Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

DŘÍVE PAPEŽ BRÁNIL EVROPU PŘED ISLÁMEM, ALE DNES JE NA STRANĚ ISLÁMSKÝCH DOBYVATELŮ


DŘÍVE PAPEŽ BRÁNIL EVROPU PŘED ISLÁMEM, ALE DNES JE NA STRANĚ ISLÁMSKÝCH DOBYVATELŮ

Papež František káže: "My křesťané bychom měli s vlídností a úctou přijímat islámské imigranty, kteří přicházejí do našich zemí." Jak velký je to rozdíl například oproti papeži Inocenci XI. který financoval obranu proti muslimům.

Papež František výše uvedenou větu napsal v apoštolské exhortaci Evangelii gaudium (česky Paulínky, 2014, str. 152). I dalšími svými postoji dal papež František jasně najevo, že je na straně islámu a ne odpůrců islámu nebo obránců křesťanské/katolické víry: Papež cestou z Krakova: Není správné ztotožňovat islám s násilím, informuje rádio Vatikán.

To jestli mám pravdu a politika papeže Františka, a v České republice například jeho obdivovatele kněze Tomáše Halíka, posiluje islamizaci Evropy a vyvolává v křesťanech pocit nejistoty z víry, ukáže budoucnost. Když sledují projevy papeže Františka či kněze Halíka, tak mám dojem, že islám nemá lepší šiřitele v Evropě, než tyto dva představitelé katolíků. Ale bylo tomu vždy tak?

Nebylo. Například papež Inocenc XI. Tak toho nemají z muslimů rádi například Turci. Protože papež vysloveně podporoval obranu Vídně proti muslimskému obléhání roku 1683 a dokonce svými penězi podpořil vznik svaté aliance Rusů, Poláku a Habsburků, kteří hnali muslimy od Vídně přes celý Balkán anedali Turkům šanci pod praporem islámu znovu se pokusit obsadit střední Evropu a zotročit její obyvatelé.

Tento papež ovšem nevadil jen muslimům, ale i francouzskému králi, který pod rouškou katolictví se snažil zlikvidovat protestanty, nepřátele francouzského krále. Papež o chování francouzského krále řekl:"Kristus podobné prostředky nepoužil; lid musí být do chrámu doveden, nikoli dovlečen."

Nikoho tedy nepřekvapí, že francouzský král usiloval býti oficiální spojenec muslimské Osmanské říše (byť tvrdil o sobě, že je katolík). A toto spojenectví Francie a Turků bylo namířeno proti Habsburské monarchií, která se snažila čelit snaze muslimů dobýt Evropu pod praporem Osmanské říše.

Katolický kněz František Janovský v knize Marek z Aviana o tom píše:

"V pomoc některých vladařů mohl císař Leopold směle doufati. s králem polským Janem Sobieskim měl smlouvu už ze dne 31. března, podobně s vévodou bavorským, Maxmilianem Emanuelem a s knížetem arcibiskupem solnohradským; také švábská a francká říšská města slíbila, že pomohou, jakož i saský Jan Jiří. Toť moci, které památného dne 12. září roku 1683. vojskem svým Vídni skutečně přispěly. Nejdůležitějším však spojencem císařovým byl papež Innocenc XI., jenž plnýma rukama daroval potřebné peníze. Příkladu papežova následovaly mnohé jiné menší státy italské, po příkladě papežově pomáhal i vnuk císařův Karel II., král španělský. Ovšem i sultán turecký Mohamed IV. smlouval se s králem francouzským Ludvíkem XIV., aby mu pomohl poraziti císaře Leopolda, a Ludvík jevil se býti dosti ochotným. Avšak ani Mohamed, ani jeho velkovezír Kara Mustafa se nenadáli, že jich chtěl Ludvík vlastně pro sebe jako nástroje užíti proti císaři. Jedině všemožnému úsilí papežovu podařilo se odvrátiti Ludvíka od onoho hanebného spojenecství s Turkem."

Neříkám, že minulost byla ideální a naši předkové nedělali chyby. Naopak ve své předmluvě ke knize Obrana Vídně při obléhání Turky 1683 od profesora Bena Imendörffera jasně píší, že náboženská netolerance císaře Leopolda I. vůči evangelíkům nahrávala muslimům, ale také je třeba si připomínat, že přes nedostatky tito lidé učinili hodně proto, abychom my mohli dnes žít svobodně a ve společnosti nezotročení islámem.

Je smutné, že současný papež František se chová spíše, jako tajný muslim a pomáhá islámu pronikat do Evropy jak jen může a naopak škodí těm křesťanům, kteří se snaží Evropu před nebezpečím islámu varovat.

Když sleduji projevy papeže Františka, tak už jen čekám, kdy oficiálně zakáže katolíkům dělat misie mezi muslimy, protože je to vůči islámu urážlivé. Což není problém jen těchto katolických modernistů, ale i mnoha evangeliků. Doporučuji tento článek: .Evangelická církev v Porýní: Je zakázáno hlásat křesťanství mezi muslimy!Author: LUKAS LHOTAN # PumeLami49
Európa2017-03-243
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Čo chcete rozumného od ideológie, ktorá za skaly nabáda odpovedať chlebom?


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2017-03-24 13:09:00 d425402c
Dnes vyzval František predstaviteľov EU aby pomohli budovať nový európsky humanizmus - taký humanizmus ako Švédsku alebo v Nemecku, kde sa veselo predávajú drogy, kde sa kradne, kde sa znásilňuje na uliciach?
To je akože podľa pápeža nový humanizmus? Kde sa teraz pokladajú základy koránického islamu? Kde sa na ženu díva ako na kus nábytku? Takže primitívna patriarchálna kultúra namierená proti kresťanstvu? To je akože odkaz Vatikánu pre Brusel? Likvidácia bielej populácie? To je to čo hlása pápež - nový sluha satana? Si zradca! V biblii sú jasne zakázané úroky! To je pôvod zla spolu s financovaním koránického islámu zo saudskej arábie. To je pôvod biedy a primitivizmu tých, ktorí sem utekajú - väčšinu z týchto primitívov neprevychováte. Takže Vatikán hlása otvorme náruč zlu! A hlása to preto, lebo oni sami sú zlo - pozrime sa napríklad na pálenie žien v stredoveku na hraniciach a pozrime sa na pálenie jezídskych žien na územiach ovládanými DAESH - Viditíe tú podobnosť? Nech sa zavedie bezúročný systém voľných peňazí tak ako pred II. svetovou vojnou v mestečku Wörgl, nech sa národy zbavia dlhu. Nech národy spoznajú voľnú energiu. Nech moslimské národy rešpektujú korán - kde sa píše, že pred Alahom je každý rovný = ženy majú také isté práva ako muži. Nech sa stane svet lepším - a potom keď noví moslimovia - tí ktorí si ctia ženu - tak nech prídu bývať na starý kontinent - nebudem mať nič proti - ale teraz je väčšina z nich je primitívna chamrať - ktorú neprevychováte. Globalizácia - multikultúrna spoločnosť je prirodzená evolúcia - ono sa budeme miešať - lebo to je pre rodiacu sa planetárnu spoločnosť - civilizáciu normálna a prirodzená cesta. Ale toto čo sa deje teraz nie je prirodzené a národmi európy toto tolerované nebude. Ja viem ako sa to celé končí. Ak budú prevažovať ľavičiari - ľudia sa skorej nechajú načipovať a potom príde to čo je napísané v poslednej kapitole v knihe kníh - Zjavenie jána v Biblii - mimozemská invervencia. Ak budú prevažovať pravičiari máme budúcnosť - ale je to veľmi ťažká cesta a je posiata obeťami. Takže buď to bude tak ako je napísané v Biblii alebo ako je to napísané na palmových listoch - Budúcnosť Európy - Thomas Ritter - tak či onak budú umierať miliardy a to je neakceptovateľná cesta - mám zato, že my ako rasa homo sapien sapiens sme už umierali násilnou a odpornou smrťou viac než dosť - dosť bolo smrti - vyzabíjať sa je príliš jednoduché riešenie. Myslím si, že máme na viac. Počúvajme starý dobrý sedliacky rozum, majme so sebou božskú trpezlivosť a dobré a spravodlivé a odvážne srdcia - myslím, že tu niekde je naše riešenie.

flldoofkkd # PikaRyhi21
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2017-03-25 00:59:01 b28f6448
Dnešný názor na riešenie migrácie samotného pápeža nie je najdôležiteší. Pokiaľ niekdajší pápež inicioval "koaliciu " proti nvázií Turkov na Viedeň tak mal isté zámery zjednotiť aj "kresťanské sily " , čo samu skoro podarilo ..okrem Francie...Samozrejme dôležitú úlohu tu zohrali Vatikánske peniaze , nahonobené. Dnes takýto "zjednocujúci aspekt " v Európe nie je . Tie "kresťanské sily " sú mimoriadne pod vlyvom sekulárnych záujmov. /ináč pri Viedni v Poľských voj.zostavách bojovali aj nekresťanský Aziati .../
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2017-03-25 07:22:06 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Virtuálne meny v Davose


Virtuálne meny v Davose
Virtuálne meny môžu byť mnohými považované za nejaké množstvo čísiel, ktoré je niekde na internete a zaoberá sa nimi pár šialencov ktorí ich považujú za niečo prelomové. Opak je ...
Technologicky vyspela Európa? naozaj?
Australská vládní lékařská organizace schvaluje veganství
Dôchodky: socialisticky podnikať, kapitalisticky ziskovať

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0223 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo