Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

16 krajín sa predsa nemôže mýliť


16 krajín sa predsa nemôže mýliť

To bol v roku 2011 jeden z argumentov Ivety Radičovej, prečo musíme do Grécka poslať viac ako miliardu eur (viac ako 500 € na každú slovenskú rodinu). Ako dnes vidíme, 16 krajín sa mýlilo. Nielenže "zachraňovanie" nefungovalo a

peniaze poslané do Grécka sú nenávratne preč, ešte to aj Grécku výrazne poškodilo. Zachránili sme nemecké a francúzske banky za cenu, že sme eurozónu ohrozili ako celok.

Keby si štáty eurozóny pred piatimi rokmi povedali "keď už, tak už" a keď už je tu tá kríza, tak poriadne a snažili by sa všetko ešte viac zhoršiť, nemuseli by robiť nič iné, ako to, čo aj skutočne robili. Lebo celá záchrana spočívala len z mimoriadne draho kúpeného času (prvých 5 rokov za 248 miliárd eur) a z likvidácie gréckej ekonomiky dvojnásobná nezamestnanosť, priemysel na úrovni 70-ich rokov a dlhy ako nikdy predtým.

Kombinácia neschopnosti a zbabelosti

Pozrime si, kto posledných 5 rokov rozhodoval o "záchrane" Grécka: Merkelová, ktorá je fyzička, Schäuble právnik, Hollande politológ, Barosso maoista, Juncker ďalší právnik a Schulz nemá maturitu. U nás doma Radičová sociologička, Dzurinda dopravár, Figeľ technik, Bugár strojár. Jediný, kto presne vedel o čo ide, bol Ivan Mikloš, ale ten zase nemal dosť odvahy navrhovať a požadovať funkčné riešenia a skrýval sa za geopolitiku.

Predstavte si, že ležíte v nemocnici so zápalom slepého čreva a okolo vás konzílium ľudí pozostávajúcich z fyzikov, technikov, právnikov, politológov a povedzme jedného predavača knižiek rozhoduje o tom, či vám amputuje nohu alebo ruku. Presne toto sa stalo v prípade Grécka. Na zaplakanie.

Grécka vláda je vysmiata

Eurohujeri sú medzičasom bezradní a priam prosíkajú grécku vládu, aby ustúpila aspoň krôčik v čomkoľvek, aby to mohli voličom predať ako kompromis a poslať ďalšie peniaze do Grécka. Aby len opäť odsunuli problém o pár mesiacov. Konkrétne ide o 7,2 miliardy z druhého balíka a 10,9 miliardy z fondu na záchranu bánk. Pár mesiacov neskôr by musel prísť tretí balík.

Lenže nie. Tsipras a Varoufakis si hrajú svoju hru a hrajú na čas. Áno, splácajú úvery zo záchranného balíka, od svojho nástupu doteraz okolo 13 miliárd eur. No zároveň čerpajú takzvané ELA úvery, od svojho nástupu doteraz viac ako 50 miliárd eur (výška ELA úverov stúpla zo 65 na 118 miliárd €).

Situácia je mimoriadne vážna, existujú len dve možnosti

Ľudia sú síce už unavení z nejakého Grécka, no vývoj nezastal. Medzičasom je situácia mimoriadne vážna a vystúpenie Grécka z eurozóny je síce naďalej jediným skutočným riešením, ako to tvrdím už 5 rokov, ale medzičasom aj mimoriadne riskantným. Nechcem tu rozpisovať detaily, každopádne dnes to bude mať Grécko po vystúpení z eurozóny oveľa ťažšie a teda to dnes bude pre EÚ oveľa drahšie.

V podstate existujú dve možnosti. Prvá: v najbližších dňoch sa Gréci s veriteľmi dohodnú, dostanú ďalšie peniaze a trápenie bude pokračovať, čo bude grécku ekonomiku ešte viac ničiť. Druhá: Gréci vyhlásia platobnú neschopnosť a dohodnú sa s eurozónou na vystúpení (Grexit). Na to prvé treba peniaze, na to druhé odvahu a odpustenie dlhov.

Či eurozóna, rozumej pani Merkelová (autorka skvostu "Keď stroskotá euro, stroskotá Európa"), pustí Grécko z eurozóny, závisí len od toho, či dokáže zvaliť vinu na Grékov tak, aby to zhltli jej voliči. Inými slovami, či dokáže Grékom na poslednú chvíľu posunúť čierneho Petra. Celá politika "zachraňovania" je do veľkej miery o tomto. O tom, či ľudia, ktorí lipnú na svojich stoličkách, si ich dokážu udržať a o tom, na koho sa zvalí vina.

Presne to sme zažili aj my. Pol roka pred osudným hlasovaním sme všetkých upozorňovali, že poslať zo Slovenska s jeho polovičnými dôchodkami do Grécka vyše miliardy eur je ekonomická vlastizrada a že pod takéto svinstvo sa my nepodpíšeme. Tiež sme upozorňovali, že Gréci šetriť nebudú, že sú to peniaze vyhodené von oknom. Pripomínam, že prvý balík do Grécka sme spoločne odmietli a pri druhom, naši koaliční partneri otočili.

Bohužiaľ, opäť raz zvíťazila neschopnosť a zbabelosť. Vo veci, ktorá nijak nesúvisela s Programovým vyhlásením vlády, dokonca bola v rozpore s ním, spojila Iveta Radičová dve hlasovania hlasovanie o dôvere vláde (pre nás jednoznačné ÁNO) a hlasovanie o miliarde do Grécka (pre nás jednoznačné NIE). Na takto položenú otázku sme nedokázali odpovedať v súlade s našim svedomím a preto sme sa hlasovania zdržali. Avšak urobili sme veľkú chybu: neodišli sme z rokovacej sály. Vtedy by bolo jasne vidieť, že naozaj sa hlasovania zdržíme (to nám totiž naši koaliční partneri neverili) a predpokladám, že by stiahli hlasovanie.

Zvyšok poznáte a dnes si aj môžeme pozrieť, čo to celé "zachraňovanie" prinieslo: ďalšie a väčšie problémy, nič viac. Ale jedno sa našim koaličným partnerom podarilo: hodiť vinu na stranu, ktorá bola ochotná kvôli svojmu presvedčeniu a ako dnes vidíme aj správnej veci, obetovať svoje stoličky.
Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2015-06-1813
-
 74% ( 13 people voted )
+
Lekce z historie Ukrajiny:
1991- za 5 let budeme žít jak v Kanadě.
2004- Za 10 let budeme žít jak v Polsku.
2015- Za 15 let budeme žít jako za Janukoviče.
KiskoBot # DeniCuxe10
-
 69% ( 6 people voted )
+
2015-06-19 14:16:31 b229945c
Riško aký je rozdiel ak:

1. Dáme peniaze Grekom a tí ich pošlu do nemeckých bank na splatenie pôžičiek

2. Nedame peniaze Grekom a nemecke banky budeme spoločne zachraňovať....

Euro rovnako ako Dollar konči svoju púť ožobračovania ľudí a ničenia ekonomik, čakajme krizu, recesiu, inflaciu a hyperinfalciu, následne posun k zlatemu štandartu. Splácať, alebo si brať v dnešnej dobe hypotéku je ako si dať slučku na krk a čakať čo bude.... Ľudia kupujte fyzicke zlato, striebro, lebo bude zle !!!

PeterNoo # DyjoXugu10
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-19 15:06:55 b28f6530
p. Sulík, nejak Vás nemusím, ale v tomto prípade stojím za Vami i stál som i vtedy keď Ste držal slovo a nenechal sa zvyklať vo svojom presvedčení rozpadom vlády. Podľa toho, čo si pamätám, tak Radičová podľahla tlaku "zvonka" a spojila hlasovanie o dôvere s hlasovaním o €urovale...Vie mi niekto dať info, "Kto" to bol ten tlak zvonka? Indície síce existujú, ale nejaká malá "konšpiračka" by nezaškodila...Ďakujem!

Bertold # FuliXuju84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-19 20:00:47 5f67ff81
To co pise Bertold je skutocny dovod padu Radicovej vlady. Ja by som k jeho otazke pripojil este jednu:
Kto bol ten, ktory goebbelsovou metodou tak ucinne dokazal vtlacit do vedomia tolkych ludi ze ten pad zavinil Sulik?
Zolo # SohyVeku58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-19 21:04:37 4ba893bf
Čo tu riešite, kto povalil zlepenca, ta vlada nebola života schopna a či zdochla pre dzurindu, alebo sulika je uplne jedno... mimochodom aj matovič hlasoval proti radičovej...
PeterNoo # DyjoXugu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-19 21:30:09 b28f6530
Svoloč prašivá...

Anton # FyxiBynu38
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-20 00:48:03 c3a0b62c
loading...
že radičbaba je mentalne retardovaná hlúpa, nevzdelaná krava som tvrdil už dávno,, len vtedy tomu nikto neveril.
sines # NowyXali46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-20 08:41:39 bcd238a9
takze kazdy politik musi byt ekonom?
Toto nam chcel autor tohto clanku podsunut? Hadam asi preto, ze sam autor je ekonnom.
Hrozne mi vadi, ze ekonomiu povazuju poniektori za vedu, mozno aj sam vystudovany tohto zabavneho soboru, ktore sa neda nikdy previest do realneho zivota, kde obycajne mavnutie kridlom motyla na opacnom kontinente sposobi neocakavane a nepredvidatelne dosledky.
Preto je uplne jedno, ci riadi stast technik, zabavac, ci nebodaj ekonom, ale musi byt v prvom rade slusny clovek.
Lebo to ani sam tohto clanku nikdy nebol a nebude, lebo zalozenim strany nehladal riesenie pre spolocnost a hlavne pre ludi, ale ako kazdy zakladatel politickej strany, len pre svoje zaujmy.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-20 10:03:54 59ad961d
Radicova podlahla tlaku preto, lebo z Bruselu dosla sprava, ze materske banky stiahnu peniaze zo slovenskych dcerskych bank, co by znamenolo nedostatok financii na slovensku
PePe # NisoDuky58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-20 11:08:07 d5d7530d
LUDIA VED NEBUDTE SPROSTY KED SI VY POZICIATE PENIAZE Z BANKY A NESPLACATE ANULUJU VAM DLH ? ALEBO VAM ESTE POZICIA ?
Sprostá radicova to vidi zo zenskej stranky nedajte sa obalamutit ide jej o karieru.

bankar # QabaJexa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-20 14:53:19 5f673b91
Nie je mi jasné čo za prínosy dosiahla dáma na obrázku k príspevku a tiež prínosy nejakého vraj EU .politika -autora žiadajúceho o poradenstvo--..pre SK-.. je mi to záhadou...Ono tie nuly sú predsa len čosi znamenajúce--- ale psíček na povrázku je čosi inééééé.A tie dve povrázky.. jeden je z tohoto .. a druhý z iného..a kto to nevie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-20 21:16:22 b947290e
Ale isteze sa znova dohodnu, ide o obrovske peniaze ktore mozu takto rozkradnut. Medzi sebou sa teraz len hraju kto si zoberie vacsiu ciastku do vrecka
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 09:23:28 d94b4912
pan sulik mate moj hlas videl som relaciu na ZDF a bol som z vas nadseny,a taktiez suhlasim s tym ze rohodnutia o pozicke grecku ci komukolvek inemu by mali riesit ekonomovia a nie pravnici atd ,vela stastia v dalsom usili
robo # GiqoGufo90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 19:03:45 d404981e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Formy socialismu a pseudosocialismu VI - Cechovní socialismus


  Formy socialismu a pseudosocialismu VI - Cechovní socialismus
V prvních letech po Světové válce lidé v Anglii i na kontinentu vzhlíželi k myšlence cechovního socialismu jako ke spáse. Od té doby upadla v zapomnění. Nicméně jí nemůžeme jen ...
„POŘIĎTE VAŠEMU DÍTĚTI VYSNĚNOU NEPRŮSTŘELNOU VESTU,“ VYZÝVÁ FLORIDSKÁ KAMPAŇ
Economist: Je třeba, aby evropští politici zkrotili ‚internetovou reformaci‘
INTERGRACE JINÝCH KULTUR JE UTOPIE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0307 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne