Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ficov pomýlený cyklus


Ficov pomýlený cyklus

V ekonomickej teórii politiky je dobre ustálený pojem politického cyklu. Ten opisuje situáciu, keď politici menia svoje správanie podľa toho, ako ďaleko sú ďalšie voľby. Podľa tejto teórie by mali politici po voľbách prijímať ťažké, úsporné a nepopulárne opatrenia, ktoré prinesú svoje ovocie až o niekoľko rokov. Na druhej strane tesne pred voľbami by mali prijímať opatrenia, ktoré sú populárne, rozdávačné a nie až tak moc hospodárne.

Posledná slovenská vláda naplnila predikcie tohto modelu len do polovice. Asi nie je moc ťažké uhádnuť, ktorú polku vynechala.
V prvých rokoch vládnutia vláda Róberta Fica nešetrila a prijaté opatrenia mali charakter prostého zmrazovania výdavkov. S výnimkou reformy dôchodkov, ktorej podstatné dopady sa prejavia až v období budúcej vlády. Reforma ESO síce znamenala revíziu štátnych úradov, ale k prepúšťaniu vlastne nedošlo.
Zvyšovanie daní
Vláda sa zamerala skôr na príjmovú stranu rozpočtu, kde zvýšila sadzby na množstve existujúcich daní. Zvýšila sadzbu dane z príjmu právnických osôb z 19 % na 23 % (neskôr znížená 22 %); zvýšila silno degresívnej dane z tabakových výrobkov o 2,59 % so zámerom konsolidovať verejné financie ešte v roku 2012; zvýšila úrovne viacerých sadzieb správnych a súdnych poplatkov a doplnila sadzobník o nové spoplatňované úkony a konania. To zahŕňa taktiež zvýšenie odvodov z číselných lotérií a poplatkov pri registrácii motorových vozidiel. Zjednotila a zvýšila stropy platenia odvodov na 5 násobok priemernej mzdy. Okrem toho vláda zaviedla dodatočnú sadzbu priamej dane z príjmu fyzických osôb 25 % pre daňovníkov, ktorých základ dane prekročil 176,8-násobok sumy platného životného minima.
Vláda rozšírila platnosť odvodov aj na dovtedy odvodmi nezaťažené skupiny obyvateľstva a to zavedením povinnosti platenia sociálnych a zdravotných odvodov z príjmov z dohôd. Taktiež zaviedla úplne nové dane v podobe daňovej licencie pre právnické osoby teda daň z podnikania. Zvýšila sadzbu poistného pri zdravotných odvodoch z dividend na 14 %. Znížila odvody do druhého dôchodkového piliera o 5 percentuálnych bodov v prospech prvého piliera. Rozšírila základňu pre výpočet osobitného odvodu pre finančné inštitúcie a zaviedla jednorazový mimoriadny odvod. Rovnako bol zavedený mimoriadny odvod z podnikania v regulovaných odvetviach, ktorý bol síce schválený ako jednorazové opatrenie v roku 2012, ale následne sa predlžilo aj do ďalších rokov. Taktiež bolo na zdaňovacie obdobie roku 2013 zavedené jednorazové zdanenie nerozdelených ziskov z pred roku 2004 sadzbou 15 %.
Vláda navyše obmedzila možnosti znižovania základu dane limitovaním paušálnych výdavkov pre SZČO v maximálnej výške 5040 eur na rok; obmedzila nezdaniteľnú časť základu dane na manžela alebo manželku; zvýšila hranice pre platenie preddavkov u SZČO a zvýšila im vymeriavacie základy.
Vlada taktiež zrušila plánované zrušenie niektorých povinných platieb ako napr. zrušenie koncesionárskych poplatkov, ktoré sa predpokladalo od roku 2013 a nakoniec sa tak nestalo. Rovnako sa od roku 2015 predpokladalo zníženie štandardnej sadzby DPH z 20 % na 19 %, keď pominuli pôvodne dôvody na jej zvyšovanie. Rovnako sa tak nestalo.

Obdobie rozdávania
Toto všetko sú opatrenia, ktoré žiadnym spôsobom v nasledujúcich rokoch nezlepšili situáciu slovenského hospodárstva. Skôr naopak. Len pomohli presunúť ďalšie zdroje zo súkromných rúk do verejného sektora. Za tým však nasledoval druhý krok, tento krát už v podobe očakávaného predvolebného prerozdeľovania. Táto časť politického cyklu Ficovej vlády dostala pomenovanie prvý, druhý a tretí sociálny balíček.
Jeho súčasťou boli a sú dnes známe veci ako bezplatná železničná doprava pre študentov a dôchodcov, zvýšenie vianočného príspevku pre dôchodcov, zavedenie minimálneho dôchodku, zvýšenie materskej dávky, príspevku na starostlivosť o dieťa a príspevku pre domácnosti na ekologické zdroje energie, zníženie ceny plynu, zníženie DPH na mäso, mlieko, či chlieb, zavedenie príspevkov na lyžiarske kurzy pre žiakov, odpustenie 30 percent nákladov na zatepľovanie, učiteľské byty zadarmo, rekonštrukcia internátov, či zníženie doplatku na lieky. Celkové náklady na tieto tri balíčky by sa mali pohybovať plus mínus jeden a pol miliardy eur. Tu už Fico s jeho vládou nastúpili na model politického cyklu a naplnili jeho predikcie.
Aj napriek zvyšovaniu daní priniesol makroekonomický vývoj v posledných dvoch rokoch (vysoký rast ekonomiky a priemerných miezd ťahaný zahraničným dopytom) s vyššími daňami pre vládu výrazný nárast príjmov. Verejný rozpočet na rok 2015 musel byť upravovaný na príjmovej stránke smerom nahor o 250 miliónov. A budúci rok 2016 by mala vláda vybrať ešte o 700 miliónov viac ako tento rok. Ak porovnáme budúci rozpočet s tým z roku 2013 (kedy Ficova vláda predstavila svoj prvý rozpočet) celkové výnosy z dani z príjmu právnických osôb sú odhadované o 30% vyššie. Celkovo na daniach a odvodoch získa vláda v roku 2016 o 2,8 mld. viac, ako mala k dispozícii v roku 2013.
Okrem toho pomáha vláde aj veľmi nízka inflácia. Vďaka tomu vláda nemusí veľkú časť sociálnych výdavkov valorizovať. Obdobne pomáhajú aj extrémne nízke úroky na vládnych dlhopisoch, ktoré sú momentálne na rekordne nízkych úrovniach.
Tento celkový pozitívny vývoj ekonomiky, predchádzajúce zvyšovanie daní v minulosti a dobré makroekonomické faktory ako nízka inflácia a nízke úroky sa však vo výraznej miere nepodpísali na znižovaní deficitu verejných financií. Minulý rok (2015) musela vláda prepisovať rozpočet a z plánovaného deficitu 1,94 mld. eur bol deficit 2,13 mld. (aj napriek tomu, že vybrali na daniach viac ako plánovali o 0,25 mld.). Ak sa pozrieme na spomínaný rok 2013, oproti ktorému bude mať vláda o 2,8 mld. viac v rozpočte, tak v tomto roku bol deficit len o 0,34 mld. vyšší, ako je plánovaný deficit na rok 2016.
Ficova vláda by si tak pravdepodobne zaslúžila novú kapitolu v učebniciach verejnej ekonómie. Od začiatku volebného obdobia sa vyhýbala zásadným úsporným opatreniam, zvýšila množstvo daní, rozšírila platnosť daní aj na dovtedy nezdanené časti obyvateľstva, zaviedla nové dane a obmedzila možnosti znižovania základov dane. Následne pred voľbami prerozdelila alebo sa chystá prerozdeliť miliardu a pol v sociálnych balíčkoch a nevyužila jedinečné pozitívne makroekonomické ukazovatele na výraznejšie zníženie deficitu. A to aj napriek tomu, že má o 2,8 mld. daní a odvodov viac vo verejnom rozpočte ako na začiatku volebného obdobia.


Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2016-01-2114
-
 53% ( 7 people voted )
+
Robus, mal som v umysle opat vyzdvihnut tvoju imbecilitu, ale zhodou okolnosti moj kometar pod Vlachynskeho dristom sa hodi aj pod tvoj, takze sa nebudem opakovat...

Prejednajte na buduckej inessackej schodzi racionalizacne opatrenie v zaujme zvysenia efektivnosti vami sirenej propagandy... Urcite by bolo daleko efektivnejsie len raz denne napisat, Fico je zly a Hulik je skvaly, nie...? Prejednajte to tam... Aj tak nic ine prakticky nepisete, tak naco to zbytocne obalovat do tolkych uplne zbytocnych a neuveritelne smiesnych slov...?


inessolog # JaruHeho62
-
 63% ( 9 people voted )
+
2016-01-22 19:32:21 189d253d
Keby bol premiérom nejaký vajda z osady určite by hospodárske neboli inakšie a možno by sa aj menej kradlo. Nemal by odvahu na také zlodejiny ako pácha birmovaný komunista so svojou zločineckou organizáciou KS SMER s.r.o založenou bývalými eštébákmi a komunistami z ktorých sú teraz najbohatší oligarchovia na Slovensku. Hranatý zlodej demokraticky vyhral voľby a nedemokraticky uzurpuje moc. Súdy, NS,GP,NBU,SIS,NKU , policajtov, všade napchal svoje smerácke bezchrbtové a nemorálne zrudy, čím si zaručil beztrestnosť. Miliardy miznú do daňových rajov a svojej luze, čo ho volí dáva sociálne balíčky. Strednú vrstvu zlikvidoval, lebo tej sa bojí, chudobným dá balíček a najbohatších si hýčka peniazmi nazbieraných z našich daní. Zaslúžil by obesiť za tie bradavice. Sulík to dobre pozbieral

Stanislav # BeraTuqe39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-23 09:44:42 bca73833
5 marca bude smer ovulovať a birmovaný komunista zažije orgazmus.... dôjde k zasiastiu satanského semena a k zrodu hrôzy a satanskej svetovlády s dankerom..... po krvavom pôrode budú časté aj krvavé menzesy. polícia bude hormón, daňovníci tampón.... vyspovedá sa .... lysohlávek nie je lepší od birmovaného komunistu. po orgazme sbirmovaným komunistom bude republika nadržaná prijať....... a prime mnohých ako neviestka..... ako nariadi bruselský pasák..... birmovaný komunista si sám do huby naserie... registrovaní prijmú falošného proroka.....noci budú horúce.... rána vyčerpané......otroci sa budú radovať z vlastnej smrti... ščuka zožrala býčí výkal... a otrávilo ju to.........panstvo bude hodovať a ctiť falošného proroka......záchrana nebude z tohto sveta.... ani únik nebude na tomto svete..... neobíde to nikoho.... všetko bude spálené..... až potom príde nový jeruzalem.....
nemodlite sa za dôchodky... nebudú... ale za svoju spásu a spásu svojich blížnych....

urbi et orbi # WoraWeta90
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-23 17:03:56 b229575d
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Il padrino, chápem, že je demokracia a aj retardovaný ako ty môže napísať svoj názor. Nepísal som o žiadnom svojom neúspechu, neprojektuj svoj životu niekomu kto nesúhlasí s tvojim pokriveným videním.
Ak nie si dyslektik, určite si si všimol , že som napísal ako ovládajú všetky zložky štátu. Teda políciu a súdy. Dokonca hranatý neschopný právnik zmanipuloval aj NS, aby za GP dosadil svojho spolužiaka. Právo a spravodlivosť nie je rovnaképre každého. Všimol si si, že u nás odsúdili niekoho pre korupciu ak bol politik, právnik alebo sudca? Nič sa nevyšetrí a v dôkazoch sa pohrab, slušný GP, NKU, NAKA by už konali, keby neboli zmanipulované. čítaj
https://dennikn.sk/blog/pan-fico-dajte-pozor-na-al
zheimera/
Tí buzerantský feťáci sú asi partneri, či?
Čo má minulosť z byznisom? Si snáď retardovaný? Všetci najbohatší mali eštébáckych rodičov a študovali v Moskve politiku. Od Penty, Širokého, Lexu, Počiatka. Mali k dispozícii neskutočné nakradnuté eštébácke peniaze a synáčikov im učilo GB. Bilderberg si strč niekam. U nás rozhodujú eštébáci a bývalí komunisti. Ešte a j Babišovi dosvedčil eštébák, že ho len tak napísal do zoznamu. ko keby Goebels svedčil Hitlerovi, že nič nerobil. Súdy sú u nás na smiech.
Smer vyhral v demokratických voľbách, s tým nič neurobíš. A voľby boli demokratické. Že ho volia dôchodcovia a amorálne založená svoloč na tom sa tiež nedá nič zmeniť.
Vy bývalí komunisti ste riadne poznačení triednym bojom, až vám z toho šibe. Veď práve keď sa má lepšie podnikateľ má sa lepšie aj zamestnanec. Ak tomu nerozumieš nemienim vysvetľovať, prečítaj si nejakú ekonomiku. Ale oligarcha tomuto štátu nedá nič, len ho cicia presne na ruský systém totalitnej demokracie kde aj smerujeme.
Z peňazí s daňových rajoch spoločnosť nič nemá. Tie sa investujú inde.
Ja nepotrebujm sociálne balíčky, strč si ich niekam aj so svojím vodcom. Chcem fungujúcu ekonomiku kde platí právo a spravodlivosť pre každého rovnako. Mňa by sociálny balíček urazil aj keby som ho potreboval.
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Stanislav # BeraTuqe39
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-01-23 23:56:01 bca73833
Ligus, cakal som dva dni, ci poctis toho mileho chlapca vyssie nejakou reakciou...? Nestalo sa a tak mu zdvihnem krvny tlak ja... Bolo by skoda tomu milemu chlapcovi nechat horny tlak spadnut pod 200... Vtedy by uz urcite tak mudro a putavo nepisal... :)))

Poviem ti len tolko, ze ked ta oznacil za byvaleho komunistu poznaceneho triednym bojom a doporucil ti precitat si nejaku "ekonomiku", takmer som sa od rehotu udusil... :)))Mily zurivy Stanko, plne chapem tvoju tazku situaciu... Ano, cital som o probleme nasej mladeze porozumiet textu a ty si tento v radoch nasej mladeze existujuci problem nazorne demonstroval... Uz samotny tento fakt ti musel logicky sposobit zasadny problem, pri tvorbe reakcie na dany text... Ak zaroven zohladnim tvoje polarizovane zdroje informacii a testos*eronom paralyzovane neurony, tvoja brilantna reakcia nie je vobec prekvapiva...

Ano, tiez som si vsimol, ze byvali komunisticki riaditelia CIA sa so zeleznou pravidelnostou stavaju lidermi, klucovymi spolupracovnikmi, alebo konzultantami velkych korporacii a niektori dokonca aj prezidentami statov... Ano, tomuto je rozhodne nutne zabranit a liekom na toto moze byt vyhradne pravica vo vlade... Nie je predsa mozne tolerovat, aby tito komunisticki hajzli manipulovali demokraticke volby a o ich vysledku rozhodovali prostrednictvom nimi dosadenych ludi na najvyssom sude... Tak isto nie je dalej mozne tolerovat, aby ani jeden z komunistickych senatorov nebol nikdy za svoje kauzy nielen odsudeny, ale ani vysetrovany... Kam by sme sa takto dostali...? Este by nam tu nakoniec komunisti a stb-aci, v zaujme cieleneho deformovania volneho trhu, zacali burat veziaky plne nasich ludi... S tymto musime cim skor skoncovat, pravicu do vlady...!

A co sa tyka volicskej zakladne, tak tu by bolo potrebne nejako humanitarne precistit... Je predsa neakceptovatelne, aby si kazdy volil hore dole, ako sa mu len zapaci... Takto u nas demokracia nebude nikdy fungovat... Dochodcov a amoralne orientovanu svoloc je nutne okamzite z demokratickych procesov vylucit... Pred kazdymi volbami je potrebne kazdeho volica preverit, ci bude hlasovat na spravnu stranu... Ak bude existovat akekolvek podozrenie, ze moze hlasovat na nespravnu stranu, nesmie byt pripusteny k volbam tak, ako africki americania na Floride... Toto nech je precedensom slovenskej pravicovej demokracie...

Stanko, dietatko moje zurive, vies ako je mozne jednoduchym sposobom zistit, na ktoru stranu sa oplati hlasovat...?

Jednoducho, taka strana pred volbami predstavi realne naplnitelny program, ktory prinesie konkretne zlepsenia nielen pre privilegovanych a ktory po volbach aj dodrzi... A co je najdolezitejsie, nebude sa vobec venovat opluvaniu svojej opozicie... Ak totiz nejaka strana pred volbami predstavi len nerealne populisticke sluby a tazisko jej predvolebneho boja bude opluvanie opozicie, mozes si byt absolutne isty, ze sa jej jedna len o dostanie sa ku korytu, aby si jej vybrani clenovia mali moznost prilepsit este viac, ako si doteraz prilepsili ti, ktorych teraz kritizuju... A toto je presne aj do oci bijuci pripad Hulikovej bandy...

Aby si sa pri cihani na taku stranu zbytocne nevysiloval, prezradim ti tajomstvo... Najpravdepodobnejsie sa takej strany nikdy nedockas...


Len pre kratku ilustraciu, ked uz sam urcite citas "ekonomiku", co je sice nemozne, ale dobre, tak urcite budes rozumiet aj problematike zabezpecovania dostatocnych financnych zdrojov, na vyplacanie buducich dochodkov... Musi ti byt absolutne jasne, ze pilierovy system je cista zlodejina a ze nech by clovek bol aj v desiatich pilieroch, nakoniec aj tak skonci vyciciavanim toho prveho... Inymi slovami, akykolvek iny dochodkovy system, ako priebezny, je nielen volovinou, ale aj cielavedome planovanou zlodejinou... A kto u nas ten pilierovy dochodkovy system vymyslel a zaviedol...? Aku poziciu ma Hulik, co sa tyka dochodkoveho systemu...? A vsetko je jasne... :-DDD

Pred napisanim pripadnej reakcie nahlas hodnoty tvojho krvneho tlaku... :-DDD
P.S.: klobuk dole pred liberalnym filtrom na dolezite... Prispevok mi povodne neprsiel s tymto odovodnenim: "Obsah obsahuje zakázané (nadávku) slovo.
"testos*eron""... Admin je pravdepodobne aj feministkou...? Muzsky hormon tu tolerovat nebude... :-DDDDDD


moskovsky stb-ak # FeqeJepe05
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-01-25 09:52:05 189d253d
Skuska filtra - ESTROGEN...

Hmmm, estrogen presiel, tak je to jasne, admin je definitivne feministkou... :-DDD


moskovsky stb-ak # FeqeJepe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-25 10:00:54 189d253d
loading...
Môj zlatý eštébačik. Zase sa musíš osobne odbavovať na mne. Nie som zúrivý, len ma mrzí to vysoké percento hlupákov vo výskyte našej populácii na Slovensku.
Ja píšem o Slovensku a nie o USA keď si si neráčil všimnúť. Bohužiaľ prašivý socializmus ovládol svet. ZSSR skapal na socializmus, ale vývoz tohoto hnoja sa im bohužiaľ podarilo vyviesť do celého sveta a nakaziť všetky ekonomiky. Ja píšem o smerovaní Slovenska smerom k ruskej oligarchickej spoločnosti so silným jediným vodcom, aj keby bol pedofil.
Voliť by mali len tí čo platia dane. Nemôže o daniach rozhodovať asociál, alebo dôchodca, ktorému môže politik nasľubovať hory, doly. Humanitárne dôchodcov prečisťujú v tvojom milovanom rusku. Nájdi si ako tam žijú starí ľudia.
Hranatý bradavičnatý birmovaný komunista s viagristom práveže vykradol druhý pilier a tým pádom aj potopil aj prvý pilier. Viagrista priznal, že ľudia si budú musieť vymyslieť doplnkové sporenie, lebo prvý pilier to neutiahne. Len vyslovený retard si môže myslieť, že len prvý pilier uživí dôchodcov. Teraz platia dvaja na jedného dôchodcu a za pár rokov bude len jeden pracujúci platiť na dôchodcu. Pozri demografický vývoj, ktorý aj tá krava Tomanová popierala. Ľudia si budú musieť inakšie sporiť na dôchodky, to je nevyhnutnéStanislav # BeraTuqe39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-25 12:20:03 5b7f0f43
http://gorilavsieti.tumblr.com/
Radko Walker # WeqyXopi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-25 13:56:19 5f6616ce
testosterón
Pandemonium # SatiFepa31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-25 15:38:53 b22917d1
Mily Stanislavko, pozrime sa teda, ako to vyzera s tym vysokym percentom hlupakov na Slovensku...?

USA som ti spomenul preto, aby si si mohol vsimnut paralelu medzi Slovenskom a najsamdemokratickejsou liberalnou demokraciou nasej galaxie... Vobec to sice nezabralo, ale podobnost je az neuveritelna... A to je nakoniec uplne logicke, ved nasa "sloboda a demokracia", k nam boli importovane priamo od nich, americkych mierotvorcov... A to nie my sme ich k nam importovali, ale oni ich k nam exportovali a nezxaujimalo ich, ci mame o ne vobec zaujem... To je pre teba este stale tajomstvom...? Ved teraz to uz aj otvorene priznavaju a dokonca sa tym aj hrdia, ako svojim vitazstvom nad socializmom a komunistickou hrozbou...

Porovnajme si teraz socialisticku revoluciu a tou kapitalistickou... Po socialistickej revolucii bol cely vtedy na Slovensku existujuci priemysel znarodneny, po com nasledoval jeho rozvoj, budovanie infrastruktury, elektrifikacia, zvysovanie zivotnej urovne atd... Hotova tragedia...

Po kapitalistickej revolucii bol cely priemysel nasho statu sprivatizovany, teda rozbity, rozkradnuty a zniceny, aj polnohospodarstvo, aby mu nahodou nebolo smutno... Podobnost medzi tymi revoluciami je v tom, ze oboch pripadoch sa hned v uvode odobral majetok povodnym jeho vlastnikom... Aj ked v pripade koministov je znarodnenie priemyslu dnes popularne oznacovat za "kradez" majetku a v pripade liberalnych kapitalistov, je jeho rozkradnutie dnes popularne oznacovat za cestu k slobode a demokracii... To len na margo toho tebe prekazajuceho vysokeho percenta hlupakov na Slovensku...

Samozrejme, ze sucasny stav na Slovensku, je podla demokratickych zasad nutne vzdy obvinovat niekoho z minulosti a to alebo komunistov z ery socializmu, alebo ak nahodou momentalne nie je pri moci ultra pravica, tak sucasnu vladu... Z toho dovodu tu mame tu demokraciu, aby jednak ludia volenim kohokolvek nemali sancu cokolvek zmenit a aby ti, ktori su momentalne vo vlade, mali na koho zhadzovat vinu... A importovanie demokracie k nam, nebol ako som uz napisal, proces nahodny... To je totiz osvedceny prostriedok pre zabranenie mierotvorcom nevyhovujucim zmenam... Preto tak nadsene humanitarne exportuju demokraciu na Blizky vychod a kdekolvek inde do sveta...

Takze si mozes byt absolutne isty, ze aj existencia Fica vo vlade, je dielom liberalnych kapitalistov... Ak by im totiz vo vlade nevyhovoval, uz davno by bol byval humanitarne odstraneny... Humanitarne, to znamena tak ako to bolo predvedene na Ukrajine... Liberalnym kapitalistickym mierotvorcom je jedno, na koho si ty budes hlasovat... Stat je rokradnuty, rozpredany, nemame uz ani vlastnu menu, sme zadlzeni, hovno mozeme, sme len jednou z ich kolonii, tak nas budu zmykat az pokial to bude mozne a ci sa vo vlade stihne este nabalit aj nejaky Hulik, alebo nie, to liberalnych kapitalistov vobec nezaujima... Pre nich je uplne nepodstatne, kto sa na rozkradacke po roku 89 u nas najviac nabalil a ci to bol len jeden, alebo desiati... Podstatne bolo, aby sa v byvalych socialistickych krajinach vsetko rozbilo a aby nad nimi bola ziskana plna ekonomicka kontrola... A koho zaujima, ci sa v tom procese nabalil nejaky stb-ak, liberal, komunista, alebo islamista... To nikoho nezaujima... Lacna pracovna sila u nas existuje, montazne budy stoja, svojpravnosti sme sa slusne vzdali bez jedineho vystrelu, zatial nie je dovod nas humanitarne bombardovat... Chudak Milosevic sa tomuto branil a vidis ako to s nim bolo okamzite nadherne humanitarne vybavene...

Tolko k zmysluplnosti existencie politickych stran a volieb u nas, alebo aj kdekolvek inde na svete... Inymi slovami, ak aj das vystrielat vsetkych dochodcov, asocialov a inych "nesvojpravnych neliberalov", aby vsetci hlasovali vyhradne na tebou uznavanu politicku stranu, dosiahnes velky prd...

Teraz este trosku o tych pilieroch... Ako som uz pisal, tvoje zdroje informacii su polarizovane a vlastne myslenie si z procesu evidentne uplne vylucil... Opakujes pravicovu retoriku bez toho, aby si jej vobec rozumel, presne tak, ako aj Hulik...

Prv nez zacnem veci rozoberat, potvrdzujem, ano, prvy pilier, pri zachovani sucasneho stavu, dochodky o par rokov neutiahne... Neutiahne ich ale ani druhy, tri a neviem kolky a to je dokazatelne jednoduchou uctounickou kalkulaciou a kazdemu uctovnikovi by to malo byt absolutne jasne a osobne som presvedceny, ze im to aj jasne vsetkym je...

Oblubena pravicova retorika v suvislosti so zabezpecenim dochodkov do buducnosti je nepriaznivy demograficky vyvoj... Starnuca generacia, prilis vela starych, prilis malo mladych, stari ziju prilis dlho, je nutne zvysovat vekovu hranicu odchodu do dochodku, ludia si musia pilierovo na dochodky sporit, bla blas bla... Akosi vsak uz ale nespominaju, co je fundamentalnou pricinou napriazniveho demografickeho vyvoja...? Nespominaju tiez, ze nestaci mat v populacii vela mladych, ale ti mladi musia byt aj zamestnani, aby ich existencia vzhladom na zabezpecenie dochodkov mala nejaky zmysel... Idealnym pravicovym riesenim by samozrejme bolo, donutit vsetkych pracovat az do smrti... Aj sam predsa vravis, ze taky dochodca je len na obtiaz, ani volebne pravo by uz nemal mat, ved hajzel jeden uz neplati dane... Co na tom, ze ich platil cely zivot, ze platil nielen na vtedajsich dochodcov, ale roky financoval aj tych, ktory dnes este pracuju, ze 20 a viac rokov ich zivil, obliekal, poskytoval im pristresok, financoval ich zabavu, nech teraz drzi hubu a rozmysla, ako si sam zabezpeci prezitie... Ach ti pravicovi liberali... :-DDD

No dobre, pozrime sa najprv na ten nepriaznivy vyvoj demografie v celom zapadnom svete... Co ho sposobilo...? Jednoducha odpoved je kapitalizmus... Ten totiz nie je schopny zabezpecit podmienky, aby ludia nielen boli nejako motivovani plodit deti, ale aby si ich plodenie mohli vobec dovolit... Husakove deti neboli dosledkom toho, ze sa nahle cely narod zhulil mariskou a stratil kontrolu nad tym, co robi... "Baby boomers" na zapade tiez neboli dosledkom nahlej straty sudnosti zapadnej populacie... U nas aj na zapade to boli realne istoty, ano istoty prezitia, podporene statnymi stimulami... Na zapade sa najviac deti rodilo v rokoch 1946 az 1964 v dosledku priazniveho hospodarskeho cyklu... Kapitalizmus k svojmu hospodarskemu rastu nevyhnutne potrebuje vojny... Vojna, destrukcia a vrazdenie, su zakladnymi podmienkami rozvoja kapitalizmu a historia to jasne dokazuje...

Potreba zlepsenia demografie teda dnes naznacuje nevyhnutnost dalsej humanitarnej liberalnej vojny... Alternativou vojny by bol len socializmus, ale ten je vraj zly, neludsky, takze nam ostava len ta vojna...

Pozrime sa, ci mame este nejake ine moznosti, ako v buducnosti zabezpecit financovanie dochocov...?

Vravis, ze dnes u nas jedneho dochodcu zivia dvaja pracujuci... Co ak by sme teda zvysili produktivitu a jeden pracujuci by bol schopni uzivit aj dvoch troch dochodcov, desiatich ciganov a jedneho nezamestnaneho...? Na papieri perfektne, v realite nemozne... Na sklamanie vsetkych liberalnych strojcov a teoretikov kapitalizmu, Zem ponuka len ofraniceny priestor a ten jednoznacne neumoznuje nielen nekonecny rast ekonomik, ktory patri k fundamentalnym tezam kapitalizmu, ale presne tak isto obmedzuje aj trhy...

Kapitalizmus sa uz dnes bori s problemom nadprodukcie... V buducnosti sa v tzv. rozvinutych ekonomikach nebude stavat viac fabrik a zamestnavat viac ludi, ale prave vdaka dostupnym technologiam, sa fabriky budu zatvarat a pocet nezamestnanych bude narastat... Takze sice produktivita niekde urcite narastat bude, ale zaroven sa bude znizovat kupna sila obyvatelstva, cim sa na trhoch bude predavat menej a menej... Socialka je len na nevyhnutne prezitie, nie na nakupne rozsafnosti...

Takze ani tadialto cesta nevedie... Co s tym teda urobit...? Prvy pilier to bez potrebneho narastu populacie a plnej zamestnanosti neutiahne... Vsetci sporitelia z druheho piliera zo svojich uspor nepreziju a budu tiez vyciciavat prvy pilier a to nie je len situacia na Slovensku, ale vsade v "bielom" svete...

Takzvana lavica velmi dobre vie, ze jedinym rozumnym riesenim dochodkoveho systemu, je priebezny system, teda prvy pilier a to, ze jednoducho druhy pilier nezrusi a nepresunie z neho kapital do prveho piliera je dosledkom toho, ze rovnako dobre vie, ze do buducnosti by to aj tak vela nezmenilo...

Takzvana pravica uprimne dufam vie tiez, ale napriek tomu predstiera, ze nejake pilierove dochodkove sporenie je riezenim problemu... Nie je... Okrem toho sa pravica bude snazit aj zvysovat vek odchodu do dochodku, pripadne dochodky kompletne zrusit... Uz dnes v niektorych krajinach posuvaju vekovu hranicu odchdu do dochodku kazde dva roky o pol roka vyssie a otvorene hovoria aj o zruseni dochodkov, nech si kazdy zije zo svojich uspor, preda svoj majetok, vyciciava svoje deti a ti, ktori uz obejektivne nebudu mat ako prezit, budu dostavat socialku v nejakom gulagu... To nie je ziadny moj vymysel, to je realny stav veci dnes...

Takze kapitalizmus sa dopracoval do stavu, kedy dnes zacinajuci "nastrocni" pracujuci, budu odchadzat do dochodkov po osemdesiatke a budu mat zit z toho, co sa im podarilo nasporit, ak ich dochodkovy fond v priebehu dalsich viac ako 60-tich rokov nahodou neskrachuje... Nebudem spominat socializmus, lebo sme sa uz dohodli, ze ten je zly, neludsky, neslobodny, nici ludske zivoty a ekonomiky...

Takze co sa tyka celej pravice, je to alebo banda imbecilov, ktori neovladaju ani scitanie a odcitanie, alebo banda neskutocnych hajzlov, kedze velmi dobre vedia, ze piliermi ludom neponukli ziadne realne riesenie ich buducich dochodkov, ale napriek tomu ich nahovaraju na piliere a opluvaju svoju opoziciu, ktora sa aspon snazi ist spravnym smerom... Pravica velmi dobre vie, ze jedinym realnym riesenim daneho problemu je, alebo poriadna vojna, alebo donutenie ludi pracovat az do smrti, alebo kompletne zbavenie sa zodpovednosti za prezitie dochodcov...

Aj odtial sa beru sustavne dristy pravice o potrebe kompletnej privatizacie zdravotnictva a skolstva... Ak by stat nefinancoval zdravotnictvo a skolstvo, usetril by totiz nejake financie a mohol by krach dochodkoveho systemu o trosku oddialit... Zaroven by si menej ludi mohlo dovolit lekarsku starostlivost a umierali by pred odchodom do dochodku a samozrejme, najdolezitejsim v tom pre nich je moznost nabalenia sa na privatnom skolstve a zdravotnictve... Totiz paradoxne, aj tam, kde existuje daleko vyssi pocet sukromnych skol, ako u nas, sa po rokoch ukazalo, ze tie dostavaju od statu viac penazi, ako statne skoly... To je ten volny trh a vyssia efektivita sukromneho sektoru... :-DDD

Aby som to konecne uzavrel, vyjadrim sa uz len k tvojej poznamke o natvrdlych dochodcoch, ktorych lahko oblbne ktorykolvek politik lubivymi predvolebnymi slubmi... :-DDD

Vidis, aky si sam z tych slubov zblbnuty a to mas do dochodku este poriadne daleko a budes pravdepodobne musiet tiez prezit aspon jednu svetovu vojnu... Vsetky predvolebne sluby vsetkych stran, su len prazdnymi kecami... A pre pravicu to plati dvojnasobne...


moskovsky stb-ak # FeqeJepe05
-
 58% ( 9 people voted )
+
2016-01-26 01:30:37 189d253d
Zase len verklíkuješ emocionálne mantry, Gejzi. Musím opäť vytiahnuť Dánsko. Ono, pokiaľ viem, neinicuje vojny, neexportuje demokraciu. A napriek tomu majú možno najvýkonnejší dôchodkový systém. Preto zrejme zmysel má baviť sa len o tom, ktoré sú tie (národné ?) špecifiká, ktoré umožňujú, resp. znemožňujú dosahovať podobné parametre. Z toho dôvodu motivačné prehlásenia z vysokého kancla, že socializmus, a jedine socializmus, asi treba podrobiť trochu hlbšej analýze, čo povieš ? Viem ja, možno vyjde z toho, že vrámci mentalít liberalizmus je vhodnejší pre germánske/anglosaské krajiny, a socializmus zas pre tie slovanské...
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-01-26 08:55:14 42f95dbc
FcKensie, vidim, ze este stale si liberalom... :-DDD

Vravis, ze opat nemam ciapku, ci ze pri volnom pade z veziaka je to pri prelete okolo okna na 50-tom poschodi este stale dobre...? :-DDD

Urcite, co sa tyka liberalnej ludovej umeleckej emotivnej mantrovej tvorivosti, liberali su v nej neprekonatelni...

Rozumiem, ze kedze sa tvoj dedo z Malaciek, ktory cely svoj zivot fajcil 60 cigariet denne, dozil veku 96 rokov, z toho logicky vyplyva, ze cigarety nielenze neskodia, ale dokonca podporuju aj dlhovekost... Samozrejme, len v Malackach, pre obyvatelov Piestan to uz neplati... :-DDD

Milujem liberalnu "argumentaciu"... Fakty su "emotivnou mantrou", emotivna mantra je realitou... Si si isty, ze si chcel uviest priklad Danska a nie radsej priklad doposial neobjaveneho kmena amazonskych indianov...? :-DDD

No ako by som sa mohol netesit, ze ta mam...?


fakolog # SobiDyre54
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 10:26:14 189d253d
moskovskz stbak, teda keď pracujúcich nahradia stroje, tí sa stanú nezamesnaní a nemôžu prispievať do systému na dôchodky a iné dane.
tak prečo nikto nezdaňuje stroje? a z toho by sa prispievalo do systému. "daň z pokroku".
keď je možné zdaňovať pôdu ako "výrobný prostriedok", psov a pod. tak určite je možné špeciálnou daňou zaťažiť aj bankomaty, a iné maty a internetové ekonomické transakcie. a do zahraničia zvlášť, aby neboli úniky do daňových rajov. technicky keď sú schopní sledovať slová podozrivé z terorizmu, tak ide aj toto. len niekto nechce! jarmulkári by sa búrili.

Pandemonium # XeniNyvi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 13:09:00 c350b50d
Ešte musíš veľa popracovať na štábnej úprave textu. Viem, je to ťažké, ale ak chceš dosiahnuť svoj veľký vzor, nedá sa nič robiť. Musíš drieť...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 13:57:22 d425402d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
  tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou


Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
Európskej únii ani Merkelovej vôbec neide o dobro utečencov, ale o to, aby za každú cenu dostali do Európy čo najviac imigrantov. Bohužiaľ súčasná Európska únia robí všetko pre to...
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie
Jak stát dělá z přirozené lidské migrace zdroj nenávisti

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Kolik vlastně stál socialismus


Kolik vlastně stál socialismus
Renomovaný ekonomický historik Angus Maddison uvádí, že v roce 1948 byl hrubý domácí produkt Československa prakticky stejný jako HDP Rakouska. Pak přišly známé historické události. ...
LESNÍ POŽÁR OHROŽUJE ČERNOBYLSKOU JADERNOU RUINU. EKOLOGOVÉ VARUJÍ PŘED RADIOAKTIVNÍM PRACHEM
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
A řecké volby vyhrává... Mutti Angela!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0404 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne