Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

„Dát“ lidem práci a „dát“ jim peníze není řešením problémů


„Dát“ lidem práci a „dát“ jim peníze není řešením problémů

Jakmile uslyším "sociální začleňování", "platforma", "koncepce", "závazek státu", "dát lidem práci", "dát lidem více peněz", "stát musí", nebo "obtížná životní situace", přičemž původci těchto slov jsou z daní placení lidé, jejichž jedinou snahou je nepodříznout si větev pod sebou, zpozorním a zkontroluju, jestli je peněženka pořád v kapse. Jediným řešením, které totiž ve skutečnosti nabízí, je "dát". Z cizího.

 

 

"Výdaje státu do sociální oblasti, včetně podpory sociálního bydlení, jsou dnes zcela nedostatečné. Dělat další koncepce nemá smysl, pokud tu nebude jednoznačný, a minimálně ve střednědobém rámci rozpočtu, vyčíslený závazek státu peníze určené na tuto oblast významně navýšit," říká předseda pracovní skupiny pro sociální začleňování Svazu měst a obcí ČR Petr Pospíšil. "Diskuze o podobě sociálního bydlení by měla probíhat v partnerství státu, měst a obcí a neziskových organizací. Stát musí na systém zajistit dostatek finančních prostředků. Spolu s Platformou pro sociální bydlení vidíme cestu ve větší podpoře standardního nájemního bydlení, nikoliv v podpoře ubytoven. Předpokladem dlouhodobé udržitelnosti bydlení jsou samozřejmě příjmy, proto je naprosto nezbytný také dostatek pracovních příležitostí." Podobná slova, jaká pronesla výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová, se nesou napříč aktuálními snahami o "řešení" problému s ubytovnami u nás.

 

Jasně, byznys s tzv. sociálními ubytovnami je prasárna. Jenže je to opět dílo politiků ve sněmovně a senátu, kteří to umožnili, společně s politiky komunálními ze stejných partají, kteří mnohdy sami nebo skrze své partnery vlastní na ubytovně alespoň podíl. Problém totiž není v nedostatku pracovních příležitostí, zejména ne v práci rukama, ani v tom, že by nebyly volné byty, jejichž tržní cena nájmu je nižší, než ta v ubytovnách. Problém je v systému, kdy sociální příspěvky všeho druhu se staly špinavým byznysem, který si uměle drží sociálně slabé lidi jako rukojmí.

 

 

Sociální ubytovny se stávají nežádoucími, protože se, opět a znovu, nedotkly podstaty. To bylo vzletných řečí při prosazování zákona o tom, jak se stanou nástrojem "řešení". Jenže zrušit je bez náhrady politici nemůžou. V lepším případě by se na ně vrhla Evropská komise či Rada Evropy, protože by se zachovali "nelidsky", v horším případě by byli okamžitě nařčeni z "rasismu". A tak vzniká aktuálně prostor posunout sociální byznys na vyšší level. Místo sociálních ubytoven jsou na pořadu dne sociální byty. Ti, co vydělali na ubytovnách, nakoupí v lokalitě pár prázdných bytů, jejichž cena kvůli ubytovnám klesla na historická minima a nikdo je nechce. Nedivil bych se, kdyby si na to založili nějakou novou neziskovou organizaci, nějaká "platforma" jim poplácala po ramenou, požádali si o dotace, které dostanou, a ze sociální mafie se stanou bílé límečky.

 

Podstatou řešení sociálních problémů je přestat lidi učit, že pomoc od ostatních je základ vlastní existence, nebo dokonce právo. A protože tohle zatraceně bolí, jediné co nám po výměně sociálních ubytoven za sociální byty zůstane, je to staré dobré "sociální začleňování", "platforma", "koncepce", "závazek státu", "dát lidem práci", "dát lidem více peněz", "stát musí", nebo "obtížná životní situace". Jen to bude dražší, protože se na tom dá fakt dobře namastit kapsa – a odložit nepopulární opatření, která nás stejně jednou čekají. Proč být "rasistou" dnes, když tu nálepku může dostat časem někdo jiný.Author: FRANTISEK MATEJKA # WiwoXano91
Slovensko2014-03-2111
-
 46% ( 3 people voted )
+
Právo na prácu a jej spravodlivejšie ohodnotenie považujem osobne za najdôležitejší krok z pohľadu reálneho riešenia problémov dneška? 1000 vecí by sa tým vyriešilo a kvantá peňazí ušetrilo. V podstate by nemusel existovať ani žiadny sociálny záchranný systém ... Lenže toto nehrá niekomu do karát a tak sa tu serkáme a motkáme dookola a riešime nepodstatné hovadiny a vedľajšie veci.

Ono by to išlo ale my jednoducho chceme veci riešiť a nie vyriešiť. Tak napr. poľnohospodárstvo by bolo aj potrebné aj s obrovským potenciálom ZMYSLUPLNEJ zamestnanosti. Kto kua potrebuje zametanie ulíc? Lenže tu už narážame napr. na EU ktorá by nám to nedovolila. Aj preto treba odtiaľ vypadnúť ....

smartang # BohuPyki56
-
 75% ( 14 people voted )
+
2014-03-21 13:25:40 d90c3016
Autor článku,----Dať ľuďom prácu a za prácu im dať peniaze to je najsprávnejšie riešenie!Dať im peniaze bez práce,to nie je riešenie problému!
Práve,že štát nerád robí nepopulárne opatrenia,lebo čo ak nás budú považovať za rasistov. Aj tak nás tak považujú.Štát radšej trpí aby sa majoritné obyvateľstvo bálo Rómov. to je rasizmus zo strany Rómov a štát si zakrýva oči.Na Východnom Slovensku je dedina,kde Rómovia a gadžovia spolupracujú .Stačí múdry starosta obce.

Jambo # CapuSuxo47
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-21 13:58:55 5b7f5746
Normovanie práce! Odmeňovanie za kvalitu a množstvo odbornej práce! To vážne si niekto myslí že tieto pojmy boli v bývalom režime--- fujara---? Boli rozpracované do "slušných" detailov... úkolovej, progresívnej , akordnej, brigádnej aaa formy mzdy ..o ktorej sa mnohým dnešným "MENEGEERE"-- oom ani nesníva! A tonáž , litre, množstva---vykúpené od družtevníkov... to boli rentovno--bonitne oceňované!A za 100Kčs trebalo v 1987 úkolovanú prácu zvládnuť za pol hodiny aby si mal slušných 3000 mesačne a z toho 500 si mohol mesačne odložiť! Ale už s číslami narábať dnes je pod úroveň!Postaviť stimuláciu na existencií --ŽIVOTNEJ--znamená stres, choroby, závisť neschopných a nebezpečné rozvrstvenie spoločnosti! Na druhej strane drancovanie, výužívanie rozdielneho potenciálu / rozumového, odborného ,množstevného /, znevažovanie ľudskej dôstojnosti ...znamené prudké zvyšenie "jednorázové" produktivity s následným prepadom a predvojnovým stavom!!Hotovo!To je objektívne posúdenie!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-21 15:56:44 58d4289b
A Česky pišúci F. Matejka 91 měl se zeptat "Láhvoše" v čase keď pobehoval /asi/ v r. 1992/ po Letanovciach medzi "našíma" romama a nevědel pochopit..keď s nimi jedol klobásu či je to v Europe alebo... " na svím hrádečku" : A neurobil nič...len pre seba ...aj Barandov....prrrrd do ucha Maestro...
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-21 16:05:50 58d4289b
Zase môžem byť nepochopený... Ukulele.../dakedy aj naša... my pôstime...ani strik...! prosím už je to jasné...?/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 17:20:19 58d4289b
Myslím, že som pochopila klopi. Prečo si očakával, že nie?
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 19:01:54 57f4c47a
loading...
Tak teda ..ukulele 46.. aj Pali v našej Krčmičke povedal že ste naša-- aj poznatá... Ale keď vraj ste v "D" my sme tiež znalí čosi -kdesi o cudzích krajoch a furt lem doma --nepovedz jej šicko--- že do dzešec zname napočítac aj po bulinérsky../A pýtaj se jej či zna dačo o Spišu-- bo tam se presune šicko --a zostane najzdravši stred.... SK---pod TATRAMI/
klopi # FumiSagy94
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 21:15:13 58d4289b
Ach jaj ..klopi 94.. a to som sa už začínala tešiť, že vám akosi v poslednej dobe začínam podozrivo rozumieť. :))
Nuž, ale ak ma posuniete ďalej v záhade v tvare "D" a čo znamená "po bulinérsky" budem o krôčik bližšie k pochopeniu. :)
O Spiši, Orave, strednom a východnom Slovensku môžem len jediné. Tam pod Tatrami SK som sa vždy cítila veľmi dobre a nech si vraví kto chce, čo chce aj tá povaha mi je akosi blízka a milá čo sa ľudí týka. Krčmičky neviem, ale Horec, z ktorého tam pod tatrami robievajú liečivú tinktúru spolu s borovičkou na žalúdočné problémy a ako prevenciu pre zdravie si do dnes pamätám, túto vzácnosť. :) Nuž ak pod Tatry sa presunie šicko, tak budiš, šak z Baldoviec aj minerálny prameň možno naša dobrá Baldovská pochádza, čo by mi tam malo ešte chýbať, ak sa budem musieť ku vám na zdravý Spiš presúvať? A možno potom, keď to šicko bude u vás na Spiši, možno si so mnou dáte tú našu zo sliviek s radosťou pálenú po jednej štamperdli. Ale pre istotu, vidly potom nechajte doma.? :)

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 22:48:26 57f4c47a
Toto "D"--ečko je krajina na západ od našich Čechov a mysleli sme si že tam pôsobite... A to .."bulinérske" je jedno z nárečí -pomaličky vymierajúce--s " nádychom " Nemčiny! Ale náš Spiš-- Zips--je nárečovo--skoro "nekonečný" -počnúc sever--poľsko-guraľština, "mäkká "spiština, rusnacko-ukrajinské-rusínske ..odnože, nemecko-bulinérsko- mantacké -" oberzipseri" , tverdy Tatranci, .."iglovčane"... aaa... až po "unterzipseri" na juhu s maďarskými-besilnovačmi...Veríme .. ukulele46..že tých Päť" svetoznámych Spišských unikátov" Vám sa dostane "do krvi" ...Tatry, Spišský Hrad, Borovička, Spišské párky a samozrejme Zemiaky- grule .a pri každej príležitosti budete "bečeľovac"-chváliť, propagovať, zvýrazňovať popri iných prednostiach! V ďaka....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 07:43:00 58d4289b
A "vďaka" osobnej návšteve a propagácií---býv.posledného prezidenta Československa --osád menej prispôsobivých..rozvíja sa "sporadický" " cestovný ruch "./ "Po stopách prezidenta"..../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 08:02:07 58d4289b
Klopi,-----Hoci Tvoj príspevok nebol adresovaný mne,aj tak ďakujem za dokonalý popis Spiša. Cítim z toho hrdosť a to je dobre.Mám veľkú radosť ,keď sa Slováci cítia Slovákmi.No nie o tom som chcela. Doteraz som si myslela,že Zipser párky,to sú tie ,ktoré keď hodíš do horúcej vody" pekne puknú"čiže sa im otvorí zips.Veru kvalita voľakedajších Spišských párkov je už tá tam.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-22 11:30:50 b229d1a8

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Švédsko: Veřejnoprávní televizní vánoční multikulturní šílenost


Švédsko: Veřejnoprávní televizní vánoční multikulturní šílenost
Ve Švédsku to nemají se svými multikulturně socialistickými politiky vůbec jednoduché a vypadá to, že pohár trpělivosti původního obyvatelstva je přeplněn. Stejně jako v celé EU se ...
Socialistický destrukcionismus XI - Inflace
Fico, Churchill a „ kořalka“
Viac peňazí automaticky neznamená viac muziky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0296 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made