Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dvadsaťpäť propagandistických fráz. Pozrite sa, ako sa im brániť


Dvadsaťpäť propagandistických fráz. Pozrite sa, ako sa im brániť

Libertariáni mali vždy zmysel pre ostrovtip pri kritike vlády. Konzervatívny výber Vám prináša 25 najčastejších propagandistických fráz o vláde, tak ako ich zostavil Matthew Reece, ktoré demagógovia využívajú vo svojich argumentoch. Keďže propaganda má tendenciu opakovať sa, niektoré z výrazov obsahujú rovnaké logické klamy.


"Naša vláda"

"Naša" je privlastňovacie forma "my". Tento výraz predpokladá, že existuje kolektív a má vo vlastníctve vládu, ktorá je ďalším kolektívom. Existovať, znamená mať konkrétnu podobu vo fyzickej realite. Neexistuje žiadne "my"; je tu len vy, ja, a každá ďalšia jednotlivá osoba. Z rovnakého dôvodu vláda neexistuje; každý človek, každá budova, každá zbraň, atď. existuje sama o sebe. Frázy ako "naša vláda" nemajú zmysel. Navyše, vlastniť niečo, znamená mať právo na výlučnú kontrolu. Neoddeliteľnou súčasťou tohto práva je právo na fyzické zničenie. Vlády používajú silu na zastavenie občanov, ktorí sa pokúšajú fyzicky zničiť štát, občania preto de facto nie sú vlastníkmi vlády.

"My sme vláda"

Táto fráza splieta spoločnosť s vládou a je rovnako závažnou chybou ako pliesť si ľudské telo so zhubným nádorom, ktorý sa v ňom nachádza.

"Spoločenská zmluva"

Platná zmluva musí byť predložená poctivo a súhlas dobrovoľný, bez nátlaku alebo podvodu. Spoločenská zmluva nespĺňa tento štandard, pretože štát bude iniciovať použitie sily proti každému, kto dobrovoľne nevstúpi do spoločenskej zmluvy.

"Náš vodca"

V prípade štátu nehovoríme len tak o nejakom vodcovi, ale o vládcovi. Nikto vládcu nevlastní, vládca nepravdivo tvrdí, že vlastní tých, ktorí sú ovládaní, a uplatňuje právo na výlučnú kontrolu nad ovládanými. Vodca preto nie je "náš".

"Vodca slobodného sveta"

"Slobodný svet" neexistuje; existuje iba každá jednotlivá osoba. Opäť platí, že hovoríme skôr o vládcoch, než o všetkých typoch vodcov. Slobodní ľudia nemajú vládcov; vládnu si sami.

"Nemáme mať svojho vodcu radi, ale mali by sme ho rešpektovať"

Úcta by mal byť odpoveďou na cnosti.

"Prezidenta nemáte mať radi, ale mali by ste rešpektovať úrad"

Kancelária predsedníctva, rovnako ako akékoľvek časti akejkoľvek vlády, sú násilnou inštitúciou. Nie sú hodné úcty.

"Naša armáda"

Ak je armáda "naša", potom by sme "my" mali mať možnosť vykonávať nad ňou výlučnú kontrolu. Ale "my" armáde nevelíme, ani nemáme možnosť ju rozpustiť. Takže nie je "naša"; je to nástroj vládnucich elít, vďaka ktorému je veľmi ťažké, aby občania násilne zvrhli vládu.

"Potrebujeme, aby bol svet bezpečný pre demokraciu"

Demokracia je, keď dvaja vlci a ovca hlasujú o tom, kto bude zjedený. Tento druh správania by nemal byť bezpečný; mal by byť nebezpečný tým, že ovca bude mať možnosť vlkom vzdorovať. Niektorí budú hovoriť, že to je to, čo robí konštitučná republika, ale mýlia sa. Konštitučná republika sú traja vlci a ovca hlasujúci o zástupcovi, ktorí rozhodne o tom, kto bude zjedený.

