Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Bločková lotéria alebo automaty?


Bločková lotéria alebo automaty?

So záverom septembra prišlo aj prvé žrebovanie bločkovej lotérie. Vyrátali sme k nemu zopár zaujímavých čísel.

Argumentov poukazujúcich na nezmyselnosť tejto zábavky zaznelo nespočet. Registrovať sa budú najmä bločky z prevádzok, kde je ich vydávanie už dnes takmer 100 % (obzvlášť po zapojení veľkých reťazcov) a u prichytených hriešnikov (dosiaľ 450 podnetov) pôjde v rozmeroch výberu DPH o muchy.

Lotéria nijak nerieši "DPH kolotoče", teda neoprávnené nadmerné odpočty DPH. V tých sa na rozdiel od bezbločkovej predajne hot-dogov v unimobunke pri jazere  točia desiatky až stovky miliónov eur. Je možné, že zvýšený výber DPH ani nepokryje náklady na lotériu, to sa však nikdy nedozvieme, keďže vláda nestanovila pre lotériu žiadne kvantifikované ciele, ktoré by sa mohli po čase skontrolovať.

Hravosť obyvateľstva sa však nezaprela a tak máme po 14 dňoch asi 7 miliónov registrovaných bločkov od štvrť milióna hráčov. To je asi 5% celkového počtu vydaných bločkov. Kedže sa jedná v prvom rade o zábavu, skúsme si zrátať pár zábavných čísel. Každých 14 dní sa žrebuje 10 finančných výhier a pre zjednodušenie 4 autá (reálne raz mesačne 8), čiže šanca jedného zaregistrovaného bločku na výhru je asi 1:500 000. To je asi taká šanca, že vás počas roka zasiahne blesk.

Hodnota výhier je asi 60 000 eur (pri cene automobilu 10 000 eur), štatisticky je tak návratnosť na 1 bloček niečo menej ako 0,9 centu. Online registrácia je zadarmo, no platenú možnosť registrácie cez SMS a zberne Tiposu využili pravdepodobne desiatky tisíc ľudí.  Cena SMS je 15 centov, teda teoretická dlhodobá návratnosť je pre hráča posielajúceho bločky SMS správou 6 %. Cena v zberni je 20 centov, čo návratnosť znižuje na 4,5%. Ak by ste hrali nekonečne dlho, z každého vloženého eura sa vám vráti 4,5 centu. Pre ilustráciu, výherné automaty majú zákonom stanovenú minimálnu návratnosť 70%, teda z dlhodobého hľadiska musia z každého eura vrátiť 70 centov. V realite však návratnosť jednorukých banditov neraz prekračuje aj 90%. Ak zamýšľate využiť jednu z platených foriem registrácie dúfajúc vo výhru a nie zlepšenie povedomia o platení DPH, tak je pre vás výhodnejšie tie peniaze nahádzať do automatu.

On-line registrácia nestojí žiadne peniaze, ale stojí čas. Registrácia jedného bločka si vyžaduje zhruba 40 úderov (počet zadaných číslic a iných znakov). To si u mediánového užívateľa vyžaduje asi 13 sekúnd, ďalších 7 sekúnd pridajme ako časový náklad na otvorenie stránky, kontrolu, odoslanie a fyzické uloženie bločku v škatuli od topánok.

Pri 7 miliónoch registrovaných bločkov (automaticky bolo zatiaľ registrovaných len pár tisíc bločkov) to je 38 889 hodín času stráveného registrovaním bločku. Podľa Eurostatu bola priemerná produktivita pracovnej sily na odpracovanú hodinu v roku 2012 na Slovensku 12,9 eur. Ak by sme miesto registrácie bločkov venovali ten istý čas produktívnej činnosti, zvýšilo by sa slovenské HDP za 14 dní o dodatočných 500 000 eur, alebo o 12 miliónov eur ročne. Ide samozrejme o zjednodušujúci prepočet, kde neuvažujeme o nepracujúcich dôchodcoch, a nepripúšťame, že by sa súťažiaci registrovali počas pracovnej doby. Ak ale máte potrebu zapojiť sa  a chcete zlepšiť túto krajinu, venujte miesto registrácie bločku 20 sekúnd napríklad zodvihnutiu pár odpadkov v parku. Krajina z toho bude mať väčší osoh a vy máte šancu, že pri tom objavíte stratenú dvojeurovku a budete mať návratnosť možno vyššiu, ako účastníci lotérie.

htt p://www.iness.sk/stranka/8867-Blockova-l oteria-alebo-automaty.htmlAuthor: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2013-10-016
-
 56%  ( 8 people voted )
+
Vzhladom na to, ze na Slovensku aj v celej EU funguju registracne fiskalne pokladnice na zaklade odrbu tak si myslim, ze tato blockova loteria je fajn. Nehladme na to, ze stat kradne od nas peniaze. Pozri me sa na to tak, ze stat potrebuje peniaze aby bolo co kradnut a tak je tato blockova loteria fajn. Presunie peniaze od podnikatelov k politikom aby (si) ich mohli prerozdelit :D.
Tak alebo sa na to pozrime z druhej strany a sice, ze ked by nebola blockova loteria, peniaze by nesli statu lebo kazdy by odrbaval ako doteraz a peniaze by ostali u podnikatelov, ktori by ich pouzili samozrejme na nakup produktov a sluzieb.
Teraz neviem, co je lepsie?

peter novak # NikiCosu69
-
 40%  ( 5 people voted )
+
2013-10-01 17:22:02 4e01a779
Blockova loteria zvysila obchodne povedomie zakaznikov. Uvedomili si, ze je vyhodnejsie ziadat od obchodnika primeranu zlavu miesto blocku. Tak sa stat postaral o masove rozsirenie sedej ekonomiky. Gratulujem.

Reporter # GodeKawe59
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-01 21:16:09 57c58580
Faraon robil skrty v prideloch slamy Izraelitom preto a preto, ked sa stazovali na neludske pracovne podmienky. Mozno nadhodit, kedze ich poslal hladat onu slamu kade tade, prikazal Boh Mojzisovi, aby snim vyjednal lepsie miesto na zber. No az dokonca si Faraon myslel, ze chceli zduchnut a ist velebit Pana do puste. Amater!


Podobne si Ahab myslel, ze Nabot ma prospech, lebo jeho vinohrad ma zvlasne vlasnosti, kedze jemu sa nedarilo napriek mnohym spojenectvam a protivenstvam Panovho proroka. Rozhodol sa, ze si jeho vinohrad zabezpeci a bude sa mat lepsie, a Jezabel videla zas prilezitost ako sa zbavit cloveka, ktory jej patricne nezapadal do kseftu. A mali pravdu. Ahabovo potomstvo bolo pobite a Jezabel sa zasekla v konskom povoze!


Aj Nabuchadnezarov nastupca sa nechal nachytat. Dostal odkaz hned z prvej ruky.

John11146 # VexuTefo87
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-03 11:13:02 542a8532
Ja vidim jediny hacik v tom, ze napriklad v CZ niesu ziadne registracne pokladne a nic zvlastne sa nedeje, vyber dani funguje aj bez nich.
Ked si zoberem, ze od roku 1995 som musel 3x menit pokladnu a prva stala cez 60.000Sk, co v 95 nebola mala polozka a musel som, lebo to prikazali, a potom zas pre zmenu dualneho zobrazenia ceny *eur/SKK a nakoniec koli fiskalnemu modulu, tak ma stat donutil k vydavkom, ktore presahuju 180.000 SKK!
Dakujem pekne, za taku pomoc!
Druhy hacik je v tom, ze staty kde povinne zavadzali RP, ich dotoval stat a danove urady, alebo spravci dani, kde ich podnikatelom museli dodat podla potreby, napriklad bezdrotove z platobnymi terminalmi.
Ziaden problem..
U nas to skratka nechali na bedrach ovcanov, podnikatelov, ale aj remeselnikov a aj babiek co predavaju na trhu.
Problem vyberu dani a cierneho predaja to ale podla mna nevyriesilo a ani nevyriesi, lebo cela zatracovana seda ekonomika, je bohuzial jedina funkcna ekonomika riadiaca sa trhovymi pravidlami (tym nemyslim vietnamcov na trhu..)
Podla mojho nazoru by uz mozno bola cela EU bez sedej a ciernej ekonomiky davno v prdeli a neriesila by hovadiny.
Nejde o to, ze je to ekonomika, ktora sa riadi vlastnymi pravidlami, ale tiez o to, ze dokaze zamestnavat a dokaze cirkulovat kapital, mimo statnu snahu odobrat tie peniaze pre iny vzneseny ucel.
Typicky priklad je Taliansko, kde by niektore oblasti sa uplne vyludnili, keby tam neficali na akomsi "chozrascote" ktory im umoznuje doslova prezit v podobnom prostredi, ako ziju nasi hnedoslovaci v chatrciach.
A to plati pre mnohe dalsie oblasti, nielen EU.
Tak vdaka za tie dane, je mozne, ze uz nastala doba, kedy nieje co vyberat, tak na miesto danoveho priznania, budeme platit preddavky a nakoniec nam zacnu zapalovat domy a byty v panderlakoch nevyjimajuc, lebo si zijeme nejak nad pomery.
rh

wimshurst # MimuDyku47
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2013-10-03 22:25:24 c3620eb4
Topiaci sa aj slamky chyta.
John11146 # VexuTefo87
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-04 23:16:36 542a8532
Statisticka vzorka neskor ukazala, ze len 2/12 boli schopni ist na obrov. Preto po 40 rokov bolo treba doplnit stav. Boli taki, co mali 1, 5 alebo 10. Ak boli dvaja a jeden spadol mohli nadobudnut 2x5, 10x1 alebo 5x1. Pretrvavajuci 1 mali symbolicky 3+1 roky na rast, inak boli presunuti, aby mal iny 11. Potom to uz slo.
John11146 # VexuTefo87
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-05 09:59:47 542a8532
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0296 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made