Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

DEFENDO HOMEOPATIKUM


DEFENDO HOMEOPATIKUM

Upozornenie prvé. Autor tohto textu považuje homeopatiká za nefunkčné (a neškodné) pilule, ktoré všetku svoju údajnú účinnosť získali čisto na základe placebo efektu.

Upozornenie druhé. Aj keď bude v tomto texte spomínaná kaviareň s kadenciou samopalu AK48, treba pripomenúť, že nie každý salónny hipster vyrazil na krížovú výpravu proti neveriacim v modernú medicínu.

Každý, kto ešte verejne neodsúdil homeopatiká, nech sa hlási u súdruha Žinčicu.

Ak ste v poslednej dobe sledovali slovenské mienkotvorné média, tak môžete pokojne týmto spôsobom parafrázovať Milana Lasicu. Súdruh Žinčica si svoje detašované pracovisko podľa všetkého otvoril v kaviarni, naproti redakcii denníka N.

K tomuto článku ma naštartovali aj určité osobné dôvody.

Keďže je bratislavská kaviareň môj prirodzený habitat, mám tu možnosť sledovať krížovú výpravu proti nevedeckým metódam v medicíne v priamom prenose. Pred každou raňajšou kávou musí v našom malom mužskom kolektíve prebehnúť päťminútovka s krycím názvom Čo to tie naše ženy na modrom koníku zase čítali.

A až keď sa utvrdíme v tom, že bez povinného zavedenia očkovania by ľudstvo vymrelo v devätnástom storočí na štikútku, tak sa začneme venovať bežným chlapským témam (kto má dlhšieho).

Podľa mňa je to voči alternatívnej medicíne značne nespravodlivé, keď si uvedomíme, o akých bizarnostiach je racionálne mysliaca časť populácie presvedčená.

Celá myšlienková avantgarda dnešnej doby je posadnutá ideou ochladzovania Zemegule. Naši ctihodní cirkevní otcovia si myslia, že ultimátny tvorca univerza rieši, či ste spali so svojou ženou pred svadbou, alebo až po nej. A hlavný nobelový vyšinutec aktuálnej doby, Paul Krugman, považuje prípravu na útok mimozemšťanov za spôsob, akým spoločnosť zbohatne. Naštartoval by sa totiž ten túžobne očakávaný systém kopania a následného zahrabávania jám. A ten spôsobí, že v Paulových štatistikách začne nejaká hospodárska veličina rásť.

Netreba zabúdať ani na všetky tie štátne pyramídové schémy (dôchodkový, sociálny systém), ktorých funkčnosť síce odporuje základnej aritmetike, ale pre absolventov rôznych prestížnych vzdelávacích inštitúcií sú nevyhnutnou súčasťou najlepšieho z možných svetov. A vieru v synergický efekt, ktorý si s nimi z nepochopiteľných dôvodov spájajú (bežný človek by na zdravotnú starostlivosť nemal, ale keď sa príspevky týchto ľudí nazbierajú do jedného vreca, polovica z tých prostriedkov sa rozkradne, alebo minie na administráciu systému, tak je naraz peňazí dostatok).

A potom, kto tu teda verí šarlatánom?!

Myslím si, že čo sa týka homeopatík a funkčnej medicíny založenej na vedeckých metódach, mýlia sa naši kaviarenskí kolegovia v dvoch veciach.

Moderná medicína má veľa spoločných znakov so súvekou ekonómiou. Určite sme za posledné roky spravili obrovské pokroky (nie je to tak dávno, čo púšťanie žilou bolo univerzálnou metódou na riešenie snáď všetkých zdravotných problémov). K pochopeniu fungovania ľudského tela máme ale asi rovnako ďaleko, ako má Luboš Blaha k pochopeniu fungovania hospodárstva. Existuje množstvo diagnóz, kde, ak nie rezignovane pokrčíme ramenami, tak minimálne tápeme. Nedajte sa pomýliť sebavedomým správaním lekárov (rovnaká sebaistota sršala od ekonomických analytikov tesne pred krachom 2008). Je veľmi pravdepodobné, že rovnako, ako sa dnes smejeme z homeopatík, tak budeme za pár rokov krútiť hlavami nad serióznymi teóriami dnešnej medicíny.

Človek má ale k svojmu zdraviu silne nevedecký prístup a nie je ochotný s boľavým kĺbom čakať, pokým medicína nespraví relevantný pokrok (odhadované trvanie 100 rokov), ale sa snaží svoj problém vyriešiť.

A v tom väzí druhý omyl účastníkov kruciády berúcej na steč homeopatický Jeruzalem.

Pre väčšinu užívateľov alternatívnej medicíny sú pofidérne pilulky a zázračné mastičky až druhou možnosťou. Prvá návšteva vedie k certifikovanému felčiarovi. Keďže sú jeho služby hradené z verejného poistenia, tak má pred kolegami predávajúcimi vodu za stovky eur významnú konkurenčnú výhodu.

Keď ale nedokáže pomôcť, dôjde aj na homeopatiká. Je veľmi pravdepodobné, že u alternatívcov sa občan stretne milým úsmevom a slušným slovom. Predajci homeopatík našťastie nemajú dopredu zaplatené v zdravotnom poistení a tak majú na rozdiel od lekárov úprimný záujem zákazníka neodohnať svojou aroganciou.

Ak by moderná medicína poskytovala pacientom riešenia tak, ako to lekári prezentujú, tak by predsa dôverčiví občania nemali žiaden dôvod sadnúť na lep šarlatánom s homeopatikami.Ľudstvu by jednoznačne pomohla v medicíne väčšia intelektuálna skromnosť (rovnako ako v ekonómii).Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2016-06-1319
-
 55% ( 1 people voted )
+
Nefunkčnosť homeopatík je každému so zdravým rozumom jasná, ale neškodnosť z toho vyplývajúca je naozaj len zdanlivá. Samoliečiaci sa pacienti v konečnom štádiu aj tak vyhľadajú odbornú pomoc, ale to už býva neskoro. I keď v princípe hlupákov nie je škoda...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2016-06-13 23:08:07 d405c1fd
"Nefunkčnosť homeopatík je každému so zdravým rozumom jasná" Myslim si, ze ty ich aj tak uzivas. Ved nadavas na multikulti, ale bol si za kulturou na multikultikarneval. Ty si ako ten Fico. Vecer zmoli v paprci ruzenec a rano je ateista. Podobne ako si ty. Na Strazi so Sanbergom si ZA BOHA a ZA NAROD a potom ides plieskat hlavu o stenu na satanisticke rucanice do miestnej krcmy.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-13 23:16:57 3ed281f6
"A až keď sa utvrdíme v tom, že bez povinného zavedenia očkovania by ľudstvo vymrelo v devätnástom storočí na štikútku, tak sa začneme venovať bežným chlapským témam (kto má dlhšieho)."
Ĺudia v minulosti neumierali na choroby, preto lebo neboli očkovaní, ale preto lebo boli podvíživení a v chatrčiach robotníkov sa nie vždy vykurovalo ďalej 8 hodinová pracovná doba a dostatok spánku a dostatok jedla prispeli k dlhšiemu životu. Skúste pracovať fyzicky 12 hodín a viac denne, mať stravu robotníka 19 storočia a na jeseň, zimu a jar spávať pri 5-10 stupňoch celzia vo vlhkom prostredí - tubera je zaručená a možete byť očkovaný koľko chcete. Respektíve ak by vás vtedy zaočkovali s tým čím dnes očkujú - ortuť, hliník a genetický upravený sajrajt z NWO - som zvedavý koľkých dní by ste sa dožili. A tie letáky, ktoré sa rozdávali u doktorov pred rokom, ktoré pojednávali o tom ako je neurotoxín hlíník a ortuť v pohode vec, ma len ešte viac utvrdilo v tom, aký sú ľudia hlúpi a kto vie možno Darwin mal pravdu o evolúcii a hlúpi ľudia čoskoro vymrú a potom môžu Rockefellerovci zavádzať svoje neofeudum.
Bolo päť lekárov, ktorí alternatívnou medicínou mali značné úspechy v liečení rakoviny, dvaja sú mŕtvy, dvaja sa úplne odmlčali a jeden občas vystupuje na verejnosti s ochrankou. Moderná medicína určite nebude produkovať zdravých ľudí - je to byznys a im sa viac oplatí mať ľudí chorých, veď keby sa každý dožíval veku Rockefellera je mu už cez 100 rokov tak by sociálny dôchodkový systém v súčasnej podobe skolaboval. Ak si zdravý a dobre živený a máš dostatok spánku môžeš bez problémov vypiť skúmavku s ebolou a nič ti nebude, lebo telo si stým poradí a poradí si s každou chorobou, pretože tak bolo navrhnuté, samozrejme pokiaľ neviete vyrobiť geneticky upravený vírus. Vy si myslíte, že ak by smrtelne vírusy naozaj zabíjali - neboli by sme už davno mrtvi? Od 19 storočia kedy britská královná nechala urobiť IQ testy sirokej skupine obyvatelov do dnesnych dni sa reakčná doba na riešenie problémov predlžila o cca 15% iným slovami sme hlupejsi ako ludia v 19 storoci o zhruba 15%. A nech vas nezmyli fakt, ze mame skoly a vieme tukat do mobilov, ide o reakcnu dobu riesenia problemov a nie o papier, ktorí mate zo skoly a ani nie o primitivny android, ktori dokazete ovladat v mobile. Zahladte sa niekedy na horizont po západe slnka po riadne búrke - nebude fialový a potom sa zahladte na horizont po dlhsom obdobi bez dazda a bude fialovy - je to koloidny hlinik a baryum - jedno je neurotoxin a druhe spôsobuje neplodnost - alebo aj odumieranie plodu - predcasny potrat. Vypustaju to lietadla. Českí reportéri spravili reportáž o tých čiarach na nebi a boli vyhodení z práce. To čo je napisane v Biblii o apokalypse to nie je rozprávka - je to odkaz od vyspelej civilizácie od nasich tvorcov. Čo myslíte ako dlho sa ešte bude Boh - vyspelá civilizácia dívať nato ako sa upalujú ženy a pochovávajú deti zaživa v islamskom teroristickom kvázi štáte - volajme to DAESH, ako dlho sa bude dívať nato ako každé tri sekundy umrie dieťa od hladu, ako dlho sa bude na túto útrapu dívať zhora? Veľa bolesti, veľa nerovnováhy, každý má svojho tvorcu, bolesť siaha ďaleko a z tej dialky ide k nám sila a všetko a všetkých premení v prach. Áno aj vás vážení kmeňoví akcionári Federálneho Rezervného Systému aj vás! Skapeme spolu ;-)
Zamysli sa # SijaJuqi01
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-06-14 00:40:28 b28f6b4b
"Od 19 storočia kedy britská královná nechala urobiť IQ testy sirokej skupine obyvatelov do dnesnych dni sa reakčná doba na riešenie problémov predlžila o cca 15% iným slovami sme hlupejsi ako ludia v 19 storoci o zhruba 15%."


Aby konšpiratívci nepovedali, že hádžu hrach na stenu, tak som sa zamyslel. No nesprávne asi, lebo mne z toho vyšlo, že potom človek 19. storočia musel byť hlúpejší od neandertálca o niekoľko tisíc percent, o nás ani nehovoriac. Hm, ak teda schopnosť reagovať v dobrom čase by bola jediným kritériom inteligencie, tak neandertálec je dnes asi korunou tvorstva, že ?


Ako som sa dočítal na internetoch, reakčné časy sa používali v 19. storočí. A nakoľko metóda sa nezdala dosť presná, tak pozdejšie nastúpili IQ testy. Takže tých exaktne vypadajúcich 15 % zrejme bude stáť tak trochu na vode.

S ostatnými mantrami tvoriacimi jadro konšpiračného náboženstva pre nedostatok času sa žiaľbohu nemôžem zaoberať.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-06-14 08:20:16 59ad0b0a
takze Indiani, ked prisli na ich uzemie Europania, boli podvyziveni?

Lebo ako si inak vysvtlit, ze ich totalne zdecimovala taka banalna choroba ako ovcie kiahne....

Mimochodom Fero tu chyba, asi pozera z Polarky, ci neuvidi Juznu pologulu na placatej Zemi.

rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-14 11:15:20 55d89f5b
Ta to je asi tak-že Fero stavia mrakodrap na Polárke-lebo chce dovidieť na južnú poloplacatú zem-ako tam ťahajú ovce kiahne! A keď pozisťuje-porozpráva!---Neandrtálec mal tú výhodu oproti nám-že bol len Neandrtálec!Ale akú výhodu máme k Neandrtálcom?- rozumom! v samo zničení seba!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-14 13:52:26 58d4285f
loading...
Ano , ľudia sú jednoznačne sprojtejší ako boli pred 1948.
Jasným dôkazom je prispievateľ FcKensie.
Pomôcka:
pri miliónoch nezamestnaných v Európe nemá kto robiť na dôchodcov?
žili sme v komunizme?


Mozgolog # MowiNehu96
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-14 14:35:38 ac624341
Čo ti na to povedať, Gejza ? Nie je hriech si občas zaspievať nejakú nostalgickú pieseň z čias mladosti, napr. o plnej zamestnanosti. Už trochu väčší prúser ostať v jej zajatí, a nechávať sa bezbranne otravovať jej kvílením. Lebo:

1. Skúsenosti z iných zón sveta ukazujú, že miera nezamestnanosti nemá až taký vplyv na výšku dôchodkov

2. Ani u nadmieru starostlivého Kim Čonga - ktorý si už teda sakra dáva záležať, aby mal kto robiť na dôchodcov - sa nedá povedať, že by severokórejci boli nejak extra vychechtaný z kúpnej sily ich starobnej apanáže.

3. Napokon ani naša skoršia empíria s plnou zamestnanosťou nepoukazuje na to, že by takýto systém bol schopný dlhodobo vykazovať stabilitu, a tobôž ručiť za coolové dôchodky. Veď aj padol chudák. Na starobný fatálny úbytok síl.

P.S. Všímaš si ako taktne k tebe pristupujem ? Ako na tých najlepších buržoáznych klinikách zvyknú...

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 18:09:06 59ad0b0a
pssst ! vychechtaný=vychechechtaní
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 18:10:52 59ad0b0a
ešte lepšie ! No, musím končiť, hehe
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 18:12:03 59ad0b0a
Neprehliadnuteľné rozdiely ? Nie sú až také dôležité, pokiaľ vieš, že podľa všetkého to išlo na správne oddelenie pre cca. rovnaké nálezy. Hehe.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 23:00:56 59ad0b0a
Inak áno, všímam si, že v poslednom čase akoby si začal rozlišovať liberálov. Zdá sa mi, že najhoršie ti býva už len z nášho pravicového krídla. Ak je to naozaj tak, tak robíš pokroky, a možno ťa preradíme na oddelenie pre ľahšie prípady. A ktovie, možno o ďalší rok budeš už len medzi rekonvalescentmi.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-15 23:17:31 59ad0b0a
Áno, všimol som si , že v poslednom čase sa imbecilita a s ňou súvisiace prípady akosi množia.
Z tohto dôvodu som začal z rozširovaním pavilónu pre pravicových kreténov,
Počet postelí bude vždy menší ako počet pacientov, aby som tákým to spôsobom vyselektoval charaktérných a pracovitých od lúzera čo pre svoju lenivosť bude spať na zemy .

Pravicoví kreténi vo vlastnom záujme sa pripoistite samozrejme v súkromných spoločnostiach aby ste si mohli u mňa užiť ten najvyšší štandard.

Ps: V pilotnóm nábehu mám dve miesta so zľavou pravicoví kreténi Pandemonium a FcKensie môžete sa ozvať na : Chocholúsik@sanatoriumkretenizmu.com
nečakajte až budete odchytení !!!

MUDr Chocholusik # VuxuTiqa15
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-06-16 09:28:37 b211aaee
FcKensie, pokial si len taral nezmysly, snazil som sa byt k tvojmu postihnutiu liberalizmom emaptickym... Ked si uz zacal stracat orientaciu aj v tom, s kym vlastne komunikujes, zacal som mat o teba iste obavy... Teraz, kedy uz ale komunikujes len sam so sebou, predstierajuc, ze komunikujes so mnou, mam o teba uz naozaj vazne obavy... Skus sa o tom porozpravat s nejakym socialnym psychologom so zameranim na hysteriu psychologie architektury... Mozno je toto tvoje rapidne stupnujuce sa postihnutie este aspon nejako spomalitelne...? :-DDD


liberalna vzduchovka # PinaWowu44
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-16 12:38:39 c7e3281f
A mňe še zdalo zdola-že tam hore! rozum býva a jak kukam-tak kukam-Mucholapka-na rozum--račej chlope ucekaj-bo tu uzavretí kruch -pod lekárskym dozorom-do čista! nečistá komúna býva-a že už nesu fčerarší z učeňa-i kedz majú váááážne štrgaňe v hlave z klúúúčoch-co bulo-keďže sú taký-prezlečený i na transfúzii krev do modra vymenené-co še to vlastňe stalo! Psssst-lem ňehutorce nahlas-odpočúvajú-Leopoldov prázdny!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-16 19:05:59 58d4285f
Lieky a "liekové systémy" predstavujú popri drogam a "bielemu mäsu" charakteristiku a "obchodnú aktivitu" s bezbrehou ziskovosťou a nekontrolovateľnou komoditnou pestrosťou.... Teda...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-16 20:36:08 58d4289b
Ak sa vyrobí nekontrolovateľné množstvo liekov bez odbytu , tak sa "vymyslí choroba"..aj epidemiologická .. A naopak keď už je "choroba" na svete tak milion percentný liek zaberajúci je okamžite "k mání" aj v dvojmilionovej sortimentnej ..."kadencií.."..A kšeft sa uzatvára ..v naších pomienkach... Takto...
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-17 15:54:33 58d4289b
Ale ešče nevynašli toten lék pre mertvých-óó pardóóón-už aj to majú-božský kájo--ta možsce kšeftovac-chto da viac? ta ty? zostavaš-plníš plááán- treba eura rozkotúúúlac-čím vecej-a odbyt idze cez reklamu!-bim bam-zvony zvonia-umar Lajoš z lekoch--na čarno ligal-za menej-kšeftár jeden-zabudol-že perfektne zaberajú-tote lééky- okamžite! A tak opchod rozkvitá-a nám še zdravo žije dááál !
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-17 17:15:47 58d4285f
V prvom rade reklamná propagácia typu: po použití okamžitá reakcia..ihneď vyzdravie človiečik , zo všetkých chorôb a na furt, ...po požití okamžite chudneje najmenej "dosť veľa o približne presné kilo denne" ...krčové žili ako keby neexistovali ...chrbtica je "funkčná " lepšie ako za mlada...alebo sústavným používaním nie a nie zomrieť...atd...Ak k tomu ešte "obvoďák " ..tak "biznys..market"..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-18 04:26:48 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Život - náhoda nebo záměr?


Život - náhoda nebo záměr?
Jak je možné, že všechny organismy, rostliny, zvířata a lidé mají určitý životní úkol a smysl? Pojďte prozkoumat nepředstavitelnou velikost vesmíru, obrovskou energii, která se ...
Nepochopené libertariánství
Než si červi pochutnají, aneb sociální pohádka se špatným koncem
O II. pilieri trochu inak

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0445 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made