Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čaká nás bláznivý november?


Čaká nás bláznivý november?

Novodobí disidenti organizujú hromadný protest na 9.november. Ich cieľom je zvrhnúť tento režim a následne aj znárodniť podniky vlastnené zahraničným kapitálom.

 

Tak to je úžasné. Konečne sa tento národ dáva ako tak dokopy a už tu chce niekto násilnou formou zvrhnúť režim. Aké príznačné.

 

Na veci sa dá pozerať rôzne. Napríklad pokiaľ ide o odsudzovanie doterajších politických garnitúr. Dnes všetci nadávajú na obdobie Dzurindových vlád - nadávajú na masívny výpredaj štátneho majetku. Ale povedzme si úprimne, videli sme, ako si za vlády V.Mečiara sami Slováci vedeli vládnuť, ako "vedeli" poctivo podnikať, dodržiavať dohody, udržiavať zdravý bankový sektor atď. V tomto kontexte malo následné bujaré rozpredávanie štátneho majetku zahraničným investorom v sebe predsa len isté rácio. V danej dobe. V tej dobe skutočne všetko nasvedčovalo tomu, že tento národ si sám nevie vládnuť a smeruje k bankrotu.

 

Ja tiež niesom spokojný s terajším stavom. Najviac ma trápi zadlžovanie štátu a demoralizácia spoločnosti. Ale uvedomujem si aj fakt, že všetko chce svoj čas. Nemožno očakávať, že národ s prevažne roľníckym pôvodom si bude za krátky čas hneď do čela stavať osoby vysoko morálne, zodpovedné a čestné. Navyše, ak je ten národ systematicky ohlupovaný televíziou a konzumným životným štýlom.

 

Títo revolucionári mi silno pripomínajú novembrových hrdinov z tribún, ako nám sľubovali dobehnutie Rakúska do 10 rokov. Znárodníme podniky, zavedieme funkčnú občiansku spoločnosť. A bude to. Luskneme prstom a všetko bude OK.

 

A čo keď zasa zanedlho prídu ďalší a budú chcieť zaviesť iný režim? Čo potom?!

Moji milí, ja by som radšej postupoval kultivovane a nechal dovládnuť týchto (riadne zvolených!) a potom vo voľbách prípadne občania zvolia vás. Len sa najprv zorganizujte a dajte na papier svoje vízie, nech sa s nimi ľudia môžu najprv poriadne oboznámiť.

 

Ja osobne navrhujem tento november venovať výsostne kultúre. Nechajme sa počas tohto jesenného času inšpirovať nadčasovými hodnotami, ktoré nám zanechali velikáni umenia – napr. J.S. Bach, A. Vivaldi, P.I.Čajkovskij. K dispozícii je aj množstvo kvalitnej literatúry – napr. CH. Dickens, J. Lie, W. Scott. To je vysoko aktuálna potreba tohto národa. Pestovať v spoločnosti kultúrnosť, kultivovanosť. Postupne budovať strednú vrstvu. Stredná vrstva nie na základe príjmov, ale na základe hodnôt, životného štýlu.

 

Venujme teda november kvalitnej kultúre.Author: Marek Brna # CohyJina24
Komentáre2013-10-3020
-
 29% ( 28 people voted )
+
...no čo dodať...tomuto príspevku pasujem "mínus!
lucifer # FaliQuva33
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-10-30 19:49:43 55ede037
Ja navrhujem osláviť november 1989 zostavením menoslovu ľudí ktorí spôsobili stav do ktorého sme sa dostali plus a mínus--- Teda plus----Binder---- mínus---- Čarnogurský--- Hotovo---nech sa ľúbi drizdy netreba...
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 20:09:05 58d4289b
Autor článku Marek Brna,---píše ---(Nemožno očakávať, že národ s prevažne roľníckym pôvodom si bude za krátky čas hneď do čela stavať osoby vysoko morálne, zodpovedné a čestné. Navyše, ak je ten národ systematicky ohlupovaný televíziou a konzumným životným štýlom.)
Alebo,
(Stredná vrstva nie na základe príjmov, ale na základe hodnôt, životného štýlu).
Pán Brna,kto vás živí? Keby nebolo roľníkov a poľnohospodárov tak Takí ako vy pomriete od hladu. Že sme tupý národ prevážne roľníkov a stredná vrstva je tupejšia ako vy?
Poznáte básničku o obroch a


Obrovia na vysokých vrchoch bydlo mali,
kde ich dvory a zámky vystavené stáli.
Tu raz dcéra obrova z vrchov dolu zišla
a medzi zakrpencov do doliny prišla;
zábavku si hľadala — vidí pluh a voly;
tie voly zdali sa jej čo mušky na poli.
Vzala ich i s roľníkom do svojej zástery
a na hrad niesla hore obrovskej materi.
Mať jej povie: „Čo to máš, moja dcérko milá?“
a dcéra: „Tieto hračky som si uchytila;“
a otec obor riekne: „Zanes to pospolu
všetko, čo si pobrala, v zástere tadolu;
lebo ak zakrpenci nepoorú zeme,
tak my obri tuhore od hladu skapeme.“


Toto si prečítajte ,pán Brna!
ďalej je zbytočné písať.
Jambo # CapuSuxo47
-
 80% ( 15 people voted )
+
2013-10-30 21:31:42 4e621211
Brna Brna si ty kus .....
podla teba by sme mali nechat nech nam nasi najvyssi seru na hlavy pri hudby Bacha a Vivaldiho a povazovat to za kulturu?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 22:14:38 d991c738
jambo.
tak , kladziem kolbas..

trefná básnička,už ju aj memorujem..:-DD

Joplins # XuhyDime11
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 22:31:00 5e91e48d
Som naozaj zvedavý či autora článku bude zaujímať kultúra pri prázdnom hrnci. Koľko času treba na uvedomenie si potreby riešit veci v reálnom čase.Gól treba dať počas zápasu....po zápase je už neskoro! Na odvetu by som sa nespoliehal. Ľudský život je krátky a aktívny čas na žitie je tak 40rokov. Detstvo a dôchodok nepočítam,tieto dve kategórie nemajú reálne o čo bojovat,ked si vezmeme že každý bude bojovat v živote len sám za svoje dobro a len virtuále za svoje potomstvo. Ne každý a vždy dokáže pochopit ducha doby, aj ked akokolvek vzdelaný.Niekedy jednoduchý sedliacky rozum,dokáže doviest k spoločnému cielu rýchlejšie a priamočiarejšie,ako vyčkávanie,taktizovanie a neschopnost,neochota či strach niečo podniknút k náprave. Keby nebolo tých sedliakov,tak skapeme od hladu. Z toho článku cítit povýšenectvo - sociálny rasizmus a pocit nadradenosti.

Grandtour # TuveQemo47
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-30 22:44:43 5f660be8
loading...
Slovanom historicky a tradicne nepasuje kapitalisticky system riadenia a spoluzitia,to nie je z nasho ducha.Duch koren a podstata kapitalizmu nie je krestanska ...kupliarstva priniesli kedysi nejake kocovne narody,ktore nevedeli spolu zit a delit sa prezivali kupliarstvom vymenou tovaru.
lewat # FigyJaci82
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-31 01:21:18 c6a1cb5d
Co je to vlastne sukromne vlastnictvo a odkial tento fenomen prisiel ?..ono to zacalo kdesi na detskom ihrisku,kde sa hrali deti s hrackami.Tie hracky boli urcene rovnako pre vsetky deti.Lenze dosiel jeden moment,jedno dieta si osvojilo a oblubilo jednu hracku a zacalo sa snou hrat castejsie ako druhe deti,mentalne si ju ,,privlastnilo,,To dieta postupne nechapalo ucitelku ktora ho uporornila ze ta hracka je aj pre druhe deti .Urazene dieta sa rozplakalo a v dietati vznikol mentalny zlom.Ta hracka je predsa MOJA ja si ju nenecham zobrat.Postupne z tohoto dietata za cala budovat ,,VLASTNICKY VZTAH,, reality a okolia.Otupili sa city spolupatricnosti a delenia a rokmi sa vybudoval silny mentalny zavlastnictva.
lewat # FigyJaci82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 01:38:20 c6a1cb5d
Ja by som tento november venoval tomu, aby sme tuto vladu, spolu s nou aj vsetky predosle od roku 1989 povesali na lampy, ako malu pozornost za to, co s tymto statom urobili za 20 rokov. Stat, ktory bol v pluse, rozkradli na komplet, ze uz niet co ukradnut, preto musia zdvihnut dane a este zatnu sekeru $) MILIARD EUR !!! Tak to je skutocne vykon hodny sibenice. No a autora tohoto clanku by som k nim prihodil ako malu pozornost. Uz sme raz dali sanci podvodnikom a zlodejom na zelanie tupeho Havlla a pozrime ako to dopadlo. STBacke deticky tento stat vykradli, rozpredali a dnes sa smeju celemu narodu do oci, aky je tupy. Dufam, ze sa coskoro dosmeju...
Hansen # PyleXowi88
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-10-31 02:47:03 bca2a61b
Počkať, počkať...Ja s "nápadom" autora v modifikovanej --kultúrnej --aktivite SÚHLASÍM.Lebo aj v bývalom režime v r. tuším 1987 bol natočený film BONY a KLID--ktorý plasticky vykresľuje nekalé praktiky vtedajšej doby...vekslákov- manipulátorov Tuzexových poukážok...A čuduj sa svete-- dnešní hudnotitelia minulosti tvrdia že tento film prispel, bol spúšťačom Historických zmien v r 1989.. Ak by sa dnes natočilo podobné DIELO o ZBOHATLÍKOCH-- PRIVATIZÉROCH a im podobnej "sebranke" tak úspech kultúrno-spoločenský by bol zaručený a následky---NEKONTROLOVATEĹNĚ ..revolúčne..A ...Brna..24 ..by si mohol... vydýchnuť--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 06:40:46 58d4289b
"Len sa najprv zorganizujte a dajte na papier svoje vízie, nech sa s nimi ľudia môžu najprv poriadne oboznámiť."
Program by mal dať to, čo sme mali sľubované v roku 1989 ale nedošlo: Demokracia, decentralizácia a diverzifikácia.

1, Ustavným zákonom stanoviť, že zákony SNR sú nad medzinárodnými dohodami a nariadeniami EÚ ak to bude v prospech krajiny. Z EÚ brať ohľad iba na tie normy ktoré prešli voleným orgánom. Ohľadom ľudských pŕav platí vyšší štandard.
2,Každá korporácia musí zaregistrovať holdingovú pobočku, za administratívny poplatok, kvôli daniam- decentralizovať korporátne dane a zaviezť pomernú daň z biznisu v krajine Príklad Guernsey.
3, Legislatívne decentralizovať bankovníctvo- verejné bankovníctvo-lokálne a regionálne kooperatívne banky.
4, Tieto banky napojiť na aktívne penzíjné fondy namiesto pasívného sociálného zabezpečenia. Napr dôchodcovský fond vlatní Toronto Maple Leafs. Libyjské penzijné fondy vlastnili akcie v Talianskych, Anglických a Francúzkych futbalových kluboch a podobne (Tie už Líbijci neuvidia)
5, Znárodnenie tie častí strategických podnikov ktoré raz boli naše. Znárodnenie prírodného bohatstva- voda atď. V žiadnom prípade nešahať na majetok investovaný po 1989. Znárodnenie nemocníc ktoré boli privatizované a odovzdanie ich miestnym samosprávam zo správou na kooperatívnej báze.
6, Prijať legislatívu ohľadom kooperatív a družstiev- vzor Taliansko, Španielsko
7, Do súdnictva: Zaviezť porotu- vzor krajiny zvykového práva- ale obmedziť jej pôsobnosť na verejnú správu a právnické osoby (korupcia). Uľahčí sa tým sudcom lebo vrana vrane oko nevykole. Zaviezť civilnú občiansku žalobu (vzor Civil lawsuit) a nekriminálnu zodpovednosť za škodu. Ani amnestia a uznanie neviny neoslobodzuje od zodpovednosti za škodu. Učebnicovým príkladom je OJ Simpson.
8, Posilnenie referenda a nasmerovať politický systém k participatívnej demokracii
9, Zavedenie domobrany-národnej gardy na dobrovoľnej báze s obmedzením vlastníctva zbrane na majetkové pomery a kriminálnu minulosť. Vzor Švajčiarsko. Saudská Arábia má dve nezávislé armády.
10, Daňová reforma. Daňe, aj z príjmu, odvádzať do miesta bydliska a odtiaľ pôjde percentuálna časť vyššie. DPH bude príjmom obvodnej samosprávy a tá to bude rozdeĺovať dedinám poďla počtu obyvateľov. Cieľom je eliminovať korupciu nakoľko politici prihrávajú "štátne" peniaze svojim straníckym súkmeňovcom
11, Zdanenie nadštandardných príjmov nadštandardne. Investície oslobodené od daní.
12, Daň z luxusu-dovozný poplatok: na luxusné výrobky, nehnuteľnosti, luxusný tovar.
13, Daň z finančných tranzakcií
14, Tobinova a Robin Hood daň
15, Zákaz finančne prispievať do politiky, zo zahraničia bez výnimky, pre právnické osoby.
16, Obmedziť ručenie obmedzené na inovatívne investície.
17, Obmedziť voľný obchod na tie krajiny, ktoré nekladú bariery v zamestnanosti občanom Slovenska. Keď globalizácia tak globalizácia. USA majú dohody o voľnom obchode s kýmkoľvek a na južnej hranici stavajú plot aby sa bránili imigrantom. Korporácie týmito dohodami dostali vyššie práva ako ľudia.
18, Diverzifikovať investície: voľný vstup investičného kapitálu bez ohľadu na propagandu
19, Skončiť nezmyselný boj s drogami- okopírovať legislatívu Portugalska z roku 2000.

Ak politická strana nemá v programe a nerozpráva o nejakej kombinácií týchto bodov tak v tú stranu ani nepozerám. Prekladať kopu hnoja z jednej strany na druhú je nuda.


"Nechajme sa počas tohto jesenného času inšpirovať nadčasovými hodnotami, ktoré nám zanechali velikáni- to je vysoko aktuálna potreba tohto národa."

Problémom je, že vedomostne zostaneš tam kde si bol. Neposunieš sa dopredu ani o krok. Vieš čo písal Vivaldi a skladal Dickens, ale zasa sa vyberieš správnym Smerom. Aktuálnou potrebou národa je čitať a čítať a čítať históriu, politiku a ekonomiku z iných uhlov ako nám predkladá hlavný prúd.

Kinder # FogoSoda17
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-31 08:10:07 425775c5
20. Klamstvo alebo širenie mylných informácií kvalifikovať ako priestupok. Opakovane prečin. A permanentná recidíva ako trestný čin. Propagácia a schvaľovanie vojny-agresie =trestný čin . Keď sa ten holokaust stal počas vojny, tak sa treba poučiť keď sme sa doteraz nepoučili.
21. Trestanie zločinov bielych golierov maximalizoavť na príjem do štátnej pokladne- vysoké finančné tresty, konfiškácia majetku.
22. Zákonom ukončiť pranie špinavých korupčných peňazí a vyhýbaniu sa procesom- trestnému a zodpovednosti za škodu- prepisovaním majetku na rodinných príslušnikov.Kinder # FogoSoda17
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-31 08:45:39 425775c5
Hľadať,nachádzať a hovoriť pravdu o historických zlyhaniach nie je populárne. Vždy sa - na rôznych úrovniach- ale objavujú odvážni ľudia,súc vedení morálnym imperatívom a intelektuálnou poctivosťou stavujú pravdivý fundament národných dejín.
Kinder # FogoSoda17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 09:32:13 425775c5
Marek - raňajkoval si hovno, alebo ti načisto preplo?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 09:58:24 5b7f699c
čo sa týka opatrení, stačí sa vrátiť do roku 1988 a otvoriť hranice. Zaviesť zmeny, ktoré mali nachystané Jakešovci, ale privatizovaniachtiví ich predbehli a v 1989 vyhnali sprostú mládež do ulíc (vrátane mňa).
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-10-31 10:07:37 5b7f699c
Viem si dosť živo predstaviť dej filmu---keď stojí smztný róm pri poli --spustnutom s motykou pod bradou...a niet ani čo ---kradnúť. Lebo --nejaký dedo pred vojnou bol v bani..kdesi v Amerike či Belgií , kúpil kus zame--družstevníci mu ju združstevnili..on líhal pod traktor--nechcel vstúpiť -- deti začali študovať..on sa stal--funkcionárom družstva..zabezpečoval potravinovú sebestačnosť a veselo sa kradlo--. Prišiel r.1989 medzitým dedo zomrel --pole nikto nechcel..len na "kšefty"--družstvo bolo zrušené ..lebo ..a rómovia sú bez obživy... a všetko pusté--burina po pás --a Poľské.. solené-- To by bola kultúrna revolúcia---reálna, sfilmovaná skoro ako ŠMEJDI...film. /nedá sa stručnejšie--heslovite---/Stačí? pre pochopenie..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 12:19:56 58d4289b
..smutný róm pri poli.. Pst Pst---
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 12:32:15 58d4289b
Alebo veselo sa usmievajúci postarší človiečik pred --hotelovým komplexom-- ktorí bol "u toho" keď sa predával v zostatkovej cene--národný majetok--za babku--- a následne ho predal za TRHOVÚ cenu--niekoľko- násobnú a kamarát mu poskytol v banke úver --takmer bez ručenia...Slušne--peniaze banke vrátil a cenovým rozdielom vykryl náklady s kúpou hotelového komplexu---a detičky šantia v prírode , na školách v zahraničí , dovolenkuje sa väčšinou v blízkosti---rovníka...A poctivý podnikateľ "jak hov. .do" aj dane platí...generačne je zabezpečený..aj 3 krát...a že vraj mu niekto závidí..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 12:44:07 58d4289b
klopi-dobry napad,len asi nerealizovatelny.Snahu pana Brnu o pozdvihnutie kultury vidim ako snahu pozdvihnut hlavne moralku a kulturu myslenia.Potom ludia pridu na to,ze nic sa nezmeni samo od seba,len preto,ze im sa nepaci sucasny stav.Vsetko,co sa deje,je proces.Ani "zamatova" akcia nie je vynimkou,bola pripravovana dlho.Hlavne ludia boli pripravovani na to,aby poculi na nezmyselne hesla.Je nacase sa zamysliet a snazit sa chapat prebiehajuce procesy,aby sme sa mohli stat faktorom,ovplyvnujucim ich smerovanie.Inak sa stavame manipulovanym davom,ktory realizuje plany tych,ktori tieto procesy chapu viac.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 08:59:24 6dec7d9e
...aj znárodniť podniky vlastnenézahraničným kapitálom....
Tak toto mi uplne stacilo aby som prestal citat. Rozumiem tomu tak ze ukradneme podniky jednym a dame ich druhym (statnym uradnikom). Samozrejme my, komunisti tam dosadime spickovych odbornikov, skvelych manazerov, absolutne neskorumpovatelnych, skratka nadludi...
(Vazeni, nedajte sa vysmiat, TUDY CESTA NEVEDE!)

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-02 16:27:47 55e54ecb

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Legalizujte dimetyltryptamín (DMT)!


Legalizujte dimetyltryptamín (DMT)!
OSN a štátna moc si dovolili urobiť niečo nesmierne kontroverzné. Ilegalizovať prirodzený ľudský hormón je naprostá absurdita. Každý, kto vlastní zakázanú psychotropnú látku v ...
Právny systém ako produkt voľného trhu
TAK NATOČIL KUBRICK PŘISTÁNÍ NA MĚSÍCI NEBO NE?
Francie: „Statistiky muslimů jsou v naší zemi nepřípustné!“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0392 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage