Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

A nie je doživotný dôchodok hlúposť už z princípu?


A nie je doživotný dôchodok hlúposť už z princípu?

Systém druhého dôchodkového piliera bol spustený pred viac, ako 10-timi rokmi, ale o jeho praktickej funkčnosti sa začína diskutovať až dnes. Aj to oveľa viac ideologicky, ako prakticky. Nehovoriac o tom, že o základnej filozofii systému sa viac-menej nediskutuje vôbec. Ale lepšie veľmi neskoro, ako nikdy, tak to aspoň skúsme.

Ak existujú nejaké vedomosti, ktoré vám škola nedá ani náznakom, ale pritom ich v bežnom živote potrebuje skutočne každý, tak sú to informácie o princípoch bežných finančných produktov. Ako je bežný účet, sporiace, či úverové produkty, či produkty poistné. U tých poistných je pritom snaha zavádzať a manipulovať klienta skutočne enormná.

Chválil sa mladý 25 ročný muž, že akú super poistku sa mu podarilo uzavrieť. Za pár eur mesačne bude v prípade jeho smrti pozostalým vyplatených 30000 eur. Nie, neobtiahli ho sporiacim produktom, ktorý kvôli zamaskovaniu vysokých poplatkov predávajú ako produkt poistný. Predali mu skutočne poistný produkt, ktorý kryje len a práve riziko jeho smrti.

A tak sa ho pýtam: a čo také strašné, myslím výhradne z finačného hľadiska, bude pre pozostalých znamenať tvoja smrť? Máš snáď nejaké záväzky? Si slobodný, bezdetný, nemáš žiadne pôžičky, rodičia sú zabezpečení .....

Poistka je náklad. Ktorý nemá žiadny zmysel platiť, ak nekryje nejaké skutočné finančné riziko. Životná poistka neodokáže zmierniť psychickú traumu, ktorú spôsobí nečakaná smrť človeka jeho príbuzným. Poistka má zmysel len a práve vtedy, keď okrem traumy spôsobí smrť aj finančné problémy. Nesplatená hypotéka, nezaopatrené deti a podobne.

Životná poistka kryje finančné riziká udalosti, u ktorej si každý jeden z nás želá, aby nikdy nenastala. Nebude vám ľúto tých povedzme 10-20 eur mesačne, ak z tej poistky nikdy nedostanete späť vyplatné ani euro. Pretože ste sa v zdraví a spokojnosti dožili dôchodku, dokázali ste svojich blízkych zabezpečiť svojou zmysluplnou prácou. Chvála Pánu Bohu nebolo treba riešiť finančné dôsledky nešťastnej udalosti, vašej smrti. A preto ani nemáte prečo "závidieť" tým nešťastníkom, ktorých pozostalí dostanú poistné plnenie, na ktoré sa v poisťovni nazbieralo aj z vašich platieb poistného.

Naopak, za tých odpracovaných 40 rokov sa vám podarilo si nasporiť 100.000 eur, za ktoré teraz plánujete prežiť vami predpokladaných 15 rokov dôchodku. Z tej sumy vám vychádza 555 eur na každý z tých 180 mesiacov, na ktoré odhadujete svoju "životnosť". Pekne ich necháte na svojom vlastnom účte a bude z nich žiť, postupne ich utrácať.

Má zmysel si za tie peniaze kúpiť doživotný dôchodok v poisťovni? Aké riziko vlastne kryje dôchodková poistka, resp. doživotný anuitný dôchodok, ktorý vám ponúkajú na predaj? To riziko je, že sa dožijete viac, ako predpokladaných 180 mesiacov. Že sa vám peniaze minú skôr, než zomriete. Na rozdiel od rizika smrti, udalosť "dožijem sa vyššieho veku" je udalosť, ktorú by si väčšina ľudí skôr želala, ako by ju považovala za problém. Uvedomte si, že poisťovňa toto riziko za vás nepreberie zadarmo. Že v prípade dožitia predpokladanej doby dostanete sumárne o poznanie menej, akoby ste získali priamym používaním nasporených peňazí.

Mužov navyše postihne gender úprava poistných produktov. Za tú istú nasporenú sumu dostanú tú istú výšku mesačného dôchodu, ako ženy. Ktoré však žijú dlhšie a preto dostanú zo systému pomerne viac, ako muži. V prípade, že zomriete skôr, nevyčerpané peniaze z postupne vyberaného účtu by zostali vašim pozostalým, v prípade poistky budú použité na výplatu dôchodkov tým, čo mali viac šťastia a budú žiť dlhšie. Ale kým u udalosti "predčasné úmrtie" nemáte prečo závidieť poistenému, na ktorého poistné plnenie ste prispeli, u rizika "dožil sa viac, ako priemer" to už môžete vidieť inak.

Asi najhoršie, čo sa vám môže stať, že sa v priebehu poberania dôchodku dostanete do situácie, že bude vedieť, že vám zostáva posledných niekoľko mesiacov, či niekoľko málo rokov života. Keby ste používali peniaze uložené na účte, mohli by ste zvýšenie rýchlosti ich výberu, či potrebu vyššej jednorázovej platby (drahá operácia, či "posledná večera") realizovať jednoducho. Ak ste si kúpili doživotný dôchodok, prijali ste rovnaké podmienky na mnoho, mnoho rokov dopredu.

Príklady vyššie sú úmyselne zjednodušené kvôli názornosti. Určite sa nájde situácia, že pre 25 ročného muža bez záväzkov je uzatvorenie životnej poistky výhodné a rozumné. Pre nezanedbateľnú časť dôchodcov môže byť kúpa doživotného dôchodku dobrá voľba.

My sa tu však o týchto veciach bavíme v konkrétnej situácii. Keď nastávajúci dôchodcovia majú priznaný doživotný dôchodok zo sociálnej poisťovne. A vzhľadom na nastavenie systému bude tento dôchodok tvoriť väčšinu z ich dôchodkových príjmov. A týchto dôchodcov niekto núti si kúpiť za peniaze, nasporené v 2.pilieri ešte ďaší doživotný dôchodok. Za podmienok, ktoré si poisťovne určujú s vedomím, že nastávajúci dôchodca nemá inú možnosť, ako sa k svojim nasporeným prostriedkom dostať.

Systém duálneho dôchodkového "poistenia" bol od začiatku nastavený tak, že výplata bude dvojzložková. Jedna časť ako doživotný dôchodok zo sociálky, druhý časť ako dôchodok z nasporených prostriedkov. V existujúcom nastavení pomerov je kúpa doživotného dôchodku aj z nasporených prostriedkov jednoznačne nevýhodná, nerozumná a neracionálna voľba. A preto je povinná. A preto sa žiaci v škole neučia o finančných produktoch a iných súvislostiach. A preto sa táto diskusia ideologizuje, aby sa nezačalo hovoriť o podstate. A preto sa o podstate nedočítate v médiách.

Áno, politici chcú zásadne vaše dobro. V danom konkrétnom prípade ide o podiel z vašich nasporených prostriedkov. Hlavný problém žial vôbec nie je v tom, ako "spravodlivo" majú poisťovne nastavené výpočty výšky doživotného dôchodku. Problém je v tom, že vás niekto núti si kúpiť a zaplatiť produkt, ktorý zo samotnej podstaty veci veľká väčšina ľudí, ktorých sa to týka, vôbec nepotrebuje. Potrebuje to oveľa menšia skupina ľudí, ktorí však majú moc vás donútiť túto neférovú ponuku prijať.

A že prečo diskusia, podobná tejto, neprebehla už pri štarte sporiacej fázy duálneho dôchodkového systému? Pretože nikdy nešlo o skutočnú reformu dôchodkového systému, ale len o presmerovanie finančných tokov tým správnym smerom.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2015-01-209
-
 47% ( 5 people voted )
+
Ďalší podvod sociálnych parazitov na na ovciach, ktoré boli od narodenia vychovávané k nevzdelanosti a poslušnosti ako otroci pre sociálnych parazitov. Sociálny parazit netvorí nové hodnoty, len spotrebováva hodnoty vytvorené otrokmi, veriacimi v boha, v demokraciu, v komunizmus, v kapitalizmus, v socializmus, vo všemocný trh, v úžernícke banky, ktoré sa tvária že sú najlepším riešením pre vaše peniaze. Všetky tieto -izmy sú z dielne sociálneho parazita a ovce veria a veria a veria, je to jedno či v boha, diabla, alebo satana. Problém viery je v tom, že človek sa nevzdeláva, nepracuje s faktami a logikou, nepoužíva rozum na to, aby sa mu žilo lepšie.

Štát vám vyplatí na dôchodku asi 30 - 35% vami nasporenej sumy, zvyšok je čierna diera v politike. Súkromné dôchodkové firmy sú od začiatku založené na dôvere hlúpeho klienta, ktorý sporí a nepozná podmienky na vyplatenie peňazí. Iba blbec dá peniaze firme bez známych pravidiel hry, to ich môžete rovno vyhadzovať von oknom. Inteligencia je schopnosť prežiť, schopnosť prežiť si vyžaduje používať rozum, vedomosti, poznanie predkov, poznanie reality. Univerzitný diplom sa nerovná vzdelanie. Keynes ekonómovia, farmeceutami odkojení doktori, Monsanto agronómovia,... sú hlboko veriaci v budy, ktoré sa učia na univerzitách. Pozná niekto fyzickú ekonómiu, liečbu ochorení bez farma chemikálií, pšenicu bez chémie Monsanto?

Otroci si volia poslancov z politickej kandidátky, na ktorú sa sociálny paraziti sami napísali, sú to rímske "hry a chlieb" ľudstvo sa nevie poučiť celé generácie. Rothschild a spol. za pár storočí ovládli svet a všetci sa tvária, že to je to najlepšie, čo ľudstvo postihlo. USA a jeho satelity, včítane EÚ, terorizujú celý svet pod hlavičkou demokracia, ktorá spĺňa definíciu fašizmu. Dejiny sa opakujú, aj Hitler bol nekonečne obľúbený. Židoboľševickú VOSR, dve svetové vojny, socializmus v Slovanských krajinách, hospodárske krízy, Arabskú jar, Juhosláviu, Ukrajinu, Irak, Sýriu, Lýbiu... to všetko má na svedomí svetová moc: cirkev, dedičná moc, finančná oligarchia a ich mafie, dnes sú to "demokratický" fašisti v USA, Bush, Rockefeller, Cohen-Kagan, a spol. aj so svojim sluhom Obama, Kerry...

Definitiva # MunoLyhi27
-
 72% ( 15 people voted )
+
2015-01-20 18:54:55 b91ab622
Nieje náhodou II. pilier povinný?
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-20 18:57:12 b228f06b
Anupew
: Ak si nevystúpil keď sa dalo, tak už áno.

oO # DugoRyba84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-20 20:04:01 5f69ee26
pekne vystihnutá podstata veci...
misopiso # BeseQyhe28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-20 20:12:06 59adecaf
Na takom Tahiti a okolí nie je žiadny dôchodok povinný. Prípadne ani vyplácaný. Pretože tam keď vyjdeš 20 metrov za slamennú chyžu, tak tam padajú banány a kokosy samé.!
Niekedy aj do huby.!

Garfield # VuqyWeqi18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-20 23:18:45 42f951c9
som celkom rad ze som z neho vystupil ked sa dalo. Napriek tomu ze ma vsetci kamenovali aky som hlupak :) peniazky si setrim kazdy mesiac a ked sa nazbiera nejaka suma, kupim si obraz, alebo kovy :)
hyena # TojoNyxo18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-21 14:43:48 4df7e2cd
loading...
Doživotný dôchodok je nepochybne hlúposť. Veď odoberá štátu možnoť ho odobrať ! Čiže humánnym spôsobom vykonať štátnu eutanáziu - zbaviť sa zbytočných krkov !
Gilgamesh # BakyJymu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-21 16:47:32 42f951cc
U eskimákov kedysi, starec resp. starena, ktorí nevládali požuť sušenú mrožiu kožu, museli vyjsť z igluú von na mráz, bez možnosti návratu, čiže museli zamrznúť. ! !
A toto by sa malo zaviesť aj v súčasnej modernej spoločnosti!
Amen !Gilgamesh # BakyJymu34
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-01-21 16:53:28 42f951c9
No jasné ..Gilgamesh34..má "znovu pravdu" v tom .."kedysi" .. Ale dnes je to v rukách ešte "ako- tak" Husakovských detí... a potom sa ..taká potmavšia ...Ako to povedať.. to je to isté ako dnešnej "pozamätovskej" mládeži sa vysvetľuje bývalí...čiernobiele filmy, všade "šóry", smradík, samé hesla prvomájové...a oni sa dívajú s nadhľadom na ...oveľa vzdelanejších..odborne zdatnejších ..či kultúrne vyspelejších --dôchodcov--seniorov ! Dnešní " prispievatelia "do systému "dôchodcovského" musia zistiť najsamprv...kto ich a samozrejme aj terajších seniorov ---okradol--privatizačne...zbavil možnosti mať jasnú perspektívu..nestresovú.. opätovne "naprodukovať " Husakovské deti s istotou aspoň 50% porovnateľnou s minulosťou, uplatnením a perspektívou. Až potom sa zapodievať " nadbytočnosťou " seniorov ktorá je dnes porovnateľná s " nadbytočnosťou" mládežníkov..po ukončení " nejakých "..škôl ..tiež sú záťažou... A aj zuby majú na "mrožie kože"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-24 13:04:11 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Podmienky využívania služieb dolezite.sk


Podmienky využívania služieb dolezite.sk
Podmienky využívania služieb dolezite.sk ustanovené v zmysle právneho poriadku Slovenskej republiky, aplikovateľného práva Európskej únie a medzinárodného práva
Účast ve volbách je projevem zbabělosti
Oživíme mamuta přepsáním genomu slona?
PROPAGANDA NA NÁS ÚTOČÍ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0292 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne