Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Co je to vlastně mzda?


Co je to vlastně mzda?

Mzda je podíl na zisku za zboží a nebo službu. A kdo má určit její výši? Stát? Pak musí ale také určit a garantovat prodejnost zboží či služby, jeho cenu i jeho "výrobní" hodnotu.

Ale to je socialismus ne? Pak mi už firma nepatří a stát mi ji vyvlastnil... Minimální mzda je částečná krádež, částečné zestátnění firmy. Minimální mzda je odejmutí pravomoci rozhodovat.

Minimální mzda je překážkou dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Taková překážka, chcete-li regulace, sebou nese vznik jiného negativního jevu a potřebu další regulace a další komplikace, vyžadující další regulaci. A regulace negativního jevu zase přinese nové negativum. A tak pořád dokola až k bájným zítřkům socialismu, který zreguluje vše potřebné a pak už to konečně bude fungovat.

A proč to nikdy a nikde ještě nefungovalo a socialismus, neboli regulace, chcete-li socialistické státní řízení vždycky zkrachovalo? Protože prostě nefunguje.

Jedině dohoda mezi lidmi funguje. A stát má garantovat dodržení takové Svobodné dohody. Nikoli dohodu jednostranně měnit. Pak se stane pro druhou stranu nevýhodnou a taková strana ji logicky přestane uzavírat.

A tudy také přibývají nezaměstnaní na úřadech práce...Author: Reznictvi u Pavlika # DivaVaxy54
Slovensko2015-07-2713
-
 33% ( 8 people voted )
+
Všechno je POSTÁTNĚNÉ a co dosud odolávalo, případně se nově vynořuje po tom inkvizitoři víry ve státní vymyšleninu tvrdě jdou! No jo no, holt mafie už je taková.

Ale vysvětlí mi někdo...na co potřebuje firma stát??
Sama o sobě je přece už jistou organizací moci- byť na bázi víceméně dobrovolné (Na jiné ani hledat řešení pro uspokojování soužití lidí...ani nemůže, když si násilí usurpujou ti státní živlové.)

cokm # SikiPihy59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-28 17:47:45 4e88924c
Mzda za kapitalizmu.
Rozloženie pracovného dňa.
Podľa Marxa.

Kapitalisti a ich buržoázny ekonómovia sa snažia vytvoriť dojem, že výška mzdy zodpovedá hodnote práce, ktorú pracovník odviedol pre kapitalistu. Snažia sa vytvoriť dojem, že kapitalista zaplatil pracovníkovi celú hodnotu práce, ktorú pre kapitalistu vykonal.

Teraz sa pozrime na to v čom spočíva tento podvod kapitalistov. Podľa akých zákonitosti sa od zániku socializmu predlžuje pracovný čas až k úplnému maximu, keď zamestnanec nebude už schopný pracovať. Prečo počúvame kvikot kapitalistov, že treba upravovať zákonník práce, aby bol pružný a „nebránil zamestnávaniu“ a prečo upadá sociálne a zdravotné zabezpečenie.

Je to veľmi jednoduché len si to vyžaduje trochu pozornosti.

Život človeka sa skladá z jednotlivých dni. Aby človek mohol prežívať, musí vykonávať pracú, za ktorú dostane mzdu, za ňu si kupuje predmety viac alebo menej nutné pre život. Človek je preto nútený predávať svoju pracú, vlastne svoj čas, svoj život kapitalistovi.

Deň má 24 hodín a môžeme ho rozdeliť na tieto dve časti:
Pracovný deň – je to časť dňa, keď človek pracuje, čas na ktorý sa zamestnanec predal kapitalistovi a kapitalista môže spotrebovávať jeho pracovnú silu.
Oddychový čas - je to časť dňa, keď zamestnanec oddychuje, regeneruje svoje sily, aby mohol pracovať zajtra, venuje sa svojím záujmom a rodine, aby kapitalista mal ďalšiu generáciu pracovnej sily, čiže reprodukcii.
Deň = Pracovný deň + Oddychový čas
Človek každý deň potrebuje určité nutné veci ako jedlo, šaty, ubytovanie a pod., aby vôbec prežil. Tie veci si musí kúpiť a musí ich zaplatiť. Musí na ne určitý čas pracovať. To je nutný pracovný čas. Keby ho neodpracoval nemohol by si kúpiť jedlo a zomrie, alebo nemohol by sa starať o dieťa a kapitalista nemá ďalšiu generáciu pracovných síl.

Nad rámec tohto nutného pracovného času je nadbytočný pracovný čas. A za ten si môže kupovať už ďalšie nie životne nutné veci.
Pracovný deň = nutný pracovný čas + nadbytočný pracovný čas
Ďalšia vec čo si musíme uvedomiť je skutočnosť, že dĺžka pracovného dňa má svoju maximálnu hranicu, je určená fyzickými schopnosťami zamestnanca, presne ako vôl, ktorý tiež nemôže ťahať v kuse, lebo otrčí kopytá. Teda oddychový čas sa dá stlačiť na určité minimum, keď sa prekročí zamestnanec umrie.


Sledujme to ďalej.
Zo začiatku bol jednoduchý remeselník, ktorý bol zároveň vlastník výrobného prostriedku a vlastník pracovnej sily. Tu by sa to zdalo, že je to jednoduché. Robí si kedy chce, koľko chce. Ale je to tak? Na to by vedeli odpovedať drobní živnostníci. Ako strach zo straty zákazky, ako potreba platiť materiál, stroje, ich ženie stále viac si predlžovať pracovný deň. Sami seba bičujú.
Ako pokračoval celý priemyselný vývoj, výrobne prostriedky sa stávali zložitejšími, drahšími a čo je hlavné potrebovali viacej pracovnej sily. Vznikol majiteľ výrobného prostriedku, kapitalista, ktorý bol nútený kupovať pracovnú silu, zamestnancov (ľudí čo nevlastnia žiaden výrobný prostriedok), na obsluhu svojich výrobných prostriedkov a neskôr dokonca sa už kapitalista ani nezúčastňoval výrobného procesu.
Kapitalista do kúpi výrobných prostriedkov vložil svoj kapitál a ten potreboval dostať naspäť. Ďalej potreboval prostriedky na pokrytie svojich životných potrieb a tie sa stávali stále prepychovejšími a preto nákladnejšími a hlavne potreboval tvoriť zisk. Ďalej je tu konkurenčný boj medzi jednotlivými kapitalistami a boj o umiestnenie na trhu. Z týchto dôvodov zamestnanec nemohol dostať plnú hodnotu prace, ktorú vytvoril. Kapitalista nezaplatil zamestnancovi celý pracovný deň, na ktorý sa mu on predal.
Časť pracovného dňa, ktorú kapitalista nezaplatil voláme nadpráca a jej hodnotu si kapitalista privlastnil. Takže máme:
Pracovný deň = nutný pracovný čas + nadbytočný pracovný čas a k tomu ešte nadpráca
Kde ju tam vopchať?

Najjednoduchšie, čo môže kapitalista urobiť, aby vytvoril priestor pre nadprácu je to, že začne predlžovať pracovný deň. Ako sme si povedali pracovný deň má svoju maximálnu hranicu, za ktorú sa nedá ísť . Zamestnanec to fyzicky nevydrží. Kapitalista môže ísť len po ňu. Ale potreba nadpráce u kapitalistu stále rastie, stále nemá dosť.
Preto nadprácu musí kapitalista znova odniekadiaľ odobrať.
Z nutného pracovného čašu nemôže, zamestnanec by nebol schopný obnovovať svoju pracovnú silu. Musí ju odobrať s nadbytočného pracovného času. Bez obáv, že by ohrozil fyzické fungovanie zamestnanca a jeho reprodukciu, ale zároveň znižuje zamestnancovu životnú úroveň. Preto je životná úroveň zamestnanca vždy nižšia ako úroveň kapitalistu. (Tu je tajomstvo súčasného zadlžovania, zúfalá snaha ľudí udržať si životnú úroveň zo socializmu.)
V dôsledku konkurenčného boja, voľného trhu a zisku, je kapitalista nútený stále viac a viac predlžovať čas nadpráce na úkor nadbytočného pracovného času, až stlačí zamestnanca na hranicu nutného pracovného času. (Ľudia žijú od výplaty k výplate.)
Ale tu to nekončí, konkurencia tlači, treba ešte väčší prepych, zlatý nočník pre milenku, zväčšiť si piňďúra a pod. Zisk, zisk a nutnosť zhodnocovať kapitál nepustia. Kapitalista po čase je nútený zasahovať aj do nutného pracovného času zamestnanca!!!
Tu môžeme namietať, že to sa nedá. Zamestnanec nebude schopný obnovovať pracovnú silu, a reprodukovať sa, zabije ho to. Lenže máme tu háčik, ktorý kapitalista vidí. A to je tento:
Nutný pracovný čas nie je všade rovnaký, náklady na život sú rôzne, niekde vyššie niekde nižšie. Niekde sedí zamestnanec doma na stoličke, niekde na klátiku, niekde na zemi. Niekde je zdravotná starostlivosť a niekde nie. A podobne. Preto kapitalisti budú znižovať nutný pracovný čas až ho postupne zjednotia na úplnom fyzickom minime.
Preto tie úvahy o živote nad pomery a preto sa priblížime k Afrike. Čaká to aj Švajčiarsko, či sa to demokratom páči alebo nepáči. Zákonitosti kapitalizmu nepustia.
Netreba si robiť ilúzie. Kapitalista a kapitalistický štát si veľmi dobre uvedomujú, že to má nepriaznivý dopad na zdravie, reprodukciu a život zamestnanca. Kapitalistov to nezaujíma, nezáleží im na dĺžke života pracovnej sily, veď vo svete sú miliardy „nadbytočných“ ľudí. Kapitalistu zaujíma iba to, koľko dokáže zamestnanec odrobiť za jeden deň, za 24 hodín. A tento cieľ kapitalista dosahuje bez ohľadu na to, že skracuje život pracovnej sily = človeka!!!
Treba si dobre uvedomiť, že zamestnanec v kapitalizme je iba pracovná sila. Všetok jeho čas, celý život patrí kapitalistovi. Zamestnanec je len prostriedkom, aby kapitalista mohol zhodnocovať svoj kapitál, investíciu a tvoriť zisk.
Kapitalisti vám vlastne kradnú celý život pre svoj blahobyt.
Blázni im veria, že majú slobodu.
Poznámka na koniec:
Už chápete? Prečo po víťazstve socialistickej revolúcii pozatvárali kulakov, továrnikov, boháčov, podnikateľov a ďalšiu parazitickú zberbu do gulagu? Nie len preto, že predstavovali prekážku na ceste k lepšej, ľudskejšej spoločnosti - socializmu, ale bolo to aj účtovanie za ťažkú minulosť, útlak celých storočí, nesplatené krivdy celých generácii ich predkov, ktoré kapitalisti vysali a zahodili v svojich manufaktúrach, továrňach, baniach, na poliach veľkostatkárov, cirkevnej vrchnosti a tak ďalej...


Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
skor je to tak # SijeLohu78
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-07-28 19:22:02 817b0707
ty skurneny vyjebany pepik, take bludy si pis na strankach ucenych debilom.
ked si nedovolis zamestanat cloveka za 400 evri, ci kolko je to teraz v pepikove, tak zacni daco robit chuju.

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-28 22:33:14 b2fdac48
ono byt "spravodlivym" podnikatelom si treba hosanku aj kus zasluzit, ne picovat, ze keby som nemusel platit ludi by mi to islo lepsie...cechujnik...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-28 22:52:00 b2fdac48
Hmm....ten hajzlik je riaden pacient alebo c0c0t ako rura skor je to tak asi ta rura.
Ty tlk ty si po,je,bana socka, keby ze podnikas tak sakramensky rychlo zmenis nazor!

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-29 05:29:31 7b14ca5d
mzda nie je podiel na zisku ale cena jedneho z výrobných faktorov.
keby bola podielom na zisku tak minimalna mzda by bola určovana v percentach a nie sumou.
podiel na zisku su dane a odvody.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 05:54:31 b2124ad2
loading...
zaujimave, ako sa z jednej chybnej vety da odvodit uplna hlupost. tato schema sa dnes bezne pouziva aj v inych oblastiach
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 07:45:34 d9777929
ropas, dobre pises, este asi dodam, ze ludia nie su vyrobne prostriedky ale cisla, ne?
vies kolko prace za tu istu sumu co jeden predrazeny slovak pracujuci za minimalnu mzdu 10 cernoskov, ktori by chceli pracovat za evro na den? to si ani nevies predstavit, na sa zato ich tu deportujeme ne?

z toho co si vyvodil mi vychadza ale este jedna moznost...cim "sikovnejsi" kapitalista, tym vdaka takto stanovenej vyske minimalnej mzdy ako je teraz nizsi podiel na zisku a cim vacsia odrbavajuca socka jak nase kakaove oko (ruzumej analny otvor, z toho tiez take prdy idu ako z nasho kanadana), tym nizsi podiel na zisku, ci?

ja by som bol skor za nazor, zeby to bolo skutocne urcene nasobkom, cize napr. 1/10, to znie spravodlivo, co povies? teda ak si riadiel da odmenu 10 000 jednotiek, upratovacka dostane 1 000 jednotiek...

tak kakaove oko by za polovicu nakladov platila dochodky, skoly detom...no to by asi tak aj vyzeralo.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 09:43:00 b2fd95d3
...mzdu vykona 10 cernoskov...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 09:52:48 b2fd95d3
jeziskove huslicky a myslel som v druhom pripade vacsi podiel...hm.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 10:08:19 b2fd95d3
ropasi, dobře ty: "keby bola podielom na zisku tak minimalna mzda by bola určovana v percentach a nie sumou.
podiel na zisku su dane a odvody"
-Každá firma, která je nucena odvádět něco státu...je tedy defakto přinejmenším "polostátní"....

grf # NydaDagu86
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 12:53:51 4e88a4fc
Mzda je z pohľadu podnikateľa nákladová položka...(dúfam, že toto je mimo diskusiu)A ďalej to nechám na Vás... to ostatné sa odvíja od tohto...

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 13:32:19 4e636015
...mzda nie je ziadny podiel na zisku... Mzda je naklad podnikatela, rovnako ako ine naklady... Zisk je rozdiel medzi vynosmi a nakladmi... Ak produkt nejakeho podnikatela nedokaze dosahovat take vynosy, aby pokryl naklady spojene s vyrobou produktu... niekde je chyba... Iste, keby minimalna mzda bola stanovena neprimerane vysoko... tak by zrejme vacsina produktov vychadzala stratovo, ale to urcite nie je pripad minimalnej mzdy stanovenej tesne nad urovnou zivotneho minima...!

fan B # DohaMato29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-30 14:29:35 c350b805

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
os   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

ROBERT KIYOSAKI: KRACH TRHŮ V ROCE 2016 SE BLÍŽÍ


ROBERT KIYOSAKI: KRACH TRHŮ V ROCE 2016 SE BLÍŽÍ
Před 14 lety autor série populárních knih o osobních financích předpověděl, že rok 2016 přinese nejhorší krach trhu v historii, jenž zničí finanční sny milionů lidí narozených ...
Súkromný prevádzkovateľ cintorínu
Prečo Grécko neskrachuje
Geny po neandertálcích nám škodí

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.039 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne