Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

7 tipov na prežitie, ktoré vás pravdepodobne zabijú


7 tipov na prežitie, ktoré vás pravdepodobne zabijú

1. Počas zemetrasenia / výbuchu budovy / inak spôsobenej nestability umelo postavených krytov sa postavte do dverí, prípadne sa schovajte pod stôl.
Za tento užitočný, dobre znejúci a logike neodporujúci všeobecne rozšírený tip vďačíme pravdepodobne novinovým fotografom a facebookovým kliktivistom. Srdcervúce fotografie dverných rámov, ktoré ako jediné prežili zemetrasenie sa pekne vynímajú na obálkach časopisov. Čo iné tam má úbohý fotograf odfotiť? Mŕtvych ľudí v lascívnych pozíciách? Nie nie, to nezodpovedá ESRB Ratingu. Zranené domáce zvieratá? Preboha nie, psovi sa predsa v hollywoodskom filme nesmie nič stať! Z kina máme odchádzať so zníženým IQ a nie s citovým zážitkom... Takže mu ostáva toto:

Je to tak, dverný rám Vám môže zachrániť život. Ak máte jednoposchodový, poctivo postavený najmenej 150 ročný dom. Nemáte? Bývate v paneláku, alebo "montovanom", modernom dome z YPOR-u? Tak to máte smolu. Väčšina dverí v modernej konštrukcii je rovnako slabých, ak nie slabších ako zvyšok domu. Všimnite si, že na fotografii stoja len dvere, nie samotný rám. Vaša najlepšia šanca je schovať sa pod stôl. Nie ten z IKEY. Ak ste si kúpili stôl v Ikee, tak je pravdepodobne ešte na kope v pivnici, keďže k nemu nedodali dosť skrutiek, alebo na zloženie treba kľúč v tvare asymetrického jedenásťhranu. Máme na mysli pod poctivý stôl z masívneho tvrdého dreva. Ak je možnosť, vykašlite sa na materiálne statky a zdrhajte na otvorené priestranstvo – tam sú vaše šance na prežitie najlepšie.

2. Ak vás chytí búrka, ľahnite si na zem
Napriek tomu, že to tak znie, keď blesk trafí zem, nie je uzemnený. Zbytkový prúd sa šíri od bodu "kontaktu", takže ležaním poskytnete najväčšiu plochu na prechod prúdu do vášho tela – tzv lichtenbergovým obrazcom, spáleným vnútorným orgánom, zlyhaniu srdca.

Čo by ste mali urobiť, je bežať na nižšie položené miesto (beh skutočne znižuje šancu zásahu bleskom – asi aj Perún/Zeus/Matka Príroda* musí mieriť). Ďalej si treba čupnúť – znížite svoju výšku, minimalizujete vodivý kontakt so zemou a ľahko prejdete do polohy plodu keď budete plakať od radosti, že ste to prežili.

*nehodiace sa škrtnite

3. Odíďte z mesta
Veľkomesto je veľmi zlé miesto, kde byť v prípade katastrofy. Hustota populácie spolu so zlyhaním zásobovania je problém – čím je človek ďalej od civilizácie, tým lepšie. To je známy fakt – skutočne, všetci ho vedia a budú sa ním riadiť. Spanikárený dav a nehody vás dostanú do mŕtveho bodu, kde ostanete zaseknutý v kolóne zle vybavených, nepripravených a zúfalých ľudí.

Chceli ste odísť hneď, ako to bude možné a výsledok je ešte horší ako ostať na mieste, nazbierať dostatok informácií a urobiť dobré rozhodnutie s chladnou hlavou. Mimochodom, to isté platí aj pri návšteve supermarketu "na poslednú chvíľu", takisto aj "nákup" v najbližšom obchode so zbraňami. Najlepšie v tomto smere bude totižto vybavený majiteľ streleckých potrieb.

4. Dobrý úkryt, "Safehouse", pevnosť
Úkryt, spolu s jedlom a vodou je jedna zo základných vecí, ktoré sú potrebné na prežitie apokalypsy. Takže absolútne nedobytná pevnosť je prvá vec, ktorej sa budete venovať, tam sa dá čakať dovtedy, kým sa veci vyriešia, správne?

Dostať sa do statickej situácie obliehania nemusí byť z dlhodobého hľadiska celkom vhodné. Poctivo pripravený úkryt s tonou ryže, cisternou vody a lekárničkou každému nepripravenému a zúfalému človeku signalizuje, že máte všetko, čo by potreboval ON sám, takže je pravdepodobné, že vydrží obliehať veľmi dlho, prípadne spojí sily s inými zúfalcami. Čo na tom, že keď Vás vykúria plameňom, tak väčšinu zásob zničia a nebude dosť pre nikoho? Čo na tom, že keď Vás vezmú útokom 50-ti, tak tie zásoby im vydržia 50x menej ako vám samému? Ostatní na logiku ohľad brať nebudú.

5. Chladné zbrane, luky a kuše
Spoliehanie sa na chladné zbrane na sebaobranu, prípadne luky, kuše ako zdroj obživy, sa môže vypomstiť.
Pri sebaobrane nožom, mačetou, sekerou je neúmerné riziko drobných aj väčších zranení – zlomený prst môže v konečnom dôsledku stáť stalkera život. Nešetrite muníciou.

Lovenie lukom alebo kušou je veľmi jednoduché, luk a trochu tréningu, optika na kuši, a šup – máme jeleňa na obed. Nepriťahuje pozornosť hlukom, munícia sa dá používať znovu, prípadne vyrobiť. Takto to bohužiaľ nefunguje. Kuša s optikou nastavenou na 50 metrov bude niesť na 25 m vzdialenosť 50 cm nahor, na 75 m pol metra nadol. Presnú vzdialenosť proste neodhadnete a ľahko zranený úlovok nevystopujete. Trochu štatistiky:

Pri love vodného vtáctva brokovnicou sa stratí každý tretí trafený vták, pričom na zásah jedného vychádza v priemere 7 nábojov. Pri love vysokej sa stratí 19 % zveri trafenej zo strelnej zbrane a takmer polovica trafených lukom. Na druhej strane účinnosti stoja pasce a slučky. Nulové riziko pri kvalifikovanom zakladaní pascí a 98 % úspešnosť hovorí sama za seba. Samozrejme, každá technika vyžaduje skúsenosti a tým sa dostávame k ďalšiemu bodu:

6. Survival vybavenie, BOB a podobne.
Každý začínajúci stalker začne takto: články o prežití na internete, nejaké videá, návody na výrobu a šup do internetového obchodu na NÁKUPY VYBAVENIA. Nože! Batohy! Kilometer paracordu! Zbrane!
Celý koncept prežitia odporúčam brať ako prežitie s minimálnym vybavením. O nakúpené statky Vás niekto olúpi, stratíte ich, ukáže sa, že to boli čínske náhrady – čo potom? Veľa survivalistov určite vlastní plnú miestnosťou rôzneho vybavenia, ktorú nie je schopný odniesť, nieto ešte použiť.

Položte si otázku: Robí z Vás 150 eurový nožík zálesáka, ktorý prežije rok v divočine rovnako ako robí uterák správneho stopára? 

Trénujte.
Choďte na víkend kempovať vyzbrojený skladacou rybičkou, niečím na podpal, kúskom špagátu a dvoma cukríkmi vo vrecku. Celkom určite takto naberiete dôležité skúsenosti, zistíte, ktoré časti oblečenia sú nanič, a časom aj rozpoznáte veci, ktoré potrebujete k svojmu vlastnému komfortu v prírode a čo Vám treba na prežitie počas dlhšieho obdobia bez výdobytkov civilizácie.

7. Keď zomierate od smädu, pite vlastný moč
Náhľad do googlu nám dá všetky odpovede, ktoré potrebujeme. Pitie moču je vlastne zdravé, lieči rakovinu a skrášli Vám pleť. Správny stalker si sadne k ohňu v divočine a s pohárom zlatavej tekutiny si ležérne vychutnáva svetelné efekty spôsobené dopadom atómových bômb dopadajúcich na 200 kilometrov vzdialenú Bratislavu.

Bohužiaľ, moč je odpadný produkt a keby ho telo potrebovalo, tak ho nevyhadzuje. Konkrétne o.i. vylučuje soľ ktorú nepotrebuje. Soľ dehydruje organizmus a pridávaním solí dehydratáciu len urýchľujeme. Radšej v prípade núdze vypime evidentne kontaminovanú vodu z toho svietiaceho jazierka obďaleč, ako mať na náhrobku napísané: "Vypil príliš veľa vlastného moču".

Podobne aj pri získavaní vody zo snehu. Namiesto priamej konzumácie je lepšie, ak sa sneh najprv rozpustí v nádobe, ktorú umiestnime niekam medzi vrstvy oblečenia. Priama konzumácia ľadových tekutín nám odčerpáva prekvapujúco veľké množstvo energie – možno sme si to neuvedomovali ako deti – ale teraz na to veľmi ľahko doplatíme.

Zdroj: http://www.urbanstalk er.eu/Author: Floxo # NamiSala53
Komentáre2014-01-1935
-
 65% ( 7 people voted )
+
Tak survivalisti uz maju nakupene vsetky tie vecicky, v pivnici maju nanosene potraviny a teraz taky clanok pre nich ktory im vsetky iluzie zrusil a propaguje pasce na zvieratka. No nic, budu musiet ist znova nakupit.. :-)))

Este by som tak chcel vediet kolko tych zvieratiek po lese pobehuje. Moc sa toho ulovit neda, zachvilu by bol prazdny les. To skor slimakov sa da nazrat dosytosti.

No toto # DyvuVeqi71
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-01-19 22:41:22 b228184e
Len aby niečo neulovylo teba medvede sú premnoženie je ich okolo 900 nenazrany hubari a zberatelia lesných plodov im v lese toho veľa nenechajú a potom sa čudujú ze medvede hocikde behá ju po dedine vyjedaju kontajnery a ohrozujú ľudí
jurosiq # CiqoLegu78
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-19 23:49:08 5b7f136d
"Neulovylo..."! Lol, ty drevorubač...


:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-01-20 00:15:23 4e62dbd1
s prvymi tromi bodmi suhlasim,ale v ostatnych sa moje skusenosti s autorom rozchadzaju.autor totizto znacne zjednodusil prikladove situacie v jednotlivych bodoch.
bod 4:slovom pevnost sa nemusi definovat iba betonovy objekt so strielnami atd. pevnostou moze byt aj dobre a nenapadne zabezpeceny rodinny dom.
bod 5:nie kazdy ma moznost vlastnit palnu zbran.v pripade vypuknutia nepokojov bude prvoradou ulohou vlady odobrat legalne vlastnene zbrane vsetkym vlastnikom aby sa predislo prave trestnym cinom a zabijaniu.dalsi problem je municia do palnych zbrani ktora ked sa minie tak su vam zbrane nanic,pretoze dalsie naboje si uz nebudete mat kde kupit.o kusiach nevie autor vobec nic!moderne kuse sa zastreluju na 100m tak isto ako bezna gulovnica.pokial vystreleny sip najdete mozete ho pouzivat roky.
bod 6:ziadny survivalista nema plnu miestnost haraburd na prezitie.ak ma,tak to nie je survivalista,ale bohaty clovek pre ktoreho je zbieranie hobby.survivalista sa vyznacuje prave minimom veci ulozitelnych v jednom batohu s ktorymi dokaze prezit.
bod 7:je trochu na smiech :D pretoze ak budem mat pri sebe jazierko plne vody,predsa nebudem pit moč! :D
autor,ved si to tam v popise bodu 7 jasne napisal:ked zomierate od smadu,pite vlastny moč!to znamena ak nemate inu moznost.tak o com to tocis?okrem toho cerstvo vyluceny moč je sterilny.pokial j priesvitny je v nom vela vody.ak bude mat tmavo žltu farbu,alebo az oranzovu tak uz nema vyznam ho pit,pretoze v nom je minimum vody

