Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Elity odtrhnuté od reality


Elity odtrhnuté od reality

Spoločnosť bola a stále je triedna. Spoločenské zriadenie (aktuálne demokracia) je spôsob, akým vládnuca trieda vládne príslušníkom nižších tried. Je to elita, ktorá je zásadným faktorom, určujúcim stav spoločnosti. Dnes je čoraz viditeľnejší trend odtrhnutia vládnucej triedy od reality.Elita stratila spätnú väzbu, pretože dôsledky svojich rozodnutí nemusí sama znášať.

Budú vám hovoriť, že spoločné školské triedy vašich detí a detí zo sociálne znevýhodneného prostredia sú verejným záujmom. Kým v iných prípadoch sa budú odvolávať na "vedecké" zdôvodnenia, v tomto prípade by asi veľmi ťažko našli niekoho, kto by bol ochotný potvrdiť, že nezanedbateľný počet kultúrne úplne nekompatibilných žiakov v triede nebude mať negatívny dopad na kvalitu vzdelania, ktoré sa dostane vášmu dieťaťu. A z tohto dôvodu účasť vašich detí na tomto sociálnom experimente prikáže súd.

Ich deti sa však do takej triedy nikdy nedostanú. Jednak len veľmi málo príslušníkov elity žije v lokalitách, kde by to hrozilo. Ale keby aj: oni majú na to, voziť svoje deti do škôl s kompatibilnejšími spolužiakmi. Ak budú obmedzovať napríklad 8-ročné gymnáziá, nemajte najmenších pochýb, že ich detí sa toto obmedzenie týkať nebude.

Monarcha, či feudál žili v krajine, kde vládli. Nemohli sa jednoducho zobrať a odísť na druhý koniec sveta užívať si "nakradnuté". Ich životná úroveň bola po celý ich život závislá od schopnosti poddaných im ju zabezpečiť. Chtiac-nechtiac museli poddaným zabezpečiť podmienky pre život a schopnosť produkovať.

Dnes táto spätná väzba radikálne oslabila. Prostriedky, získané vládnucou elitou sú relokovateľné temer do ľubovoľného kúta planéty. Zároveň miera prerozdeľovania dosahuje úrovne, o ktorých sa feudálovi ani nesnívalo, čo je dané hlavne technologickým pokrokom. Dnes je jednoznačne výnosnejšie získavať prostriedky prerozdeľovaním, ako ich vytváraním.

Podobný posun je vidieť aj v medzinárodnom meradle. Elity koloniálnych mocností 18.-19. storočia v kolóniách žili. Nehovoriac o tom, že vtedajší západný svet bol na vzostupnej trajektórii a tak sa Indom dostalo implementácie excelentného anglického školského systému, kým exportom dnešných elít je okrem bombardovania ideológia sociálneho inžinierstva.

Ale hlavne: pôsobenie mocných v ďalekom zahraničí už ani náhodou nie je osobné. Kedysi platilo, že územie, kam nevstúpila noha vojaka, nemožno považovať do dobyté. Dnes sa zahraničné intervencie realizujú hlavne "humanitárnym" bombardovaním a stav danej krajiny po jeho implementácii už nikoho nezaujíma. Nemám záujem špekulovať, čo je skutočným cieľom angažovania našich elít v zahraničí. Ale najhoršou predstaviteľnou odpoveďou je to, že sa tam angažovali skutočne z dôvodu, ktorý otvorene komunikovali. Že ich skutočným cieľom je implementácia silne kultúrne podmieneného systému demokracie a pohľadu na ľudské práva do krajín s diametrálne odlišnou kultúrou, kde ani náznakom nehrozí, že by sa tam naše videnie sveta mohlo ujať. Oni tam náš systém nemajú žianu šancu ani len pochopiť.

V tomto kontexte treba vnímať aj veľkohubé vyjadrenia bojovne naladených príslušníkov napríklad slovenskej elity. Alebo skutočne veríte, že synovia, či vnuci pánov Šebeja, či Schutza by išli skutočne bojovať za vlasť? Majú excelentné vzdelanie, známosti, možnosť uplatniť sa v ľubovoľnej časti západného sveta. Možno už teraz pôsobia v "bezpečnej" vzdialenosti od vlasteneckých bludov svojich rodičov.

Čo s tým?

Čitatelia vraj silne preferujú články, ktoré ponúkajú riešenie. Žiaľ, nič také neviem ponúknuť. Podľa mňa je podstatné hlavne pochopiť, ako svet funguje. Čo sa dá na základe hlbšieho poznania očakávať do budúcnosti. V našom prípade:kto nám tu skutočne vládne?Aké dôsledky má to, že vládnuca trieda je čoraz menej závislá od dôsledkov svojich sociálno-inžinierskych rozhodnutí.

Aj keď ja si nemyslím, že riešenie je v oblasti demokratickej politiky, pre ľudí, čo v také riešenie ešte stále veria, ponúkamsociologický pohľad na zásadné chyby,ktorých sa dopúšťa tzv. "pravicová" časť politického spektra.

http://pospisil.blog.sme.sk/c /362712/elity-odtrhnute-od-reality.html< /span>Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2014-11-189
-
 76% ( 11 people voted )
+
Aká elita? môže autor vynechať toto bezvýznamné slovo? vyjadrujme sa len v rovine.."neprispôsobivý v spoločnosti"..t.z., ten ktorý škodí.lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-11-18 20:02:45 b91d9c26
krasny clanok a trefnyyy...... Viva la revolucion
cickosko # FajeLyna69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-18 23:50:22 bc7b648c
Jedným z atribútov zastupiteľskej demokracie je korupcia...Lebo zastupiteľmi sú politici...Vy im veríte?

Bertold # FuliXuju84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-11-19 00:15:31 542f242a
Elita národa, alebo horných 10.000, ako sa zvyknú označovať, si vie zaplatiť elitné školy pre svoje deti. A vy ostatní máte smolu.
Kocur v cizmach # LovoXexu33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-11-19 03:42:20 42f951cb
Rozsudek následujícího roku potvrdil v odvolacím řízení i Nejvyšší soud, který vaši „vinu“ doplnil přidáním toho, že jste tu „zločinnou“ píseň zpívali i někde v lese… Co tenhle detail o tehdejším režimu vypovídal?
Tenhle skoro paranoidní detail vypovídá o jediném. Že soudruzi už jenom „vobšancovávali“ svoje mocenské postavení, nebyli ochotni ani po nástupu Gorbačova právě v roce 1985 udělat jakékoli změny, zejména pokud jde o cestování a podnikání, a tahle rigidita jim pak usnadnila odchod od moci. Kdyby se takto nechovali, mohli tu určitě ještě dnes být. Dnešní režim v prolhanosti a pokrytectví zašel dál než ten komunistický, ale díky šikovně vybudované pseudodemokratické fasádě a neomezovanému konzumu je mnohem pevnější v základech. Nedávno v Právu někdo napsal, že to zvonění klíči na Letné bylo vlastně zvonění mas konzumentů natěšených na mercedesy a japonské televize.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3170
-disident-a-vedec-z-vaclava-havla-vyrostla-zruda-b
yl-to-vetsi-kolaborant-nez-husak.aspx

november # RogiWila23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-19 06:42:20 42575366
Tuším tu autor našepkáva, že načase sa poobzerať po nejakom diktátorovi. Možno by bol prekvapený, že napriek tým všelijakým prúserom koľkí ľudia aj v tej našej SK "diere" by si naozaj želali demontáž demokracie a slobody.

Na pochopenie toho, ako svet funguje, zase až také elitné vysoké školy netreba. Na to postačuje aj niektorá z našej SK VŠ špičky. Samozrejme treba sa veľkým oblúkom vyhnúť "okresným" vysokým školám, lebo papier z nich postačuje akurát na možnosť uchádzania sa o niektoré úradnícke miesta v štátnej správe. Ktorá ináč aj vďaka tomu vyzerá, ako vyzerá.

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-19 07:20:44 59ad0cca
loading...
Len malá reakcia na predošlé príspevky: "Jedným z atribútov zastupiteľskej demokracie je korupcia..." Nepopieram, že príležitosť je veľké pokušenie. No pre tých, čo volajú po priamej demokracii - neviem si predstaviť tú korupciu a anarchiu, keby sa vlády zmocnila priamo pouličná luza. To si ani neviem predstaviť, kam až by vyústila taká modelová Vážskeho roxorová spoločnosť. Snáď až do Bartolomejskej noci... "Elita národa (...) si vie zaplatiť elitné školy pre svoje deti. A vy ostatní máte smolu..." To je síce možné, ale nezúfajte a nezáviďte. Inteligencii sa nedá naučiť, tá môže byť len prirodzene vrodená. Ak je niekto blbý, nepomôže mu žiadna zaplatená elitná škola. Zostane vždy len na posmech...
:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-11-19 08:21:30 d4254110
šebej nemá deti.
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-20 11:31:07 c350b50d
Nemá??? Ale... ale to meno odzadu! Zvláštne, zvláštne...


:-DDD

Pandemonium # KodaNaba36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-20 11:49:12 d425410f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   sed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Virtuálne meny v Davose


Virtuálne meny v Davose
Virtuálne meny môžu byť mnohými považované za nejaké množstvo čísiel, ktoré je niekde na internete a zaoberá sa nimi pár šialencov ktorí ich považujú za niečo prelomové. Opak je ...
Technologicky vyspela Európa? naozaj?
Australská vládní lékařská organizace schvaluje veganství
Dôchodky: socialisticky podnikať, kapitalisticky ziskovať

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0308 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne