Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Európsky fond pre strategické investície – škaredá tvár EÚ


Európsky fond pre strategické investície – škaredá tvár EÚ

Richard Sulík vystúpil v pondelok 26. septembra 2016 s prejavom na výbore IMCO (Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa). Témou vystúpenia bola "Implementácia Európskeho fondu pre strategické investície". Predseda SaS vo svojom prejave na konkrétnych príkladoch ilustroval dôvody, prečo a v čom Európsky fond pre strategické

investície zlyháva. Tzv. Junckerov balík, teda Európsky fond pre strategické investície (EFSI) sa totiž podľa Európskej investičnej banky zameriava na podporu investícií tam, kde zlyháva trh v ich podpore s vyšším rizikovým profilom. Pravdou je však presný opak. Európsky fond pre strategické investície sa pokúša o nemožné. Doslovný prepis z vystúpenia Richarda Sulíka je k dispozícii pod videom.


Európsky fond pre strategické investície Prepis z vystúpenia Richarda Sulíka

Ďakujem veľmi pekne, no tento Junckerov investičný fond, to je taká tá škaredá tvár Európskej únie. Je to vec, ktorá je úplne zbytočná, ktorá rozhoduje o investíciách, ktoré by nikdy neboli vznikli. Európska investičná banka tvrdí, že EFSI sa zameriava na podporu investícií tam, kde zlyháva trh. Trh možno zlyháva v hlavách európskych úradníkov, ale v skutočnosti, ak nejaká investícia nevznikne, tak to v žiadnom prípade nie je zlyhanie trhu, naopak, to je fungovanie trhu. Dovoľte mi uviesť Vám jeden príklad.

Vo Francúzsku z tohto fondu bolo zainvestovaných 55 miliónov EUR na výstavbu novej mliekarne. Celá Európa má prebytky mlieka. No, ktorý súdny a rozumný človek, s výnimkou európskych úradníkov, by rozhodol o investícii do mliekarne v Európe v roku 2016. Toto je skrátka postavené na hlavu. Tak isto sú z tohto fondy, fondu podporované veterné elektrárne, pričom v Európe máme prebytok prúdu. Aký zmysel má stavať elektrárne, keď máme prebytok prúdu.

Navyše v kombinácii s tou nebezpečnou politikou Európskej centrálnej banky, ktorá znížila úroky na 0 %, dnes nie je problém urobiť drvivú väčšinu, respektíve všetky rozumné investície, ktoré budú mať návratnosť a majú primerané riziko. A keď sa bavíme o zlyhaní trhu, tak sú to práve takéto zásahy administratívne, kedy dochádza k zlyhaniam trhu. Junckerov fond totiž berie právo na rozhodovanie z rúk daňových poplatníkov a dáva ich do ruky bruselským byrokratom. Neprekvapuje ma, že pán Juncker, ktorý sa zrejme veľmi rád hra na Boha, chce zvýšiť tento fond ešte na 500 miliárd, ale svet nebude kvôli tomu lepší, investícií nebude kvôli tomu viac. Akurát budeme verejnými investíciami vytláčať tie súkromné a na daňovníkov prenášame stále viac a viac rizika.

No a na záver mi dovoľte teda iba jedno číslo. Dočítal som sa, že 115 miliárd EUR bolo preinvestovaných a je tu, sú tu snahy vysvetliť európskej verejnosti, aké je to strašne úspešné, že vzniklo 100 tisíc pracovných miest. To je 1 milión EUR na jedno pracovné miesto. To je mzda na 30 rokov. Toto predsa nemôže byť úspech. To sú asi najdrahšie pracovné miesta, ktoré kedy vznikli. Veľmi pekne Vám ďakujem za pozornosť.



Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2016-10-014
-
 45%  ( 1 people voted )
+
Má pravdu v tom čo tvrdí pán Sulík ale:

Viem si predstaviť dve riešenia:

1. Nech nás toľko nedoja. To by nám spravodlivo pomohlo všetkým lebo však tie peniaze zobrali nám čiže by nám ich mali aj vrátiť. Lepšie ako ich míňať na sprostosti.

2. Ak teda ich odmietajú vrátiť tak ich treba použiť nejako koncepčne.
- Buď mega projekty do infraštruktúry - Metro v Bratislave, diaľnice na Slovensku ....
- Alebo napríklad máme koncepciu aut na elektrinu tak za tie prachy to môžeme zrealizovať celé:
- Masívne investovať do vývoja lacných batérií
- Všade postaviť nabíjačky ale všade
- Postaviť elektrárne a prispôsobiť sieť aby bola schopná tu elektrickú ekonomiku utiahnuť
- Prípadne natlačiť tie peniaze do výskumu toľko peňazí by v momente stačilo na vyriešenie x problémov. Keby sa dostali všetky do vedy tak to by bolo nepredstaviteľné ako rýchlo by nové riešenia a vynálezy uzreli svetlo sveta a tieto mozgy by potom ťahali celú spoločnosť.

Kolobot # JebeDene87
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-10-01 21:13:31 59ad9d35
Risulo, ty si ako zid kritizujuci vyhladzujuci koncentracnny tabor, do ktoreho sa sam dobrovolne prihlasil...

Normalny clovek by do takeho tabora dobrovolne nikdy nevstupil, alebo ak by ho tam uz bol niekto nasilu strcil, tak by sa z neho vsemozne pokusal uctiect, ale ty nie, ty budes ako ten zid radsej cely cas kritizovat nizku koncentraciu plynu v plynovych komorach, prilis chladne spalovacie pece, nevyhovujuce ubytovanie atd., ale ani za toho boha by si ten koncentrak nedovolil zrusit, ani ak by si v nom nakoniec musel ostat sediet sam, lebo 15 000 eur/mes, je 15 000 eur/mes... Co je mozne ocakavat od takeho bezcharakterneho hajzla ako ty, co je mozne s nim urobit, aby uz prestal otravovat...? Asi uz ostava len smarit ho do pece, nech tam ukazuje svoj zapal... :-DDD


investor # VytyQire80
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-10-02 11:57:52 2f5868db
Neverím, že existuje taká úbohosť v EU , aby musel prísť maestro SULÍK .".najsamlepší" europoslanec ..a poukázal na nedostatky, ktoré tu prezentuje. Taká NÁVRATNOSŤ INVESTÍCIÍ je "terminus technikum" známi aj stredoškolákom .. s ekon. vzdelaním.,aj so súvislosťami....A tá ... teplá voda..a ten ... separovaný zber..a s plnej riti sa dobre serie...to sú merita vecí...obsiahnuté v príspevku...prrrrrd.
klopi # KyvoWavo40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-10-02 13:38:01 58d4289b
Na tomto nie je nic prekvapujuce, vsetko v EU sa deje pod zastitou "dobra". Je to len o rozkradani o nicom inom. Musite to pekne zabalit a splachnut nam ukradnute peniaze.
A nadavat Sulikovy za to ze tam siel a vravi im pravdu, to ste pekny chudaci. Si uvedomte ze aj kym GB odisla EU tak tam museli mat niekoho kto im vravel pravdu. Keby tu hulakal na hrade alebo v parlamente tak ho nikto uz davno nevnima.
Je to jediny nas zastupca ktory vravi pravdu aj extremistickym hajzlom co tam sedia. Za to si ho naozaj vazim

MM # SidaSafa91
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-10-03 12:55:09 d94b4912

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:







Podporte nás aj cez BITCOINY



12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0486 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made