TNT1973 # HamuQeno04
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-01-20 09:38:02 d991c738
bod5. problem je v odhade vzdialenosti. gulovnica na 75, 100,125 trafi z vyskovym rozdielom par cm.Luk ano kusa nie. Balisticka krivka nie je natolko plocha ako pri gulke. Pri puske je jedno ale pri luku to robi rozdiel desiatky cm.
no ja # MasuQafo99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 10:02:11 c3a0b7e4
to je problem iba pre toho kto s kuše alebo luku este nestrielal.tak isto by bol problem pre bezneho cloveka strielat a aj trafit aj s gulovnice.vela ludi sa nevie do optiky ani pozerat a nie este mierit.na vsetko treba cvik.pre strelbu s luku je cvik najdlhsi.kusa a gulovnica potrebuju zhruba rovnaky cas na zvladnutie.
okrem toho s luku alebo kušou sa daju lovit aj ryby na ktore by som vzacnu a drahu municiu neplytval!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 10:25:25 d991c738
loading...
Na ryby by som odporucal udicu, je to praktickejsie. Podotykam len ze k tomu je potrebne byt clenom rybarskeho zvazu k tomu mat platny rybarsky listok a pri love dodrziavat predpisy urcene rybarskym zvazom ako napriklad dodrzat pocet vychadzok k vode, dodrziavat lovnu mieru, pouzivat len povolene nastrahy a navnady....

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-20 10:41:52 b228184e
a este mat platne povolenie na rybolov:)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 11:14:25 5ab6fb7f
Zaujimavo sa to citalo avsak pan autor zabudol na to najdolezitejsie, na rodinu! Vecsina ludi ma nejaku rodinu co by chceli ochranit, preto jeho rady solo survivalistu sa takmer nanic pokial nechcete nechat mamu a surodencov skapat tam kde su a priatelku/manzelku zobrat zo sebou len preto aby ste v horsich casoch mali co jest. Ale inak sa celkom trafil a pokial sa zujimate vyhradne o svoju bezpoecnost mali by ste ho kontaktovat....
Mufo # RijeVoca69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-20 11:25:53 253da0c2
Dobre pises TNT.

Tiez som sa o kuse zaujimal,trochu nastudoval,pocital co pisu chlapci co sa kusiam naozaj venuju,a absolutne nemozem tiez suhlasit s tym co survivalista napisal.Ale ked pisal o kusi za 120 ecok,tak viem jeho nazor pochopit.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 11:28:39 5f666536
No takto.Z luku mam odstrielane tak cca. 20.000 sipov./realne 100 sipov 3 x tyzdne/ 2 roky.
A odhad vzdialenosti je vzdy problem.A lukom pre lov sa striela tak na 40-50m./ked sa seknem v odhade o 10m sip je 8-10 cm mimo/ Kusa da 100m bez problemu. A naozaj odhadnes 100 na +- 2 metre?okom? bez pristroja?klobuk dole....
Ked sa seknes na kusi o 10 metrov o kolko cm hore-dole je sip?

no ja # MasuQafo99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 11:47:55 c3a0b7e4
Mufo mamu a surodencov a priatelku/manzelku treba zobrat zo sebou aj zo starymi rodicmi. Predsa len ak by nebolo co jest tak sa mozu zist bud na zabezpecovanie potravy alebo inak. Survivalisti toto maju osetrene ale moc o tom nepisu aby sa ich pribuzni predom nezlakli. Takisto pribuzni sluzia ako obranny stit pred potencialnym nebezpecenstvom, plati ze cim vacsie hejno tym vacsia sanca na prezitie jedinca. U survivalistu ide totiz vzdy len o solo ochranu. To len tak na odlahcenie, neber to vazne.

By som chcel vidiet tych survival ludi,za dva tyzdne pobytu v prirode by strielali po sebe navzajom ak uz dnes trpia pocitmi ze sa treba zachranovat pred inymi ludmi. Nic by im to nepomohlo, nakoniec by sme tych co prezili zbierali po lese a poskytovali im psychiatricku liecebnu ako prvu pomoc.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 13:10:03 b228184e
lov počas vp? veľmi malé šance! vo vp ste aj sami zároveň korisť! takže prenasledovať postreleného jeleňa nie je jednoduché. a postreleného lukom ešte horšie.
ak vás niekto zbadá s úlovkom (zbytky polície, vojska, sused), bude vám ho chcieť vziať.

možno tak lov potkanov a krtkov a ježov, slimáky a hmyz, poprípade pes, ujdutá domáca hydina, kanibalizmus. aj tak pri vp malá tlupa nespracuje veľa mäsa naraz.
pasce sú ok,ale musíte ich pravidelne kontrolovať, a ak ich niekto objaví, buď vám ich vyberie prv, alebo si pri nej počíha na vás.

pri ozaj vp nebudú ľudia chodiť do práce, ale tisíce ich budú zhúňať ako aj vy.
zbraň skôr na obranu. kuša je skoro nanič možno na ochranu postu, luk je núdza, puška skôr použiteľná, pokiaľ ste na nejakom svojom území.
pri presunoch krátka zbraň, možno granát (aj lov rýb).
lov vyžaduje pohyb a presuny po veľkom území a to je vo vp nebezpečné.
lov na malom svojom kontrolovanom území je skôr ako živá pasca. na to stačí ozaj aj luk + tréning, lebo hlukom nepriláka pozornosť a tak stačí loviť do 30-40m. 100 metrové presuny=risk. v našich podmienkach.
ani za vojny a hladu sa lov zvlášť neosvedčil v našich podmienkach. a zveri by pre tisíce ľudí aj tak nestačilo.
problémom by sa stal aj prostý zber jabĺk alebo orechov niekde pri ceste. do 10 min. by na vás niekto asi mieril zbraňou a ak by vás rovno nesundal, tak by vám možno poručil vypadnúť.
buď by ste si museli uhájiť svoj priestor na zber, chov, pestovania a lov, alebo ísť prepadávať iných. no a tam s lukom proti puške, hm. tam by sa osvedčila aj kuša.

- # NiluGehi58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 13:32:55 c350a66f
No toto
bavime sa o love rzb po nejakom VP-velky pruser cize koniec civilizovaneho sveta alebo si to nazvi ako chces.preto som pisal o love ryb lukom.mimochodom v USA lovia aj v dnesnej dobe ryby lukom a to konkretne azijskeho kapra.
no ja pisal som ze sa kuša zastreluje bezne na 100m tak ako bezna gulovnica.a na beznej gulovnici mas tak isto optiku ako aj na modernej kuši.tolko k odhadu vzdialenosti.samozrejme s lukom mas pravdu a preto som pisal ze tam je ten zacvik dlhsi.ale samozrejme luk je zasa skladnejsi a menej nachylny k poskodeniu ako kuša
- pre teba k lovu iba tolko,ze lovit sa bude musiet ak sa nebudes chciet stat kanibalom alebo vrahom.a zasa vyhoda lovu lukom alebo kusou je v tom ze su nehlucne.ak strelis puskou bude ta pocut na kilometre a ako si spravne poznamenal mozes sa stat koristou.ak budes strielat lukom,kusou tak ta nikto nemusi pocut aj ked od teba bude par metrov.s pascami mas pravdu.
lov aj zber a koniec koncov kazda bezna cinnost mimo bezpecia domova bude mozna iba v skupinach.ja som zastancom palnych zbrani po VP,ale pouzivat iba v krajnom pripade na obranu atd.pretoze naboje sa nebudu dat zohnat a radsej by som ich minul na obranu proti pocetnej presile utocnikov vlastniacich tiez palne zbrane ako na lov zvery a potom sa branil proti presile kusou

TNT1973 # HamuQeno04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-20 14:08:53 d991c738
zvirat neni tolik, a ani nejsou vsechny zdrave, je to risk . ji se totiz vzdy to ceho je hodne, takze "kanibalismus" jasna volba

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 15:28:37 53d0513c
to bude iba prechodne obdobie mozno 1-5 rokov.tieto prve roky sa neoplati ani nic pestovat alebo chovat pretoze vam to aj tak niekto ukradne.ale civilizacia si najde cestu a vsetko sa casom vrati tam kde bolo.to zalezi od toho aky VP pride a ako rychlo sa zredukuje premnozena a nadbytocna populacia populacia neschopna prisposobit sa novym podmienkam

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 16:24:04 d991c738
a copak ze to pod pojmem "civilizace" TNT chapes ?


lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 16:55:08 53d0513c
a co pod pojmom civilizacia chapes ty?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 17:13:39 d991c738
odpovidas me na otazku otazkou ? ptal sem se prvy, tak me odpovez a ja ti pak take odpovim .

nechci totiz aby muj popis ovlivnil ten tvuj

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 17:15:45 53d0513c
ano odpovedam na otazku otazkou.pouzivam tvoj sposob.ja mam svoj nazor utvoreny uz peknych par rokov.nemusis sa bat ze ma ovplyvnis,pretoze my dvaja sme zmyslanim uplne niekde inde

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 17:27:19 d991c738
tu nejde o smysleni ale o fakta TNT

slovo civilizace vychazi z latinskeho slova pro obcana ... "civis"

a obcan je poddany nekomu, takze otrok ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 18:05:32 53d0513c
ja som skor myslel,ze mi namiesto definicie napises svojimi slovami co rozumies pod pojmom civilizacia

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-20 18:22:40 d991c738
lojzko
presne som vedel ze na toto mi uz neodpovies.s vlastnej hlavy totiz nemas nic

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 13:13:22 d991c738
TNT ja tu uz pak nebyl .. az v noci .. odpovedel bych ti dnes

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 16:41:07 53d0513c
civilizace je dlouhodoby proces ziskavani nadvlady nad svobodnym obyvatelstvem .

ale ty budes pravdepodobne civilizaci vztahovat i na kulturu ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 16:51:13 53d0513c
civilizacia nieje proces.civilizacia je spolocensky a kulturny vyvoj ktory prinasa klady aj zapori.tebou popisana nadvlada ide spolu s civilizaciou.
este by ma zaujimalo kto je slobodne obyvayelstvo ktore popisujes,kde zije a preco si myslis ze je slobodne?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 18:38:31 d991c738
To co si ty napsal TNT je nazor, navyse jeste chybny... nepravdive ci zavadejici nazory jsou k nicemu ... podstatne jsou pouze fakta .

civilizace pochazi ze slova "civis" z jeho adjektivni formy "civilis", kde "civis" znamena obcan, a civilizace se da tudiz prelozit do srozumitelne podoby jakozto proces po-obcansteni a nema tedy nic spolecneho s kulturou,.. kultura je kultura a civilizace je civilizace ...
tak jako spolecensky a kulturni vyvoj je spolecensky a kulturni vyvoj ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 19:37:13 53d0513c
Svobodne obyvatelstvo jiz skoro zadne neni TNT, civilizace jiz skoro vsude pronikla ...

snad mozna nejake posledni zbytky jeste kdesik v amazoniii ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 19:42:34 53d0513c
myslel som si ze spomenies ako priklad nejake pralesne kmene s brazilie.ale podla tvojho vykladu ani tie niesu slobodnymi obcanmi pretoze aj tam existuje nejaka hierarchia-nacelnik,šaman a tym padom aj urcitym sposobom zatrocovanie

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 21:02:04 d991c738
to je ale neco zcela jineho , v tech kmenech neni nikdo nikomu poddany TNT ...

saman lidem nevladne ... pouze jim pomaha po ruznych strankach ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-21 23:38:39 53d0513c
a vubec , je nesmysl si myslet ze neni mozne aby spolu vetsi pocet jednotlivcu, dokazal zit navzajem v souladu ..

vzdyt dukazem ze to lze ti muze byt prakticky jakykoli dobre fungujici tym ! ..

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-22 00:03:09 53d0513c
šaman nielen pomaha,ale aj urcuje co a ako robit aby sa bohovia nehnevali...
v tom poslednom prispevku si nakoniec dospel k tomu co si doteraz popieral:
....a vubec , je nesmysl si myslet ze neni mozne aby spolu vetsi pocet jednotlivcu, dokazal zit navzajem v souladu ..

vzdyt dukazem ze to lze ti muze byt prakticky jakykoli dobre fungujici tym ! ....

cize dobre fungujuci tym moze byt aj stat,len treba chciet!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-22 18:31:45 d991c738
TNT nerozumis tomu, to co tvrdis neni pravda ... ty kmeny ani nemaji ve svem jazyce pojem "buh" tak jako ho poznas ty, a samani plni zcela jinou funkci nez aby nekomu neco porouceli ...

nema cenu s tebou o techto vecech vect vubec rozhovor pokud si minis hloupe trvat na svem, aniz bysi dane veci vubec rozumel a radne(nebo aspon dostatecne) ji mel nastudovanou .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 02:59:50 53d0513c
"v tom poslednom prispevku si nakoniec dospel k tomu co si doteraz popieral:
....a vubec , je nesmysl si myslet ze neni mozne aby spolu vetsi pocet jednotlivcu, dokazal zit navzajem v souladu ..

vzdyt dukazem ze to lze ti muze byt prakticky jakykoli dobre fungujici tym ! ....

cize dobre fungujuci tym moze byt aj stat,len treba chciet!"

Kdyby si me prispevky cetl poradne, a rozumel jim, vedel by jsi ze nic takoveho jsem nenapsal ...

ono je to totiz cele o dost slozitejsi, a tezko se o tom bavit s clovekem, kterej si nedokaze ani sam udelat poradek v pojmech ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 03:07:39 53d0513c
Okrem toho na kusu nepotrebujes povolenie, nemoze ti ju stat teda ani zhabat. Da sa kupit zalacno. A v SR je 90% ludi neozbrojenych palnymi zbranami, cize aj 90% utocnikov proti tvojej pevnosti bude neozbrojenych.
Peter # FikyMigu16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-10 13:05:36 559f6ad2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

PATNÁCTILETÁ DÁNKA OSLEPLA PO BRUTÁLNÍM ÚTOKU IMIGRANTŮ (VIDEO)


PATNÁCTILETÁ DÁNKA OSLEPLA PO BRUTÁLNÍM ÚTOKU IMIGRANTŮ (VIDEO)
Patnáctiletá Nicole Zanlith, dánská dívka, čekala na taxi ve španělském městě Marbella. Skupina severoafrických muslimských imigrantů ji pro zábavu napadla. Jeden z útočníků ji ...
Ticho před bouří v Evropě
Temná Pětka: Kdo se drží v čele kandidátů na temnou hmotu?
Proč se tak bojíme klaunů?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0972 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made