Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

BREXIT A TRAGÉDIA SLOVENSKEJ ŽURNALISTIKY


BREXIT A TRAGÉDIA SLOVENSKEJ ŽURNALISTIKY

Slovenskí žurnalisti a slovenská "intelektuálna elita" sa v piatok ráno prebudila do úplného šoku. Nik z nich určite ani v najhoršom sne netušil, že ich vysnená predstava jednotnej, federálnej a ďalej centralizujúcej sa európy môže chytiť trhliny a nabrať zrazu opačný kurz ako doteraz. Naviac tento pocit horkosti raňajšej piatkovej kávy umocňoval fakt, že sa o to do veľkej miery zaslúžil Nigel Farage, ktorého majú intelektuáli na Slovensku za extrémneho nacionalistu a doteraz si robili z neho len posmešky.

Nikdy som nemal vysokú mienku o úrovni slovenskej žurnalistiky, no to čo sa začalo diať po uvedomení si reality Brexitu, ma len utvrdilo v tom, že hlbšie už úroveň snáď ani nemôže klesnúť.

Na nezaujatosť médií, najmä tých mainstreamových, môžeme na Slovensku zabudnúť. Všetci komentátori sa dnes predbiehajú v tom, kto nájde väčšiu "pecku" na zástancov Brexitu, aby ich čo najviac očiernil.

To čo ma motivovalo napísať tento článok je aj video, resp. prepis z neho, ktorý aktuálne koluje v rôznych formách po slovenskom internete, kde Nigel Farage vraj priznáva veľkú lož v tzv. "Leave" kampani (kampaň za odchod z EÚ). Toto sa šíri buď formou článkov s (nepresným) prepisom, alebo ako samotné video s (nepresným) prepisom na sociálnych sieťach.

Portál Topky.sk vo svojom článku s názvom "BREXIT rozhodlo najväčšie klamstvo v dejinách politiky: Zdrvujúce priznanie vodcu revolty na VIDEU" uvádza nasledovný prepis:

Moderátorka: "Hovorili ste, že keď vystúpime z EÚ, zostane nám 350 miliónov libier týždenne, môžete to zaručiť?"
Farage: "Nie. Nemôžem. Nikdy som to nepovedal. Bola to jednoducho chyba kampane."
Moderátorka: "Moment, to bol hlavný slogan vašej kampane."
Farage: "Áno, bol. Myslím, že sme spravili chybu."

Portál Dennikn.sk vo svojom článku pod názvom "Viac peňazí a menej migrantov? Stúpenci brexitu ustupujú od svojich argumentov" uvádza:

"Len niekoľko hodín po oznámení výsledkov sa vodca protieurópskej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage dištancoval od tvrdenia, že 350 miliónov libier, ktorými krajina prispieva do únijnej pokladnice, môžu využiť na podporu britského zdravotníctva."

Dennikn.sk a redaktorka Jana Shemesh si konečne všíma Nigela Faraga v článku "Ak by nebolo Nigela Faragea, k brexitu by zrejme nedošlo", kde ho popisuje ako syna alkoholika a triedneho klauna. Škoda, že redaktori Denníka N nepostrehli, že dlhoročný program Nigela Faraga od roku 1999 kedy nastúpil do Európskeho parlamentu, je primárne a práve vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie.

Portál SME.sk vo svojom článku takisto slepo prebratého z ČTK pod názvom "Zástancovia brexitu ustupujú od svojich argumentov, píše Guardian" uvádza v zásade to isté:

"Len niekoľko hodín po oznámení výsledkov sa vodca protieurópskej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva Nigel Farage dištancoval od tvrdenia, že 350 miliónov libier, ktorými krajina prispieva do pokladne únie, môže byť využitých na podporu britského zdravotníctva."

Z týchto článkov a tvrdení, ktoré aktuálne kolujú slovenským internetom teda vyplýva:

 • Nigel Farage po referende "priznal farbu" a v kampani klamal.
 • Že peniaze ktoré tvrdili že Veľká Británia ušetrí, v skutočnosti neušetrí.
 • Že tieto peniaze nemôžu použiť na zdravotníctvo (NHS) ako bolo prezentované.
 • Že veľká Británia posielala do unijnej pokladnice 350 miliónov libier ročne (keďže neuvádzajú periodicitu, tak to automaticky evokuje ročnú platbu)

Tu ako bezplatnú službu slovenským novinárom som sa so svojimi celkom priemernými schopnosťami v znalosti pochopenia anglického jazyka rozhodol urobiť slovenský prepis daného videa, aby novinári pochopili, že čo tam bolo vskutočnosti povedané. A zároveň aj službu verejnosti, aby neboli po odhlasovanom Brexite kŕmení podobnými hoaxami.

A tu jeho slovenský prepis:

Redaktorka: "Tých 350 miliónov libier týždenne, ktoré posielame do EÚ, a ktoré teraz už nebudeme posielať do EÚ, viete garantovať, že budú použité v (NHS) zdravotníctve?"
Farage: "Nie neviem, a nikdy som to ani netvrdil. Myslím, že to bola jedna z chýb, ktorú robili v Leave kampani."
Redaktorka: "Moment, veď to bola jedna z vašich reklám."
Farage: "Uisťujem vás, že to určite nebola jedna z mojich reklám."
Redaktorka: "Bola to jedna z reklám Leave kampane, že tie peniaze pôjdu do NHS..."
Farage: "Áno bola, a myslím si že urobili chybu."
Redaktorka: "Veľa ľudí kvôli tomu volilo..."
Farage: "Urobili chybu, že to takto prezentovali."
Redaktorka: "Po tom, ako 17 miliónov ľudí hlasovalo za odchod, ani neviem koľko ľudí možno na základe tejto reklamy, ktorá bola veľkou časťou tejto propagandy, tak teraz hovoríte, že to bola chyba?"
Farage: "Máme 10 miliárd libier ročne, 34 miliónov denne, čo budú teraz voľné peniaze, ktoré môžeme použiť na zdravotníctvo, na školy, alebo na čokoľvek len chceme."
Redaktorka: "Ale neviete garantovať, že tie peniaze pôjdu do zdravotníctva."
Farage: "Mali by ste pochopiť, že som bol vynechaný z oficiálnej Leave kampane, a robil som si svoje veci, tak ako to robím vždy."
Redaktorka: "Čo ľudia ešte zistia dnes ráno keď sa zobudia ako následok tejto voľby?"
Farage: "Viem čo zistia. Zistia to, že konečne budeme znovu normálnou krajinou, že si budeme sami spravovať vlastné zákony, a konečne budeme schopní si robiť vlastné obchodné partnerstvá s inými krajinami, dokonca možno aj znovu s krajinami Commonwealthu."

Z tohto prepisu jasne vyplýva, že:

 • Nigel Farage nikdy netvrdil, že ušetrené peniaze budú použité na zdravotníctvo (NHS).
 • Peniaze skutočne ušetrené budú.
 • Peniaze môžu byť použité na zdravotníctvo, školstvo, alebo čokoľvek iné (Nigel Farage nie je premiér krajiny, ktorý by o tom rozhodoval...).
 • On bol z oficiálnej Leave kampane vynechaný (tú viedol bývalý starosta Londýna Boris Johnson), a riešil si vlastnú kampaň.
 • Veľká Británia neposielala do EÚ 350 miliónov libier ročne, ale týždenne.

Čiže v zásade totálne odlišný záver ako je prezentovaný slovenským mainstreamom. A to len preto, lebo nikto z týchto novinárov si okrem "copy&paste" zo zahraničnej tlače nedal tú námahu, aby si to vyjadrenie pozrel a snažil sa ho pochopiť. A tí ktorí aj uviedli nejaký prepis, tak ho skomolili do takej miery, že z neho vzišlo nakoniec len to, čo chceli, tak aby im to sadlo do toho, čo chcú verejnosti prezentovať.

Preto keď už sa rozhodnete čítať slovenský mainstream, buďte vždy na pozore, lebo veci ktoré sú prezentované ako fakty môžu byť jednoducho vykonštruovaná lož. Možno nie vždy úmyselne, ale jednoducho kvôli lenivosti alebo neschopnosti daných redaktorov.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Európa2016-06-2721
-
 75% ( 14 people voted )
+
nesedia mi tie počty 10 miliárd ročne nieje 350 miliónov týždenne a tiež nieje 34 miliónov denne

btw: v budúcnosli by nebol od veci link na video

autor # NymoTero17
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-28 08:33:19 55f80711
za brexitom je Putin, ktory poslal desat futbalovych chuliganov aby zbili tisicky anglickych kultivovanych fanusikov aj toto je mainstrem v podani Juraja Mesika zo smetiska.
rafael # RusyNecu46
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-06-28 10:23:37 55d89f5b
Nie je ten Mesik "nahodou" manzel "slavnej" Pietruchovej ? Ak ano, necuduj sa. Maju to v rodine.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-28 18:52:20 4113a784
už zavírají školy

popo # BoryGumo02
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-28 21:19:56 4faafecd

Keď nepríde do rozpočtu EU 10 miliárd libier ročne, z čoho budú platení europoslanci ? Aj napríklad naši ? Ak im klesnú platy z 8 000 E,- /mes., (plus diéty a cestovné náhrady 4 000 ,- E) na trebárs 7 500 z čoho budú živiť svoje rodiny ? Veď to bude katastrofa ! A dotácie na naše diaľnice ? Z čoho sa bude rozkrádať ? Angličania nemajú svedomie !


Johanka z Parku # WykuTydu48
-
 69% ( 6 people voted )
+
2016-06-28 22:30:13 5f66f69d
Ani 5 x se mi tento článek nepodařil odeslat, mylá redakce :
"Vy jste byli chudáci", říkají nám naše 24 leté děti


Vy jste se měli strašně špatně. Nikde nic nebylo, všude byli zlí komunisté, nikdo nemohl studovat, všude jen bída svrab a nemoci, nebylo ani jídlo, byl hlad,...


nemohli jste cestovat, nemohli jste jezdit do zahraničí, nemohli jste jezdit na dovolenou,....


Je toho strašně moc, proč nás litují. Dokonce nám nevěří, že nebyli nezaměstnaní, úřad práce, ani bezdomovci.


Je zajímavé, jak jim škola a média dokáže vyprat mozek. Asi nám vůbec nevěří, když jim řekneme, že byty stály 30 000,- Kčs, o každého bylo postaráno, dosmrti, ještě než vyšel ze školy, měl práci, mnohdy dokonce s byty, že obědy stály 2,60 Kčs - ve srovnání s tím, dnes asi 100 000 dětí nemá peníze na obědy, že nebyli exekutoři, běžný pracující si mohl klidně pořídit 2 nová auta za život z běžného platu, rekreařní dovolené ROH byly v ceně třeba 46 Kčs pro celou rodinu v Krkonoších za týden, a to včetně ubytování, hotelu, vlaku i vleků, a přece na ně nikdo moc nejezdil, nebyl moc zájem, no, frontu na kolo favorit jsem stál takly, no a co, super kolo, na favoritech se jezdí dodnes, voda byla za 40 haléřů, dnes za 100 Kč kubík, benzín tuším 2,60 kčs litr, pivo asi 1,60 Kčs,...
s těmi školami. Znám velmi mnoho dětí dyzidentů, kulaků, co vystudovaly vysokou školu. Chtělo to snažit se a učit se. Stavební pozemek stál 5 - 10 000 Kčs, baráky kolem 73 000,- Kčs se dnes prodávají od 5 - do 40 milionů, záleží, kde jsou postaveny,


a co s tou svobodou projevu ? Napište dnes na Facebook....no raději to ani nebudu psát, dnes je to trestné, rasistické.


Mám obavu, že chudáci jste vy, milé děti. Ani vzdělání vám práci nezajistí, o justici a policii se bijí různí kmotři, výklady zákonů u soudů jsou všelijaké, finanční úřad vám mávnutím ruky zlikviduje firmu s miliardovým obratem, přesto, že kdosi kdesi nezaplatil nějakou daň, což jste nemohli tušít, ale podle zákona jste to měli vědět. Tady se vlastně uplatňuje kolektivní vina, jako za Stalina. Ještě že finanční úřad nevypálí celou vesnici, nebo neodstěhuje na Sibiř.


A školství, zemědělství, zdravotnictví nám záviděl celý svět. Byli jsme soběstační. Nebyly obrovské rozdíly mezio lidmi. I se synem ředitele, i když to byl syn komouše, jste se ve škole mohli v klidu bavit.Chudáci jste vy. Do Evropy se valí miliony nevzdělavatelných nenávistných entit, které zde mají větší práva než vy a skvělou budoucnost, na rozdíl od vás.


Ano, to je naše vina. Můžeme za to my. Rodiče. Asi nás jednou vykopete z hrobu. Zatím jste mediálně a slunířkově ovlivnění, můžete je vítat.


Refugátor.

nedo # CesiNuqa10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 00:07:43 4faafecd
loading...
Mozes odoslat aj 30x. Vzhladom na to, co si odoslal to bude zamietnute. Keby si napisal ako strasne lubis notorika Havla, Lady Gagu, alebo trebars Dalajlamu, nebol by problem. Na dolezite.sk admin vybera,co budu ludia citat, pretoze citatelov povazuje za nesvojpravne osoby inymi slovami za jeb-le ovce a seba za genia.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 06:11:58 a2f749cc
Masmedialne manipulácie dnes dosahujú takú úroveň , že dosiahnúť "OPAKU REALITY" nie je už problém! Absolventi odborov "masmedialnej..." sú aj zamestnancami predovšetkým takých "bezpečnostno-agentúrnych " organizácií ktoré priamo súvisia s informačnými zdrojmi a ich ďalšie spracovanie pre ovplyvňovanie "mienky" obvykle v prospech systému ktorý ich financuje..Charakternosť , poctivosť, "pravduvypovedaciu schopnosť" ..aaa sú cnosti ktoré majú škálu od hlbokého "mínusu" až do vysokého "plusu". Samozrejme polohu určuje finančné krytie systému ktorý zabezpečuje zdroje ich krytia.Nič už nie je prekvapujúce, ani okradnutie samotného zlodeja , ani oklamanie klamára....ani zmanipulovanie manipulanta...Čo je prípad ..autorovho snaženia!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 06:25:30 58d4289b
Co je vlastne to referendum v bananovych rezimoch ? Nejaka iluzia slobody vybojovana strnganim klucov a iluzia moznosti rozhodovat pre obcanov statu ? Zda sa, ze ludia nemaju ani istoty a ani slobodu skutocne rozhodnut.

Referendum je vraj len akysi lepsi prieskum verejnej mienky. Tvrdi sa po Brexite. :-D Mozno niektori tvrdili aj po Kryme. :-D

ALE:

Referendum je velmi dolezite a ma rozhodovat akym smerom sa spolocnost vyberie, tvrdilo sa pri vysledkoch, ktore boli pre predstavitelov a posluhovacov bananoveho zoskupenia EU vyhovujuce a vychvalovali sa este aj tym aku maju ludia demokraciu, lebo je snaha o naplnenie ich predstav.

Na druhej strane zastancovia bananovej EU teraz pripisuju velku dolezitost pochybnym a casto zmanipulovanym vysledkom roznych agentur a spravaju sa ako keby mali urcovat smer, pokial im to vyhovuje. Prave teraz sa obavaju retazovej reakcie a preto prieskum pochybnej agentury vo Francuzku, ktory je v neprospech odporcov EU povazuju za obraz toho ako by dopadol tzv. "lepsi prieskum" - referendum a predkladaju to ludom, aby im vytvorili vieru, ze vacsina Francuzov chce v EU zostat a nema vyznam robit referendum aj ked kazdy kto trochu rozmysla vie, ze prieskum agentur sluzi skor na manipulaciu s verejnou mienkou a hodnota je casto rovnaka ako Ficova viera vo vitazstvo VRECA ZEMIAKOV.

SMEti: Britské referendum je právne nezáväzné, takže má hodnotu takého lepšieho prieskumu verejnej mienky. Britský parlament a vláda sa môžu jeho výsledkom riadiť, ale aj nemusíia
Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/20202514/brexit-mozu-zvr
atit-len-rychle-predcasne-volby.html
KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 07:58:54 5bdbece8
Referendum je len lepsi prieskum. Toto budeme tvrdit v pripade nepriazniveho vysledku a napriek tomu budeme podporovat ziadosti o dalsi lepsi prieskum, aby sme potom mohli tvrdit, ze ide o hlasovanie ludi o tom akym smerom sa treba vybrat samozrejme len v pripade uspechu. :-DSchizofrenia Bananoveho Zriadeni # XohoQewi52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 08:05:06 5bdbece8
Neuznavame vysledky referenda (Brexit), lebo starsi volici (dochodci) sa postarali o vysledok, ktory nevyhovuje mladym a nici ich buducnost. Taketo nieco sa pisalo vcera na SME, alebo Aktualitach. Nuz potom si treba asi vyckat par rokov a ti, ktori su dnes mladsi si pridu na svoje a budu moct kazit svojim mladym buducnost, alebo pozadovat, aby ich hlas nemal velku vahu vo vsetkych referendach a aj pri volbach ? Kto vie ? V bananovom rezime je vsetko mozne. :-D Taky Fico by asi moc sanci nemal, keby sa napriklad hlas dochodcu povazoval len za polovicny, alebo nieco podobne. :-D

Schizofrenia Bananoveho Zriadeni # XohoQewi52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 08:16:48 5bdbece8
Ale iste, každá demokracia je tak trochu schizofrenická. A čo potom taký dobrý echtovný totáč, kde svoju schizofréniu ani nesmú dať najavo ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 08:43:16 59ad0b0a
FcKensie, totac v ktorom zijeme, liberalnu schizofreniu priamo podporuje, nedovoluje len prezentaciu normalnych nazorov... Ale mandarinky mame... Celorocne... Priamo z estonskeho podzemneho nuklearneho sklennika... V noci urcite aj svetielkuju... Poriadnu formu na pecenie "srnci chrbat" sice v celej EU nikde nekupis, ale liberalne nuklearne mandarinky mame... Este stastie, ze pri troske snahy, litri odhrdzovaca, nasadeni vysokotlakoveho cistica, opatovnemu pozinkovaniu a manualnemu lesteniu, sa mi podarilo do pouzitelneho stavu uviest tie stare, socialisticke, 50-rocne, lebo inac by mi deti neboli ani nikdy uverili, ze nieco take ako metrove rezy, kedysi vobec existovalo... :-DDD

Zelam ti prijemny liberalny den... :)


Anicka dusicka # MabaByna01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 09:53:43 c7e3281f
kedze masirovaci mainstream bezi na plne obratky, treba zaznamenat aj dalsi argument proti brexitu, skratka volici ,ktori volili brexit nevedeli vlastne, co to znamenalo, ak volili za odchod z unie, ale druhu skupinu tymto neoznacili, skratka ti vsetci vedeli za co hlasuju, lebo toto korespondovalo s nazorom mainstreamu.
rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 11:28:14 55d89f5b
Príde Pandemón do nóbl restorante a objedná si na obed divinu-po chvíli mu čašník donesie prázdny tanier a Pande mu hovorí-pán čašník-ja som si objednal divinu a nie prázdny tanier-čašník mu odpovie-objednal ste si divinu-aby ste sa divili-ako sme to dopadli po rozpade EU a čo nám zostalo-to máte na tanieri!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 15:46:33 58d4285f
"A čo potom taký dobrý echtovný totáč, kde svoju schizofréniu ani nesmú dať najavo ?" Ak dodrziavanie pravidiel, ktore udrzovali vysoku uroven (clovek mal istoty a nemal problem vychovat aj tri deti z robotnickeho platu - 8 hodinove zmeny) v spolocnosti nazyvas totalitou, co tym vlastne dokazes ? Ved bez dodrzovania pravidiel by bolo presne to, co mame dnes. Schizofrenicky rezim v ktorom si kazdy kto ma moznost robi co chce.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 19:05:15 5cde060c
"treba zaznamenat aj dalsi argument proti brexitu, skratka volici ,ktori volili brexit nevedeli vlastne, co to znamenalo" To mas pravdu. Aj take pi-coviny popisali, ale hlavne, ze zastancovia zotrvania v EU naje-bali kazdemu brozurku do schranky s katastrofickymi scenarmi v pripade opustenia EU a samozrejme mainstream denne podporoval tuto propagandu.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 19:08:27 5cde060c
Mimochodom ja az taky velky fanusik brexitu nie som, ale to je na dlhsiu diskusiu. Vadi mi hlavne to spravanie ludi okolo toho a hlavne prij-ebanost pisalkov z mainstreamu, ktori maju na kazdeho a na vsetko iny meter. Su ozaj ako male mentalne prije-bane deti s neschopnostou hrat cistu hru. Nakoniec budu mozno chvalit aj stovku ruskych chuliganov, ktori udajne vymlatili tisicky anglicanov ak im to este viac jeb-ne na hlavy.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 19:14:45 5cde060c
Dalsia Smatanovo-Mesikovska sracka. Pre zmenu z polska: http://www.aktuality.sk/clanok/351859/sikorski-po-
referende-bol-najstastnejsim-clovekom-v-europe-put
in/#

Anglicanov treba strasit Putinom, aby si to rozmysleli. :-D Putin bu bu bu, posle 30 traktoristov a Britania bude v tazkej traume. A keby aj bol Putin z toho stastny. A co ? Tak by aspon toho polskeho magora kompletne jeb-lo o zem. Neviem ako si to tato luza predstavuje. Anglicania maju asi zmenit nazor, aby bol Putin smutny bez ohladu na to ake maju skusenosti z EU. Pris-am pi-cu je to ako u retardovanych. Nenavist voci Putinovi, ktoru roky buduju chcu vyuzit pre svoju hlupu propagandu.

KANAGON # QyjyWepa55
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-29 20:25:13 95ca62a1
A presne o tom to je. Ziadne argumenty, ale len hluposti. Podobny priklad schvalne zveliceny, aby pochopil kazdy: Putin je stastny, ze videl krasny les na dovolenke v zahranici, ktory planuje navstivit znovu, treba les znicit. Aj takato je mentalna uroven uvazovania roznych analytikov, politologov a odbornikov bananoveho rezimu. Mozu mat aj 3 tituly pred menom, ale pokial budu pisat taketo sracky, budu na urovni mentalnych mrzakov, ktorym nenavist zatemnila schopnost objektivne hodnotit situaciu. Taka ich analyza dokaze len jednu vec bez ohladu na to kolko casu nad nou stravia:

KANAGON # QyjyWepa55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-29 20:33:30 95ca62a1
NEDO, ak ti tak vadí vymývanie mozgov, nemal si sem svoj príspevok vložiť, a hneď by bolo o jedno vymývanie mozgov menej.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-02 14:12:54 3ec5f361

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0476 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage