Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

CESTNÁ DESAŤROČNICA


CESTNÁ DESAŤROČNICA

Slovensko urobilo za posledné roky najväčší progres v smere znižovania úmrtnosti na cestách, za čo získala slovenská vláda ocenenie od Európskeho výboru pre bezpečnosť dopravy (ETSC). Aspoň tak to stojí v ich aktuálnej správe.

A o čo vlastne ide? Súdruhovia v Bruseli si dali v roku 2010 za cieľ na dve päťročnice (pozn.: do roku 2020) znížiť úmrtia na cestách na polovicu. Polčas sa pomaly blíži a súdruhovia bilancujú. Čo zistili? Slovensko urobilo medzi rokmi 2010 a 2013 obrovský progres v smere zníženia úmrtnosti na cestách – až o 37%. Plán zníženia úmrtnosti o 50% teda s najväčšou pravdepodobnosťou splníme.

Na svojej webovej stránke nám dokonca uverejnili veľký banner s ocenením a v správe o nehodovosti nechali veľký priestor na vyjadrenie aj Róbertovi Kaliňákovi.

V správe sa ďalej píše, že ďalšie úspešné krajiny sú Španielsko, Grécko a Portugalsko (-30%) a naopak napr. takému Švédsku sa podarilo znížiť nehodovosť len o 5%. Hanba mu.

slovensko-progres
Pri týchto číslach, ako to už pri štatistikách býva a najmä pokiaľ ide o byrokratov EÚ, je dobré pozrieť sa aspoň trochu bližšie na čísla. Keď sme sa už tak pekne zaradili v tejto štatistike medzi bankrotárske krajiny do ktorých tak veselo pcháme prachy ako Španielsko, Grécko a Portugalsko, treba ešte poznamenať, že aká bola vlastne štartovacia čiara v roku 2010.

Švédsko a celkovo severské krajiny sú známe svojou veľkou bezpečnosťou na cestách, pričom Švédsko malo v roku 2010 len 3 úmrtia na 100tis. obyvateľov, pričom Slovensko skoro 10. Znižovať relatívne vysokú úmrtnosť v porovnateľných podmienkach v prípade Slovenska sa preto môže javiť z tohto pohľadu už pomerne jednoduché, a naopak udržať tak nízku úmrtnosť v prípade Švédska komplikované. Navyše ak na znižovanie úmrtnosti vplývajú aj (a možno najmä) ďalšie faktory ako napr. sústavné zvyšovanie bezpečnosti samotných áut a ich sústavná obmena, na čom nemá vláda žiadne zásluhy.

Celá táto komunistická desaťročnica nakoniec možno skončí víťazstvom Slovenska a hanbou Švédska, ktoré sa bude sústavne pohybovať niekde okolo troch percent, napriek tomu že my ich ani do roku 2020 nedosiahneme.

Na úmrtnosť na cestách sa môžeme pozrieť nie len z pohľadu vládnych zásluh (ak vôbec nejaké sú), ale aj z toho, že čo by bolo, ak by vláda nebola a cesty by boli napr. financované súkromnými investormi bez akéhokoľvek zásahu nejakej centrálnej autority.

Stačí sa pozrieť na roky naťahovania, výmeny garnitúr, kde sa sústavne menili priority výstavby, kde sa sústavne realizovali predražené tendre a pod.. Koľko ľudí umrelo za tie roky z dôvodu nízkej bezpečnosti na cestách, len kvôli tomu, že nejaký politik odmietol niečo realizovať kvôli malému úplatku? Skutočne si zaslúži vláda nejaké ocenenie? Alebo sú to práve oni, ktorí môžu za pomerne vysokú úmrtnosť na slovenských cestách už len v porovnaní so severskými krajinami? Koľko životov sa mohlo zachrániť?Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2014-06-201
-
 57%  ( 4 people voted )
+
Autor, píšeš, že my splníme, nám, súdružko kolektivista, ty pracuješ na ministerstve plánovania, preto ten majestátny slovník?
Pozrieť sa bližšie na čísla? Nijaké čísla si neukázal, iba zahmlené a nepresné, že Švédsko v roku 2010 3 úmrtia, Slovensko skoro 10. Som našiel 9,4, čo je takmer 10, ale už sa blíži aj k 11.
Prečo by si sa namáhal uviesť presné počty nehôd a obetí, ak ti na vývoji nehodovosti nezáleží, len priživuješ ideológiu na nezodpovedných vodičoch. Si stranícky zdochlinár.
Bankrotárske krajiny? Vláda, etatistická inštitúcia, nie ľudia. Etatisti, čo potrebujú naliehavo vládu nech platia jej dlhy, zbankrotoval etatizmus, nepchaj všetkých do jedného vreca, pád jedného nie je pádom každého, aj keď v tvojom prípade zbaviť sa naučeného kolektivistického začleňovania je obtiažne.
Podľa čoho si zistil, že práve oni bankrotujú, v novinách písali? Nemecka sa netýka, lebo patria medzi „pracovitých“?
Socialistické Švédsko je vzorom, odkedy? Socialistickú cestnú premávku a hordy smerníc a výborne zaplatených a bdelých policajtov sa žiada nasledovať.
Ak sa znižuje nehodovosť a optimálne je dosahovať čo najnižšiu, tak 37 % je úspech a 3 % sú socialistickou hanbou. Prikrášľuj socialistický sever, poukazuj na východiskové čísla, pripomínaj aké je namáhavé u nordikov sa udržať vo výkonoch, uveď sa ako lžiprorok, že vraj oni nepadnú nad vyše troch a iný vraj sa nedočká ani v roku 2020. Ponechaj súdruh životu voľný priebeh, neplánuj čísla v hneve, nič nevieš. Prezraď loto na najbližší mesiac.
Sockovia teoretici, tých mám najradšej, bľabocú, čo by bolo, ak by niekto vlastnil súkromnú cestu, máte možnosť, pustite sa do toho, predveďte čo dokážete a môžeme porovnávať čísla. Nezabúdajte, že vlastník nie je vinným za nehody na jeho majetku, vodič je povinný prispôsobiť jazdu povahe a kvalite vozovky, ktorá je mu ponúknutá kvôli urýchleniu presunu, ale on nemusí jej služby využiť. Za svoju smrť je zodpovedný iba on sám, nie vláda, ani stromy. Socialisticky hádzať zodpovednosť na nevinných, to by sa vám páčilo, ešte aj odškodnenie pozostalých by za zišlo. Vlastník je vlastník, nemusí sa ani hýbať, iba v socializme by ho súdruhovia chceli násilím donútiť do údržby ciest pod hrozbou násilia a žalovať ho pri nehodách.
Tomu bezmennému nejestvujúcemu politikovi mali ponúknuť vysoký úplatok a okamžite by stúpla bezpečnosť na cestách. Len netuším, kto ho mal podplatiť a z akého dôvodu.

Lidhja # JojaVime40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-06-21 03:06:29 5f6675a2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

EVOLÚCIA, SOCIALIZMUS A SKLAMANIE PO 89.


EVOLÚCIA, SOCIALIZMUS A SKLAMANIE PO 89.
Veľa ľudí je dnes pri spomienkach na 89. sklamaných a zmätených. Vtedy štrngali a riskovali za lepší život, ale dnes nie sú spokojní. Nechcem (a s vysokou pravdepodobnosťou ani nemám ...
Aký má byť prezident SR
Střílíme z krátké zbraně … pokud možno přesně
Je vždy nesprávne porušovať zákony?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0329 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made