Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Celosvetová vojna proti hotovosti


Celosvetová vojna proti hotovosti

Kým na Slovensku niektorí žijú v dobe kešu, inde prebieha útok na hotovosť. V USA sa diskutuje o zrušení stodolárovky, Európska centrálna banka zrušila produkciu päťstovky.

,,Hotovosť je pre kriminálnikov, treba zrušiť veľké bankovky," ozýva sa už aj z Austrálie. A maximálne limity na držanie hotovosti platia už aj na Slovensku. No zatiaľ najdrsnejší útok zažila India. Štátny peňažný monopol tam zrušil zo dňa na deň platnosť 86 percent hodnoty existujúcej hotovosti.Staré bankovky 500 a 1 000 rupií (sedem, respektíve 14 eur) tam nahradí nová päťstovka a nová dvetisícka. Na výmenu nechali ľuďom niekoľko týždňov. Do konca novembra bolo možné staré bankovky v obmedzených objemoch (cca 55 eur) zameniť na pošte, s preukazom totožnosti a preukázaním pôvodu peňazí ich možno do konca decembra uložiť v banke. Hotovosť, ktorej príjem nebudú vedieť ľudia zdokladovať, bude predmetom až takmer 50-percentného zdanenia.

V ekonomike, kde prebieha 97 percent transakcií v hotovosti, kde polovica ľudí nemá účet v banke a štvrtina populácie nemá oficiálnu identitu, to znamená zemetrasenie. Predaje áut, nehnuteľností a iných statkov sa zmrazili a ľudia namiesto práce vystávajú pred bankami. Čierny trh ožil, končiace bankovky sa predávajú s 30- a viacpercentným diskontom.

,,Demonetizácia bola údajne zavedená na boj proti korupcii, financovaniu terorizmu a inflácii. Bola však zle navrhnutá, ignorovala trhové zákony a pravdepodobne zlyhá. Zatiaľ má katastrofické dopady na strednú vrstvu a chudobných. Demonetizácia postihuje najmä ľudí, ktorých necieľovala," píše v New York Times bývalý hlavný ekonomický poradca indickej vlády Kaushik Basu. ,,Mnoho ľudí, ktorí majú legálne príjmy, časom vybuduje veľké úspory hotovosti. Relatívne chudobné ženy ju napríklad ukrývajú pred manželmi, aby našetrili pre deti a domácnosť. Títo malí škrečkovia sa teraz boja výsluchu v súvislosti s pôvodom ich peňazí - sú zvyknutí na obťažovanie výbercami daní - a preto sa niektorí rozhodnú časť svojich úspor obetovať." Mafián však nakúpi stádo bielych koní, na ktorých účty spraví v banke vklady...

Finančný systém takmer skolaboval, európska ekonomika stagnuje, európske banky sú stále plné zlých úverov. A napriek tomu, že oficiálne žijeme ekonomické ,,dobré časy", nevedia krajiny vyrovnať rozpočty, takže ďalej navyšujú už aj tak gigantické dlhy. Jedným z posledných únikov ľudí je práve hotovosť. Ale to je aj hlavný dôvod, prečo sa proti nej začala globálna vojna. Monopol nestačí, štát chce mať nad peniazmi totálnu kontrolu.

Tomu, prečo Indovia obľubujú zlato, sa už dnes čuduje menej ekonómov. Okrem zlata je v Indii v posledných týždňoch hitom aj bitcoin. Objem transakcií v tejto digitálnej mene dosiahol rekord. Venezuelčania za bitcoin nakupujú potraviny z USA, Číňania vyvážajú z krajiny úspory, Cyperčania a Gréci mohli vďaka kryptomene ďalej slobodne používať svoje úspory. Naučte sa používať kryptomeny ešte predtým, než ich budeme skutočne potrebovať aj tu.Author: Juraj Karpis # QoqiPinu50
Vláda2017-03-029
-
 55% ( 1 people voted )
+
Heslo dna.

Oberaju vas o hotovost? Vyebte s nimi.

Rychle sa naucte pouzivat kryptomeny.

:DDDD


Gejza,tot ten Karpis asi necital tie falosne texty kde pisu,ze musime to ovladat aj z prava aj z lava...?
A ze potrebujeme kopu uzitocnych idiotov ktorych potom kopneme do riti, lebo kto zradi za nase prachy si nezasluzi nasu uctu...?harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-02 18:44:05 c1c8967d
Ľudia sami ničia hotovosť, pretože používajú vo veľkej miere platobné karty. V obchodoch zdržujú, naťahujú sa s predavačkou o klávesničku, potom ťukajú čísla, čaká sa na autorizáciu, na vytlačenie papierika... Takto len vytiahnem z vrecka hotovosť, na, vydaj a dovidenia. Potom, keď občas prídem s päťstovkou, v obchode kukajú ako vyorané myši.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-03-03 08:56:42 d425402c
Ja vám ..Pande36..verím s tými 500--Eurovými bankovkami ...že máte problém.Veď sú asi "len za tantiemy " a nie za "bežný príjem " A čo už ..každý peniaz je treba "bróbovať"...či je platný ..však áno...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-03 12:37:15 58d4289b
Dnes by ste sa, Klopko, mohli so mnou už konečne vypraviť proti noci na cestu za hodnotnou kultúrou. Nemusíte chodiť kamsi do nejakého Jána na um-ta-ta...um-ta-ta staromódny rytmus dedinskej zábavy. Viem, spadli ste z tempa doby, treba to napraviť, načim ísť na poriadny black nárez do temnoty v mihotavom svetle sviečok. Ale o inom... Tam by som vám mohol pri bare aj prakticky predviesť onen problém...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-03 14:27:49 bc7b649f
Dnesne dianie na fore vyhradne v rezii obcianskeho zdruzenia FPK (Faki, Paki a Kaki)...

Momentalne skore v pocte komentarov Kaki 6 : Paki 3... Faki nepritomny...

Momentalne skore v tuposti komentarov Kaki 1 : Paki 10...


vestnik # WediWifu74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-03 15:13:34 5ee77486
Pozerám, že sa môj tajtrlik ako si nevie spratať do kože, tak že ďalšia výplata bude v 5 ečkach som zvedavý ako budeš kukať.

Pakiho Sef # JijoDomu58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-03 18:46:01 52d131c8
loading...
16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, 17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. 18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť.
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-04 00:19:30 c35b1065
Aj počas konečnej hrôzovlády sa naskytne možnosť nakupovať a predávať bez schválenia predsedu komunistickej strany sveta, zaslúžilého sústruha Antichrista, lenže nebude tovar. A každému pôjde o život, takže by sa mal vyhnúť každému človeku, pretože každý môže byť a aj bude jeho vrahom.
Čo chcete v takých časoch kupovať? Je to len upozornenie na materiálnu stránku, ale veľmi okrajovú a nepodstatnú, ktorej ale veľmi rozumiete, takže by ste mohli chápať.
Podstatný je znak šelmy, pečať antichrista, kto ju prijal, mohol by prikladať ruku na skener v obchode, ale potraviny nebudú. Iba smrť a hrôza a vraždenie, satanizmus v praxi.
Ak by svet pokračoval, tak by prepukla večná totálna diktatúra, bez možnosti sa ubrániť a očipovanie by bolo samozrejmosťou a povinnosťou, aj mávatká a skandovanie na slávu súdruha Fica.
Blázni by chceli pokračovať na veky, keď sa im experimentovanie a vyrábanie nemysliacich a bezmozgových, slepých a hluchých zombie tak výdatne vydarilo, ale cyklus bude uzavretý, bude mať koniec, rázny rez, nebude trvať večne, lebo všetko skončí zakrátko.
Boh musí udrieť, skrátiť tie časy, všetci čo nenávidia Boha, pravdu, spásu budú pod silným náporom satana, budú lákaní do jeho osídiel a neuniknú. Už dnes je jasné, že smerujú do záhuby z ich vlastnej vôle, preto Boh umožní, aby svoje rozhodnutie pocítili už na Zemi, aby ešte intenzívnejšie verili klamstvám, ešte väčšmi nenávideli Boha, ktorý jediný im môže pomôcť, čo ale odmietli. Milujú všetky hriechy sveta, preto začnú kričať, aby ich antichrist opečatil a budú mu sľubovať vernosť, že slobodne si ho vybrali, aby dokázali skutkom, že sú praví demokrati, a ešte pravejší antifašisti a najpravejší antirasisti, že sú toleratní a znášanliví voči všetkým démonským pôsobeniam a prinášajú lásku a láskavosť a porozumenie tomuto svetu. A stanú sa horšími od démonov a nebudú mať iné prianie, ako všetkých očipovať a vyvraždiť.

Claythorn # DycoDiva76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-04 02:10:07 5f663a61
Kto bude vyňatý, kto odolá? Kto patrí do Božej Cirkvi a ten, kto bude označený anjelmi ako služobník Boha, takže takmer nikto.
Taká je demokracia, demokraticky sa rozhodli, že radšej zdochnú, akoby mali vôbec premýšľať o záchrane.
K pečateniu nikto nebude nikoho nútiť, okrem tých, čo odmietajú, tí budú lovení po celej Zemi, ale napriek mučeniu zostanú verní, pretože ani diabol nemôže z ľubovôle a nevedomosti osoby ju spečatiť násilím.
Duch antichrista účinkuje intenzívne už dnes. Satan zvádza celý svet, jeho kúzelníci vykonávajú rúhavé činy mágie. Lietajú, kráčajú po vode, prerážajú hmotu. A koľko divákov je ohúrených.
Očipovanie nie je vnútené, je trestom za vašu nevieru. Nie satan pre vás niečo chystá, ale vy ste mu darovali toľkú moc nad vami, tak vás zabije duchovne. Už dnes mu patríte, takže očipovanie je už len zavŕšenie dôvery spojenia.
Ak niekto verí Ficovi, alebo eú, čo sú satanove nástroje kontroly, ani nemôže proti satanovi vystúpiť. Ovládanie mení otroka, nemôžu duchovne rásť, aj keby chceli, jediné ich náboženstvo je majetok a socializmus. Lucifer je nula, on nemôže nič, len ponúkať, ale jeho moc je ohromná, pretože sa mu ľudstvo upísalo a pritom ani neverí, že jestvuje.
Satan je vládcom tohto sveta a etatizmus je jeho šikovné náboženstvo, otroci s duchom Antichrista privolali Antichrista. Vyhnali Boha a preto prišiel satan.

Claythorn # DycoDiva76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-04 02:37:39 5f663a61

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VIDEO: Dva výbuchy otřásly bruselským letištěm, jsou hlášeny oběti


VIDEO: Dva výbuchy otřásly bruselským letištěm, jsou hlášeny oběti
K výbuchu došlo na stanici bruselského metra Maelbeeck, která se nachází v zóně „evropské“ čtvrti, sdělila televizní a rozhlasová společnost RTBF...
Messenger zabíjí produktivitu
VIANOČNÉ PRÍMERIE ROKU 1914 – KEĎ PANOVNÍK BOL NAHÝ
Jak dlouho ještě vydrží Putin?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0292 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo