Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Africký domorodec pred Božím súdom


Africký domorodec pred Božím súdom

Inigo sa prebúdza z dlhého spánku smrti. Má pocit akoby prespal celú večnosť. Pred ním stojí žiarivá bytosť, ktorá ho oslňuje lúčmi pokoja a lásky. V myšlienkach sa mu premieta celý jeho život. Cíti sa ako znovu narodený, plný sily a energie.

V Európe sa začal písať rok 1533. Africký domorodci kmeňa Masajov vo východnej časti Afriky ani nevedeli čo ich čaká. Inkvizičné procesy postúpili až do týchto odľahlých končín zeme. Bol čas žatvy, keď mladý Inigo spozoroval na mori neznámych cudzincov. Chvíľu ticho premýšľal, možno bohovia ich poslali. V tom roku bola úroda veľmi malá a celý kmeň vedel, že ich čaká hlad. Okamžite to oznámil všetkým bratom a správa sa rýchlo rozniesla po celom okolí. Všetci sa radovali. Videli nádej v cudzincoch na mori.

Táto zvesť sa dostala do uší aj jedného miestneho starca. Avšak on reagoval smútkom. Okolité kmene ho považovali za veľmi múdreho a tak sa ho pýtali, prečo nejasá spolu s ostatnými. Inigo ticho počúval a čakal čo starec prehovorí.

"Mal som sen. Bohovia sa hnevajú a poslali na nás spustošenie." skríkol jasným hlasom. Všetci sa vyľakali a radosť skončila. Každý jeden hľadal spôsob ako utíšiť hnev týchto bohov. Začali nosiť rôzne dary pred drevené sochy bôžikov, dokonca miestny šaman navrhol obetovať najzdatnejšieho muža z kmeňa. Pohľady sa upreli na Iniga. Takmer každý v tej chvíli zabudol na medziľudské vzťahy a Boží zákon, ktorý bol od počiatku vyrytý v ich srdciach, sa ozýval každému jednému vo svedomí.

"Nezabiješ!" znel jasný hlas v ich vnútri. V strachu o svoju budúcnosť tento hlas umlčali. Dohadovali sa kto Iniga chytí a obetuje hnevajúcim bohom. No on to všetko počul a tak sa skryl v hustej korune stromu a z tade pozoroval celú scénu.

"Chyťte tých čarodejov!" kričal mocným hlasom jeden z európskych inkvizítorov. Domorodci rýchlo hľadali Iniga, ale márne. Jeden z cudzincov trochu rozumel reči ich kmeňa a tak bol prostredníkom medzi domorodcami a kolonizátormi.

Ako aj v iných častiach sveta, aj tu prišli cudzinci z Európy konvertovať ľudí na ich vieru. Vyhrážali sa večným peklom a smrťou ak sa nepodriadia. Samotný pápež poslal týchto bielych vrahov aj do tejto časti Afriky. Mnohí boli zabití a tvrdo mučení. Inigo sa díval s hlbokým zármutkom na tento proces a jeho srdce sa chvelo. Našťastie nik ho nespozoroval a tak jeho život bol ušetrený. Trvalo to celú noc kým sa táto krvavá žatva neskončila.

Potom Inigo zliezol zo stromu a ušiel do divočiny kde žil až do svojej smrti ako pútnik. Ostal sám, v bohov neveril. Ani v domorodých ani v toho čo priniesli cudzinci. No Boží zákon ostal hlboko vyrytý v jeho srdci. Žil a riadil sa svedomím, bol múdry, pokorný a veľmi si vážil každú pomoc iných kmeňov, ktoré v čase svojho pútnictva stretol. Obdivoval krásu prírody, večerný jas mesiaca a hviezd a niekde v hĺbke srdca túžil poznať umelca, ktorý to všetko stvoril. Vedel, že to nie je dielo náhody a roku 1577 zomrel v čase rannej zory.

"Kto si?" pýta sa udivený Inigo. Má mnoho otázok, ale táto ako prvá z neho vyšla von. "Som tvoj Boh, ktorý ťa miluje a zomrel za teba" ozval sa tichý a jemný hlas. Inigo si však spomenul na inkvizítorov, ktorí spomínali boha čo za nich zomrel.

"Kde sú tí ľudia, ktorí hovorili o tebe? Nikde ich nevidím" hovorí Inigo.

"Sú vo večnej smrti, pretože život im nebol cenný a nepočúvali na môj hlas. Ty dieťa moje, vojdi do večného života, neznal si ma, no i tak si moje slová zachoval. Pokoj s tebou na veky vekov" prehovoril Zdroj života.Author: Patrik # VebaSydi71
Cirkev2014-02-245
-
 67%  ( 17 people voted )
+
Inkvizičné procesy mali opodstatnenie, ušetrili spoločnosť od približujúcich sa nasledujúcich časov, oddialili hrôzy. Isteže moje dôvody obhajoby inkvizície sú inej sorty ako nedávno predviedol klamársky kacír Malý.
Boží zákon je vrytý do každej duše, to je pravda.
Etatisti, kedy budete odsudzovať vyhrážanie sa násilníckeho systému, ktorý vraždí, týra, mučí, okráda? Predsa nebudete zavrhovať samých seba.

Lidhja # JojaVime40
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2014-02-25 04:06:32 b2288d14
Lidhja konecne etatisti, uz som si myslel, ze si to slovo zabudol, len dufam, ze aspon chapes vyznam toho slova a len nepapagajujes hovorcu jednej teroristickej organizacie.
Rafael # BakiQuno09
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-02-25 11:46:29 59ad5d21
Krásny príbeh :-)
Toto by mal čítať každý (nie len katolík) a povinne(!), aj v kostoloch namiesto kázne !

...lebo je to presne o tom, ČO MÁ ČLOVEK V SRDCI a nie o tom, za koho sa vydáva a akú masku nosí !


Johny # JynaVaso24
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-02-25 14:22:07 c35b0ee6
Lindhja etatista... Už si prosím osvoj nejaké iné cudzie slovíčko. Veď v slovníku cudzích slov je ich toľko...
Jozefus # VixuQiga06
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-02-25 17:35:15 59ad532b
Pekný článok a ja v ňom vidím nielen rok 1533. Deje sa to aj teraz. Do Afriky neustále chodia misionári a pokresťančujú jej obyvateľov. Ktovie aké spôsoby používajú,že sa im to darí. Pekný ,smutný príbeh.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-02-25 18:01:22 b2299d0d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   se
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bude Izrael první bezhotovostní společností?							
				Bude Izrael první bezhotovostní společností?
Izrael nedávno oznámil, že jako součást iniciativy Benjamina Netanyahu, že začne s útlumem hotovostních operací, aby „omezil aktivity černého trhu.“ Vláda tento týden jednohlasn...
Slovenská eko-kapsle
Nacionální socialismus a komunismus (1/4)
Kdy doženeme Německo

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0253 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made