Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Bubliny, všade samé bubliny


Bubliny, všade samé bubliny

Pochybuje ešte niekto o tom že žijeme v bublinovej ekonomike? V tejto chvíli v Spojených štátoch sme svedkami bubliny akciového trhu, dlhovej bubliny vlády, bubliny firemných dlhopisov, bubliny na trhu nehnuteľností v San Franciscu, bubliny v cene poľnohospodárskej pôdy, bubliny derivátov a v neposlednom rade bubliny z dlhu študentských pôžičiek. A samozrejme, podobné veci by sa dali povedať o väčšine krajín planéty. V skutočnosti, celková výška štátneho dlhu na celom svete sa zvýšila o 40 percent len od poslednej recesie. Dlhodobá udržateľnosť je nedosiahnuteľná, keď sa ceny aktív a dlhu zvyšujú oveľa rýchlejšie ako celková úroveň ekonomického rastu. Rovnako nám história ukázala, že každá finančná bublina nakoniec praskne. A keď príde moment, kedy tieto finančné bubliny v Amerike prasknú, bolesť a nárek bude ukrutný.

Viete, že sa dostáva do tuhého, keď aj New York Times začal poukazovať na všade prítomný výskyt finančných bublín. Nasledujúci text je krátky výťah z nedávneho NotQuant článku ...

New York Times poukazuje na to, že asi všetko na Zemi je podľa historických meradiel drahé. A potom položí zdanlivo zrejmú otázku: Znamená to jednu veľkú bublinu?

Vitajte v dobe Veľkého Rozmachu – a dosť možno aj Veľkej Bubliny. Po celom svete, takmer každá trieda aktív je podľa historických meradiel drahá. Akcie a dlhopisy; perspektívne trhy a vyspelé ekonomiky; mestské kancelárske veže či pôda v Iowe; Na čo si len spomeniete sa obchoduje za ceny, ktoré sú vysoké podľa historických meradiel vo vzťahu k základom.Tienistou stránkou celej veci sú relatívne nízke výnosy pre investorov.

"Dosť možno?" Nie sme si istí, akú definíciu slova "bublina" používate. Ale v našej učebnici, keď cena doslova všetkého vybuchla nahor, pritom zmazala predchádzajúce cenové stropy v historickom meraní, je to celkom dobré znamenie, že ste v bubline.

Keď väčšina ľudí pomyslí na finančnú bublinu úplne prvá vec, ktorá ich napadne, je akciový trh. A bezpochyby bublina akciového trhu sa deje práve teraz. Dow sa od hlbín poslednej recesie zvýšil viac ako o 10.000 bodov. A to je takmer o 3000 bodov vyššie, než tomu bolo na vrchole poslednej bublinu akciového trhu v roku 2007, kedy naša ekonomika bola oveľa silnejšia než je teraz.

graf 1

Ale samozrejme tieto ceny akcií neodrážajú súčasnú ekonomickú realitu akýmkoľvek spôsobom. Naša ekonomika sa ani nepriblížila k obnoveniu úrovne z pred obdobia finančnej krízy, a to i napriek obrovskej tlači peňazí zo strany Federálneho rezervného systému čo malo za následok vyšplhanie ceny akcií do nebývalých výšin.

V určitom okamihu musí dôjsť k masívnej korekcii. Žiadny bublina na akciovom trhu netrvá večne. Pre celú škálu technických dôvodov prečo sa na obzore črtá vážna situácia na akciovom trhu pozrite si nedávny článok z Forbes s názvom "Týchto 23 grafov dokáže, že akcie mieria k zničujúcemu úpadku".

Bubliny na finančných trhoch sa stali tak do očí bijúce, že aj viacerí centrálni bankári nás začínajú pred nimi varovať.

Banka pre medzinárodné platby varovala, že "eufória" finančných trhov je oddelená od reality pretrvávajúcej pokrízovej malátnosti, keď vyzvala vlády zbaviť sa politiky, ktorá so sebou nesie riziko neudržateľných aktív.

Zatiaľ čo globálna ekonomika sa snaží uniknúť z tieňa krízy 2007-09, kapitálové trhy sú "mimoriadne optimistické", Bazilejská banka hovorí, že jedna z príčin je extrémne nízka menová politika, ktoré sa vykonáva po celom svete. Predné centrálne banky by nemali padnúť do pasce zvyšujúcich úrokových mier "príliš pomaly a príliš neskoro", tvrdí BIS, vyzývajúc zákonodarcov zastaviť neustály rast zadlžovania po celom svete a vydať sa po reformách ktoré zvyšujú produktivitu.

Vo svojej výročnej správe BIS tiež varovala pred stupňujúcimi rizikami v perspektívnych trhoch, ustanovila ukazovatele včasného varovania o možnej bankovej kríze vo viacerých jurisdikciách, vrátane najviac závažného prípadu, Číny.

"Najmä v krajinách v neskorej fáze finančného boomu, kompromisné riešenie je teraz medzi rizikom presunu smerom dole z ekonomického cyklu a utrpenie väčšej rany neskôr," Banka pre medzinárodné platby.

Bohužiaľ, rovnako ako v roku 2007, väčšina ľudí nechce načúvať týmto varovaniam.

Ďalšie veľmi znepokojujúce bublina, ktorá sa varí, je masívna bublina spotrebiteľských úverov v Spojených štátoch. Podľa Wall Street Journal, spotrebiteľský úver v Spojených štátoch v máji vzrástol o 7,4 percenta ročnej miery...

Federálny rezervný systém v utorok oznámil, že spotrebiteľské úvery (spotrebiteľské úvery bez hypotekárneho dlhu) sa zvýšili ročným tempom o 7,4% na rekordných 3,195 biliónov dolárov. Väčšina z tohto nárastu pochádza z rastu o 9,3% v non-revolvingových úverov, z ktorých väčšina pripadá na auto a študentské pôžičky. Revolvingový úver, ktorý je tvorený primárne ako dlh z kreditnej karty, sa rozšíril pomalším 2,5% tempom po skoku o 12,3% v máji.

To by mohlo byť v poriadku, ak naše výplaty rástli ročným tempom 7,4%, ale to nie je vôbec náš prípad. V skutočnosti, stredný príjem pre domácnosť v Amerike sa znižuje päť rokov v rade. Úroveň našej práce odteká dolu žľabom, naše výplaty sa zmenšujú, zatiaľ čo naše životné výdavky idú hore. Tento žalostný stav uvádza neuveriteľné množstvo stresu na desiatky miliónov amerických rodín.

A keď sa pozriete na celkovú dlhovú bublinu tejto krajiny, situácia je sa stáva ešte desivejšou.

V predchádzajúcom článku som zdieľal graf, ktorý ukazuje neuveriteľný rast celkového dlhu v Spojených štátoch. Počas posledných 40 rokov, vzrástol z 2,2 bilióna dolárov na takmer 60 biliónov.

graf 2

Je tento stav udržateľný? Samozrejme, že nie. Žiadna z týchto finančných bublín nie je. To nie je otázka "či" praskne. Je len otázkou "kedy".

Niektorí sa domnievajú, že sa rýchlo približujeme k tomuto bodu. Marc Faber tvrdí, že sú vidieť známky toho, že apokalypsa sa už začala ...

Každý investor zápasí s rovnakou otázkou: Sú ceny aktív v bubline, alebo jednoducho odrážajú skutočnosť, že globálna ekonomika opäť rastie? Marc Faber, editor Gloom, Boom & Doom Report, vidí jasnú odpoveď. Hovorí, že bublina v skutočnosti už praská. "Myslím, že ceny všetkých aktív nesú kolosálnu bublinu, ktorá nakoniec praskne, a možno už začala praskať," komentoval Faber v utorok pre CNBC "Futures Now ‘ potom ako sa S&P 500 prepadla v dvoch nasledujúcich dňoch.

Autor: Michael Snyder

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-10 /bubbles-bubbles-everywhere

Preklad: Jakub JurgaAuthor: Jakub Jurga # MacePawy36
Európa2014-07-216
-
 58%  ( 2 people voted )
+
Chlape,
treba si konečne uvedomiť, že budovy banky, kde treba vrátiť tie bilíóny Eur a Dolárov majä rozmer cca. 100x100 metrov. Takže zamestnancov stačí prepustiť, ostatným dať odstupné a prazdnu budovu zrovnať buldozérom so zemou. A ajhľa, zrazu nieto komu vracať peniaze. ;-).

Malina # RopeKova24
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2014-07-21 20:08:18 9ec18c36
bankam nikdy nikto nic nedlhoval...totiz nemaju za plentou 10-tich murarov, aby tvorili hodnoty ani nic podobne...
bavia len hru na uroky so spolocnostou a bezny matematik a bezny pravnik by ich dokazal usvedcit z podvodu.

lenze tato blba spolocnost to stale akceptuje...a co ze mas bambulka v tom kufriku?...nove saty :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-07-21 20:22:05 b2fd9755
Kucma, nemám nič proti ľuďom manuálnej práce, a tiež nechcem obhajovať niektoré bankárske praktiky, ale tvojich desať murárov mi naznačuje, že duševnú prácu asi nebudeš mať vo veľkej úcte, hoci bez kvalitného konceptu stavby výsledok ich práce by asi nestál za veľa. Takto žiadne čudo, že s duševne činnými si u nás kdekto s potešením vytiera riť...
FcKensie # HegaNojy80
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2014-07-21 22:12:32 b228b6df
kenzi.
dufam, ze nechces sestcipe uzernicke praktiky nazyvat dusevnou pracou ani nic podobne...
s tou uctou k dusevnej praci si vedla jak ta bedla, ale ako pre teba...5 murarov a 5 konstrukterov :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-22 05:50:04 b2fd9755
o.k. Kucma, hoci mi nedá ešte nedodať, že úžeru paušálne prisudzovať iba hentým je trochu zavádzajúce. Ale takto si to pravdepodobne ani nemyslel.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-22 07:45:45 b228e1cc
Kriza? Co je to?
Bublina? C je to?

Same dristy pre ovce, ktore si za to mozu same!!!
Ovce naco nakupujete akcie ktore su predrazene???
Ak si myslite, ze je - bublina a trh je na vrchole PREDAVJTE a zhrabnite si svoj zisk.

Lebo na tvorbu bubliny musia byt dvaja: ten co predava a ten co draho kupuje.

capko # KivySoke83
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-22 10:59:04 b228d1a1
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jak se žije ve městě, které privatizovalo vše?


Jak se žije ve městě, které privatizovalo vše?
Sandy Springs, Georgia, může vypadat jako ledajaké jiné město v Americe. Má parky, silnice a nádherné prostory na život. Ale je tu jedna věc, která odlišuje toto město od které...
Jsou ateisté v ohrožení a měli by se začít bát o svou bezpečnost?!
Ne až tak náhodná bída třetího světa
Norská animovaná satira na Putina se stala hitem internetu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0279 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo