Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.


Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.

Daňový informačný systém | Stalo sa už bežným zvykom, že úradníci na daňových úradoch majú po podaní daňových priznaní nočné mory. Nie zo svojej práce, ale z daňového informačného systému, ktorý, ako inak, nefunguje. Na to, že daňový informačný systém kolabuje

upozorňovala strana Sloboda a Solidarita pred rokom. Dnes na stupňujúci sa problém museli zástupcovia strany SaS poukázať znova. Podľa predsedu liberálov Richarda Sulíka nie je normálne, aby všetko, čoho sa vláda a jej nominanti dotknú, prestalo fungovať. Preto vyzval Roberta Fica, aby prestal kryť kšefty, na ktoré doplácajú ľudia. Jozef Rajtár zase upozornil na skutočnosť, že "to, či sa vyberú a ako sa vyberú dane, je základom fungovania štátu a je za to plne zodpovedný minister Peter Kažimír." Ministra financií preto vyzval, aby sa prestal tváriť, že sa ho problém s Finančnou správou SR, ktorá je zodpovedná za daňový informačný systém, netýka. Zároveň na Kažimíra apeloval, aby súčasného prezidenta Finančnej správy SR Františka Imreczeho vymenil za krízového manažéra.
Daňový informačný systém veľký nedostatok, ktorý ľuďom komplikuje život

Richard Sulík: Takto pred rokom strana Sloboda a Solidarita upozornila na nefunkčný daňový informačný systém. Dnes tu stojíme opäť. Daňové priznania sa majú spracúvať a namiesto toho sa na nás obracajú zamestnanci daňových úradov, že problém s daňovým informačným systémom nielen pretrváva, ale sa dokonca stupňuje. Nie je normálne, aby všetko čoho sa vláda a nominanti Roberta Fica dotknú, prestalo fungovať. A rovnako nie je normálne, aby sme na problém poukázali, na to, že došlo k silnému konfliktu záujmov, kedy dnešný šéf Finančnej správy SR František Imrecze bol predtým šéf spoločnosti SAP a predal Finančnej správe SR drahé licencie na daňový informačný systém. My sme s tým oboznámili verejnosť a dnes to musíme riešiť opäť. Toto má byť upozornenie najväčšej opozičnej strany na veľký nedostatok, ktorý ľuďom komplikuje život, nielen zamestnancom daňovej správy, ale aj daňovníkom, ktorí sa nevedia dopracovať napr. k tomu, aby mohli riadne podať svoje daňové priznanie. Očakávame riešenia, bohužiaľ, tie neprichádzajú. Tie by možno prichádzali, keby na Slovensku nevládla arogancia moci.
Robert Fico by mal prestať hrať šialenú hru s daňovníkmi

Len pripomeniem, že keď pred štyrmi rokmi bol na Finančnej správe SR zavádzaný daňový informačný systém KONS, Robert Fico vtedy ako opozičný politik upadal priam do hysterických záchvatov. Dnes hovorím, že daňový informačný systém KONS nebol síce dokonalý, ale v porovnaní s tým, čo sa deje teraz, by pracovníci daňových úradov ďakovali nebesám. Dovolím si citovať odborníka na daňové systémy z Univerzity Komenského:

"Štandardný daňový informačný systém na platforme SAP je drahé a komplikované technické riešenie. Bola by škoda, keby sa vývoj toho pôvodného daňového informačného systému KONS definitívne zastavil."

Toto hovoria experti. Vyzývam preto premiéra Roberta Fica, aby prestal hrať túto šialenú hru s daňovníkmi. Aby prestal kryť kšefty a zlodejstvá, na ktoré doplácajú ľudia. Keď sa dokáže Robert Fico chváliť daňovou kobrou, ako perfektne vie klepnúť po prstoch rôznym podvodníkom, tak mal by vedieť aj vyriešiť problémy s podaním daňového priznania. Mal by čestne a férovo povedať: "Spravili sme chybu a takto ju chceme napraviť."
Daňový informačný systém Finančnej správy SR kolabuje, zamestnanci sú zúfalí

Jozef Rajtár: Čo viac potrebuje Finančná správa SR na to, aby konečne zabezpečila daňový informačný systém, ktorý bude funkčný a daňový informačný systém, ktorý bude vhodný na správu daňových subjektov? Po podaní daňových priznaní sa na nás začal obracať zúfalí zamestnanci Finančnej správy a zúfalí sú z toho, že daňový informačný systém Finančnej správy kolabuje. Pri najlepšej vôli takýmto spôsobom nie sú schopní spracovávať daňové priznania tak, ako by mali. Podľa ich vyjadrení vládne na daňových úradoch strach a napätie. Spomeniem len niektoré z problémov informačného systému. Zamestnanci sa aj celý deň nedokážu dostať do tohto daňového informačného systému a normálne v ňom pracovať. Ak sa tam aj dostanú, často až po pracovnej dobe alebo cez víkend, tak tento daňový informačný systém je maximálne spomalený. Jednoducho súčasný daňový informačný systém nie je vhodný na správu daňových systémov. Okrem toho, že je pomalý, je aj vysoko chybový a neprehľadný. Možno je vhodný na nabalenie sa smeráckych nominantov, ale určite nie na serióznu prácu s daňovými subjektmi.
Žiadame vznik nezávislej komisie

Ja by som to tak prirovnal ku kolobežke, ktorú sa niekto snaží použiť ako nákladné vozidlo. Chýba tu naozaj koncepčné riešenie, po ktorom má nasledovať systém kontroly. A preto žiadame, aby vznikla nezávislá komisia, kde budú odborníci, ktorí vyhodnotia súčasnú situáciu s daňovým informačným systémom a posúdia, aké riešenie by bolo najlepšie pre vzniknutú situáciu. Vieme, že Finančná správa SR má minimálne dva predošlé systémy, ktoré sú vhodné na správu daňových subjektov. Nie sú to len fakturačné a účtovné programy ako ten, čo používajú teraz.
Je najvyšší čas, aby sa Peter Kažimír prestal tváriť, že sa ho problém s finančnou správou netýka

Keby takáto situácia nastala po prvýkrát, tak vyzveme prezidenta Finančnej správy SR Františka Imreczeho, aby túto situáciu vyriešil. Ale my sa s touto situáciou boríme rok čo rok. Je to už tretí rok, čo daňový informačný systém vždy po podaní daňových priznaní kolabuje. On, samozrejme, kolabuje aj počas roka. Akurát tam ten nával nie je taký veľký, aby to bolo až také badateľné. Zamestnanci sú už tretí rok z tohto daňového informačného systému naozaj zúfalí. Vete, že minulý rok sa obrátili na finančný výbor, na ministra financií Kažimíra, samozrejme, na vedenie Finančnej správy SR, aby zjednali nápravu a dodnes nie, že nebola zrovnaná riadna náprava, ale nedostali ani len jednoduchú odpoveď na svoju oficiálnu žiadosť. Vyzývam teda ministra financií Petra Kažimíra, aby sa priznal k zodpovednosti za Finančnú správu, pretože on sa vždy tvári, že jeho sa Finančná správa SR netýka. Pritom to, či sa vyberú a ako sa vyberú dane, je základom fungovania štátu a je za to plne zodpovedný minister Peter Kažimír. Chceme a žiadame, aby do vedenia Finančnej správy SR konečne vymenoval krízového manažéra, pretože Finančná správa SR, t.j. daňové a colné úrady, sú vo všeobecnej kríze. Nevedia vyriešiť ani len Bašternáka a celkovo im kolabuje spracovávanie daňových subjektov. František Imrecze, súčasný prezident Finančnej správy SR, túto hlbokú krízu organizácie, ktorá mu bola zverená, arogantne ignoruje. Ešte raz, žiadame ministra financií Petra Kažimíra, aby konal, aby vymenil Františka Imreczeho a aby sa prestal tváriť, že sa ho problém s Finančnou správou SR netýka a prevzal zodpovednosť.

Author: sulik # BopyTiqa43
Slovensko2017-04-185
-
 38%  ( 3 people voted )
+

kchazar # HidaBada12
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-18 20:25:58 b9891232

kchazar # HidaBada12
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-18 20:26:49 b9891232
Tak pošlite žiadosť o nápravu liberálnemu kamarátovi MikLOŽovi vy kok..ti.
Titan # GoxePifo74
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2017-04-18 21:08:42 86d9a541
Daňová problematika. Áno .Špecifikovať problém , následne analyzovať stav, definovať nedostatky , určiť dielčie , jednotlivé ...postupnosti riešenií...aaa stanoviť zodpovednosť..termíny...atd. Tieto metodológie sú známe v každej "managerskej " školiacej inštitúcií. A "náš " ,,Richard SaS" tieto problémy "rieši " "kolobežkovaním", avízovaním "kolapsu", "neserioznosti" "nabaľovaním" atd...Samozrejme degradáciou "osobnosti" súčasnej politickej garnitúry.Je to ale ináč...aj keď možná má istú pravdu..Teda..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-19 20:13:04 58d4289b
Ak sa "pokúša " osobnosť typu R. Sulík riešiť isté problémy "národohospodárskeho rázu" Slovenska , mal by v prvom rade prehodnotiť svoje "možné ambície" . Aj napriek "slušným volebným preferenciám" , odišiel za ľahším "vegetovaním " do EU parlamentu.Finančná "nezávislosť " mu vytvára priestor pre "riešenie " v prvom rade "celosvetových , európskych...a i. globálnych .." no naše "vlastné--SK " sú --len ták ---"heroicky " nasadzované kvôli potencionálnym voličom. Osobnostné postoje nepredstavujú dôveryhodnosť, zodpovedný prístup, serioznosť ...sú v polohe exhibícií ..aj v nemecky hovoriacich krajinách.Aj keby mal 100krát pravdu ---riešenia ním prezentované dostávajú sa do polohy ---"mimo zreteľ", tak ako ON sám sa zbavil príležitosti čosi riešiť únikom TÁ HET.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-04-20 07:41:28 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NOVÁ STUDIE POTVRZUJE, ŽE PŘÁTELÉ MAJÍ PODOBNÉ DNA


NOVÁ STUDIE POTVRZUJE, ŽE PŘÁTELÉ MAJÍ PODOBNÉ DNA
Zdá se, že jsou nám přátelé geneticky podobnější než lidé cizí. Alespoň tak mluví americká studie, vedená významným řecko americkým profesorem sociologie a medicíny z Yaleovy ...
Proroctví o budoucnosti USA. Naplňuje se ?
NAJLEPŠÍ KAMOŠI POLITIKOV – TOP 4
Vláda spôsobila „Veľkú stagnáciu“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.019 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made