Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO VYZERÁ POZVÁNKA PRE TERORISTOV?


AKO VYZERÁ POZVÁNKA PRE TERORISTOV?

Tieto útoky v Paríži sú novým palivom do kampane za sprísnenie politiky držania zbraní civilistami. Mentalita kampane je takáto: "Teroristi majú zbrane, ich obete boli zabití vďaka zbraniam a preto držanie zbraní musíme viac regulovať!"

Problém je, že Francúzsko má jedny z najprísnejších zákonov ohľadom držania zbraní na svete. A Paríž je v "prísnosti na zbrane" ešte o level vyššie.

Čo sa týka útokov v Paríži a obzvlášť útoku v koncertnej hale, problémom nebolo mnoho zbraní, ale ich nedostatok. Regulácia zbraní "zabezpečila", že nikto s prítomných návštevníkov nebol ozbrojený. Všetci boli voči týmto teroristom bezbranní. Nie som si istý počtami, ale v hale boli asi traja teroristi a cez 1000 návštevníkov. Asi sto z nich bolo zavraždených. Väčšine sa podarilo utiecť, ale problém je, že to bolo jediné, čo mohli ľudia robiť utekať. Niektorí predstierali, že sú mŕtvi. Jednu vec však nemohli robiť nemohli sa brániť aktívne. Vďaka zákonom o zbraniach, boli totálne bezbranní.

Teroristi si museli počas útokov mnoho krát nabiť zbraň. Ako to dokázali? Nikto okrem nich nemal zbraň! Takže mohli bez obáv precízne mieriť, nabíjať zbrane a strieľať bezbranných ľudí postupne jedného po druhom. Čo by sa však stalo, ak by sa medzi 1500 návštevníkmi v sále nachádzalo aspoň pár ľudí s legálne držanými zbraňami? Koľko ľudí by potom zahynulo? Ja neviem, ale určite nie 100.

Akonáhle by teroristi spustili streľbu, paľba by bola opätovaná ľuďmi, ktorí u seba majú legálne držanú zbraň a potrebný výcvik. Teroristi by sa dostali pod paľbu a ak by neboli zasiahnutí okamžite, minimálne by si museli nájsť nejaké krytie, čo by bezbranným ľudom poskytlo viac času na útek. Teroristi však vedeli že majú čas a istotu že nikto iný nemá zbraň. Všetci ostatní totiž dodržiavali zákon. Kriminálnici však nedodržiavajú zákon.

Zaujímavé je, že keď sa jedná o teroristické útoky so strelnými zbraňami, médiá tomu venujú oveľa viac pozornosti, než pri útokoch prevedených iným spôsobom. Myslím, že je to aj vďaka "anti-zbraňovej" lobby. Pozrime sa na prípad ruského lietadla, ktoré bolo nedávno zmetené z oblohy pomocou bomby. Zomrelo okolo 230 ľudí. To je oveľa viac, než zomrelo v Paríži. Je pravda, že útoky v Paríži zanechali mnoho veľmi ťažko zranených a dúfajme, že sa z toho tí ľudia dostanú.

Počet mŕtvych z Paríža však už zrejme nebude taký vysoký ako v prípade ruského lietadla. Z nejakého dôvodu, lietadlo rozmetané bombou nieje taká strašná udalosť, ako masaker strelnou zbraňou. Fakt je ten, že keď niekto dá do lietadla bombu, to lietadlo vybuchne a spadne. Nedá sa už nič robiť. Ale pri útokoch ako v Paríži sa dalo niečo urobiť. Počet mŕtvych nemusel byť taký vysoký. Ľudia dodržujúci zákon s legálne držanými zbraňami, by teroristom situáciu výrazne skomplikovali a obetí by bolo výrazne menej.

Zbrane by v takomto prípade životy zachraňovali. Nie ich ukončovali. V tomto prípade však mali návštevníci zakázané držať pri sebe zbraň. Podobne ako v iných prípadoch šialených strelcov, v ktorých ľuďom neostáva nič iné, len čakať na políciu a tá než príde, všetci sú už po smrti. Ceduľka "Gun Free Zone" (miesto, kam je vstup so zbraňou zakázaný) je vlastne pozvánka, ktorú kriminálnici čítajú po svojom: "Poďte sem, ľudia na tomto mieste sú bezbranní!".Author: Ondrej Turis # FeryMowi76
Európa2015-11-2010
-
 59% ( 7 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


Miloslav Dedek # LafiToju89
-
 32% ( 9 people voted )
+
2015-11-21 18:20:46 b2d186f6
Bláznivý Dedek,tebe to už preskočilo úplne.

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-11-22 23:09:44 5b7f9e31
"Len ozbrojení občania ... ! A potom to tu bude vyzerať ako v Amerike. Každé dva mesiace tam nejaký pomätenec vystriela jednu triedu na strednej škole.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-23 00:20:30 c35b148f
"A potom to tu bude vyzerať ako v Amerike"


Čisto teoreticky, eventuálne by to mohlo vyzerať aj ako vo Švajčiarsku. Tam je tiež mimoriadne veľa zbraní v držbe občanov, a predsa sa nestrieľa. Vyzerá, že takéto čosi si dovoľujú iba štáty, ktoré sú si isté loajalitou svojich občanov k systému.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-11-23 07:57:45 59ad0b0a
Asi je pravdou ..Fc Kiensie80...s tou "loajalitou" . Lenže ten problém začína vtedy keď sa začne rozvíjať , identifikovanosť "ZDROJOVOSŤ PEŇAZÍ" či ich neidetifikovanosť , burzová špekulatívnosť, a samozrejme proklamovaná "neutralita" s ochranou "hajmatlandu" ..domobrancami --Teda "domácami ozbrojencami"..//pri pravidelných --platených nácvikoch strelieb aj triezvimi---//A furt slušne ÚROĆENÝCH....tie financie..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 18:20:09 58d4289b
...
menej statu # WyfeSija49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 19:06:47 25bb9742
loading...
Admin, na tomto globuse je o trosku viac obrazkovych serverov, ako jeden, mas v plane zablokovat vsetky...? :-DDD

Okrem toho, reklama, ktoru si zmazal, hovorila presne to iste, co clanok vyssie, ktory si tu od svojich kamosov z menej statu uvrejnil... A pre tuto plati to iste... Uz ti nacisto jebe chlapce...?


menej statu # WyfeSija49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-23 19:30:10 25bb9742
...
menej statu # WyfeSija49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-23 20:42:50 25bb9742
Klopi, aha, lojalita
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 21:23:22 59ad0b0a
zbrane nie, skôr paralyzery - také ako v star treku. Ja ked vidim u niekoho zbraň, vrátane policajta som z toho mimo. Mali by sme vyvíjať zbrane, ktoré paralyzuju. Ako ma ochrani zbraň, keď niekoho zastrelím. Budem mať problemy zo zakonom - sudy- obava z pomsty. Zbrane strelne su zle. Ale napriklad taká jadrova bomba je v pohode, pokiaľ sa nepoužije - odrádza agresora od útoku.

asdf # SeveHilu96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-24 02:33:56 5a4073de

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.


Daňový informačný systém tretí rok kolabuje. Žiadame nápravu.
Daňový informačný systém | Stalo sa už bežným zvykom, že úradníci na daňových úradoch majú po podaní daňových priznaní nočné mory. Nie zo svojej práce, ale z daňového informa...
V americkém městě Ferguson byl vyhlášen výjimečný stav
Jak použít borovicové větve na výrobu efektivního vodního filtru
Jak se těšíte na „socík“?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0268 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne