Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Evropa v příštím roce: otřesy s obratem doprava


Evropa v příštím roce: otřesy s obratem doprava

Někteří experti předpovídají Evropě v příštím roce "politické zemětřesení." Podle jejich mínění existuje v jarních volbách do Europarlamentu velká pravděpodobnost úspěchu euroskeptiků a radikálů. Mají zastavit další sklouzávání Evropy do chaosu přílišné tolerance.
Rostoucí evropská skepse a popularita ultrapravicových názorů mohou mít za následek sestavení " nejhoršího protievropského parlamentu" v dějinách EU, je přesvědčen italský premiér Enrico Letta. Vůdkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová se již setkala v Haagu s hlavou nizozemské Strany svobody Geertem Wildersem. Oba politici hodlají založit před volbami do Europarlamentu svaz euroskeptiků. Mohou se k němu připojit také další ultrapravicové evropské strany.

Dříve pohlížel Brusel na aktivity nacionalistů a radikálů jako na dětské hry. Avšak v nové situaci budou evropští úředníci muset brát pravici vážně, poznamenal expert z Ústavu mezinárodních průzkumů Leonid Gusev:

-Hlavní nacionalistickou stranou je francouzská Národní fronta, která již dnes obsadila ve všech průzkumech jedno z prvních míst v ratingu hlasování ve volbách do Europarlamentu. Její aktivní přítomnost v Europarlamentu může mít za následek velmi zajímavá rozhodnutí ohledně aktuálních otázek a celkového rozvoje Evropy.

Někteří experti ale mají za to, že rozsah protestů a nacionalistické nálady v zemích EU jsou zveličené. Tady je mínění politologa Alexandra Tevdoj-Burmuliho:

-Ekonomická krize a problémy imigrace podněcují protestní hlasování v různých evropských zemích. Kvůli tomu spatřujeme růst popularity pravicových radikálů a protiintegračních stran, například ve Velké Británii. Podle mého názoru ale nemáme zveličovat rozsah protestů a jejich budoucnost. Život ukazuje, že celé této protestní hlasování má dost úzký potenciál.

Evropská unie bojuje s krizovými jevy zdaleka ne první rok. V této situaci vyvstává obvykle otázka vážné změny strategie. Někteří analytici jsou přesvědčeni, že přítomnost pravice v Europarlamentě má změnit strategii směrem k zpřísnění. Po volbách se dají očekávat rozhodnější opatření s cílem překonání vnitřních problémů: nezaměstnanost, finanční krize a ústup od populistických plánů dalšího rozšíření EU na Východ.

zdroj : czech.ruvr.ruAuthor: ru # QimoVyka58
Európa2013-12-2913
-
 58% ( 2 people voted )
+
V prvom rade Le Penova ani Wilders nie su strany pravicove, su to strany nacionalne socialisticke. Jedina skutocna pravicova strana v civilizovanom svete je americka TEA party (a jediny pravicovy kandidat na prezidenta bol Ron Paul).
Europa je v bezvychodiskovej situacii. Bruselska byrokracia sa uplne vymkla spod kontroly, Volby do EP boli okrajovou zalezitostou o ktoru malo zaujem ca 30% obyvatelov a vyzera to tak ze vdaka tomu sa do EK a EP dostali ti najväcsi idioti akych stary kontinent nosil o com hovoria vsetky tie ich zakony a nariadenia, o krivosti uhoriek a rovnosti bananov, kvotach zien do dozornych rad, o vykone vysavacov a ziaroviek atd…Zda sa ale ze ludi to uz prestava bavit co sa prejavuje vzostupom odstredivych protiintegracnych nalad. Problem je ze sestdesiatimi rokmi socialneho statu rozmaznane obyvatelstvo nema zaujem o ekonomicku slobodu a stale potrebuje aby sa on niekto staral ako o male decko. Väcsine (60%?) obyvatelov EU nie je mozne vysvetlit ze socialny stat je absolutne neudrzatelny a dlhy ktore narobili socialisticki politici su nesplatitelne. Je realna sanca rozpadu EU, opätovneho vytvorenia narodncyh statov s kompletnou "ochranou trhu" a silnej nacionalistickej vlny koniec koncov ako vzdy ked ekonomika pada na dno…
Problem je v tom ze ak nebudu hranice prechadzat volne tovary a kapital, budu ich prechadzat armada(Frederic Bastiat)
Buducnost EU vidim dost cierne...
Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-12-29 19:01:51 55e545e3
Pri trende vzostupu krajnej pravice však vidím jedno pozitívum - črtá sa napríklad možnosť znemožniť rozkvet zvráteného muľťikuľťi experimentu, zabrániťpokusom legalizovať drogy pre vlastnú potrebu, socialisti by sa držali zdravo pri zemi a zarazili by sa prehnané práva kadejakej priúdenej zberbe.

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-12-29 19:15:47 5b7f8829
neviem kto sem umiestnuje clanky . taketo dristy....strasne dristy ...a kraviny. vidite aj podla spokojnej reakcie pandemonium. ked pandemonium je spokojny musi to by riadny drist a sonmarina..autor takychto somarin citam cely rok az az . fakt si ko....kot?.

bulo # LyqoJiru58
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-30 11:27:27 4e6217e8
Conte - tie dlhy sa daju splatit. Škrtnutím.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-30 21:50:02 55ede022
nevieme si predstaviť koľko veľa krvi muselo pretiecť, aby cirkev presadila klamstvo v spoločnosti, že Ježiš je Boh. Násilné prenasledovanie nekresťanov bolo jednoznačne inšpirované poctivým dodržiavaním Biblie-Starého zákona, inak Rimania nemali byť prečo násilní, netolerantní a zbytočne prelievajúci krv.

Z kadiaľ inokade by sa mohlo vziať v Rímskej štátnej moci (pri šírení kresťanstva) toľko zla aj nie z Biblie?

Veď predsa Rimania a ich pohanské náboženstvo bolo mierumilovné, mali dobre prepracované spravodlivé právo a vždy boli nábožensky tolerantní. (Pohanské náboženstvá sú v samom základe veľmi tolerantné). Jediné náboženstvo, ktoré bolo obmedzované bolo židovstvo. Rimania mali logicky strach zo židov, veď verili v akéhosi satanského, násilného boha, ktorý sa volal Jahve. Násilnosti, ktoré sa spomínajú v Biblii, boli Rimanom na veľké pohoršenie. Ich náboženstvo nič také nepoznalo. Rimania sa dívali na židov ako nebezpečných ľudí, ktorých je treba držať na uzde a nie im dávať slobodu. Avšak niekoľko rokov pred narodením Ježiša, nastalo židovské povstanie a veľkodušný a láskavý cisár udelil židom náboženskú slobodu, pod podmienkou ak budú platiť židovskú daň. Iste sa tak cisár rozhodol aj z dôvodu nemalého strachu pred netolerantnými židmi, lebo židia svojimi modlitbami k diablovi menom Jahve, by si mohli na cisára spustiť nejakú čiernu mágiu. A cisár sa toho bál, aby ho nestihlo nejaké nešťastie
Pred rokom 325, nebolo známe nič také ako náboženská netolerancia. Netolerancia bol až nový vynález prevzatý zo Starého zákona

Kliknite sem
ABChttp://1meditacia.wz.sk/cp/Cesta_poznania.html[/
url]
franco # MohaDinu60
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-12-31 15:31:37 5057d10a
v Evropě bude rok 2014 o soběstačnosti a úsporách. Co tak Potravinové farmy z malé zahrádky ? http://www.bydleti.cz/zahrada/rybi-fa
rmy-pro-male-zahrady

john Guest # WixiKita06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 01:18:48 b21488f9
loading...
Pekne zverstvo ty rybi farmy . Ty ryby tam ziji v neprirozene malem prostoru bez prirozeneho zdroje potravy .

To je to same jako kdyz se lidske zvirata zavrou do panelaku .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 05:43:04 53d0513c
zdá sa mi že najviac príspevkou ovšem s najmenšou vypovednou hodnotou tu má neúnavný kecálek
lojzazpribrami
svojim trolovaním už predstihuje aj pandemonia

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 11:02:57 4df7e017
Zdá sa, že teba zas v základných gramatických chybách ešte stále predstihuje neúnavný košický čestný geriater.

:-DDD
BranoZaviraSamo # SureDope64
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-02 11:31:00 d4254112
Conte di savoya,--Problém nieje v tom,že ľudstvo je rozmaznané.ľudstvu tú slobodu vzali v 89. roku!ľudstvo nikdy len tak samo od seba navyšlo do ulíc.Vždy ich niekto sfanatizoval.ľudstvo dobre vie,že EÚ ho zhodila na kolená.Že dlhy narobili socialistickí politíci?Ešteže je na koho sa vyhovoriť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 12:01:26 4e636401
Zalezi na tom branko, co povazujes za "vysokou vypovedni hodnotu" ?

Jelikoz vzhledem k vulgarismum a osocovanim, ktere zde od tebe ctu, a povetsine naproste absenci jakychkoli argumentu, natoz jeste logickych...) soudim ze sis u tohoto pojmu jen invertoval vyznam.

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 17:58:40 53d0513c
ja nazývam veci pravými menami...
lojzuzpribrami by som mohol bez vulgarizmu slušne nazvat penis ...ale v skutocnosti to je vždy len kxkxt..na podstate to nic nemení...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:56:46 4df7e017
:D
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:27:19 53d0513c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   ose
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Martin Daňo, bravo!


Martin Daňo, bravo!
Pozrite si videozáznam z rokovania parlamentného výboru o prerokovaní postupu k podnetu proti poslankyni vládnej strany Smer. Perfektne odhaľuje dianie v zákulisí parlamentu.
Nepoužívejte pojem přerozdělování
Mladí ľudia utekajú pred minimálnou mzdou
Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0313 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo