Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ČO JE HORŠIE, MAFIA ALEBO ŠTÁT?


ČO JE HORŠIE, MAFIA ALEBO ŠTÁT?

Úvodom hneď poviem, že som voluntarista, teda človek, ktorý chce dosiahnuť slobodnú spoločnosť, a teda úplne odstrániť štát, ktorý je priamym protikladom slobody.

Samozrejme fikcia potreby štátu je u ľudí natoľko zakorenená "vďaka" indoktrinácii štátnym školstvom a štátnou propagandou v médiách, že predstava slobodnej spoločnosti je pre ľudí nepochopiteľnejšia ako kvantová mechanika.

Pri diskusiách s ľuďmi vždy narážam na predsudky, čo všetko štát robí a prečo je to podľa nich nevyhnutné, aby to robil štát a ja vždy argumentujem, že neexistuje oblasť pôsobenia, ktorú by súkromný sektor neurobil lepšie, prípadne, že je úplne zbytočná (armáda, tajná služba a pod.).

Zo všetkých tém je však najdiskutovanejšou otázka bezpečnosti a ochrany života, zdravia a majetku ľudí. Štát vo svojej propagande podsúva názor, že polícia je tu pre občanov a že údajne chráni záujmy ľudí. Bez závažnejších problémov túto tézu dokážem vyvrátiť, horšie je to však s pochopením, ako by vlastne súkromné firmy zabezpečovali bezpečnosť.

Väčšinou je to pomerne zdĺhavé vysvetľovanie, že ľudia by si za relatívne nízky mesačný poplatok zaplatili službu ochrany majetku a osoby, pričom v prípade potreby by bezpečnostná firma zasiahla a zjednala nápravu. Zjednanie nápravy by znamenalo odškodnenie obete, čo je vec, ktorú štátny trestný program ani nepozná. V podstate, ak sa vám stane ujma na tele alebo na majetku, bezpečnostná firma vám to zaplatí a bude na nej, ako si to od vinníka vymôže a efektivita by bola podstatne vyššia ako v prípade štátu, pretože privátny sektor je vo všetkom efektívnejší. Prakticky by sa tým úplne vymazala majetková trestná činnosť, pretože by bola väčšinou odhalená a vinník by na to ekonomicky doplatil. V prípade znásilnenia žien by takto postihnutá žena dostala aspoň finančné odškodnenie, na rozdiel od dnešného systému, kde dostane len šikanu a ponižovanie. Žiadne špeciálne psychologické poradne, ale necitlivý výsluch na polícii a potom súd, kde sa bude advokát vinníka snažiť ženu spochybniť, bude ju tam týrať a pripomínať jej tento čin a žena nakoniec nebude mať nič len traumu. Súkromná bezpečnostná firma by samozrejme vinníka vypátrala a vyžiadala by si peniaze, ktoré žene ako odškodné vyplatila a násilník by musel roky pracovať na to, aby to splatil a mohol rozmýšľať, prečo je z neho chudák.

A takto by na základe zmluvy medzi človekom a bezpečnostnou firmou vlastne vznikla legislatíva, ktorá vymedzuje, čo je človek oprávnený očakávať a čo musí plniť. Napríklad by zmluva obsahovala, že firma ho nebude chrániť v prípade, že niečo ukradne a niekto to od neho bude vymáhať. Takýto právny rámec vzniknutý na báze dohody a dobrovoľnosti by bol tým najlepším, aký môže byť, pretože by odrážal potreby človeka a nie potreby leštenia si vlastného ega nejakého parazitického politika.

A vtedy príde tá zásadná výhrada v diskusii: Ale tieto bezpečnostné agentúry by robili dnešné mafiánske skupiny a vlastne by mafia ovládla spoločnosť.

No, tak toto je otázka najťažšieho kalibru a tak si ju poďme rozobrať z dvoch pohľadov. Ad1, prečo by sa to určite nestalo a Ad2 a nazvime to ad absurdum, ak by sa to stalo, prečo by aj toto bolo lepšie ako štát. A keď si to prečítate, tak to až také absurdné nie je, absurdné je, že veríme, že štát je niečo dobré a nevyhnutné.

Prečo by sa tak nestalo?

Na to sú dva dôvody, ale hlavným je to, že ľudia sú v princípe mierumilovní a keď je to možné násiliu sa vyhýbajú a vyhýbajú sa aj ľuďom s násilnými sklonmi. Takže ak by sa dostali k informácii, že to niektorá z bezpečnostných firiem preháňa s násilím, prakticky automaticky by prešli ku konkurencii. A tak by boli násilnícke firmy bez zdroja príjmov (polícia nie, tá má príjmy z lúpeže zabezpečené nezávisle na spokojnosti klientely).

Druhým dôvodom je to, že samotné násilie je veľmi drahé. Ľudia si za násilie nechajú zaplatiť z dôvodu rizika obrany. Tým by sa firmy používajúce viac násilia stali predraženými a teda menej konkurencieschopnými.

Mafia ako zločinecká organizácia, teda ako ju poznáme dnes, je schopná uskutočňovať násilie vďaka veľkým zdrojov príjmov z protizákonnej činnosti. Všetky tie zákazy drog, alkoholu, prostitúcie, gamblerstva, stávkovania a čo ja viem čoho ešte spôsobujú jediný efekt. A to, že tieto činnosti budú vykonávať ľudia ochotní pravidlá porušovať. Vďaka tomu, že ľudia, čo neporušujú pravidlá, túto činnosť nevykonávajú, nevzniká konkurencia a malá ponuka znamená vysoké ceny a teda vysoké zisky. A len z týchto vysokých ziskov sú schopní financovať násilie. V slobodnej spoločnosti bez zákazov, kde by mohol drogy predávať ktokoľvek, by ich cena klesla a predávali by sa v lekárňach alebo kdekoľvek. Mafia by nebola schopná likvidovať konkurenciu, keďže by jej bolo tak veľa, prišla by o príjmy a teda aj o možnosť vykonávať násilie. Veľmi pekne túto tému rozobral pán Milton Friedman. Preto štátny zákaz zlozvykov vedie iba k ziskom mafie a zväčšovaniu jej moci. Mafia je dieťaťom štátu.

Prečo je štát horší ako mafia?

Mafia má aspoň nejaký zmysel pre česť. Ak povedia, že niečo urobia, tak to urobia. Máte pocit, že nejaký politik dodrží svoje slovo?

Ak si kúpite od mafie ochranu, tak vám ju poskytne. Máte pocit, že vás polícia pred niečím ochráni?

Pravidlá mafie sú jednoduché a jednoznačné. Žiadne dvojzmyselné či nejasné ustanovenia a žiadne diery v zákonoch. Ja som si kedysi myslel, že zákony sú ako ementál, teda že účelom zákona je ten syr a tá diera je len nežiadúci vedľajší efekt, ale prišiel som na to, že zákony sú ako sito, teda že ich účelom práve tá diera, ktorou to má prepadnúť.

Ochrana zo strany mafie je podstatne lacnejšia ako zo strany štátu. Poznáte niekto prípad, že by mafia niekomu brala 50% jeho príjmov?
Na rozdiel od štátu, je záujmom mafie, aby váš biznis prosperoval. Vedia, že zruinovanie vášho biznisu ich pripraví o príjmy za "ochranu". Mafia neobmedzuje a ani nereguluje váš biznis, nedáva vám hlúpe a zbytočné povinnosti, ktoré vás pripravujú o váš čas a peniaze. Mafia vás nebude nútiť vypisovať stohy papierov a seba-udávajúcich daňových dokladov.

Mafia nezakazuje ľuďom žiadne zlozvyky. Ak sa niekto rozhodne ničiť si zdravie alkoholom či drogami, manželstvo prostitútkami alebo čokoľvek iné, tak mu to v prípade záujmu aj dodá.

Mafia nezakazuje držanie zbraní na ochranu vás a vašej rodiny. Štát chce, aby ste boli bezbranní a mohol si s vami robiť čo chce, mafia bude radšej, ak sa obránite sami, aby sa nemuseli unúvať.

Mafia sa na rozdiel od štátu nestará o to, čo robíte vo svojom súkromí. Viď posledné referendum.

Mafiánske rodiny sa snažia neviesť vojny, pretože je to zlé pre biznis. Na rozdiel o toho je v prípade štátu vojna zdrojom obrovských príjmov pre ľudí, ktorí na štáte zarábajú, teda politikov a zbrojárskej loby.

Keď už aj mafie vedú vojny, tak cieľom ich vojny sú práve hlavy súperiacich rodín a nie bombardovanie celých štvrtí pod kontrolou nepriateľa. V mafiánskych vojnách neexistuje bombardovanie Londýna, Drážďan, Nagasaki, Afganistanu, Jemenu alebo si vyberte ktorúkoľvek lokalitu. "Collateral damage", teda vyvražďovanie tisícov nevinných ľudí ako vedľajšie straty sa objavuje iba vo vojnách vedených štátmi.

A keď mafie vedú vojnu, tak si to vybavujú priamo mafiáni medzi sebou, teda neverbujú tisíce (milióny) ľudí zo svojej štvrte, aby vraždili ľudí z inej štvrte. Naproti tomu štát unesie mladého človeka a postaví ho pred guľomet iného mladého človeka a dokonca ho presvedčí, že je to jeho nepriateľ. Najväčšia hlúposť je uveriť práve tomuto, ale tento fenomén stotožnenia sa so štátom sa rozmohol až po zavedení povinnej školskej dochádzky štátneho školstva. Viete si predstaviť, že by štáty viedli vojny ako mafie? Za štáty by bojovali členovia vlády, parlamentu, vysokí štátni úradníci, sudcovia prokurátori, sponzori politických strán a žiadni civilisti by do toho neboli zainteresovaní. No nebola by to paráda? Do posledného muža. A asi by sme neplakali aj keby "naši" prehrali.Author: Pavol Angyal # MujyCyca70
Slovensko2015-02-2715
-
 63% ( 9 people voted )
+
Prišiel som len po prvú vetu, citujem fragment: "... som voluntarista, teda človek, ktorý chce dosiahnuť slobodnú spoločnosť, a teda úplne odstrániť štát, ktorý je priamym protikladom slobody" To myslím, stačí na to, aby som ďalej nestrácal čas. Dnes si dám výnimočne servítok pred hubu a poviem - idealista, rojko! Pragmaticky by som mu poradil, nech si to namodeluje prakticky na príklade, keď odstráni zo svojho PC operačný systém. Myslím, že to bude dostatočne praktické poučenie a odpoveď každému, kto sa s autorom stotožňuje v úvodnej vete.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 48% ( 13 people voted )
+
2015-02-27 11:16:00 d425402c
Veď štát je mafia nakoľko v ňom občania nemajú právo odvolať zástupcu ľudu. Ústavu si písali komunisti, tak sa nečudujme, že nám vládne mafia a že zákon je mafia.
Modrá krv, boľševický zlodej z HZDS hyena Debil Von Pandemonium.

Von Pandemonium # JybeKyma17
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-27 12:04:02 3ec5e27c
Uf už je diskusia len pre silných trollov. Inak článok tu už bol, či nie?
VypIta placacka # CevePyli42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-27 12:21:34 b229f9ae
Melchizedech, kde si...? Autor asi ešte nevystúpil z detského vláčiku, plného idealisticko-utopických predstáv. Tým nenaznačujem, že jeho myšlienky nie sú šľachetnej povahy, ale žiaľ neaplikovateľné pre realitu. Sebaklam. Každá spoločnosť bez Boha, nech by bola postavená na akokoľvek krásnych základoch je odkázaná na postupný úpadok, pád a postupný zánik. Aj keby jej začiatok vyzeral nádejne, vždy sa nájdu jedinci, ktorí zneužijú dobrú vôľu väčšiny. Zneužitie vôle druhých začína plodiť násilie. Dnes je to štát, zajtra by to bol tvoj mafiánsky román.


Nenachádzam paralelu, kde sa takýto rojko zrazí s osobou typu Ayn Rand. Poľutovaniahodná pani - sebecká, nenávistná osoba, neschopná obety a sama so svojim smútkom plná zatrpknutosti na tento svet. Ale ktovie, protiklady sa vraj priťahujú. Autorovi odporúčam pristáť na zem.

anaste # NyjeQoga34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-27 13:05:00 5f67d6ab
 • Debil Pandemonium:
Bol som v Bardejovských kúpeľoch v januári 2015 a koho som nestretol. Bol tam pán Lupták zo Združenia robotníkov, ktorý vládol so HZS, SNS v dobe privatizácie zdarma, respektíve za korunu v rokoch 1994 až 1998, kedy náš Troll Pandemonium kradol tiež a teraz chodí buzerovať posmievať sa ľudí diskutujúcim na dôležite sk
O čo ide.
 • Dozvedel som sa od verejných služieb v areáli Bardejovských kúpeľoch, že tieto vlastní bývali predseda Združenia robotníkov v Bardejove v roku 1995 a pán Lupták, že je tiež akcionárom týchto kúpeľov.


 • Obaja tam špacírovali ako malí Bohovia, keď dosali tieto kúpele zdarma od Mečiara, ktoré mal aj majú trhovú hodnotu niekoľko miliárd korún. Nuž každý Slovak nemal to šťastie byť zástupcom občanov vo vláde či NR SR a beztrestne kradnúť a neskôr podobne ako debil Von Pandemnium HZDS vysmievať sa diskutujúcim.
Ak zastupujú SR taký špekulanti, ktorí nikdy nebudú potrestaní, tak štát bude vždy len najväčším mafiánom a dnešné lade generácie ľudí to budú musieť zaplatiť na daniach čo si nakradli bývali komunisti boľševici po roku 1989 a komunistického puču v krajinách strednej a východnej Európy, kde si napísali a schválili bez súhlasu občanov v referende Ústavu, zákon o platoch ústavných činiteľoch, zákon o vykonávaní referenda, zákonní o privatizácií, volebný zákon a rekodifikáciu trestného zákona. Amen.

Von Pandemonium # MugyTofe34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-27 15:15:43 3ec5e27c
I'm a Russian Occupant
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-27 16:03:04 5f66cdfc
loading...
Pozrite si toto video od 13 minúty a potom povedzte či sa Vám páčilo. Video je o láske dvoch chalanov

ABChttp://www.xnxx.com/vid
eo3569907/kyle_adore_se_faire_tringuer_by_spirou[/
url]


minak # XolyMame85
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-27 17:49:32 c63a6db3
upada to tu, upada... hlupaci v diskusii obhajujuc jednotlive aspekty svojich pamatovych ulozisk ani nevedia ze trepu do vetra marnosti. ach jo, zaujimave poctenicko tu obcas bolo, mozno este niekedy pridem, ale diskuteri, no slabota.
lolo # TinuPoku32
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-27 23:10:48 55edea06
Súhlas, vrátil som sa práve z nášho blackmetalového baru a tiež vidím, že diskusia zúfalo upadá. Ale aspoň zasíkaný dedo Varga vstal z mŕtvych. Geriatrická zombia sa vracia! Síce už nie pod svojim čestným menom, ale aspoň sa chce - ako vždy - podobať úspešným a šťastným. Tak tentoraz sa bol, súdruh, liečiť na prostatu v bardejovských kúpeloch? Skôr by sa mal dať liečiť na závisť! Alebo tam chodí vyberať koše? "Kalhoty rozstřepené... na vnitřní straně. A v ruce svírá kousky chleba... sebnrané někde v závodce (nebo taky nedopalky, lol?) Říkejte mu třena, dědo Varga, dúchodce..." Ty si tak naivný dedo Varga, až ťa začínam mať pre tú tvoju prostoduchosť rád. Chceš, aby som ti prispel? Aby si nemusel prehŕňať hneď zrána smetné koše, ty čerstvý dôchodca, čo celý život nebol schopný sa postarať na svoje staré kolená? Sorry, dedo, to by si musel byť túlavá, opustená mačka! Možno i prašivá, aby som sa nad tebou zľutoval. No, musíš si vyžrať kalich svojej životnej horkosti až do dna!
Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-28 04:21:15 bc7b649f
Ani štát, ani mafia - sú to politické strany, ktoré sú legalizovanými zoskupeniami ľudí, ktoré majú všetky znaky mafie...

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-28 09:31:37 5f67d07e
 • Z nakradnutého sa straníckym mafiám sa žije dobre, keď systém je po roku 1989 totálna diktatúra tých najväčších kretónov v spoločnosti a hlúpi občania ich chodia voliť. Mafia tvorí vedene štátu a ta mafia je politické strany, justícia, prezidenti v službách ktorých je polícia a manažéri štátnych aj súkromných spoločnosti.
 • Pán Sulik, ako a Vám pozdáva Kočner? On žije z iných kešov než politické mafie v NR SR.

Pacho # SavaHyjy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-28 09:42:32 3ec5e27c
som rad ze si precitam aj takyto nazor :) v mnohom suhlasim, resp. sa stotoznujem s autorom. statomafia je jeden blby vtip. pritom zase nevravim ze nemat ziadny stat. ale to ze mi statomafia zozerie polovicu prijmu a ja nemam ani najmensie paky na to nejako ovplyvnovat jej cinnost, to je nehorazne. to ze tu nefunguje ziadne pravo je kazdemu jasne, mas prava tolko kolko si mozes dovolit, bodka. ja by som dal 1 jedinu dan, kazdy by odviedol 10% svojho prijmu, ziadne zdvojene, strojene preplacanie (tak sa dostaneme k tym vyse 50% ktore platime dnes). a s funkcnou spatnou vazbou (zneuzivas pravomoc - prides o pracu, tak ako fungujeme 90% z nas).
kaktus # GosyLebu71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-28 12:23:00 5864aab7
kakus vydrganý podnikateľský sulikovky!!!
hlupák kapitalistický zaviesť také platy ako majú v Nemecku či Anglicku a problém bude vyriešený z nižšími daňami na slovenskú debil kapitalisticky slovenský hlupák a somár... inač je nutné pri týchto našich mzdách zaviesť pre podnikateľov nie 20 % daň, ale 50 % daň kde sa im nepáči, tak nech idú podnikať do západnej Európy, kde je oveľa vyššia mzda než u nás debil...

Peter Novak # MymuPija09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-28 15:21:54 3ec5e27c
ABChttp://www.necenzurovane.net/prez/kiska2.html[
/url]

Vážení:
Ústavný súd SR
Hlavná 110
042 65 Košice
Vážení:
Ministerstvo zdravotníctva SR
Limbová 2
831 05 Bratislava
VEC: Návrh na vyšetrenie duševného stavu slovenského prezidenta Ing. Andreja Kisku
V nedeľu dňa 22. 2. 2015 slovenský prezident Kiska povedal v Kyjeve – „Vojnový konflikt sťahuje Ukrajinu a zapríčiňuje, že reformy idú veľmi pomaly,“ a víta, že slovenský exminister financií Ivan Mikloš ide robiť poradcu ukrajinskému ministerstvu financií.
Podľa denníka N, citujem, práve o reformách, na ktoré ľudia čakajú dlhšie, ako si mysleli, sa chce rozprávať Kiska s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom. „Na pozitívne signály čaká aj Európska únia. Som pyšný, že pozvali Mikloša, aby im pomohol s reformami,“ dodal Kiska.
 • Prezident Kiska z titulu svojho vzdelania musí vedieť, že neexistuje zákon, či článok ústavy, aby za ekonomické rozkradnutie Slovenska za vlády zločinca, zlodeja, zakladateľa ponovembrového štátneho terorizmu a popredného slovenského škodcu Vladimíra Mečiara o miliardy korún, ktoré potom chýbali v štátnej kase, keď organizovaná zločinecká skupina pod vedením Ivana Mikloša, ktorá po ňom nastúpila, systémom kolektívnej viny následky preniesla na nevinných občanov. Na tých občanov, ktorí tu nič neukradli, nevytunelovali, nebrali miliónové pôžičky z banky, ktoré potom nesplácali. A to zdražovaním, zvyšovaním daní, či krátením príspevkov najslabším vrstvám obyvateľstva, ktorí boli odkázaní na sociálnu pomoc, pričom mnohí sa do tejto situácie dostali vinou zločincov, zlodejov, sadistov a psychopatov z ponovembrových vlád a parlamentov. Paradoxne všetci členovia vlád a parlamentov pritom podpisovali ústavný sľub, že budú pracovať pre blaho Slovenska a jeho občanov. Ani jeden z nich neprišiel do tejto funkcie z uzavretého psychiatrického oddelenia, ani nebol sprevádzaný opatrovníkom

Von Pandemonium # MusyLugy30
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-01 08:55:08 3ec5e27c
 • Ukrajina / Pravý sektor- Neo- Nacisti na Ukrajině 2014, ktorých podporuje Slovensko, EU, USA.
30 minútový dokument o fašistických zverstvách banderovcov pravého sektoru na Ukrajine od roku 1927 do roku 2015.

Richard # PuhaFoqi73
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-01 09:17:18 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0349 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made