Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

AKO MÔŽME POMÔCŤ UKRAJINE


AKO MÔŽME POMÔCŤ UKRAJINE

Ukrajina je rozdelená krajina. Samuel Huntington začiatkom deväťdesiatych rokov definoval niekoľko kultúrno-civilizačných okruhov, ktoré podľa neho budú dominovať novému multipolárnemu svetu. A hranica medzi západnou kresťanskou civilizáciou a ruským pravoslávím rozčesla Ukrajinu na dve časti. Dnešné udalosti mu dávajú za pravdu.

 

 

Ukrajina je skutočne tvorená dvoma, síce blízkymi, ale aj tak nerovnakými etnikami. Východným provinciám dominuje ruskojazyčné pravoslávne obyvateľstvo, ktoré nábožensky spadá pod moskovský patriarchát. V minulosti sa toto teritórium dlhú dobu nachádzalo pod nadvládou cárskeho Ruska. Nakoniec samotný Krym bol ešte počas sovietskej éry súčasťou ruskej zväzovej republiky. Až v 54. daroval trochu zbrklo poloostrov Ukrajincom Nikita Chruščov.

Naopak západ Ukrajiny sa historicky orientuje smerom k Poľsku a habsburgskému Uhorsku. Obyvatelia hovoria po ukrajinsky, prevažuje grécko-katolícka cirkev (uznávajúca autoritu Ríma).

Žiadne z týchto dvoch etník nie je dostatočne dominujúce, aby prinútilo druhú stranu ku kompromisu. Ukrajincov je možno viac, ale hospodársky výkonné regióny (Donbas) sa nachádzajú na východe. Krajina sa často ocitá v patovej situácií.

Zatiaľ čo východ vidí budúcnosť krajiny vo vzťahoch s Moskvou, tak západ upiera oči k Únii. Preto rozhodnutie prezidenta Janukoviča, ukončiť rokovania s EU o asociačnej dohode, vyvolalo takú vlnu odporu. Ukrajinská intelektuálna elita sa upiera k Únii rovnako nekriticky ako tá slovenská v časoch mečiarizmu.

Prirodzená nedôvera k Rusku na západe krajiny je poznačená hladomorom, ktorý spôsobilo v tridsiatich rokoch stalinské moskovské vedenie. Predstavitelia ruskej menšiny si zase spájajú všetky protiruské tendencie s Banderovcami a teda nepriamo aj so zločinmi nacistov za druhej svetovej vojny. To výrazne komplikuje možnosť akéhokoľvek kompromisu.

Kombinácia týchto faktorov nakoniec vyhnala množstvo ľudí na barikády. A drží ich tam napriek ostreľovaniu snajpermi.

Ukrajinskí demonštranti sa momentálne trochu naivne pozerajú na západ a čakajú pomoc. Sme ale schopní ponúknuť Ukrajincom niečo, začo by sa im oplatilo prelievať krv?

Keď do Únie vstupovalo Slovensko, tak sa mohlo zdať, že najväčším problémom Bruselu je zabezpečenie našej východnej hranice. Je ten múr dostatočne vysoký a hrubý, aby sa cez neho nič nedostalo? Napriek všetkým pekne znejúcim heslám o otvorenej Únii, realitu poctivejšie popisuje slovné spojenie Pevnosť Európa. Každý, kto má sprostredkovanú skúsenosť od neeurópana snažiaceho sa vybaviť si dlhodobejší pobyt v EU, vie o čom hovorím (a teraz sa nebavíme o problematických Ukrajincoch, ale o Američanoch, Islanďanoch ...).

Existuje jeden praktický dôvod existencie Pevnosti Európa. Tým je socializmus, ktorý si s takým nadšením v EU budujeme. Každý socializmus totiž potrebuje nepriestupné hranice k svojmu esenciálnemu prežitiu.

Buď potrebuje produktívnym ľuďom zamedziť v úteku z tristnej socialistickej reality. Tak, ako to bolo počas sovietskeho socializmu v nedávnej minulosti. Alebo nedovoliť ekonomicky neproduktívnym vstup do zeme zasľúbenej. Pretože v tvorbe neproduktívnych občanov si socializmus vystačí aj sám.

Európski politici by nedokázali predať socializmus svojim voličom, keby začalo hroziť, že možnými prijímateľmi sociálnych istôt budú nejakí cudzinci. A nedajbože budú musieť dnešní hrdí Európania namiesto prijímania benefitov, zabezpečovať istoty pre niekoho iného. A to je dôvod existencie ostnatého drôtu na vonkajších hraniciach dnešnej Únie.

V prípade, že budú socialistické tendencie v Európe rásť, tak sa časom zmení aj účel múru na našej hranici. Nebude už zadržiavať ekonomických migrantov pred bránami Únie, ale zabraňovať úniku mozgov smerom von. A bude to ďalší významný milník v procese európskej integrácie.

Abstrahujme ale od problémov, ktoré by otvorené hranice narobili európskemu socializmu. Ten samotný nieje hodnotou, ktorá by stála za obranu. Umožniť mimoeurópanom podnikať v Únii a naopak Európanom nakupovať mimo EU je opatrenie, ktoré prináša úžitok obom stranám. Pretože to je základná vlastnosť každej dobrovoľnej trhovej transakcie.

Či už sa bavíme o Ukrajincoch kachličkujúcich slovenské kúpelne, alebo o Slovákoch tankujúcich ukrajinský benzín, oba procesy zvyšujú blahobyt na oboch stranách hranice. Participanti transakcie sa dobrovoľne rozhodujú niečo obetovať (Ukrajinci čas a námahu, Slováci finančné prostriedky) aby za to získali niečo iné (Slováci benzín alebo vykachličkovanú kúpeľňu, Ukrajinci finančné prostriedky). Obe strany si cenia novonadobudnuté statky viac ako tie obetované. Ináč by sa do transakcie predsa vôbec nepúšťali. Podobné dobrovoľné trhové výmeny zvyšujú blahobyt na oboch stranách hranice.

Vráťme sa ale na Majdan. Podla najnovších správ demonštranti dosiahli svoje. Janukovič utiekol z Kyjeva, Julia Tymošenková je na slobode a predčasné voľby na obzore. Opozícia sa teda môže plnými silami pustiť do boja medzi sebou navzájom.

To ale nijakým spôsobom nezníži úroveň frustrácie v krajine. Tá sa iba prenesie zo západu krajiny na východ. Teraz to budú východne proruské provincie, ktoré sa nebudú cítiť zastupené aktuálnym ukrajinským establishmentom. V tejto situácii vyzerá byť rozpad krajiny ako najlepší možný scenár. S potenciálnym pripojením ruskojazyčných území k Rusku. Ostatne Krym vyhlásil nezávislosť a vlastnú ústavu ešte začiatkom deväťdesiatych rokov. Môžme očakávať opakovanie podobných aktivít.

Ak teda všetko dobre dopadne a náš východný sused sa pokojne rozdelí, tak má Únia na svojej hranici novú Ukrajinu. Ukrajinu, ktorá bez svojich stratených hospodársky výkonných území dúfa, že spása príde zo západu. A jedinou relevantnou možnosťou ako Ukrajincom pomôcť, je otvoriť unijný trh ukrajinským občanom a ukrajinskému tovaru. Som zvedavý, či si to dnešnípolitickí hipsteri miešajúci sa do ukrajinskej vnútornej politiky vôbec uvedomujú.

Ak toto nedokážeme, tak sa nakoniec Janukovičovo rozhodnutie orientovať krajinu na Moskvu ukáže ako správne.

http://www.menejstatu.sk/ako- mozme-pomoct-ukrajine/Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Európa2014-02-2412
-
 53% ( 9 people voted )
+
Kto chce kam pomozme mu tam.

http://www.rulebythepeople.org/index.php?news=0
Eva # KeciNeca34
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-24 16:12:02 6bb2279c
Statny prevrat na Ukrajine pod taktovkou USA

http://consortiumnews.com/2014/02/23/neocons-and-t
he-ukraine-coup/

Viktoria Nuland je potomkom judaistov z Ruska
Eva # KeciNeca34
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-24 16:30:15 6bb2279c
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/16776-uk
rajina-byly-unos-a-muceni-dmytra-bulatova-jen-podf
uk
jhsdghdf # FuwuNiwi77
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 16:41:00 51132f5c
A chcú aby sme im pomáhali?Idú za Kličkom a nevidia,že ho vedia Amerika. Keď si pricviknete prst do dverí,bolí až keď odtrnie! Aj oni odtrnú.Potom budú váľať vinu ,za zbytočné obete,kto vie na koho.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-24 19:21:15 b2299705
Západná kresťanská civilizácia? Čo je to za etatistické pomenovanie, neustále vyťahované kolektivistickými súdruhmi? Nikdy nebola jednota, ak by aj bola, dnes vidíte kresťanstvo kde? Prečo potom menší etatisti odmietajú socialistickú eú, veď v jednej civilizácii postačí len 1 zákon.
Vraj intelektuálna elita, paraziti nacucaní na štátny rozpočet, nevyužiteľné socky, nímandi čo bez príživníčenia na výpalnom by pomreli od hladu. „Intelektuáli“ cítia šancu sa prisať na nové fondy, preto sú nespokojní.
Hladomor má čo spoločné s dneškom? Čo vy viete vôbec o hladomore, okrem propagandistických lží tých, ktorí dovoľujú potraty, povražďujú vlastné deti, ale otravujú s dávnom minulosťou?

Lidhja # JojaVime40
-
 42% ( 9 people voted )
+
2014-02-24 19:30:00 b2288d14
Úniatov vždy ťahalo k Únii. Spomína sa v článku Grécky katolicizmus. Nezabúdajme však že Grécky Katolicizmus vznikol v 17 storočí presne v roku 1646 kedy sa Pravoslávny biskup v Užhorode spolu s 63 pravoslávnymi kňazmi prisahali vernosť RKC a Habsburgom začala najväčšia náboženská čistka v strednej a východnej Europe o ktorej tento moderny svet pre istotu mlčí. Vráťme sa do histórie na Začiatku 18 storočia vďaka výdatnej pomoci Habsburgovcov na Ukrajine bolo podporovane silne nacionalistické hnutie tvorene prevažne Úniatmi. Každý odklon od Úniatstva bol trestaný žalárom. Naopak Úniatske farnosti boli zvýhodňované doslova preferovane boli im odpustene dane a rôzne poplatky. Vlastne Stepan Badera bol krstením Úniatom a jeho oddiely vraždili prevažne Pravoslávnych obyvateľov na západnej Ukrajine. Na stránkach Pravého sektora som pred nedávno objavil výzvu na povešanie Pravoslávnych monachov v Počajevskej Lavre. Po dvoch či troch dňoch tuto výzvu stiahli. V 90 – siatych rokoch už sa odohral incident kedy sa úniati pokúsili násilné vyhnať Pravoslávnych mníchov z Počajevskej Lavri vtedy tomu zabránili Ukrajinsky kozáci zo Záporožia. Pozrite si videa z majdanu aký kňazi robili bohoslužby na majdane boli to úniatske psy ktoré štvali národ proti sebe. Veľmi by ma zaujímal Vatikán prečo nezasiahol a nedal príkaz kňazom aby sa nezúčastnili týchto štvavých akcii brata proti bratovi.

STOPA # QadyVyna05
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-02-24 21:12:41 b03ddf56
loading...
Čo sa vám anonymným chrapúňov mínuskujúcim nepáčilo na mojom príspevku?
Ste predsa súdruhovia a etatisti, prečo za pravdivé pomenovanie rozhadzujete vlastnú špinu? Radi rozdávate z cudzieho na pokusy a „výskumy“ pre „intelektuálov“.
Takisto schvaľujete potraty, vy ľudia bez svedomia, čo útočíte v skrytosti.

Lidhja # JojaVime40
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-25 03:15:06 b2288d14
STOPA, čo tými výlevmi chceš dokázať? Nebyť prenasledovania nezrodili by sa svätí, bez utrpenia by zdochli v nude zatratenia. Kvôli tomu, že kňazíkovia zradia, znamená, že aj veriaci ich budú nasledovať ako stádo opíc? Lenže potom o týchto „veriacich“ nie je prečo stáť. Odpadli iba veľkí hriešnici, nedôstojní Božej milosti, ktorí odmietali poznať pravú vieru. Tými zametie aj malá búrka. Propagandistické táraniny odchodné od pravdy adresuj iným propagandistom, vy klamári ste mi nadmieru odporní. Ty nebrániš pravoslávie, ale svoju skreslenú predstavu o ňom, bolestínstvo nie je prvok kresťanstva, ale svätosť je soľou pravoslávia. Kto mlčí? Skôr nevie, ako mlčí. Ty vidíš sprisahanie všade.
Aké čistky? Nevkladaj terminológiu, ktorá sa hodí do dejín všezväzovej komunistickej strany na cirkevnú minulosť. Ja vidím iba odpadlíkov a svätých.
Ty si akého náboženstva, patríš medzi novokalendárnikov, ekumenistov, etnofyletistov, filaretov, alebo k inej apostatovskej heréze? Pravý kresťan nie je propagandista, píše iba pravdu, nedovolí nikomu mu zanešváriť myšlienky svetským úchylným pohľadom na svätú Cirkev.
Prečo nezasiahol Vatikán, tým si sa priznal, že sám si kacír, lebo sa obraciaš na otca heréz, čím si sa dopustil ťažkého hriechu.

Lidhja # JojaVime40
-
 40% ( 5 people voted )
+
2014-02-25 03:52:07 b2288d14
STOPA,---Vysvetli mi,prosím Ťa ako to je vlastne s tou Ukrajinou.Prestávam tomu rozumieť. Dnes v TV nejaký chlapík ,veľmi chválil Klička,že jediný mal odvahu sa postaviť.

Jambo # PemaFapo70
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-25 09:02:47 b2299d0d
Lidhja nemusíš súhlasiť s mojim príspevkom ja to rešpektujem. Pokiaľ nesúhlasím z niekým tak mu nedávam žiadne mínusky proste nesúhlasím z názorom. Čo sa týka mojej viery tak som Rusky Pravoslávny. Krstení som v Ruskom Pravoslávnom chráme. Neobraciam sa ja na Vatikán len som okomentoval nečinnosť a zasa vypočítavosť Vatikánu. Pokiaľ ide o Gréckych katolíkov sú to odpadlíci od Pravoslávia. To je môj názor na nich. Je paradoxne že dali si názov Grécky katolíci. Samotných Grékov to strašne uráža. Gréci sú Pravoslávny no o tom vieš. Bohužiaľ pravé úniatsky kňazi rozdelili Ukrajinsky národ.

STOPA # QadyVyna05
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 09:25:07 b03dc77c
pokial viem okrem pravoslavnych krestanov su este pravoslavni slovania nasledujuci vedske ucenie. kolko ich asi tak moze byt na ukrajine?
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-25 12:33:37 4e037f2f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0334 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo