Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Bitcoinu sa darí stále viac


Bitcoinu sa darí stále viac

V prvom článku nového roka sa budeme samozrejme držať tradičného obsahu. A to najdôležitejších noviniek medzi kryptomenami za posledné dva týždne. Keďže je to prvý článok nového roka patrí sa rovnako spomenúť najvýznamnejšie úspechy v minulom roku. Preto časť článku budeme venovať 5 najvýznamnejším úspechom v roku 2015.

Prvým je nárast transakcií, ktoré narástli viac ako dvojnásobne za jeden rok. Zatiaľ čo koncom roka 2014 prebehlo priemerne 86 000 transakcií v rovnakom čase roku 2015 to bolo viac. Presnejšie väčšina už nie je z USA ale z iných krajín sveta. Zaujímavosťou je, že najväčší nárast používateľov bol v krajinách ako Brazília, Filipíny a Indonézia. V prípade Brazílie a Indonézie je to pravdepodobne kvôli vyššej inflácii, keď obyvatelia hľadajú menej inflačné alternatívy, ktoré by mohli zachovať kúpnu silu ich úspor. S tým súvisí tretí úspech Bitcoinu, ktorým je volatilita. Tá klesla o 21%, keď porovnávame Bitcoin a dolár. Samozrejme tu sa nemôže zabudnúť na jeho cenu. Tá figuruje ako predposledný jeho úspech roku 2015. Od začiatku roka narástla o 40%, pričom napríklad zlato v tomto období kleslo o 10%. Posledným významným úspechom v roku 2015 bolo používanie Bitcoinu v rámci služby Github. Github je spoločnosť, ktorá poskytuje akúsi sieť pre vývojárov a programátorov, kde môžu spoločne pracovať na rôznych projektoch. Práve tu vzrástol počet projektov, ktoré spomínajú slovo Bitcoin o 40% v roku 2015.

Keďže vo sviatočnom období sa zvyčajne toho veľa nedeje, tak ani medzi kryptomenami tomu nebolo inak.

Správou, ktorá za posledné týždne najviac rezonovala medzi nadšencami, bolo dianie z Európskeho parlamentu. Konkrétne jeho traja členovia z francúzskej strany Národný front požadujú od Európskej komisie aby umožnili členským krajinám regulovať Bitcoin. Konkrétne sa im nepáči nebezpečenstvo, ktoré súvisí s používaním Bitcoinu a prirovnávajú ho k Ponziho schéme. Ostáva nám dúfať, že parlament nebude tieto požiadavky brať vážne. Po rozhodnutí európskej komisie je to aj málo pravdepodobné, keď sa rozhodla ísť v prospech Bitcoinu a vyňať ho z uplatňovania dane z pridanej hodnoty.

Tesne pred Vianocami sa start-up, ktorý sa zaoberá využitím Bitcoinu dostal do akcelerátora spoločnosti Allianz France zaoberajúcej sa poisťovníctvom. Staru-up Everledger by mal pomôcť poisťovni nájsť využiteľnosť Bitcoinu a účtovnej knihy Blockchain v tomto sektore. Everledger sa pôvodne zaoberal zdieľanou knihou (na báze Blockchainu), ktorá slúžila pre registráciu diamantov. Spoločnosť má zatiaľ hľadať širšie riešenia pre segment poisťovníctva, čo znamená, že zatiaľ nemá presnejší cieľ.

Po burze Nasdaq a London stock Exchange, prichádza iniciatíva aj z burzy od protinožcov. Austrálska burza cenných papierov (ASX) chce rovnako využiť Bitcoin a technológiu Blockchain v súvislosti s riadením obchodných rizík. Avšak konkrétny vývoj alebo spolupráca ešte nezačala a rovnako sa predstavitelia burzy vyjadrili, že ani nezačne v období najbližšieho polroka. Na strane druhej, ale budú hľadať konkrétne využitie a benefity možnej spolupráce, keďže iné burzy sú v tomto smere iniciatívnejšie.

Bitcoinu sa darí čím ďalej tým viac a potvrdili to aj štatistiky za rok 2015. Ostáva len dúfať, že rok 2016 bude minimálne rovnako úspešný ako jeho predchodca.Author: Martin Lindak # KygeHesy45
Ekonomika2016-01-0410
-
 54% ( 3 people voted )
+
Smrdi mi ten Bitcoin cim dalej viac...
Hum # SyvuKiso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-05 22:15:14 5f69c3c6
Aby sa nepovedalo: nechcel som byť úmyselne prvý v tejto diskusii, ale počkal som si radšej na nezávslé triezve hodnotenie niekoho iného a... presne tak. Tá detská mena smrdí ako dobre prekadená žumpa! A nakoniec všetko zmizne ako virtuálny prd aj s celou imaginárnou buznou ... ee, sorry... burzou. Nech žije sofistikovaný podvod a nech zostane holý zadok naivným, lol...loool... loooool!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-05 23:18:05 bc7b649f
Ale vieš, že nič nevieš?
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-06 20:23:18 59ad2957
imaginarne su vase bankovky, kreditky a celkovo financny system, ktory je riadeny centralne. Ked sa stanes nepohodlny, mozu ti jednotky a nulky zobrat. Ak potrebujes pozicku tak ti vytvoria peniaze z nicoho. Ak ta chcu obmedzit, tak ti nepovolia vyber z bankomatu......

Bitcoin nie je centralne riadeny a preto sa ho boja. Bitcoin sa neda obmedzit ani zakazat. Neda sa vyrobit falosny bitcoin. Za to ze nieco nepoznas a nechces tomu pochopit tak si sam hlavu buchaj o stenu a nemut ostatnym hlavu sprostostami. Vy ste rovnaky ako ti debilkovia co pred sto rokmi neverili na benzin a elektriku. Pekne si zaznite sviecku a chojte si nachovat kona senom. My ostatni mame pochopenie pre nove veci a pekne to aj vyuzivame. Howgh.

iny obcan # QapaFoha52
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-07 17:27:05 3ee87852
Občan, prečo si napísal "vy ste rovnaký" tak, ako klasický debil čo prepadol? Už chápem, nedouk, prečo ti imponuje tá podozrivá nebanková mena. Chceš vyhrať nad novými podvodníkmi, ako to kedysi chceli dôchodcovia nad vtedajšími nebankovkami, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-07 18:00:24 d405c1fd
Bitcoin je open source, žiaľ hardware už menej ;-(. Prečo Rusko a Čina si vyvinuly vlastné procesory????
Elbrus a Longsoon - a najhoršie je, že sa k týmto strojom vôbec neviem dostať - je to problém.
Bitcoin ako technológia je fajn. Ale ako peniaze, budú slúžiť na redistribúciu bohatstva. Dôvod je jednoduchý, je extrémne ľahké vytvoriť stále menšiu a menšiu časť z Bitcoinu. Takéte peniaze tu ešte neboli.
Uvediem príklad, dajme tomu, že Bitcoin sa rozšíri do celého sveta. Tí ktorí si ho nakúpili ako prví, budú mať odložené bokom kvantum bitcoinov a míňať iba minimum. Tí ktorí prišli neskoršie, tak tým sa bude dajme tomu vyplácať mzda v oveľa nižších rádoch. Dnes je možné deliť bitcoin na 1 stomiliontinu čo sa volá satoshi alebo bits. Vezmite si ak by bol kurz 1 EUR = 0,000 000 01 BTC tak dokážeme so 260 bitcoinami vykryť peňažnú zásobu uloženú v Slovenských bankách cca 26 mld EUR. Chápete to? Bitcoin je open source, každý si môže pozrieť ako funguje. A mimoriadne vyhovuje novému svetovému poriadku. A že je anonymný prosím vás dnes o anonymite väčšina môže snívať. Pozrite si blockchain tam je presne vidieť presne odkiaľ kam idú bitcoini. Jediné čo nevieme, komu patrí IP adresa. A to už fakt nie je problém zistiť. A keď príde IPv6 tak adresa nebude vypadať takto 194.221.41.41 ale takto 23f1:0db8:cc84:aa87:ffc4:d4f4:1428:57ab. Do IPv6 adresy sa v pohode zmestí váša MAC adresa a ešte zostane na každého človeka na planéte niekoľko miliárd adries voľných adries. Celý trik v spočíva v tom, že MAC adresa je napevno vypálená - napevno nakodovaná do čipu - ktorý obsluhuje sieťové rozhranie. Iste môžete si MAC adresu zmeniť, ale nie natrvalo a samotný OS, ktorí vytvorili Anonymous na základe OpenBSD jasne hovorí o tom, že umelá zmena MAC adresy obmedzuje funkčnosť. A dnes vo svete prekliatých termiláov Win10 stačí ak zistia MAC adresu a môžete na anonymnný bitcoin zabudnúť. On vôbec nie je anonymný možno tak trochu vo svete IPv4 ale nie vo svete IPv6. Je to mena nového svetového poriadku. Oni dobre vedia, čo robia.

BitMan # HakyXike14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-07 18:16:46 05b235e2
loading...
Pandemonium: Neprepadol som, neodsudzujem ta a ani ta nepotrebujem presviedcat o niecom. Podozriva mena? aj ty si podozrivy pre mna. Co to vlastne znamena? Ze ti je to nezname. Nezname je zle? Zabime to nezname a nebudeme sa bat. Hahaha. Takto pokrok nefunguje. Preco sa bojis bitcoinu? Peniaze nie su hodnotou a teda ani investiciou ale nastrojom ako ulozit zisk v dobe prebytku a minat v dobe nedostatku. Ak ti tie peniaze nevie zdanit politik alebo zobrat nejaky darmozrac, a mozes si ich zobrat hocikde a kupit hocico tak si sa prave stal slobodnym clovekom.
Inak rob si co chces, ale nesir hluposti. Cas ktory stravis pisanim odpovedou si mohol radsej nastudovat cosi o tematike.

iny obcan # QapaFoha52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-07 22:39:49 4f401d0e
Jo,jo.

Bitcoin je tak genialne neprelomitelny ako Tor.A nevysledovatelny.

Ach jaj,dezkovia ani netusia,s akym intelektom maju docinenia.Ach jaj.

Ain a Kabel # CiwoDafe31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-08 10:02:50 5b7f64e1
Fotograf,tebe sa omluvam ze ti yerbem politiku s BTC.Sorry bratu.

P.S.Dufam ,ze uz mi das pokoj.Nebavi ma to furt sa s tebou natahovat.

Ain a Kabel # CiwoDafe31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-08 10:05:35 5b7f64e1
Oops.

yerbem=je.b.e.m

Gezi,pozdravujem.:}}


Ain a Kabel # CiwoDafe31
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-08 10:07:35 5b7f64e1

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0614 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage