Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno!


Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno!

Prenášať zodpovednosť na iných, to je také slovenské. A tá vaša, drahí podnikatelia, bude tkvieť v tom, že nie ste Sibyla.

18. jún 2016 podaktorí optimisti veľkopansky označili za čierny deň čiernej práce. Nejeden cynik by však s úškľabkom poznamenal, že ide len o novú vlnu byrokratických chemikálií, neúmerne ťažiacich podnikateľské prostredie. Novela zákona o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, ktorá vstupuje do platnosti práve tretiu júnovú sobotu, totiž prináša nezanedbateľné zmeny, ktoré sa osobne dotknú takmer každého živnostníka a podnikateľa. A nie je pritom nevyhnutne nutná nijaká ďalšia aktivita. Postačí byť. Byť a nevedieť. Prípadne byť, vedieť a nepovedať. Po novom tak ponesiete zodpovednosť za nelegálne zamestnávanie nielen ak ste zamestnávateľ, ale aj v prípade, ak si od takéhoto zamestnávateľa objednáte služby. Lebo slová známej elánovky, len žiadne spovede, lepšie nič nevedieť, v najlepšom prípade len niečo tušiť, v tomto prípade nebudú veľmi namieste. Ono totiž podnikanie na Slovensku tak akosi predpokladá, že ste všade boli a všetko viete.

"Čo?" skríkol mesiac na skaly. ,,Čo??" skaly trikrát zvolali. ,,Či sa ti dobre nedarí?" ,,No nie, nedarí!"

Pravdou je, že vďaka silnému daňovému zaťaženiu, rôznym byrokratickým prekážkam, či občas zložitej administratíve sa podnikatelia všemožne snažia optimalizovať svoje výdavky, na spôsob, pomôž si človek, aj Pán Boh Ti pomôže, v mnohých prípadoch na hrane porušovania zákona. A mnohokrát sa černoty dotýkajú zamestnancov. Mnohokrát s ich požehnaním. Niekedy však i bez neho. Lebo zamestnanec predovšetkým pracuje a nerieši, či práve legálne. Nelegálnou prácou je práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu podnikateľa bez toho, aby mali tieto osoby medzi sebou uzatvorený riadny pracovný pomer, rozumej pracovnú zmluvu, eventuálne štátnozamestnanecký pomer. Ďalšou formou nelegálnej práce je situácia, kedy sa rozhodne zamestnávateľ zamestnať cudzinca, ktorý nie je štátnym príslušníkom krajiny Európskej Únie a nie sú zachované podmienky na jeho zamestnanie v zmysle osobitného právneho predpisu.

Problémom takisto je, ak zamestnávateľ svojho zamestnanca včas neprihlási do Sociálnej poisťovne.

Ako vyplýva z uvedeného, fyzická osoba nesmie vykonávať nelegálnu prácu a právnická osoba, resp. fyzická osoba podnikateľ, nesmie nelegálne zamestnávať. Konanie, ktoré spočíva v porušení tohto zákazu je prísne sankcionované a opakované porušenie zákazu nelegálneho zamestnávania sa považuje za závažné porušenie zákona na účely zrušenia živnostenského oprávnenia. Kontrola nelegálnej práce a nelegálneho zamestnávania spadá do kompetencie Inšpektorátu práce, Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, a tiež jednotlivých úradov práce, sociálnych veci a rodiny.

Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie!

Dajme tomu, že ako podnikateľ zakúpite tovar cez e-shop, ktorý Vám privezie kuriér. Možno je majiteľom obchodu Váš známy a Vy viete, že mu občas v sklade pomáha "na čierno" susedov syn. Alebo e-shop prevádzkuje človek, s ktorým Vás okrem e-mailovej komunikácie nespája vôbec nič a Vy nemáte potuchy, či tento podnikateľ vôbec niekoho zamestnáva. Ak áno, a tento človek vykonáva nelegálnu prácu, zákon na Vás hľadí rovnako ako v prvom prípade. A budete niesť zodpovednosť. Lebo keď ste nevedel, mal ste sa opýtať. Preistotu dvakrát. Pokojne i v cudzom jazyku, pretože zákon nepozná rozdiel medzi prípadom, kedy si slovenský podnikateľ objedná službu od slovenského alebo zahraničného dodávateľa.

Hoci je táto predstava v praxi pomerne bizarná, Vy ako objednávateľ služby máte právo od svojho dodávateľa obdržať všetky potrebné informácie o jeho zamestnancoch. Jednoducho povedané, dodávateľ bude povinný, ak ho o to požiadate, sprístupniť Vám všetky nevyhnutné informácie. Teoreticky. Prakticky totiž badať v zákone isté nedokonalosti, nakoľko overenie si predmetnej informácie predložením pracovných zmlúv či dokladov totožnosti, naráža na dobrovoľnosť osoby, ktorej sa uvedené týka, ktorá však nemá akúkoľvek povinnosť poskytnúť svoje doklady osobe, ktorá by mohla zneužiť jej osobné údaje. Na tomto mieste u mnohých zlyháva slovná zásoba a nastupuje prísun neveľavravných, no očakávaných citosloviec. A ak k nemu nedošlo doposiaľ, zaiste dôjde k absolútnemu onemeniu, s kde tu ťažkavým povzdychom, v momente uvedomenia si skutočnosti, že nelegálne zamestnávanie nie je založené iba na neexistencii pracovnej zmluvy. Súčasne bude preto potrebné overiť si všetky ďalšie nevyhnutné informácie, predovšetkým o evidencii zamestnanca v Sociálnej poisťovni. Ste predsa podnikateľ. Podnikateľ na Slovensku. Musíte vedieť všetko.

Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno! A ktosi to predsa uhradiť musí!

Občas nie je dôležité vedieť nič iné, len koľko Vás tá ,,sranda" vyjde. Lebo sankcie je v tomto prípade nutné tak akosi predpokladať. Zákon taxatívne stanoví, že Inšpektorát práce bude môcť uložiť pokutu v rozmedzí od 2.000.-€ do 200.000.-€ a v prípade, že dodávateľ "na čierno" zamestnáva dve a viac osôb, výška pokuty bude začínať na sume 5.000.-€. A ak dodávateľ nemá prostriedky na úhradu vyrubenej pokuty, jeho problém sa stane Vašim problémom. Dôjde totiž k automatickému prechodu povinnosti zaplatiť pokutu za porušenie zákazunelegálneho zamestnávania. Tento prechod spočíva v tom, že ak sa pokutu nepodarí exekučne vymôcť od dodávateľa služieb, ktorý napríklad využíval nelegálnu prácu živnostníka, povinnosť zaplatiť ju prechádza na odberateľa. A hoci v tomto prípade platí, že konateľ, vedúci pracovník alebo samotný odberateľ musel mať vedomosť o tom, že dodávateľ koná v rozpore so zákazom nelegálneho zamestnávania, ťažko povedať, ako sa má uvedené preukazovať.

Kontroverzné Kocúrkovo alebo Čo viem, poviem, a čo neviem, to si domyslím! Preistotu.

Neslobodno jednoznačne tvrdiť, či má nová právna úprava primárny úmysel očistiť slovenský trh od čiernej práce, alebo, hoci ukryto, mieni sem tam zabrnkať na strunu závisti, ktorú v našom podnikateľskom prostredí dlho hľadať netreba a navýšiť tak štátnu kasu relatívne bez námahy. Lebo strach je najlepší strážca, a dôveruj, ale preveruj, nemusí vždy postačiť. Jediným univerzálnym odporúčaním je skutočne poznať toho, s kým vstupujete do obchodného vzťahu. A samozrejme, mať dobré vzťahy. Lebo nech to vypadá, ako to vypadá, tak takto to vypadá ,,blbě". Nuž uvidíme. V praxi. Aby si ešte jeden, bez ladu a skladu, nezačal pospevovať,čím chceš byť, čím chceš byť,... udavač, udavač,...udávanie, udávanie, to je môj koníček, udám všetko, udám všetko, to bude môj koníček...

www.banos.skAuthor: Advokatska kancelaria BANOS # NegiPelu55
Slovensko2016-05-127
-
 45%  ( 1 people voted )
+
Opäť použijem štandardný postup. Mrk na nadpis, informatívne prečítať prvý odstavec, vyhodnotiť a kontrolne pozrieť na autora. V tomto prípade je výsledok jasný. Preto sa nemôžem vyjadriť k traktátu ako celku. Kto vymyslel spomínaný zákon, ktorý je predovšetkým bičom na bežných manuálov alebo príležitostne (akože) pracujúceho súdruha Dávidka? Podľa dátumu mi to vychádza, že to bola vláda, ktorá sa našla v zrušenom ústavnom článku č.4 na čele s birmovaným predsedom vzíduvším z bývalej partaje salónnych komunistov. Ak ma pamäť neklame, bola to tá istá vláda, ktorá zdeformovala i podnikateľské prostredie, napríklad nelogicky nastavenou daňovou licenciou. Birmovaného už z toho srdce po bypasse nebolí a peňaženky všetkých dostali svoje boľševické istoty.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2016-05-12 10:54:43 d425402c
železničná polícia zamestnáva načierno mariánove hliadky! konajú prácu za ňu a neprihlásila ich do sociálnej poisťovne, ba nebudú mať ani nárok na dôchodok alebo nemocenskú.
a obecné úrady načierno zamestnávajú vpp.

Peter # FikyMigu16
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-05-12 11:38:37 c350b50d
"železničná polícia zamestnáva načierno mariánove hliadky! konajú prácu za ňu a neprihlásila ich do sociálnej poisťovne, ba nebudú mať ani nárok na dôchodok alebo nemocenskú." Vedel som, ze kot-lebovi volici maju v hlavach nasrane. Teda velka cast z nich a ty to len dokazujes. Mozes ist do tesca strazit tovar pred zlodejmi a potom ich mozes obvinovat, ze za teba neplatia odvody a zamestnavaju ta nelegalne. :-D Potom pridu pani v bielych plastoch a odvody za teba bude platit stat. Nemas co stratit. Skus to. Netreba na to ani vzdelanie a uz vobec nie policajnu akademiu. Mimochodom akym sposobom ich moze zeleznicna policia prepustit ? Ma ich vyhodit z vlaku ? :-D To by kricali totalita. Tak ich treba nechat, nech sa vozia.

A nakoniec len tolko, ze ak chcu ludia zvysit pocet policajnych hliadok, stat s tym zrejme problem mat nebude a moze zamestnat dalsich, ale bude to stat dalsie peniaze a dnesny bananovy rezim uz ledva dycha aj bez tychto vydajov.
Dejvi # XitiDuwy95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-05-12 18:36:56 c632e716
"železničná polícia zamestnáva načierno mariánove hliadky! konajú prácu za ňu a neprihlásila ich do sociálnej poisťovne, ba nebudú mať ani nárok na dôchodok alebo nemocenskú. "

Pandemonium chodi tiez pravidelne v zelenom tricku NA STRAZ. Konkretne k brehu vahu s litrom krabicoveho vina a potom obliadka stancinej krcmy, ale platenie odvodov este od statu nepozadoval. :-D Mozno sa na to chyti. Kto vie ?

Dejvi # XitiDuwy95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-05-12 18:47:41 2e11640e
K tomu prikladu s tescom som zabudol dodat, ze prave cast v ktorej maju banany a mandarinky je najviac oblubena. :-D Tam by som odporucil skusit autorovi prispevku o kot-lebovych "policajtoch".

Dejvi # XitiDuwy95
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2016-05-12 18:50:40 2e11640e
Kot-lebovym hliadkam nic nebranilo, aby sa skusili zamestnat ako policajti. Prepacte. Mozno ano, lebo k tomu je pravdepodobne nutny cisty register trestov, nejake to vzdelanie a statny dlh vytvoreny kapitalistami po roku 1989 moc neumoznuje vyssi pocet policajtov. Uz aj teraz je ich dost, lebo v bananovom rezime mnohi nevidia peknu buducnost a nemaju co stratit. To je dovod, preco sa neboja zivit ako kriminalnici. Socializmus toto dokazal eliminovat, pretoze praca bola rozdelena medzi vsetkych a lepsie boli rozdelene aj mzdy.

Dejvi # XitiDuwy95
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2016-05-12 19:08:57 b9645565
loading...
To kde sme...Keby tak ZSSR neboli Slovenské, Nagymaroš..Gabčíkovo, či Jaslavské... vodojemy pri veľkých mestách...a a p..by sa nenachádzali ...ale no tak ..tak všade by boli ..takéto "Hliadky" "vicišpána" z BB? To ako je keď máš zbraň ..vo Švajci...napr... Nepokúšajme čosi "domobranné či "heimetlland"...vlasťchrániace...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-05-12 19:51:49 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
št   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0307 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage