Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako spoznať sociopata medzi nami


Ako spoznať sociopata medzi nami

Vždy vedia, ako od vás dostať to, čo chcú. Poznajú vaše slabé stránky lepšie, než ktokoľvek iný, dokonca aj ako vy. Dokážu vždy zmeniť nie na áno, nezaoberajú sa so zákonmi, bezpečnosťou, alebo tým, čo je správne a čo nie. Sú to najdravší predátori našej spoločnosti, vezmú si čo chcú a vyžmýkajú vás dosucha.

Lenže veci sú zložitejšie, ako toto všetko.

V posledných rokoch sa termín "sociopat" stal často používaným slovom. Jeho použitie prináša okamžitú reakciu poslucháča a pre každého, kto nepozná skutočný význam slova, bude pravdepodobne vyvolávať predstavu hollywoodskych darebákov, policajných šou a sériových vrahov. Bohužiaľ, toto mediálne zobrazenie psychického stavu nemôže byť ďalej od pravdy.

Pre začiatok definícia sociopata nie je jednoznačná. Mnoho ľudí si zamieňa termíny "psychopat" a "sociopat". Navyše podľa Diagnostického a štatistického manuálu duševných porúch (DSM) sú oba termíny uvádzané pod spoločným výrazom "protisociálne poruchy osobnosti". Iste, zdieľajú mnoho spoločného, vrátane pohŕdania autoritami a sociálnymi zvyklosťami, nedbalosti, nedostatku empatie a sklonov k násiliu.

Ale podľa článku z Psychology Today existujú aj významné rozdiely. Sociopati sú viac nestáli, môžu začať nečakane okolo seba mlátiť. Väčšina zločinov, ktoré spáchajú, je spontánna a neorganizovaná.

Psychopati sú na druhú stranu prefíkaní. Ich zločiny sú dobre premyslené a pre políciu je ťažké ich odhaliť. Vynikajú v napodobňovaní ľudských emócií a majú tendencie k dobrému vzdelaniu a stálemu zamestnaniu. Vyzerajú proste v poriadku. Sú to tie typy ľudí, ktorí sú vo vedúcej sfére podnikov, vlád a advokátskych kancelárií. Netušíme, koľko psychopatov je na svete, ani čo chcú. Sú príliš neuchopiteľní, aby sme ich mohli jednoznačne zaradiť.

Najväčším rozdielom medzi psychopatom a sociopatom je v kontexte ich stavu. Psychopatia je často považovaná za ochorenie genetického pôvodu, kým sociopatia je niečím, čo bolo naučené (často vyvolané skúsenosťami z detstva). Oveľa dôležitejším je, že psychopati necítia vôbec žiadnu lojalitu. Nezáleží na tom, či sa jedná o člena rodiny, alebo niekoho, koho pozná roky. Ak si psychopat myslí, že je v jeho najlepšom záujme ak niekomu ublíži a dostane sa z toho, tak to aj urobí.

Toto môže platiť aj pre sociopatov, ale iba do určitej úrovne. Sociopati dokážu byť stále lojálni, môžu mať výčitky, cítiť empatie a previazanosť, ale cítia to iba k obmedzenému počtu ľudí. Môže to byť blízky priateľ, alebo niektorí členovia rodiny. Ale každý mimo tohto vnútorného kruhu je povolenou korisťou.

Z praktického pohľadu sa to môže líšiť iba o vlas. Je pravdepodobné, že ak sa stretnete so sociopatom akéhokoľvek druhu, nebude to príjemný zážitok, aj keď by to tak zo začiatku mohlo vyzerať. Ich hlavnou vlastnosťou sú mimikry. Zvnútra sú to individualisti, zvonku nepopísaný papier. Osobnosť, ktorú navonok ukazujú, sa môže posúvať a meniť v závislosti na osobe, s ktorou jednajú. Zrejme kvôli tomu sú fantastickí klamári, ale vďaka tomu aj máme možnosť ich vidieť takých, akí skutočne sú. Sledovaním ľudí okolo seba v rôznych situáciách môžete tieto nezrovnalosti zachytiť.

Venujte pozornosť tomu, čo hovoria a čomu podľa nich veria. Pamätajte si ich názory a zistite, či sa menia podľa toho, s kým hovoria. Hľadajte extrémy v ich správaní. Pre sociopata nie je ničím nezvyčajným, že vyzerá ako pokojný introvert, ktorý sa odrazu stane halasným a najprívetivejším človekom, akého ste kedy stretli.

Sú aj ďalšie, menej výrazné znaky, ktoré vám prezradia na čom ste. Vzhľadom na to, že ich vonkajšia osobnosť je ako nepopísaný list, budú často hovoriť monotónnym hlasom než vás lepšie spoznajú (potom už budú vedieť, ako majú s vami hovoriť) a zvyčajne si nechajú dlhšie pauzy pred tým, ako odpovedia na vaše otázky.

To, čo robia, je pokus odhadnúť vašu osobnosť, zatiaľ čo hľadajú "najlepší" spôsob, ako na vás reagovať. Musíte si uvedomiť, že keďže nedokážu nadviazať skutočný vzťah s väčšinou ľudí, rozmýšľajú o vzájomnej interakcii podobne, ako vy uvažujete o komunikácii s počítačom. Všetko je pre nich záležitosť jednoduchého vstupu a výstupu. "Keď niečo poviem určitým spôsobom, dostanem konkrétnu odpoveď".

Sociopati taktiež o sebe veľa neprezrádzajú. Budú sa vždy snažiť udržať konverzáciu o vás, pretože pre nich je každá konverzácia spôsob, ako získať informácie. Aby sa však zdal rozhovor viac prirodzeným, čas od času vám povedia niektoré osobné údaje. Dávajte pozor na to, čo vám povedia buď je to prikrášlená pravda alebo vyložené klamstvo. Všetko, čo vám o sebe povedia, má jediný cieľ získať vašu sympatiu a dôveru a vytvoriť pocit intimity.

Iný spôsob, ako na to nazrieť je, že sociopati nemajú záujem o obyčajné "pokecanie". To v žiadnom prípade nepodporuje ich ciele a je pre nich stratou času (opakujem: nestarajú sa o sociálne zvyky). Nemôžete sa opýtať "Čo poviete na počasie?" alebo "Čo poviete na včerajší zápas?" a očakávať rýchlu a stručnú odpoveď, či dokonca kývnutie alebo pokrčenie ramenami. Ak takto oslovíte sociopata, buď vás bude ignorovať, alebo zavedie reč na súkromnú konverzáciu o vás. Záleží na tom, či od vás niečo chce alebo nie.

Keď si potvrdíte, že daná osoba je sociopat, priama konfrontácia je tým najlepším spôsobom, ako sa s ním vysporiadať. Nereagujú dobre na pasívno agresívne triky. Buď ich vôbec nerozoznajú, alebo ich budú považovať za slabosť. Musíte im čeliť priamo, poukazovať na ich lži a nezrovnalosti. Inak vás zadupú do zeme. Pokiaľ môžu niečo dostať, budú pokračovať, kým to nedostanú. Je to takto jednoduché. Musíte nakresliť jasnú čiaru a neustúpiť z nej.

A nemyslite si ani na sekundu, že by ste ich mohli poraziť v ich vlastnej hre. Lesť, zavádzanie a pretvárka je to, čo robia každý jeden deň. Pre mnoho ľudí klamstvo vyžaduje značné plánovanie a úsilie, pre nich je to prirodzené. Nemôžete ich prekabátiť, aspoň nie natrvalo.

Ale skutočná cesta k porazeniu sociopata začína sebapoznaním a poznaním vlastných nedostatkov. Ak spoznáte svoje slabosti, budete mať väčšiu šancu ustrážiť ich pred predátormi vo svojom okolí. Ďalšou vecou je pevne stáť za svojím, nepoľavovať v pozornosti a zaháňať ich od seba. Ak urobíte čokoľvek menej, určite vás dostanú.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org http://www.protiprudu.org/ako-spoznat-so ciopata-medzi-nami/
Autor: Joshua KrauseAuthor: Joshua Krause # PatiWoju79
Zdravie2015-02-2311
-
 63% ( 6 people voted )
+
jak som to tak prečital, tak kus sociopata je v kazdom z nas

ropas # RutiQajo58
-
 63% ( 6 people voted )
+
2015-02-24 13:57:02 b2124ad2
sak to je tak, ze ked ides k psychiatrovi, doneses si odtial vzdy nejaku exoticku psychicku nemoc
lolo # TinuPoku32
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 16:24:37 57c581ef
Dulezite clanek na ac24.cz - usa shazuji vybeveni isil !

Sdfggsdf # WavuJawo43
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-24 18:29:48 2530289e
Pracujem v kancelárii ...už 20 rokov. V septembri sme boli nútení 4x zavolať políciu na toho istého "občana"! Keď už kolegom vyhrážal s kyselinou aj trestné oznámenie sme dali. Čo sa stalo ? Nič !
Prečo ? Lebo sa nestalo "NIČ" ! Dostal pokutu 50€ od obv. úradu... a čakáme ! ...mimochodom jeho žena je liečená ! (... podobný prípad ?) . Možno raz naša kancelária bude v TV...

macickamalicka # XifeXuhu08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-26 11:28:40 d451174c
macickamalicka: ten istý občan, na ktorého ste už 4x zavolali políciu dobre vie, že vy sa bojíte jeho. Tak to zmeňte! On sa musí začať báť vás, chápeš? prosím ťa, čo to tam máš za kolegov?
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 12:17:01 5f67ed35
macickamalicka - mozno budete slovensky Charlie Hebdo. S islamom nesu zarty ..
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 14:27:35 58d7436a
loading...
ďakujem za povzbudenie ! My už ho roky-roky takto strpíme, ale minule sme už zavolali políciu ,za každým , keď začal zvyšovať hlas a nadávať....
Nuž, ale kým sa niečo nestane , nič sa nedeje. Síce už dal trestné oznámenie (on !) aj na zamestnanca obd. úradu (za tú pokutu).
Susedia pred panelákom nesmú "len tak" zaparkovať...Pozná ho celý okres, polícia...Už len zistiť , či má zbraň ...
Ďalšia perlička : ujko vstúpi do kancelárie a hneď začne s tým, že "aby sme vedeli, on každým sa súdi"... Prvý krát sme ho videli, ani sme nevedeli kto je... Je nám niekedy aj do smiechu aj do plaču.


macickamalicka # XifeXuhu08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 15:07:47 d451174c

teda to je laicke a primitivne ze..... racej popocuvajte toto
https://www.youtube.com/watch?v=_FqmhuSehjU
https://www.youtube.com/watch?v=vZSjJ4QKjls

qevo # PineNuru84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 21:30:06 5cf50578
konečne som vďaka tomuto fóru spoznala minimálne dvoch. dokonale vystihnuté! :)))
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-27 17:40:34 5f69ce4b
Tak toto ma sklamalo---a ja som si myslel že ASERTIVITA..je ... ale nič , som vedle....Sociopatiu som neštudoval , Ale o Bologni..a štúdiu na katedre "Vyháňania..diabla." čosi viem až na štúdijný program...čakám. Prijímačky a potrebné dokumenty --aj s doučovateľmi---mám zvládnuté...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-27 18:46:38 58d4289b
Ked uz chcete pisat clanky tak si seriozne zistite co je psychopat a co sociopat. nejako ste si to vymenili :D u len to ze sociopat je neorganizovany je hlupost lebo je to zakladny rozdiel medzi psycho a socio ze socio je organizovany a ma vsetko premyslene :D LOL
Ivan Gasparko # JikaXexe55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-23 09:53:44 93e8b2bb

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Globalizace? Beton a žiletkový drát


Globalizace? Beton a žiletkový drát
Jedenadvacáté století mělo být stoletím globalizovaného, stále propojenějšího a otevřenějšího světa. Předpokládali jsme, že stále víc hranic bude jen symbolických, že se z ...
JEŽIŠ BOL LIBERÁL
Budoucnost Evropy
Rozvojová pomoc EÚ – treba viac peňazí, bez ohľadu na výsledky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0324 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage