Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

BREXIT, KOMU VYHOVUJE A KOMU NIE


BREXIT, KOMU VYHOVUJE A KOMU NIE

Počas sledovania televízneho spravodajstva pokrývajúceho britské referendum o vystúpení z Únie som si všimol nasledujúcu vec. Vždy keď robili v uliciach anglických miest a obcí interview s náhodným okoloidúcim, dalo sa na prvý pohľad odhadnúť, aký názor bude prezentovať.

Ak išlo o mladého, podľa najnovšej módy oblečeného človeka, na prvý pohľad z vyššej vrstvy, dalo sa veľmi jasne predpokladať, že bude za zotrvanie Británie v Únii. Ak naopak nejaký dôchodca vo vyťahanom svetri a šusťákoch huhlal na kameru niečo nezrozumiteľné v scouse, alebo cornish, vsadil by som svoje posledné penny (Watson), že pán je za brexit.

Ako je možné, že názorové rozdelenie v tejto veci tak verne kopírujú hranice spoločenských tried?

Kedysi som v súvislosti so spoločnou európskou menou čítal jednu analýzu. Snažila sa zadefinovať územie, pre ktoré je vhodné mať jednu menu. Podľa danej štúdie, výhody jednotnej európskej meny dokážu využiť tí občania, ktorých kariérne a osobné destinácie sa najlepšie prekrývajú s teritóriom, na ktorom daná mena platí.

Ak teda chodíte úradníčiť do Bruselu, programovať do Nemecka, alebo vyučovať do Fínska, na lyžovačky cestujete do Álp a kúpať sa chodíte na Ibizu, je euro stvorené pre vaše potreby. Ušetríte na transakčných nákladoch a využijete pracovné príležitosti (kvôli jazykovej pripravenosti a kvalitnému vzdelaniu), ktoré spoločný menový priestor ponúka.

Naopak, ak pracujete v Prešove, dovolenkovať chodíte na Šíravu a raz za čas idete na nákupy do Bratislavy, tak vám benefity spoločnej meny pretekajú medzi prsty.

Čomu sa ale nevyhnete, je rast cien, ktoré zavedenie eura sprevádza (v časoch slovenskej koruny sa hospodárske dobiehanie Európy odrážalo v posilňovaní kurzu, po zavedení eura v dobiehaní cenovej úrovne).

Analogické vzťahy platia aj pre celú Úniu.

V prípade, že ste vzdelaný, jazykovo vybavený, ochotný cestovať a pracujete v jednom z tých sexy oborov, do ktorých sa bruselskí byrokrati zaľúbili v aktuálnom newspeaku start-upista Európa patrí vám.

V normálnom svete, by takto existovali dve skupiny občanov; tí ktorí možnosti spoločného ekonomického priestoru dokážu využiť a tí, ktorí nie. A tým je Únia jednoducho ukradnutá a basta. Bohužiaľ, aktuálna verzia európskej integrácie prináša zbytočne so sebou negatívne side-efekty. A ak neviete zkapitalizovať prínosy, tak je pre vás čisto nákladovou položkou.

Na jednej strane, snaha "poručit větru, dešti" predražuje energie, potraviny a citeľne robí každodenný život zložitejším (trikrát vysávať jednu miestnosť, kvôli obmedzeniu výkonov vysávačov). Malí podnikatelia (majitelia autoservisov, reštaurácií, penziónov) vnímajú zase veľmi citlivo, keď ich priamy konkurent dostane dotáciu, ktorú si oni nedokážu vybaviť. A keď najnovšia enviromentálna regulácia pošle do Číny aj poslednú fabriku v regióne, tak nadšenie proletariátu pre spoločnú Európu je na bode nula. Hlavne, keď si bežný volič uvedomí, že nech volí hocičo, úradníci v Bruseli si navzájom udeľujú jednu definitívu za druhou.

Ak je teda na brexite niečo zarážajúce, tak jedine to, ako proeurópska elita nedokáže pochopiť antieurópske naladenie nižších tried. A slovo elita vôbec nepoužívam v ironickom význame.

Ľudia vlastniaci diplomy z prestížnych svetových univerzít tvoria jadro nadšencov nadnárodnej integrácie. Stelesním tejto intelektuálnej elity bol tragicky zosnulý Martin Filko a momentálne žezlo svojim nih ilistickým článkom prebral zástupca šéfredaktora Denníku N Konštantín Čikovský.

Inteligencia a vzdelanie sú darom a trestom zároveň.

Darom, keď vieme pomôcť sebe a svojim blížnym v konkrétnostiach. Trestom, keď stratíme intelektuálnu skromnosť a pustíme sa do tvorby najlepšieho z možných svetov pre všetkých.

Ak intelektuálov niečo charakterizuje, tak je to nedôvera k rozhodnutiam bežných (menej vzdelaných) ľudí a klamlivá predstava o ich vlastnej schopnosti riadiť taký zložitý systém, akým ľudská spoločnosť je. Tento jav si svojho času všimol aj Friedrich Hayek.

Intelektuáli majú už za sebou určite úspechy v pochopení zákonitosti určitého uzavretého systému, ako je napríklad fungovanie redakcie periferného európskeho média, respektíve od reality odrhnutý ekonomický model s pár premennými. A v tom momente nadobúdajú presvedčenie, že sú schopní stanoviť minimálnu mesačnú mzdu, za ktorú sa všetci ostatní ľudia majú unúvať do práce. Respektíve počet azylantov, ktorý by mala prijať pobaltská republika.

Ruka v ruke s preceňovaním svojich znalostí, ide pohŕdanie schopnosťou bežných ľudí slobodne rozhodovať o svojich vlastných záležitostiach (a.k.a. trhom). V upotenom, nepredvídateľnom trhovom mechanizme nevidia systém a logiku, na rozdiel od sofistikovaných modelov centrálnych plánovačov.

S takýmto mentálnym nastavením sa elity snažia meniť svet na svoj obraz. V praxi to znamená nasledovné. Potláčať trh všade, kde sa k tomu naskytne príležitosť. Centralizovať každé rozhodovanie na najvyššiu možnú úroveň. A preniesť rozhodovacie právomoci od demokratických orgánov k technokratickej nevolenej byrokracii (nie, že by demokraticky zvolený sociálny inžinier bol na kvalitatívne vyššej úrovni ako ten dosadený).

Toto správanie prirodzene smeruje k nejakej forme nadnárodnej úradníckej vlády, ktorá si svoju tvorbu najlepšieho z možných svetov nenechá torpédovať amatérskymi názormi bežných ľudí. A to nie je žiadna konšpirácia. Elity sú jednoducho presvedčené, že takto fungujúci svet by bol kvalitatívne lepší ako dnešná realita (aj pre nás, ufrflaných kverulantov).

Riadenie ekonomiky je ale nekonečne komplexnejšia úloha ako napísať úderný článok o rozkrádaní na ministerstve vnútra. Ekonomika podliehajúca trhovým zákon bude vždy efektívnejšia a produktívnejšia, než tá, ktorá funguje podľa omylov od reality odtrhnutých, skorumpovaných úradníkov.

Síce je empirických dôkazov uvedeného fúra, budeme sa musieť o nefunkčnosti socializmu presviedčať stále znova a znova. A nie je to iba kvôli tomu, že globálne (európske, slovenské ...) elity podľahli sebeklamu o vlastnej schopnosti riadiť neriaditeľné. Základná myšlienka socializmu niekto bude pracovať a ja si za jeho peniaze budem užívať je natoľko lákavá, že o jej priaznivcov nikdy nebude núdza (vo všetkých vrstvách spoločnosti, nielen medzi elitami).

Ak má niečo potenciál rast socializmu vo svete udržať v akých takých hraniciach, je to jediné. Triviálny fakt, že v krajine, kde je viac trhu, sa občanom proste darí lepšie, ako v krajine, kde dominuje plánovanie.

Nakoniec takýto referenčný rámec potopil aj zatiaľ najväčší sociálny experiment, komunistický blok. Neboli to disidenti, nebol to Gorbačov, či Reagan. Bolo to pozorovanie, že len hen tu za Dunajom, mal aj na dané pomery chudobný človek vyšší životný štandard, ako šikovný a úspešný občan ČSSR.

A o tom je brexit.

Ak sa Británia zbaví regulácií, komisíi, dotácií ... a nezavedie si vlastnú, podnikanie valcujúcu legislatívu, skôr či neskôr si bežní Francúz, Belgičan, Španiel všimne (tí, čo najlepšie dovidia cez kanál), že staré, dobré Anglicko je jednoducho lepšie miesto na život, ako Únia.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Európa2016-07-0124
-
 46% ( 3 people voted )
+
On ten " Matovičovsko..Lipšicovský" komediansky postoj k riešeniu istých "lapsusov " Kaliňáka ...je jasným signálom "DAĆO TREBA UROBIŤ"... Tie .."bri-exist" .. " či " imigrant.." EU problémy ktoré bude treba z úrovne "šéfovania " riešiť, sú mu -im "u prdele" ... Je to "hajzlovsko--degradujúci " postoj ...Budú za to mať aj ADEKVÁTNE odozvy...Serioznosť je im vzdialená a ten polrok...keď sa nevie odlongovať...tak ich REPRE-HOVNA im padnú na hlavu..Lebo--
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-07-01 19:34:26 58d4289b
Predstavte si , že riešenia problémov EU , kde sa prezentujeme / skoro ako futbalisti / svojími pozitívami , s možnosťou si "prilepšiť" a aj ekonomicky aj pozične a ON /Matovič/ sa " IDE VYSRAŤ PRED" NR SK ...To aj posledný "hajzloš " keď vidí pekný čistý "budar" "upratovačkami vyčistený" tak sa nevykadí kdesi vedľa ...ako ON!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-01 19:49:22 58d4289b
Naše země pláče tak proč ji nikdo neslyší,
stádo ovcí nevidí pravdu přehlíží,
Kdo jim řekne pravdu tak na prach ho spálí,
známe cenu všeho, ale hodnotu ničeho.

Jsme otroci finančního systému peněz a lidí,
otevři svou mysl tohle je otázka cti,
zodpovědnosti za budoucnost našich synů a dcer,
povstaň s láskou, teď máš na výběr.

Chceme pryč z evropske unie? - každopádně.
Nechceme nic co směřuje k světovládě,
globalizaci chceme být zase nezávislí,
přestat dovážet a začít produkovat zboží.

Chceme aby odstoupili politici moc do rukou mladých lidí,
co nemají rodiny, finanční vidiny,motivy,
nejsou zkažení zaběhnutýmy systémy.
Pryč s mafiány,byznys záměry.

Nesmysly společnosti se staly normální,
že si stát půjčuje od banky za úrok je legální,
který platí obyčejní lidi ze svých daní.
přiznejte ten podvod,i bez přiznání.

Jsem mladý smrad, ale nikdo mi nebude popírat,
můžete mě mít za blázna, ale umím počítat.
Velitel plus šéf rovná se banka,
která je víc než ústava,vláda a vlajka.

Chceme aby šéfem každé banky byl stát,
bez obušků u hlav chceme demonstrovat.
Celé československo dejme si slib,
že právo na svobodu si nenecháme vzít.

Že když bude třeba budeme stát bok po boku,
silní odhodlaní zleva z prava cítit oporu.
Bez rozdílu vyznání, barvy pleti, národu,
zbavení všech předsudků se postavíme k odporu.

Naše země pláče tak proč ji nikdo neslyší,
stádo ovcí nevidí pravdu přehlíží,
Kdo jim řekne pravdu tak na prach ho spálí,
známe cenu všeho, ale hodnotu ničeho.

Jsme otroci finančního systému, peněz a lidí,
otevři svou mysl tohle je otázka cti,
zodpovědnosti za budoucnost našich synů a dcer,
povstaň s láskou, teď máš na výběr.

Chceme aby nadřízení respektovali podřízené,
konec vaši šikany, práva máme rovnocené.
Neustále vyvíjeni tlaku, udržování ve strachu,
ze ztráty zaměstnání povstaň můj brachu.

Chceme naše prachy za práci a zakázku,
nečekat 2 měsíce na výplatní pásku.
všechno platit předem a dostáváme pozdě,
z ruky do huby, vítej ve spodní vrstvě.

Konec privilegií splatností velkých firem,
malí živnostníci musí živit zaměstnance platit nájem.
Všechno je to promyšlené,
aby si lidi brali úvěry,půjčky zvýhodněné.

Už se na to nemůžu dívat srdce mi to rve,
jak se naše matka otec celý život dře.
Zasloužili by víc než starosti a stres,
tohle není život, tohle je neustála křeč .

Povstaň s láskou, chceme zdravé potraviny,
zbourat shopping centra, zpátky naše farmy.
Nebo aspoň z farmy na pult jako v zahraničí,
ne ty plné éček, naši duši nám to ničí.

Chceme dýchat čistý vzduch, začínám být nepříčetný,
někde limit znečistění 8 krát překročený.
chceme aby lidské zdraví bylo víc než průmysl,
víc nez byznys a podnikatelský úmysl.

Naše Země pláče tak proč ji nikdo neslyší,
stádo ovcí nevidí pravdu přehlíží,
Kdo jim řekne pravdu tak na prach ho spálí,
známe cenu všeho, ale hodnotu ničeho.

Jsme otroci finančního systému peněz a lidí,
otevři svou mysl tohle je otázka cti,
zodpovednosti za budoucnost našich synů a dcer,
povstaň s láskou teď máš na výběr.

Chceme aby školství v dětech rozvíjelo tvořivost,
vlastní názor,duševní zdraví, žádná složitost.
Nepotřebné informace zrušit oboje,
nedělejte z dětí memorující stroje.

Přestaňte nám ze západu tlačit propagandu,
všechny média, ostuda, začněte být pravdivá,
nezávislá jako naši hrdinové legendy,
novináři nebuďte jen překladači agendy.

A dřív než začnem vyžadovat změnu tam venku,
začněme sami u sebe, tam uvnitř.
Jenom tam zakoupíš tu nejcenější vstupenku,
na cestu pravdy egu řekni tak uhni.

Už není místo pro sobectví a hloupost,
už není čas, potřebujem odvahu a moudrost.
Povstaň s láskou uvnitř svého svědomí,
největším činem se stane evoluce vědomí!!!
Indulona # BenyLibo90
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-07-01 20:01:02 25305065
Takže už je jasné komu , čo,koho a hlavne aké "súkromnosti" zaujímajú pri príležitosti tak či tak ... "interesantnom managerovaní" EU.. a zložitosti ktoré sú meritom riešenia.../ a ON sa zapodieva svojími "osieračkami"... Nie nie po polroku to mohol ...vytiahnúť ... bude sám ...oné izé ../ "ovykalovaný..."/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-01 20:08:17 58d4289b
Je len dobre , že takýto "komedianti " nemajú možnosť sa vyjadrovať k veciam v rámci EU --ktorým stejne rozumia tak akurát .. / o tej husi a pive../ . Po pol roku môžu riešiť ...hajajááájj/aj ostrihať Kalináňáka do hola a šupnúť tu neďaleko do Levočskej klietky --ak mu dokážu lapsusy.../ ---vlastnú hanbu ktorú sebe aj nám ...naprodukovávajú...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-01 21:14:51 58d4289b
"Martin Filko a Dunaj..." inteligence...
asi aktivista # HataXogi26
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-01 21:24:07 c3a0b62c
loading...
Ta ole pale dyg more Hayek, ale si to perfektne vysvetlil... Dufam, ze v uctovnickom pekle denne citas dolezite a nepisem ti tu pochvalu zbytocne...?

Ano, presne tak, intelektuali, to znamena ludia s vysokym intelektom, vzdelani a rozhladeni, povazuju kapitalisticke uctovnictvo (ekonomiu) za demagogicku volovinu, pretoze ho nie su schopni pochopit... Ano, neschopnost chapania veci, je pre intelektualov typicka... Svet dokazu spravne chapat vyhradne hlupaci, najlepsie aj bez ukoncenej ZS... :-DDD

Krasne si to vysvetlil... Ak intelektual nieco vnima ako iracionalnu volovinu a nevidi v nej nic pozitivne, tak je to pre neho iracionalnou volovinou a to je vazny problem... S tym je nutne nieco okamzite urobit... Intelektuali musia konecne pochopit, ze iracionalne voloviny su potrebne a prospesne... :-DDD

No dobre, mozno sa ti nepodarilo celkom obhajit prospesnost kapitalistickeho uctovnictva (ekonomie), ale zato si naozaj brilantne vysvetlil pozadovane limity intelektualnej kapacity u tych, ktori napriklad obhajuju aj tvoje kydy... Ano, v ziadnom pripade to nemozu byt normalni ludia, jednoznacne s tvojim vysvetlenim suhlasim... :-DDD


uctovnicky hlupak # QitiCipa56
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-07-01 23:09:13 c7e3281f
Zase...uctovnicky hlupák56... ono tá Vaša konštatácia --- znalostná ---"čosi o učtovníctve " skutočne dáva predstavu že sa jedná o hlupáka v tomto odbore . Samotné účtovníctvo v ekonomickom riadení sa dá prirovnať k LOPATE pre menej znalých ...s tým rozdielom , že pri účtovnom spracovaní je treba vedieť aj čosi vyjadriť veľkostne, rozmerovo či štrukturálne... Lebo..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-02 12:16:45 58d4289b
Lebo ak sa "nastavia nákladové sitá " podľa "veľkej kosti" tak všetky náklady čo preletia cez sito prvé a to bude mať číslo...5/pejc/ potom menšie sito dajme tomu "spotreba PHM" ..tenšie sito.. ďalšie sito -nafta , potom benzín ..a benzín hentaký a onaký... .. / a analytika 5...01, 5...02...atd--/Nakoniec "poriadný " gazda povie.. 95 benzín je lacnejší /vie aká bola spotreba/ ako ostatný a "manageruje jak fras ".. Teda čo vy ...uctovný hlupák 56 ..vidíte na " sústave sít" pre každé možné "PRDNUTIE" v ekonomickom riadení...jednak nákladové a jednak výkonové...Tie sita to sú lopaty...a s tými lopatami zrejme viete ..... ale no.../však Gejza..//a dobrý "gazda" vie ..koľko pošlo toho mesiaca na "chlast" v štruktúre..červené.. rumak.. pivko...či "tuzexovka"... ach učtovníctvo naše dennodenné../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 12:34:09 58d4289b
A pokiaľ sa týka účtovného hľadiska na "Britský ..exit"...tak v prvom rade sú tu "číslička" určite min. o 10% nižšie v rámci EU....teda i "manipulačná" stratégia bude "rozmerovovo nižšia". Tých 10% predstavuje "obrazne " výkonnosť cca celej našej V4...a niečo....Na druhej strane však "obchodný priestor " pokiaľ sa výrazne neuzavrie.., nevytvoria sa bariery, ziskovosť sa nezmení ...UK...bude vykazovať ekonomickú dynamiku rastovú výraznejšie zlapšujúcu! Ale dnes sú už tak zapriahnuté senzory snímajúce ekonomické dianie , že chcenie je jedná vec a "pustenie z reťaze " je vec druhá.../ keď sú páky na Rusko ...aj "neprehľadné" ..tak Britské "jasnosti" sú presne spočítané aj s" Comonweltskými" "satelitmi"..../
klopi # DofeJara33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 14:11:13 58d4289b
A tomu účtovníctvu je jedno či je kapitalistické, mongoloistické..izmové neizmové... Vykazuje stav rovnovážny . Ak je nerovnováha KRADNE SA/privatizuje/, rozdáva sa, podvádza sa .. čosi chybuje, je neproduktívne...atd...A intelektuálna či vzdelanostná úroveň vplýva na účtovníctvo tak akurát v komentátorskej rovine.../ buď je druhý alebo posledný ..z dvoch hodnotených , alebo prvý---či predposledný../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 14:31:46 58d4289b
klopi, uz pre sablonovych obmedzencov ako ty a hlavne kvoli tebe, vzdy ked pouzijem vyraz uctovnictvo, v zatvorke za nim uvadzam aj vyraz "(ekonomia)", aby si ty a tebe podobni myslitelia, nahodou nestratili orientaciu... Zda sa, ze preneseny vyznam slova ale pre teba tvori neprekonatalnu prekazku a to aj napriek tomu, ze jeho pouzitie je sprevadzane vysvetlenim...? Alebo, ze by to bola len ta sablona v kombinacii s alkoholom...?

Ekonomia je udajne veda... :-DDD

Veda, ktora skuma ekonomicke vztahy, vyslovuje prognozy a formuluje ekonomicke zakony... :-DDD

Ty mi tu ale ako imbecil sustavne trepes o podnikovom uctovnictve... Cela ekonomia ma byt vyhradne o uctovnictve a statistike... Vsetko ostatne, su len prazdne dristy... Ak je vsak pre teba logicke, ze musia existovat napriklad hospodarske cykly, to znamena sialeny hospodarsky ras, nasledovany hospodarskou a financnou krizou, ktore vsak nikto z uctovnikov (EKONOMOV) nedokaze nikdy predpovedat, lebo inac to udajne byt nemoze, ako to "vedecky" tvrdi ta kapitalisticka ekonomia, ktorej tak vyborne sitovo rozumies, tak potom pre teba plati to, co som napisal v predchadzajucom prispevku: "Ano, v ziadnom pripade to nemozu byt normalni ludia, jednoznacne s tvojim vysvetlenim suhlasim..."

Reagoval som na to, co uctovnicky imbecil, doktor uctovnictva Hayek, povedal na videu... Ty ani nemas pobatia co povedal, lebo Englisch nicht verstehen, co...? Hlavne, ze si na to zareagoval sitovou ekonomicko riadiacou spotrebou PHM, imbecil... Sablona nepusti, co...?


uctovnicky hlupak # QitiCipa56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 14:33:18 c7e3281f
kapitlaizmus je život na ukor ostatnych taka je pointa kapitlizmus snaď si niekto nemysli že tie miliony či miliardy by dokazal človek vyrobiť sam ....ani nahodou ...všetko je len o tom že si tie peniaze vyzbieram od ostatny ako napriklad podniakatel či samotny štat ktory to robi to iste ....relane može zamestnanec vyrtobiť aj 4 či 5 krat viac ako dostane na vyplatu na učet ale ten zvyšok su vlastne peniaze ktore si stiahne štat či podnikatel alebo firma ktora cez to vyplati manažerov a pod ludi ktory realne nič nevytvaraju ale firma ich živy preto aby čo najviac vykoristili tych najnižie v podstate to iste robi aj štat zoberie tym ludom a opať živy tych čo najviac buzeruju tych najnižšie položeny a ktory ako jediny pracuju na všetkych ostatny v podstate všetci ostatni su len pijavice apriživnici .....ale v štate plati aj rodinkarstvo a mnohe dalšie veci preto štat robi všetko preto aby podnikatel a firmy mali dostatok otrokov na pracu lebo z toho žije aj podnikatel ale aj štat a jeho pijavice ktorych je obrovska masa od učitelov politcjatov až po sudcov a politikov tito ludia realne nikdy nič nevyrobili ale maju take vyhody ktore u ludi ktory realne niečo aj vyprodukuju nikdy mať nebudu a toto je kapitalizmus ?....a prečo to nikomu neprekaža ?...omyl prekaža ale tu sa dostavame k mediam ktore su pod vplyvom prave firiem podnikatelov a štatu a ti nechcu zmenu a tak cez propagandu denodenne propaguju ako skvelo sa v tomto systeme žije robia to tak že predkladaju nazori tzv " celebrit " ktore patria tiež už popisovanym skupinam pijavic a tieto robia propagandu za nich a hovoria ako skvelo sa im žije lebo ta otrčila p...a dostala zato tisice eur alebo podobne nezmysli a mnohi maldy ludia tejto iluzii uveria ale neskôr časom ak zistia že realita je uplne ina často už maju vyšši vek a začnu namietať potom opať pridu media a zhodia starych ludi ako keby boli nesvojpravnych alebo ako keby boli bez inteligencie ale opať len ide o propagandu lebo tomuto systemu to vyhovuje
SMRT KAPITALIZMU A BRUSELSKEJ PO # KimiHude57
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-07-02 15:32:36 5d735fcc
Vaše snaženie IGAZGATÓ ÚR MEŠTER... alias ...Gejza... končí resp... začína ... keď na základe ... jednej rozumnej vety ...poviete východisko.. návrh riešenia.... Ale vaše ... ty henty oné ..spamätaj sa-- a potom .. červené víno...šablóna ,,,a iné obmedzujúce faktory ---To vážne tak prudko začínate zaostávať ..i zdlhavo pišúci ..i skoro " meňavka" prezentná v napr, hlupákovštine účtovnej...,, To vy ako kassa fiu ...neviete sa vysporiadať ..ani sám so sebou ---nie to ešte ..s "moderátorom tohotu .. "obdrizdu" ... ktorí keď vidí "GEJZA HUFNÁGEL " tak okamžite--- ide po veciach Budem rád keď napíšete 2-3 riadky po 3--4štyroch hodinách rozmýšľania ...Patríte do skupiný ... ako hovorí Piťo v našej krčmičke... takých "TUCŤÁKOCH " jednoduchšch --veľa píšete ... nič neriešite ----. odpudzujete ---- a aj my vieme že raz budeme staršííííí...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 21:39:15 58d4289b
Ty šulíne, socializmus je levá varianta tvého hesla, "kapitlaizmus je život na ukor ostatnych". Žaluj to svému Pepíkovi, co tady prodává to dolezite.sk... Muheeeeee
Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 23:31:56 b248e52a
klopi, neviem co sa odohrava v kotrbe 56-rocneho latentneho alkoholika a pravdu povediac, ani ma to nezaujima... Nie si prvy a urcite ani posledny, kto si pri citani mojich komentarov uvedomil vlastnu intelektualnu neadekvatnost... Neocakavaj vsak odo mna, ze ti s jej vnutornym vysporiadanim sa budem pomahat... Ja som sam seba nikdy k netuctovym ludom nezaradoval, to ty sam si ma k nim zaradil a ty sam sa s tym nedokazes vysporiadat, tak si ten problem aj sam ries...

Tuzis nieco vyhodnocovat, niekoho usmernovat, prijimat konkretne riesenia...?

V tom pripade ti doporucujem sa sustredit na ten pre teba najakutnejsi problem... Porozpravaj sa s inymi dospelymi ludmi, nie s ozranmi v tvojej krcme, ale s normalnymi triezvymi, schopnymi sa vyjadrovat suvislo a spisovne a opytaj sa ich, ci je podla nich normalne, ze dospely clovek nedokaze napisat ani jednu nielen zmysluplnu, ale ani suvislu vetu a nielen to, ale nikdy nedokazal zvladnut ani gramatiku vlastneho jazyka...?

Toto ries, ak tebou lomcuje taka silna potreba nieco riesit...? Chces este odo mna aj navrh konkretneho riesenia...?

Kazdy vecer, namiesto nalievania sa alkoholom a vypisovania na dolezite, studuj pravidla slovenskeho pravopisu a pis diktaty a slohove ulohy... Tie nech ti potom opravuje dedinska ucitelka slovenciny a pis ich dovtedy, pokial nezvladnes aspon pisanie gramaticky spravnych, na seba navazaujucich, jednoduchych viet, ak zvladnutie semantiky, morfologie, syntaxu a stylistiky, pre pisanie narocnejsich textov, by uz presahovalo tvoju intelektualnu kapacitu...?

Prosim, poskytol som ti dvojvetny navrh konkretneho riesenia tvojho akutneho problemu... Za tvojmu podobny pisomny prejav, by sa kazdy normalny clovek nielen hanbil, ale nikdy by ho dobrovolne ani nikde neprezentoval... Hovorim o normalnom cloveku, ktory dokaze kriticky vnimat aj sam seba... Na druhej strane, normalny clovek sa predovsetkym dokaze suvislo vyjadrovat vo vlastnom jazyku a ovlada aj jeho gramatiku... Nemusi byt schopny zo seba chrlit same mudrosti, ale aj pripadne voloviny dokaze povedat/napisat na aspon minimalne akceptovatelnej urovni... Presne na dosiahnutie tohto stavu u deti sluzi ZS...

Ak vsak absolvovanie ZS niekomu k dosiahnutiu schopnoti komunikovat na aspon minimalne akceptovatelnej urovni vo vlastnom materinskom jazyku vobec nepomohlo a nielenze mu to cely jeho doterajsi zivot, 56 rokov, vobec neprekazalo, ale toto obmedzenie vlastneho intelektu este aj hrdo prezentuje a zdoraznuje, jeho pokusy o hodnotenie cohokolvek nikto normalny brat vazne nikdy nebude...

Ano klopi, neschopnost sa vyjadrovat, ak uz nie zmysluplne, tak aspon suvislo a gramaticky spravne, vo vlastnom materinskom jazyku, ktory denne pouzivas, je totiz neklamnym znakom intelektualnej obmedzenosti... Neschopnost sa suvislo a gramaticky spravne vyjadrovat aspon na minimalne akceptovatelnej urovni, je totiz prejavom nielen tvojich obmedzenych schopnosti sa ucit, tvojho ignoranstva, neucty voci sebe samemu a voci tvojmu materinskemu jazyku, ale aj neucty voci vsetkym ostatnym komunikujucim v tomto jazyku... Viem, ze moje slova ti v nicom nepomozu, lebo cim vacsi blbec, tym menej je

sebakritiky a tym viac sa aj bude snazit organizovat, usmernovat a vyhodnocovat, ale tuzil si odo mna pocut konkretny navrh riesenia konkretneho problemu, tak som ti ho v dvoch vyssie uvedenych vetach poskytol...

Dufam, ze narocnu operaciu precitania si tych dvoch viet zvladnes aj bez sposobenia si psychickej traumy...?


uctovnicky hlupak # QitiCipa56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 13:25:00 4d57ae08
To je zbytočné, Účtovník, ja som mu to už niekoľkokrát hovoril, že píše tak, ako čurá človek s chorou prostatou. Výsledok sa rovná nule. Tak som to vyriešil tak, že to jeho koktanie nečítam.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 18:34:43 3ec5f361
Sasin , Ty si živím dôkaz pravdivosti porekadla: Čo pepan to blb.

Stále som rozmýšľal ,kde a kedy počujem to Tvoje "muhehe " až dnes rano mi to došlo. Tak robia moje kozy
keď je čas ich pripustiť a zohnať im nejakého capka.
Preto prestaň tu vybľakovať a slušne požiadaj o akt nejakého šmejda, šulína, Pandemonia, Pocka a Fckensia a podobných truľov.
Pardon, Pocka vynechaj teraz čítam , že má problémy s čurákom a ešte aj s prostatou,
neprivádzaj ho svojím volaním do rozpakov. skús radšej potom Klopiho .

Pock, bohužiaľ Tvoje drísty sú úplne zbytočné a sú jedine dôkazom Tvojho ko*ko*tizmu a sprostoty .

Jedine zmysluplné informácie na celej liberalne za hovnenej stránke má Dávidko a Účtovník to sa oplatí čitať.

Pastier koz # CufoDohi63
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-07-03 19:22:24 4df7b5a2
" Jedine zmysluplné informácie na celej liberalne za hovnenej stránke má Dávidko a Účtovník to sa oplatí čitať." Neocakaval som pochvalu za moje arogantne a casto provokacne vyjadrenia, ale ked uz sa stalo, aspon podakujem a doplnim vyrokom :-D

Lee Harvey Oswald: I am a communist and a worker, and I have lived in a decadent capitalist society where the workers are slaves !!!

Lee Harvey Oswald # KeliPoni96
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-07-03 23:08:04 a3ac8146
Pastier, od kozo.eba sa nedá čakať nič zmysluplné. To asi preto si rozumieš s koktavcom a fundamentálnym komunistom.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-04 19:59:39 3ec5f361
Priateľu ..Gejza Hufnágel..alias ..uctovný hlupák56... Vaše "intelektuálné výšiny" skutočne Vám bránia reagovať k téme Brit exit aj s ekonomickým dopadom? Samozrejme bez invektívnych, osobných "ohodnocovaškách ..šacovačkách"? Dosahujete štádia kde máloktorí "diskutér" je Vám názorovo blízky,dokonca to "búchanie sa do pŕs " koľko "diiskutérov ste "vystrnadili" nedáva predstavu o výšinách "intelektu"..A potom..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-05 19:15:02 58d4289b
Aktivita ako taká , pokiaľ nedáva návrh na riešenie/konštruktívnosť/ véľmi ľahko "sklzava " k osobnému osočovaniu, či znevažovaniu...To je Váš prípad a pritom Vaše tvrdenie čosi o intelekte...ale no. Psychologické analýzy jednotlivcov máte ako "melouch " , či profesionálnu deformáciu z bývalého pracovného zaradenia ? /ani vek , ani krčmárske aktivity ste nevystihol/ A písomný prejav , čo je predmetom "rozhodujúcim " vo Vašom hodnotení ...sľubujem Vám, že pri písomnej "komuikácií " s Vami,aj keď mám isté nedokonalosti / bližšie mi je technicko-racionálne / v "umeleckom i gramatickom" /ale tých je tu viacej/ vyjadrovaní , budem sa snažiť o to aby ste to aj Vy pochopil.Prajem
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-05 19:30:23 58d4289b
Ale teší ma ..učtovný hlupák56..že si všímate také "závažnosti" ako je gramatická a štylistická "čistota" . Ak však budete konštruktívne pristupovať k argumentom názorovo odlišnými ,od Vami "prezentovanými" bez invektívno-znevažujúcimi PRAVIDELNOSŤAMI , nebudete musieť trvale meniť nicky, "bojovať " s " moderátorom Dôležité" , a možná budete mať aj viacej ako jedeného či dvoch "rovnakej krvnej.." aj medzi dámami , ktoré neadekvátne "vastrnádzujete".Takže toľko aj k Vášmu intelektu a jeho "výšinám".
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-07-05 19:48:08 58d4289b
,,Pock34...Neviem ako "zneje" čuranie s chorou prostatou.. A ko..x..tanie , tiež sa problematicky vyjadruje písomne , ale ak by ste bol konkrétny, "dôkaznejší", čomu narozumiete , veď aj v krčmičke sú niektorí "jednoduchší" a chápu "veci" . Teda čo treba DOVYSVETLIŤ?Alebo ste si len ták podliezol...učtovnému hlupákovi56...?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-05 20:25:23 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0499 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles