Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Elity sa agresívne zmocňujú svetových vodných zdrojov


Elity sa agresívne zmocňujú svetových vodných zdrojov

Znepokojujúci vývoj ohľadne vody akceleruje po celom svete. Nový "vodní baróni," teda banky z Wall Street, elity a multimilionári skupujú vodu z celého sveta neslýchaným tempom. Známe mega banky a investičné domy ako Goldman Sachs, JP Morgan Chase, Citigroup, UBS, Deutsche Bank, Credit Suisse, Macquarie Bank, Barclays Bank, The Blackstone Group, Allianz, a okrem iných HSBC, konsolidujú sily za účelom kontroly nad vodou.

Bohatí veľkokapitalisti T. Boone Pickens, bývalý prezident George H.W. Bush so svojou rodinou, Li Ka-shing z Hongkongu, Manuel V. Pangilinan a ďalší miliardári z Filipín, ale i inde, skupujú tisícky hektárov zavodnenej pôdy, oblasti s vodno-nosnými vrstvami a jazerami. Ďalej akcie vodných diel a vodohospodárskych spoločností, po celom svete.
Druhým znepokojivým trendom je, že pokiaľ vodní baróni kupujú vodu z celého sveta, vlády rýchlou legislatívou podnikajú kroky obmedzujúce sebestačnosť obyvateľstva. (Dobrým príkladom je zdokumentovaný prípad Gary Harringtona, ktorý bol stíhaný za zbieranie dažďovej vody na vlastnom pozemku v Oregone, a odsúdený na 30 dní väzenia). Ak by došlo k porovnaniu, miliardár T. Boone Pickens smie získať 65 miliárd galónov vody z osem miliónov hektárov skúpených pozemkov, no bežný obyvateľ ako Gary Harrington nesmie zbierať dažďovú vodu z vlastných, zhruba šesťdesiatich hektárov.
Je to zvláštny nový poriadok, kde multimilionári a elitné banky môžu vlastniť vodné náleziská a jazerá, pokiaľ bežný jedinec nesme zbierať dažďovú vodu vo vlastnej záhrade, alebo na súkromných pozemkoch.
Voda je ropou dvadsiateho prvého
storočia,
povedal výkonný riaditeľ chemickej spoločnosti DOW (citácia sa objavila v magazíne The Economist, 21, augusta 2008).
V roku 2008 som napísal článok, "Prečo smú veľké banky skupovať verejný systém vodných rozvodov," v ktorom som ponúkol detaily, ako hlavný informačný prúd, ale aj alternatívne médiá, mali tendenciu zamerať sa na jednotlivé korporácie a super investorov, kupujúcich vodné systémy a práva na vodu. Paradoxne, skutočný príbeh v pozadí je oveľa komplikovanejší. Zastával som vtedy názor, že ide o previazanie globálneho kapitálu. Wall Street, globálne investičné firmy a banky často prekračovali hranice, aby mohli vytvoriť partnerstvá s privátnymi spoločnosťami, gigantickými poisťovňami, s penzijným systémom verejného sektoru a podobne, aby sa mohli rýchlo etablovať vo vodnom sektore, nevykupovať iba práva na vodu a technológiu čističiek, ale aj verejné vodné zdroje a infraštruktúru.
Od roku 2012 vidíme, ako trend globálnej konsolidácie vody elitami, bankami a veľkopodnikateľmi akceleruje. V JP Morgan dokumente skúmajúcom kmeňový kapitál, sa jasne uvádza,
Zdá sa, že Wall Street vie o investičných príležitostiach v infraštruktúre distribúcii vody, v čističkách odpadových vôd...
V skutočnosti sa Wall Street pripravuje zarobiť na uzurpovaní vody v nasledujúcich desaťročiach. Napríklad Goldman Sachs od roku 2006 nahromadil desať miliárd na investície do infraštruktúry, ktoré zahŕňajú vodu. V článku z roku 2008 uvádza New York Times,
Goldman Sachs, Morgan Stanley, Credit Suisse, Kohlberg Kravis Roberts, a Carlyle Group nahromadili (väčšinu len za posledné dva roky) odhadom dvesto päťdesiat miliárd dolárov, na financovanie prívalovej vlny projektov infraštruktúry v USA a v zámorí.
Pod pojmom voda, myslím aj práva na vodu (ťažbu vody zo zeme, odvodňovanie vodno-nosných vrstiev, a riek) vodné telesá na pozemkoch, alebo pod nimi (jazerá, rybníky, prírodné pramene na povrchu, ale aj spodnú vodu) projekty na destiláciu, vodnú purifikáciu, odsoľovanie vody, akékoľvek konštrukcie, projekty a služby blízke k zaobchádzaniu s vodou, obchodný sektor - ako produkciu a predaj fľaškovej vody, transport vody kamiónmi a vodné tankery.
Aktualizáciou môjho článku z 2008 je:
Veľké banky vnímajú vodu ako kritickú
komoditu.
Od roku 2008, sa voda dostala do zajatia prostredníctvom trhových akcií vodného sektoru a bola identifikovaná ako kritická komodita, oveľa vzácnejšia ako ropa.

Privatizovanie vody je nezastaviteľné

Bohužiaľ globálnu privatizáciu vody a vodnej infraštruktúry nemožno zastaviť. Mnohé lokálne legislatívy a vlády štátov trpia nedostatkom príjmov a čelia ťarche rozpočtových obmedzení. Nedokážu znášať náklady údržby a rozvoja vlastných vodných zariadení a infraštruktúry. Akonáhle im budú predstavené ponuky miliónov v hotovosti od Goldman Sachs, JP Morgan Chase, Citigroup, UBS a ďalších elitných bánk, čeliť privatizačným ponukám bude extrémne obtiažne.
Investičné skupiny každého druhu čakali a pripravovali sa na tento moment po celé roky. V poslednom období nahromadili nepredstaviteľné čiastky, ako fondy určené do rozvoja infraštruktúry, za účelom privatizácie vody a absolútne všetkého čo s ňou súvisí po celom svete. Zvrátiť tento privatizačný trend, sa nateraz javí takmer nemožné.
http://www.voxvictims.com/2014 /06/08/elity-sa-agresivne-zmocnuju-sveto vych-vodnych-zdrojov/< /div>

Tentokrát už ide do tuhého. Vláda schválila potajomky za chrbtom občanov zákon o vývoze pitnej vody do zahraničia !

Vláda na svojom stredajšom zasadaní schválila návrh novely Vodného zákona, ktorý povolí aj vývoz vody do zahraničia.
Udialo sa tak napriek hromadnej pripomienke občanov (viac ako 7 tis. Občanov) viď linka:
http://skutocnysnem.sk/list/za stavme-schvalenie-zakona-o-vyvoze-vody-d o-zahranicia
Požiadavky občanov SR na zastavenie vývozu vody do zahraničia zdá sa boli ignorované aj napriek tomu, že novela zákona je podľa odborníkov protiústavná.
Voda nie je tovar, je to životná potreba, je to bohatstvo občanov tohto štátu. Podrobnejšie informácie prinesieme na portáli www. skutocnysnem.sk začiatkom budúceho týždňa.
Návrh zákona pôjde na prerokovanie do parlamentu pravdepodobne v zrýchlenom konaní tak, aby občania tejto krajiny nemohli zareagovať. Je možné, že sa pokúsia schváliť novelu zákona už na teraz prebiehajúcej schôdzi parlamentu.
Aby sa tak neudialo, ani teraz ani v budúcnosti, mobilizácia občanov je nevyhnutná! Prejdime od slov k činom. Ak tak nespravíme, prídeme o náš najväčší majetok, ktorým unikátne zásoby pitnej vody v SR určite sú.
Ak tak nespravíme, pripravíme o tento majetok nielen nás, ale aj naše deti.
Voda je podľa Ústavy majetkom štátu, teda občanov tejto krajiny. Nie je to tovar, pretože prístup k vode je základné ľudské právo umožňujúce prežitie. Je to obrovské bohatstvo občanov, o ktoré po schválení tejto novely môžu prísť.
Týmto spôsobom kontrolu nad Slovenskou pitnou získa pár vyvolených a zveľadia si svoje majetky na úkor nás všetkých. V konečnom dôsledku táto novela môže spôsobiť zdražovanie vody a ohroziť prístup občanov SR k pitnej vode. Keď by sa už malo s vodou obchodovať, mali by z tohto obchodu profitovať občania tejto krajiny a nie pár privilegovaných subjektov, o ktorých rozhodnú skorumpovaní politici.

Prosím občania zmobilizujte sa a pokračujte v podpore petície na vyššie uvedenej linke.

Podrobnosti k schválenému návrhu novely vodného zákona nájdete TU:
http://www.rokovania.sk/Rokova nie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=2 3572


Author: Luko # LidySesy00
Svet2014-06-0914
-
 87% ( 28 people voted )
+
Ano, tato sprava je viac ako hrozostrasna a zial skutocne , je to tak . V podstate v niektorych statoch latinskej ameriky su uz vodne zdroje uplne sprivatizovane a vzhladom k tomu aka je zadlzenost statov EU a vlastne celeho sveta , je to priam katastrofa . Mne to pripada a asi to i tak je ako pasca BANKSTROV TOHTO SVETA... a ludia sa v klude bavia a nevsimaju si , co sa deje . Nuz co si potom zasluzia , len to , co uz je davno predvidane a ohlasene v Biblii. NWO, totalne zotrocenie , oznacenie cipom 666, smrt telom i dusou... a kludne ma mozete povazovat za blazna , ja zas vecsiu cast tuna tohto osadenstva na tzv. ,, dolezite.sk,,.. ked tu citam tu vecsiu cast totalnych tupoclankov a tupokomentarov . No nic , idem racsej od vas ako ten meciarko, ze vraj blbost je chytlava. S Panom Bohom , ide sa do finale , drzte si klobuky , to budu fukoti teraz .
milan # MatoRica16
-
 84% ( 21 people voted )
+
2014-06-09 14:43:46 5324a455
Nejde o zákaz vývozu vody do zahraničia, napriek tomu, že to tak autor čiastočne prezentuje alebo by chcel, aby sme to takto chápali. Sme súčasťou hl. európskeho rozvodia a tak nadbytočná voda, ktorá sa u nás nespotrebuje, aj tak sama odtečie do zahraničia.
Za dôležitejšie pokladám položenie silnejšieho akcentu na štátne vlastníctvo prírodných zdrojov, teda aj nálezísk vody. Máme ich veľa a ak ich za judášsky groš dnes pár predajných a úplatných chamtivcov rozpredá cudzím investorom, dopadne to presne tak ako s bezohľadným pľundrovaním našich lesov (bez ohľadu na LHP), prevodu podstatnej časti poľnohospodárstva do vlastníctva zahraničných firiem (pestovateľstvo aj chovateľstvo), potravinovej závislosti na dovoze či s predajom zdravých (oddlžených) bánk a pod.
Tak, ako mnohé krajiny bohaté na nejaký surovinový zdroj (ropa, plyn, ruda, ...) vylepšuje svoj štátny rozpočet a dokáže pomáhať vlastným občanom lacnejšou energiou, dobrými št. službami a pod., tak zodpovedne a plánovito by sa malo nakladať s našimi vodnými zdrojmi.


Na pripamätanie (už som to tu kedysi pri inej príležitosti písal, teraz sa mi to znovu hodí) uvádzam pár faktov o našom vodnom bohatstve:
Rozvodnica medzi Čiernym a Baltským morom sa nachádza na chrbátniciach týchto geomorfologických celkov: Čergov, Spišsko-Šarišské medzihorie, Levočské vrchy, Kozie chrbty, západná časť Vysokých Tatier. Po Karpatoch prebieha hlavné európske rozvodie medzi Baltským a Čiernym morom. Slovensko predstavuje klenbu z ktorej sa rieky excentricky rozbiehajú. Nevýhodou je, že rieky u nás len pramenia a rýchle odtekajú do susedných štátov.Podzemnými minerálnymi a termálnymi prameňmi patríme medzi najbohatšie krajiny sveta. Máme ich takmer 2000, niektoré sú mohutné vyvieračky, iné vystupujú na povrch nenápadne. Pýchou Slovenska sú aj prírodné jazerá.
Mokrade – biotopy v stojatej vode - močiare, vlhké lúky alebo rašeliniská. Sú to však dôležité lokality slúžiace ako prirodzené čistiarne vôd, rezervoáre zadržiavajúce vodu v krajine, zdroj pitnej a úžitkovej vody i pre rekreačné a turistické aktivity. Jedenásť našich mokradí je zapísaných v Ramsarskom zozname medzinárodného významu.
Slovensko je hneď po Rakúsku druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody. Náš Žitný ostrov predstavuje najväčšiu prirodzenú zásobáreň podzemnej vody v strednej Európe a dokázal by zásobovať pitnou vodou viac ako 13,5 mil. obyvateľov.
Dunaj po prechode Devínskou bránou vytvoril tzv. vnútrozemskú deltu, ktorá je niečím podobná delte pri vstupe rieky do mora. V mladých štvrtohorách tu rieka akumulovala veľké hrúbky štrkov, ktoré tvoria obrovskú nádrž podzemných vôd. Začína sa v Bratislave, kde sú štrky do hĺbky desať až dvadsať metrov. Pri Čunove už majú hĺbku sto metrov, pri Gabčíkove 350, podľa niektorých údajov až 500 metrov. K Štúrovu sa to zmenšuje. Pórový priestor štrkov je všade vyplnený podzemnou vodou.
Väčšina územia Slovenska má zdroje podzemných vôd. Vodohospodári hovoria, že sme strecha Európy. Okrem Dunaja, prípadne Tisy, Latorice a Uhu, ktoré k nám pritekajú, od nás všetka voda odchádza. Okrem zásob na Žitnom ostrove máme obrovské množstvá kvalitnej podzemnej vody vo vápencoch a dolomitoch v celom oblúku Karpát. Vezmite si napríklad Muránsku planinu, ktorá je z vápencov. V nich sú priestory na akumulovanie vody v krasových útvaroch a puklinách. Odtiaľ vytekajú za sekundu stovky litrov vody a ich zásoby sa stále obnovujú zo zrážok. Slovensko má z tohto pohľadu výnimočnú polohu.


Je však otázne, či naši moci a majetku chtiví vládni a parlamentní činitelia nepodľahnú pokušeniu a radšej nezapredajú svojich občanov spolu s vlastnou dušou vidine zlata.

Luko # LidySesy00
-
 85% ( 31 people voted )
+
2014-06-09 15:01:36 c3a87f42
Luko, velka vdaka za informacie , ... toz , Slovensko je krajna buducnosti ked sa sudom veskera ohavnost ludi , z tejto zeme odstrani...
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-09 15:35:49 5324a455
Luko, pozrel som si to uznesenie, čiže oni odstupujú od sľubu "B.5", čiže Ministerstvo financií SR sa vzdáva možnosti regulácie cien vody. Otázka je, čo tým chcú dosiahnuť? Vyššie ceny a ešte viac priškrtiť našu ekonomiku? Asi je to cenová politika EÚ. A naši politici rovnako ako všetci politici v Európe sú poskokovia EÚ a USA.

Bankárska elita u nás vládne už 25 rokov a voľby slúžia len na zlegalizovanie ich svojvôle. Nuž azda iba totálni slepci nevidia, že Jánovo zjavenie sa napĺňa. Ľudia, máme už len krátky čas na úprimné odvrátenie sa od našich hriechov a obrátenie sa k Ježišovi. Včera som na Luxe zazrel ekumenický snem live; akýsi moslim tam v turbane vyspevoval ako na kastingu do SHS, to bola šou, pravá korunovácia 1500 ročného budovania katolíckeho babylonského teologického učenia. Pravé apoštolské učenie, ktoré učil Ježiš a Pavol, cirkev dnes už úplne odložila bokom.

"3A zaniesol ma v duchu na púšť. A videl som ženu, ktorá sedela na šarlátovej šelme, ktorá bola plná rúhavých mien a mala sedem hláv a desať rohov. 4A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, 5a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. 6A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil." - Zj.17
.

Šelma je Diabol, ktorý riadi peňažníctvo a premysel (každého druhu, vrátane priemyslu tv zábavy a športu), ktoré napĺňajú srdcia ľudí egoizmom a starosťami o peniaze a prežitie, odvádza ich od vnútorného hľadania Ježiša a žitia podľa jeho svätej vôle, a zvádza ľudí do zatratenia. Žena sediaca na šelme je cirkev, ktorá sa vždy klaňala šelme a zhŕňala majetky, hoci Ježiš nakázal svojim učeníkom, aby putovali chudobní a hlásali čisté evanjelium vnútorného odvrátenia sa od hriechu a Jeho milosti vnútorného krstu vodou a Jeho svätým duchom. Ale cirkev naopak vždy len zháňala desiatky od veriacich, učila a učí veriacich, že pre spasenie stačí veriť v Ježiša a že cirkev im môže odpúšťať hriechy, ktoré spáchali, že sa stačí pokrstiť vodou a prijímať vonkajšie oplátky, namiesto prijímanie vnútorného chleba života (tak ako sa vraví aj v Otčenáši) a že prídu do neba. Skrátka pokrivené evanjelium. Teda jasne vidno, že cirkev jazdí na šelme v hmotnom aj v duchovnom význame. Takže je len na vás, vážení katolícki zaslepenci a hateri, či skutočne milujete Ježiša a začnete naozaj počúvať a poslúchať živý hlas Ježišov vo vašom srdci, alebo či radšej zostanete veriť vo falošných cirkevných prorokov a učiteľov, ktorí vám kladú pred oči falošnú vieru a vedú vás na pohodlnú cestu do pekla. Lebo bez vnútorného obrátenia vám nepomôže ani spoveď ani prijímanie ani posledné pomazanie. To všetko je pohodlné falošné učenie Antikrista. Lebo Ježiš Kristus je živý, nie mŕtvy, on je živý Duch, nie mŕtva potrava.

Stano # HyxaFyjo84
-
 48% ( 17 people voted )
+
2014-06-09 21:32:36 5057d10a
práve som kúpil pozemok so studňou. Voda dokonalá. Susedia vraveli že draho...blažení nevedomí :-D
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-10 10:12:39 55f80a26
pre istotu mam na pozemku tri zdroje vody. ked je schopny starosta, urobi v dedine vlastnu vodu a ludia platia iba nizky poplatok za udrzbu pri akejkolvek spotrebe rovnaky.
Fero # LifuRoru61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-10 10:21:03 d9777929
loading...
Allah akbar!

Treba islamsku revoluciu a nech zapad chrapci od smedu!
fhjfgkkf # VuxaKijo14
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-06-10 10:23:55 5b7f1bcd
Lol, smed nie je mäd. Lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-06-10 11:21:23 d4254012
Fero súhlas. Dá sa to! Ja mám na pozemku na dvore jednu a na ďaľšom druhú studňu. Obe sú veľmi čisté. Som napojený i na obecný vodovod, ktorého voda je takisto dokonalá. Minulý rok som platil za vodu z obecného vovovodu 15€ :-)
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-10 11:46:15 55f80a26
Salam Pandemonium

Chyba bola vola Alahova, nie som tak naskrobeny ze sa zblaznim z vlastnej chyby. Aspon nebude lietat turban :(
fhjfgkkf # VuxaKijo14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-10 12:32:33 5b7f1bcd
veru da. U nas je vody dost, ale aj tam kde nie su dostupne pitne zdroje sa da voda ziskavat zo vzdusnej vlhkosti. studene pivo sa predsa orosi aj na sahare.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-10 13:47:07 d9777929
Hahaha aspon posunte dalej to co fajcite, ked z vas taketo bludy vypadnu... neuviedli ste preco nemohol zbierat dazdovu vodu na svojom pozemku, ani ziadne dalsie info ako ste sa a kde ste sa dozvedeli ze "elitne" banky a ostatny skupuju vodne zdroje..

Podla kvality clanku by som typoval ze dazdova voda je aj tak plna chemtrails a chemie na ovladanie ludi tak je predca lepsie ze mu to zatrhli :)

LoLo # CucuKati02
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-06-11 11:59:59 0fcba97d
Len toto nie! Elitne banky a zido-bolsevicky fasisticky system nas uz natolko zotrocuje ze teraz nam aj vodu budu brat. Akoby nebolo dost vsekej tej GMO chemie, ockovanie chorobami vo vakcinach, jedovate odpadove jedlo a celkovo vsetko zlo co ide z USA a hlavne z BANK!!! V skutocnosti elitne banky riadi skupina iluminatskcyh zidovskych jasterov ktori ziju v podzemnom meste Sion a drzia nas vsetkych v matrixe. Jedina a posledna sanca ludstva je utiekat sa k Rusku, poslednej basty moralnych hodnot a slobody. Verim ze spolocnymi silami demokraticke spojenie Ruska Ciny a Severnej Korey nam moze priniest spasu. Uz vytvaraju aj vlastny slobodny internet a vlastnu menu zalozenu na vymene tovarov na principe bratskeho altruizmu. Dost bolo utlacania bratia! Spolocnymi silami sa vytrhneme vo vani z kablov matrixu a porazime iluminatske sauronovo oko USA a zhniteho zapadu!!! Neberte si modru pilulku ale dajte k tomu aj cervenu spolu, vtedy to slape najlepsie.
NWO # RovyJyma82
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-06-11 15:00:17 54cbe535
NWO..co taras o akychsi bolsevikoch..svetu vladne kapital
Pavel # PoqyDohu99
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-13 19:58:11 59ad93fd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   sed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0321 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles