Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

EÚ a skryté náklady


EÚ a skryté náklady

Európska komisia sa chce bližšie pozrieť na nákupy doplnkov v bezplatných hrách na tablety a mobilné telefóny. Komisár Neven Mimica sa vyjadril, že "zákazníci, hlavne deti, potrebujú lepšiu ochranu pred skrytými nákladmi". Má absolútnu pravdu.


V tomto momente by tu nejaký bezcitný anarchistický libertarián mohol vylievať nezmysly o infantilizácii ľudí, morálnom hazarde pri povinnom preberaní zodpovednosti alebo o tom ako hodnota dobrej povesti firiem na slobodnom trhu je najlepšou ochranou pred zneužitím dôvery ich zákazníkov. Navyše by mohol zákerne poukázať na niekoľko príkladov toho, ako Apple aj Google opakovane vrátili platby zákazníkom v prípade najväčších nevyžiadaných nákupov ich detí.

Ale my sme konštruktívni a oceňujeme snahu komisného nováčika chrániť zákazníkov proti skrytým nákladom a radi by sme pomohli jemu a jeho kolegom a poskytli pár ďalších príkladov, na ktoré by sa mohli pozrieť.

Telekomunikácie

Viviane Reddingovej križiacka výprava proti roamingu prináša úspechy. Roaming o chvíľu skončí v celej EÚ a zdieľanie prepálených fotiek šálok capuccina na cestách bude konečne lacnejšie. Teda aspoň pre tých, ktorí si môžu dovoliť viac cestovať. Menej očividný je dopad na domáce cenové programy pre tých, ktorí si to dovoliť nemôžu. Roaming je typicky jedna z tých služieb, za ktoré si operátori účtujú väčšiu maržu a v podstate tým dotujú menší zisk na domácom použití mobilov. Keď roaming zmizne, nebudú môcť znižovať domáce ceny alebo investovať do zvýšenia kvality služieb tak rýchlo ako doteraz a keďže táto regulácia dolieha na všetkých rovnako, nebudú mať ani konkurenciu, ktorá by ich k tomu dotlačila.

Čo by skutočne pomohlo znížiť ceny, je zrušiť nezmyselné licenčné pravidlá, ktoré limitujú konkurenciu a ochraňujú existujúcich hráčov na trhu.

Štrukturálne a kohézne fondy

Bez týchto vysokoefektívnych schém by sme nedosiahli také úspechy vo vyrovnávaní životného štandardu naprieč kontinentom ako verejná toaleta za 65 tisíc eur v dedine s 1250 obyvateľmi (ktorá v zime nefunguje lebo obec nemá na jej vykurovanie). Keby ale zástancovia týchto programov aj našli jeden alebo dva príklady toho, keď sa z nich vybudovalo niečo užitočné, ignorujú pri tom, ako fondy korumpujú politickú triedu ochotnú predať suverenitu svojej krajiny za to, aby dosiahli na tieto zdroje. A že už z princípu musia byť tieto schémy neefektívne, keď byrokrati rozhodujú o presune zdrojov medzi miestami vzdialenými tisícky kilometrov a nemajú žiadny záujem na tom, aby tá výmena bola efektívna. Toto je vo veľkom kontraste s výmenou na slobodnom trhu, ktorá musí nutne viesť k obojstrannej spokojnosti, keďže ju obe strany vykonávajú dobrovoľne po zhodnotení, že na nej dosiahnu finančný - alebo iný - benefit.

Ak tieto fondy boli navrhnuté, aby znižovali nerovnosti medzi staršími (a bohatšími) a novšími (a chudobnejšími) regiónmi, prečo potom Andalusia je nielen región s najvyššou nezamestnanosťou v EÚ, rovnako ako v roku 1986, keď Španielsko do únie vstúpilo, ale jeho nezamestnanosť je o 5% vyššia ako vtedy? Možno preto, že investovali do toho, čo si byrokrati stovky kilometrov ďaleko mysleli, že je pre nich najlepšie namiesto toho, čo by skutočne zvýšilo ich produktivitu?

Poľnohospodárske dotácie

Zjednodušujú život neefektívnym farmárom, o tom nie je pochýb. Čo ale tiež spôsobujú, je zdražovanie cien jedla naprieč kontinentom a zníženie schopnosti afrických pestovateľov súťažiť o podiel na bohatom európskom trhu, čo by ich život nepochybne zlepšilo omnoho viac ako všetka zahraničná pomoc, ktorú tam EÚ poslala. Zrušte dotácie.

Biopalivá

Ich údajný pozitívny efekt na zmenu klímy bol úspešne vyvrátený toľkokrát, že sa nebudeme namáhať to opakovať. Ich cena je viditeľná všetkým, ktorí platia palivo za svoje poctivo zarobené peniaze namiesto z tučných platov zarobených miešaním sa do cudzích záležitostí. Ich skryté náklady sú ešte horšie, pretože po celom svete zaberajú pôdu, ktorá by mohla byť použitá na pestovanie jedla alebo jednoducho zostať vo svojej pôvodnej forme a zabezpečovať tak prostredie pre divokú zver a konzumovať skleníkové plyny.

Energia a životné prostredie

Environmentálna politika zvýhodňujúca tzv. zelenú energiu má skryté náklady v podobe drahších cien za elektrinu v porovnaní so zvyškom sveta, čo znižuje konkurencieschopnosť podnikov a zvyšuje ceny tovarov a služieb pre zákazníkov. Má nulový krátko- alebo dlhodobý efekt na klimatickú zmenu, ale núti priemysel presúvať výrobu mimo Európy a zvyšuje tak nezamestnanosť. Nižšie zisky alebo dokonca straty pália kapitál, ktorý by mohol byť použitý na inovácie prinášajúce skutočné zvýšenie efektivity strojov a pomôcť tak životnému prostrediu v dlhodobom horizonte.

Uzavretý trh

Keď nové krajiny vstupujú do EÚ, údajne zóny slobodného trhu, musia implementovať nové tarify a clá voči svojim obchodným partnerom mimo EÚ, aby splnili novozdedené pravidlá. To je veľmi príjemné pre chránené odvetvia v rámci EÚ, ale rovnako to chráni zákazníkov pred nízkymi cenami za tovary a služby zvonku.

Regulácie podávania jedla

Žijúc v Singapure si človek zvykne na skvelé jedlo za 3 eurá na každom druhom rohu a diví sa, prečo niečo také nie je možné v Európe. Pre začiatok k tomu prispieva minimálna mzda, ktorú - aspoň zatiaľ - EÚ nediktuje, resp. jej absencia v Singapure. Ale regulácie, ktoré majú ochrániť konzumentov od toho, čo je známe ako najlepšia taktika na prilákanie nových zákazníkov - otrávenie tých existujúcich - robia podávanie jedla v reštauráciách alebo stánkoch omnoho náročnejšie a drahšie. Drvivá väčšina stánkov v Singapure by musela byť podľa EÚ regulácií zavretá a napriek tomu, počas dvoch rokov stravovania sa v nich sme nemali jediný problém z jedla.

Európska komisia, parlament, súdnictvo

Ich premrštené platy, ich zlaté padáky vo forme stoviek miliónov nekrytých - a nezaslúžených - sľubov po ich odchode; ich drahé výdobytky, ich cirkus presúvajúci sa raz za mesiac medzi Štrasburgom a Bruselom za stovky miliónov eur ročne kvôli pár nacionalistom, ktorí nevedeli prekonať hrdosť a dohodnúť sa, kde by ich omnipotencie mali sedieť za 300 eur denne (nad rámec ich platu samozrejme), všetko to je zlomok v porovnaní s cenou, ktorú vyžadujú implementácie ich rozhodnutí a nápadov.

Ich úrady a pozície nemusia existovať; všetko dobré, čo kedy spravili, by sa dalo dosiahnuť jednou vetou podpísanou všetkými dvadsiatimi siedmymi hlavami členských štátov. Tá veta by mohla znieť: "Ľudia, tovary a služby sa môžu presúvať cez hranice všetkých členských štátov bez ďalších podmienok". A je to, miliardy skrytých nákladov ušetrené.Author: Tomas Forgac # PucuCixy60
Európa2014-05-273
-
 71%  ( 7 people voted )
+
Nič nepomôže. EUSSR treba zrušiť a nechať to, na čom sa suverénne štáty dohodnú.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-27 14:29:50 c331bc52
Brilantný záver skvelého článku.
Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-27 18:03:12 c3a87f42
Akú mala Andalúzia výšku nezamestnanosti v roku 1986 a akú dnes? Alebo aj v priebehu času? Ľahšie je vypisovať bez znalostí a podsúvať byrokratom ich kroky. Uveď presne čo sa vykonalo a či vôbec sa niečo presunulo k nim. Ty dôveruješ automaticky prospešnému zúžitkovaniu prostriedkov, ak by sa neobjavil ako nástražná mína sprostredkovateľ byrokrat? Jedno je plánovanie, iná je realita.
Posledný odstavec je totalitný, boľševický a tyranský, nijaký papaláš nemá čo rozkazovať druhým, čo oni smú, že ich sloboda rozhodovania je závislá na súdruhoch, lebo sa k nim zachovali láskavo. Čo je jednak utópia a ani nemajú na to právo. Pred niečo vyše 100 rokmi bolo možné cestovať, aj obchodovať po celom svete úplne slobodne, ak ste nenavštívili ľudojedov, lupičov a etatistické výhonky. Doprosievať sa etatistom kvôli povoleniu slobody je krutý žart.

Lidhja # JojaVime40
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-05-27 20:52:16 5f66ad1b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Do posledního dechu


Do posledního dechu
„Nejhorší zážitek? Díry, prach, byrokracie…? Ani náhodou! Kupujte devíti lidem půl roku jídlo!“
EU ZAKÁZALA TERORISTICKÉ ÚTOKY V EVROPĚ
Monopoly ako strašiak slobodného trhu
Poukážkový systém starostlivosti o starších

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0222 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage