Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

GMO plodiny na Slovensku a v Čechách, časť 1.


GMO plodiny na Slovensku a v Čechách, časť 1.

Slovensko patrí do skupiny piatich európskych štátov vrátane Česka, Rumunska a Portugalska, kde je povolené pestovať geneticky modifikované plodiny. Množstvo ostatných krajín v EU vrátane našich susedov pestovanie takýchto plodín zakázalo. Naštestie ale nejde o veľké plochy a dobrou správou je, že tieto plochy sa neustále zmenšujú.

Na Slovensku sa komerečne pestuje geneticky modifikovaná kukurica MON 810 od spoločnosti Monstanto. GM plodiny sú nebezpečné nielen pre ľudí, ale aj pre životné prostredie. Semená týchto modifikovaných rastlín sa môžu šíriť vetrom do okolia s neznámimi účinkami na životné prostredie. Napríklad gén na slovensku pestovanej kukurice MON 810 produkuje toxín, ktorý zabíja larvy parazitujúceho motýľa. Tento toxín ale rastlina produkuje počas celej svojej existencie a tak sa tento jed dostáva do pôdy a vodných zdrojov.

Poľnohospo dári na Slovensku v blízkosti oblastí, kde sa GM plodiny pestujú, musia byť upozornený o takejto činnosti. Pestovatelia GM plodín sú povinný zachovať odstup 200 metrov od pestovateľa konvenčných plodín a 300 metrov od ekologického hospodárstva. Semená sa však pri určitom vetre môžu rozšíriť do oblasti 8 kilometrov, kde to môže mať neznáme účinky na životné prostredie.

Oblasti, kde sa takéto plodiny na Slovensku pestujú sú tajné. Greenpeace Slovensko vyžadovalo túto informáciu od ministerstva hospodárstva no bezvýsledne. Kvôli tejto situácii vznikol súdny spor, ktorý nakoniec vyhralo Greenpeace, ale lokácie oblastí s pestovanými plodinami aj tak zverejnené neboli.

Pozitívnou správou je, že napriek lobbingu Monsanta pestovanie GM plodín na Slovensku a v EU klesá vďaka nízkemu dopytu po takýchto potravinách. Oproti roku 2010 je dnes na Slovensku plocha, na ktorej sa modifikované plodiny pestujú takmer 12-krát menšia.

Priamym nebezpečenstvom u nás našťastie nie sú pestované plodiny, ale výrobky obsahujúce GM prísady, ktoré sa na slovenský a aj český trh dovážajú. GMO z dlhodobého hľadiska užívania spôsobuje rozsiahle zdravotné problémy ako naznačuje jedna zo štúdií francúzského profesora Gilles-Erica Seraliniho, ktorá potvrdzuje, že u zvierat dlhodobo vykrmovanými GMO plodinami sa vo veľkom množstve vyskytli zhubné nádory.

Mäso zo zvierat kŕmených GM kukuricou a sójou sa predáva aj na Slovensku a v Česku. Výrobca ani predajca nie je povinný uviesť na obale výrobku, že daný mäsový výrobok pochádza zo zvierat, ktoré boli krmené GM plodinami. Povinné značenie musí byť uvedené len na produktoch, kde takáto prímes bola extra pridaná. Ďalším veľkým zdrojom GMO sú vajcia a mliečne výrobky z veľkochovov, ktoré boli kŕmené GM krmivami.

Ako bolo spomenuté najväčším problém je geneticky upravená sója a kukurica, z ktorej sa vyrábajú aditíva do potravín ako napríklad Aspartám (E951), Glutaman sodný (E621), Kyselina citrónová (E330), Arómy, Xantán (E415), Sójový lecitín (E322), Sorbitol (E420), Glycerol (E422), rôzne glukózovo-fruktózové sirupy, sójové výrobky, margaríny atď.

Ďalším veľkým problémom pestovania GM plodín je včelý med. Včelám, ktoré zbierajú peľ z týchto rastlín, spôsobuje vo veľkom úmrtia a zdravotnú závadnosť ich medu.

Najlepším spôsobom ako sa vyhnúť GMO potravinám v akejkoľvek forme je dávať veľký pozor na potraviny, ktoré nakupujete a kde sa stravujete. Zaujímajte sa o zloženie výrobkov a o následky konzumácie jednotlivých potravín na váš zdravotný stav ! Možno nájdete zdroj nejakého zdravotného problému priamo na vašom taniery.

Kupujte potraviny od lokálnych výrobcov, menej niekedy znamená viac, nakúpte radšej menej a kvalitných potravín ako lacných a mnoho. Vyhýbajte sa výrobkom z krajín kde sú GMO krmivá a plodiny rozšírené a v najlepšom prípade si doma vyrábajte vlastné potraviny z lokálne nakúpených surovín alebo zo surovín z ekologického hospodárstva.

Trošku horšia situácia je však v susednej Českej Republike. Koncern Agrofert, čítajúci cez 200 dcérskych spoločností v oblasti chémie, potravinárstva, hospodárstva, pozemnej techniky, lesníctva a obnoviteľných zdrojov hromadne pestuje repku, ktorej osivo dodáva spoločnosť Monsanto, ktorá je celosvetovo známa ako jeden z najväčších výrobcov, dodávateľov a propagátorov geneticky modifikovaných produktov.

Zmienená repka, podľa vyhlásení riaditeľa hospodárskej výroby Agrofertu Jindřicha Macháčka, je pokus o výrobu a predaj oleja s vlastnosťami blahodárnymi ako olivový olej, ktorý by mal byť jeho alternatívou. Tento krok má byť reakciou na skončenie legislatívnej podpory výroby biopalív, na ktoré už nie je možné získať dotácie.

Agrofert avšak nikde názov pestovanej repky neudáva. Rovnako nie je spomenuté, či táto repka je geneticky modifikovaná alebo nie. Keďže ale ide o novinku, naskytuje sa možnosť, že pôjde práve o špeciálnu odrodu z ponuky osiva spoločnosti Dekalb a to o osivo DK Excellium, ktorá sa nepredáva ako GM plodina ale ako hybrid.Author: kilmarko # GasiCini18
Zdravie2014-02-1014
-
 70% ( 10 people voted )
+
nie som zastánca GMO, ale... "Semená týchto modifikovaných rastlín sa môžu šíriť vetrom do okolia s neznámimi účinkami na životné prostredie." hovorí, že autor prekombinoval, alebo nevie o čom píše. Rád by som videl tú kukuricu, ktorú rozšíri vietor do okolia. To by bol riadny hurikán :-) Nebol to náhodou peľ, čo vietor roznáša?
Krovak # FugePuty85
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-02-10 14:06:05 c3928a4c
Nízko hodnotený príspevok


one # KeneGydu10
-
 35% ( 7 people voted )
+
2014-02-10 14:59:55 5d8b18ee
To preto, one, ze ty si geneticky modifikovany - mas tento nazor.
A vies dobre na co myslim.
A co ked my ostatni nechceme byt geneticky modifikovani - len chceme trosku vyssie vedomie, atd.. ale svedomie si chceme zachovat..

Mode-Nemodi # HyveCebu05
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-10 15:14:23 55a39468
je moj podpis

Modi-Nemodi # PasoRufy20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-10 15:15:58 55a39468
one presne tak, úplné prirodzene, toť minule nám poj-e-b-ala žaba jabloň v záhrade a namiesto červených jabĺk sme potom mali prirodzene zelené!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-10 16:08:53 5b7f2cc5
Chlopi, myslim, ze ste ma nepochopili...

Geneticke mutacie sa deju kazdodenne, stale.

Nepovedal som, ze GMO kukurica je zdrava, povedal?

Len som komentoval to, ze priroda si najde cesticky ako sa s tym vyrovnat. Neviem ci ste zaregistrovali ale GMO kukurica nedava take vynosy ako kukurica prirodzena :). takze...

one # KeneGydu10
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-10 16:47:15 bc8167a0
loading...
Oné aby si ma zle nechápal ja verím že genetika a fúzia(ITER) sú pre ľudstvo dosť podstatné a verím že genetické inžinierstvo pomôže o jedno dve desaťročia terajším 30ciatnikom sa dožiť plnohodnotne o niekoľko desaťročí viac ako sa dožili ich rodičia(napr. pestovanie orgánov, myši čo mali 2 roky a po kúre boli ako pol ročné, oprava prerušenej miechy kmeňovými[
/i]
bunkami
,...) ale zlé je ak niekto chce zbohatnúť na úkor zdravia ľudí a chce hneť mať o niekoľko miliárd na účte viac a 10 ferari v garáži(podľa mňa by mu 2-3 mali stačiť) a to aj za cenu že pomrie niekoľko desiatok tisíc ľudí na rakovinu, je to ako s uránom dá sa z neho spraviť bomba alebo sa dá využiť ako palivo a aj na elektrárni sa dá ušetriť a potom to dopadne ako vo fukušime(ak by bola ako temelín tak sa nič nestane, lebo tam chladenie funguje samotiažou ak vypadne elektrina)!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-10 17:50:57 5b7f2cc5
Genetické inžinierstvo praktikovala už sumérska civilizácia a ona tiež nebola tá, čo ho vymysela. Sumérska civilizácia nie je tajnosť, len žiadne politicky korektné médiá o nej neinformujú, t.j. pre masy občanov je to biela mapa a tak to má aj podľa elít ostať. Hovorí sa o vynálezoch Grékov, vysokej úrovni Egypťanov, svet je "udivovaný" civilizáciou Strednej a Južnej Ameriky, ale o Suméroch, matke všetkých civilizácií nič!


Genetické inžinierstvo je prospešná vec, ak slúži pokroku celej spoločnosti, myslené ako civilizácii, nie súkromnej spoločnosti. Monsanto je jedna zo súkromných firiem, ktoré nie sú povinné dbať na prospech občana, nesľúbili to nikomu vo voľbách a neviaže ich k tomu žiadny zákon. Teda ich prioritou je zisk ihneď a za každú cenu. Občan a jeho životné prostredie nie sú v poradovníku hodnôt Monsanto. U GMO plodín je rizík viac, nikto neurobil seriózny výskum o účinku na pôvodnú flóru a faunu, štáty to nesmú robiť a súkromný výskum je viazaný na povolenie od Monsanta a skúmať sa smú len ukazovatele, ktoré zvýšia zisk Monsanta a nie výnos medu včiel v úli.


Najväčšia podlosť Monsante spočíva v tom, že pestovanie GMO plodín je podmienené používaním a teda aj nákupom chémie od Monsanta. Dnešní agronómovia bez chémie nevedia dopestovať ani pažítku v kvetináči na balkóne. Tá chémia, to je veľa rôznych zlúčenín, ktoré sa používajú počas celej vegetačnej doby a ich rozklad na nulu v kolobehu prírody nikto nedokladoval! Príkladom sú nikotinoidy a ich škodlivosť pre včely a stovky druhov iného hmyzu, o ktorom sa nehovorí, napr. vykapali motýle, teda aj húsenice a ohrozené sú všetky živočíchy, ktoré sa nimi živili. U ľudí narastajú alergie a rakoviny! Štatistiky existujú, nikto nekričí a štát nič nepodniká. Nesmie, lebo ho stihne humanitárne bombardovanie. Výskumné potkany majú nádory z chémie Monsanto, ak to funguje u potkanov, tak máte istotu fungovania aj u ľudí. Poznám na Slovensku región, kde sa chémia nepoužívala, neboli peniaze a génová rezerva slovenských včiel výborne prosperovala. Potom prišli do regiónu dvaja agronómovia, chemici, mali všetky pečiatky, kurzy a povolenia a druhým rokom včely skončili, zoslabli, len tak prežívajú, ochorenie nemajú. Včely hynuli, pod letáčom sa kopili mŕtvoly a včelári doslova plakali. Bezmocnosť dobrých a arogancia všemocných. Štatistiky z USA hovoria o NEUSTÁLE KLESAJÚCICH VÝNOSOCH FARMÁROV V USA!


India Pandžáb, najúrodnejšia zem, výnosy 10-15 t/ha už pred 100 rokmi, keď Indovia hospodárili na pôde podľa zásad Indických véd, základom je chov zvierat, maštaľný hnoj a orba. Dnes sú Indovia nútený kupovať GMO osivo a Monsanto chémiu, výnosy klesli niže polovice a roľníci bankrotujú a vešajú sa. Indický agronómovia, tak ako aj naši, sú odchovanci chemických pedagógov zmagorených Monsantom.


Prvá najväčšia podlosť Monsanta je, že vás cez elity a loby nútia zasviniť životné prostredie šodlivou a v prírode sa nerozkladajúcou chémiou.
Druhá podlosť je, že technologické postupy pestovania plodín dnes ničia pôdu, humusu ubúda, chémia stojí obrovské peniaze a vysoké úrody nie sú. Pred 1989 bolo používanie chémie zriedkavé a úrody zodpovedali dnešným číslam. To, čo sa dnes nazýva ekologické poľnohospodárstvo, a čo sa tomu len málo podobá, to bolo pred 1989 neznámy pojem, lebo všetka výroba bola ekologická, inak sa nerobilo. A nebolo alergií a nebolo rakoviny.


Systém pestovania GMO plodín je bezohľadné hromadenie ziskov pre súkromné spoločnosti a na úkor bezohľadného ničenia prírody a ľudského zdravia.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 75% ( 10 people voted )
+
2014-02-10 19:01:18 55ede32a

One, geneticky ich modifikuju prave za ucelomvyssich vynosov -
GMO sa roznasa dookolia hmyzom, ktory ich opeluje – t j aj na rastiliny ktore nie su GMO.
Tak sa likviduje aj to co je ekologicke, geneticky nemodifikovane.
Alebo - mate nejaky plot pre vcely aby neleteli k susedom? - ak este mate vcely..

One, takze mozeme likvidovat prirodu, ona sa s tym vysporiada, ze? - ved napr amici zlikvidovali cely kontinent za dve storocia! – z panenskej prirody – na dnesny stav, najprv vyzabijali bizony tie statice bizonov, potom zlikvidovali drevo, podu – cele podnebne pasma sa menili... menili sa smery vetrov, vznikali/ju tajfuny, hurikany... pardon, hned na zaciatku vyzabijali aj Idianov, na tuto “malickost” netreba zabudat – tak maju dnes amici len “geneticky modifikovanych” cerno-belochov (typ OBA), cervenych uz prakticky nemaju, ah co to vravim, aj tych maju..to je kopmliziert – ale nie su to ti isti cerveni ...

ONEko – ty si taky mudry, len aby sa vedela priroda vysporiadat aj s Fukusimou – to nemas recept? - tak im ho daj – uz im “to” doslo az na zapadne pobrezie amikov – udajne sa bude vyludnovat, do JUropy “to” tiez pride, trosku neskor.

Monstanto dodava semena aj hnojiva, na zaciatku su vynosy vyssie, za par rokov sa v znicenej, totalne nezivej - MRVEJ - pode sa uz nic neurodi bez Monsanto-chemikalii (a Monsanto semien). Tak zlikvidovali podu aj v Indii, ako mudro pise Definitiva, tak kreovalo Monsanto zavislost polnohospodarstva na ich “jedinecnych” semenach a hnojivach.

A tak mozeme papat teraz tie chemikalie............dobru chut !

Ze by sme tam (do Fukusimy a do Indie) poslali tu zabu zo zahrady Ivana Silbersteina ? –
Zabie semienka (nemylte si so zabie stehienka – to je na panvici) namiesto Monsanto semena !
Lebo inak uz nevieme ako podu (na ktorej fungoval Monsanto-system) prinavratit k zivotu – a dnes v Indii uz umieraju od hladu tam kde ich poda predtym dokazala zivit -

Definitiva, ty si nasa lokomotiva.

Modi-Nemodi # PasoRufy20
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-10 21:16:17 55a3ec0f
:) vymreme len my a par dalsich druhov, ked sa to uvolni, priroda sem vtrhne, rozj.ebe beton, rozj.ebe ocelove konstrukcie, zozere naftu, zoslaha strechy, vykoreni mosty, rozmlati fasady a znici cesty. nakoniec rozozere skladky, stravi jadrovy odpad, pohlti dioxiny a vysporiada sa aj s chemickym odpadom. plasty nemaju sancu, sklo sprachnivie, z civilizacie neostane nic. nic. vlastne bude tam nieco, znova prales.
o prirodu nemajte strach. my tu bojujeme len o prezitie svojho vlastneho druhu. ten je na vyhynutie momentalne.

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-11 20:58:32 bc8167a0
Táto rozprávka je klenotom, starším ako planéta Zem : O Sadovníkoch a Oráčoch
"Vo vesmíre jestvuje osadenstvo, ktoré nepozná choroby, je mimoriadne vyspelé, estetického vzhľadu... zaoberá sa takou zábavkou : pestuje a zveľaďuje prekrásne sady /jedným z tých sadov je aj naša Zem/ lopotí na nich...v čase ich najväčšej nádhery zatúži pochváliť sa, čo sa podarilo, teda osadí do tých sadov ľudskú rasu, nech si užíva hojnosti, obdivuje...avšak nie všetci z ľudskej rasy sú schopní vnímať krásu, nádheru, a preto začnú sady ničiť, devastovať...keď už zostane z krásnych sadov len pustatina, prídu Oráči, všetko poorú tak, že nezostane ani stopy....vzápätí prídu Sadovníci a všetko začne odznova "...
Po vyčíňaní monsanta už prídu Oráči ?

Lepa # QacaLoba59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-12 19:53:07 5c342477Lepa,---Z čoho je to prevzaté?Na Nebeskom Iriji je cárstvo, kde žijú veľkí Božiči, ktorí sú prekrásnej postavy, nepoznajú žiadne choroby, ani smrť, ani žiaľ či zármutok. Majú oni veľmi radi takú jednu zábavu, pestujú oni ohromné sady, velikánske a čarokrásne. Zem, na ktorej žijeme, je jedným z takýchto sadov. Trudia sa oni mnohé veky, aby bol sad úplne dokonalý, a keď je všetko hotové, osídlia tento sad ľuďmi, pretože my sami sme na nich podobní. Ale to najmä tým, že sme schopní spoznávať krásu. Veď nemá zmysel sa trápiť tvorením, ak ho nikto neuvidí.

No nie všetci ľudia dokážu vidieť krásu a tak ničia veľký sad. A keď sa už začína podobať na pustinu, zostúpia na Zem Nebeskí Oráči a poorú celý sad tak, že neostane ani stopy. A potom znovu prídu Sadovníci a všetko sa začne od začiatku...Jambo # CapuSuxo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-12 20:32:22 b229c792
Lepa,---Chcela by som to vážne vedieť.Zaujímavé.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-12 20:35:58 b229c792
Jambo, v mojom príspevku zdroj nie je uvedený, bo na dôležitom.sk tento vzácny zdroj mnohí čitatelia ignorujú, až odsudzujú, napriek tomu, že je pravdivý...svojím odmietaním dejiny nezmenia, ale rešpektujem osobný výber každého... uvádzam rozprávku podľa doporučenia zdroja vlastnými slovami, tak aby rozumel aj nevedomý človek...
kto nie je lenivý sa učiť, vzdelávať sa, otvorí si stránku vedy.in...
Jasné, že napr. Pandemonium si stránku neotvorí od strachu, aby na neho nesadol antimetalový vírus...keby vedel, že je bezpečná, čo mu týmto oznamujem, so zárukou, chichi, tak už je v nej zahrabaný až po uši...iba žeby nebol dostatočne zvedavý...

Lepa # QacaLoba59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-16 10:34:00 5c342477

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

BRITSKÁ VLÁDA ŠPEHOVALA VŠE. MAMUTÍ OPERACE BYLA VĚTŠÍ, NEŽ COKOLIV, CO DĚLALA NSA


BRITSKÁ VLÁDA ŠPEHOVALA VŠE. MAMUTÍ OPERACE BYLA VĚTŠÍ, NEŽ COKOLIV, CO DĚLALA NSA
Špehové od GCHQ, britského ekvivalentu NSA, špehovali „veškerou viditelnou“ aktivitu uživatelů Internetu a tuto operaci nazývali podle písně od kapely Radiohead ‚Karmická policie...
Anarchokapitalismus, díl šestý: Hasiči
Podnikatelia s lenivosťou
Juraj musí pomôcť (George ought to help) + slovenské titulky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0398 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage