Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

EÚ POKUTUJE GOOGLE, TEN ALE MONOPOLOM NIE JE


EÚ POKUTUJE GOOGLE, TEN ALE MONOPOLOM NIE JE

Googlu hrozí v Európe obrovská finančná sankcia najvyššia v histórii. Európska komisia sa vyhráža udelením pokuty vo výške 3 miliardy EUR, za údajné zneužívanie monopolného postavenia na trhu.

Tento prístup je ale už v základoch zlý, pretože Google žiadne monopolné postavenie nemá. Google je v prvom rade obľúbená služba, ktorá prakticky nemá konkurenta. Alternatívy existujú, no jednoducho nedosahujú takých kvalít ako ponúka Google.

Dnes máte od Googlu k dispozícii perfektný vyhľadávač s najrelevantnejšími výsledkami, bezplatný Gmail, úložisko, mapy, a mnoho ďalšieho. Všetko bezkonkurenčné a veľmi obľúbené služby, financované prevažne vďaka reklamám. Nik z Googlu nepríde k vám domov a nepýta si pod hrozbou zbrane od vás peniaze za používanie jeho služieb. Nik z Googlu vám nepovie ani nič na to, ak sa rozhodnete používať iný vyhľadávač. Google je teda len jedna z mnohých iných štandardne podnikajúcich firiem na trhu. Žiadny monopol.

Monopol na voľnom trhu je snom spotrebiteľa. Situácia, keď je na trhu jediný poskytovateľ, ktorému sa oplatí danú službu poskytovať.

Teraz sa ale dostávame ku skutočnému monopolu, a ním je štát. Jedine štát si dokáže v dnešnom systéme vybudovať a úspešne udržiavať monopol, ktorý chráni za pomocou vlastných ozbrojených zložiek. Jedine štát k vám môže poslať niekoho, kto vám bude tvrdiť že mu musíte za danú službu zaplatiť, lebo inak vám hrozí trest.

Môžeme ale začať úplne základným štátnym monopolom, ktorým je výber daní. Dnes nemôže nik úspešne konkurovať štátu a začať vyberať dane. Bol by označený za kriminálnika. Ak by ste niekomu poslali list so žiadosťou o zaplatenie nejakého percenta zo svojich príjmov za účelom poskytovania rôznych služieb, s hrozbou že ak vám nezaplatí, tak to budete vymáhať aj za pomoci zbrane, tak by to pre vás už v tomto úvode nedopadlo dobre.

Štát je teda inštitucionalizovaným ukážkovým monopolom, ktorý v našej spoločnosti prirodzene akceptujeme.

Google je v porovnaní so štátom len obyčajná firma na trhu, žiadny monopol. Len obyčajná firma so skvelým produktom.

Logika súdruhov v EÚ je v tomto veľmi paradoxná. Zo svojej monopolnej pozície obviňujú a chcú pokutovať Google pre podozrenie zo zneužívania monopolu, ktorým Google ale nie je.

V zásade ale táto logika platí len pre bohaté firmy. Teda firmy, ktoré už niečo vybudovali, poskytujú zákazníkom kvalitné produkty a dobre na nich zarábajú. Ak ste malá firma so zlým produktom, môžete si robiť čo chcete. Môžete uprednostňovať svoje produkty vo svojich produktoch, no euroúradníci si toho absolútne nevšimnú.

Zaujímavé to pre nich začne byť až vtedy, keď si veľká skupina ľudí obľúbi váš produkt a vám to začne prirodzene dobre vynášať. Vtedy súdruhovia spozornejú, lebo uvidia že váš biznis je big, a hneď si začnú robiť zálusk na časť z tohto balíka peňazí.

Európsku komisiu dnes nezaujíma nejaký dedinský vyhľadávač xyz, ktorý ľudia nepoužívajú (a ich je skutočne neúrekom), lebo im neprináša relevantné výsledky. Ich zaujíma Google, ktorý vytvoril skvelú službu. Za odmenu im to chcú teraz osladiť mastnou pokutou.

To bude v konečnom dôsledku znamenať len jedno Google bude mať menej prostriedkov na inováciu produktov, alebo na nové bezplatné produkty, ktoré by nám mohol ponúknuť v budúcnosti. No a peniaze ktoré vyberú bruselskí súdruhovia sa stratia v EÚ systéme na nezmyselných projektoch, pri ktorých sa štandardne nabalí celá sieť skorumpovaných úradníkov a "podnikateľov".Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Európa2016-05-183
-
 50%  ( 0 people voted )
+
Tvorcovia totalitneho systemu kapitalu nutne musia byt vsetci veriacimi... To by vysvetlovalo aj povinnu bigotnost vsetkych clenov a volicov strany republikanov v USA... Komu by inac mohli dakovat za masy uzitocnych imbecilov podporujucich ich totalitny system na nasej planete, ak nie bohu...?

Bulak, ako spravny imbecil si povinnu jazdu absolvoval velmi dobre... Spomenul ai skvele kapitalisticke podnikanie, zly stat, ktory je samozrejme dielom nejakych sudruhov, aj ked tu si mal spomenut neomarxistov, neviem preco mate s tymto este stale problem a samozrejme, co je velmi dolezite, podstatu problemu, alebo inac, to, o co sa v tomto pripade konkretne jedna, si z celeho clanku vynechal... Ved nie je vobec podstatne, o akom probleme sa napise, podstatne je pochvalit totalitu kapitalu a oplut stat... :-DDD

Imbecil, problem je v tom, ze ak sa niekto rozhodne si kupit smartfon od konkretneho vyrobcu (hardware), nema na vyber, aky OS na nom bude mat... Ak chces Samsung, lebo sa ti paci jeho vzhlad, kvalita, alebo cokolvek ine, tak na nom bude android od Google a koniec... To by este nebol taky problem, aj ked aj to je uz problemom, lebo medzi Google a vyrobcami smartfonov existuju zavazujuce dohody... Problemom je, ze amdroi ti do telefonu bude naistalovany aj s vagonom nikoho nezaujimajucich a nikym nepouzivanych aplikacii od Google, ktore Google zamerne nedovoli uzivatelom z ich telefonov odinstalovat... O toto sa tu jedna, mily imbecil... A toto rozhodne v poriadku nie je, lebo to je priamym donucovanim spotrebitela na nim zakupenom telefone minimalne cely vagon aplikacii od Google tolerovat, zaberat na nom priestor, pracovat v pozadi, non-stop sa aktualizovat, znizovat tym zivotnost jeho baterie atd...

Tieto aplikacie nemaju absolutne ziadny dovod byt sucastou OS android, ale napriek tomu, vyhradne z rozhodnutia Google, nimi su... A Google je jednou z poprednych (ak nie najpoprednejsou) spionaznych organizacii, ktore nezakonne zbieraju osobne udaje o vsetkych uzivateloch ich vyhladavaca, ako aj uzivateloch telefonov s ich androidom... A kazda jedna z ich aplikacii pravidelne "telefonuje" domov a hlasi aj pocet prdov jej uzivatela, alebo cloveka, ktory ju ma aj nedobrovolne nainstalovanu na telefone, ako sucast OS... A imbecil Bulak sa o Google vyjadri, ako o skvelej sluzbe... Pre tvoju osobu na svete momentalne existuje jedina skvela sluzba a tou je humanitarne bombardovanie tvojej kotrby... Ak by na svete bolo mozne humanitarne vybombardovat vsetkych imbecilov, to by naozaj bola skvela sluzba ludstvu...


gugelman # RenaGaxe54
-
 59%  ( 7 people voted )
+
2016-05-18 21:24:24 1fa8ecec
"Môžeme ale začať úplne základným štátnym monopolom, ktorým je výber daní." Ved nemusime platit dane. Nebudu policajti, nebudu ziadne dalsie sluzby statu a niekto bude moct konecne beztrestne rozbit Bulakovi usta. :-D Prosim, prosim, aspon na jeden den.

Exekutor # HafyPabu92
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-05-18 21:54:42 a3ac98e7
Suhlasim s gugelmanom. Este by som rad doplnil, ze pokuta Googlu hrozi za to, ze "uprednostnuje" vo vyhladavani vlastne produkty pred produktami tretich stran. Cize zneuziva majoritne postavenie vyhladavaca na to, aby aj jeho ine sluzby (mozno nie az tak skvele) uzivatelia pouzivali a tym zvysovali firme zisk z reklamy.

Karol # GocePimo84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-05-27 10:02:41 50fe9b63

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
j   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0271 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles