Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Antigender–SD (sociálna demokracia)


Antigender–SD (sociálna demokracia)

Preferenčne najsilnejšia strana Smer-SD už určila svojich lídrov do parlamentných volieb 2016, ktorí budú súčasne aj "bilboardovými tvárami" strany. Päť mužov (Fi-Kal Pe-Ka-Laj) a nula žien. Genderoví aktivisti nezareagovali.

Úplne posledné čo by som si prial, sú povinné kvóty pre ženy vo vedení politických strán alebo na ich kandidátkach (podobne ako povinné kvóty pre ženy v predstavenstvácha dozorných radách súkromných firiem).

Čo ale prirodzené zastúpenie žien vo vedení najsilnejšej strany na Slovensku?
Je podivné, že počas takmer osemročného (!) vládnutia nedokázala strana Smer-SD "vygenerovať" žiadnu političku, ktorá by predstavovala aspoň náznak líderstva.

Pohľad na súčasné "političky" Smeru je priam kyslosmutný. Nájdeme poslankyne, ktorých najväčší prínos je stláčanie hlasovacieho gombíka (tzv. kolesíkovanie) alebo predkladanie (často insitných) návrhov zákonov. Predstaviteľom tohto politického druhu sú napr. poslankyne Zmajkovičová, Vaľová či Laššáková (tá aspoň zohráva dôležitú palcovú úlohu).

Podobným druhom sú "maňuškové" političky, ktorých predstaviteľkou bola napr. bývalá ministerka zdravotníctva, v podstate len prevodová páčka vtedajšieho naozajstného šéfa rezortu (a vtedy aj parlamentu) Pašku. Typovo sem možno zaradiť aj niekdajšiu ministerku sociálnych vecí Tomanovú.

Viaceré poslankyne Smeru-SD sú pre verejnosť aj po dlhých rokoch "politickej činnosti" len akýmsi neznámym menom, bez spojitosti s akýmkoľvek viditeľnejším prejavom politickej existencie, nieto ešte s niečím takým, ako nedajbože líderstvo.

Natíska sa otázka, prečo je to tak? Prečo sa ženy-političky v Smere ani príliš nepredierajú do užšieho vedenia strany? Kým sa objaví nejaká politologická teória (napríklad, že je to kvôli prieskumom verejnej mienky, ktoré si Smer dáva robiť prakticky na akúkoľvek tému) ponúkam túto: ženy v Smere sa boja riskovať, že by sa v prípade konfliktu so šéfom strany alebo najužším straníckym vedením, dostali do pozície nechceného elementu či nebodaj nebezpečného vnútorného nepriateľa.

V živej pamäti je bubnová paľba Roberta F. na niekdajšiu politickú súperku. Útoky s mimoriadne ostrou muníciou ("najväčšia podvodníčka v histórii slovenskej politiky...najobludnejší podvod...klame vždy...neschopná, klamárka a podozrivá z korupcie") by väčšina žien nechcela zažiť na vlastnej koži.

Ďalším prípadom veľmi ostrého zatočenia s nepohodlnou ženou je kauza Hedviga (mimochodom, dodnes neuzavretá). Korunný princ Smeru sa veru so svojou nepriateľkou nepáral a nakladal jej čo to dalo ("klame...bezprecedentný klamár...však ona je patologická klamárka...pravdu nepovedala nikdy") .

Dostať sa do pozície vnútrostraníckej Radičovej (alebo Hedvigy) by bola strašidelná predstava aj pre otrlého muža, nieto ženu.

Známym príkladom ako zatočiť s priveľmi ambicióznou političkou je aj osud Moniky Flašíkovej-Beňovej, ktorej stranícky šéf už pri náznaku problému pristrihol krídelká a uzemnil ju v jej potenciálnom politickom rozlete. Beňovú zachránilo aspoň to, že urýchlene sklopila uši a uspokojila sa s luxusným bruselským "vyhnanstvom".

Nech je však dôvod absencie žien vo vyšších sférach strany Smer-SD (sociálna demokracia) akýkoľvek, zaujímavé je až hrobové ticho genderových aktivistov. Ani profesionálni predstavitelia výborov rodových rovností na absenciu ženského líderského prvku v Smere-SD nereagujú. Asi usilovne pracujú na povinných kvótach.Author: Roman Brandsteter # RycoRumo59
Slovensko2015-09-304
-
 54%  ( 3 people voted )
+
Len ták aby reč...Ono s tým "ženským funkcionárčením" je to aj všelijako. Zoberme také ministerstvo obrany /naši Češi tuším raz mali tam šéfku nejakú žienku/ pobehovať kdesi po cvičisku v "štekloch" , rozcuchanými ..a rúžom v ruke.áno Johanka.../aj my sme mali istého "jelimánka" či skladníka z Tesca/. A "prefenimizované ZŚ" učiteľkami ..tiež nie je bohvie aké "terno" . A pokiaľ sa týka "politickej scenérie" tak ..škoda že nie sú stanovené nazvem to "osobnostné požiadavky" . Teda ..nesmieš sa červenať keď klameš... podvody sa budú trestať bičovaním.no udri ženu/okrem kvetom/..rozmýšľať je treba hlavou a nie "medzinožím"... zlodeji musia vedieť rýchlo bežať/ a muži majú časy lepšie/ , ...vedieť dobre tajiť a hlavne mlčať/čo nie je prezentnou doménou "žieňat"/ atd . No povedzte nie sú to " objektíva" hodné zreteľu či brania do úvahy...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-01 06:50:43 58d4289b
pozor na to, feministické hnutie má úplne iné ciele, než je verejné tvdenie o rovnosti príležitostí pre ženy:

h
ttps://diskuter.wordpress.com/2015/04/11/radikalny
-feminizmus-v-boji-proti-tradicnej-rodine/


feministické hnutie je úzko späté s lesbickým homosexuálnym hnutím a pod zámienkou boja za práva žien v skutočnosti vedú zničujúcu kampaň proti mužom.

Do tohto boja patrí aj debata o kvótach pre ženy. Väčšina žien nemá o pozície v mužských profesiách záujem. Tieto pozície obnášajú veľmi veľa stresu a rizika (či už sa jedná o manažérky alebo o političky). Naopak lesbickým feministkám tieto pozície naopak vyhovujú. Jednak preto, že majú do značnej miery mužské myslenie a tiež preto, že im tieto pozície otvárajú cestu k moci.

Presadzovaním kvót na počet žien tak paradoxne presadzujeme kvóty na počet lesbičiek vo vedúcich pozíciach. A keď tie získajú mocenský vplyv, ukážu svoju pravú tvár, viď link, čo som dal vyššie.

info # WihiTylu73
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-01 11:14:45 526405f5
Ja stále tvrdím, že ženy patria len k sporáku a do domácnosti a nie za manažerky či do politiky. Domáce práce im zaberú toľko času, že nemajú čas na hlúpe myšlienky pchať sa do mužských pracovných príležitostí. Nájdu sa osamelé svetlé výnimky, u mňa M. Sklodowska a možno aj M. Thatcherová, ale to sú len kvapky v oceáne.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2015-10-01 12:13:29 bc7b649f
v ramci antifeminizmu treba aspon zopar chlapov, co by rodili
rafael # RusyNecu46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-01 12:39:37 59ad961d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.024 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage