Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čas sa kráti


Čas sa kráti

Z času na čas je potrebné si ticho sadnúť a zhodnotiť kam smerujeme. Je mimoriadne dôležité urobiť toto rozhodnutie, než len počúvať tých, ktorí sa nám snažia povedať, kam smerujeme. Vláda a pastieri propagandy nám šepotom do uší budú neustále ponúkať buď nebo alebo odmenu Božej prozreteľnosti, takže odstránenie každej jednej takejto veci je dôležité pri posudzovaní reality.

Prinášam svoju mieru skúseností s touto úlohou. Veci, ktoré sa nepočítajú, záväzky, ktoré sú vylučené z národných rozpočtov alebo ich dlhov, to neznamená, že nemajú byť splatené.  Toto je v skutočnosti najväčší európsky problém. Európania sa hrali na "predĺž a predstieraj". Hrali sa na "klam a popieraj". Uchýlili sa ku každému predstaviteľnému triku, keď zbierali údaje ako pomer dlhu k HDP jednotlivých krajín, a ani právnické kľučky nevymažú dlh.

Finančné predpovede MMF, EU a ECB nikdy nie sú presne alebo dokonca čo i len blízko k presnosti, pretože ako zdroj údajov používajú  nezmyslené dáta. It is therefore "garbage in" and "garbage out" as they all make a mockery of themselves.  Veľké množstvo investorov im aj naďalej verí, o čom svedčí vývoj na trhoch, ale niektoré udalosti sa už čoskoro stanú.

Grécko dnes ráno hlásilo pokles o 14,2% v maloobchodných tržbách za minulý mesiac. Grécky kolaps III je takmer na dosah ruky, pretože ich dva hlavné privatizácie zlyhali a ich ekonomika sa stále zhoršuje. Už čoskoro budú Gréci volať po ďalších peniazoch, ale koniec tejto cesty je v nedohľadne a ja neverím, že by štáty v Európe boli ochotné ich dlhy znova prefinancovať. MMF ide tiež proti múru a požiadal Európu aby odpustila časť gréckeho dlhu,  čo rozhodne nepadlo na úrodnú pôdu.

Riešenie krízy na Cypre je zlyhaním. Je to jasné a jednoduché.  Cypru ostane v bankách na konci roka 10,17 dolára. Čoskoro budú späť a budú znova žiadať o ďalšie peniaze a budeme mať ďalší MMF problém a Euro fiasko, pretože množstvo peňazí, ktoré sme im doteraz dali je asi tak smiešne ako keby sa snažila mucholapka rozmetať F14tku. Výsmech v oboch prípadoch.

Najväčší problém však bude Francúzsko. Majú pomer dlhu k HDP vo výške 90,2%.  Toto je ďalší výsmech údajov, v skutočnosti je toto číslo (vrátane všetkých záväzkov) niekde okolo dvojnásobku alebo tesne pod 200%. Majú tiež ekonomiku, ktorá podľa "Trading Economics," klesne v ďalšom kvartáli o 0,5%, zatiaľ čo ich dlh sa zvýši na 366,9 miliárd dolárov, čo je nárast o 9,5%. A pri tom všetkom za rovnaký čas vládne výdavky narastú o 9,9%. Ide teda nielen o porušenie súčasných mandátov EÚ, ktoré by si zaslúžili prehodnotenie, ale rozhodne ich to posiela na cestu k nesolventnosti.

Francúzsko rozhodne zišlo z cesty.

Skutočným problémom je tu otázka politiky. Byť bohatý vo Francúzsku znamená byť poškvrnený. To by mohlo byť fajn, ak by tento postoj neviedol k nevyhnutnému koncu, ktorý obsahuje 75% daň z príjmu, obrovské množstvo pracovníkov v štátnej správe, neustále rastúce sociálne programy, a žiaden dôvod byť úspešný a tým podporiť krajinu. Tí s peniazmi proste utekajú z krajiny. Odliv je obrovský.

Preto vládne príjmy nebudú môct, ani v najbujnejšej fantázií, vykryť náklady štátu, ktoré budú musieť byť následne drasticky zoškrtané a myslím si, že to vyvolá masívne protesty a Francúzsko sa tak objaví pred dvermi EÚ žiadajúc o pomoc, čo môže byt katastrofa pre celú Európsku úniu. Verím, že tá krajina je teraz na rázcestí, keďže jej fiškálna politika, odhliadnuc od politiky, je jednoducho neudržateľná.

Všetci investori na celom svete sú teraz v úplne inej realite. Nechcú počuť nič o tomto druhu vecí. Sú v štádiu "ignoruj a odsudzuj".

Môžete tak chvíľu žiť. Vládou vyvolané fantázie sa dostali do centra pozornosti už pred nejakým časom a na nejaký čas. Naše súčasné popieranie reality je živené všetkými tými peniazmi, ktoré napumpovali centrálne banky do obehu, ale bude sa znižovať hneď ako si Fed a ostatné centrálne banky uvedomia dlhodobé následky svojich činov.  Vždy existujú následky.

Čo bolo odložené, príde. Vždy to bolo len otázkou času.

Mark J. Grant

Preklad: Jozef DzurišAuthor: Mark J Grant # NaxeGugi13
Svet2013-07-1713
-
 64% ( 4 people voted )
+
Tak uz dufam ze pochopíte tie nezmysly o lenivosti Grékov , o zití nad pomery, a potrebe skrtov a šetrenia....a zrazu vidiet ze vsetci su leniví,vsetci zili nad pomery, vsetci potrebuju setrit a vsetci su zadlžení...
lebo úrok a zisk....to je celé.

peter novak # HywyQeqo12
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-07-17 15:11:58 c305bafe
len nechápem tieto konstatovacie a obkecávajuce články....
že napr. Francúzsko rozhodne zišlo z cesty. Ale aká cesta je správna to už autor nevie...ale mudrovat to ano...
alebo
Naše súčasné popieranie reality je živené všetkými tými peniazmi, ktoré napumpovali centrálne banky do obehu, ale bude sa znižovať hneď ako si Fed a ostatné centrálne banky uvedomia dlhodobé následky svojich činov." Kua...magori ..neuvedomuju si ze keby sa neustale netlacili penaize v tomto urokovom a ziskovom systeme tak to krachne za týžden...

To ze za vsetkým je úrok a zisk to nehovorí nikto.Tí čo to riadia to vedia.... asi z nejakeho dovodu ten krach oddialuju ale jednoducho príst musí, lebo mnozstvo penazi potrebných na zaplatenie úroku stupa exponenciálne, kedže úrok je exponenciálna funkcia ...a nekonecné mnozstvo penazi sa vytlacit alebo aj natukat do počítača nedá
peter novak # HywyQeqo12
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-07-17 15:30:27 c305bafe
Peter, to "Francúzsko rozhodne zišlo z cesty" kazdy zrejme chape, len ty nie.
Zaviesli si viac a viac socializmu a teraz sa im to vypomstuje na este vyssej nezamestnanosti, horsej ekonomickej situacii a uz len zrkadlom toho je, ze im vsetci znizuju ratingy

cc # KehoHofa08
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-17 15:45:02 59ad1831
najväčší problém je so samotnou krízou. Je to kríza alebo nie je? Čo to teraz vlastnej je? Ak by bola kríza, tak by sa riešila, lenže kríza sa nerieši. Aspoň nie takto. Súčasná situácia pripomína bitúnok, kde štáty čakajú kto pôjde na porážku prvý a kto ho bude nasledovať. Štát, ktorý na to ešte nie je zrelý, tak ho na to patrične pripravia. Aký je výber? To okrem zasvätených nevie nikto, ale jedno je isté, klasické pravidlá neplatia.

Zatiaľ jediným výsledkom riešenia tejto tzv. "krízy" je postupný rozklad základných pilierov spoločnosti, osobnej identity, rast chudoby, represálií a osobnej slobody, národnej suverenity atď..

No neviem, je kríza alebo nie? Lebo takto sa kríza nerieši.

ondrej # HovuJuro79
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-07-17 16:04:37 3ec5c0ae
Celym problemom je financny system, ktory pri poklese rastu nedokaze splacat stare dlhy novymi. Lebo urok. Jedna velka pyramida, nic viac. Cize prestanme sa bavit o hlupostiach a zmenme financny system, ktory ruinuje cely svet. Nic nerastie vecne, planeta na to uz prestava mat zdroje, ludia prestavaju byt zblbnuty materializmom, uz nie je koho zadlzit. Docasne riesenia zdanovanim, odpustenim dlhov, skrtmi, tlacenim penazi, atd., su uz vsetky takmer vycerpane. Nakoniec neostane ziadne ine, len to spravne. Tie sa ale vzdy realizuju uplne nakoniec.

Anton Smatanik # DubaQury03
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 17:13:03 59ad9dc7
Stačí sa len pozrieť na fotku toho starého vyškereného chuja a hneď musí byť každému do grcu z celej únie.
Do dnes nikto nevie kde ho vlastne vyhrabali.Zrejme nejaký psycho pacient.

cobra # WykeXala95
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-07-17 18:40:13 55f814c2
loading...
tomu cvokovi z fotky?

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 08:50:37 d90c3016
Jasne ze to umelo drzia kym sa da. Ked to padne na hubu mnohol udi pojde do ulic. Sikovny zlodeji uz budu mimo diania a v pohode.
Tento system vzdy konci krizou, inak ani nemoze. Ludom poberu vsetky uspory, kopa firiem pokrachuje a system sa resetne a pojde znova od 0 az po dalsiu krizu a bankrot. Budu urcite obete ale s tym sa vzdy rata.Ved to takto funguje uz 100ky rokov - co uz na tom kto nechape ? Virtualne peniaze a zitie na ukor ostatku sveta. Ten ostatok si to ale odnesie vzdy este daleko viac nez mi.

Cela EU je jedno velke divadlo, geriatria kde sa droguje a kde pracuju desiatky tisic ludi co sa tvaria ze nieco robia. Aparat aky nema obdobu v celej historii ludstva. Uradnici s ktorych nikto nic nema co si tam valaju gule a pic€ za neskutocne peniaze. Tohto humusu sa uz nezbavime pokial nenastane dalsia svetova vojna a nezrovna polku sveta so zemou.

MM # SidaSafa91
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-07-18 09:11:35 d94b4912
Vrchnosť prestáva panovať v momente, keď poddaný prestávajú poslúchať.
--Friedrich Schiller
Asi ten stav aký je, vyhovuje väčšine, keďže poslúchame a nič sa nedeje?!

takto # WuwiPygi82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-18 14:47:02 b228ad12
Ešte sme sa nerozhodli veci zmeniť a prestať poslúchať, lebo sme radi keď sa niekto iný o nás "postará"... i keď zle, ale stále mu "veríme", že TENTOKRÁT to určite vyjde..... a už vyše 2000 rokov čakáme a čakáme a stále to nevychádza.
takto # WuwiPygi82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 14:54:44 b228ad12
?
Vlado # BepuHule72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 15:24:47 55ede324
!
Vlado # BepuHule72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 15:27:50 55ede324
Páni, čo sa strachujete o EU alebo o celý svet. Nič sa nestane. Ešte sme tu my SLOVÁCI. My to zachránime, aj keby sme si mali na to požičat!
adam # CegaWapa72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-18 20:49:36 c3a0b62a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

AHOJ - Ad HOnorem Jesu!


AHOJ - Ad HOnorem Jesu!
Veľmi sa mi páči táto interpretácia aj keď nie je jediná: Ahoj je jeden z najčastejších pozdravov. Zdravia sa ním deti, mládež, dospelí. Pripadá nám bežný, obyčajný, ale pozná...
EVROPSKÁ KOMISE NEVÁHALA A ZNEUŽILA PAŘÍŽSKÉ ÚTOKY
TENTO BRILANTNÍ VYNÁLEZ DÍTĚTI VYDRŽÍ AŽ 5 LET A MŮŽE POMOCI TISÍCŮM CHUDÝCH DĚTÍ
novoročné vyhlásenie p. Merkelovej

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0312 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles