Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Francouzský president hrozí národům, které volí „krajně pravicové“ politiky, „suspendováním&ldquo ;


Francouzský president hrozí národům, které volí „krajně pravicové“ politiky, „suspendováním“

Minulý měsíc jsme dokumentovali narůstající rozkol mezi Bruselem a Polskem kvůli posledním krokům při schválení nových zákonů, které umožní konzervativní (a euroskeptické) straně Zákona a spravedlnosti (PiS) jmenovat šéfy veřejnoprávní televize a rádia a vybrat soudce do polského ústavního soudu.

Polský ministr Zbigniew Zibro v reakci na odpor v celém bloku posla dopis Eurokomisaři Güntherovi Oettingerovi, v němž Zibro kritiku těchto nových zákonů zavrhuje jako "bláznivou".

Oettinger před tím navrhl, že by Polsko mohlo být podrobeno dohledu kvůli možnému porušení demokratických principů a poté, co polský týdeník Wprost vydal titulní stránku líčící Angelu Merkel, Jean Claude-Juncera a další eurokraty jako nacisty, kteří "už zase nad Polskem uvalují dohled," vrátil Brusel úder zahájením revize nových mediálních zákonů v této zemi. Evropská komise může mechanismem "vlády zákona" členské státy přinutit, aby změnily ustanovení, která představují "systematickou hrozbu" pro demokracii.

To ale není všechno. Podle pátečních komentářů francouzského presidenta Francois Hollanda by Evropa mohla přistoupit k "suspendování" zemí, ve kterých se k moci dostanou krajně pravicové vlády.

"Francouzský president Francois Hollande v pátek varoval, že členské státy EU, když by se v nich dostala k moci krajní pravice, mohly být vystaveny sankcím mohly by být z tohoto bloku i suspendovány," hlásí AFP.

"Taková země může být z Evropské unie suspendována," řekl president rádiu France Inter.

"Dozorčí nad lidskými právy Rada Evropy minulý týden vyjádřila obavy z legislativních změn navržených novou polskou pravicovou vládou, které byly jak doma, tak v zahraničí popisovány jako protiústavní a nedemokratické," uchyluje se k tvrzení AFP s dodatkem, že "podobné obavy byly vyjádřeny i ohledně pravicového maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána."

"Když je ohrožena svoboda médií, když jsou předměty útoku ústavní a lidská práva, tak Evropa nemůže zůstat jen záchrannou sítí. Musí spustit procedury k suspendování (zemí) co by mohly zajít až příliš daleko," řekl Hollande.

Pro Polsko jsou nezbytné určité "zarážky", řekl.

Tady je pár věcí, které je tu třeba zmínit. Zaprvé, není vůbec jasné, proč by to mělo být na Francii, jak v nějaké jiné zemi občané volí. Opravdu, na tom je cosi strašlivě ironického, na nápadu trestat zemi za její volební preference ve jménu demokracie. Na tom určitě není nic demokratického říkat celým zemím, koho mají dovoleno volit.

Zadruhé Hollandovy komentáře vypadají jako odraz obav, že by zhoršující se utečenecká krize mohla vést k oživení nacionalismu v Evropě. Mezi rostoucí podporou PEGIDY, která tento měsícuspořádala po celém bloku demonstrace)...

h ttps://www.youtube.com/watch?v=TZou9CahP lU&feature=player_embedded

... a popularitou skupin jako "Vojáci Ódinovi" ve Finsku...

... je jasné, že krajní pravice opravdu chystá návrat. Člověka by mohlo zajímat, kolik národů jsou Hollande a Brusel připraveni "suspendovat".

Nebo je to možná úplně opačně. Vzhledem k posuvu v sentimentu je to možná krajní pravice, kdo "suspenduje" blok takových Francois Hollandů za to, že neudržel Západní Evropu v bezpečí tváří v tvář myriádám hrozeb pro územní celistvost a kulturní dědictví tohoto bloku.Author: miroslavpavlicek # HetaFoby98
Európa2016-02-2667
-
 64% ( 4 people voted )
+
...bububu Hollande...

strc sa do ****.

samozvany zapadny degenerati to vidia jasne.

roro # JehaKuna09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 00:32:38 5f17d8a6
Já chci taky suspendovat.


Už bylo EU dost.

Jakli # BediRala50
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 00:36:14 4faafecd
A fše si budeme pěstovat sami.

Jakli # BediRala50
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-02-27 00:37:19 4faafecd
Pojem globalizácie sa riadi podľa amerického vojenského geostratéga, riaditeľa firmy Enterra Solutions, Thomasa Barrneta, ktorý bol poradcom bývalého amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda, ktorý má na rukách krv irackého ľudu. Thomas Barrnet, už v roku 2002 povedal: "Konečným cieľom globalizácie je homogenizácia všetkých štátov na zemeguli. Toto sa musí dosiahnuť zmiešavaním rás s cieľom vzniku svetlej hnedej rasy v Európe. Nepriatelia tejto globalizácie budú zničení. Kritikov zabijeme."
Hladac Pravdy # KataCuxa43
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-02-27 08:54:06 590ef6bc
Ach, tí veční francúzski socialisti! Vždy boli rakovinou západnej Európy...


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 10:26:07 bc7b649f
To prečo tak "zhurta" ..pande..36..? Raz dva ste stedobodom za tú "rakovinu.." ..či tak či onak.../ono pri otázke: ako to si môže HOCIKTO.....DOVOLIŤ ..niekto sa pozastaví ..."a ja som hocikto"...?....a niekto zase .."a kto mi nedovolí, zakáže..?"..Teda tak či tak je to "celebritná" politika...je jedno o čo ide ...hlavne že ide....HOVORÍ SA O MNE...a veselo furt...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 12:54:31 58d4289b
loading...
Názory terajšieho Franc..prezidenta..sú známe, je čitateľný. Ale od " Lepénovsko....Šarko-jarmul..kovskovského" nazerania na veci je ťažko predvídateľný ...ani nie tak názor ..ako DôSLEDKY....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 13:18:59 58d4289b
Klop, presne tak, starostlivo vyberám slová... Úderne... Pozrite, ako promptne... ihneď, zareagoval z gastarbait vandrovky navrátivši sa starý známy vegetariánsky úderník... revolucionár. Že pozdravujem na sopúch do Revúcej! Klop, úprimne... už som ho dávno pochoval... z toho hladu od vegosadomaso... niekde tam ďaleko, bez mena... Bude tu opäť veselá zábava, lol, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 13:20:25 bc7b649f
"...ktora nerozozna kapitalistu od socialistu."

ako keby v tom bol nejaký podstatný rozdiel :D vy všetci, čo sa tu sporíte o to, ktorý systém je lepší - "kapitalizmus" alebo "socializmus", zabúdate na jeden podstatný fakt, a to, že oba pochádzajú z tej istej dielne tých istých "cechových majstrov" spolčených niekedy okolo r. 1717, ktorých najväčším fígľom bolo, že nachytali pospolitý ľud na "demokraciu alias vládu ľudu" (už z princípu holý nezmysel) - či už v takej, alebo onakej forme, aby pekne potichúčky mohli vládnuť všade sami.

na to, aby sa im podarilo zvrhnúť dovtedajší fungujúci spoločenský poriadok, kde mal každý svoje miesto, ktoré mu patrilo a s ktorým bol spokojný, stačilo rozdúchať tie najnižšie vášne...

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 13:54:52 5f69ce4b
Davo:
Hollande je socialista jak vyšitý, čo tu spletáš o kapitalizme. Ďalej: Socializmus sa zrodil v hlavách rozmazlených synčekov vyššej strednej resp. kapitalistickej tiredy-Marx, syn elitného právnika, Engels ani nehovoriac, lenin -syn krajského školského inšpektora, stalin-syn podnikateľa-živnostníka a tak by som mohol pokračovať. Tzv. robotnícka trieda v záp. európe a v USA v 19 a 20 storočí nikdy nevolila komunistov, preto celý vývoz revolúcie z Ruska biedne stroskotal na niekoľkotýždňových "experimentoch" typu bavorská, maďarská a slovenská republika rád. Prosím ťa rozmysli si druhý raz dobre než napíšeš zas nejakú bulinu...
Takatalvi # BahiDyla76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 14:25:48 55e4d2a6
No, nehovorím? Bude tu opäť zábava a kabaret Dôležité bude ako kedysi. Dokonca aj nastolená sociálna téma je zábavnejší motív, než do nemoty omieľaná téma o tzv. naberaní síl z požierania špenátových prívarkov pred gastarbeiterskou vandrovkou, lol! Ale komik, samotár, to vyžaduje značný kumšt, na ktorý náš navrátivší sa Che nemá. Osvedčený spôsob je komediálna dvojica vzájomného predhrávania. Preto sa čoskoro revolucionár a truhlíkológ (keď dosmolí svoj ďalší rozsiahly traktát) prirodzene spoja. Bude to pitoreskná dvojica na pohľadanie: jeden v úlohe mentora a druhý ako fackovací benjamínok sa budú vzájomne dopĺňať v mudrovaní a poučovaní divákov. Osobne sa už teším až škoda, že čítať som ochotný len toho jedného...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 14:57:15 bc7b649f
Pande-prdne múdrosť a už kyslík hrdzavie-ta ne?šak znáááš nie!Pande je pýcha seba-pichnutí nespokojnosti v seba samom-žil som dakedy ale ne v social izme-ta neznam jak to bulo-ale lem hádam že tak!-jak hutorím Ja! bo znám jak to bulo vtedy za socáku-dopodrobna-bo jak še hutory-pameť me neklame a paper nepušči !!ta lem telo-milujem kapitál ne istotu! zdar boh idzem fárac bo ja baník-idzem počúvac metááál-z pekla lance mááám-ta co? treba vecej! Už še učím i-y Dežku.
ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 15:02:08 58d4285f
Davo:
Podstatné je to že všetky "socialistické revolúcie" skončili ako úplne obyčajné palácové prevraty ktoré viedli iba ku inej forme otroctva-nič menej a nič viac. Iba totálna naivka si môže myslieť že soc. revolúcia v rusku a iných tzv. soc. krajinách odstránila chudobu a vykorisťovanie. A celá tzv. októbrová revolúcia viedla ku ožobračeniu jednej šestiny sveta a jej následky nás mátajú ešte dodnes (a ešte dhlo budú).

Takatalvi # BahiDyla76
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-02-27 15:06:08 55e4d2a6
A túto poznáš, Che? Čo takto dááť si špenáááááát...!


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 15:30:48 bc7b649f
Socializmus dával človekovi istotu- žiť ako človek-kapitalizmus dáva istotu peniazom a z človeka robí tovar-kto to nechápe mal by prežiť Osvienčim ako žiť!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 15:39:39 58d4285f
"A nakoniec prišla P. Nagyová...zatlieskala..končíme páni--koniec šantenia, nie sú zaujímavé vaše švitorenia --každý sa krasopisne čitateľne /nie krížiky/ podpíše a pekne tíško počúvať o privatizačných vlnách, vládnom programe, finančnom delení...aaa.. A všetci členovia vlády...ľavotočivý,"stredňaci a pravotočivý..., a aj predsedovia niektorých strán , straničiek a i srandičiek naklusali...vypočuli..odsúhlasili..."A to všetko aj na jarnej záhrade... A rozprávky je koniec...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 15:51:59 58d4289b
"Nebudeš už otrokovať, tu s nami budeš panovať"...povedal básnik v Turčinovi... A všetci vtedy odsúhlasili Slovenský .....IZMUS.... Takže ..žiadny France....socializmus /Marxov/ , ani kapitalizmus...A. Smitha..či ktohoviekoho...... nie je , neexistuje,, a v podobe ako bola v minulosti vymyslená nebude... Ten " náš " ..izmus ...má jednú veľkú výhodu , že za jeho "TVORIVÝCH STVORITEĽOV "bývalých a niektorých terajších máme sa dlhodobo za čo hanbiť...A vieme povedať aj menovite....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 16:11:37 58d4289b
"Čo mi bachor žiada", lol! Vieme, pamätáme... Bolo to vtedy priam ukážkové vyvrcholenie diskusného zúfalstva, podložené argumentačnou váhou vygúgleného obrázka s eurami. Vieme dobre, čo ti bachor žiada! Aspoň lyžička riedkej polievky zo staničného pajzlu III.cenovej skupiny by bodla. Chápem tvoju neradostnú životnú situáciu, ale musíš ešte pár hodín vydržať hladovať. Ako vegetarián nebudeš mať problém. Sociálka cez víkend neúraduje a poštára za oknom uvidíš najskôr v pondelok. V krajnom prípade si daj burinu z vázy...
Žiaľ, musím obnovenú premiéru tejto výbornej komédie s revúckym revolucionárom nateraz opustiť. Blíži sa tradičná deviata Noc besov a ja musím ísť užívať si do Tartarosu trochu black kultúry. Ááách, niet nad bezstarostný život tomu, komu životom prináleží...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-02-27 16:17:18 bc7b649f
Davo:
"...za pracu pocas socializmu mal clovek zabezpecene byvanie, dostojne podmienky pre zivot..."
Jasné, súdruh, niektorí mali dôstojné a niektorí dôstojnejšie :DDD hlavne tí čo boli pri koryte :DDD Čo sú to dôstojné podmienky je vec velice relatívna, tí čo chceli odísť z "raja pracujúcich" a po ktorých strieľali na hraniciach asi moc dôstojné podmienky nemali...resp. súdruhovia ím to nevedeli správne vysvetliť :DDD. Z raja pracujúcich odišli do hnilého kapitalizmu státisíce, do raja pracujúcich z hnilého kapitalizmu ani jeden (vlastne jeden áno, Dean Reed, aj ten skončil na dne jazera keď si myslel že môže kritizovať ako doma :DDD) Tie "socialistické istoty" platíme dodnes a dodnes nám je z toho špatne...


"...niektori musia robit 12 a viac hodin denne, niekto nemusi robit vobec a dostane..."
Presne ako za socíku, boli ľudia čo makali v podnikoch a poobede chodili po fuškách a boli mraky takých čo sa flákali a brali za to ťažké prachy.


"...zarobit napriklad 25 000 euro pestovanim zemiakov,..."
Keď sa nedá zarobiť 25000 pestovaním zemiakov skús to v IT, farmácii, jadrovej fyzike, mechatronike, ...atď. Odborov kde sa dá slušne zarobiť je habadej. To že nič iné ako pestovanie zemiakov neovládaš je fakt čiste tvoj problém.

Takatalvi # BahiDyla76
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-02-27 17:07:12 55e4d2a6
"Obcas sa stava, ze ked niekto takto utlaca narod, narod sa vzburi a vybije vykoristovatelov. Toto bolo komunistom vycitane. Vraj nakradli majetky bohatych, ale to je loz. Bola to len prirodzena reakcia na tyranizovanie a coraz vacsie ozobracovanie pracujucej vrstvy."


a ešte:
"Ziadny cechovy majster, ale nasrana pracujuca trieda viedla k nastoleniu socializmu, ktory bol blahobytom pre slovensky narod."


LOOL!! je toto dnes vôbec ešte možné? Davo tuším skutočne, úprimne a zo srdca verí tomu, že taká VOSR bola dielom "nasranej pracujúcej triedy" :DDD tak toto už nie je ani smiešne, naopak, tento stupeň ignorácie začína vyvolávať hlboké dojatie a súcit ://


počuj, Davo, máš síce pravdu, že luza sa občas zvykne nasrať - ale nikdy sa nedokáže sama zorganizovať natoľko, aby dokázala prevrátiť existujúci systém. všetci vodcovia všetkých novodobých revolúcií boli a sú murári židovského pôvodu, a v žiadnom prípade nie príslušníci spodiny, ktorú len zneužili a zneužívajú na to, aby sa sami mohli dostať k moci. luza - práve preto, že je stvorená poslúchať - nikdy nemôže vziať osud do vlastných rúk, chýbajú jej k tomu práve tie schopnosti, ktoré majú tí, čo jej odjakživa vládnu, teda elity.


blaho najspodnejších vrtiev v spoločnosti záleží vždy od toho, komu slúžia elity, ktoré jej vládnu. ak slúžia Bohu, ako to poväčšine platilo do Veľkej francúzskej revolúcie, potom je nádej, že sa budú riadiť svedomím a mať na zreteli blaho svojho ľudu a národa. ak však slúžia satanovi, ako je to dnes takmer všade, potom prakticky niet takej nádeje. poddaní takýchto vlád sú oveľa viac zotročení ako pod pomazanými hlavami - či už ekonomicky, alebo morálne. a kým za feudalizmu vedeli, kde je ich miesto a preto ich ani nenapadlo búriť sa proti existujúcemu systému, dnes už na to nemajú ani silu, ani prostriedky.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-02-27 17:08:22 5f69ce4b
"Tvrdit, ze socializmus vymyslel Marx a Engels je ako tvrdit, ze fotografovanie kamzikov vymyslela Tereza Masna. Je to absolutne nepochopenie evolucneho vyvoja ludstva a genetickych vlastnosti medzi ktore patri prirodzena ochrana pred parazitmi, ktori beru viac a viac az na koniec pride na ich opravnene riesenie."

a ďalšia perla! :DDD

teda podľa tvojej "evolučnej teórie" najlepšie sú na tom, pokiaľ ide o "ochranu pred parazitmi" Číňania či Kórejci, chápem to správne? :DDD

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 17:15:37 5f69ce4b
"Lisa nepochopila. Podla mojho vyjadrenia je socializmus prostriedkom proti parazitom."


ale pochopila, pochopila, socializmus podľa tvojho vyjadrenia je raj na zemi. a jeho vrcholné formy predvádza Kórea a Čína, tam sú pracujúci tou najšťastnejšou triedou a od rána do večera vyspevujú budovateľské piesne so slzami vďaky v očiach. len mi nejde do hlavy, prečo potom píšu takéto knižky?
http://www.martinus.sk/?uItem=217657


a tiež mi vŕta v hlave, kam sa svojho času podel môj spolužiak z výšky Ho Song Čol....chodil s nami do ročníka len necelé tri mesiace, a potom bez stopy zmizol. vraj sa večer predtým veľmi dobre zabával na internáte, kde pod vplyvom alkoholu prezradil čo-to zaujímavé z reálií svojej drahej vlasti... a odvtedy sa po ňom zľahhla zem. myslíš, že ho zavolali rovno na Ministerstvo pravdy alebo lásky a urobili tam z neho zástupcu súdruha ministra?

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 18:06:34 5f69ce4b
pre tých, čo neradi klikajú na linky :)
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 18:08:19 5f69ce4b
"...k nastoleniu socializmu, ktory bol blahobytom pre slovensky narod."
Davo, ty si buď hlupák, ktorý si nechal nahovoriť nezmysly o dobe, ktorú nezažil, alebo komunistický nomenklatúrny káder, pre ktorých socik bol blahobytom.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 18:42:55 3ec5f361
Každý izmus má svojich ochrancov i odporcov-musíš len rozlíšiť ako vnímali socializmus v tej ktorej krajine! Lebo náš sa nedá prirovnať ku tej Korejskej .
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 18:44:46 58d4285f
Moment moment... Ono lúza sem , lúza tam ...kapitalista sem kapitalista tam ...Taký maličký "Trafikant" platiaci "samoplatca" či ...marienka "švadlenka " ...ale "skočjanko."..narobiť maltu-- účtovníctvo mu robí sesternica z druhého kolena...že jej pribudoval --letnú kuchyňu---a ...alebo "ferifura " s nákladiakom z IISW rozváža hnoj aj so závozníkom ..ktorého platí ...či "palijadro" prerába bytové jadra.. a platí dvoch "helfošoch" ..kapitalizuje jak fras...aaa..A tá lúza...so strednou školou ...či bezdomoví "jablkovovínoví"...alebo neprispôsobiví už 450 rokov...Teda už len zadefinovať okruh ....a doteraz "priblblá " obdrizdávačka naberie zmysel...Ani lúza ani kapitalisti/v ponímaní kedy boli vymyslené t.j.v 19ctom storočí../ úž u nás pomaly neexistujú---to je pomocná orientácia..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 18:44:54 58d4289b
Vďaka Vám ...Davo10.. ,, Keby ste tieto " charakteristiky " nenapísal...aj tak to skoro každý vie...,ale keď ste si to zopakovali tak určite ste mal na mysli ..že opakovanie je matka múdrosti ...a viete to ešte lepšie ako pred tým však.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 19:32:07 58d4289b
..Davo10.."NÁŠ"...Vyššie ste napísal .."Nie som hlupák"..To vám niekto povedal , alebo ste na to prišiel sám...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 19:51:01 58d4289b
Nuž Davino, potom aj tebe treba položiť onú obligátnu otázku. Prečo to potom padlo ?

Lisa

Ani do VFR to nebola celkom 100 %-ná idilka. Povstania okolo 1830 vo Francúzsku a Anglicku, U "nás" sedliacke povstanie Juraja Dóžu 1514, v česku povstanie sedliakov u Chlumce 1715, sedliacke povstanie na území dnešného východného Slovenska 1775.

Ad "murári". Zdá sa mi, že oné hnutie stavia na univerzalizme humanizmu a osvietenstva bez ohľadu na pôvod a rasu. Hm, ako insitný "teológ" by som povedal, že asi ani nie úplne v rozpore so zámermi Šéfa, ktorý, ako sa hovorí, všetkých ľudí stvoril na svoj obraz. Tiež sa mi zdá, že terajší Franta akoby hovoril a konal tiež v tomto zmysle. Iná otázka, že takáto doktrína u do seba zahľadených kultúr/národov od nepamäti vyvoláva podozrenia z protispoločenskej činnosti. Asi to je dôvod, prečo sú murári tak trochu zakonšpirovaní, a zmienka o nich elektrizuje.

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 20:14:58 59ad0b0a
Aha, od Dava tu čosi medzitým pribudlo. Poznámka: bez vodcov chaos, s vodcami šanca pre ich osobný prospech. Vyber si.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 20:28:13 59ad0b0a
"Okrem toho nemyl si kult osobnosti, ktory je v Severnej Korei s myslienkou socializmu v ktorom ide o spravodlive rozdelenie prace a jej vysledkov."LOL veď kult osobnosti je práve neoddeliteľnou súčasťou KAŽDÉHO socialistického zriadenia, ktoré NIE JE založené na kresťanskej láske k blížnemu vychádzajúcej z viery v jediného Boha (presne tak, hovorím o prvotnej Cirkvi, azda jedinom skutočne vydarenom "socialistickom" projekte).

nikdy nikde nebol reálny socializmus bez kultu osobnosti. totiž práve tento kult, ktorého hlavným cieľom je postaviť človeka na miesto Boha, je ústredným prvkom komunistickej ideológie - NIE blaho ľudu! ľud tu má slúžiť práve len na to, aby tento kult umožnil a aby sa mal kto klaňať novým modlám (akéže by to bolo náboženstvo bez veriacich, však?)


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 20:51:02 5f69ce4b

to bolo iste jasotu, keď sa "znárodňoval" poctivou prácou za generácie nadobudnutý majetok pracovitým gazdom, obchodníkom, remeselníkom....a konečne tak k niečomu prišli aj najväčší povaľači a lúzri? za to skutočne patrila novým pánom chvála a vďaka. a komu sa nepáčilo, spravili s ním krátky proces - tak mu treba, triednemu nepriateľovi jednému.

a potom tie "výdobytky socialistického hospodárstva", ktorými bolo treba "obdariť" ľud, aby neprestával jasať a plesať - trebárs aj tie králikárne. určite výborné pre tých, tí, čo predtým nič nemali, lebo boli leniví, aby si to sami zadovážili. kto však prišiel o kúriu či hospodárstvo vydreté mozoľmi predkov, iste nejasal a neplesal (buržuj jeden hnusný, nevďačný). luza však konečne spoznala nové nekonečné obzory a nové polia pôsobnosti - veď zo spoločného krv netečie, a tak sa popri "budovaní socialistického raja" našli pre tých šikovných a podnikavých cestičky, ako si vybudovať aj vlastný malý "raj" v podobe peknej vilky či aspoň víkendovej chaty.

a že už potom, po prevrate, nebolo z čoho? hádaj, prečo asi? lebo celá tá umelá bublina socialistickej prosperity náhle praskla. a ukázal sa skutočný stav - bieda a psota, prešustrované dedičstvo predkov.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-02-27 20:51:42 5f69ce4b
toto je pravda, Davo, a nie naivné utopistické teórie, ktoré tu splietaš. socializmus, aký je v tvojich predstavách, nikde nikdy nejestvoval.

skús teda vysvetliť, prečo v tých krajinách, kde sa socializmus stále drží zubami-nechtami, dospel až do takej zvrátenej podoby a ako je možné, že tam ľudia umierajú hladom a sú masovo vraždení pre neposlušnosť režimu? keď predsa tam vládne ten "najspravodlivejší systém na svete"?

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 20:53:35 5f69ce4b
davo, ten tvoj systém funguje v skupine asi tak do 70-80 ľudí. potom to naberá zastupiteľské obrátky a padne to ako socík. tj. v malých komunitách to fungovať môže (ale aj nemusí), vo veľkých iste to zlyhá. idea je pekná, ale v praxi nereálne! ak ti môžem poradiť, skús byť príkladom. založ najprv malú skupinu s takým vhodným systémom ako spomínaš, a ak sa to ujme, ostatní to budú sami opakovať. uvidíš. napr skús si založiť malú komunitu ohľadom nejakej činnosti, alebo záľuby. skús ju neorganizovať ako občianske združenie s ičom a tak. len tak s vlastnými pravidlami, teda ak sa dohodnete. potom skús tú skupinu zväčšiť na 100 a viac ľudí. a keď dospeješ, príď sa pochváliť s výsledkami. ak budeš úspešný, máš môj obdiv. :D vodca.
spolky sú dobré, ale dvaja je už priveľa. mám to odskúšané. nedokážeš presvedčiť ani niekoľko ľudí na tomto fóre, nieto ešte meniť spoločnosť. prečo si myslíš, že zbytok národa je iný? no a ešte pred tým neštuduj len ideológiu, ale zabŕdni trošku aj do psychológie, a zistíš, že aj ľudia sú rôzni.
Takých plážových revolucionárov tu už bolo. aj lenin tak rozdával rozumy zo švajcu, potom k tomu dostal vlak a 50 melónov mariek od nemeckej tajnej služby, syfla a hybaj robiť vosr.:DDD
iná je realita na pláži, iná u nás v revúcej. tiež som rozmýšľal, prečo si tu s nami neostal robiť revolúciu, a dospel som k tomu istému čo ty. keď to tu prituhne, seriem na revolúciu, zdúchnem ako ty zahranice, pohľadám si nejakú vhodnú pláž, a budem odtiaľ rozdávať rozumy ako ty.:D.

Urbi et Orbi # HafaGyme56
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-02-27 21:04:12 b2292c92
Davo:
Pozri, ja som ešte stihol na VŠ štátnicu z marxizmu kde nás učili že fašizmus je prirodzeným vyústením kapitalizmu. OK, ale presne tak môžem aj ja tvrdiť že vyústením marxistického socializmu je systém akejsi bizardnej monarchie v sev. kórei a na Kube. A presne to isté bolo i za Stalina a Hitlera (pretože aj on bol socialista). Ostatné ti vysvetlila Lisa22.

Takatalvi # BahiDyla76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 21:12:47 55e4d2a6
FcKensie

no isteže idylka vždy nebola ani predtým - ako som napísala, AK sa elity riadia svedomím, potom je nádej, že budú dbať o blaho ľudu - a isté je, že nie vždy sa riadili, tak potom mohli privolať na seba - zaslúženú - pohromu (napr. povstanie pri Chlumci 1775 bolo následkom toho, že nenásytná šľachta odmietala prijať nariadenia kráľovského dvora a zaviesť reformy, ktoré by sedliakom priniesli úľavu od robôt).

zmena však nastáva práve v tej Veľkej francúzskej, ktorá už nebola prostou vzburou nespokojného ľudu a ani z neho nevychádzala. tam to už bolo starostlivo osnované pár rokov predtým a cielene namierené práve proti kléru a šľachte. ľud nikdy predtým netúžil šľachtu celkom zvrhnúť a vládnuť si sám, to by ich nenapadlo! chceli poväčšine len zlepšenie podmienok. nejaká "rovnosť, bratstvo, sloboda" jednoznačne nemohli pochádzať z hláv prostých ľudí.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 21:16:43 5f69ce4b
Ono ten "náš"..Davo10..má isté snaženie , je skôr jednoduchšie , a poznačené určitým omedzením ,ktoré okrem konštatácie, východiska nie sú argumetačne zdokumentované, No "spoludiskutujúci ..." ma prekvapujú...tiež skoro "porovnateľnou " jednoduchosťou a obmedzenosťou....aj napriek ...istým náznakom ../v podobe tlieskania .../ Však ..lisa22...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 21:25:36 58d4289b
"Ad "murári". Zdá sa mi, že oné hnutie stavia na univerzalizme humanizmu a osvietenstva bez ohľadu na pôvod a rasu."

hm, no obávam sa, že to sa ti skutočne len zdá. ono takto to má vyzerať pred verejnosťou a aj v očiach tých, čo sú na najnižších úrovniach. no čím vyšší stupeň zasvätenia, tým jasnejšia vedomosť o tom, komu sa vlastne zasväcujú...až tri posledné stupne o tom majú úplne jasno.

Šéfovi sa to určite nepáči, ale jeho spravodlivosť to toleruje. koniec koncov, je to súčasť odvekého boja dvoch mocností a ich zástupcov na zemi. preto je aj RKC odjakživa hlavným cieľom murárov - začalo to stínaním hláv klerikov počas Veľkej francúzskej revolúcie a pokračuje stále rafinovanejšími útokmi, nielen vonkajšími, ale aj vnútornými, teda nielen diskreditácia a očierňovanie pomocou dnes už všemocných masmédií, ale hlavne prienik do samotného vnútra, až na samotné najvyššie stupne.

Francis je jasným znamením toho, že sa im to konečne podarilo.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 21:30:30 5f69ce4b

"A clovek je viac ako boh. Clovek skutocne existuje. Boh je iluzia, ktoru mozno formovat a z ktorej mozno urobit take monstrum ake z neho urobili krestanski buzeranti v sutanach a pustni vandraci suloziaci s ovcami."

Davo, a čo elektrina alebo magnetické pole? existuje, neexistuje? hmm?
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 21:33:44 5f69ce4b
"Lisa22 ak je tvoj mozog schopny odlisit pojem kult osobnosti od pojmu socialisticke zriadenie, vies ho oddelit aj v realite. Ak to odlisit nevies, mas asi nejaky blok, ktory ti mozem pomoct odstranit. Nie je problem zlato."

no lenže problém nie je v mojom mozgu, ale inde :D totiž kult osobnosti a všetky existujúce socialistické formy riadenia štátu, ktorých sme doteraz boli svedkami, sú od seba reálne neoddeliteľné.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 21:43:00 5f69ce4b
"Hmm. Skus zobrat klinec a pichnut s nim do zasuvky. Potom mi pridi povedat, ze neveris v elektricku energiu."


správne, elektrinu síce nevidíme, lebo je neviditeľná, ale máme možnosť pozorovať jej účinky. no a takisto je to aj s Bohom...tiež ho nevidíme, ale tí z nás, ktorí majú "oči na pozeranie a uši na počúvanie" môžu pozorovať jeho pôsobenie a činnosť....úplne všade.


ale keďže mojím zámerom naozaj nie je vyvolať tu novú debatu o Bohu, radšej mi prezraď, kde to vlastne žiješ? na Kube, v Laose? :D a prečo si "žiaľ, na Slovensku nedostal, čo si si zaslúžil?" veď zrejme si zažil zlatý vek socializmu u nás...takže by si mal byť príkladom toho, ako tu bolo sveta žiť.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 22:16:07 5f69ce4b
nie, smrad za Boha rozhodne nepokladám :D a do kolien ma dostávajú....hm...asi trochu iné veci ;)
ok, nemusíš, samozrejme, prezrádzať, kde ti poskytli azyl a kde platíš dane, to je tvoja vec. každopádne, ako skutočný bojovník za socializmus si mal ostať tu a agitovať po mestách a dedinách :D

teraz trochu ešte k veci:
"To je kult osobnosti, ktory je mozny robit bez ohladu na rezim"
zabudol si podotknúť jednu veľmi podstatnú vec - že iba v totalitnom režime je možný kult osobnosti v tom rozsahu, ako napr. v Kórei. už aj to je dôkazom toho, že socializmus = totalita, a totalita nikdy nemôže byť dobrá.


"Do urciteho casu si ludstvo myslelo, ze Zem musi byt plocha, ale nebolo tomu tak."
dodnes pospolitý ľud verí, že to bola Cirkev, ktorá v stredoveku hlásala túto somarinu, ale nebolo tomu tak ;)) je to iba výmysel z jednej populárnej knižky.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-27 23:02:08 5f69ce4b
Nuž hej, ako tvrdí UaE, revolucionári by mali začať dôkladným štúdiom psychológie jednotlivca. Možno potom by si stanovovali skromnejšie ciele.

Lisa, celkom ma neuspokojila tvoja odpoveď. Podľa mojich vedomostí práve slobodomurárstvom "indoktrinovaná" šľachta sa snažila o humánnejšie prístupy k ľudu. Napr. v takom Betliari na Gemeri dodnes nedopustia na rod Andrássyovcov. (V parku je postavený aj slobodomurársky pavilón. Hm, pavilón, skôr kiosk) Poznajúc trochu príbeh tohoto rodu, ako aj postoje niektorých príslušníkov šľachty v Európe v 18.19.stor. si myslím, že slobodomurárstvo bolo klubom tých vzdelanejších. A pokiaľ podľa niektorých teológov prvotný hriech sa rovná ochutnaniu poznania, tak iste, podľa tohoto výkladu je možné hovoriť o nich, ako o služobníkoch diabla. Si myslím.

Okrem toho je dosť známe, že klérus sa nie vždy staval na stranu ubiedených, takže asi dosť dobrý dôvod z jeho strany na "krágľovanie" konkurencie. Čím samozrejme nechcem hádzať paušálne ich príslušníkov do jedného vreca. Aj z jeho radov je dosť a dosť pozitívnych príkladov účasti na pozdvihnutí spoločnosti.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-27 23:15:26 59ad0b0a
sorry, Davo, ale spôsob, akým sa vyjadruješ o viere, ktorá stáročia budovala civilizáciu, z ktorej aj ty stále čerpáš, len o tom nevieš, ťa predsa len radí medzi tú sprostú luzu, napriek snahe pôsobiť ako idealista. vlastne asi len viera predkov, ktorú si opustil, ani nevieš, prečo, ešte stále formuje tvoju morálku a kľudne sa môžeš hádzať o zem, že to tak nie je.

o tom, že socializmus je z princípu totalitným zriadením, sa tu s tebou nemienim hádať, lebo vidím, že je to asi zbytočné. ty proste určité veci nechápeš.

k tvojej poznámke o otrokárstve toľko, že to bolo práve kresťanstvo, ktoré prinieslo definitívne zrušenie (oficiálneho) otroctva. tipujem však, že to ťa v škole neučili...

k poznámočke o plochej zemi, ktorá svedčí o tvojej neinformovanosti (slušne povedané) - už sme sa tu o tom bavili myslím s klopim, takže sa nemienim k tomu vracať. ak máš čas a chuť, môžeš si to vyhľadať niekde v mojich starších príspevkoch z minulého roka (chcem len upozorniť, že niektoré z príspevkov, čo sú pod mojím nickom cca zo septembra, som nepísala ja).

lisa22 # HoxiDuna67
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-02-28 00:12:22 5f69ce4b
FcKensie

máš pravdu v tom, že lóže sa dosť často usilovali aj o riešenie rôznych súdobých problémov a tiež, že ich členmi boli vždy tí vzdelaní a schopní. ale veď práve o to išlo, aj ide: oni nemajú záujem o tupcov, snažia sa dostať medzi seba elitu. členstvo v lóži je otázkou prestíže; bolo dokonca obdobie, keď patriť do nejakej lóže sa pokladalo za punc vzdelanosti.

čiže ak si predstavuješ, že sa snažím vykresliť ti nejaké temné spolky primitívnych čarodejníkov, tak o tom to fakt nie je, rozhodne aspoň nie na tých nižších stupňoch. ide skôr o to, že navonok aj "bohumilou" činnosťou sa pokúšali nalákať do svojich radov práve tých, ktorých mohli neskôr použiť aj na iné, temnejšie ciele. neviem, či rozumieš, čo chcem povedať. ale ich základnou črtou je absolútna netransparentnosť, ako v učení, tak aj v činnosti. doslova pravá ruka nevie, čo robí ľavá; jednotliví členovia sa navzájom nepoznajú a nevedia o tom, že patria do tej istej lóže; zasvätení nižších stupňov nepoznajú tých na vyšších stupňoch (naopak to neplatí).

čiže áno, lóža je elitným klubom a má v krajine, kde pôsobí, vždy veľký vplyv - viditeľný aj neviditeľný. ten viditeľný samozrejme, že sa snaží, aby bol čo najpozitívnejší, ten sa práve vykonáva cez tie nižšie stupne. skrytý vplyv, ktorý býva oveľa škodlivejším, sa už potom deje tajne a bez toho, aby samotní členovia vedeli, čo presne robia a aký to má účel; to už vedia len tí na vrchole. tieto veci by sme nemali šancu sa dozvedieť, nebyť uniknutých informácií od niektorých (väčšinou bývalých) členov týchto tajných spolkov, natoľko utajované sú.

a pokiaľ ide o "ochutnávku poznania"....je to o tom istom, ako aj u prvých rodičov, "byť ako Boh". presne na toto nalákal diabol Evu a na toto dodnes láka do radov svojich služobníkov. byť ako Boh je cieľom iluminátov, ktorí veria v svoje vlastné "znovuzrodenie" po ktorom budú žiť večne ako bohovia na tejto zemi (jasné náznaky tohto druhu nájdeš v Bowieho poslednom videu, ktoré vydal pred smrťou, Black Star).

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 00:55:17 5f69ce4b

Melch


"Ak by aj akože mali mať, zvláštne, že za všetkým by stáli, všade prenikli, ale Vatikán odoláva až do roku 2016. To je úplne na smiech."


kde niečo také tvrdím? naopak, ja tvrdím, že do Vatikánu prenikli už omnoho skôr, zrejme ešte pred Druhým vatikánskym koncilom, len úrad pápeža sa im až teraz podarilo získať.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 01:11:05 5f69ce4b
II Padrino37..Témy nábožensko--cirkevné začínajú byť mnou pomaličky "obchádzané". Zaujala ma však Vaša "konštatácia"....náboženská demo-kracia.... Isté prvky ste spomínali--síce--ktoré "túto demo-kraciu" charakterizujú...Ale ja mám poznatky že existujúca škála demo-kratických princípov sa náboženskej, a smozrejme RK..cirkvi využíva sa"menej než obmedzene"---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 09:15:15 58d4289b
Zaujímal by ma ten vzorec, predpis pre ideu, podľa ktorej by sa tzv. spravodlivo delili výsledky práce. Pretože boľševické "spravodlivé" delenie je historicky jediné: Brať úspešným a rozdávať podpriemerným. Vego, ideš! (Lol...)

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 18 people voted )
+
2016-02-28 11:12:40 bc7b649f
Pande-tebe asi za socializmu zobrali lízatko čo! keď si teraz-jak še hutorí-lancovo metáááálovo- kolo teho šickééého nespokojný z ničíííím-kukaj chlope-kedz ce možem tak volac -i kedz ši stari bačik-aj kamarat tvoj Gejza še krucil kolo koscela a polepšil še-skús kus-kus to též-idz do Teska-bo končia-a kúp sebe tote lizatka-demokapita love-uvidziš na konci-love! láska-i penáááze-lem še téééž trim kolo koscela! amen-kamen ci spadne zo šerca- tak ver a nenadávaj na šicko-užívaj si života pokím ho máš ešče kus-bo potom-ta co potom? bul raz Pande-ele ho už net-bo ho červ zjed-ta co už!!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 11:46:55 58d4285f
Samozrejme názorové spektrum má svoje pravidla . Do poručujem však v každom prípade a zvlášť v otázkach ekonomicko spoločenských sa nimi riadiť. Teda hľadať /dať na váhu / klady a nedostatky ale v širšom merítku../nie komerčne, tendenčne/ A ďalej nastaviť na základne trendu možný vývoj cca v posune 1-2 generacií v pozitívnom aj negatívnom smere..Tým pádom "jednoznačnosť" /..nechcem menovať "spárovane " dvojice "polovo" sa odpudzujúce / prestanú byť NA SRANDU..tu na tomto fóre. Ale pokiaľ ide o srandu tak --nach sa lubí. Ale serioznosť nie je podmienená nutnosťou robiť si srandu. Na druhej strane ..."poĺarizácia" neargumentačná vytvára predpoklady osobných znevažovačiek často očastovaných invektívami.A to už nie je žiadúce...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 12:25:50 58d4289b
Ak socicializmus ma svojú doterajšiu minulosťkrátku, prítomnosť tak perspektíva ..v teoretickej rovine má tendenciu pretransformovať sa na komunistický model... Pokiaľ kapitálové zhodnocovanie ..plnilo svojú hlavnú úlohu kedisi v 19 storočí..v súčastnosti koncentrácia, monopolizácia a hlavne perspektíva je /finančná, masmedialna-informačná, už je skoro ukončená/ trendovo mimoriadne sa presadzujúca--dokonca s drastickými imperialnymi akcentami. A tu je treba hľadať východiska.. Iné riešenia náboženského charakteru, liberalne "tendencie" či vyložene nacio -etatisticko-sekularizačno-rasovo --aa ináč aplikovateľné , je treba posudzovať minimálne ako bolo naznačené...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 12:43:17 58d4289b
Janko hraško sa pýta Golema prečo je taký veľký a on nato-lebo mám kolo seba plno takých či onakých-- pracujúcich hráškov-a preto som taký veľký-vieš Janko! na kapitál sa ťažko robí !
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 13:17:21 58d4285f
Pri bohatstve niektorých Perzko..zálivových krajín ..aj býv Lybia/ sa aplikujú,/aplikovali / skôr tendencie charakterizujúce komunistické spoločenstvo... Monopolné drancovanie má ešte výraz v štátnom monopolizme a ten je prvým predpokladom pre ľahkú --bezbolestnú transformáciu... To sú trendy....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 13:25:32 58d4289b
Dnešný pracujúci človek nemá nič spoločné z prácou-je to len vykonávateľ práce pre bohatých-ako tovar-otrok! je to asi ako BMG -invest- podnikateľ pre ľudí-! príde doba keď príde kríza na automobilky-potom bude héééj ale sa máááááme-klobásy na stromoch budú rásť i pečené!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 14:26:47 58d4285f
ej Davo, tato originalna forma vyjadrovania nazorov tu dlho nebola. dobre som sa nasmial. nie na predmete, ale forme vyjadrenia.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-28 17:47:37 53d0dae6
Fajn Davo, že si upresnil aj otázky supervízorstva tvojho systému. Tak teda nie vodcovia, ale Perún to bude dozorovať. Mám však obavy, že kým sa ti ho podarí zrecyklovať k plnej výkonnosti, chamtivý kapitalista ešte veľakrát vysaje miazgu z ubiedeného slovanského proletára. A čo dovtedy ?

Lisa, vďaka za presnejšie vysvetlenie. Mám však naďalej dojem, že tomu spolku nejde o zvrhnutie Šéfa, len možno o iné pohľady naň.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 06:57:16 59ad0b0a

Kmotre

nemienim tu rozoberať všetko, čo píšeš, ale len k tomuto:
"lisa22–úrad pápeža, táto novota je základom problému. Pretože cirkev nie je úrad, jedinou jej úlohou je pokánie a spása a strážiť nemennosť viery."


úrad pápeža existuje v Cirkvi od samého začiatku. hneď po Petrovi nastúpil Linus a po ňom Kletus, Kliment atakďalej. to ešte neboli spísané ani evanjeliá. tak aká novota? ty vlastne tvrdíš, že Cirkev sa svojmu poslaniu spreneverila už prakticky za Petra.


reťaz pápežov je nepretržitá od Petra až po dnešného Francisa (párkrát sme mali antipápeža, ale vždy bol aj skutočný pápež). tak kedy sa čo zmenilo v učení Cirkvi? kedy podľa teba nastal ten odklon od pravej Cirkvi, ktorú založil Kristus? vidíš sám, aká je to blbosť, čo sa snažíš podsúvať.
nie pápežstvo, ale vzbura proti nemu je herézou. vždy každá nová odnož kresťanstva vznikla takto - vzburou proti pápežovi. teda vy aj všetci ostatní ste buriči, a Cirkev ostáva stále jedna, nemenná a pravá.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 12:13:54 5f69ce4b
Wow, to je originálne! Roky budovať a dopilovávať k dokonalosti svoju hlúposť. Dávam plus!
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 12:15:08 d425402c
Davo

počuj, takto som sa na dôležitom už dávno nezasmiala :D sorry to burst your bubble, ale tvoje slová mi spôsobili jedinú bolesť - v bránici :DD ty chceš "rozbiť moje ilúzie"? vieš čo, nebudem hnusná a nedám ti radšej príležitosť verejne sa znemožniť, jedine, ak by si fakt neoblomne na tom trval :P

inak dá sa povedať, že myslíš to v podstate dobre, len tvoj problém tkvie v strašnej neinformovanosti. si vedle jak ta jedle, ale vzhľadom na tvoje vlastné vyhlásenie, že si tento prístup buduješ už roky, nevidím veľmi zmysel púšťať sa s tebou do debaty (nehovoriac o tom, že sa mi nechce :))

napriek tomu, aspoň jeden záchytný bod pre teba, na začiatok. ak sa naozaj mieniš čo-to naučiť, začni touto knihou:

http://www.martinus.sk/?uItem=92451&gclid=CL_a5LXu
nMsCFSMcwwod4sAMjA

Ako Katolícka cirkev budovala západnú civilizáciu, od významného amerického historika Thomasa E. Woodsa, absolventa Harwardu aj Columbia University.

k téme otroctvo, našla som super článok na Postoyi:
https://www.postoj.sk/2883/tema-2012-versus-1842

takže sa ťa spýtam iba toto: čo je podľa teba horšie, otroctvo, alebo potraty? tvoja odpoveď mi veľa napovie ;)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 12:47:54 5f69ce4b
FcKensie

no ako myslíš. ale ak ťa to zaujíma, odporúčam knihu Petra Podolského, dá sa stiahnuť tu:
http://www.nwoo.org/download/knihy/Peter_B_Podolsk
y-Slobodomurarstvo-nestastie_nasej_doby.pdf

zopár citátov:

"Slobodomurárstvo je významným ideovým a mocenským činiteľom súčasného sveta. Jeho
vplyv sa prejavuje všade, no najmä v tých krajinách, ktoré boli vo väčšej miere ovplyvnené
kresťanstvom. V nich sa výrazne podieľa na ich odkresťančení a demoralizácii. Preto mnohé z
týchto krajín mravne klesli pod tie krajiny, nad ktorými pôvodne mali mravné prvenstvo."

"Je pôvodcom mnohých propagandistických i fyzických útokov na Katolícku cirkev, vzbúr,
prevratov, revolúcií, vrážd, vzniku a zániku štátov, ako aj rozšírenia alebo uzákonenia
rôznych bludných ideológií, sekularizácie, ateizmu, špiritizmu, reinkarnácie, radikálneho
feminizmu, pornografie, umelej antikoncepcie, sterilizácie, rozvodov, potratov, eutanázie atď."

"Verejnosť však nepozná, čo je v pozadí tohto diania. Ani tí, ktorí si osvojili slobodomurárske
idey, si neuvedomujú, čím sa nekriticky riadia. Totiž bežne sa slobodomurárstvo k svojmu
pôsobeniu nepriznáva, utajuje ho. To výrazne napomáha k jeho úspechom. Predovšetkým
utajuje svoj hlavný zámer: odviesť ľudí od večnej spásy, najdôležitejšej veci v ich živote."

"Aby v tom malo úspech, snaží sa ich presvedčiť, že zlo nie je zlom. Dokonca im zlo
predstavuje ako dobro: duchovné otroctvo nazýva slobodou, mravný úpadok pokrokom,
hlúposť múdrosťou atď. Snaží sa vyvolať dojem, že jeho lži sú pravdou. Pravé hodnoty a ich
obrancov potupuje, zosmiešňuje a prenasleduje."

"Bez poznania slobodomurárstva mnohé významné javy v minulosti a v súčasnosti možno iba
popísať, ale nie vysvetliť. Zdajú sa byť náhodnými a navzájom nesúvisiacimi. Obvykle sa
vysvetľujú vedeckým pokrokom, národným hnutím, hospodárskou motiváciou a podobne. V
skutočnosti majú duchovnú príčinu: boj Boha a diabla, ktorý je základom dejín."

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 12:54:20 5f69ce4b
Vďaka za link a citáty.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 13:16:24 59ad0b0a
Davo, tak neprestavaj, bola by to fakt skoda.

lisa, vytykas neinformovanost, ale skus sa poinformovat o symboloch, ktore pouziva papez. dospejes k babylonskej symbolike. to ta uz dovedie kam ma

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 13:46:27 d9777929
"Vďaka za link a citáty."
you're welcome

"lisa, vytykas neinformovanost, ale skus sa poinformovat o symboloch, ktore pouziva papez. dospejes k babylonskej symbolike. to ta uz dovedie kam ma"
a kam by ma to akože malo doviesť? k tomu, že Kristus bol vlastne prevtelený Nabuchodonozor? :)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 14:09:53 5f69ce4b
a pritom namiesto tliachania o nesmrtelnosti chrusta, by stacilo len dolozit pre niekoho uplne obycajnu vec, totiz ci sa vobec narodil...

No a zrazu akekolvek citacie by sa stali uplne bezvyznamnymi...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 15:33:16 55d89f5b
rafael,
tak kosti sv.Petra, prvého pápeža RKC a Ježišovho učeníka sa objavili a datovanie tiež sedí. Rovnako máš aj latinské nápisy na hroboch Rimanov z významných rodín, ktoré spomínajú Ježiša Krista.
Ve Valerusově hrobce byl nalezen latinský nápis Petrus rogat Christus pro sanctis hominibus chriastianis ad corpus suum sepulis ( Petr prosí Ježíše Krista za křesťany, kteří jsou pochováni při něm).
Ale rodný list, potvrdený 3 vedeckými inštitútmi o narodení Ježiša Krista asi nedostaneme...)
Mimochodom, zober si to logicky. Apoštol Peter, osobne poznal Ježiša Krista a nielen on, ale aj ďalší kresťania, ktorí pochovali Petra. Ťažko by si toho sv.Petra tak uctili, keby to bol všetko podvod a žiadny Ježiš Kristus sa nenarodil, ako naznačuješ. To boli všetko očití svedkovia jeho života, rovnako ako apoštoli.

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-02-29 17:49:45 b2292f56
Davo

"ja mam v hlave tolko infornacii, ze si kludne mozes zavolat na pomoc zo 5 "myslitelov" z mensy a uvidis to rodeo. Ja mozem ist o vela viac do hlbky ak to bude vyzadovat diskusia."
no daj, som vážne zvedavá :P


židovské náboženstvo má základ v Božom zjavení Abramovi; z neho vznikol národ, ktorý predtým neexistoval, ako mu bolo prisľúbené. to, že sa udalosti spojené s Babylonskou vežou a veľkou potopou spomínajú aj v iných náboženstvách, je len dôkazom toho, že sa skutočne stali a zasiahli celý vtedajší civilizovaný svet.


Boh Abraháma, Izáka a Jakuba neprišiel primárne riešiť vtedajšie spoločenské usporiadanie sveta. Kristus však od začiatku učil, že pred Bohom sú si všetci ľudia rovní a v tomto duchu neskôr kresťania bojovali proti ponižujúcej inštancii otroctva, čo nakoniec prinieslo jeho zrušenie. to práve kresťania položili základy medzinárodného práva, keď kritizovali španielsku koloniálnu politiku v Amerike - kým kolonizátori tvrdili, že domorodci nie sú rovnocenní ľudia ako bieli, aby ich mohli ožobračovať a zotročovať, kresťanskí kazatelia v Európe hlásali opak. jedným z najvýznamnejších mysliteľov tej doby bol páter de Vitoria, zakladateľ teórie moderného práva, ktorý svoje myšlienky čerpal z aj z diela Tomáša Akvinského; ďalším bol biskup Las Casas, dodnes považovaný v Latinskej Amerike takmer za svätca za svoju záslužnú prácu na obhajobe domorodcov.


čiže asi tak, viac sa dozvieš v už spomínanej knižke.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 21:19:10 5f69ce4b
"co je horsie ? Zlikvidovat plod v zarodku, alebo tyranizovanie, bicovanie, psychicky utlak kazdy den pre miliony ludi ? To je na dlhsiu diskusiu."horšie je podľa mňa jednoznačne to, ak sa človeku neumožní vôbec žiť. totiž životné podmienky sa zmeniť môžu, ale smrť je nevratná. navyše, ako kresťan verím vo večný život, tento je len prechodom k nemu a tak je vždy lepšie mať sa zle na zemi a dobre vo večnosti než naopak. čo neznamená, že mi nezáleží aj na kvalite pozemského života, ale keby som si mala vybrať...

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-29 21:22:07 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ilegálna žltá


Ilegálna žltá
Pätnásťročnému Tommiemu Roseovi zo Salfordu v Anglicku hrozí vylúčenie zo školy. Dôvodom je nosenie zakázaných predmetov a prevádzkovanie čierneho trhu v škole.
ČELJABINSKÝ METEOR 2.0? OBROVITÝ ZÁBLESK NAD RUSKÝM URALEM OHROMIL MÍSTNÍ I VĚDCE
Jak nám dotace ničí morálku?
Trumponomika: Dobrá pro byznys, špatná pro trh

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.2133 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage