Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čínský juan předběhl euro a stal se druhou nejpoužívanější měnou obchodního financování


Čínský juan předběhl euro a stal se druhou nejpoužívanější měnou obchodního financování

Čínská měna si pomalu, ale jistě uchvacuje postavení světové rezervy a před chvílí podle SWIFT předběhl juan euro při finančním vypořádávání obchodů (pamatujte, že tímto vypořádáváním se kdysi, vyvolávaly kapitálové toky mezi zeměmi, když ještě neexistovaly centrální banky, které doslova vytisknou to, co je zapotřebí k domácímu financování), čímž před ním už zůstává jen USD.

 

- JUAN PŘEDBĚHL V POUŽITÍ PRO FINANCOVÁNÍ TRADINGU EURO: SWIFT
- JUAN JE DRUHOU NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ MĚNOU K FINANCOVÁNÍ TRADINGU: SWIFT


Více od Bloomberg:

 • Čínská měna v říjnu dosáhla podílu 8,66% u akreditivů a inkas, čili ve financování tradingu, uvedla dnes v prohlášení Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications - SWIFT).
 • Podíl eura byl v říjnu 6,64%.
 • Vrcholných 5 zemí používajících juan k financování obchodu v říjnu byly Čína, Hong Kong, Singapur, Německo a Rakousko.
 • Tržní podíl juanu v globálních platbách byl v říjnu 0,84% oproti 0,86 v září.
 • Hodnota plateb juanem v říjnu vzrostla o 1,5% oproti 4,6% nárůstu u všech ostatních měn: Swift

A tak zatímco "rozvinutý" svět spěchá s drcením svých nadekretovaných měn biliony vytištěnými k znehodnocení a devalvaci svých měn ve snaze zlevnit svůj export a předkšeftovat své druhy politikami typu ožebrač svého souseda (ani nemluvě o inflačním umazání svých dluhů), tak vůdce teprve se "vynořujícího" světa, Čína, dělá právě tohle.

 

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Ekonomika2013-12-049
-
 50% ( 0 people voted )
+
ešte stale niekto žije v tom že čina nie je kolonia žida zo sionu?
bez suhlasu toho žida by sa nikda nestalo aby juhan preskočil euro,
su mnohí čo vedia o tom plane a pracuju aby došel k uplnemu koncua su mnohí čo pracuju an nom a ani o tom nemaju šancu,tpo všetko pre love,a tak chamtivci sa nam tu pekne triedia jak sľubene im je že pride satan a preoseje plevel od ztrna,pak zhromaždisa plevel na kopua pride ten z ohnom a spečie ju,a zrna sa nedotkne,


a verte tomu,že tak bude,že zrunu ublítžene nebude,lebo niet dokonalejšieho od PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 11:48:44 55d88d6a
číselník chod už do p....le s tvojimi výplodmi....o stvoritelovi nemáš ani ponatia..ani nikto na svete...tak o nom netrep...a Cína že je kolónia žida????to je objav tých čo zistili že Zem je iba plávajúca doska na mori vo vesmíre....a podla najnovsích výskumov o ktorých ty ešte netušíš sa Slnko otáča okolo nášho Mesiaca....

Marek Brna # FoloSulu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 12:45:03 c305bafe
Marečku, vyhoň si péro.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 08:26:10 57c5a734
brna


len pre taku zaujímavosť firma nokia zavrela vo fínsku svoju poslednu fabriku vyhodila 5000 ľudí na dlažbu a odišla do číny,
si take tela alebo nie aby si nepochopil že čina rastie na ukor toho že kapitalisti čo ich riadi žid zo sionu beru pracu tu na zapade a v usa ľudoma dvaju ju čine,tudiš čína nerastie v realnom prinose pre celosvetovu ekonomiku,len sa preskupuje do jej ekonomiky z iných ekonomik,v konečnom dosledku určita študia tvrdí že 90 perscent majetku vlastiní desať rodín cez 40000tiscíc korporaci,


si fakt take naivne teľa že ti takato mala vec ušla?


a že žerieš tie kydy že čína je tiger ekonomicky z azie?


je to dobre planovaný proces tých desať rodín,ale to by si nesmel ešte plienky nosiť aby si chapal svet okolo,a ver tomu že žijem v dobe kedy tie plienky nosí mnoho dospelých,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 09:06:26 55d88d6a
brna


a ešte by si mi mohol potom vysvetliť ked to nie je tak ako ja vravím ,prečo eu nezavedie vramci ochrany trhu clo na čiske vyrobky?

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 09:08:59 55d88d6a
číselník
a to maš odkial že sa pri dovoze do EU neplatí clo? Skus nám to dokázat...
Lebo tu sa píše inak...
http://inchina.cz/clo-a-dph

takže zase len kecy a drízdy ...ako obycajne...

Marek Brna # FoloSulu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 09:33:06 c305bafe
loading...
brna ty debilek si to prečitaj poriadne o čo sa jedna
Jak probíhá doručení zboží?

Čínské obchody k zásilkám většinou nepřikládají doklady a udanou cenu výrazně snižují. Pokud pracovník celního úřadu nemůže zjistit reálnou cenu zboží, vychází z rentgenových snímků. Po jejich prozkoumání se rozhodne pro jeden z následujících postupů.
Pokud reálná cena zásilky přibližně odpovídá udané ceně a nepřesahuje hodnotu k vyměření cla ani DPH, je předána České poště a doručena adresátovi.
Pokud reálná cena neodpovídá udané hodnotě zásilky, vyžádá si celní úřad doklady k určení skutečné ceny zboží (fakturu nebo výpis platby z PayPalu) a také podepsanou plnou moc pro zastupování Českou poštou při proclení. Tyto dokumenty vám po dokončení objednávky pošleme e-mailem. Najdete je také ve svém uživatelském účtu. Nakonec stačí poslat vyžádané dokumenty celnímu úřadu, který určí reálnou cenu zásilky.
Pokud reálná cena zásilky nepřesahuje 22 Euro, je balík předán České poště a doručen adresátovi. Za uskladnění a ověření zásilek celním úřadem si česká pošta účtuje poplatek 96 Kč.
Pokud je reálná cena vyšší, vyměří celní úřad DPH a clo (u zásilek v hodnotě nad 150 Euro). Vyměřenou částku a poplatek za zastupování při proclení (180 Kč) uhradíte České poště před převzetím zásilky.
Pokud máte objednáno více objednávek, nebo jste využili služby Rozdělení objednávky, zasílejte České poště pouze dokumenty k zásilce, o které žádá.

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 11:11:18 55d88d6a
Čínska pomsta voči EÚ! Odnesie si to víno

Protidumpingové opatrenia EÚ voči v Číne, ktoré sa týkajú cla z dovozu solárnych panelov, článkov a doplnkov z Číny, neostali bez odozvy. Čína chystá odvetu, ktorá bude vážnym problémom pre európskych producentov vína.
05.06.2013, 12:00 Peking/Brusel
Diskusia (9)ilustračné foto

Čína zahájila antidumpingové opatrenia na víno dovážané z EÚ. Len deň po tom, čo EÚ schválila podobný krok voči Pekingu na solárne panely. Obe strany chcú zabrániť, aby sa na ich trhy dostal tovar s nižšou cenou voči reálnej, ekvivalentnej cene.

EÚ sa k zavedeniu antidumpingových ciel včera rozhodla po deväťmesačnom vyšetrovaní situácie a prieskume medzi účastníkmi európskeho trhu s fotovoltaikou. Takto svoj dnešný krok odôvodnila Európska komisia (EK).

„To nie je protekcionizmus. Skôr je to o zaistení medzinárodných obchodných pravidiel aj pre čínske spoločnosti - rovnako ako ich oni uplatňujú na nás. Je známe, že aj Spojené štáty v súčasnosti uplatňujú clá na čínske tovary," zdôvodnil prijaté opatrenia eurokomisár pre obchodné záležitosti Karel De Gucht.

Komisia rozhodla o dvojfázovom prístupe, keď clá na úrovni 11,8 % budú platiť od 6. júna do 6. augusta. Ďalšie štyri mesiace budú potom na úrovni 47,6 %, čo je podľa EK úroveň potrebná na odstránenie škôd spôsobených dumpingovými cenami európskemu priemyslu s fotovoltaikou. Ak sa situácia na trhu nezmení, komisia najneskôr 5. decembra bude musieť rozhodnúť, či sa antidumpingové clá zavedú dlhodobo, na obdobie piatich rokov.

Čína rozhodnutie EÚ „rezolútne odmietla“ a clá považuje za „nespravodlivé“. Hovorca čínskeho ministerstva obchodu Shen Danyang povedal: „Čínska vláda a priemysel preukázali veľkú úprimnosť a vynaložili veľké úsilie na vyriešenie situácie v prospech oboch strán prostredníctvom dialógu a konzultácií. Dúfame, že európska strana prejaví väčšiu úprimnosť a flexibilitu nájsť riešenie dobré pre oboch.“

Čína je najväčším svetovým výrobcom solárnych panelov. V roku 2011 predstavoval dovoz týchto produktov z Číny do EÚ objem 21 miliárd eur. Následne bola obvinená, že panely dováža pod cenu. Eurokomisár Karel De Gucht povedal že cena by mala byť o 88 percent vyššia. Následne EÚ prijala antidumpinové clá s tým, že chce chrániť svoj trh.

Európska komisia tvrdí, že uvalením antidumpingových ciel voči Číne nielenže ochráni okolo 25.000 pracovných miest v EÚ, ale zabezpečí aj vytváranie nových pracovných miest v tomto odvetví. Ak by k opatreniam voči čínskym exportérom nedošlo, tieto pracovné miesta by boli podľa komisie navždy stratených.
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 12:12:52 55d88d6a
CLO a jeho Druhy

zverejnené
1. DOVOZNÉ CLO – vzťahuje sa na dovážaný tovar s výnimkou tovaru, kt. je v colnom sadzobníku označený ako tovar bez cla. Toto clo zvyšuje predajnú cenu tovaru potom v cieľovej krajine. Pochopiteľne, ak sa cena základnehop tovartu navýši, musí rásť aj jeho cena, tak reaguje obchodník.

2. VÝVOZNÉ CLO - vzťahuje sa na vyvážaný tovar, a je platený z vývoz z krajiny do inej krajiny, momentálne platí, že z krajiny EU do cudzej. Tento tovar je špecifikovaný aj v colnom sadzobníku. Zvyšuje cenu tovarov predávaných do zahraničia. Toto clo sa zavádza štátom a môže tak rubotiť v tom prípade, ak by štát chcel prinútiť predajcu ponechať tovar na území štátu pre jeho nedostatok či význam a zabezpečiť jeho čo najmenšieí vývoz von z krajiny.

3. ANTIDAMPINGOVÉ CLO - clo z dovážaného tovar, ktorý má oveľa nižšiu cenu ako tovar, ktorý je v predaji bežne v konkrétnej krajine kam sa tovar má dovážať. Damping – znevýhodňovanie domácich predajcov. Domáci predajcovia a obchodníci môžu byť znevýhodňovaní prítomnosťou rovnakého produktu za nižšiu cenu, možno i kvalitu. Antidampingové clo má za úlohu i prinútiť dovážajúcich s lacnejším tovarom uprednostňovať a podporovať domáci trh.

4. PREFERENČNÉ CLO - zvýhodňované clo, toto clo je určené určitým krajinám, napríklad niektorým v okolí EU, slúžu na zvýhodnenie krajín, na trhu, oproti ostatným krajinám. Dohody sú vecou dohôd a medzinárodných zmlúv štátu a ministerstiev spravujúcich hospodárstvo, prípadne priamo jednanie so spoločnosťami. Sú to clá napríklad voči krajinám Stredoeurópskej dohody, pobaltským krajinám....

5. VYROVNÁVACIE CLO - vyberané s cieľom vyrovnať dotáciu alebo subvenciu, ktorá bola poskytnutá na zhotovenie alebo výrobu výrobkov alebo bola poskytnutá na dovoz tovaru.

6. ODVETVOVÉ CLO - je to prirážka k colnej sadzbe alebo osobitné clo z tovaru, ktoré clu nepodlieha, je zavedené na prechodný čas a uplatňuje sa voči krajinám, ktoré SR diskriminujú.

7. DODATOČNÉ CLO - toto clo je vymeriavané a nie je stále. Môže ísť o rlôzne druhy cla, niekto mu hovorí aj pokutové clo. Pre nadmerné poľnohospodárske produkty, či v prípade nadpmerného dovodzu nejakej suroviny. To aby sa nejakým spôsobom zamedzilo ďalšiemu dovozu
Aj colník využije kvalitné kontaktné šošovky.


brna to čo si ti uviedol plati pre dovoz tovaru na vlstnu spotrebu.
cena tovaru pod 22e nepodlieha dph


cena tovaru do 150e nepodlieha clu,
vzhladom na to že som nenašiel na ofic tranke žiadnu ziadnu sadzbu cla na velkobochod,len na neofic že je dan na tovar a to na automobili,ako volanty a pod 4,7%


nemoem povedať s určitosťou ako podlieha činsky tovar clu,teda nemviem kolko plati napr tecco,za tovar dovažany z činy,


takže sa ospravedlnujem,ak táram,ze činsky tovar nepodlieha clu na ochranu vyrobcov,ale podla toho čo som čital o tom tak nepodlieha s určitosťou 3. ANTIDAMPINGOVÉ CLO - clo z dovážaného tovar, ktorý má oveľa nižšiu cenu ako tovar, ktorý je v predaji bežne v konkrétnej krajine kam sa tovar má dovážať.okrem solar panelov.,


tudiž nech si spraví každy nazor na to sam,
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 13:10:56 55d88d6a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
os   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

To, jak léčíme infarkt, bude nejspíš špatně


 To, jak léčíme infarkt, bude nejspíš špatně
Větší šance vylízat se z průšvihu nemají ti, kterým se přilepšuje kyslíkem, ale paradoxně ti, kterým ho odpírají. Nejlepší podmínky pro regeneraci myšího srdce panují na Mount...
AMERIČANÉ ZAČÍNAJÍ PŘEMÝŠLET O JÍDLE A ZISKY MCDONALD’S KLESAJÍ
Rodiče vám lhali. Nepořádek vám prospěje
Dôchodcovia do zbrane!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.031 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage