Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

10 technológií, ktoré vám poskytnú viac slobody ako voľby


10 technológií, ktoré vám poskytnú viac slobody ako voľby

Pred pár dňami som napísal mierumilovný neurážlivý článok 7 dôvodov, prečo nevolím a nepôjdem voliť o tom, ako si veľmi cením slobodu a dobrovoľné rozhodnutia, a ako si vzhľadom na existujúce a neustále rozvíjajúce technologické riešenia dokážem predstaviť podstatne lepší systém ako parlamentnú demokraciu. Pod môj Facebookový príspevok a na Menej štátu som dostal stovky nenávistných komentárov a k tomu veľké množstvo urážlivých správ. Tieto nenávistné reakcie boli posledný klinec do rakvy. Presvedčili ma, že s komunitou militantných demokratických voličov a demokratickými voľbami nechcem mať nič spoločné.
Nenávisť voči tým, čo parodujú alebo nesúhlasia s demokratickými voľbami nie je typická len pre demokratických voličov, ale aj pre samotný štát, ktorýnemá problém trestať ľudí za bezobetný trestný čin, ktorí napríklad samotné demokratické voľby parodujú.

Po mojom rozhodnutí nevoliť sa ma veľa ľudí pýtalo, ako si teda bez volieb predstavujem zvýšenie individuálnej a ekonomickej slobody.
Ako nepolitik Vám ponúkam 10 technologických riešení, ktoré Vás dokážu ochrániť pred štátom a poskytnúť Vám podstatne viac slobody ako ktorýkoľvek Váš volený politik.

Povolebný "reality check"

Predtým ako sa do toho pustíme, spravme si povolebný "reality check" a zamyslime sa nad tým, ako sa reálne po voľbách navýši vaša osobná či ekonomická sloboda a to nezávisle od toho, či vyhrá alebo nevyhrá Fico.

Naďalej:

 • štát bude zasahovať do vášho súkromia (a odpočúvať vám hovory a predstavovať hrozbu pre vaše digitálne súkromie). História ukazuje, že SIS či slovenská polícia boli a sú prešpikované korupciou (a vzhľadom na svoj monopolný charakter bez možnosti straty reputácie a krachu, aj budú a žiadne voľby to nevyriešia)
 • budete platiť stále vysoké dane - OK, ak vyhrá pravica, tak možno budete platiť o jedno percento daní menej (a o to vyššie odvody :)
 • vám bude štát kecať do biznisu a demotivať vás od reálneho podnikania milión reguláciami a novými nezmyselnými zákonmi
 • budete stíhaní za rôzne bezobetné trestné činy
 • vám bude centrálna banka znehodnocovať vaše peniaze, a devalvovať vaše reálne úspory
 • vám štát bude zakazovať používanie hotovosti a nútiť vás do používania bezhotovostných štátom a bankami monitorovaných platieb
 • budete nútení interagovať so skorumpovaným monopolizovaným slovenským súdnictvom (ktoré je vzhľadom na svoj silne rodinkársky charakter v dohľadnej dobe podľa mňa nereformovateľné)

Žiadne dobré povolebné vyhliadky, však?

Ako Vám hneď teraz technológie dokážu poskytnúť viac slobody:

 1. Zašifrujte všetky Vaše hovory a textovú komunikáciu.
  Chráňte svoju súkromnú hlasovú a textovú komunikáciu pred štátnym odpočúvaním. Je to otázka pár klikov — nainštalujte si Signal pre Androida iOS. Signal Private Messanger dokáže ochrániť vašu komunikáciu pred špehovaním zo strany štátnych úradov či SIS.
 2. Naučte sa používať kryptomeny ako napríklad Bitcoin.
  Nainštalujte si Bitcoinovú peňaženku na svoj počí tač alebo mobil. Navštívte Bi tcoin bankomat v Bratislave a získajte svoje prvé bitcoiny. Bitcoin je plne decentralizovaná mena, ktorá nejde zakázať alebo vypnúť štátom, podobne nejde zákazať posielanie či prijímanie bitcoinov. Pre každé prijatie platby si môžete vytvoriť novú bitcoin adresu, takže spätne nie je zistiteľné, koľko bitcoinov za danú službu alebo tovar ste vlastne prijali. Výhoda bitcoinu je napríklad taká, že je mimo kontrolu centrálnych bánk — jeho hodnota je určovaná výhradne trhom (ako v prípade zlata), takže nehrozí, že by niekto vyemitoval napríklad jeho dvakrát väčšie množstvo a tým jeho hodnotu devalvoval. Čo sa Vám s eurami samozrejme môže stať :-) Bitcoin je pseudoanymná mena, ak Vás zaujímajú skutočne anonymné meny, vyskúšajte DashCo in, Cl oakCoin, prípadne iné. Viac informácii o Bitcoine sa dozviete napríklad tu.
 3. Naučte sa používať kryptomarkety.
  Vďaka novej decentralizovanej technológii OpenB azaar (decentralizovaný marketplace) a jeho zvyšujúcej sa použiteľnosti, kryptomarkety v blízkej dobe zažijú nový boom a dostanú sa aj k masám. Už teraz si tam môžete kúpiť napríklad lieky, ktoré sú na Slovensku buď úplne nedostupné alebo len na predpis a veľmi drahé. Podobne obrovské množstvo vecí, ktoré sú z rôznych politických dôvodov na Slovensku zakázané. Dane za tovar a služby ponúkané na kryptomarketoch sú dobrovoľné — nikto vám ich nebude brániť platiť. Z tohto hľadiska získavajú kryptomarkety oproti klasickým centrálnym e-shopom silnú konkurenčnú výhodu — všetko je tam lacnejšie o DPH, daň zo zisku a ďalšie náklady, ktoré momentálne výrobcovia či predajcovia vynakladajú na splnenie rôznych štátnych regulácií. Napriek tomu, že v kryptosvete neexistuje centrálna autorita ako štát, biznis transakcie sú vďaka silným reputačným modelom a "escrow services" (sprostredkovateľské služby tretích strán) technicky dosť imúnne voči prípadným podvodom a nečestnému správaniu. Ponoriť sa do kryptomarketov môžete napríklad tak, že získate svoje prvé bitcoiny (bod č.2), nainštalujete si Tor Browser a zaregistrujete sa do svojho prvého kryptomarketu.

  Podotýkam, že Tor je anonymizačná sieť a OpenBazaar decentralizovaný market — znamená to, že prevádzka oboch týchto vecí je irelevantná vzhľadom k tomu, či sa to nejakému štátnemu úradníkovi páči alebo nie. Ich použitie je preto na vlastnú zodpovednosť.
 4. Používajte služby zdieľanej ekonomiky.
  Nainštalujte a používajte služby Uber, Airb nb či B laBlaCars — všetky z nich fungujú už na Slovensku aj v Čechách. Tieto služby Vám umožnia sa zviesť či ubytovať za dobrú cenu bez štátom centrálne vynucovaných regulácií. Aj napriek tomu, že štát sa postupne snaží uvedené služby zregulovať a získať nad nimi kontrolu, začínajú sa objavovať už ich prvé decentralizované verzie na bitcoinovom blockchaine (ako napríkladArcade. City), ktoré žiadny štátny úradník zregulovať nedokáže.
  Nutné podotknúť, že služby zdieľanej ekonomiky dokážu v budúcnosti vytvoriť viac užitočných pracovných miest ako všetky štátne úrady práce a populisti cké "zvyšovanie" zamestnanosti.

Ako Vám v blízkej budúcnosti decentralizované technológie dokážu poskytnúť viac slobody a ušetriť peniaze:

 1. Decentralizovaný marketplace
  Pred pár sa uvoľnila stabilná verzia decentralizovaného marketuOpen bazaar, čo spôsobilo obrovské nadšenie v krypto komunite. Ide o prvú implementáciu decentralizovaného e-shopu, ktorý je plne distribuovaný a technicky nezakázateľný a prakticky nevypnuteľný. Znamená to, že štáty vďaka OpenBazaaru reálne strácaju schopnosť intervenovať do obojstranne dobrovoľných biznis vzťahov medzi predajcami a kupujúcimi (prakticky čohokoľvek), to znamená napríklad možnosť vynucovať ich danenie, reguláciu apod. Obzvlášť, keď akákoľvek komunikácia medzi samotnými predajcami a kupujúcimi bude kompletne šifrovaná, prípadne anonymná (cez Tor/I2P hidden services).

  Vďaka OpenBazaaru a ďalším kryptoanarchistickým technológiám (anonymizačné siete, poisťovna voči štátu apod) štát v blízkej dobe do veľkej miery prehrá vojnu nad kontrolou virtuálneho sveta. Je preto pravdepodobné, že si uzurpuje o to väčšiu kontrolu a príjem v reálnom svete (formou napríklad výrazneho navýšenia daní z nehnuteľností, zvýšenom danení výrobcov produktov a poskytovateľov služieb v reálnom svete).
 2. Decentralizovana anonymná poisťovňa voči hlúpym štátnym zákonom a reguláciam
  Ste otec rodiny a bojíte sa, že kvôli fajčeniu marihuany skončíte vo väzení? Nenahlásili ste svoju novú polohu ministerstvu zahraničných vecí po 30 dňoch mimo Slovenska alebo ste podľa zákona nezačipovali svoje mačiatko alebo psíka?

  Nevadí!
  Otvorte si stránku anonymnej decentralizovanej reputovanej poisťovne (= takej, ktorá nejde žiadnym úradníkom technicky vypnúť) voči hlúpym štátnym zákonom a vyklikajte si zoznam zákonov voči ktorým chcete byť poistený. Anonymná reputovaná decentralizovaná poisťovňa vám zobrazí mesačný paušal v bitcoinoch alebo inej kryptomene, ktorý keď uhradíte, tak ste sa práve úspešne poistili proti štátu. V prípade, že sa štát pokúsi Vás kriminalizovať za akýkoľvek nezmyselný priestupok alebo trestný čin na ktorý ste poistený, tak doklad o tom dôveryhodným šifrovaným kanálom prepošlete poisťovni a tá vám vyplatí poistné plnenie v príslušnej kryptomene, prípadne Vám anonymne vyplatí digitálny cash na profesionálneho právnika, ktorý vás z toho vyseká. Príde vám, že toto reálne nemôže fungovať a štát to nedovolí? Ak to bude anonymné (Tor/I2P) a decentralizované (napríklad cez OpenBazaar), tak to žiadnym štátom technicky nepôjde ani zakázať, ani zhodiť (podobne ako teraz Bitcoin).
 3. Decentralizované právo
  Väčšina ľudí si právo a jeho výkonnú zložku bez štátu nedokáže vôbec predstaviť. Napriek tomu v tejto oblasti v poslednej dobe nastal veľký technologický posun dopredu a vznikol decent ralizovaný peer to peer koncept právneho systému nad bitcoinovým blockchainom zvaný PAX. O tom ako tento koncept technicky funguje bolo tiež publikovaných viaceročl ánkov, viď. tiež moja staršia prezentácia o decentralizovanom práve a bitcoinových smart kontraktoch. Prechod od štátneho monopolného práva k decentralizovanému právu, od klasických papierových zmlúv k smart kontraktom na blockchaine bude vzhľadom na konzervativizmus súdneho systému zrejme dosť pomalý a bolestivý. Osobne ale nepochybujem, že to nenastane (a teším sa, že korupčné škandály v našom súdnom systéme tomu len dopomôžu :-)
 4. Univerzálna decentralizovana aplikácia na akékoľvek služby
  Viete si predstaviť decentralizovaný Uber prakticky na akékoľvek služby, ktoré potrebujete? Poumývanie dlážky, navaren ie jedla, vysypanie smetí, napísanie diplomky, či využ itie eskortných služieb? :)

  Takáto peer to peer aplikácia, ktorá umožní, aby ktokoľvek na svete poskytol akékoľvek služby komukoľvek inému, bude dostupná behom pár rokov. Dokáže byť plne decentralizovaná (OpenBazaar) a využívať kryptomeny, takže štát technicky stratí schopnosť intervenovať do biznis transakcií zainteresovaných strán.
  Vytvorenie takejto aplikácie je už teraz technicky realizovateľné a jej spustenie radikálne zmení súčasnú spoločnosť.
 1. Dobrovoľné, decentralizované virtuálne štáty
  Jedna z revolučných vecí, ktorá už teraz existuje (Bitnat ion) bude koncept dobrovoľných virtuálných štátov, ktoré vám na základe obojstrannej dohody (uloženom v decentralizovanom blockchaine) poskytnú rôzne služby, ktoré teraz poskytujú občanom štáty (napríklad notárske služby, rôzne centrálne registre ako kataster, sociálne poistenie apod). Virtuálni poskytovatelia týchto služieb si navzájom budú konkurovať, čo bude vytvárať silný tlak na zvyšovanie kvality ich služieb. Dá sa predpokladať, že svojich prvých klientov získajú hneď ako začnú mať štáty reálne problémy s poskytovaním služieb svojim občanom (napríklad nefunkčný dôchodkový piliér, hyperinflácia apod). O tom ako je možné decentralizovať súčasnú spoločnosť som napísal prezentáciuako aj krátky paper.
 2. Offshore postavený na kryptomenách
  Róbert Fico sa bije do pŕs a snaží sa presadiť zverejnenie majiteľov schránkových firiem na Cypre, či Malte. Samozrejme ide o čistú populistickú praktiku, lebo väčšina firiem je vlastnených a manažovaných cez nominee štruktúru, ktorá nebude zverejnená a ľudia sa po zverejnení dozvedia len fiktívnych majiteľov schránkových firiem. Skutoční majitelia firiem sú uvedení totiž ako disponenti bankových účtov. Toto sa v blízkej dobe zmení, kedže veľké množstvo krajín prehlásilo bankové tajomstvo už za zastaralé a plánujú si všetky informácie o samotných bankových účtoch a ich majiteľoch vymienať — v snahe zamedziť daňovým únikom. Spôsob, ako sa bude možné v budúcnosti brániť voči tomuto globálnemu špehovaniu, je prestať používať klasický finančný systém postavený na fiat peniazoch a prejsť na kryptomeny — čo sa podľa mňa behom najbližších dvoch rokov na svete reálne stane. Kryptomeny zohrajú preto v blízkej budúcnosti veľmi dôležitú rolu v offshore biznise.

Vďaka technológiam sa približujeme k plne decentralizovanej peer to peer spoločnosti, kde politici budú zbytoční. Nahradení poskytovateľmi služieb.

Ak Vám ide o slobodu, voľte technológie, nie politikov.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Svet2016-03-042
-
 72% ( 8 people voted )
+
Tento clanok som sa ani neunuval zacat vobec citat, ale oci mi padli na toto, v jeho druhej polovici:

"Univerzálna decentralizovana aplikácia na akékoľvek služby
Viete si predstaviť decentralizovaný Uber prakticky na akékoľvek služby, ktoré potrebujete? Poumývanie dlážky, navaren ie jedla, vysypanie smetí, napísanie diplomky, či využ itie eskortných služieb? :)"

Ano, napisanie diplomovky, po predchadzajucom ziskani vysvedceni zo ZS a SS a urobeni za mna vsetkych skusok na VS... O toto presne ide, decentralizovat sa... :-DDD

A nasa mladez uz decentralizovanou aj je... Aspon teda kazdy mlady clovek so smartfonom... Ti uz nemusia byt gramotnymi, staci im dokazat hovorit aspon v ich materinskom jazyku...

Viem si celkom zivo predstavit, co by nastalo, ak by jedneho dna padol internet... Na uliciach by okamzite bezradne postavali uplne decentralizovani, skutocne slobodni, mladi ludia... Nikto z nich by nevedel, v ktorom letopocte zije, aky je datum toho konkretneho dna, kolko je hodin, kolko ma rok mesiacov, ake je pocasie, na ktorej ulici sa nachadza, kde byva, ako sa vola, kedy sa narodil, ako sa dostane domov a ziadny z nich by si bez svojho smartfonu ani nedokazal kupit rohlik...

Ano, presne k takejto "slobodnej decentralizacii" to vsetko smeruje... A mladi sa budu takto s nadsenim decentralizovat a slobodniet az do momentu, ked si na displejoch svojich smartfonov jedneho dna, tesne predtym, nez bude ich smartfon trvalo zablokovany, precitaju: "Uzivatel XY bol systemom trvalo vymazany"... :-DDD


slobodolog # LequHiqo95
-
 65% ( 13 people voted )
+
2016-03-06 21:47:31 badb0088
Ale Vašu záhradu vám nevymažú: http://www.bydleti.cz/zahrada/257-zahrada-3-pilir-
duchodoveho-zabezpecenijed # JigaVoki36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-12 12:50:52 4faafecd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Voľby


Voľby
„Politiku nie. Je to špina, lži, moc, peniaze… Ja som nepolitický, ja nechodím voliť. Mňa sa to netýka. Ja som čist...
Stát kecá úplně do všeho. I proto mají firmy problémy s důchodci
Od gravitačních vln až k editaci genomů: Úchvatné příběhy vědy roku 2016
Kam se ženeme …?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0363 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made