Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ficove sociálne balíčky – najväčšia volebná korupcia v histórii Slovenska


Ficove sociálne balíčky – najväčšia volebná korupcia v histórii Slovenska

Sociálne balíčky Richard Sulík: Už niekoľko mesiacov otravuje Robert Fico so svojimi sociálnymi balíčkami, ktorých podstata je veľmi jednoduchá. On zoberie peniaze tým, ktorí tvoria hodnoty, ktorí niečo v našej krajine produkujú a dá to tým, o ktorých si myslí, že ho budú voliť. Toto je najväčšia volebná korupcia v histórii Slovenska. Keď bude SaS členom budúcej vlády, spravíme všetko preto

by tieto nezmysly boli zrušené a nahradené poctivou, 15 % rovnou daňou. Tie dva Ficove sociálne balíčky, ktoré doteraz boli predstavené a v nich obsiahnuté opatrenia, sú väčšinou hlúposti, respektíve nič neriešiaca politická agitka a viacero bodov dokonca zvýhodňuje bohatých. Napríklad daň z pridanej hodnoty. To je celé postavené na hlavu riešiť sociálnu politiku cez daň z pridanej hodnoty.

SaS odmieta Ficove sociálne balíčky

Robert Fico vyzval opozíciu, aby reagovala na jeho sociálne balíčky. Reakcia je taká, že sú buď hlúpe, alebo zbytočné, alebo dokonca škodlivé. Pokiaľ je zvýšenie minimálnej mzdy rýchlejšie ako inflácia, škodí hospodárstvu a berie pracovné príležitosti tým, ktorí ich najviac potrebujú, to sú najviac kvalifikovaní. My v SaS tieto Ficove sociálne balíčky odmietame unblock, lebo sme presvedčení, že tie peniaze, ktoré budú stáť, budú mať oveľa väčší osoh, keď ostanú u tých ľudí, ktorí ich vytvorili.

Slovensko si môže dovoliť rovnú daň vo výške 15 %

Eugen Jurzyca: Agenda 2020 zvolila obozretný postup, to znamená zavedenie rovnej dane hneď po voľbách na 19 %, a potom neskôr na 15 %. Podľa našich prepočtov si môže Slovensko dovoliť rovnú daň vo výške 15 %. Vidíme, že vládne sociálne balíčky sú v celkovom objeme približne miliardu, a to je výpočet výpadku pri zavedení rovnej dane. Nižšia daň sa správa inak vo vzťahu k rastu ekonomiky než sociálne balíčky. Nižšia daň znamená vyšší hospodársky rast. To znamená dynamicky by sa rovná daň oplatila Slovensku oveľa viac než Ficove sociálne balíčky. Nemáme žiadne obavy, že Slovensko by rovnú daň na úrovni 15 % neudržalo a veríme, že by to aj pomohlo.

Podanie na Ústavný súd SR

Jozef Mihál: Každý pohár má svoj vrchol a hovorí sa o tzv. poslednej kvapke. Tento sociálny balíček je tou poslednou kvapkou. Prichádzame s iniciatívou podania na Ústavný súd SR. Začneme zbierať podpisy poslancov Národnej rady na takéto podanie, kde budeme namietať porušenie článkov Ústavy SR, a to konkrétne článok 55 Ústavy SR, ktorý v odsekoch 1 a 2 hovorí:

(1) "Hospodárstvo Slovenskej republiky sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky."
(2) "Slovenská republika chráni a podporuje hospodársku súťaž."

A ďalej budeme namietať porušenie článkov 29 a 31 Ústavy SR, ktoré hovoria:

Čl. 29 (4): "Politické strany a politické hnutia, ako aj spolky, spoločnosti alebo iné združenia sú oddelené od štátu."
Čl. 31: "Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti."

Trhová ekonomika znamená, že vláda nemôže presadzovať a navrhovať opatrenia, ktoré narušujú trhovú súťaž. Tie "populárne" vlaky zadarmo práve takýmto opatrením sú.

Sociálne balíčky sú zneužívanie daní občanov

Druhá vec, tzv. vratky za plyn, ktoré chce premiér zaviesť teraz. Tieto vratky za plyn znovu zvýhodňujú časť tých ľudí, ktorí kúria plynom, ale znevýhodňujú nepriamo tých ľudí, ktorí plyn zavedený nemajú a kúria uhlím alebo elektrinou. Čiže to je znevýhodnenie občanov. No a pokiaľ by som prešiel na články 29 a 31, tak každý rozumne uvažujúci človek predsa vidí, že Ficove sociálne balíčky nie sú nič iné, ako zneužívanie štátnych peňazí, štátneho rozpočtu, peňazí, ktoré premiér získal z daní občanov na jeho politickú kampaň.
Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2015-08-1311
-
 35% ( 10 people voted )
+
Richard,e Richarde, Ty kujóne leden.....
oneize # NaqeTamu85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-14 14:17:11 d5b582fe
Uz dlho tu neprispieval, ale co clanok to perla.
Ale urcite mi dokaze autor vysvetlit, co maju 70 a viac-rocni ludia s tym, ze sa znizi nikdy nesplatitelny dlh,len aby si nemohli dopriat aspon nieco navyse pri ich mizernych dochodkoch.
Oni sa toho nedoziju, my sa toho nedozijeme, ani nasi vnuci sa toho nikdy bedoziju, aby niektora krajina nemala dlhy.
Bez dlhov totiz kapitaliticky bordel ,ktory tu tak vychvaluje, nikdy nefungoval.a fungovat nebude.
Ci nahodou dokaze autor napovedat, ktoraze to krajina vo svete nema dlhy?
Je uplne jedno, ci dlh je dajme tomu 100 000 000 000,alebo o par socialnych balickov mensi.

rafael # RusyNecu46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-08-14 14:26:06 59ad961d
A s tymi poctivymi 15 percentami sa daj vypchat, nizkozarabajucim, ci dochodcom je uplne jedno, ci je dan 15, 20, alebo 50 percent. Vypadok zaplatia vsetci vo forme spotrebnej dane, neuveritelne zdrcujucej DPH, zatial co par vypasencov, co zarabaju miliardy, usetria na 15 perc. dani miliony, ktore predstavuju ovela viac ako socialne balicky.
Cim nizsia priama dan, tym vyssie nepriame dane a tym menej platia bohati.To je cely vtip, ako vyzera Sulikova spravodliva a poctiva 15 perc. dan.

rafael # RusyNecu46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-14 14:31:35 59ad961d
Vidíš ssulik musíš sa dat pekne vypchat.

sfico # TasaWala09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-14 21:50:32 c3a0b62c
Pre sprostých od dobrých ch ujov "sas-siet-smer-hnutie...také- top09 chasidského svietnika...o 1 euro tým čo tu na vás svoloč pracovala celý život.

Anton # NugyJequ25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-14 22:04:53 c3a0b62c
nuz neviem neviem rafael, mne dlh voci nikomu matematicky nevychadza...ci si myslis, ze existuje iny dovod momentalne najzadlzenejsej krajiny v zone? to mi pride akoby si popravil toho co ti visi 100 litrov, uz ich nikdy neuvudis...
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-15 07:46:21 b2fd864b
loading...
...snahy o udrzanie...som kde nechal?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-15 07:53:23 b2fd864b
Bohužiaľ, politici nás stoja strašné peniaze. Všetci sú vygumovaní až to bolí. Jedna skupina sprava, druhá zľava. Ak chcem urobiť niečo poriadne, potrebujem obe ruky. Pravú aj ľavú. Nezáleží na tom, či som pravák alebo ľavák. V politike to musí fungovať tak isto. Ale nefunguje. Preto všetko vypadá tak, ako by ste boli všetci jednorukí. Už sa objavujú lastovičky. Videl som billboardy, že už žiadna pravica a ľavica. No tak to som zvedaví! Žeby bezrukí?
milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-15 10:50:10 57f4fd71
Bez ohľadu na to, že táto nazelenalá partaj sa dostala do parlamentu lacnými liberálnymi dúhovými sľubmi a drogovým legalizé, nadpis plne odpovedá skutočnosti. Ďalšie bezbrehé boľševické rozdávanie z cudzieho zaplatia opäť tí, čo ešte vytvárajú pre štát nejaké hodnoty.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-15 12:58:45 bc7b649f
pandi pisurku

tak potom ti to urcite nebudes,
jedine , ze bi si zacal prevadzkovat pandiu hru po jarmokoch, lol,lol....

:()

kvak # MiniMeva75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-15 14:15:46 c31c43a9
Ono istý ekonóm --mne znalý... mal vééľmi zaujíímavý "heft" .Teda:" Z PLNEJ RITI SA DOBRE SERIE"./Len tú riť naplniť. ../ a..lenivý august, podhubie spálené ..a neras.tu.túúúú../A oni v tom "S -smere" ..to vedia.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-15 14:59:53 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Japonsko hodlá zmírnit zákon o klonování							
				Japonsko hodlá zmírnit zákon o klonování
Japonští vědci plánují transplantaci nemocným lidem orgánů živočichů. Rada pro vědecko technickou politiku při japonské vládě doporučila ministrům, aby povolili rozsáhlý výzkum v...
Jan Hus kontra klerikalismus
Ukrajinské ztráty za období 4. - 10.8.2014
Zvyšovanie platov učiteľov nestačí

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0305 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made