Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Európa, spamätaj sa!


Európa, spamätaj sa!

Na konci minulého roku som sa rozhodol pre trochu zmeny a tak som sa vybral do Hongkongu. A keďže ma zaujali správy o najdlhšej vlakovej "rýchlotrati", išiel som z Hongkongu do Pekingu vlakom. Takmer 2300 kilometrov za osem hodín a veru, išiel mi mráz po chrbte. Zdalo sa mi, akoby sa Čína pripravovala na vojnu. Na obchodnú vojnu. Ak sa Európa rýchlo nespamätá, dopadne veľmi zle.

 

Samotný vlak čínskej produkcie idúci 8 hodín trojstovkou je dostatočným dôvodom prehodnotiť názor, že Čína je v stave akurát tak šiť tričká a vyrábať nejaké odkopírované šmejdy. Čína má medzičasom viac ako 13 tisíc kilometrov rýchlotratí, na ktorých denne premáva 2400 vlakov. To je silný faktor pre mobilitu pracovnej sily. Avšak skutočný problém je pohľad z okna takého rýchlovlaku, ktorý sa ženie nejakou neznámou čínskou provinciou. Rozostavané výrobné haly striedajú rozostavané bytovky a tie zas striedajú rozostavané diaľnice. Prikladám jedno minútové video, vedeli by ich byť hodiny.

Pohľad na rozostavanú Čínu je pohľadom na krajinu, ktorá sa pripravuje na hospodársku mobilizáciu. Čína sa skutočne modernizuje, a to tempom, aké si my v Európe nedokážeme predstaviť. Milióny nových bytov zabezpečia bývanie pre pracovnú silu, tisíce nových fabrík pracovné miesta a už spomenutý rýchlovlak a diaľnice mobilitu. Zatiaľ čo Európa rieši množstvo vody v záchodových splachovačoch, v Číne vyrastajú svetové koncerny. Dnes ešte u nás málo známe firmy ako Huawei (telekomunikácie, 150 tisíc zamestnancov), Haier (biela technika, 80 tisíc zamestnancov), BYD (akumulátory, 150 tisíc zamestnancov), SANY (stavebné stroje, 60 tisíc zamestnancov) a mnoho ďalších, zvyšujú svoje podiely na svetových trhoch. Robia miliardové obraty a slušné zisky, a to už dávno nie len kopírovaním.

Čína si síce hovorí, že je komunistická, no v skutočnosti má slobodu podnikania na vyššej úrovni ako v Európe. Francúzsko zavádza 75 percentnú daň pre tých odvážlivcov, ktorí si dovolili byť úspešnejší ako ostatní a za rok zarábajú viac ako jeden milión euro, Čína dane znižuje. Európa rieši hlúposti ako napríklad či na fľaši s pitnou vodou smie byť uvedené, že voda slúži na dehydratáciu (nesmie) a aký maximálny výkon smie mať vysávač (1600 Wattov). Čína zatiaľ otvára obrovské priemyselné zóny so špeciálnym režimom.

Áno, ako každá krajina má aj Čína svoje špecifické problémy. Kvalita vzduchu či vody aj kvalita potravín je nízka, ale to európskym a americkým spotrebiteľom nijak nebráni kupovať čínske produkty. No späť k Európe. Hlavným problémom EÚ je, že sa oveľa viac koncentruje na prerozdelenie bohatstva ako na jeho tvorbu. Páni z Bruselu si myslia, že bohatstvo padne z neba a ich úlohou je zabezpečiť, aby všetci mali rovnako bez ohľadu na to, kto koľko vytvoril. Nemecko je kritizované za to, že veľa exportuje, požaduje sa, aby Rumuni a Bulhari mali nárok na sociálne dávky v Anglicku a za vklady budeme čoskoro ručiť všetci spoločne. Aby toho nebolo dosť, silnejú aj snahy o harmonizáciu daňových základov a daňových sadzieb. K tomu všetkému zveríme predsedníctvo Únie Grécku. Tomu Grécku, ktoré za posledných 180 rokov päť krát skrachovalo a ktorého politici presvedčivo dokázali, že nie sú schopní riadiť krajinu s 11 miliónmi obyvateľov.

Tak týmto gréckym politikom necháme viesť predsedníctvo Únie. Áno, viem, to predsedníctvo je aj tak len divadielko, akési pódium na sebaprezentáciu za milióny eur, a preto treba celé predsedníctvo zrušiť (veď máme van Rompuya ). Ale ako signál do sveta je to teda mimoriadne zlé. Tento socializmus jedného dňa Európu zabije. Takto sa totiž fungovať nedá, čo dokazuje aj skutočnosť, že štáty EÚ sa stále viac a viac zadlžujú. Jediné, čo ešte chvíľu pomáha, je neobmedzený prísľub Európskej centrálnej banky skúpiť všetky dlhopisy zadlžených štátov eurozóny. Avšak deň, kedy skončí sila tohto prísľubu, sa nezadržateľne blíži. Ak chce Európska únia prežiť, bude musieť výrazne zlepšiť podmienky pre podnikanie. Neexistuje žiaden rozumný dôvod, aby zamestnanec nemohol, ak chce, pracovať dlhšie ako 48 hodín týždenne. Rovnako je zbytočných až škodlivých aj množstvo prvkov sociálnej ochrany, environmentálnej ochrany, či bezpečnosti pri práci. Tým nechcem povedať, že všetko treba zrušiť, že ochrana životného prostredia je zbytočná. Nie je, ale všetko sa dá prehnať. A jednoznačne treba zastaviť to regulačné šialenstvo, ktorým tisíce bruselských úradníkov imitujú pracovnú aktivitu.

O tom budú európske voľby 24. mája tohoto roku a preto ešte nikdy neboli eurovoľby tak dôležité. Socialisti totiž dokázali, že hospodáriť nevedia, Európa pod ich vedením upadá. Zatiaľ čo sa snažia predať ako úspech rast HDP o 0,5%, v Číne sú nespokojní s rastom 7,7%. Možno budeme veľmi prekvapení, jako bude vyzerať zloženie europarlamentu po 24. máji. Existuje totiž reálna šanca, že sa aspoň v europarlamente podarí eurohujerov zastaviť.

Ak chce EÚ prežiť, musí sa spamätať a začať s odvážnymi reformami.

Autor: R. Sullík (pre Bllogoviisko.sk)Author: pr # GelyKify81
Svet2014-01-3037
-
 52% ( 15 people voted )
+
Už len odborné stanovisko "nážho" ..kanadského..znalca Čínskych realií ..a EU - parlament bude zvolený--podľa predstáv šéfa SaS.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-30 15:23:26 58d4289b
však Európa má veľa podnikateľov, pustiť ich do priamej konkurencie s čínanmi a lepší nech vyhrá...socializmus chráni európskych podnikatelov, inak by ich tí čínsky už dávno rozprášili..
...veľké čínske nadnárodné stavebné spoločnosti by dokázali celú europu omotať dialnicami za zlomok ceny, ale socialistický zväz europskych podnikateľov im to jednoducho neumožní...

tibir # TigaSebu46
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-01-30 15:27:54 5b941a86
Celí zípadní civilizícia je za vodou, v stave okdiaš nieto návratu. Typické syndrómy pádu veľkej ríše sú tu-presne ako pred pádom Ríma:
1. záplava cudzincov, inflácia občianstva
2.Lúza chce od štátu akurát chlieb a hry a podľa toho volí
3. Štátny monopol na peniaze, ŕadné peňazokazectvo a inflácia
4. Bezhraničná korupcia a vláda v rukách boháčov
5. Nepredstaviteľná byrokracia, všadeprítomná kontrola, revízori kontroloórov a kontrolóri revízorov pretože nikomu sa nedá veriť
6. Barbari na hraniciach čakajúci na zaváhanie

v USA je ešte šanca, tam ešte existuje reálna opozícia vôči tomuto korporatívnefašistickému systému, Európa je za vodou a do 50 rokov prestane existovať (v tej podobe ktorú poznáme).

General Guderian # TyroMury04
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-01-30 15:42:15 55e545e3
Riško stále si nepochopil,že tu nejde o žiadny socializmus a prerozdeľovanie aby všetci mali rovnako ale o kapitalilizáciu ziskov a socialilizáciu strát pre veľké korporácie a najväčšie banky cez centralizované riadenie ekonomiky a spoločnosti.

Len Blb # DogeLoko10
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-01-30 16:06:07 5cf5c5b4
Morální hazard a run na Northern Rock
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-01-30 16:13:39 4e6279c1
Ano, s autorom uplne suhlasim az na to, ze cinsky komunisti tazia z toho ze cina je stat ktory nema so socialnym zaistenim nic spolocne. Tu si ludia platie vsetko zo svojho vacku pocnuct zdravotnym zaistenim konciac vzdelanim. Dnes ten system podporuje vnutorne podnikanie, lebo ako autor povedal je tu vecsia sloboda v podnikani ako v Europe, lebo su velmi nizke dane pre ludi ktory podnikaju v Cine. Cinsky komunisti ziju z milionov otrokov ktory otrocia pre zapadnoeuropskych a ameriskych kapitalistov.
Kazdy je tak silny a slobodny v akej vyske je odkazany na niekoho ineho a Cina je uplne zavisla a odkazana na vyvoze. Americania nie su odkazany na Cinu a nikom na tomto svete, lebo zo dna na den zmenia vyrobu a dovoz z Ciny na dovoz z Juznej Ameriky. A peniazmi ktore neprezrali ako si prezrali Europsky socialisti, ale investovali do zbrojneho arzenalu si dnes a v nasledujucich sto rokoch mozu vydupat na svete co chcu a uznaju za vhodne ci sa to krtkovi klopimu paci, alebo nepaci.
tibit, ak by Cinania mali dat robotnikovi to co dostane europsky robotnik tak by nespravili ani prd. Cinske firmi by lahko spravili z celej Europi jednu dialnicu, len to by museli na tej dialnici robit cinsky otroci za 150 dolarov ako robia v Cine.
Europu zachrani len presne taky system ako je v Cine a to vazeny na tom elita tvrdo pracuje. Lepsieho bachara a vecsi otrocky system ako je komunizmus nemate a ak sa nespametate za par rokov ste v srackach az po usi. V Amerike ludia maju aspon jednu sancu zomriet so zbranou v ruke na ochranu svojich ludskych prav. V Europe preziju len taky ako je klopi ta jeho duta hlava ho nepusti aby sa utopil v srackach a charakter inteligent-zvina mu otvori dvere medzi komunisticku elitu, kde po chrptoch inych sa bude skriabat hore, lebo cestnostou a pracovitostou na to nema.
Tod vso vazeny, porucam sa, vase otvoreneoci.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 43% ( 11 people voted )
+
2014-01-30 16:42:25 1834e06a
loading...
Čert ber fakt, že článok napísal R. Sulík, či by ho napísal niekto iný - napísal pravdu.
Európske aj národné parlamenty produkujú stovky predpisov, nariadení a zákazov. Deň čo deň nám uberajú každým ďalším predpisom zrnko po zrnku z podnikateľskej aj osobnej slobody. Vnucujú nám svoje videnie sveta (od vnímania LGBTI až po výchovu detí), doma musíme do svojich zákonov zapracovať každú eu-blbosť pod hrozbou sankcií a eu-fondy slúžia predovšetkým na zaviazanie si vlád dlhom a ich následné vydieranie (ak nezahlasujete správne, viacej nič nedostanete), nie na ozajstný rozvoj krajín. Upevňovanie moci, zaistenie beztrestnosti a doživotná renta sú jediné ozajstné záujmy eu-parlamentníkov, čoho dôkazom je ich bezmocnosť riešiť skutočné problémy Európy ako celku, ale aj (len) jednotlivých krajín. Z moci samým sebe danej prerozdeľujú veľkú kopu na menšie a jednotlivé servilné vlády sa podlizujú, aby sa im ušiel väčší kúsok. Celý eu-parlament slúži skrytej moci veľkých bánk a svetových korporácií tak, ako ona potrebuje a diktuje (mať rozoštvaných občanov zoskupených do rôznych malých záujmových skupín, zalepiť im oči korporátnymi sračkami a škandálmi, príp. seriálmi, len aby si nevšimli, že sú pre nich IBA ľudské zdroje - nie ľudia).
To porovnanie s Čínou je dobré. Či je alebo nie je objektívne/subjektívne, vôbec nie je dôležité. Dobre popisuje/definuje hlavné problémy EU a to bolo hlavným cieľom. Môžem konštatovať - cieľ splnený.

Luko # LidySesy00
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-01-30 16:43:51 c3a87f42
General Guderian, sorry si ale riadne naivný hlupák, keď ešte dokážeš tvrdiť takú stupiditu, že v USA existuje opozícia voči korporátnofašistickému systému, keď ten KFS tam sídli a odtiaľ ovláda EU.

Len Blb # DogeLoko10
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-01-30 16:45:41 5cf5c5b4
otvorenaprdel

ty si kreten, az se hory zelenaju ......

la defense # XyxiCyqy26
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-30 16:45:52 53d0513c
ten Sulík je ešte sprostejší, ako vyzerá.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 16:52:08 57c5a734
Náš veľactení bezdomovec s mercedesom vypúlené očo Kanadské zabúdaš nato že v Južnej Amerike a v Afrike sú varení pečení nie tvoji milovaní Yenkyovia ale Čínsky komunisti, takže JuEsEj má vážni problém, ktorý už nemá riešenie(na ktorý už USA nemá silu ) :DDDDDDDD

A k tomu úlisnému ekonomickému Jehovistovi čo sa podobá na časť cicini s brejlami, tak ten nemá šajnu ktorá bije, problém USA a EU sú bankstri, vlastníci korporácii a s nimi previazaní politici a vysokopostavení úradníci, časť problému je ten ako v tom zábavnom videjku čo som sem dal a druhá časť v sionistoch čo okradli USA o 11,8 trilióna dolárov, v Číne by už utekali k múru a ratatata a bolo by po zlodejoch, podvodníkoch a vrahoch!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-01-30 17:07:52 4e6279c1
Nízko hodnotený príspevok


otvoreneoci # VymoVupu87
-
 32% ( 9 people voted )
+
2014-01-30 17:15:36 1834e06a
očný emigrant ?
"A peniazmi ktore neprezrali ako si prezrali Europsky socialisti, ale investovali do zbrojneho arzenalu si dnes a v nasledujucich sto rokoch mozu vydupat na svete co chcu a uznaju za vhodne.."
Vážne ? Sranda je, že zo Sýrie museli utiecť a nemohli uplatniť ani humanitárne bombardovanie, lebo ich rakety a neviditeľné lietadlá dokázal NIEKTO zostreliť a Putin im ešte ponúkol riešenie, aby nestratili tvár..Pravda je taká, že amíci su s USD v sračkách, FED musí nakupovať dlh, aby nekrachli, lebo Čína a ostatné štáty obmedzujú nákupy ich dlhopisov.Čo sa týka zbrojného arzenálu, tak áno je stále vysoký, ale musia vyhrať III. svetovú vojnu, aby sa dostali zo sračiek a myslíš si, že Rusov len tak ľahko porazia ?..)

Vidím, že si sa nezmenil a stále lížeš zadnicu amíkom, pričom severské krajiny Európy ako Fínsko a Švédsko sú menej v sračkáých ako zrovna neoliberálne amíkovo, kde platí len privatizácia zisku pre elitu a socializácia strát pre ostatných, som zvedavý, keď raz vážne ochorieš, či budeš mať na zdravotné náklady, alebo si hodíš mašľu..)) vieš, osobne poznám Slovákov s americkým občianstvom, ktorí utekajú operovať aj do SR, lebo nemajú dosť peňazí, aby si to zaplatili v tvojom požehnanom amíkove, odrazu si na Slovensko spomenú..)

michal # RabyFaso02
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-01-30 17:50:51 b2292b96
A sme skoro všetci na kolenách..."Náš Kanaďan "-- odrodili --sa robehol v tvorbe myšlienok a koncepcií presahujúce myslenie bežného...zaostalca . Ale čo už.. aspoň netreba hľadať iného ,tento aj tak už toho veľa nenamúti a ako odstrašujúci "dehonostovateľ" je dostatočne prečítaný.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 18:04:42 58d4289b
pan autor plne suhlasim s tym ako sa Cina rozvija al ked ja som tam videl aj podstatne ubohejsie casti krajiny, ale jedna otazka mi vrta v hlave - komu sa bude cela ta produkcia z Ciny predavat? Kto to vsetko kupi? Inac to bude naozaj iba socik so spustou vyrobenych veci na sklade. A dokedy?
milo # VabeWoqu84
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-01-30 18:54:22 52145364
milo :
Čína musí zvýšiť výdavky obyvateľov na spotrebu. To sa dá dosiahnuť len politikou zvyšovania miezd, to predraží cenu práce a ich konkurencieschopnosť pre export tovarov s malou pridanou hodnotou, takže sa koncerny budú presúvať do ešte lacnejších oblastí...V Číne je aj vysoká realitná bublina a tieňové hospodárstvo...Ani Čína nemá rozhodne všetko ružové, ale na rozdiel od amíkov nie je pred krachom svojej meny a hospodárstva...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 18:58:51 b2292b96
Sulík plánovač, neplánuj životy druhých, aj keby náhodou čína stúpla, to znamená že Európa dopadne veľmi zle? Čo si v škôlke? Ak by Číňan zbohatol, tak menej bohatý od neho sa má odstreliť? Aká vojna prebieha? Niekto sa snaží zarábať, iný nie, taký postoj sa nazýva sloboda, len mindrák sa potrebuje porovnávať s Číňanmi a strašiť hrôzami. Tak by boli bohatšími, rozumiem, ty si si naplánoval, že nesmú, a už si našiel vinníka čínskeho vzostupu, nie lenivosť, pohodlnosť, neskromnosť, etatizmus, ale práve eú.
Súdruh Sulík chce, aby eú prežila a už navrhol plán, zlepšiť podmienky pre podnikanie, nasledujte jeho päťročnicu a nastane rozkvet, ale na dôležitom veria skôr iným dogmám. Slobodný človek plánuje jedine svoje kroky, aby on, ak by napríklad chcel, zbohatol, ale náboženské poučky propagandisti guruovia nemajú ako dokázať, lebo sami nepodnikajú, ale radia, ako by sa malo hospodárstvo vyvíjať, podľa ich poučiek.
Etatista Sulík, aká čínska produkcia? Jedná sa o súkromné, alebo štátne podniky, takže podniková produkcia. Neotravuj s kolektivizmom, aj keď si súdruh. Nejde o anonymný čínsky tovar, ale o podnikovú značku. Za výrobkami stoja konkrétni ľudia a oni majú tváre a mená.
slušné zisky, nie len kopírovaním–pretože iné podniky nič nekopírujú a ich výrobky pracujú na iných, jedinečných enginoch, ničím nekompatibilných s podobnými výrobkami u konkurencie, všakže. Mindráci, čo nedokážu súťažiť s novými podnikmi ich obviňujú z kopírovania, lebo sa im strácajú zisky.
Sulík sa zaľúbil do boľševických čínskych plánovačov, čo nie sú spokojní, ani so zvýšením HDP o 7,7 %. S čím budú, keď ich diabol prinúti zaútočiť na Rusko?

Lidhja # JojaVime40
-
 40% ( 5 people voted )
+
2014-01-30 19:30:24 b228d02c
tibir–komunistické čínske štátne firmy nie sú socialistické? Nie sú chránené boľševickou stranou? Ak by aj náhodou vlastník firmy so sídlom v Číne chcel stavať diaľnice, tak podstatný je spokojný vodič, nie? podľa teba je dôležité aký ksicht nosí, ty Mongol. Ty tu rozbiehaš rasovú vojnu, môže byť, ale rasoví šikmookí štváči a prošikmookí sú väčšinou bezcenné socky, nie majitelia podnikov, tak neparazituj na diele druhých.
Aj firmy z oblastí mimo číny by mohli stavať železnice v číne, pokiaľ by im ochranársky socializmus dovolil. Rozprášili by ich, pokiaľ by chceli naozaj uspieť, rasovú vojnu v podnikaní vidia len blázni, ktorí podnikateľmi nie sú.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 19:43:08 b228d02c
Len Blb:
TEA party je frakciou republikánov v USA a Ron Paul bol kandidátom za prezidenta v USA. Ich volebný program je:
1. zrušiť zákon o štátnej valute a zaviesť konkurenciu v menách
2 Zrušiť FED ako súkromnú banku s monopolom na emisiu peňazí
3. Zrušiť daň z príjmu
4. Vystúpiť z NATO a zrušiť všetky americké základne vo svete
Ak chceš viac, googluj. A ešte mi povedz koľko je v Európe takýchto strán. :D
(Rozdiel medzin pravicou a ľavicou v EU je taký ako medzi kokakolou a pepsikolou)

General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 19:50:44 55e545e3
Guderian–aký pád Ríma? Presunulo sa hlavné mesto, vytvorilo sa viac stredísk, to je ten pád? Dobytie území pod Rím je rozmach Ríma? Pád hlavného mesta je len úpadok jedného mesta, aj keď rôzni „proroci“ v ňom vidia nadrozmernú tragédiu.
Západná civilizácia nie je ani civilizácia, ani jediná, koľko ľudí, toľko civilizácií, nijaké totalitné nariadenie o nanútenej jednote neplatí. Len súdruhovia by chceli každého človeka dokopať do jedinej možnej „civilizácie“, aby ju zachránil.
1. neboli cudzinci, boli doma, hrdlorezovia s velením v Ríme ich územie ulúpili. Rím je cudzinec, ukradnúť územie a nedovoliť im občianstvo, ty smoklíš za koncom antichristovských tyranov?
4. vládu by mali prevziať usmoklenci grupujúci sa na internete, lenivé socky a triedni bojovníci?
6. komunistické heslá o revanšistoch za hranicami, proti ktorým treba byť zomknutý a odovzdať moc silným ochrancom, ktorí sa postarajú o bezpečnosť. Ostnaté drôty a strieľne. Len barbar môže pokladať ľudí na území, ktoré chce podrobiť Rím za barbarov, dnes by ich nazvali nepriateľmi demokracie, používateľmi chemických zbraní proti bezbranným občanom.
USA má šancu? Je prirodzené, že najusilovnejší sú najbohatší, a neúspešní závistlivci ich v nenávisti ohovárajú a nazývajú korporátofašistami, aby u nevedkov z nich vykreslili ľudožrútov, jednak čo je na majetkovej nerovnosti nekalé, okrem toho, že patríš medzi žobrotu? Opozícia voči bohatým možno má šancu v USA uspieť, ale je to len buričstvo nespokojnej spodiny, čo v biznise neuspeli, a preto by chceli politicky dorásť s podporou nahnevanej lúzy. Židoboľševici pod iným názvom.

Lidhja # JojaVime40
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-01-30 20:06:09 b228d02c
Len Blb–kapitalizácia ziskov nenásytných rúk sedliakov večne nespokojných s výčinmi počasia, s nízkym dotovaním výpalným, kapitalizácia ziskov odškodnenia vkladateľov do bánk všetkými občanmi, kapitalizácia ziskov regulovaním cestovného, kapitalizácia ziskov športových klubov.
Prestaň omieľať lživú propagandu a uveď príklady korporácií a bánk, ktoré získali výhody, ale USA riešeniami ma nezaťažuj. V plutokratických etatistických USA je iná situácia a ak u nich sa niekedy tvoje poučky uplatnili, tak ojedinele, a ak v USA, tak to neznamená, že aj inde a stále a všade a na úkor takých ako si ty.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 20:14:49 b228d02c
Silberstein–by mala zločinecká čínska vláda poslať k múru seba, nie iba pristihnutých tajtrlíkov, ktorí nenašli tútora.
Banky sú TVOJ problém, lebo nepatríš k ich vlastníkom, vybral si si nesprávnu oblasť povolania.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 20:20:19 b228d02c
Luko–predpisy, zákazy sú znaky etatizmu, neviem či odmietaš úplne všetky, alebo si len vyberáš, ale tebe prekážajú buzeranti, akoby títo úchyláci získali nadpráva, ale to nie je pravda, a už vôbec to nesúvisí s eú. Francúzsky zákon je iba ich vec, neznamená že platí pre celý svet. Ak ty nariekaš kvôli tomu, že ti vraj berú slobodu, prečo ty hľadíš na tepľošov rovnako, a ich „slobodu“ im nedovolíš. Fondy eú by išli na rozvoj, pokiaľ by sa ich chopili šikovní ľudia, aké následné vydieranie, ľudia sú neschopní vytvoriť projekty, skôr myslia na vlastný prospech.
Skrytej moci veľkých bánk a svetových korporácií? Je úplne nepodstatné kto má moc v etatizme, ale prečo by mali vládnuť nespokojníci? Sami pokašľali vlastný život, ako by mohli oni riadiť aj iných. Banky môžu mať politickú moc, ale aj tak nemajú, jedná sa o bájku, pretože boháč neznamená, že niekomu rozkazuje mimo rámec svojho podnikania. Nanajvýš istý podnikateľ by mohol zalobovať za zákazku, alebo získať výhody výlučne pre seba, tým získať výsady oproti iným, čo je na tom, ak sú iní podnikatelia leniví, tak prednosť má on. V etatizme sa ináč nedá, pokiaľ nezačne úplne ignorovať zákony.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 20:41:56 b228d02c
Michal, americania maju pripraveny plan na pedesiat rokov dopredu a v tom plane nemaju naplanovanu ziadnu vojnu s Cinou, lebo dnes Cinu ovladaju ako Hurvinka na spagatoch. Rusi v Cine nemaju ziaden vpliv a kazdy co nie je trochu sprosty tak tomu rozumie. Na druhej strane cina je v presne takej istej pozici ako bola Jugoslavia a ZSSR, ktore sa za jednu noc rozpadli. To iste caka Cinu, len si musi splnit svoju historicku povinnost, ktoru jej udelila svetova elita. To znamena, ze v jeden krasny den napadnu Rusko a pri najlepsom sa zastavia na Urale, alebo prevalcuju slovanske narody az po Nitru. Tuto hrozbu nevidi len hlupak ze oni budu tvorcami a zalarnikmi NWO, ten je uz pred dverami a slovensky krtkovia este tlieskaju, comu sa ja vobec nedivym lebo su slepi, Slovaci su presne taky akych ich elite chce mat, zdrzim sa detailov lebo ma tu obvinia z odrodilstva. Len hlupak nedokaze odhadnut co sa chysta a tento svet neminie, lebo Rusko bez Sibyri je velka nula a tu im coskoro Cinania vezmu, lebo aj tak tam ziadny Rusi nebyvaju, lebo je to zaludnene mongoloidmi a tych par slovanov polahky vyvrazdia. Teste sa sudruzi a potom si spomente na moje slova. Cina uz raz dokazala, ze je pripravena zacat vojnu s Ruskom kedy kolvek, len nech elita da pokyn.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-01-30 20:43:26 1834e06a
Lidhja......ty si ale riadny úd :-))

len Blb # TaqiXeno45
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 20:45:46 5cf5c5b4
Otvoreneoci
Presne tak americania maju pripraveny plan na pedesiat rokov dopredu a Cinu ovladaju ako Hurvinka na spagatoch, najprv vezmu rusku Sibir , potom napadnu Rusko a prevalcuju slovanske narody az po Nitru hned ako da americka elita pokyn a po tejto historiskej povinnosti ciny sa cina total rozpadne. :-))

Daj pozor na seba a maj sa..


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 21:15:18 b2284882
Dianie v Číne -opísané -Sulíkom je zaujímavé a pri hlbšom oboznámení sa s konkrétnosťami , aj poučné ! Treba však vidieť v jeho podaní cieľ ktorý tým sleduje a to nie je obdiv Čínskej reality , ale je to "predvolebná kampaň " pred blížiacími sa voľbami do EU-parlamentu! Jazykovo zdatný- nevýrazní aktéri majú na niekoľko rokov--dlhodobo --vytvorený priestor---požívať výhody takéhoto poslaneckého --Joobu,
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 21:15:48 58d4289b
očný emigrant :
A kde sa ty schováš, keď budeš mať NWO aj v Kanade ?..) Alebo si myslíš, že my to tu schytáme a teba to v Kanade obíde ?..) Inak k vojenskej moci Číny...disponuje len počtom vojakov, technicky, zbraňovým systémami za Ruskom stále zaostáva, a to nepíšem o tajných zbrojných technológiách, ktorými Rusi disponujú. Áno, Čína už raz napadla Rusov, ale po ich vojakoch ostali len gombíky. Rusko vojensky ešte nikto komplet nezničil a neobsadil a myslím, že to tak aj zostane. Dá sa zničiť jedine zvnútra, infiltráciou zradcov, čo pracujú proti národu... Až by Čína napadla Sibír a chcela ho anektovať, myslíš, že by sa Rusko nebránilo ? Mimochodom aj Rusko má vplyv v Číne, nie že nemá žiadny, to je omyl spolupracujú v kdečom..Pokiaľ by amíci plne kontrolovali Čínu, tak by doteraz kupovala masívne US dlhopisy a pomáhala udržať ich pax americana...Čo sa týka tvojej myšlienky, že Čína má byť strážnik NWO, tak áno, také plány sú, ale či ju dokážu tak kontrolovať je otázne....
A prečo nedala tá elita pokyn Číne, aby bojovala na ich strane v konflikte v Sýrií ? Keď už tvrdíš, ako majú Čínu pod palcom...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-30 21:21:37 b2292b96
klopi :
jj, správny postreh..

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-30 21:30:53 b2292b96
misko, Syria nema ziaden vyznam pre USA, len su akoze spojenci Ruska a co takym istym spojencom bol aj Irak a kde je dnes? Irak napadli a rozdupali, lebo ten to ma cim platit, ale Syria nema ziaden vyznam. Amerike nestoji o to aby si tam spinila ruky, do dnes neviem kvoli comu napadli Afgancov, lebo tam nie je ziadnej ropy, asi skutocne kvoli maku.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 21:37:46 1834e06a
Zabudnúť na oslobodenie Číny -od Japoncoch, prejsť od Berlína polsveta a zlikvidovať "zazobanú" Kvantunsku armádu " zahnať do mora"a , že to boli Rusi , to sa nepatrí...Niektoré "teliatka" majú síce vekom poznačené myslenie , no kvalifikovaný názor abstrahuje od nejakých porúch-- myslenia.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 21:42:04 58d4289b
očný emigrant :
Sýria nemá žiadny význam pre USA. OK, to mi stačí...)Ani nezisťuj, prečo napadli Afgáncov..)
Bohužial, nikdy nebudeš relevantný diskutér pre geopolitiku...

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 21:45:09 b2292b96
Lidhja - nečítal som tvoje príspevky, ale viem, že sú to zase samé pičoviny.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-01-30 22:56:54 57c5a734
misko s tebou sa da diskutovat, ked na jednej strane tvrdis ako Cina zlikviduje USA a na druhej strane, ze na Rusov nema. Sprav si poriadok v hlave, vyspi sa z opice a prestan potit (o(otiny, ale tu ste vsetci stejny trpite stejnou chorobou zavist.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 22:59:25 1834e06a
Co to citam od Sulika ?

Uz sa prestal zaoberat s legalizaciou drog a pedofilie ? Jeho hlavnym programom ?

sasz # TusyMyki15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-30 23:32:11 bc79b747
Určite naj..prezentnejšie je porovnávanie známe HOCIKOMU! Aj Sulíkovi! Pribehol --s holou-- urobil si tu VŠ --čistil BA a dnes pobehuje aj v Kitaiíí a furt sa len odkukáva po Nemcoch. Liberáli nemecký ..im je jedno kde sú ---lebo furt súúúúúú!Či tam Či tu! A tento ..."prípad" ... tu podsúva čosi o Číne ktorá len a len vlasným úsilim oproti Anglií ktorá tiež prezentovala --celosvetové pôsobenie počas otváracieho ceremoniálu OH- ako to nakradla . Neviem to stručnejšie.... Ale ak je treba --
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-31 10:58:53 58d4289b
Áno Ja ponci po Hirošíme a Nagasaki vzdali sa USA ale KvantunGská armáda- Japonská v Číne -Mandžusku /cca 1,5 mil..../ sa po niekoľkých rokoch nadštandartného pôsobenia.... a divokého zabíjania /na bodák.. vojačik napichnutý celkovo viac ako 5 milionov aj civilov../A "Rusi" od Berlína ... cca 150km denne .. Japonnčíkov hnali z Mandžuska --aj Americké lode ich zvážali---DOMOV.....Ta nezabúda sa...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-31 13:45:24 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0609 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage