Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Formy socialismu a pseudosocialismu VIII - Návrhy na vyvlastnění


Formy socialismu a pseudosocialismu VIII - Návrhy na vyvlastnění

Předkapitalistická hnutí požadující reformu vlastnictví obvykle kulminovala požadavkem na rovné rozdělení bohatství. Všichni by měli být stejně bohatí, nikdo by neměl mít víc, než má někdo jiný. Tato rovnost měla být dosažena přerozdělením půdy a udržena zákazem prodeje nebo zastavování půdy. Toto není socialismus, ačkoliv se tomu někdy říká agrární socialismus.

Socialismus si vůbec nepřeje rozdělení výrobních prostředků a chce udělat daleko více, než je jen vyvlastnit. Chce postavit výrobní aparát na základě společného vlastnictví výrobních prostředků. Všechny návrhy, které mají za cíl pouhé vyvlastnění výrobních prostředků a jejich zpětné přerozdělení, tudíž nemohou být pokládány za socialismus. Přinejlepším mohou být jen cestou k socialismu.

Pokud jde například o návrh toho, jaký maximální majetek může mít jedna osoba, tak ho můžeme pokládat za socialismus jen tehdy, pokud zamýšlí takto získané bohatství využít jako základ socialistické produkce. Pak bychom měli před sebou návrh na socializaci. Jestli by bylo množství takto socializovaných výrobních prostředků menší nebo větší závisí na rozsahu, v němž mají být soukromé majetky povoleny. Pokud tento rozsah bude malý, tak se návrh neliší od okamžité socializace. Pokud bude velký, tak tato akce proti soukromému vlastnictví nepovede k rozsáhlé socializaci výrobních prostředků, ale vyvolá sérii nezamýšlených důsledků. Ti nejenergičtější a nejaktivnější podnikatelé budou předčasně vyloučeni z hospodářské aktivity, zatímco ti, jejichž majetky se budou blížit stanovené hranici, dostanou podnět k extravagantnímu utrácení. Omezení individuálních majetků tedy pravděpodobně povede ke zpomalení formování kapitálu.

Obdobné námitky se dají uplatnit proti návrhům, které dnes slýcháme z různých stran, zrušit dědické právo. Zakázat dědictví a zrušit právo poskytovat dary, kterými by se tento zákaz obcházel, by nevedlo ke kompletnímu socialismu, ačkoliv by takové opatření během jedné generace převedlo na stát podstatnou část výrobních prostředků. Především by to ale zpomalilo tvorbu nového kapitálu a velká část stávajícího kapitálu by byla spotřebovaná.Author: Vladimir Krupa # RacoXipu96
Svet2015-09-166
-
 46%  ( 3 people voted )
+
A čo si vlastne týmto chcel vyjadriť, soudruh Kroupa?
braxatoris flex # WuhoFatu15
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-17 11:06:09 d5b5807a
Este dokazem pochopit mlade dievcata, ze masovo snivaju o "profesii" celebrita... Odchovane na kvalitnych americkych serialoch, reality shows, ponukanych neprestajne na nasich volnotrhovych demokratickych televiznych kanaloch a kvalitnej obrazkovej bulvarnej tlaci, prakticky ani nemaju ako sa branit proti im implantovanej tuzbe sa raz kvalifikovat pre tuto celospolocensky dolezitu "profesiu"...

Urcite to nemaju lahke, musia sledovat, ktory model zadku je prave v mode, kolko silikonu maju mat v sebe tie spravne prsia a ktovie co este...? Marilyn Monroe je dnes uz pravdepodobne z hladiska spravnych standardov len obezna plocha doska, Twiggy by sa dnes mozno nekvalifikovala ani na cisticku topanok modeliek a ktovie ci aj Pamela uz nebola nahradena nejakou Kim...? Mlade dievcata to dnes maju naozaj tazke, standardy sa sustavne menia a je nesmierne tazke pre ne s nimi udrzat krok... Miesta pre studium celebritizmu su na dnesnych univerzitach velmi obmedzene a zaujemkyn je stale neurekom... Navyse Microsoft vypustil na trh bestiu Cortanu a ta dnes uz naozaj vazne ohrozuje aj miesta celebrit medzi celebritami, nase komercne televizne citacky z citaciek... Ako som uz povedal, pocinanie si dnesnych mladych dievcat este dokazem pochopit...

Co svak nedokazem pochopit, je pocinanie si dnesnych mladych chlapcov...? Neviem cim a kym su dnes motivovani buduci oplodnovatelia o profesii celebrity snivajucich postarok, kucharok, upratovaciek, predavaciek, sumarizujuc, nasich buducich narodnych rodiciek...?

Na jednej strane si mnohi z nich sice spravne vyberaju profesiu uctovnik, lebo co by sme si pocali bez ludi, ktori zvladli scitanie a odcitanie na uctovnickych kalkulackach, tu podotknem, ze ti najlepsi udajne dokazau vypocitat aj percenta, na strane druhej, vsak mnohi z nich maju nutkanie pisat na temy, ktore nielenze nie su aktualnymi, ale ktorym nemozu im ani rozumiet...? Zeby v dnesnych skolach bolo povinne citanie nahradene povinnym pisanim...?

Aj Vladimir Krupa, mlady to, dnes uz mozno aj dostudovany, uctovnikm citi potrebu pisat o hospodarskom a spolocneskom systeme, ktory je uz davnou minulostou a ktory sam ani nezazil...? Co nuti nasu uctovnicku mladez venovat svoj cas pisaniu o socializme, ktory nikdy nezazili a o ktorom mohli len pocut od nahodne okoloiducich pamatnikov na ulici...?

Preco ich prave tato tema tak pritahuje...?

Nielenze nemaju ani teoreticku sancu, aby dokazali o socializme napisat cokolvek zmysluplne, objektivne sa aspon trosku priblizujuce realite, ale zjavne nemaju ani snahu, aby take nieco dosiahli... Napriek tomu vsak o nom produkuju traktaty, ako na beziacom pase...?

Este by som dokazal pochopit, ak by vsetci pisali o menopauze... Temetika by im vtedy bola rovnako cudzia, vzdialena a nepochopitelna, ale aspon by do svojich textov mohli zakomponovat vyrazy ako vagina, posva, klitoris, menstruacia, sexualny apetit a pod., co by pre nich bolo urcite vzrusujuce... Z akeho dovodu ich vsak vzrusuje pisanie o socializme...? Nech sa snazim ako sa snazim, nedokazem to pochopit...?

Opytam sa preto priamo autora na jeho mailovej adrese: ABCkrupav@seznam.cz[/url
]

Ak ktokolvek pociti potrebu mu napisat, polozit mu napriklad otazku, ktora po nociach nedovoluje spat ani mne, podakovat sa za serialove "objasnenie" problematiky socializmu, vynadat mu, pohrozit mu, zacat mu posielat pornograficke materialy, ponuknut mu manzelstvo, pripadne homosexualny zvazok, alebo cokolvek ine, nevahajte ho na vyssie uvedenej mailovej adrese kontaktovat... Urcite sa potesi... :)

Len jedno upozornenie na zaver... Pri kontaktovani ho prosim nespominajte vlasy, mohlo by sa ho to dotknut, ako hadam dostatocne jasne vyplyva aj z jeho fotografie nizsie...? Dakujem za porozumenie... :)

Aha a este nieco... Mile deti, nepiste na temy, ktorym nerozumiete, vypadaju vam z toho vlasy... :)


znepokojeny kojenec # TifeRame37
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2015-09-17 11:17:44 dcff03b9
Článok je v podstate o ničom, akoby bol napísaný len tak, z dlhej chvíle a bez úmyslu jeho ďalšieho využitia či informačného posolstva, ak pravda, nemáme na mysli to jediné a najsprávnejšie miesto jeho uverejnenia, a to kabaret Dôležité. Práve takéto články tu priťahujú večných životných frustrátov, ktorí na ne komentármi obrazne sadajú ako muchy na čerstvý výkal. Pravdu povediac, nerozumiem, čo ich na nich tak irituje, aby až prehnane zdôrazňovali svoje spiatočníctvo siahodlhými reakciami na každú vetu o socializme v akomkoľvek význame. Komu sa za ním cnie, má ešte šancu (ale treba sa poponáhľať) dožiť v poslednom komunistickom raji v Kórei. Nepíšem zámerne v ktorej, neviem si narýchlo spomenúť, ktorá je momentálne tá zlá. Kto sa má v tom vyznať, ale znepokojení súdruhovia Truhlíci si to už z dlhej chvíle čakateľov sociálnych dávok vygúglia.
Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2015-09-17 12:13:30 d425402c
Pande,

na to,ze sa nepocitas medzi frustratov v kabarete"dolezite",sa ti podarilo celkom uspesne zapojit.:}

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-17 14:38:25 5f66fc35
Mnau mnau, zabudol si si dat plusku... V najnovsej brozurke uz pre teba zmenili instrukcie...? Kazali ti rozpustit tvoj fanclub...? :-DDD


znepokojeny kojenec # TifeRame37
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-17 15:00:41 dcff03b9
preco tu vypisuju frustrati je hadam jasne, su frustrovani a pisu.
ale co nuti reagovat uspesnych fajciarov mecarovej cicky a pluskovat cely fanklub tak to nepochopim asi nikdy...

kucma # FyvaFixa25
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-09-17 16:09:03 b2fd9e18
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Infografika: Kdo pije nejvíce alkoholu v Evropě?							
				Infografika: Kdo pije nejvíce alkoholu v Evropě?
Ať už je vaší volbou pro popíjení husté černé pivo nebo vychlazený průhledný likér, ceny alkoholu letí nahoru (ale pamatujte, že pořád ještě nikde není inflace – zvláště ne ...
Už třetí bankéř a bývalý člen Fedu “nalezen mrtev” během týdne
Obklopují naší planetu vlákna temné hmoty?
CIA mučila vězně bez užitku

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0285 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage