Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

400 tisíc eur ročne na lyžovačku – veľa, či málo?


400 tisíc eur ročne na lyžovačku – veľa, či málo?

Nelyžujem a tak netuším, koľko sú zmysluplné náklady na lyžovačku počas jedného roka. Ale hodne cestujem a 400 tísíc eur ročne pre jedného sa mi na prvý pohľad zdá neskutočne vysoká suma aj pre prípad, že chcem cestovať skutočne na úrovni. Keď som sa nad touto požadovanou sumou zamyslel druhý krát v súvislostiach, príde mi naopak celkom racionálna a zmysluplná.

Myslím si, že požiadavka rodiny Žampovcov môže byť veľmi dobrý odrazový mostík ku skutočne racionálnej diskusii o financovaní vrcholového športu. V prvom rade je snáď teraz úplne jasné, že nejde o túžbu reprezentovať svoju krajinu, ale hlavne a predovšetkým o rozvoj osobného talentu (domnelého, či skutočného) a čisto súkromný záujem sa svojmu hobby venovať na vrcholovej úrovni. Nejde o reprezentáciu, ide, ľudovo povedané, o prachy. Ako ostatne vždy v podobných prípadoch. Keď sa hobby nedá realizovať ako zamestnanie, vykonávané za odmenu.

Že je nespravodlivé, že napríklad hokejisti svoje hobby dokážu robiť profesionálne (t.j. aj za peniaze) a lyžiari nie? Nuž, to je proste prírodný zákon ponuky a dopytu. Žampovci sú a zjavne zostanú amatéri, lyžovaním sa nemôžu (nedokážu) uživiť.

Z tohto pohľadu je úplne logické a pochopiteľné, že Adam, či Andreas Žampa sú ochotní reprezetnovať ľubovoľnú krajinu, ktorá sa zaviaže, že im ich hobby bude financovať. Nechajme teraz bokom otázku, prečo je vôbec nutné kvôli účasti na komerčnej súťaži (aktivite) jednotlivcov mať pri svojom mene nejakú vlajku, resp. byť delegovaný úradníkmi nejakého konkrétneho štátu. Že príslušných úradníkov (športové zväzy) treba zrušiť úplne v prvom rade, o tom ani nemá zmysel diskutovať.

Vráťme sa k požadovanej sume: 400 tisíc eur ročne na prípravu a účasť na pretekoch pre Adama Žampu. Slovensko má približne 5 miliónov obyvateľov. Ak by bol len každý desiaty presvedčený, že slovenská vlajočka pri mene Adam Žampa je pre nich prínosom, tak postačia vyslovene drobné eurocenty. Stačilo by menej, ako 10 eurocentov mesačne. Od každého z tých presvedčených.

Keď som sa na tých 400 tísíc eur pozrel z tejto racionálnej a pragmatickej strany, tak som zasa prestal chápať, kde je vôbec čo i len náznak problému? Prečo sa vôbec má zmysel baviť o tom, či a ako financovať Žampovcom lyžovačku? Ak ste presvedčení, že slovenská vlajočka pri ich menách v štartovej listine je skutočne dôležitá, tak prečo je problém im prispieť zopár eurocentov mesačne?Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2015-03-2312
-
 33% ( 8 people voted )
+
presne tak, kto cíti potrebu nech prispeje.....
defender # LixuWija97
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-23 18:29:51 d5b582fe
To už zďaleka nie je šport. To je čistý biznis. Nehorázne prachy. Príživníci, podfukári, špekulanti, stávkari. TV, reklama atď. A ešte mám prispievať???
milan # PesyMihy72
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-03-23 19:10:28 57f4fcd5
Samozrejme ze aj na toto existuje viac pohľadov. Žumpu by som sa spýtal, ako môže mať ten xycht pýtať od nás peniaze na svoje hobby, keď máme napríklad takto podfinancované školstvo, ktoré môže plodiť vedcov a tí sú dovolím si tvrdiť podstatne užitočnejší. Ako môže od nás pýtať prachy, keď ľudia zomierajú vďaka tomu v akom stave je zdravotníctvo, v akom stave je celá ekonomika plodiaca sociálne samovraždy.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-24 07:21:01 c35b0bce
Nie je nad to,ked sa nejaky Pospisil vyjadri uplne nekompetentne k veci ktorej nerozumie,nevidi do jej pozadia,a hned sa nanho nalepia odbornici v diskusiach Nielen tu.

Marsale,pomaly,nemam ta za debila.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-24 07:55:49 b229bc75
v ziadnom pripade mu nic nedat. spolocnost, ktora zije sposobom chlieb a hry je chora.
Fero # LifuRoru61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-24 08:26:56 d9777929
Harry - další aspekt ako Fero píše. Športovci sa aktívne podieľajú na uspávaní oviec hrami
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-24 22:34:42 c35b08f0
loading...
Prostriedkov a technik ovladania mas je vela.Ale treba uznat ze ovce treba nejak zamestnat,a lepsie tymi hrami ako niecim inym.Ale aj to ine pride na rad.Ked bude treba a ked sa to bacovi hodi.

Islo mi len o to,ze urazat ked hovno o tom viem mi prislo take, no ,nepatricne.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-24 22:49:12 b229bc75
Ale "chlieb a hry" zahŕňali aj kratochvíľu predhadzovania svätuškárov levom. To je už iná káva, tú by som si rád s pôžitkom vychutnal.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-03-24 23:22:55 bc7b649f
Harry, Žumpova situácia je presne tá istá ako študentov, ktorí teraz masovo študujú sociálnu prácu a o 2 roky sa tisíce z nich budú čudovať, že trh ich nechce. On sa tiež vrhol na lyžovanie s nádejou, že bude úspešný...
Na rozdiel od Pospíšila mám ale iné východisko. On a podobní bludári by sa mali vrátiť k Smithovi, už on vedel, že základnou podmienkou fungovania trhu je 100%-ná informovanosť, rovnosť šancí a este niekoľko podmienok. Najdôležitejšie ale je, ze trh nie je funkčný v čase velkovýroby. Vtedy je znásilňovaný najsilnejšími psami... Ale v trhovom prostredí sa predsa vždy časom vyprofilujú najsilnejší psi, väčšinou tí najbezohľadnejší psychopati, takže začarovaný kruh. Niečo na spôsob Dubčekovho socializmu môže reálne dlhodobo fungovať. Proste sa nusí plánovať na štátnej a aj globálnej úrovni, len nesmieme toto plánovanie dať do rúk židom, ako je to teraz.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-25 06:46:43 c35b08f0
marsale Zukove - Máš zas za úkol dělat a trollovat, že rozumíš něčemu čemu nerozumíš nebo aspoň pomást čtenáře? Co tvrdíš, je lež a blábol (pokud tomu sám věříš, tak teda...se jen zesměšníš).

mela # QewyQimi75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-25 11:18:52 4e889af3
Bolo by na mieste, keby si to aj nejako vyargumentoval, pepane
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-25 18:16:23 c35b0a47
Tiez mi nie je jasne preco by sme mali vsetci financovat hobby par jednotlivcov ?? Zas na druhu stranu financujeme hobby veriacim, financujeme ciganov tak preco by sme neprispeli par jedincom ktory sa aspon snazia mat na sebe nasu vlajocku. Sice ako pisu to ziadne slovensko nikdy nezviditelni lebo akakolvek vlajocka na komkolvej je kazdemu v zahranici ukradnuta ale v podstate si zaplatime ako za reklamu v TV a v tomto pripade ma prinos ze ked uz niekto ten sport pozera (ja to veru nie som), tak podla danej vlajocky rychlo odhalite ze ten clovek je Slovak. Este upozornim ze to urcite nerobi pre Slovensko a urcite zan nehra, len je odtialto a tu mu platia hobby.
Napr. o Nasti rozpravaju aka je hrda na svoju vlast , akoze SK. NIE NIE to je zas omyl , ona sa len chce vysmiat Rusom ze jej hobby neplatili a o co prisli. Je to len osobne dokazanie druhemu ze na to ma. Na SK kasle ale zaroven je rada ze tu jej hobby platia.

MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-26 13:39:23 d94b4912

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VIDEO: REVOLTA PROTI POLICEJNÍ BRUTALITĚ VE FRANCII…


VIDEO: REVOLTA PROTI POLICEJNÍ BRUTALITĚ VE FRANCII…
Uprostřed rekordní nezaměstnanosti a i rekordní nezaměstnanosti mládeže a tím, jak místní politici svévolně porušují dohody EU (aniž by to mělo zjevné důsledky), to vypadá, že ...
IZRAEL SE CHYSTÁ NÁSILÍM DEPORTOVAT 40 TISÍC VLASTNÍCH OBČANŮ
Fico, najväčší pomocník Kotlebu
Bitcoin: piráti mají převratnou digitální měnu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0285 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage