Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ELITY IDÚ ALL-IN PROTI DEMOKRACII, KTORÚ DONEDÁVNA TAK MILOVALI


ELITY IDÚ ALL-IN PROTI DEMOKRACII, KTORÚ DONEDÁVNA TAK MILOVALI

Som z generácie ľudí, ktorí sa narodili za čias socializmu a z domu vedeli, že v Československu nie je sloboda, ale že na Západe tam sloboda je a to je vďaka demokracii, resp. že demokracia je sloboda. S týmto výkladom som si na dlhú dobu vystačil. Neskôr, podobne ako mnohí iní, som začal čítať Friedmana, Misesa, začal som čítať o americkej histórii a nedalo sa inak, iba prijať fakt, že demokracia so slobodou nemá nič spoločné. Logickým krokom pre mňa bolo teda demokraciu kritizovať používajúc všetky známe argumenty typu: "demokracia je, keď dvaja vlci a jedna ovca hlasujú o tom, že čo bude na večeru." a horliť za naozajstnú slobodu, ktorá nie je závislá od názoru väčšiny. Mimo libertariánskych kruhov však človek kritikou demokracie veľa popularity nezískal. To bolo však vtedy, dnes je všetko ináč.

Čo sa zmenilo?

Pri sledovaní mnohých vládnych rozhodnutí po celom svete som začal pochybovať, či má zmysel kritizovať demokraciu, lebo som ju nikde nenachádzal. Prijímali sa strategické rozhodnutia, zvyšovali sa dane, prijímali regulácie, ktoré nadpolovičnú podporu medzi ľudmi určite nemali. Ľudia, ktorí vehementne demokraciu bránili proti libertariánskym argumentom, však začali obracať. Pri imigračnej kríze sa karty odkryli do značnej miery. Imigračné kvóty boli a sú extrémne nepopulárne a "elity" ako pani Vášaryová už otvorene hovoria, že ísť proti väčšinovému názoru je akýsi punc kvality, ktorý politika vyzdvihuje spomedzi všetkých a robí z neho "štátnika". V otázkach okolo imigrácie sa však ešte dalo zahmlievať spôsobom, že Slováci sú zaostalí, xenofóbni a že na Západe, tam sú ľudia vyspelejší, vľúdnejší, chápavejší, nesebeckí a že sa máme čo učiť od krajín, kde demokraciu majú stáročia.

Pri Brexite sa karty odkryli úplne. "Elity" chŕlia síru nad výsledkom referenda. To, že Briti sú takí európsky priekopníci demokracie ide úplne bokom. Už aj oni sú príliš hlúpi, nevzdelaní alebo priam nenávistní na to, aby mohli o niečom rozhodovať demokraticky. Obozretnejší kritici, ktorí si pamätajú ako ešte predvčerom vyzdvihovali vysokú kultúru na západe, kritizujú opatrnejšie. Za všetko môže lživá kampaň (ako keď by za posledných 200 rokov žiadna lživá kampaň v Británii nebola a ako keď by predpovedanie vojen po Brexite bola intelektuálne poctivá argumentácia zo strany elít).

Ján Ďurovčik, choreograf, režisér: Brexit je rukolapný dôkaz toho, že referendum je najhorší spôsob rozhodovania o akýchkoľvek záležitostiach. S pomocou týchto demokratických spôsobov sa svet rúti do záhuby. Je nemysliteľné, aby o hocijakých témach, ktoré si vyžadujú erudovanosť, rozhodoval ľud. Nič proti napríklad kuchárom, ale ako môže zmeniť politicko-ekonomický osud Európy názor kuchára z Londýna, z Westmistru alebo z nejakej village?

Karol Lovaš: Demokracia má svoje úskalia. Tým najzávažnejším sú nevzdelaní a hlúpi ľudia. Briti v priamom prenose momentálne, nie príliš lichotivo, dokazujú celému svetu, ako na tom vlastne sú.

Peter Kalmus, umelec: Ach jaj,...po definitívnom oznámení výsledkov zásadného referenda vo Veľkej Británii je pravdepodobné, že ak sa nájde v niektorom európskom štáte "politik" , ktorý klamstvom, zákernosťou a iracionálnym populizmom presvedčí voličov o nádhernom živote na inej planéte, tí mu odhlasujú aj vystúpenie krajiny z planéty Zem. Časopis Zem a vek to veľmi rád podporí a doporučí.

R. Dawkins, biológ: o Brexitu nemajú rozhodovat ignoranti jako ja.

Martin M. Šimečka: Je celkom možné, že ďalšia revolúcia zmetie celú jednu éru, ktorá bude v budúcnosti považovaná za zlatý vek Západu. Jej príčinou nebude hlad ani bieda, ale technologický darček menom internet.

Paradoxne teda došlo k názorovej zhode medzi libertariánmi a elitami, že demokracia nie je úplne dobrá. Žiaľ, zhoda prišla z úplne opačných koncov. Zatiaľ čo libertariáni kritizovali demokraciu preto, lebo nezaručovala dostatok slobody, elity ju začali nenávidieť, lebo dala hlas tichej väčšine, ktorá chce podľa elít až príliš veľa slobody.

Ako je možné, že elity, ktoré inak ostro kritizujú bývalé režimy kvôli tomu, že boli autoritatívne, že o životoch ľudí rozhodovala iba úzka skupina elít, nevidia, že to oni sú dnes také isté elity, to nepochopím asi nikdy. Pre milovníkov slobody je tu však veľká otázka. Má vôbec zmysel kritizovať pravú demokraciu v súčasnej situácii v Európe, kedy na jednej strane stoja elitári bojujúci za každú centralizáciu moci (stačí ju prezentovť ako európsku hodnotu) a na druhej strane bežní ľudia, ktorí chcú viac právomocí na lokálnej úrovni? Každý nech sa rozhodne sám, ale ja osobne odkladám poučku o dvoch vlkoch a jednej ovci do šuflíka na dobu neurčitú.Author: Marek Jakubik # MyhoFyke83
Európa2016-07-0111
-
 69% ( 6 people voted )
+
zaujímavé postrehy ..... Podľa týchto , neviem či môžem použiť výraz intelektuál , veď aký to intelektuál Jano Ďurovčík , keď celý produktívny vek len krepčí ako sedliak v krčme na zábave . Tých ostatných nepoznám , nebolo o nich ani slychu , tak akí intelektuáli . A títo majú vyhradené právo hovoriť , či my sedliaci , máme do týchto vecí hovoriť a o nich rozhodovať . Výsledok vidíme dnes , keď o týchto dňoch rozhodovali komedianti a tieto existencie - vraj nastolíme demokraciu ..... toto nie je demokracia , ani už plutokracia , ale zvôľa . Nuž Jano , tak len rozhoduj ....

mrbean # FuxyTota72
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-07-03 10:12:18 59ad5836
suhlasim s erudovanym komediantom Durovcikom, dajme pravo rozhodovat len celevritiam a bude to.
v stedoveku by bol potulnym hercom, nanajvys dvorny kaukliar a teraz si mysli, ze ked pozname zopar k.riev, tak on a jemu podobni bude menit svet po svojom. A akuze to vysoku skolu mas ty erudovany komik?

A hlavne opity Junker ten ma pravo rozhodovat o nas, on sa nadristany aj narodil.

rafael # RusyNecu46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-07-03 11:02:17 55d89f5b
ale rad by som sa dozvedel od honica celevrit, ako je mozne, ze volby tych tuponov, co nas maju potom presvedcit o tom, co je pre nas dobre, tak tie volby obycajnymi ludmi nespochybnuje....
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 12:22:11 55d89f5b
Ten Durovcik je mentalny mrzak. Pocul som, ze sa o nom zmienovali v Slobodnom Vysielaci pri teme brexitu a uz vtedy som si chcel toho debila vyguuuglovat, ale spravil som to az teraz. Ani som nevedel o ktoreho debila ide, pretoze sa o tieto "celebritne" vypatlane hlavy nezaujimam a informacie o ich debilite sa ku mne preto az tak pravidelne nedostavaju, ale teraz uz viem kto to je. Homosexualna tancujuca cimprlina, ktora prirodzene pohrda napriklad robotnickou triedou a este si o sebe mysli, ze je strasne erudovana, pretoze sa vie kymacat zo strany na stranu a tlieskat rukami, alebo ucit zdravych chlapov podobne prihriate gesta, ktore v nich zabijaju testo-steron a nahrazaju ho buzna hormonom. :-D

Mne stacilo vidiet tych troch na uvode tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=NWY-e4aWxLY

Totalne buzny a afektovanym a nechutnym prejavom, ktore su presne z buzno muzikaloveho sveta toho erudovaneho magora. Omacavaju sa, vysmiate rypaky bez zjavnej priciny a pohyby ako malomocne osoby bez zmysluplneho ciela.

Niektori by len tancovali, popijali a uzivali si na ukor robotnickej triedy a prave preto im vadi, ze sa niekto dokaze postavit bananovemu rezimu diskusiou o tom, co je skutocne dolezite.
Ján Ďurovčik je väčší extrémista ako fašistihttp://humanisti.sk/view
.php?nazevclanku=jan-%CFurovcik-je-v%E4csi-extremi
sta-ako-fasisti&cisloclanku=2016060049Lee Harvey Oswald # KeliPoni96
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-07-03 15:27:38 52d3138f
"R. Dawkins, biológ: o Brexitu nemajú rozhodovat ignoranti jako ja." Ved nerozhoduju. Ignoruju. :-D Udajne. :-D Oficialne :-D Ako aj ty.

"Peter Kalmus, umelec: " https://www.youtube.com/watch?v=XsxJVzH4fzQ

Lee Harvey Oswald # KeliPoni96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-03 15:31:43 52d3138f
Bananovy rezim: Hviezdy znechutili dnesne poloretardovane az retardovane televizne hviezdy (celebrity), duhu znechutili buzeranti, slnko znechutili slnieckari, mesiac moslimovia.

Lee Harvey Oswald # KeliPoni96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 16:38:04 2582e385
loading...
No ked toto su ELITY, tak s panom bohom. Kto ich za tie elity vymenoval?? Media?? Jeden debil vacsi ako druhy, vidíme to na tych príspevkoch a dristoch
Peter Hansen # NeleFilu08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 20:08:08 b2cd1ffb
Rad by som poznal nazor pana Durovcika na Svajciarsko kde skutocne o diani rozhoduje aj ten kuchar a predsa to tam vzorovo funguje a zaujimali by ma odvetvia fungovania nasej spolocnosti,ku ktorym by sa tento pan vedel erudovane vyjadrit /predpokladam totiz ze sam seba zaraduje do malopocetnej skupiny schopnych a rozhladenych jedincov/.
benares # PynuWogy50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 21:26:28 53440a4d
V Irsku mali pravo hlasovat v tzv. equality referende aj kuchari, atd a zda sa, ze po vysledkoch sa tak horlivo nesiril v mediach nazor, ze referendum je nezavazne. Dokonca som zmienku o tom ani v mediach nevidel. Podla nejakeho Durovcika by malo byt asi neplatne, alebo by nemalo mat velku vahu, lebo v nom hlasovali aj kuchari. Alebo v tomto uz prihriaty Durovcik bude obracat kabat ? Do teraz boli vsetky tie referenda povazovane za smerodajne a tie s nevhodnymi vysledkami prave preto aj opakovali, ale zrazu menia kabaty, alebo ho chcu znovu opakovat. Skusaju to rozne. Ak ma raz referendum svoju ulohu a ta sa spochybnuje len v pripade nevhodnych vysledkov pre vladnucu vrstvu, je to len predstieranie, ze ide o nejaky hlas ludu.

Lee Harvey Oswald # KeliPoni96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-03 22:23:03 59ea9dfe
U referenda im vadí názor kuchára, pretože nie je dosť inteligentný a nemal by rozhodovať o dôležitých veciach.....atď. Pri voľbách, keď chce byť zvolený, si kúpi hlas aj od najšpinavšieho cigáňa a ten mu nevadí. Ako prišli na to, že vo voľbách môže vyjadriť svoj názor každý debil, ale v referende už nie? Ako môžu byť celebrity spokojné s tým, že ich volili kuchári? Referendum je priama demokracia. Musí sa na ňom zúčastniť nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, aby bolo platné, musí rozhodnúť nadpolovičná väčšina zúčastnených. Zatiaľ čo k voľbám stačí ak príde jeden volič. Komu to takto vyhovuje?
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-07 18:58:15 57f4fff1
Ak chcete mať pravdu ..milan 62..tak musíte mať jasné že referendum nie je "priamou demokraciou" , a zúčastniť sa nemusí nadpolovičná ..... čo keď musia všetci ? ...A keď je výsledok 49 ku 51 % tak občianské nepokoje sú okamžite na scéne! Teda skúste "NEGLORIFIKOVAŤ " referendum ...ktorému i tak vééééľka skupina ľudí rozumie tak akurát / hus a pivo/ /pýtajte sa u nás istej skupiny národa cca 500 tisícovej či vpravo či vľavo, či EU či nie EU, či hore či ešte vyššie...ale no../a A masmediálny manipulačný priestor sa otvára. Demokratické princípy sú iného charakteru ...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-07-07 19:15:19 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0324 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo