Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

CHCETE VYHRAŤ? VOĽTE SOCIALIZMUS!


CHCETE VYHRAŤ? VOĽTE SOCIALIZMUS!

Vo veľkolepom diele Atlas pokrčil plecami odhaľuje Ayn Rand myšlienku boja proti tyranii, ktorú pochopí len veľmi málo libertariánov alebo anarchokapitalistov. Spôsob ako účinne bojovať proti tyranii nie je odporovať je, no naopak úplne sa jej odovzdať.

Prví ktorí v tomto krásnom románe pochopili dôsledky libertariánskej filozofie, boli tí najbystrejší: John Galt, Daneshold a Francisco, ako aj ich učitelia filozofie.

Dôsledkom racionálnej filozofie je okrem iných vecí aj to, že umožníte iným ľuďom zažiť dôsledky vlastných rozhodnutí.

socialism-where-you-wait-on-breadli
nes-capitalism-where-breadlines-wait-on-
youkop copy

Libertariáni na celom svete sa snažia zmeniť existujúce spoločnosti. Všetkým, ktorí to chcú počuť, by som povedal nedokážete ich zmeniť tak, že proti nim budete bojovať. Prosím, vzdajte sa tohto boja, pretože tým nijak nepomáhate v šírení slobody, ale práve naopak veľmi jej ubližujete.

Čo sa stalo napr. so Sovietskym zväzom? Skúšali komunizmus, no zistili, že ich idea nevyšla celkom tak ako zamýšľali. Nefungovalo to jednoducho z toho dôvodu, že vláda sa snažila všetko diktovať. Preto už dnes nie je každý tak horlivý za "život pre blaho spoločnosti".

Skúsme si uviesť jeden hypotetický príklad. Čo ak by bol dnes zvolený libertarián Rand alebo Ron Paul za prezidenta USA? Čo by sa zmenilo v zmysle slobody spoločnosti z dlhodobého hľadiska?

Nuž, pokiaľ ide o situáciu verejného dlhu v USA, tak ekonomika by určite skolabovala. Ak by sa Ronove Paulove myšlienky skutočne implementovali, nastala by recesia v priebehu niekoľkých mesiacov. A recesia by to bola enormná, z dôvodu všetkých tých nahromadených chýb, ktoré za tie desaťročia politici porobili. Všetky tieto chyby by sa zrazu odhalili a ľudia by enormne trpeli. Jednoducho neexistuje spôsob, ako by sa dal splatiť dlh na úrovni 18 biliónov USD, nehovoriac o 200 biliónoch USD v nekrytých záväzkoch.

Takže všetci tí "kostlivci v šatníku" by zrazu vyšli von, pretože zdanlivo racionálne vec, ktorú musíte urobiť, je vyčistiť súvahy rôznych subjektov. Akokoľvek, boli by sme zrazu v obrovskej recesii, oveľa horšej ako v 30tich rokoch 20. storočia. A prišlo by to veľmi rýchlo, ak by sa skutočne implementovali libertariánske myšlienky.

Aká by bola asi reakcia obyvateľov USA a sveta? Nechceli by z dôvodu týchto škôd o nejakých libertariánoch a slobodných myšlienkach počuť najbližších 200 rokov!

Ak by boli USA osobou, jednalo by sa dnes o 87 ročného starca, s rakovinou pľúc a kardiostimulátorom, ktorého sa snažíte vyhnať z postele, aby si zabehol maratón. To nemôže fungovať. Nechajte USA zomrieť v jej smrteľnej posteli, a nechajte ľudí skúsiť si až do konca ten svoj experiment. Nechajte politikov mať si svoju cestu s USA. Neexistujete spôsob ako by ste túto mŕtvolu oživili.

Pri odporovaní politikom libertariáni riskujú, že ľudia si "neužijú" naplno dôsledky svojich zlých rozhodnutí. Aj každé malé dieťa sa musí na vlastnej koži presvedčiť, že keď svoju ruku položí na rozpálené kachle, tak sa popáli. My libertariáni by sme nemali proti politikom bojovať. Mali by sme ich nechať tak, alebo ich ešte podporiť v tom čo robia.

Ak politici povedia, že minimálna mzda má byť na úrovni 1500 €, tak by sme ich v tom mali podporiť, a zároveň vytvoriť miesto s nulovou minimálnou mzdou.

Ak politici povedia, že inflácia by mala byť optimálne na úrovni 2 percent, mali by sme povedať "určite!!" a vytvoriť niečo ako Bitcoin, ktorý monetárny systém okrádania ľudí eliminuje.

Keď politici povedia, že libertariáni sú šialení, povedzte "určite, a preto odchádzame!". A nechajte politikov a ľudí, nech si vyskúšajú naplno dôsledky svojich rozhodnutí bez vás.

Nie sme tu na to, aby sme viedli boj. Nechajte realitu, nech bojuje za vás.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2015-05-046
-
 50%  ( 2 people voted )
+
Portál je cenzurovaný!!!

Bertold # FuliXuju84
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2015-05-04 10:16:51 542f22e7
Má ešte v rámcoch korporatívneho kapitalizmu zmysel hovoriť o klasickom súkromnom vlastníctve? Obrovské korporácie predsa nevlastnia jednotlivci, ale tisícky akcionárov, ktorých zloženie sa mení zo dňa na deň. Aký majú vzťah k správe svojho majetku? Asi ťažko podobný tomu, o akom snívali ešte Aristoteles, Tomáš Akvinský a mnohí liberálni ekonómovia. Kto tieto hospodárske mamuty spravuje? Vlastníci? Nie, kdeže! Riadia ich profesionálni manažéri. Aj takí, ktorí nemajú žiadne vlastnícke väzby na svoje pôsobisko. Skrátka, čoraz väčšmi sa ukazuje, že súkromné vlastníctvo nemá žiaden dosah na efektivitu riadenia podniku.

A možno práve preto má opäť zmysel otvoriť tému alternatívy voči súkromnému vlastníctvu.

Read more: http://dolezite.sk/MONDRAGON-PRIBEH-VYROBNEJ-SAMOS
PRAVY-Im7TZE.html#ixzz3ZAkcTOM5Maj # JyweWiha52
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-05-04 14:33:28 42577d05
Tak to už je do nebe volajíci, velebnosti! Porovnať a masírovať mozgy už len tými vyššie uvedenými dvoma fotografiami. Klasika - zas ako sa to manipulantovi hodí, uvedie jednu fotku ľudí čakajúcich v rade na nejaký tovar (...určite chlieb...) a druhú fotku z výroby chleba, kde má prístup len pekár s porovnaním, vraj chlieb čaká na ľudí. Skôr by sa hodila fotka z terajších marketov, kde ľudia stoja v radách pri pokladniach lebo kapitalista nechce platiť viac pokladníčok aby zákazník mohol flexibilnejšie opustiť obchod.
Čiže, stáli sme v radoch za socializmu (lebo každý bol obslúžený predavačkou a nemohol sa kutrať medzi tovarom v predajni sám (prípadne kradnúť...) a stojíme v radách i dnes, či už v obchodoch pred pokladňami alebo v bankách, či lekároch a pod. Rozdiel nech si každý porovná sám.
Ja tvrdím, že vždy sa stálo a vždy sa stáť bude pretože nikdy nebude toľko obsluhujúcich ako je kupujúcich, vtedy by bol každý vybavený hneď.....

defender # LixuWija97
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2015-05-05 10:40:29 d5b582fe
Neviem o čo ide, ja idem do obchodu a väčšinou je pred mnou maximálne jeden alebo dvaja zákazníci v rade a chlieb sa minie keď prídem do obchodu neskoro.

Ale teľa sa čuduje, že prečo práve na výplatu sú také rady v tesku, že? A hnevá sa a kope kopýtkami.

vypIta placacka # FasePinu49
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-05-08 10:33:32 55d8bc65
Generál, to ti ten chlieb niekto dováža? Alebo žiješ v tej diere satanovej? Ja len taaaaak.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-08 10:36:48 55d8bc65
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   tr
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Virtuálne meny v Davose


Virtuálne meny v Davose
Virtuálne meny môžu byť mnohými považované za nejaké množstvo čísiel, ktoré je niekde na internete a zaoberá sa nimi pár šialencov ktorí ich považujú za niečo prelomové. Opak je ...
Technologicky vyspela Európa? naozaj?
Australská vládní lékařská organizace schvaluje veganství
Dôchodky: socialisticky podnikať, kapitalisticky ziskovať

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0289 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made