"Nemusíte mať radi to, čo robí polícia / armáda, ale mali by ste ich podporovať"

Opäť platí, že rešpekt by mal byť odpoveďou na cnosť. Použitie sily proti ľuďom s tým, že sa ovláda ich správanie, nie je cnostné, ako ani vykonávanie tohto rozkazu.

"Vlasť / Náš národ"

Iba jednotlivci sú akcieschopní a môžu oprávnene vlastniť majetok. Neexistuje žiadna taká vec, ako verejný majetok; ten je iba v súkromnom vlastníctve a potom je tu majetok, ktorý bol odcudzený alebo inak získaný predstaviteľmi štátu.

"Národná obrana / bezpečnosť"

Nie je tu žiadna taká vec ako národná bezpečnosť, na rozdiel od bezpečnosti každého jednotlivého človeka, pretože nie je žiadna taká vec ako národ, okrem každého jednotlivého človeka.

"To je zákon"

V etatistickej spoločnosti sú zákony kolekciou stanovísk vypracovaných sociopatmi, ktorým sa podarilo vyhrať súťaž popularity, alebo zavraždiť svojich konkurentov. Dôsledkom používania frázy "to je zákon" je, že stav vecí je skôr nevyhnutný a správny, než nelogický a nemorálny.

"Hlasovanie je tvoj hlas vo vláde"

Toto vyhlásenie predpokladá, že na voličov neexistuje žiaden podvod, hlasy sú počítané správne, výsledky volieb nemožno zmeniť súdom a že politici budú robiť to, čo im voliči povedia.

"Účasť na voľbách je občianskou povinnosťou"

Legitímna povinnosť môže vzniknúť iba na základe legitímneho práva alebo zmluvy. Neexistuje žiadne právo alebo zmluva, ktoré by mohli vytvoriť takúto povinnosť. Okrem toho, nemôže byť legitímnou povinnosťou vykonať nemorálny čin.

"Ak nevolíte, nemáte právo sťažovať sa"

Presne naopak. Ľudia, ktorí nevolia sú jediní, ktorí majú právo si sťažovať. Tí, ktorí hlasovali majú účasť na systéme, pomáhajú vytvoriť zdanie legitimity pre to, čo je neodmysliteľne nelegitímne.

"Verejné blaho / dobro spoločnosti"

Spoločnosť, alebo "verejnosť," neexistuje. Existuje každý jednotlivý človek. Ako také, nie je žiadne verejné blaho alebo dobro spoločnosti. Je iba to, čo je dobré pre každú jednotlivú osobu.

"Pre deti"

Tí, ktorí vládnu štátnou mocou, indoktrinujú deti, zanechajúc ich s niekoľkými obchodovateľnými zručnosťami a obmedzia schopnosť vhodných opatrovníkov slúžiť im ako ich rodičia.

"Vláda je nevyhnutná"

Ide o pozitívne tvrdenie, ktoré nesie dôkazné bremeno. Samo o sebe je však tvrdením bez logiky a dôkazov a môže byť taktiež zamietnuté bez logiky a dôkazov.

"Anarchia je chaos"

Slovo "anarchia" pochádza z gréckeho αναρχο&si gmaf;, čo znamená "bez vládcov," alebo presnejšie, "bez toho, kto by sa ujal vedenia." Neznamená absenciu poriadku, pravidiel, alebo konštruktov. Štát, na druhej strane, je chaos plus organizácia.

"Dane sú cenou za civilizovanú spoločnosť"

Celé zle. Dane sú cenou za to, že sme zlyhali v snahe vytvoriť civilizovanú spoločnosť založenú na riešení na báze dobrovoľnosti. Miera zdanenia zodpovedá miere zlyhania.

"Platenie daní je občianska povinnosť"

Zdanenie je nemorálne, pretože porušuje zásadu neútočenia, právo súkromného ​​vlastníctva a slobody združovania. Nemôže byť žiadna legitímna povinnosť, aby bola v súlade s nemorálnosťou.

"Dlhujeme to sami sebe"

Išlo by o jednu a tú istú osobu, ktorá by bola súčasne veriteľom aj dlžníkom v rámci jedinej transakcie. Prosto nezmysel.

"Budeme ich držať k zodpovednosti"

To je v rozpore s povahou stavu. Štátny aparát umožňuje niektorým ľuďom robiť to, čo je pre iných zakázané. To znamená, že cieľom je vyhnúť sa zodpovednosti za spáchanie trestných činov.

"Kto bude stavať cesty?"

Ak by sme oslobodili otrokov, kto bude zberať bavlnu? To nie je dôležité. Dôležité je, že otroctvo je morálne neobhájiteľné. Tak je to aj s vládou a tým kto bude poskytovať služby v jej neprítomnosti.Author: Anton Smatanik # DubaQury03
Vláda2015-10-195
-
 69%  ( 6 people voted )
+
Treba podporovať ľudí nie vládu
frank # VykaPeve56
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-20 11:30:43 5f69cbc3
Toto by mali učiť na škole... Ale je mi jasné, že je nelogické píliť si konár pod sebou...
Diskuter1 # QaroRypy37
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-20 21:00:53 55edea95
A co taková klasická pověra hlásající hurá "růst ekonomiky" (postátněné "ekonomiky") :
Příklad jaký trus vylétává z církevmediálních oltáříčků:
"
Každý Čech dluží za stát 158 tisíc."
makroskop # FipiWopa47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-21 06:19:13 4e88a5be
Liberatianske myslenie je vo svojej podstate pomýlené. Uvediem dva príklady.

""bez vládcov," alebo presnejšie, "bez toho, kto by sa ujal vedenia."" - áno toto je nezmysel. Uvediem príklad. Putin. Putina dostala do toho postavenia samotná štruktúra ruskej spoločnosti (jeho výchova jeho osobnosť nevedomá požiadavka spoločnosti na gosudara) Po rozbití "socíku" trockistické štruktúry stratili ideologickú moc (pretože liberalizmus) tak sa po čase mohla prejaviť skutočná priemerná morálka spoločnosti (ano aj za pomoci Jelcina a jeho "rodiny" alebo vojenských klanov ale to je len štrukturálna časť spoločnosti, zafungovala aj bezštrukturálna)

K vláde. - vláda je tvorená na základe priemerného chápania a morálky spoločnosti (doslova spoločnej-činnosti a zároveň spoločnej-cnosti)! Takže ak sa amíci sťažujú na vládu že robí zle vo svete atak znamená to že s ich priemernou morálkou alebo chápaním je niečo veľmi zle.


Dusan # WyguNyly46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-22 08:20:17 c3a80ca9
A ešte niečo. Bez vedúceho u ktorého sa zbiehajú informácie a ktorý je zodpovedný za štruktúru ktorú riadi to jaksi nejde. Áno ide ale riadenie po čase zhavaruje. Vedúci =vodca=gosudar/hospodár
Samozrejme výber kádrov zo spoločnosti je dôležitý. Čím mravnejší a chápavejší človek sa dostane do riadiacej štruktúry tým lepšie.

Dusan # WyguNyly46
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-10-22 08:31:47 c3a80ca9

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

ISLÁM SE CHYSTÁ DOBÝT CELÝ SVĚT, „ZÁPAD“ MU TO DOVOLUJE


ISLÁM SE CHYSTÁ DOBÝT CELÝ SVĚT, „ZÁPAD“ MU TO DOVOLUJE
Známý tradicionalista katolické církve považuje západní civilizaci za slabou a upadající. Bývalý arcibiskup Raymond Burke v rozhovoru pro italské noviny Il Giornale hovořil o islámu a ...
MÍT TEN „SPRÁVNÝ NÁZOR“
Kde to žijeme. Zakázaný film v EU.
Nebojujte proti tým, ktorí vás utláčajú!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0298 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles