo 13, tak ako to urobil Robus s percentami... U neho pravdepodobne akakolvek cast celku bude vzdy predstavovat jeho 30%...?

Mozno ak by sa odstranil ten zly stat a vsetci ludia schopni mysliet, tak by tu matematiku bolo mozne trosku zliberalnit, ci zanarcholibertarianizovat...? :-DDD


percentolog # FykePyro05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-31 22:09:42 c30371aa
Súdruh z Revúcej a čo ti na gastrolístkoch nevyhovuje? Že ti za ne nepredajú chlast? Skús sa zamyslieť špenátovým mozgom a vyjadri sa. Práve že to zlí kapitalisti musia dávať zadarmo zamestnancom zo zákona. To by malo chorému boľševickému mysleniu vyhovovať. Uprav si sny, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-31 23:30:39 d405c1fd
"...dávať zadarmo..." kapitalisti...? Maciak, znovu si travil cele popoludnie mlatenim kotrby o hranu kuchynskeho stola...? :-DDD

Zadarmo... :-DDDDDD

Ved to mas napisane velkymi hrubymi pismenami aj vo svojej brozurke mladeho liberalno blackmetaloveho mackoveho zlcochrlica, ze nic nie je zadarmo... Vsetko nakoniec niekto zaplatit musi... Hadaj kto...? Kapitalista urcite nie...


mackolog # VegaXady76
-
 42% ( 2 people voted )
+
2016-04-01 00:32:31 c30371aa
Neviem ako vy ale ja mam gastrace bonus k vyplate. Nie bonus z vyplaty. Doplacam na ne ani nie tretinu, takze sa mi jednoznacne oplatia ( nepijem alkohol a nefajcim, takze ci si toto mozem za ne kupit, alebo nie ma netrapi).
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 05:40:38 97ece0d2
loading...
Dave, ty si ale ďateľ, to si písal sám? Mne sa nechcelo čítať...?

Mačkológ, potlačili ti hlavičku, tak si retard, celkom lacno keďže to bolo za socíku, takmer ťa hodili po pôrode hneď do koša...? Pupuško. Liberálny...?
Bodkabodkabodkaotaznik # FacuMyro27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 12:03:26 b229dd4a
Listky su moderna forma vypalneho, a ano bez problemov sa za ne da kupit chlast. Napr doxx taktiez vlastni herne ktore su podporovane statom aby mafia mohla z ludi spravit zavislakov a ty sami chodili odovzdavat peniaze. Je vidiet ze ta firma a vlada jednoznacne mysli len na dobro ludi a na to aby mali teple jedlo :)) Na tom sa tazko zaraba a nikdy neprestane pokial tu bude zurit demo-kracia. Su rozne moderne formy vypalneho, napr. softwarove licencie atd..
MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-01 13:15:36 d94b4912
Dejv, Déjv, Déééjv. Nájdi si robotu.
Bodkabodkabodkaotaznik # FacuMyro27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-01 15:15:09 59ad2957
Davo ja keby som odmietol gastrace, tak na vyplatnej paske budem mat naviac 20€. Mimochodom hodnota tych gastracov je 70€. Tak si vypocitaj rozdiel.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 18:31:43 97ece0d2
Súdruh česťpráci, radia ti úprimne - nesnívaj, ale niečo rob! Socky ani pri verejno prospešnom zapriahnutí na stravné lístky zďaleka nemajú nárok, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 20:47:20 bc7b649f
Nemysli si ,ze clovek co ma za pracu malo zaplatene,ze uciti slast.

Len taka dobra rada.

Najdi si frajerku.To by mohlo pomoct.

kvapavka v dazdi # FupiTyro52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 21:34:14 5f66efef
Znovu sa pokusim.

Najdi si frajerku.

To by mohlo pomoct.

kvapavka v dazdi # FupiTyro52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 21:55:28 5f66efef
Súdruh, chápem. Gastrolístky v princípe nie sú pre teba. Kto nepracuje, nech neje, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 23:34:50 bc7b649f
A do ktorej ním zadefinovanej kategórie sa ráči počítať súdruh politruk? (Vrátane tej s primitívnou chybou repetenta ZŠ...)

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-01 23:55:24 bc7b649f
Tak potom virtuálny gastarbeiter, lol, to by podľa snára sedelo...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-02 00:18:10 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

POTLÁČA NOVÁ ÚSTAVA PRÁVA MENŠÍN?


POTLÁČA NOVÁ ÚSTAVA PRÁVA MENŠÍN?
Ja ako vyznávač Prirodzeného práva si myslím, že manželstvo respektíve spolužitie ľudí nie je niečo, čo by mal riešiť štát. V minulosti to bola cirkevná resp. súkromná vec a ...
Demonštranti sa v piatok chystajú opäť blokovať Bratislavu
Exgenerální ředitel banky ABN Amro naleze mrtev i s rodinou
Ve Fukušimě začne „nukleární vabank“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0355 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made