Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Firmy koncesionárske poplatky milujú! Alebo?


Firmy koncesionárske poplatky milujú! Alebo?

Podarilo sa vám rozbehnúť stánok so šťavnatými burgermi. Ľudia ich kupujú ako diví. Dvaja predavači nestíhajú, potrebujete tretieho. Prihlásite ho do Sociálnej poisťovne a špekulujete nad tým, kto vám bude schopný dodávať dvakrát toľko kvalitnej hovädzinky. A vtedy sa to stane. Na dvere zaklepe pánko a povie: Tu Koncesionárik, verejnoprávnosť nie je zadarmo!

Sánka dole, dva hlboké nádychy. Veď v tomto bufete sa nemám kde otočiť, aj pokladnicu mám virtuálnu.

Elektrinu máte? spýta sa pokojne pánko. Máte. Sociálna poisťovňa nám práve nahlásila, že máte tretieho zamestnanca. Tak to bude 7€ mesačne, plus nejaké to penálko, že ste sa sám neprihlásil. A keď sa vám tu bude striedať 10 zamestnancov, zvýšime to na 28€ mesačne. Uznajte, je to pre vás výhodný biznis. Pri troch zamestnancoch platíte 2,3 eur na jedného, pri desiatich 2,8€. Máte viac zamestnancov, môžete viac platiť! Hlavne neberte žiadnych dohodárov, tí by sa nezarátavali. Najradšej máme, keď za ženu na materskej zoberiete náhradu. Môže byť aj na dobu určitú. Vtedy budete platiť za jedno pracovné miesto hneď dvakrát! A vám sa nepáči, že tie peniaze budete musieť strhnúť zamestnancom z odmien? To nám vôbec nevadí, aj tak im ostane dosť na to, aby nám to zaplatili dvakrát, však doma majú tiež elektrinu nie?

A ešte jednu vec som zabudol. Teraz sa vám konečne oplatí zamestnať aj účtovníčku. Platby treba posielať načas, a včas ohlásiť zmenu počtu zamestnancov. Je to náš nový program na tvorbu pracovných miest!

...

Toto nie je fiktívny príklad ale realita. Za služby RTVS platia aj zamestnávatelia, na úkor miezd zamestnancov, resp. ich zisku. Nezmyselnosť tohto nastavenia vysvetľujú infografiky na konci textu.

Ak vás tento nezmyselný a administratívne náročný systém poburuje rovnako, ako nás, podporte hromadnú pripomienku, v ktorej požadujeme zrušenie poplatkov pre zamestnávateľov.

Hromadná pripomienka

Podpis je možné pripojiť do zajtra večera 10.6.2016. Aby sa ministerstvo kultúry zaoberalo našimi návrhmi, potrebujeme získať 500 podpisov.Author: i # MebeCyka70
Slovensko2016-06-1222
-
 63% ( 9 people voted )
+
Paci sa mi, ze inessaci uz ani nemaju odvahu sa pod svoje dristy podpisat... :-DDD

Tito konkretni imbecili sa samodelegovali ako zastupcovia verejnosti pre jednanie s MK SR, vo veci koncesionarskych poplatkov:

Radovan Ďurana, Nábrežná 3461/3, 03861 Vrútky, radovan.durana@iness.sk
Richard Ďurana, Hodálova 4, 841 04 Bratislava, richard.durana@iness.sk
Peter Gonda, Tupého 51B, 83101 Bratislava, petergonda@institute.sk
Ondrej Dostál, Beskydská 8, 811 05 Bratislava, ondrejdostal@institute.sk


Celu tarchu financovania RTVS maju zamer preniest na domacnosti, lebo firmy si alebo nemozu dovolit financovat RTVS, alebo kvoli financovanmiu RTVS si potom nemozu dovolit svojim zamestnancom vyplacat premie/odmeny... Napriklad Hornonitrianske bane Prievidza a. s., po zvyseni koncesionarskych poplatkov, budu, podla udajov poskytnutych iness, musiet na RTVS mesacne platit az 700 €...

Pytam sa, ako si to tie bane budu moct dovolit pri smiesnom rocnom vynose okolo 130 000 000 €...? Ved to je uplne neludske, nehovoriac uz o tom, ze MK SR tymto zlocineckym pocinom okrada aj ich 3688 zamestnancov o mesacne odmeny vo vyske 0,19 € na hlavu... Tymto znizuje ich zivotny standard a vytvara v okoli Prievidze hladove doliny... Ved kazda banicka rodina takto prichadza o 2,28 € rocne, takze presne ako pisu inessaci, je nutena platit koncesionarske poplatky na RTVS 2x...! :-DDD

Imbecili, uviedol som tu vase adresy len pre pripad, ze by sa niekto mal chut s vami stretnut osobne a v priatelskom duchu si s vami pohovorit o vasej imbecilite...

A co takto preniest zodpovednost za pokrytie nakladov na prevadzku RTVS na vsetky sukromne televizne a rozhlasove stanice, ktore ziskali licenciu na vysielanie na uzemi SR a tiez aj na vsetky ine stanice, ktore svoje vysielanie poskytuju na uzemi SR zakaznikom inac ako terastrialnym sirenim signalu (kablovky, satelity)...? Chces ohlupovat ludi na Slovensku svojimi srackami, financuj RTVS a vybavene...

Co by ste mili inessaci povedali na to, ak by sa niekto samodelegoval ako specialnymi ulohami povereny antiterorista MV SR a vsetkych vas odstrelil...? Ved mame slobodu a demokraciu, nie...? Ak ste sa vy mohli samodelogovat ako zastupcovia 5,5 milionoveho naroda, tak preco by sa niekto nemohol samodelegovat ako zastupca MV SR...? Uz sa bojite...? Nebojte sa, v najhorsom vam americka ambasada vystroji bombasticky statny pohreb a do zeme vas zakopu zavinutych v americkych zastavach... Co viac by si taky pravicovy liberal mohol uz od zivota zelat...? :-DDD


RTVS # HahyBaha69
-
 55% ( 10 people voted )
+
2016-06-12 18:26:42 d421f0c5
Treba zrušiť koncesionárske poplatky ako také! Je jedno, či pre firmy, či pre občanov. Prečo mám platiť za niečo čo nechcem? A aby sa necítili ukrivdený, že nemajú prínosy z reklám - nech si ich majú. Ale odo mňa nech nepýtajú nič. Pýtam ja od nich, čo mi majú pustiť do vysielania? Nie nemôžem. A oni si ešte nechajú zaplatiť za hnusnú propagandu, deformované správy, podporu sionizmu, pľuvanie a špinenie na všetko čo je pre drvivú väčšinu ľudí normálne a oslavujú vrahov vo svetovom meradle. Čo ich oprávňuje odo mňa pýtať peniaze?
Taká istá špinavosť ako nový zákon o poplatkoch za vodomery - či natočíš za rok nulu, alebo nie, tak či tak platíš. A ešte majú drzosť pustiť do správ sk...syna, ktorý obhajuje ako to bude spravodlivejšie.
Čo na tom, že vodárne a kanalizácie popredali a teraz budú ľudí ždímať a peniaze budú tiecť rovnakým smerom ako koncesionárske poplatky. Pre firmy svetového policajta. A my sprostí im to budeme platiť. Aby mali dosť peňazí nás nahnať do ďalšej vojny.
Lebo ako hovorí klasika - Na vojnu treba tri veci. Peniaze, peníze, peněži.

Hockenberry # RixaViku83
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-12 22:41:38 3ec5f340
Treba zrušiť koncesionárske poplatky ako také!


To je dobrá cesta. Všechno na čem je uvalen poplatek zrušit.

Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-12 23:09:08 b248e52a
" To je dobrá cesta. Všechno na čem je uvalen poplatek zrušit. " Aj na cenovky ovocia v tescu ? Platenie koncesionarskych poplatkov je dalsia vec, ktoru slovakom zijucim na Slovensku nemozno zavidiet. Som rad, ze ich platit nemusim.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-12 23:37:37 6da3ea04
Poplatek je všehno na co není nárok, ale právo šmejdů to obchází. Příklad za všechny. Ve městě se má právo každý vychcat, ale ve veřejném prostoru to musí platit. To je poplatek.
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-12 23:49:37 b248e52a
Treba chodit mocit do McDonaldu, alebo Starbucksu. Tam mozno problem nebude. Lokalne krcmy moc neodporucam. Je mozne, ze klucik od toalety bude mat casnicka pri pulte a opyta sa vas, ci chcete srat, alebo mocit a v "horsom" pripade vam rovno povie, ze toaleta je len pre zakaznikov.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-12 23:55:26 6da3ea05
loading...
Treba len upresniť, že to nie je 7 €. Boľševik dočasne ustúpil koaličnej SNS...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-13 00:40:08 bc7b649f
Koncesionárske poplatky sú viazané na odberné miesto elektriny, že? A teraz také šibalské zamyslenie. Keby náhodou sa odhlásim ako odberateľ (elektrikári si vezmú merač...) a pripojím slnečné kolektory ako alternatívne napájanie, tak v takom prípade čo? ... Stále budú požadovať koncesionárske poplatky?
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-13 00:58:58 8d000c83
Nie, nebudú.
Ten televízor čo budeš pozerať a celá prevádzka elektrospotrebičov v domácnosti na baterky, bude mať veľmi drahú prevádzku, možno aj drahšiu ako by bola spotreba elektriny zo siete a koncesionársky poplatok spolu. Plus agenda s hláseniami okolo fotovoltaiky a iných OZE Ťa vyťazí a znechutí tak, že horko zaplačeš...

NNRT # GetaTico84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-13 07:39:38 57c5a6e6
Platim na kazdu stranu do statneho rozpoctu a kedze na kradnutie je tam zjavne velmi vela tak nech sa laskavo z neho plati aj cela rtvs ci ako sa to vlastne dnes vola. A nie ze som si na nete musel najst kde a kolko to mam vlastne platit, a do telefonu mi vraveli uplne ine ako maju napisane na stranke. Cisty bordel a chaos v bananovej republike, ako by sa len dal viac a viac obcan zatazit roznymi debilitami. Tak na co je ten statny rozpocet ked si mam kazdu polozku financovat sam osobitne z uctu ? Naco su nam vlastne cely politici a aparat byrokratov na cele s extremistami sediacimi v EU??
MM # SidaSafa91
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-13 09:41:44 d94b4912
Ku kecom okolo RTVS len tolko, ze pokial ludia budu zit v spolocnostiach a nie na samotach, ani nevediac jeden o druhom, pokial budu existovat nejake vlady s nejakou politikou priamo sa dotykajucou kazdeho clena spolocnosti, pokial budu existovat prirodne katastrofy, vojny, akakolvek zahranicna propaganda namierena proti danemu statu atd., existencia statnej televizie a statneho rozhlasu bude vzdy objektivne dolezita v kazdej spolocnosti/state... Kazdemu normalnemu dospelemu cloveku by malo byt jasne preco...?

Ak je dolezite, aby existovala statna televizia a statny rozhlas, musia byt financovane statom a nemozu sa samofinancovat z reklam, pretoze to by priamo ovplyvnovalo nielen ich programove zlozenie, ale aj celu cinnost, vratane spravodajskej, podla zelania objednavatelov reklam... Inymi slovami, programove zlozenie takej televizie a rozhlasu, ako aj konkretny obsah ich spravodajskych relacii, by tymto instituciam boli vtedy priamo, ci nepriamo, diktovane konkretnymi sukromnymi zaujmovymi skupinami... Toto by poprelo primarny dovod existencie RTVS, pretoze Slovenska televizia a rozhlas by takto stratili svoju nezavislost na sukromnych zaujmovtych skupinach a posunuli by sa na uroven komercnych stanic...

Ak ma byt RTVS nezavislou na sukromnych zaujmovych skupinach, musi ju nutne financovat stat a peniaze na to budu do statnej kasy vzdy musiet minimalne aspon ciastocne v nejakej forme naplynut z vrecak obcanov... Ci uz nepriamo tak, ze sa na ukor RTVS budu kratit vydaje na ine statom poskytovane sluzby obcanom (napr. skolstvo, zdravotnictvo, rozvoj infrastruktury atd.), alebo priamo, vo forme priamych a nepriamych dani, alebo vdaka nejakym na financovanie RTVS zvlast urcenym poplatkom, napriklad koncesionarskym, to je uplne jedno... Podstatne je, ze RTVS si musi zachovat status statnej rozpoctovej organizacie, mimochodom presne tak, ako by to malo byt aj v pripade zdravotnictva a skolstva... Tu neprichadza do uvahy ocakavanie generovania nejakeho profitu tymito organizaciami, lebo tieto institucie by vtedy museli nutne okamzite degenerovat v kvalite ponukanych sluzieb, ale v konkretnom pripade RTVS, opodstatnenie ich existencie by okamzite zaniklo...

Hlavnou ulohou statnej televizie a rozhlasu je podavanie pravdivych, nijako neskreslenych, objektivnych informacii, spravodajskou formou... Zdoraznujem spravodajskou formou, bez akychkolvek politicky a ideologicky motivovanych "vylepseni" tych informacii... Kedze som skor spomenul vladu a stat, co su pre mnohych mentalne jednoduchsich jedincov signalne vyrazy, zdoraznujem, ze objektivna informovanost je dolezita pre kazdeho jedinca v spolocnosti, pretoze len dostatocne informovany clovek moze robit informovane rozhodnutia...

Druhou ulohou statnej televizie a rozhlasu je vzdelavanie verejnosti, poskytovanim jej objektivnych informacii z oblasti vedy, techniky, historie atd...

Na tretom mieste stoji zabavna zlozka vysielania statnej televizie a rozhlasu... Tato ako jedina nema ani teoreticku moznost v sebe zahranat striktnu objektivitu, lebo vyber sposobu zabavy je pre kazdeho vzdy individualny... Tato zlozka televizneho a rozhlasoveho vysielania je ale tiez velmi dolezitou, pretoze ponukane zbavne programy, hlavne u mladej generacie, priamo ovvplyvnuju ich vnimanie hodnot celej spolocnosti v celej spolocnosti... Ano, televizne vysielanie ma okrem informacneho a vzdelavacieho, aj vychovny charakter a bolo by velkou chybou ho podcenovat... Akych hrdinov mladezi bude televizia prezentovat, takych aj budu obdivovat, bez ohladu na to, ci ti hrdonovia budu kladni, alebo zaporni a to plati obzvlast pre kanaly statnej televizie... Ake zabavne programy budu mladezi vysielane, take budu povazovat za spolocensky standard zabavy... Na demoralizaciu, emocionalne znecitlivenie, vytvaranie si absurdnych predstav o zivote, podporu nezodpovednosti a ohlupovanie mladeze, tu mame komercne televizie... Je v celospolocenskom zaujme, aby statna televizia bola protipolom komercnych televizii, ked uz je v spolocnosti komercnym masovokomunikacnym prostriedkom vobec dovolene existovat... Neexistuje na to totiz ziadny rozumny dovod... Naozaj ziadny...


Dobre, tak tolko k teorii, ze statna televizia a rozhlas by mali byt apoliticke, oslobodene od akychkolvek ideologii a v prvom rade striktne spravodajskym sposobom informovat verejnost o diani doma a vo svete... Na druhom mieste by mali verejnost tiez vzdelavat a na tretom vychovavat...

Ako vsak to oslobodenie od akychkolvek ideologii a apolitickost v praxi zarucit...? Televizia aj rozhlas musia mat nejake vedenie, nejake redakcie, nejakych zodpovednych redaktorov, nejaku programovu radu a to su vsetko ludia s konkretnymi nazormi a konkretnymi ideologickymi presvedceniami... Ako u nich zarucit tu objektivitu v podavani informacii verejnosti a v ponukani objektivne hodnotnych programov...? A tu narazame na vazny problem, ktory je takzvanou demokraciou len umocnovany...

Ake mame realne moznosti zarucit objektivitu v statnych masovokomunikacnych prostriedkoch...? Ako zabezpecit, aby sa aj od statu plne nezavisla televizia a rozhlas drzali prezentovania vyhradne objektivnych informacii a ich vysielanie malo objektivne pozitivny vzdelavaci a vychovny charakter...? U komercnych televizii je toto absolutne vylucene... Je to vsak objektivne mozne zabezpecit aspon v statnych masovokomunikacnych prostriedkoch...?

Kratka odpoved znie nie... Ak by sme aj statnu televiziu a rozhlas objektivne odtrhli spod akehokolvek politickeho a ideologickeho vplyvu vlady a zriadili nad nimi objektivne nezavisly kontrolny organ, ani vtedy by sme nemohli mat istotu, ze ich vysielanie nakoniec nepodlahne sukromnym nazorovym vplyvom clenov kontrolneho organu, alebo vedenia televizie a rozhlasu, alebo aj jednych aj druhych sucasne... Cim vacsi blbec, tym je totiz viac presvedceny o svojej pravde a tym viac sa ju bude snazit aj prezentovat svetu... Uz samotne uvedomenie si tohto faktu naznacuje nutnost nejakej cenzury v statnych masovokomunikacnych prostriedkoch... Ano, aj uprimna snaha poskytovania objektivnych informacii, musi byt doprevadzana cenzurou, ktora zabrani vysielaniu neobjektivnych informacii, lebo blbci a predajni ludia su vsade, aj v rozhlase a televizii...

Kto vsak bude o objektivnosti, alebo neobjektivnosti, konkretnej informacie rozhodovat a bude mat vobec snahu rozhodovat objektivne, nehovoriac uz o jeho schopnostiach vobec o cokmkolvek rozhodovat objektivne...?

Samozrejme, ze ziadna vlada nebude nikdy podporovat nezavislu statnu televiziu, ktora by ju kritizovala... Staci sa pozriet na nase prokuratury, sudnictvo a policiu, ktore boli pravicou, v uzkej spolupraci s lavicou, kompletne prevedene pod priame riadenie politikmi, co vylucuje nielen vysetrenie, ale aj rozpocatie vysetrovania, kazdej kauzy dotykajucej sa priamo politikov, alebo ich chranencov... To vsak samozrejme neznamena, ze prokuratury, sudy a policia su zbytocne a treba ich prestat financovat, alebo zrusit... Presne to iste plati aj pre statnu televiziu a rozhlas... Tie su presne tak ako prokuratury, sudy a policia v spolocnosti potrebne a musia byt financovane statom, teda prakticky kazdym clenom spolocnosti...

Z vyssie uvedenych dovodov su dristy o koncesionarskych poplatkoch uplne zbytocne a sluzia vyhradne na vyvolavanie negativnych nalad v spolocnosti... Pod inym clankom od Sulika som uz na adresu koncesionarskych poplatkov povedal, ze kocesionarske poplatky su nie najstastnejsim politickym rozhodnutim, ako financovat RTVS... To ale neznamena, ze stat by nemal RTVS financovat vobec a ze zrusenim koncesionarskych poplatkov sa uz financovanie RTVS nebude osobne dotykat kazdeho obcana... Je mozne tiez zvysit DPH a financovanie RTVS bude vyriesene a vtedy RTVS budu financovat aj bezdomovci, ktory pod mostami a v kanaloch asi televiziu velmi nesleduju...? A vtedy aj kazdy mesacne prispeje do statnej kasy daleko viac, ako na koncesionarskych poplatkoch...

O financovani RTVS je mozne viest siahodlhe diskusie, ale z uplne ineho dovodu... Rozpocet RTVS totiz priamo ovplyvnuje nielen programove zlozenie vysielania RTVS, ale aj kvalitu a mieru objektivity spravodajstva RTVS... Ano, je totiz obrovsky rozdiel, ci sa spravodajsky blok vyraba priamo v terene pracovnikmi RTVS, alebo ako je to dnes uz bezne zauzivanou praxou, spravodajstvo sa prakticky prebera z inych, "zarucene objektivnych", zdrojov...? Ano, vyroba vlastnych programov je daleko nakladnejsia a logicky by si aj vyzadovala daleko vyssi rocny rozpocet RTVS... Ano, o tomto je mozne diskutovat, diskutovat ale len s ludmi, ktori maju aspon priblizne ponatie o fungovani televizie a rozhlasu... Diskusie o prakticky len znepriehladneni financovania RTVS, lebo ano, zrusenim koncesionarskych poplatkov by sa zmenila len konkretna forma financovania RTVS, ale nadalej by sme ju nejakym inym sposobom financovali vsetci, su uplne zbytocnymi a ako som uz povedal, maju za ulohu len vyvolavat negativne nalady v spolocnosti...

Podla toho, kto sa v mediach aktivne venuje teme koncesionarskych polatkov je ale aspon vidiet, kto je u nas kym sponzorovany a koho zaujmy sa snazi obhajovat...? Tymto pozdravujem vsetky nase a zahranicne financne skupiny a obzvlast srdecne pozdravujem ideologicke oddelenie americkej ambasady... Nakoniec Sulik aj inessaci presne vedia, kto je ich sponzorom, nie...?


RTVS # HahyBaha69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-13 09:58:43 d421f0c5
"Ku kecom okolo RTVS len tolko, ze pokial ludia budu zit v spolocnostiach a nie na samotach, ani nevediac jeden o druhom, pokial budu existovat nejake vlady s nejakou politikou priamo sa dotykajucou kazdeho clena spolocnosti, pokial budu existovat prirodne katastrofy, vojny, akakolvek zahranicna propaganda namierena proti danemu statu atd., existencia statnej televizie a statneho rozhlasu bude vzdy objektivne dolezita v kazdej spolocnosti/state... Kazdemu normalnemu dospelemu cloveku by malo byt jasne preco...?" Rozpisal si sa, aby si zastaval uplne nanutenu pi-covinu, ktora je cenzurovana a plna propagandy a to povazujem za mrhanie energie. Inymi slovami zastavas prezitok, ktory z pohladu mnohych TV a Radio urcite je v dobe internetoveho pripojenia, ktore maju ludia uz aj na telefonoch. Este pred par rokmi by bol tvoj komentar z urciteho pohladu opodstatneny. Dnes uz nie. V krajine kde zijem tiez existuju tieto poplatky, ale viazane nie su na odber elektrickej energie. Staci odmietnut s tym, ze to clovek nepouziva a to je dobre riesenie, pretoze clovek moze usetrene peniaze investovat do modernejsieho a lepsieho sposobu ziskavania informacii, ktory zaroven nie je zatial tak vyrazne cenzurovany. To znamena, ze si moze vyhladavat potrebne informacie na internete a to aj tie, ktore zverejnuje stat. Zastavam v tomto smere prave tuto slobodu vyberu. Ak vsak niekto tv a rozhlas vyuziva, poplatky su opravnene.
Hovorim, nechajme RTVS dostojne umriet ak sa nenajde dostatok ludi, ktori by mali o to zaujem.
KANAGON # QyjyWepa55
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-13 17:53:22 2582e385
Predstavte si, ze zaplatite poplatky a daju do TV rozpravat napriklad Frantiska Sebeja, alebo Juraja Smatanu. Clovek mu ani nemoze napisat, ze trepe pi-coviny a ze je vytrety senilny, alebo grinPISSacky magor a nemoze mu vysvetlit ani to ako sa veci skutocne maju. Na internete sa k jeho srackam aspon da vyjadrit a ludia si mozu na niektorych strankach precitat nazory inych k danej teme. Samozrejme nie na aktualitach. Tam otvaraju diskusie len ked sa im to hodi, ale este stale existuje na internete priestor kde sa vyjadrit da. V TV obcan to pravo nema. Hovorim. TV je prezitok a obmedzuje cloveka. Uci ho iba prijimat a zostat neaktivnym.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-13 18:01:21 2582e385
Davo, ty ujo, veď koncesionárske poplatky sú krásnym príkladom "socialistickej spravodlivosti", tak čo tu trepeš hovadiny!?
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-13 20:23:13 3ec5f361
Teda na Slovači se Cyrda s Metůdkem vyřádili fest. Tam už se vo poplatky bijou. Muheeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-13 20:27:45 b248e52a
Koncesionarske poplatky su samozrejme socialnou zalezitostou, ale tu mozeme urobit predsa z cohokolvek. Ved aj KEBAB mozu tymto sposobom ludom nanutit (kazdy den povinne zaplatis statu 3 eura a statny uradnik ti prinesie kebab az domov, alebo do prace) :-D :-D :-D, ale tu ide o to, ze tato potreba nereflektuje skutocne potreby ludi zijucich v spolocnosti a vedie skor k nespokojnosti ludi ako ku spokojnosti, preto nemozno hovorit o socialnej spravodlivosti a taky navrh je prave preto nezmyselny. Je to podobny nezmysel ako keby stat od kazdeho vyberal na casopis BRAVO, ktory by kazdemu chodil do schranky aj ked o to absolutne vobec nestoji - (mozno radsej cita knihy) a pre spolocnost to nie je vobec nutnostou, ale skor pritazou, pretoze musia minat zarobene prostriedky na to, co skutocne nevyzaduju. Nemozno preto v tomto pripade hovorit o socialnej spravodlivosti, ale o nanuteni produktu, ktory skutocne mnohi nepotrebuju a preto by nemal byt sucastou povinneho platenia. Su veci, ktore potrebujeme vsetci a bez ktorych by bola anarchia a preto je nutne, aby sa platili povinne, ale TV a Radio medzi tieto veci nepatria a maju zostat volitenou zalezitostou v socialnej spolocnosti hlavne v dnesnej dobe internetu, ktory ponuka o vela viac moznosti a viac reflektuje nazory obcanov SR a umoznuje im ich vyjadrovat.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-13 21:35:39 5fd3949a
Salatik, vies preco na vedecke sympozia nie je pozyvana verejnost, ale len vedci, preco neexistuje institucia, ktora by mala za ulohu presviedcat Vatikan o neexistencii boha, preco tiez neexistuje institucia, ktora by mala za ulohu presviedcat blbcov, ze su blbcami, alebo 3-rocne deti, ze ich tvrdenie, ze jahodova zmrzlina je najlepsia na svete, nie je mozne povazovat za pravdive tvrdenie...? Presne z toho isteho dovodu, pre ktory necitam tvoje dristy a nereagujem na teba... Bola by to totiz uplne zbytocna strata mojho casu...

Ak niekto nedisponuje patricnou intelektualnou kapacitou, ak mu chybaju potrebne informacie, ak ani s tymi informaciami, ktore k dispozicii ma, nedokaze patricne pracovat, ak nedokaze identifikovat podstatu problemov a nasledne zmysluplne argumentovat, alebo inac, ak neexistuje ziadny predpoklad moznosti zmysluplnej diskusie s danym clovekom, tak je zbytocne s nim o comkolvek diskutovat, pretoze blbca je absolutne nemozne presvedcit o tom, ze je blbcom a o nic ine sa v debate s takym clovekom ani jednat nemoze... Ak je teda jediny mozny vysledok debaty s takym clovekom vopred znamy, naco zbytocne stracat cas akoukolvek debatou s nim...?

Pred casom som ti velmi jasne povedal, aby si sa ani nepokusal pustat do polemik so mnou, lebo tu zo seba urobis debila... Z tvojich komentarov vyssie pubertalna debilita az srsi... Ty ju tam samozrejme nevidis, lebo ak by si ju tam bol schopny vidiet, tak by si tie dristy ani nebol nikdy napisal... To vsak na veci nic nemeni... Nepodarilo sa ti ani pochopit, preco je vobec statna televizia potrebna a to aj napriek tomu, ze som vysvetleniu jej potreby venoval nemalo slov... Nehovorim uz ani o tom, ze sa ti nepodarilo pochopit ani to, co celym komentarom vobec hovorim...?

Vies aky je rozdiel medzi tebou a internetovymi pravicovymi liberalmi...? Len v tom, ze ty si si prisvojil inu ideologiu a si hyperaktivny, ale vasa mentalna uroven je uplne rovnaka, blbci... Presne kvoli takym ludom ako ty u nas boli cistky v 50-tych a v 70-tych rokoch... Zodpovedni za tie cistky boli tiez len hyperaktivni blbci, ktorym chybala schopnost racionalneho myslenia a ak k tomu pridame ich tuzbu po demostrovani vlastnej moci a u niektorych urcite aj snahu si pod ruskom nejakej ideologie vybavit osobne ucty, tak sa nie je comu divit, ze to dopadlo, ako to dopadlo...

Preto som ti hovoril, ze dobra vstupna myslienka nestaci, podstatne je, ako bude aplikovana...? A blbec, mily salatik, presne tak, ako to hyperaktivnym sposobom robis aj ty, dokaze spofanovat aj tu najlepsiu myslienku... Ano moj zlaty, ty tu socializmu robis ultra negativnu reklamu... Ak by som bol americkym ambasadorom, poslal by som ti za nu rifle a zuvacky...


BUTAPREN # QyguGeqo81
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-13 21:51:41 b92ed43c
Socializmus nie je o tom, ze sa zacne vyrabat motorka pre kazdeho obyvatela Slovenska a bude musiet za motorku zaplatit aj ked o motorku vobec nestoji. Takto to nefungovalo za socializmu na Slovensku a ani nebude. Rovnako to vidim napriklad aj v ramci STVcky, alebo inej TV stanice. Moze samozrejme v socialnom zriadeni existovat, pokial bude o to zaujem a pokial budu chciet ludia za to platit. Rovnako to plati aj o vyrobe inych produktov. Napriklad riflovych ponoziek. :-D Ak budu ludia za to chciet utratit peniaze, moze sa vytvorit vyroba, ktora naplni ich potreby, ale rovnako moze aj zaniknut ak prestanu ludia o to stat a najdu si lepsiu alternativu. Nebude uz treba potom vyrabat riflove ponozky. V ramci TV a Radia je to podobne a mnohi davaju radsej prednost internetu, preto je hlupe, aby platili tieto poplatky.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-13 21:54:31 4df7b5a3
Zas si sa rozpisal a v podstate hovno si povedal. To je tvoja specialita. :-D :-D :-D Nie si schopny priamo odcitovat moje tvrdenia a napadnut ich. Verim, ze by som ta vyriesil na pockanie. Ber to ako provokaciu a vyzvu. Z tvojej strany zas na moju osobu len nekonkretne vyjadrenia bez schopnosti oponovat postojom, ktore som zaujal.

Miesto toho, aby si napisal, ze ma povazujes za hlupaka si rozpisal toto tvoje nepodlozene tvrdenie do 10 viet bez toho, aby si napadlo moje tvrdenia.

Tvrdis, ze pisem hluposti. Skus moje konkretne tvrdenia napadnut a ja ti slubujem, ze ta roznesiem na kopytach. Stareho senilneho deda zvladnem aj po 10 hodinovej drine. Nie je problem. Ukaz sa, alebo sa vyhovor, ze na mna nebudes reagovat, lebo to a tamto, ale v tom pripade si aj tak budem mysliet, ze si zbabelec a ze si mal len plnu papulu reci o tom ake nezmysli pisem, ale nebol si schopny ich napadnut.

"Ano moj zlaty, ty tu socializmu robis ultra negativnu reklamu... " Az taku, ze mna admin pravidelne vymazava. Asi ma rad socializmus, ze ? Aj ked tvrdil nieco ine. Teba tu nechava pisat, lebo ty si nevyrazny a nezaujimavy dedo s nudnym stylom pisania, ktory nedokaze oslovit ludi a nie je ohrozenim sucasneho stavu. Takych uz sme tu mali. Len toho narozpravali, unudili cloveka a pi-cu povedali, preto sa veci neriesili, ale len natahovali.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-13 22:18:25 3ed281f6
Ináč-- v USA sa stal prípad keď banka zvýšila poplatky-čo myslite-čo sa stalo! Jedna nespokojná občianka začala burcovať ľudí-nech si vyberajú svoje peniaze z banky--a tak sa aj stalo-až potom si banka uvedomila svoju chybu a poplatky zrušila-a takýmto spôsobe treba ukázať svoju nespokojnosť-k všelijakým neprávam páchané! Dedovia nie sú generácia čo budú žiť potom-ale mládež sa má postarať o seba-ako bude žiť-nech zbytočnosť neprerastie-v platení nezmysloch! Lebo slovač je už taká-pokloní sa-aby nevidel problém-a ide ďalej mlčky!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-14 15:23:31 58d4285f
"Az taku, ze mna admin pravidelne vymazava."
Ty si myslíš, že ťa admin ruší preto, že máš nepriestrelné argumenty?! To len dokresľuje tvoju bezbrehú naivitu.Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 20:15:44 3ec5f361
nespochybňujem potrebu existenciu štátnej televízie, rozhlasu. Spochybňujem ich netransparentné financovanie, spôsob míňania peňazí z rozpočtu a koncesionárskych poplatkov. Rád by som ale videl ich finančné toky. Nie je žiadne tajomstvo, koľko stojí hocijaká idiotina z "úžastnej" vlastnej tvorby, Keby tak robili automobilky, tak hocktorý najlacneší črep stojí čosi okolo milióna eur.
Z mojich peňazí stiahnutých na daniach nech zafinancujú 2x denne 1 hodinové správy - apolitické a bez príklonu k aktuálnej vládnucej strane. Doma i vo svete. Počasie a situáciu v doprave. Plus denne, jeden, dva filmy z archívov, ktoré vlastnia - tak aby nemuseli platiť nikomu ani cent. Ak nemáme nič, tak nech nevysielajú. Vzdelávacie programy na podporu školstva - tým myslím doplnkové učivo nad rámec toho, čo má byť naučené v škole.
Žiadna "kultúra", extra predražené športové prenosy, zbytočné "detektívky" našich západoeurópskych súdruhov.
Vôbec žiadne rasistické vysielania pre úzke okruhy obyvateľstva - rómske, maďarské, rusínske a pod.
Nič, čo je venované rasizmu a sionizmu.
Celé vysielanie by sa tak počas 360 dní scvrklo na 4 hodiny denne. Cez sviatky by sme si to mohli "užiť" a mohli by vysielať aj 8 hodín.
Takto by sme si mohli dovoliť to možno nejako zafinancovať. A keď sa vláda naučí hospodáriť s tým málom,čo jej z daní ostane (pretože peniaze treba aj na iné dôležité veci) a tie programy budú k niečomu, tak môžu poprosiť o nejaké peniaze naviac. A ľudia možno ochotne dajú. Ak tie programy budú k niečomu. Na báze dobrovolnosti. Ale môžu len poprosiť, nie vyhrážať sa. To celé sa dá zorganizovať bez toho aby museli exekútori behať po ľuďoch a vymáhať nezaplatený poplatok. Bez toho, aby sme museli na verejnoprávnej propagovať "úžasné" projekty európskej únie, za ktorých splácania nám naše deti a vnuci určite nepoďakujú. Proti tomu totiž naše koncesionárske poplatky budú vyzerať ako prechádzka ružovým sadom.

Hockenberry # RixaViku83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 21:52:50 3ec5f340

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

RAKOUSKO: IMIGRANT MOČÍ PŘED LIDMI V METRU A TI RADĚJI KLOPÍ OČI. MAJÍ STRACH …


RAKOUSKO: IMIGRANT MOČÍ PŘED LIDMI V METRU A TI RADĚJI KLOPÍ OČI. MAJÍ STRACH …
Je potřeba posílit střední Evropu, shodl se prezident Miloš Zeman s Norbertem Hoferem. Rakouský kandidát na prezidenta za Svobodné (FPÖ) po jednání s českou hlavou státu novinářům ř...
Jak muslimové vraždí křesťany v Egyptě
Žádné “Turecké jaro,” ale “Pálivé léto”
TATO ŽENA ZA POSLEDNÍ DVA ROKY NEVYTVOŘILA ŽÁDNÝ ODPAD

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0489 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne