Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO SOM NA KOPČIANSKEJ NIČ NEVYBAVIL


AKO SOM NA KOPČIANSKEJ NIČ NEVYBAVIL

Bože môj, zajtra ma čaká SVZ! Zobral som si pol dňa dovolenky, ale kolegovia vraveli, že tam asi strávim celý deň. Čo na tom len môže trvať tak dlho?! Však to sú dve pečiatky a pár klikov v počítači.

Aha, vy neviete, čo je SVZ. Tak SVZ je nový slovenský mobilný operátor. Slovensko Volá Zadarmo.

Je tomu už pár rokov, čo u nás funguje iba jeden štátny mobilný operátor. Bola doba, keď ich bolo viac, zdá sa mi, že traja. Potom ale nejaká politická strana prišla so sloganom, vrajkomunikácia je základne ľudské právo. Sľúbila, že ak vyhrá voľby, tak budú mobilné služby zadarmo. Ani si nepamätám, že by sa nejaký politik tejto myšlienke dokázal postaviť. Verejnosť bola jednoducho tak nastavená, že každý kritický hlas, by sa v politike automaticky odpísal. A SVZ bolo na svete.

Najprv bolo treba vyvlastniť existujúcich súkromných operátorov. Znárodnenie sa zrealizovalo prekvapivo rýchlo. Slovenské súdy rozhodovali v prospech štátu ako na povel. Problémy nastali až o pár rokov, keď začali chodiť od medzinárodných súdov až zrkadlovo opačné verdikty. Ale v kauze bolo namočené celé politické spektrum. Tak sa jednoducho o arbitrážach prestalo písať a skôr sa spomínal počet Slovákov, ktorí volajú zadarmo. Koľko sme nakoniec zaplatili vyvlastneným operátorom sa vlastne nevie doteraz.

Problémy, ktoré sa ale bežných občanov bytostne dotýkali, súviseli skôr s byrokraciu spojenou so štátnym operátorom. Každý občan, ktorý dovŕšil 18 rokov má dnes nárok na mobilný telefón. Ten sa buď fasuje, alebo si môžete kúpiť vlastný, ak vám nevyhovuje bežná tlačítková tehlička. Je zaujímavé ako z trhu naraz zmizli všetky lacnejšie smartphony a ostali len tie drahé, manažérske. Ľudia, ktorí si ich kupovali sa vraj teraz uspokoja s fasovaným a preto sa ich neoplatí predávať. Ak teda chcete dnes mobil na úrovni, musíte riadne hlboko siahnuť do vačku. Smarthpone je dnes už luxusným statkom iba pre dobre zarábajúcich.

Po obstaraní telefónu SVZ zaregistruje každého zákazníka podľa miesta bydliska. A má neuveriteľný problém, keď zmeníte adresu. Vtedy treba preregistrovať celú zmluvu na inú pobočku operátora. A napríklad v takej Bratislave existuje iba jedno miesto, ktoré spracúva žiadosti o zmenu registrácie. Na Kopčianskej.

Za starých čias nebola adresa na zmluve nijako zvlášť dôležitá. Zákazníkovi na ňu chodili faktúry a výpisy, ktoré si aj tak mohol pozrieť na webe. Na nič iné neslúžila. Preto pár ľudí namietalo, či je takáto byrokracia skutočne potrebná. Odpoveď SVZ bola nasledovná: vraj to pomáha v prípade krádeže mobilného telefónu. No neviem. Za starých čias, keď vám telefón ukradli, tak ste sa s ním na 99 percent mohli rozlúčiť. A teraz je situácia navlas rovnaká.

Keďže som sa pred pár mesiacmi presťahoval do Bratislavy, ceste na Kopčiansku sa nevyhnem. A mal by som to urobiť čo najskôr. Vraj môžete dostať pokutu, ak sa adresa zmluvy u mobilného operátora nezhoduje s adresou trvalého pobytu. Zajtra majú na registračnom oddelení na Kopčianskej stránkové dni. Tak som sa rozhodol, že to teda vybavím. Treba mať pri sebe faktúru od mobilného telefónu, zmluvu s operátorom, preukaz totožnosti, vyplnenú žiadosť o prepísanie zmluvy na nové registračné miesto a zaplatené poplatky. Všetko som si pozháňal a kúpil kolky. Tak dúfam, že to prebehne hladko. Mám síce trochu problém s vyplnením žiadosti, ale dúfam, že mi úradníčka pomôže.


Bože môj, je dvanásť hodín a ja bezradne stojím pred úradom na registráciu mobilných služieb s papiermi v ruke. Nevybavil som nič a stránkové hodiny sa pomaly končia.

Ako to celé prebiehalo?

Na Kopčianskej otvárajú sedem tridsať, tak som sa rozhodol, že dôjdem na siedmu, nech som v rade prvý. Ale nebol som jediný ktorý týmto spôsobom rozmýšľal. Niekoľkometrový had sa už tvoril pred dverami. Tak som sa poslušne pridal a čakal.

Okolo štvrť na deväť sa sklenené lietačky otvorili a dav sa nahrnul pred mašinu vydávajúcu poradové lístočky. V nasledovnom zmätku sa pár ľudí predbehlo, ale dostal som sľubné číslo 31. S víťazným losom som utekal hore schodmi, kde sa vybavujú žiadosti. Tam sa mi nálada ešte zlepšila. Na chodbe bolo asi desať okienok s displejmi. Takto budem do hodiny vybavený a ešte si dám v meste kávu. A sadol som si k ostatným na lavičku.

Ale veľmi rýchlo som zistil, že moja radosť bola predčasná. Keď sa v priebehu 10-tich minút nerozsvietilo ani jedno číslo na monitoroch. Potom konečne blikla jednička nad jednym okienkom a šťastlivec mohol vyraziť. Ale sklamanie nastalo, keď po vybavení klienta nenaskočila dvojka. A takáto frustrácie bola na pokračovanie.

Za celý čas čakania svietili maximálne tri okienka naraz. Úradníci chodil sem a tam, ale na počet vybavených ľudí to nemalo žiadny vplyv. Nálada medzi čakajúcimi hustla. Najmä keď došiel niekto nový, s papiermi v ruke zaklopal na dvere a po tichom rozhovore bol pustený dnu. Myšlienke, že to je nejaký prednostne vybavený klient, sa človek nedokáže ubrániť. Vždy to v publiku zašumelo, keď niekto taký prišiel.

Displeje nad okienkami sa rozsvecovali a zhasínali ako na vianočnom stromčeku s pokazenými sviečkami. Jedinou zábavou bolo sledovať, prekvapených ľudí, ktorí nevedeli pochopiť, že na registračnom mieste si kolky nekúpia. A tety za okienkom hotovosť neberú.

Po troch hodinách nakoniec blikla moja víťazná tridsaťjednotka.

Dobrý deň, potreboval by som si prepísať mobil.
Čo?
Presťahoval som sa, tak potrebujem prepísať mobil do Bratislavy.
Tak preregistrovať zmluvu, vyjadrujte sa jasne! Preukaz totožnosti!
Tu.
Fakturu!
Mám.
Zmluvu!
Prosím.
Žiadosť!
Nech sa páči.
Ale však ju nemáte vyplnenú!?
Áno, tu by som sa chcel spýtať ...
Pozrite sa, keď budete mať žiadosť správne vyplnenú, tak príďte. Dovidenia.

Tak tu teraz stojím s lístočkom 31, momentálne bezcenným, a rozmýšľam ako ďalej. Zavolám do práce a vystojím si radu ešte raz? Stihnem to do konca úradných hodín? Ale kto mi poradí, čo vyplniť do kolónky Typ registrácie alebo číslo PZČKÚ? Som zúfalý a neviem ako ďalej! Poradíte?Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-02-118
-
 50% ( 2 people voted )
+
Na Kopcianskej asi preto nic nevybavil, lebo tam sa chodi do Agemu a nie vybavovat k0k0tiny. Ak chces vybavovat k0k0tiny tak treba ist na Sumracnu.
IB # QegaMahu72
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-11 18:53:04 b2290518
A vraj vyčkávanie v radoch s príchodom demokracie skončí.Áno žranice v marketoch je po ko...,ale odstáť si musíš aj tak svoje.
Apropo: socialistická pracovná morálka s pádom komunizmu na niektorých úradoch vôbec nezanikla.
...Aspoň niečo nám z tých čias zostalo...

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-11 19:10:44 55f814c2
Chceli ste štátne, máte to. Tak čo nedržíte klapačku?
(Jediné čo tu je šokujúce je to že sa na SK náje ešte furt ca 50% blbcov čo by zoštátnili všetko).

General Guderian # TyroMury04
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-02-11 20:07:36 55e4d202
Preco mam pocit, ze taketo vrcanie na zakaznika je v BA bezne? V com bude problem?
vvvvvvvvvv # XovoGelu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 08:16:06 55f8e7d9
Počkat! Sedím tady, koukám na ten článek a přemýšlím, proč sem někdo dává sci-fi povídky zasazené do fiktivní doby a země velkého bratra. Potom mrknu na komentáře a nikdo se ničemu nepodivuje. Co to jako je? Fakt se to už děje? Probudil jsem se do světa, který už je tak absurdní a pokroucený, jako ten ve filmu Brazil?

banzai # ConiBepo87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-12 14:25:41 586708bf
Toto je seriozne? Nezijem na Slovensku, tak neviem. Prosim viete mi potvrdit ze naozaj existuje nejake SVZ a ze naozaj takto funguju? Alebo je toto len nejaky vtip na fungovanie uradov na Slovensku?
iny obcan # KiquWabe10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 14:46:56 3ee87852
loading...
Iný Občan - Je to fiktívny príbeh.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 15:04:13 b228f06b
To ste fakt taký tupí všetci že ste nepochopili tú iróniu s ktorou opisuje dopravný inšpektorát? No vlastne ak nie ste z hlavnej dediny, tak nemôžete vedieť že na Kopčianskej je mamlasáreň ale neva, ak vypukne vojna tak ako to náš predseda vo svojej jasnozrivosti uvidel, tak hádam aj tam pôjde niekto urobiť poriadok a asi nikoho z nich nebudem ľutovať.
Jon Doe # QyxyTetu66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-13 20:32:25 d991c343

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Špirála nezmyselných opatrení


Špirála nezmyselných opatrení
Politici majú úplne iný rebríček priorít než podnikatelia. Na tie isté problémy sa pozerajú z diametrálne odlišných uhľov pohľadu a prístup k nim, ako aj k ich riešeniam, je ovplyv...
Kde sa dvaja bijú .......
SLUNÍČKÁŘKY, ZNÁSILŇOVÁNÍ A STALINŮV KULT
Víno Babylonu - RKC

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0312 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage