Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE

Ktovie, či majú niektorí ľudia predispozíciu na to, aby boli zlí, no zdá sa, že veľké množstvo práve takýchto ľudí sa stalo silnými vládcami. Možno práve schopnosť dosiahnúť takúto pozíciu sa dá pripísať ich bezohľadnosti a brutalite. Počas histórie boli mnohí notorickí lídri vyznávačmi nenávisti a násilia. Častokrát za koreňmi ich nenávisti stálo niečo cudzie či neznáme, no vždy to ospravedlňovali konaním domnelej spravodlivosti či spoločenského dobra.

Nech už je dôvod akýkoľvek, v histórii bolo pravdepodobne oveľa viac zlých a neznášanlivých vládcov, ako tých, ktorí sa snažili byť dobrí a ušľachtilí. Je ťažké hodnotiť a kategorizovať úrovne zla – je vôbec jedno zlo lepšie ako iné? No napriek tomu tu uvádzam zoznam 10 najvražednejších a najbrutálnejších vládcov histórie.

10. Pol Pot

rules-01
Pol Pot bol kambodžský komunista a líder Červených kmérov od roku 1963 do 1997. Takisto bol aj vládcom Kambodže na 4 roky, kde zastával pozíciu totalitného vládcu. Počas jeho krutovlády zomrelo kvôli jeho politike odhadovane 1 až 3 milióny ľudí (z celkovej populácie 8 miliónov).

Pokúšal sa "očistiť" krajinu veľmi otáznou politikou, nazývanou agrárna spoločnosť, kde násilne presídľoval ľudí žijúcich v mestách na vidiek, kde museli vykonávať nútené práce na farmách. Spojením popráv, nedostatku jedla, slabej zdravotnej starostlivosti a nútených prác, spôsobil Pol Pot smrť približne 25% kambodžskej populácie.

9. Atila

rules-02
Atila bol ako vládca považovaný za stelesnenie krutosti a zla. Bol vládcom humského impéria od 434 do 453 r., a bol známy tým, že bol barbarský a bažil po krvi. Bol známy aj útokmi na Rím, no pustošil provincie v celej Európe, pričom vytvoril impérium siahajúce od strednej Európy až po Čierne more.

Špekuluje sa, že zabil svojho brata a jeho syna len preto, aby si udržal trón v svojej moci. Šiel cez Francúzsko a Taliansko a zabíjal stovky a stovky tisíc ľudí, pričom Balkán napadol až dva krát. Hovorí sa, že ľuďom trhal úd po úde a pil ľudskú krv.

8. Tímúr

rules-03

Tímúr Bol stredoázijský dobyvateľ z kmeňa Barlas, ktorý vládol centrálnej Ázii od roku 1411 do 1449. Zrovnal svoju víziu s Čingischánom (pričom veril tomu, že je jeho potomok) a chcel mongolskej ríši navrátiť jej zašlú slávu. Bol patrónom umenia, no viac bol v moslimskom svete známy svojou obávanou mocou po porazení Mamlukov, Otomanskej ríše a Dillískeho sultanátu.

Obrovské časti Ázie, Afriky a Európy boli počas jeho vojenských invázií zničené. Zabíjal kapitulovaných vojakov a civilistov, tisícom sekal hlavy, dokonca nútil všetkých ľudí v mestách k tomu, aby masovo skákali do hlbín. Odhaduje sa, že zabil približne 17 miliónov ľudí, čo v tej dobe predstavovalo 5% svetovej populácie.

7. Vlad III.

rules-04
Bol kniežaťom Valašského kniežatstva v rokoch 1448, 1456 – 1462 a 1476. Turci ho nazývali aj Kaziglu Bey (po slovensky: Princ Narážač) – prečo asi. Počas svojej vlády bol veľmi obávaný. Inšpirovali sa ním dokonca aj pri vytvorení upíra Drakulu. Jeho naozaj kruté spôsoby mučenia obsahovali napr. vyberanie vnútorností, rektálne a tvárové impalementy, sťahovanie z kože, pochovávanie za živa, alebo odrezávanie pohlavných orgánov ľuďom, ktorých nemal rád.

Jedna známa historka rozpráva o tom, keď Vlad odmietol zaplatiť dane sultánovi otomanskej ríše Mehmedovi II. Legenda hovorí, že Vlad napadol Bulharsko a napichol na kôl 23 000 turkov. Mehmed na to vytvoril armádu a napadol Valašsko, no počas nočných útokov Vlad pozabíjal mnohých otomanov, čo vytočilo Mehmeda. Sultán na to prišiel do Valašska, do hlavného mesta Târgovişte, kde v lese našiel 20 000 napichnutých turkov. Zhrozený zutekal aj s jeho jednotkami. Odhaduje sa, že Vlad počas jeho vlády zmrzačil a zabil 40 až 100 tisíc ľudí.

6. Ivan IV

rules-05
Ivan IV Vasilyevich, známy pod prezývkou Ivan Hrozný, bol veľkovojvoda Moskvy od roku 1533 do 1547 a cárom všetkých rusov od roku 1547 až do smrti. Bol považovaný za veľmi inteligentného, no zároveň aj duševne postihnutého z dôvodu jeho záchvatov zúrivosti. Bol známy tým že varil ľudí za živa, napichoval ich na koli a zároveň postavil opevnenie okolo mesta, aby nemohli utiecť.

Zatiahol Rusko do dlhej 24-ročnej livonskej vojny proti Švédsku, Lotyšsku a Poľsku. Po období sucha, hladomoru a morovej epidémii bol mentálne nestabilný a násilnícky. Prenasledoval šľachtu a roľníkov. Hovorí sa, že každý deň zozbieral 500 až 1000 civilistov a potom ich dal mučiť a zabíjať, pričom sa na to so synom pozerali. Neskôr dal zabiť aj svojho syna.

5. Leopold II

rules-06
Leopold II bol kráľom Belgicka od r. 1865 až do svojej smrti a bol známy tým, že vytvoril "slobodný štát Kongo", čo bol v podstate súkromný projekt na extrakciu slonovinových kostí a gumy z regiónu Konga v strednej Afrike. V Kongu si nárokoval na územie 14-násobne väčšie ako bolo územie Belgicka, kde následne vládol železnou rukou. Slobodný štát Kongo bol založený na nútených prácach, otroctve a mrzačení, čo viedlo k smrti približne 3 až 15 miliónov obyvateľov.

4. Čingischán

rules-07
Čingischán, vlastným menom Tumudžin, bol zakladateľ mongolskej ríše, ktorá sa po jeho smrti stala najväčšou ríšou v histórii. Napriek tomu že je známy ako skvelý vojenský vodca, revolučný obchodník, a tým že presadzoval toleranciu medzi náboženstvami a ako aj hrdina Mongolska, no pre jeho dobyvačné ťaženia ho odsudzovali väčšinu histórie.

Chán zabil svojho brata keď mal 10 rokov za to, že mu ukradol rybu ktorú chytil. Je známy aj mnohými masovými vraždami civilného obyvateľstva, pričom pri jednej akcii zomrelo až milión civilistov za jeden deň. "Vyhadzovanie z Urgenchu" je považované za jednu z najkrvavejších masakier v ľudskej histórii: Zabil tri štvrtiny iránskej populácie (10 až 15 miliónov ľudí), zničil väčšinu blízkeho východu a podmanil si väčšinu veľkých miest vo východnej Európe. Je hrozné čo i len pomyslieť na to, čoho by bol schopný, ak by mal k dispozícii zbrane hromadného ničenia v dnešnej dobe.

3. Mao Ce-tung

rules-08
Mao bol komunistickým lídrom a zakladateľom Čínskej ľudovej republiky. Po vytvorení červenej armády si upevnil pozíciu zriaďovaním radikálnych pôdnych nariadení proti kontrarevolucionárom, statkárom a nepriateľom štátu. V roku 1957 začal program Veľkého skoku vpred, čím chcel rapídne industrializovať krajinu a transformovať tak čínsku ekonomiku. Tento program viedol k najväčšiemu hladomoru v histórii, čoho dôsledkom prišlo o život 20 až 30 miliónov ľudí.

Mao neskôr spustil Veľkú proletársku kultúrnu revolúciu, kde čistil všetku elitársku a kapitalistickú kultúru, zabíjal milióny ľudí v triednych bojoch a ničil veľké množstvá čínskych kultúrnych artefaktov. Zatiaľ čo v Číne ho veľmi vyzdvihujú – vďaka tomu že z krajiny vybudoval superveľmoc, vyzdvihoval postavenie žien, zlepšil vzdelávanie, zdravotníctvo a bývanie – no čo do počtu obetí je Mao Ce-tung jeden z najbrutálnejších vládcov všetkých čias. Spôsobil smrť 40 až 70 miliónom ľudí cez vyhladovanie, nútené práce, masové vraždy a popravy.

2. Josif Stalin

rules-09
Posledné tri miesta je veľmi ťažké zoradiť, keďže každý z uvedených by mohol zaujať kľudne prvé miesto. Stalin bol diktátorom Sovietského zväzu od roku 1941 do 1953. Začal ako boľševický revolucionár v roku 1917 a vďaka tomu následne získal veľkú politickú moc. V roku 1928 spustil päťročný plán, čo bol agresívny priemyselný a poľnohospodársky program, kvôli ktorému prišlo o život stovky tisíc ľudí.

Zbavil sa všetkých svojich politických oponentov vo veľkej čistke, čo bolo zamerané proti jeho rivalom väčšinou tajnými popravami. Ukrajina má vo svojej histórii temné obdobie nazývané hladomor, kde v dôsledku jeho politiky prišlo o život 2,5 až 10 miliónov ľudí – civilistov, ktorých dal jednoducho vyhladovať na smrť len preto, aby znížil populáciu krajiny. Stalin zabil viac svojich obyvateľov ako ktorýkoľvek vládca v histórii (možno okrem Mao Ce-tunga) cez hladomor, masakrovanie, gulagy, popravy alebo vojny. Odhaduje sa, že Stalin zapríčinil svojou politikou smrť približne 15 až 30 miliónom ľudí.

1. Adolf Hitler

rules-10
Zatiaľ čo Stalin "len" nechal ľudí umierať, Hitler aktívne presadzoval genocídu veľkého množstva populácie. Tento muž bol hnacím motorom najväčšej genocídy v ľudskej histórii – holokaustu. Nacistické jednotky v Tretej ríši počas jeho pôsobenia v pozícii kancelára systematicky zabili odhadom až 17 miliónov ľudí – z čoho 6 miliónov boli židia.

Na konci druhej svetovej vojny spôsobila hitlerova politika, teritoriálne drancovanie, rasová segregácia a koncentračné tábory straty na životoch a deštrukciu veľkej časti sveta. Preto môžeme s veľkou istotou považovať Adolfa Hitlera za najbrutálnejšieho a najvražednejšieho vládcu histórie.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Vláda2014-08-13364
-
 40% ( 10 people voted )
+
Dnes je najhorším diktátorom po 20. r. gumovaná myseľ (tak hlboko vžitú nenávisť ste ešte nevideli):
https://www.youtube.com/w
atch?feature=player_detailpage&v=w3R3pMtL3eo


Luko # LidySesy00
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-14 10:23:39 c3a87f42
tento rebricek ma asi taku realnu vypovednu hodnotu, ako Miss Universe
Fero # LifuRoru61
-
 78% ( 13 people voted )
+
2014-08-14 10:46:09 d9777929
nebudem reagovat na ten zoznam, autor by si mal nastudovat historiu. autora by som sa tiez spytal, ze kto je zotpovedny za vyvrazdenie povodnych americanov o pocte 100 milionov, bola to genocida
WWWCCCXXX # KumuVyhu52
-
 70% ( 13 people voted )
+
2014-08-14 10:47:30 d551da82
tiez si myslim ,ze ten rebricek je silno prozapadny...
Spanieli svojou expanziou zabili priamo,ci dovezenymi chorobami 90 percent populacie v Amerike.
Briti zasa santili v Australii...

Rafael # BakiQuno09
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-08-14 10:55:02 59ad0eb9
Stalina okydavaju presne podla jeho slov, za jeho skvely plan, ktorym prekazil zavedenie svetoveho poriadku z dielne zatemnenych. avsak uz dnes sa stavaju z okydvacov okydavani.
ti isti zatemneni pri "oslobodeni" kambodze zavrazdili viac ako udajne mal na svedomi Pol Pot, ale to samozrejme su povolene straty.
inak Rafael, ti briti na zaklade evolucnej teorie pokladali aboridzincov za clanok pod ludmi az dovtedy, pokial ich inteligenciou nepredbehli a z mnohych sa stali profesori na univerzitach.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 11:04:46 d9777929
Tym si vlastne tu evoluciu podoprel....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 11:07:58 59ad0eb9
loading...
takze podla teba vrazdenie ludi na zaklade rasy je v pohode? to mozem ja zasa podopriet tvojim vyjadrenim
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 11:13:31 d9777929
nie to som nechcel povedat, púredsa nepochopenie evolucie nemoze viest k vyvrazdeniu inej rasy... Nevyberaj zasa hrozienka z kolaca. Myslis si, ze vrazdil Darwin, Walace, alebo Lanmarck?
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 11:21:11 59ad0eb9
Nuž čo, vskutku "hodnotné" informácie hodné na zápis do wikipédie a oficiálnej his-tor-ie, kde medzi nápodobné s.r.a.č.k.y. brilantne zapadnú.
SomTenKtorySom # BociPera87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 11:27:06 577151c1
z tych troch poznam iba jedneho (Darwina) a clenovia jeho sekty(zatemnenimurari) vrazdili a vrazdia urcite. a vyzera to, ze chystaju nieco velke opat
Fero # LifuRoru61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-14 11:30:47 d9777929
Fero ty si strateny pripad, ano evolucia ta zavrazdi, aj objavenie ciernej diery, ci dlhy vek vesmiru....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 11:32:32 59ad0eb9
dakujem, rad by som nim bol. ale to som netvrdil. precitaj si este raz
Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 11:33:36 d9777929
cim by si bol rad? A ty si si tiez zle precital, ze ospravedlnujem vrazdenie inej rasy hned z uvodu nasho rozhovoru...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 11:38:02 59ad0eb9
rad by som bol strateny pripad v tomto systeme. ohladom vazdenia, som ti tam dal otaznik. ten tam ma vyznam. chcel som ti ukazat logiku tvojej odvodzovacky
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 11:41:34 d9777929
ak si vazne myslis, ze akakolvek vedecka teoria je povazovana ludmi za viacej ako nabozenska ideologia, tak potom neviem, neviem....
Uz som tu cital ,ze za vrazdenim pocas francuzskej revolucie mozu ateisti, ci vycinanie Stalina, alebo Hitlera je tiez pokracovanim nejakej vedeckej teorie, ale to snad asi nemysleli vazne....
Napr. Francuzska revolucia bola vyustenim tej americkej za nezavislost, a bola zapricinena hlavne jej dopadom na francuzske hospodarstvo, ktore sa vystavilo prave tym, ze podporovali Americanov proti Britom a v krajine nastal hlad. Nebolo to ateizmom ale obycajnym hladom.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 11:51:53 59ad0eb9
Dejiny pisu vitazi, takze sa medzi tymito vrahmi nenachadzaju napriklad nasi krestanski vodcovia, ktori sa snazili vyhladit juhoamerickych aj severoamerickych indianov (genocida ako vysita)
Jano # FevyViwa34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 12:43:49 c350b722
Každý povie: "Hitler zabil toľko a toľko ľudí!"
..ALE ČO TÍ VOJACI, KTORÍ IŠLI DOBROVOĽNE ZABÍJAŤ?! Boli to oni, ktorí robili také zverstvá a nie len nejaké vysoké osobnosti. Žiaľ, toto si už nikto nechce priznať a stále ukazujeme prstom na vládcov sveta..

Patrik # VebaSydi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 12:49:00 57f4c28a
presne tak....


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 12:49:03 59ad0eb9
Patrik aj s tebou suhlasim, ak by totiz Hitler, ci Stalin zacal sam stavat koncentracne tabory, este by prvy staval doteraz. Vzdy to bolo za prispenia aj tych ostatnych....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 12:50:14 59ad0eb9
No a samozrejme teda za tym treba vidiet to, co tych ostatnych k tej pomoci dohnalo....
Ze to nebolo o tom, ze by hladal niekto hrob neznameho ateistu, ci oslavoval vedecku teoriu, ale vzdy za tym bola nejaka ideologia....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 12:51:29 59ad0eb9
to Rafael

Briti zasa santili v Australii, Číne a Indii

O Britskom obchode s ópiom sa moc nehovorí, ale začal začiatkom napoleonských vojen a trval do konca 19. storočia a urobil z Číňanov najviac nafetovaní národ 19. storočia a ópium do Číny z Bengálska(India) a striebro z Číny do pokladnice Veľkej Británie, Čína sa samozrejme bránila a preto boli 2 ópiové vojny a fajčenie ópia sa bez obetí neobišlo, rozvrátená spoločnosť a ekonomika a desiatky miliónov mŕtvol, určite viac ako Mao a Stalin dokopy, takže ak je komunizmus fuj tak je aj kapitalizmus fuj, Číňania, Indovia a Černosi(obchod s otrokmi a práca na plantážach Ameriky) by vedeli rozprávať čo je ten hon za ziskom za každú cenu zač a dnes máme aj takého prezidenta ktorý povedal že kšeft a zisk je nad základné práva človeka!!!

cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-08-14 13:03:13 4e62cf2c
ja som nikdy netvrdil opak, ja tvrdim, ze je jedno, kto pochadza z akej strany, kazda dobyvacna armada robila zle...
Preto ospravedlnovanie a bagatelizovanie je tou najvacsou chybou. Je predsa jedno, ci zabili sto, ci stomilionov ludi, ak zabili.
Rovnako ako tzv. christianizacia Ameriky, ci predchadzajuca Europy, historiu pisali vzdy vitazi, kedze vyhrali predstavitelia sirenia christianizacie, bagatelizuju jej posobenie. Keby vyhrali ini, bagatelizovali by svoje vycinanie.
Ak by Europu ovladli islamisti, tiez by to robili. Nikto sa ale nemoze opytat na nazor predstavitelov stredovekej Europy, ktory krestanstvo nevitali, lebo uz neziju, rovnako sa neda opytat povodnych obyvatelov Ameriku, co si myslia o vplyve krestanstva na ich zivoty a kulturu.
Ak by Hitler vyhral, tiez by sa tu pisalo o pozitivnom vplyve jeho vycinania....
Preto treba vnimat paralelu so vsetkymi zverstvami.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 13:10:23 59ad0eb9
A ešte aby sme nezabudli Stalin sa stal samovládcom až po veľkej čistke v CCCP a to bolo v 1938(podnet na to dal list Abwehru s menami zradcov) a až potom sa stal Stalin Cárom Ruska, dovtedy sa musel o moc deliť a nerozhodoval sám o ničom takže ten hladomor padá najme na žida Kagana(sranda že Americká židovka Núlandová/Nudleman má za muža žida Kagana :DDDDD)!!! A ešte je okolo toho Ukrajinského hladomoru kopec otázok že kto o čom rozhodoval a za čo bol zodpovední a aj teória podľa ktorej si Ukrajinci pojedli voly lebo nechceli vstúpiť do Kolchozu(Ruské JRD) a potom sa nemalo čím orať a preto bolo menej polí obrobených a tým pádom menšia úroda a tým pádom hlad, by stála za preskúmanie!!!
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 13:13:17 4e62cf2c
Rafael, sucasnu vedu povazujem na velmi nizkej urovni, takisto aj jej teorie. aj statut vedeckej teorie moze byt iba v jej mantineloch. skoda sa o tom bavit.
ak si myslis, ze nejaku francuzsku revoluciu podnietil hlad v pohode. ale primarna pricina urcite hlad nebola, ale ti, ktori ten hlad umyselne vyvolali za nejakym ucelom. v politike sa taketo veci nahodou nedeju. sami polititci to tvrdia. je to ako v sachu. dobry sachista rozmysla niekolko krokov dopredu. skutocni sachisti vecer na markize nie su.

Patrik dobrovolne zabijat? myslis, ze sa pytali muzov, ci chcu ist za vojakov a velkodusne cakali na ich odpoved? Ak by drzali noz pod krkom tvojich deti, chcel by som vidiet tvoju slobodu rozhodovania. samozrejme kazdy pripad je individualny, ale zovseobecnovat postoj vojakov je ako davat to za vinu jednemu cloveku. neprirodzene situacie plodia neprirodzene ciny.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 13:56:02 d9777929
Fero az vykopec televizory a mikrovlnky, ci lietadla(aj ked tym nechcem povedat, ze to je absolutny vydobytok poznania)potom mozes nieco take napisat...

Otazka francuzskej revolucie a jej kontext bol primarne podmieneny hladom, ktory sposobil francuzsky kral svojou pomocou Amerike. Bolo to ale vyvrcholenie utlacania ludi, a hlad bol poslednym impulzom. Ty samozrejme v tom vidis nieco ine, ano pohnutky tych, ktori sa chceli dostat k moci, nesuviseli s hladom, ale hlad bol stimulom pre tych, ktori tejto skupine pomahali naplnit svoj ciel.
Vzdy totiz na dosiahnutie nejakeho ciela potrebujes aj obycajnych ludi. Ale jedno sa upriet tej revolucii neda, bola prvou v historii, kedy sa zbedaceny lud dokazal dohodnut so strednou vrstvou na odstraneni krala a cirkvi.
A neviem ,co je markiza....


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:05:18 59ad0eb9
A samozrejme mi neprezradis, ktore obdobie bolo vede najviac naklonene, kedy sa udiali tie najvacsie objavy...a hlavne kde a na akom uzemi. Lebo ako pozname nasu historiu, muselo byt riadne frustrujuce pre ludi tej doby ,aby existovali nepoznane a nezname kontinenty, ktore si zili vlastnym, akoby evolucnym zivotom, kym ich terajsia civilizacia zasa neobjavila.
Dolonca ziju doteraz neovplyvnene a nepoznane....
Bud stvoritel to urobil schvalne ,alebo tito sa vyvinuli uplne inak a vymkli sa s pod kontroly stvorenia.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:09:44 59ad0eb9
Zaujimave na archeologickych vykopavkach su veci, ktore vykopavaju, ci najdu. Su to vyrobky z kosti, kamena, ci keramiky. Zarezy na kostiach svedcia o pociatocnych poctarskych pokusoch, malby v jaskyni zasa o prvych umelcoch, pismo este nebolo ale ludstvo napriek tomu vedelo vsetko.....


Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 14:15:28 59ad0eb9
Rafael: ono zasa pri indiánoch a podobne je problém, že to nebol jeden konkrétny človek, ktorý začal, resp. niečo nariadil. Podobne aj keď hovoríme o Stalinovi a Hitlerovi a o tom ako "dobrovoľne" vojaci išli zabíjať, zabúdame tam na faktor fungovania vyššieho systému, štátu. Dobrovoľne či nie boli povolaní a šli kam im prikázali. To je trochu rozdiel voči čistej "dobrovoľnosti".
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:22:59 c35b0e6b
Krovak a kde tvrdim, ze ano?
Ved som napisal, ak by predsa Hitler zacal stavat konmcentrak, stavia ho doteraz, tak isto on mozno ani jedneho cloveka nemusel zabit...
Rovnako ako Pizarro konal v mene niekoho ineho.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:30:59 59ad0eb9
Rafael, nechapes ma. veda je rozvinuta v smeroch, ktore nicia aj ludi, prirodu aj planetu ako celok. preto je na mimoriadne nizkej urovni, lebo namiesto kopirovania a zveladovania prirody ide cestou jej nicenia. da sa ist aj tou druhou cestou a dobre vies, ze vedecki velikani uz davno bili na poplach pred rozvojom vedy tymto smerom. ale ty to vsetko vidis, ja to viem
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:33:18 d9777929
Fero a chape ta niekto na tejto stranke?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:34:01 59ad0eb9
Navyse veda sa sprava presne ako tvoje presvedcenie o stvoreni,prisne antropologickym principom...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:35:20 59ad0eb9
A ked sme u tej skodlivosti vedy, prave tebou nenavidena teoria, tento antropologicky princip diskvalifikuje a teda nema pre tuto planetu taky neblahy vplyv ako to,co hlasa biblia,kde je clovek postaveny nad vsetky zivocichy...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:38:35 59ad0eb9
Fero: Radšej by som sa dal zabiť alebo zavrieť, než takéto zverstvá podporovať. Ale to pochopia len duchovne zmýšľajúci, kto hľadí len na tento pozemský život, nepochopí takúto odpoveď

Patrik # VebaSydi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 14:40:14 57f4c28a

tan kto chce chapat, chape.
veda sa sprava prisne antiantropolgickym principom. dava nastroje na niecenie cloveka, prirody, planety, keby mohla znicila by aj cely vesmir. dnes nie je vo vede spolah
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:40:40 d9777929
A teraz na odľahčenie :)

Patrik # VebaSydi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 14:42:36 57f4c28a
Patrik, ano to vravia mnohi, ale to vyzaduje aj velku vnutornu silu na naplnenie takeho predsavzatia. ja s tebou suhlasim, ale ak by prislo na lamanie chleba mnohi by polavili. staci odhodlanie velkosti horcicneho semena
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:44:43 d9777929
..vidím, že tomu rozumieš.. Veda sa už veľa krát ospravedlňovala za svoje omyly, ktoré učila v histórii.. Je čas aby sa verejne ospravedlnila aj za Darwinovu teóriu, pretože práve tí "lídri" v ňu verili a mali sa za "vyššie bytosti", ktoré môžu všetko.. Na Blízkom Východe sa tomu smejú, že sa túto teóriu povinne učíme :)

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:45:56 57f4c28a
Fero Osho, to hadam nenyslis vazne?
Myslel som, ze mas na viac....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:46:34 59ad0eb9
Patrik svojho casu sa aj krestania bali cisla 0 a nakoniec ju museli prijat....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:49:33 59ad0eb9
Fero, to chce pevnú vieru.. A určite to nebolo jednoduché v tých časoch.. Ktovie ako by ľudia reagovali dnes

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:49:55 57f4c28a
Rafael: aha, sorry, to skrížil som to s odpoveďou na Patrika
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:50:34 c35b0e6b
A osviez mi pamat za co sa veda v minulosti ospravedlnovala? Za aku vedecku teoriu?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 14:51:13 59ad0eb9
Patrik, ktovie. ale dokym bude tento svet v moci tych, ktorych sa nachadza, budu ludia stale manipulovani do neprirodzenych situacii.

Rafael, doporucujem ti pobzerat sa okolo seba. myslel som si, ze mas na viac ako cyklit sa v zaveroch sucasnej vedy. prestuduj si, co o scheme takejto "vedy" vraveli taki einstein, ci tesla. aj oni mali naviac? mat naviac znamena podporovat vedu v niceni planety? dakujem, radsej budem mat na co najmenej. veda dnes je doslova uboha. teda aspon ta mainstreamova. ale chapem ta, preco musis mat taky postoj

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:05:06 d9777929
fero zato ty si zacyklil v Oshovi....
Preco nechces akceptovat, ci pochopit, ze napriek akejkolvek vedeckej teorii, je zivot ludi a zivot na tejto planete neohrozeny jej hlasanim...
Za vsetkym stoja ludia, nie vedecke teorie, ak sa najde zivot na inej planete, s miliardami ludmi na tejto planete by to otriaslo,ale nemyslim si, ze s nejakou vedeckou teoriou...
Chapes to?
Ak je pre teba napr. evolucna teroia neprijatelna, nikto ta neupali, nikto nezavrazdi, alebo ta nikto nebude indoktrinovat...
Ak sa neosvedci a objavi sa ina, vedu to nepolozi.
Ale ak sa dokaze zivot na inej planete, polozi to vela nabozenstiev a vela nabozenskych predstav a to by bolo vacsie nebezpecie ,ako falzifikacia akejkolvek teorie. A preto si treba polozit otazku, ktora teza, dogma, ci teoria je nebezpecnejsia pre ludi?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:11:44 59ad0eb9
@rafael
nikoho to nepolozi...a takych ako fero urcite nie
oni uz ma teraz v hlave zakonzervovane, ze veda je proti nabozenstvu, preto ak sa najde zivot aj inde ako na zemi, bude to opat zla veda, ktora chce znicit nabozenstvo a v skutocnosti ziadny taky dokaz neexistuje, je to len manipulacia ludi, aby nepoznali pravdu o stvoreni...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:18:37 0fcba96a
Rafael, som ochotny podstupit detektor lzi, ci toto mam od nejakeho osha. nikdy som o nom nepocul. Ci to je skratka pre Teslu, ci Einsteina ale aj inych, ktori upozornovali, ze ak sa vyvoj vo vede bude uberat tymto destrukcnym sposobom, bude to mat obrovske dopady na cloveka, jeho zdravie, prirodu. toto nevidis?
a odporujes si. ludia su od malicka indoktrinovani tymto smerom, vidim to aj tu. preco sa to uci v skolach? skoly podla teba nesluzia na indoktrinaciu?
vies si predstavit uvazovanie uplne odlisne od tejto "vedy" ? a od jej mechanizmu vedeckej teorie? mozeme s istotou povedat, ze to nie je to najlepsie s cim moze veda prist pre dovody, ktore som uvadzal v prispevkoch vyssie.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 15:20:23 d9777929
Tak napríklad geocentrizmus alebo považovanie Zeme za rovnú dosku. Vtedy to tiež boli "vedecké" objavy. Je smutné, že vedci dlho odmietali Bibliu (vďaka ktorej bolo nájdených aj kopa historických miest), kde už tisícročia pred týmito teóriami bola pravda zapísaná. Napríklad Jób píše okolo 1900-1700 pred Kristom:
"Rozťahuje sever nad prázdnom, zavesil zem na ničom"
(Jób 26, 7)
Dávid píše: "Hospodinova je zem i jej náplň, okruh zeme i tí, ktorí bývajú na ňom" (Žalm 24, 1)
Izaiáš: "On je to, ktorý sedí nad kruhom zeme a jej obyvatelia sú jako kobylky; on rozprestrel nebesia ako tenké tkanivo a roztiahol ich ako stánok na bývanie.." (Izaiáš 40,22)
"A slnko vychádza a slnko zachádza a chvatom spiecha k svojemu miestu, kde zase vychádza. Ide k poludniu a obracia sa k polnoci; obracajúc sa hneď sem hneď ta, tak ide ta vietor, a na svojich okruhoch zase sa navracia vietor. Všetky rieky tečú do mora, a more nie je preplnené; na to miesto, z ktorého tečú rieky, ta sa zase navracujú, aby zase tiekly" (Kazateľ 1,5-7)
atď.

To bolo písané tisícročia dozadu a veda si tvrdila "svoje". Tým ospravedlnením som myslel, že tie teórie už vďaka Bohu neučia.. A čo sa týka Darwinovej teórie (o tom tu už veľa vecí bolo)..

Morský slimák má Darwinovu teóriu na háku:
http://kreacionism
us.cz/content/morsky-slimak-ma-darwinovu-teorii-na
-haku


Patrik # VebaSydi71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 15:21:53 57f4c28a
horcicne semiacko....
Uci sa to v skolach, a co sa maju ucit? Tvoju dogmu, A mas ju aspon tak podlozenu, ako je tato vedecka teoria?
samozrejme namietnes, ze si ju sama stanovila veda tie mantinely, a kto ich mal prepastafariana nastavit tie mantinely ak nie veda? Ved preto je to teoria....
Ale indoktrinovat ludi vymyslenymi zvastami z knihy, o ktorej povode ani mnohi jej uctievaci nemaju ani sajnu, to je vedecke....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:25:12 59ad0eb9
Patrik mas na mysli Troju, tak v tej sa o biblii nepise, zato sa pise o Nazarete v dobe, kedy este nejestvoval....
Odporucam ti precitat knihu Kauzu vyhral boh... Tam sa o dejinach a ako vznikla biblia dozvies veci....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:26:50 59ad0eb9
tak ferickovi sa nepaci, co sa na skolach uci...
tak fericku, "stvor" napriklad taky zeriav alebo auto... :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:29:02 b2fd9a42
A mimozemskí obyvatelia sem chodiť nemusia.. Veď sme divadlom celému svetu 1.Korint. 4,9

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:29:30 57f4c28a
rafael-co vies o mape Piriho Reisa?Mozno tie kontinenty neboli vzdy nezname a naopak,mozno su veci minule odlisne od toho,co si predstavujeme.
Je mozne,ze bola nejaka katastrofa(meteorit,sopka,mozno vojna) a znicila vyspelu civilizaciu,po ktorej ostalo par artefaktov,megaliticke stavby a ojedinele znalosti(napr.astronomia),ktore akosi nepasuju k urovni poznania ludi kamenneho veku?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:33:19 6dec7950
Fero za všetko môže zlá veda, ale nenažraní kapitalista ak pôjde do kostola a tam sa pomodlí a do kasičky dá 20€/dolárov je všetko v poriadku, nevadí že ušetril peniaze nákupom nekvalitných ventiloch na ropnú plošinu v Mexickom zálive, nevadí že ušetril na záložnom napájaní chladenia reaktorov v elektrárni vo Fukušime, stačí predsa 20 zdravasov a 20 otčenášov a oľutovať to a je po probléme a nevadí že je nenažraní a za ziskom ide cez mŕtvoly, zlá je predsa veda, zlí sú predsa vedci čo vymysleli atómovú bombu a nie dobrí Harry S. Truman a dobrí piloti bombardéru!!!
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-14 15:35:48 4e62cf2c


Ci to je skratka pre Teslu, ci Einsteina ale aj inych, ktori upozornovali, ze ak sa vyvoj vo vede bude uberat tymto destrukcnym sposobom, bude to mat obrovske dopady na cloveka, jeho zdravie, prirodu. toto nevidis?

fero ty stale o koze a ja o voze...Ved ak nieco pomenujem a nazvem pravym menom, nemoze za to ta vedecka teroia, ale to, co urobia ludia?
Co moze za to ta dotycna teoria, alebo ako ovplyvni myslenie ludi ,ak zistia, ze vesmir ma miliardy rokov?
Uz som ti napisal vyssie, aj dovtedy, kym ludia nepoznali vedecku teoriu o evoluciu, tak si nicili svoje zivotne prostredie...
Ale ty vinis vedu z tohoto vsetkeho a neuvazujes nad rozdielnostami vednych oborov, len ju davas dohromady s inymi vednymi odbormi.
Preto este raz, ak dokazeme, ze vesmir je starsi ako si myslis ty, ako to ovplyvni spravanie ludi?
Ak zistime, ze sme sa vyvinuli z jednobunkovych organizmov, tak podpalime zemegulu?
Alebo ak vyvratime evolucnu teoriu, ludia sa budu na seba usmievat a budovat sladky zajtrajsok?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:36:25 59ad0eb9
Rafael: a ja ti odporúčam prečítať Knihu kníh.. Nie je to len o Tróji, ale napr. aj Sodoma a Gomora:
http://www.b-a-n.sk/[
/u]

..Chaldejská ríša, atď. Na to si pozri toto video, ale ak ostaneš v "zaseknutom" stave, nepozrieš si to aby si sa dozvedel o viacerých miestach okrem Tróji, ktorú si spomenul:

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-08-14 15:37:48 57f4c28a
julo neda sa to vyvratit, ani dokazat, ale ty chces, aby sa to vyucovalo len na zaklade mapy Piriho Reisa? Ved vysvetleni moze byt viac, nie len jedno...
Uz som minule pisal ferovi, co ak je mozne cestovanie v case? Vysvetli to cyklickost vesmiru, alebo to podpori evoluciu, co myslis?
A inych moznosti je neurekom....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:38:56 59ad0eb9
Lebo napr. Kekule prisiel na strukturu benzenu snom... Piri Reis mozno rovnako.....
Chaopes kolko nam znamych a mozno nam neznamych veci to moze byt ako vysvetlenie?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:41:47 59ad0eb9
diki za video patrik...tak od takych debilkov nas feri cerpa informacie? vsjo jasno.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 15:51:07 b2fd9a42
Rafael,
vobec si nedokazes predstavit ine mechanizmy. sluzi, ci nesluzi skola na indoktrinaciu? co myslis?. samozrejme, ze si ich nastavila veda tie mantinely, ale veda, ktora je na ubohej urovni. preto aj tie mantinely mozu byt iba ubohe. co myslis, moze sa vyvoj uberat inym smerom? urcite ano aj zavery budu ine. aj mechanizmy

kucmik, dobry priklad si dal s tym autom. to je presne priklad na tuto situaciu. stroj, ktory devastuje a znecistuje prirodu spalovanim. cele zle. kde v prirode mas takyto zdroj pohybu? odpoviem ti, nikde. ci to veda, tak to super

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:00:57 d9777929
feri, vies preco sa nieco v skole vyucuje a preco nie? lebo to zo skoly funguje a da sa vyuzit, namiesto tych kreacionistickych zvastov.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:07:28 b2fd9a42
pre istotu dam, ze nie vsetko a kazdym. bo isto dakej blbosti sa zase chytis, jak ta poznam...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:08:13 b2fd9a42
feri v skole nesedel, abecedu nevedel. teraz zaostava a snazi sa byt mudry "alternativnymi" vedomostami :)
tak drzim palce, feri. aj zvysnym lenivcom, co nemaju ani tu najmensiu snahu daco dokladnejsie preskumat...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:10:19 b2fd9a42
ej kucmik, uz som mal napisany 20 riadkovy prispevok, co vsetko sa neda vyuzit a ty ma takto odzbrojis. no pekne. ja som si myslel, ze sa nieco v skole vyucuje a ine nie preto, lebo skola vychovava podla schemy tohto systemu tak, aby to bolo pre system prospesne. mozno ty povazujes tento system za najlepsi pocin cloveka, ale ja zase za nieco zvratene, ba az odporne. a skoly tomu napomahaju.
kucmik, kiez by som v skole nesedel, vies co to da roboty zbavit sa toho balastu :)
dokladnejsie preskumat? vsak to iste sa da vycitat obratene...

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:14:09 d9777929
hej. kopky z hliny by si si robil...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:15:23 b2fd9a42
ty...system :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:15:42 b2fd9a42
sak by si ani teraz do klavesnice netukol :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 16:17:09 b2fd9a42
rafael-ked je tych moznosti neurekom,tak by sme ich mali preberat,vypracovavat rozne hypotezy a teorie pomocou vedeckych principov a nie trvat na bezalternativnosti jednej teorie(ci je to primitivny kreacionizmus v stredoveku,alebo primitivny evolucionizmus posledneho storocia).Postupne sa nam vyselektuju najpravdepodobnejsie teorie.Urcite nevylucujem cestovanie v case,ale to nevysvetluje to mnozstvo artefaktov a podivuhodne zhodnu mytologiu narodov v roznych castiach sveta.
Viacero objavov,alebo inych informacii prislo k ludom v sne,ci v inych zmenenych stavoch vedomia,co je pre mna znamkou toho,ze o ludskom vedomi,podvedomi vieme toho malo a mozno aj to,co vieme,nemusi byt pravda.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 17:06:01 6dec7950
Prijať oficiálne dejiny, znamená prijať slovo vrahov ako pravdu.
Autor nech si založí svoj osobný zoznam do herbára.
Mimochodom, čo sa stalo so slovom "vodca"? Ak Slovensko pozná už len "lídrov", tak to znamená, že už de facto prestalo existovať. Nečudo. Slovenskí "lídri" sa nikdy nedokázali dostatočne rýchle pchať do zadného otvoru každému, kto sa obšmietol, aby po nich sľapal.

Pravdolmuvec # HefeHeli84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 17:12:19 502f57c4
@julo
hypotez je, ako hovoria cesi, tri prdele a vsetky presli presne tym procesom, ktory chces robit
vzdy vsak vysli ako nepravdepodobne, nemozne
to nie je o tom, ze mame evolucnu teoriu, alebo akukolvek inu, a budeme sa jej drzat stoj co stoj, budeme sa jej drzat, pokial nikto nepride s inou hypotezou, ktora je pravdepodobnejsia ako ta sucasna a ktora splni vsetky predpoklady aby teoriou mohla byt...
vedu nepolozi to, ze niektora nova hypoteza odlozi tu sucasnu do suflika, vede je jedno, aka teoria je momentalne ta najlepsia...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 17:49:35 5f699539
memory-vedu to nepolozi,naopak,nastane jej znovuzrodenie.Ale asi by to polozilo "vedcov",ktori ju maju za bezalternativnu teoriu,napisali o nej kopec kniziek a naraz by vysvitlo,ze su len grafomani.Co by s nimi bolo?Ved nic ine robit nevedia a granty by im uz nikto nedal.Nastastie(pre nich) to zatial nehrozi,je tam prepracovany mafiozny system.Ako priklad by som dal pripad archeologicky Virginie McIntyre,ktoru znicili po tom,ako nasla v Mexiku artefakty nezavisle(3labaky) datovane na viac ako 250tis rokov,co odporuje Teorii.Urcite to nie je jediny pripad,ked sa teoria uprednostnuje pred faktami.Kto neodsudi take praktiky,ten by nemal odsudzovat ani inkviziciu,aj ked profesionalna smrt nie je tak strasna ako upalenie,ale ciel je ten isty-kontrola poznania,vedy a pokroku.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 18:19:35 6dec7950
@julo
ani vedcov nie (urcite nie drvivu vacsinu z nich)
archeologia ma moc nezaujima, tak ti neviem reagovat na McIntyre (aspon sa opat nieco dozviem :)), no na druhej strane je mnozstvo vedcov v casticovej fyzike, ktori maju rozne protirecive hypotezy aj merania k terajsim teoriam a nikto ich nikdy neodsudzoval ani sa ich nesnazil profesionalne znemoznit, napr. standardny model, ktory neumoznuje neutrinam mat hmotnost, no experimenty ukazali, ze ju maju...a co robia ti, co prisli so standardnym modelom, ked je jasne, ze nie celkom funguje? snazia sa prist na to, kde spravili chybu, nezrutil sa ich svet...vedcov (drvivu vacsinu) zenie poznanie, nie peniaze a teple miestecka...
podobne to funguje aj v astronomii

takze, aj ked McIntyre nepoznam, skor by som povedal, ze v tom bude nieco ine, ako strach o teple miestecka

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 19:18:51 5f699539
A Obama, Clinton a ostatný vrahovia z USA sú kde ?

Pravda # FiwaCidy07
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-14 20:18:02 6da4d175
memory-mas pravdu,len zabudas,ze tu je maly rozdiel.To su prirodne(exaktne) vedy,kde je dolezite pozorovanie a experiment.Ked vsak ide o tzv.humanitarne odbory,je to vacsi problem-tam si nemozes experimentom overit platnost tvojho modelu a tak sa mozu aj chybne modely(ekonomicke,socialne,ideologicke) aplikovat dlhu dobu,kym nepride kriza.Nuz,kriza uz je,ale elity to poznavaju najneskor,pretoze im ten system vyhovuje a teda nehladaju alternativu.
O McIntyre si mozes precitat trebars tu(myslim,ze anglicky vies dobre)-
http://www.theoutpostforum.com/tof/showthread.php?
665-Suppressed-Archeology-Virginia-Steen-McIntyre-
and-the-Forbidden-Date
Nemal som sice "strach o teple miestecko" za jedinu pricinu,aj ked u vela jedincov to plati.
Hm,a co by si povedal,ze v tom moze byt,ked nie to?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-14 23:12:16 6dec7950
Pravda-podla toho jak to je napisane by som povedal,ze to pisali oni...alebo pre nich:-)

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-14 23:13:46 6dec7950
US POLICE STATE
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 10:02:02 4e62f86d
Kelly Thomas Beat to death by Cops
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 10:13:06 4e62f86d


rafael-ked je tych moznosti neurekom,tak by sme ich mali preberat,vypracovavat rozne hypotezy a teorie pomocou vedeckych principov a nie trvat na bezalternativnosti jednej teorie(ci je to primitivny kreacionizmus v stredoveku,alebo primitivny evolucionizmus posledneho storocia).Postupne sa nam vyselektuju najpravdepodobnejsie teorie.Urcite nevylucujem cestovanie v case,ale to nevysvetluje to mnozstvo artefaktov a podivuhodne zhodnu mytologiu narodov v roznych castiach sveta.

neviem, ci si si to vsimol ale presne tak vedecka teoria pracuje...
No a preco maju vsetky narody, ci kultury sveta rovnake, ci porovnatelne zaznamy, ci myty , zahram sa na fera, skus porozmyslat...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 11:41:12 59ad0eb9
rafael-nuz,mne to pasuje do toho obrazu,ktory som uz nacrtol.Myslim,ze v tomto pripade sa da skor aplikovat to occamovo holitko ako v pripade otazky existencie vyssieho vedomia(Boha).
Co hovori proti tomu,ze tu boli vyspele civilizacie,ktore v dosledku katastrofy geofyzikalneho ci vojenskeho razu boli znicene a prezivsi zacinali znovu z prvotnopospolnej spolocnosti,co "doby kamennej".
A ako si to vysvetlujes ty?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 12:48:42 6dec7950
rafael-a ze veda tak funguje,to je len presvedcenie.Ako si vysvetlujes pripad tej archeologicky,ktory som popisal vyssie?Velkoryso to odignorujes?A mozno to bude pre teba novinka,ale mnozstvo vedcov(skutocnych vedcov) a nielen vedcov(bo aj Puskin) dopadlo podobne.Pekny priklad je Tesla.Mozes suhlasit s tym,ze ku koncu zivota mu preplo,ale vsetky dokumenty,ktore zanechal,aj tak nemozeme najst.Rocne sa hodi do supliku 5000 patentov-preco?Nemas pochybnosti o tomto systeme?Alebo podliehas iluzii,ze tak dolezita oblast pre vyvoj ludstva je mimo vplyv mocnych tohto sveta?
Zahram sa na Fera-Porozmyslaj..:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 12:58:13 6dec7950
julo ak by si vykopal nieco, co je pre tuto dobu porovnatelne, mal by si pravdu ty, pokial viem, vykopavky obsahuju stale len primitivne nastroje, nevykopal si bager ani zeriav.
Otazkou vyspelej civilizacie sa preto nemozme zaoberat, ak nam chybaju akekolvek podklady, zatial ale vsetko sa da vysvetlit prave tym, cim to vysvetlene je. Ak by sme aplikovali tvoju hypotezu, malo by to ovela vacsie tehliny, ake su dnes.
Nestaci povedat a bez toho b....
Samozrejme, ze nemozme vylucit vyspelost civilizacie aj bez vydobytkov techniky, ale nemame ziadne oporne body, ako to dokazat.
Uz som to niekolkokrat napisal, ak boli vyspele civilizacie, tak by mohli byt len lokalneho charakteru, bez moznosti navstev inych kontinentov. Preco? No staci si pozriet biodiverzitu.
Ved za poslednych 500 rokov sa prave toto stalo tym, co nepodlozene opisujes ty.
Ak by boli vyspele civilizacie a znicili by sa, ako je mozne, ze az teraz sa rozna fauna a flora rozsiruje po celom svete. Dovtedy nic.....
Preto ak hlasas toto, prave toto diskvalifikuje tvoje tvrdenie.
Lebo to mozme otocit na tuto dobu. Ak sa stane globalna katastrofa a povedze o 10 000 rokov sa prezivsim podari odhalit, co sa stalo, prave na zaklade vykopavok budu schopni urcit, co a kde ktora kultura robila, ake tu boli rastliny, zvierata. A to robime my teraz, a ziadnu podobnu faunu, ci floru sme nezaznamenali.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 13:00:04 59ad0eb9
julo nemam iluzie o tom ,ze mocnym tohto sveta nejde o co najvyssiu moc. Preco by to nerobili?
Nie som rojko, v tomto s tebou suhlasim.
Ale co to ma prepastafariana spolocne s akymikolvek vykopavkami, s akoukolvek vedeckou teoriou?
Odpoviem ti ale uz neraz, lebo toto som ti uz pisal. Ak zoberies v uvahu, co hlasa evolucna teoria, ci dokonca vznik cloveka, aj podobne stavby na kontinentoch od seba vzdialenych ti zrazu budu davat zmysel....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 13:03:49 59ad0eb9
@julo
precital som si teda o McIntyre, no nepresvedcilo ma to o tom, ze by sa mali ti vedci spravat ako opisujes a su len oni zodpovedni za jej porfesionalnu dehonestaciu, navyse to je len z oblasti archeologie, v oblasti vyskumu sopecneho prachu sa (z coho ma PhD), podla inormacii na webe, tesi celkom dobrej autorite...

mne to pripada ako keby ona chcela za kazdu cenu mat senzaciu, za akychkolvek okolnosti
totiz vysledky testov sa lisia od 30k do 600k rokov, to je dost velky rozsah na to, aby sa z toho mohol urobit zaver, ze prave to co ona vravi je pravda a vsetci ostatni su proti nej...

co sa tyka Teslu, takmer vsetky dokumenty (ktorych aj tak nikdy vela nenapisal) a patenty strojov, ktore kedy vytvoril su k dispozicii v jeho muzeach
o tom, co si myslime, ze nemame, to su prave stroje a vynalezy z cias, ked mu uz preplo, ked hovoril o roznych lucoch smrti, laserovych videniach a podobne...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-15 13:45:25 0fcba97b
SMIEŠNA HITPARÁDA. HORŠIE A POVRCHNEJŠIE NEŽ STREDOŠKOLSKÝ REFERÁT.
kfu # RiloVixa40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-15 15:08:41 3e4d6184
rafael-tak na zaciatok:ja nic "nehlasam",ja len pochybujem o bezalternativnosti sucasnej ofiko teorie.
"Otazkou vyspelej civilizacie sa preto nemozme zaoberat, ak nam chybaju akekolvek podklady, zatial ale vsetko sa da vysvetlit prave tym, cim to vysvetlene je"
Ja nevidim dovod verit,ze pyramidy boli hrobkami faraonov,ked sa tam mrtvoly nenasli a pyramidy su aj tam,kde faraoni neboli.Vysvetlenie o technologii stavby je tiez uplne mimo a nie je nijako dokazane.Kde su medene pily,ktorymi pilili kamen?Kde su zbytky rampy,ktorej masa by musela byt nezanedbatelna?Mozme dnes my,vyspela civilizacia,postavit nieco podobne?
Na jednu stranu podotykas,ze vyspela civilizacia nemusela byt technogenna a potom by si chcel vykopat zeriav?:-)Co myslis,ako dlho by trvalo,kym by taky zeriav zhrdzavel?A co hovoris na rozne "vtaciky",ktore skor pripominaju modely lietadiel?A co stroj z Antikythery?Co mnozstvo nadob z kamena,co sa nasli v Sakkare?Vela veci nepasuje do tej ofiko teorie,len my sme nauceni nepochybovat.
Co sa tyka biodiverzity-skus si predstavit katastrofu(meteorit napr.),nasledujucu nuklaearnu zimu.Podla mna by sa vytvorili nove biocenozy a bez starostlivosti cloveka by sa fauna a flora zas diverzifikovala tak,ze za 10tis rokov by povedali,ze sme nemali kontakt s Australiou,lebo tu nie su kengury.

"Ved za poslednych 500 rokov sa prave toto stalo tym, co nepodlozene opisujes ty."Tejto vete nerozumiem,skus ju preformulovat.
"Ak zoberies v uvahu, co hlasa evolucna teoria, ci dokonca vznik cloveka, aj podobne stavby na kontinentoch od seba vzdialenych ti zrazu budu davat zmysel...."
Aky zmysel ti davaju rozne stavby v roznych castiach sveta,kde sa casto vidi princip,ze cim starsie,tym vacsie,tym preciznejsie na rozdiel od evolucne hlasaneho principu postupneho vyvoja?
Ked mocni chcu ovladat buducnost ludstva,musia ovladat jeho minulost.Bez kontroly teorie to nejde a keby nechali bez kontroly vecne dokazy,tak by ich teorii nikto neveril.Mne to pride nie len logicke,ale dokonca nevyhnutne.
memory-da sa na to pozerat aj tak.Proste senzaciechtiva baba,ktorej nestaci uznanie za vyskum sopecneho prachu.Aj Teslovi,co bol genius,potom "preplo"..chcel volnu energiu,blazon.Aj Edison nanho nadaval,ked prisiel s dementnou myslienkou striedaveho prudu..A urcite mas nejake lekarske nalezy,ked tvrdis,ze mu preplo.


julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 08:44:51 6dec7950
@julo
spajas dve casovo oddelene udalosti a robis z nich zly zaver
tesla chcel volnu (lepsie povedane zadarmo pre ludi) energiu davno predtym ako mu preplo (sice ako sa to vezme, fobia z periel tiez nie je normalna :))
nemusim mat lekarsky nalez na to, aby som mohol o niekom povedat, ze je mentalne labilny, ma vidiny a halucinacie, tvoja poziadavka je preto hlupa...

ty aj fero robite obrovsku chybu, z kolaca vyberiete jednu ceresnu, co vyzera a chuti trochu inak a na zaklade toho tvrdite, ze cely kolac je zly, prilis generalizujete, z jedneho dokazu chcete stavat novu teoriu a zahodit tu sucasnu, pricom zabudate na fakt, ze vsetky ostatne dokazy teoriu podporuju

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 09:16:42 5f699539
julo prave ta biodiverzita sa da predsa najst vo fosiliach, nemusi ist jednoznacne o prezivsie organizmy.
Ale prave nemoznost dolozit jednotnu biosferu na oddelenych kontinentoch prave tvoje hypotezy anuluju.
Navyse ak najdes na vyobrazeniach egyptskych pyramid zivocichy Ameriky, podporia ju, ak najdes vyobrazenia zivoxicha Euuropy, ci Afriky na americkom kontinente, podporia ofiko.
A ze sa take nasli, si dolozil dokonca aj ty sam....

Ako ti vyssie napisal memory, hrozienko, ci ceresnicku si vybral a sustredil sa na nu. Ale pritom prave tvoj vyklad sa da rozmetat na cucky behom 5 sekund, zatial co tebou opovrhovane ofiko doteraz nie....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 11:04:57 59ad0eb9
memory-aj keby to bola len jedna ceresnicka,aj tak by sa tym mal seriozny vedec zaoberat,pretoze svojho casu vsetky dokazy podporovali teoriu plochej Zeme.Ale ta ceresna nie je jedna a preto pochybujem.Ked si presvedceny o spravnosti teorie,nechaj moju,ci Ferovu osobu na pokoji a argumentuj.Ja sa vobec nedotykam otazky vzniku cloveka,len toho,ze historia je plna mystifikacie.
Ako si teda vysvetlujes pyramidy?Ako si vysvetlujes rozne myty a legendy,ktore sa zarazajuco podobaju a neraz sa potvrdzuju nalezmi?Ako vysvetlis rozne znalosti "primitivnych" kultur?Ak to ofiko veda ignoruje,potom sa nemozno divit,ze vznikaju rozne blaznive teorie o mimozemstanoch,ktore tiez nemozme vylucit,ale podla mna su nepravdepodobne.Je sice jednoduchsie zavriet oci a opakovat stale svoje,no potom sa nemozno cudovat,ze je sucasna civilizacia v krize(bez ohladu na ajfony).


julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 11:17:37 6dec7950


,pretoze svojho casu vsetky dokazy podporovali teoriu plochej Zeme.

julo to myslis vazne?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 11:20:45 59ad0eb9
rafael-ofiko sa vzdy lahsie obhajuje.A ze by si nieco rozmetal,to je dost smele vyjadrenie.Pyramidy stoja a nam sa nic podobne postavit zatial nepodarilo(nebol by jednoduchy sposob,ako umlcat pochybovacov,vedecky experiment?).
Co sa tyka fosilii,tie podla mna vznikaju za specifickych podmienok,takze odrazaju len nepatrny zlomok flory a fauny.Robit z nich stopercentne zavery je dost trufale a ani vsetky nalezy nepodporuju tu ofiko teoriu.
Ked sa dokonca teorii prisposobuju fakty,selektuju nalezy,tak to je pre mna dalsi dovod k pochybnostiam.
Poznas Mohenjo Daro?Alebo Arkaim?Preco sa o takych prevratnych nalezoch nediskutuje?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 11:30:33 6dec7950
julo pozri, preco su vsetky kontinenty zasrate fosiliami dinosaurov? Vies? Preco ale na australskom kontinente nenajdes fosiliu zajaca starsiu ako 300 rokov?
Lahko sa totiz nieco napada, ak o tom nemame ani sajnu....

Gotocke stavby su postavene ani nie pred par stovkami rokov a pochybujem, ze ich vieme take iste postavit.
Pyramidy rovnako...
Uz teraz najdes malokoho, kto dokaze urobit strechu zo slamy....
Mne svojho casu robil majster murar murovany obluk z tehal, pochybujem, ze sa najde niekto, kto to este robi....
Pyramidy su ale zaujimavo presne po ceste ako putoval clovek z Afriky... Nie su v Australii...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 11:36:51 59ad0eb9


rafael-ofiko sa vzdy lahsie obhajuje..


Asi preco?
tebe by sa pacila vyuka na skole, ak by tebou spominana hypoteza (aj ked to je silne slovo) bola sucastou osnovy?
Na otazky typu, ako je mozne, ze boli tak vyspele civilizacie a nepodelili sa aj o ine vedomosti(napr. objav kolesa, piusma, cislic a hlavne cisla 0...(preco si nedopriali exoticke zvierata, ci plodiny, preco o nich nepisali, preco o nich nie su zaznamy...
No a odpoved by bola ,bud neviem, alebo predsa fosilie sa nezachovali, atd....zaznamy sa stratili, nepovazovali to za potrebne uvadzat...
No a ak by teda tato udalost bola tak prezentovana, pochybujem, ze pri tvojom kritickom ponimani z tvojej strany by ta take nieco uspokojilo.
Navyse veda toto nevyhlasuje za vedecku teoriu, svoje poznatky vzdy sa snazi doplnat, ci zakomponovat ,o com svedci posun doby, kedy sa napr. objavili prvi ludia v Amerike. Netrva na dogmatickom vyhlaseni a ze so to este bude urcite menit je viac ako iste. Ale vzdy tvrdi len to, co sa da nielen dokazat, ale aj z toho odvodit.
Kamuflazami,akymi si to chcel odbit ty, to urcite nejde.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 12:21:07 59ad0eb9
@julo
kazdou ceresnickou sa zaobera seriozny vedec
a sam si to ukazal na priklade McIntyre, kde sa tri rozne labaky, so 4 roznymi metodami dopracovali k nejakym vysledkom....nejaky podrztazka asi nebude vediet ako datovat vzorky....
problem nastava, co robi seriozny vedec s vysledkami...

ako si vysvetlujem pyramidy? pravdupovediac, moc ma to za srdce nechyta
no minule som cital clanok, ktory popisuje, osvetluje a pridava sposobu stavby pyramid pomocou sanok dalsie percenta pravdepodobnosti...zistili, ze ak piesok polejes vodov o objeme 5% objemu piesku, ten sa stane tak klzky, ze vyzaduje o polovicu menej sily pri tahani...a zrazu dostavaju aj kresby v pyramidach o cosi zretelnejsi vyznam

preco su myty a legendy tak podobne? no ked si uvedomis, ze sa civilizacia rozrasta vzdy z jedneho miesta, zistis, preco su mnohe legendy tak podobne

znalosti primitivnych kultur? myslis kultur v minulosti, alebo teraz?

sucasna civilizacia je v krize? akej?

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-16 12:49:24 5f699539
rafael-ze svojho casu neboli dokazy o gulatosti Zeme je normalne,ved nemali ani dalekohlad,ani matematiku na potrebnej urovni.Otazkou je,ako o tom vedeli Greci,ako ziskali svoje astrologicke vedomosti v Babylone,Mayovia,ci Dogoni.Ako to zapada do tvojej teorie?
Ty si myslis,ze migrujuci nejaky pithekus si bral so sebou nacrty pyramid?Nemal podla teba ine starosti?A v Australii sa clovek zobral odkial,ze cestou tie znalosti stratil?Opytaj sa nejakeho stavbara,ci sa da taka masa postavit bez toho,aby bolo absolutne rovne podlozie a ak by bolo krive,tak by z nej nic nezostalo.A pyramidy v Bosne su starsie,ako tie egyptske.Tie na Kamcatke,ci na severe Azie sa ani neskumaju,lebo by sa asi uz nedalo vyhovorit.
Samozrejme,ze by sa mi pacilo,keby sa nevyucovala jedna bezalternativna teoria,ktora je nefalzifikovatelna len preto,lebo na artefakty(ako hmotne,tak kulturne) sa neprihliada.Urcite je skupina ludi,ktora na zlost fanatickym krestanom zakopava kosti dinosaurov a na zlost rafaelom skryva kovove gulicky pod vrstvu uhlia,vysekava egyptske hieroglyfy v Australii,ryje do kamenov dinosaurov s clovekom.
Ked budes automaticky predpokladat,ze vsetko,co povies ty,je svata pravda a co povie oponent,je kamuflaz,nezmysel,na smiech a pod..to sa tazko diskutuje.A medzitym nevies pomocou tej ofiko teorie vysvetlit realne nalezy.
"Pochybujem,teda myslim;myslim,teda som."Ved ak je ta tvoja teoria v poriadku,tak najde odpoved na tie otazky.Ked ich nehlada,tazko hovorit o vede.
Ad pismo-ako vies,kto ho mal a kto nie?Tvrdili donedavna,ze Slovania pismo nemali.Uz to ostalo len v ucebniciach.Je to podla teba v poriadku?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:01:35 6dec7950
julo naozaj si nepochopil, ci nevies o historii gulatosti Zeme absolutne nic... uz Aristoteles dokazal vysvetlit tromi sposobmi gulatost ZemA to viac ako jeden a pol tisicrocie pred vynalezom dalekohladu), ty si skratka len zamenil vedu za dogmaticke vyhlasenie cirkvi....

mne ide len o to, ze ty skratka len nie si priatel ofiko(ako si to sam nazval)a ak by veda hlasala to, co hlasas teraz ty, tak by si mozno hlasal teraz to, co teraz kritizujes...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:05:52 59ad0eb9
a o migrujucom pithekovi si ma presvedcil, ze naozaj nemas ani sajnu, co pises....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:07:03 59ad0eb9
takze ak by sme brali za bernu mincu poznatkov, co tvrdis ty, tak na jednej strane mame poznatky Grekov, ktori vedeli o gulatosti Zeme, napriek tomu, ze podla teba nemohli prist na to, ako je to mozne, aj ked to vedeli zdovovdnit a na strane druhej poznatky Dogonov o obeznej drahe nebeskeho telesa, ktore ani nevideli. O tomto druhom neviem ako na to prisli a preto je teda aka hypoteza? Musis to predsa vediet aj dokoncit, ak nieco nacrtnes... No a potom sa tym vysvetlovanim dostanes do takych situacii, ze nebudes vediet pokracovat a tomu sa dajme tomu chce veda vyhnut, lebo by tapala, ako tapes ty. Veda netvrdi, ze ma odpovede na vsetky otazky, ale snazi sa aspon objasnovat tie, ktore dokaze....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:17:36 59ad0eb9
Tak toto sa mi páči.
- Pyramidy stoja a nam sa nic podobne postavit zatial nepodarilo..

Julo nevedel som že Vy ste niečo podobné skúšali. A nepodarilo sa ?No toto # DyvuVeqi71
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-08-16 13:19:45 b2283841
to nevies, ze odporcovia ofiko skusaju vsetko mozne, napr. fero ma na zahrade vanu plnu bahna ,aby dokazal nemoznost abiogenezy....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:24:51 59ad0eb9
rafael-ano,zas mas len ty sajnu,o com ktokolvek pise.Mohol by si ma poucit a svoj nacrt toho,ako ludia migrovali a tak sa vsade objavili pyramidy(okrem Australie,tam su len cesty pretinajuce cely kontinent).Som nedockavy.
Ze Greci vedeli o gulatosti Zeme som pisal,ty mozno nevies,ze skoro vsetci sa ucili v Egypte.
Ano,veda v stredovekej Europe bola pod ideologickou nadvladou RKC.Chvalabohu,ze dnes je slobodna a nikto na nu nema vplyv.
Coraz vacsmi zacinas rozoberat moju osobu a menej otazky,ktorym sa venujeme.Ja nemam problem povedat,ze nieco neviem vysvetlit ako s tymi Dogonmi,alebo s odtlackom topanky,ktora rozmliazdila trilobita.Niektore veci sa daju vysvetlit cestovanim v case,niektore hypotezou(ktora vobec nie je moja) o tom,ze nie sme prva vyspela civilizacia.Preco si vlastne myslis,ze to je nemozne?Mozno ty si opak toho,za koho pokladas mna-len ofiko je spravne a v stredoveku by si tvrdil,ze Zem je doska.Nuz co,aj na takych svieti slnko.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:41:49 6dec7950
nototo-ano,najlepsie vyargumentujes oponenta,ked mu prisudis vlastnu hlupost.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:43:41 6dec7950
nie julo, nebud uzkostlivy, skus nacrtnut tu uvahu, z ktorej vychadzas a mozme predsa pokrocit dalej... Lebo tvoje ceresnicky musis vediet zasadit do celkoveho kontextu a uvidis ake to bude tazke.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:46:38 59ad0eb9


v stredoveku by si tvrdil,ze Zem je doska.Nuz co,aj na takych svieti slnko.

a toto nie je osobne? Prepanajana, kontrolujes sa?


Ja len chcem, aby si dokazal doviest tu uvahu aspon do takeho vysvetlenia, ktore ty kritizujes, ja nechcem uplne vysvetlenie.
Len chcem ,aby si pochopil, ze z tychto criepkov sa neda nic uvarit.
Cestovanie v case som spomenul skor ako rozpravkovu moznost, nie vysvetlenie, vyhladenie civilizacie katastrofou mozme brat do uvahy skor, ale aj tak to ma vela otaznikov, a ziadne dokazy...
Navyse je tazke dokazat ich vyssiu vyspelost.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:51:17 59ad0eb9
vratme sa k tej doske, hadam si myslis, ze tvrdenie ze zem je doska, ma porovnatlene parametre a porovnatelne autority, ake prezentuju momentalne vedci?
O plochosti Zeme neslo o pozorovany jav, ale dogmu, a ak to spajas s nejakou vednou disciplinou, si vedla.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:55:24 59ad0eb9
dokazy, nie autority....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 13:56:04 59ad0eb9
Julo. Tak schválne napíš koľko mali k dispozícii Tí ktorí o tom teoretizovali že sa to nedá - koľko mali otrokov či nadšencov alebo prostriedkov na skúšanie stavania takých pyramíd. Lebo je rozdiel niečo skúšať a napísať nejakú knižôčku o tom ako to mohlo byť, prípadne o tom ako sa to nedá.. A je rozdiel byť trebárs faraónom či iným pánom vyvoleným a mať k dispozícii všetko a všetkých, od robotníkov až po architektov, vrátane miestneho náboženstva a spôsobov uctievania a vôbec načo to potom porovnávať.. To predsa nebola len technická záležitosť. Bez spoločnej myšlienky a bez idei sa to iste nikomu len tak nepodarí. To je predsa bez debaty.

Takže by ma zaujímalo prečo by to mal dnes vôbec niekto skúšať natoľko zaujato a prečo by mal vynaložiť toľko úsilia aby sa mu to aj podarilo vôbec zorganizovať, keď stačí písať nejaké ódy o zašlej pyramídovej sláve a nemožnosti to postaviť a máš dosť zarobené na tých ktorí to všetko tak radi žerú.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 14:09:47 b2283841
rafael-hej,kontrolujem sa.Asi si potreboval okostovat vlastnu medicinu,ked si s tym nedokazal prestat.Som rad,ze to pomohlo a dalej si sa zdrzal podobnych poznamok.Vdaka.
"Len chcem ,aby si pochopil, ze z tychto criepkov sa neda nic uvarit." Ked k tomu pristupujes s tymto predsudkom,tak to zas nebude diskusia,ale hadka.Ja chcem pochopit,ako to ty myslis,napr s tou migraciou a s tym suvisiacim rozsirenim pyramid na celom svete.Poukazujem na to,co mi na tom nepasuje.
Ale mne sa zda,ze ty ma pokladas za slaboducheho nevzdelanca a vsetko vies lepsie.Len to nevies jasne vysvetlit.A uz vobec sa nesnazis pochopit,ako to myslim ja.Hladas len medzery.A pritom odmietas vidiet medzery v ofikoteorii,na ktore poukazujem ja.
"vratme sa k tej doske, hadam si myslis, ze tvrdenie ze zem je doska, ma porovnatlene parametre a porovnatelne autority, ake prezentuju momentalne vedci?"
Je to podla mna priamo umerne nakopeniu informacie(poznatkov) ako medzi vedcami,tak v spolocnosti.Metody RKC mohli byt primitivne,dnes je manipulacia prepracovanejsia,co vsak neznamena,ze nie je.Myslim,ze v tom sa zhodneme,ci?:-)

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-16 14:14:25 6dec7950
memory-zabudol si na tych,ktori s takou teoriou prisli od stola bez znalosti geodezie,architektury a dalsich veci.Preco by som ti mal dokazovat,ze to nejde,ked oni nijako nedokazali,ze to ide?Len si predstav,kolko tych otrokov muselo makat(ved vraj Velku pyramidu postavili za 20 rokov).Cim tu armadu krmili?Kde vzali material na gulatinu pod obrovske kvadre,ktore pilili medenymi pilami(ani jednu nenasli) a tahali hore po rampe,ktora sa tiez vyparila?A ked to boli hrobky,preco nielenze tam neboli mumie,ale ani ziadne napisy,ci malby,ako v hroboch v Udoli kralov?
A ked ti ide o vyhody,tak myslim,ze viac si zarobili ofiko egyptologovia a to nielen financne,ale aj prestiz,kariera.Ale kazdy vidi,co chce,vsak?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 16:32:23 6dec7950
Julo veď to je práve to že človek ktorý vidí len možnosť medených píl , hrobiek a ramp tak nič iné ani nevypotí len to že sa to nedá, a nič iné mu ani neostáva ako si robiť na tom kariéru.. Takže áno - každý vidí čo chce..

Pritom by úplne stačilo pripustiť možnosť že niektoré techniky sú nám neznáme z jednoduchého dôvodu, skrátka sa vyparili z pamäti ľudstva. Nahradili ich iné efektívnejšie. To ale neznamená že sa tým dá merať nejaká vyspelosť civilizácie, tá hromada kamenia nie je nič vyspelé. Je to uložené tak ako keď sa deti hrajú prvý krát z kockami. Ohurovať Ťa môže veľkosť tej stavby no určite nie to ako efektívne nakladali s materiálom a aký tvar bol výsledkom. Okrem hromady kamenia tam fakt nie je čo obzerať takže ak sa niekto chcel hrať na boha a ukazovať svoje gule okolitému svetu práve tou veľkosťou, musím uznať že sa mu to podarilo. Takže si nemyslím že šlo o nejakú extra vyspelú civilizáciu, skôr to len čosi hovorí o dobe keď človek poznal hlavne ten kameň a vedel s ním lepšie narábať ako dnes, čo je prirodzené. Kto by dnes ešte niečo z kameňa robil a prečo vlastne. Tiež neviem kto tu ešte vie robiť kamenné klenby, ale to nič nehovorí o tom že pár generácií pred nami tu žila nejak extra vyspelá civilizácia. Napokon na postavenie takej pyramídy predsa v danej dobe stačil jeden vplyvný génius ktorý vedel ako na to zbytok mohol byť kľudne na úrovni cvičených opíc.. Ty ale píšeš o vyspelej civilizácii a tým predpokladám myslíš všetkých. Tak vyspelý nie som aby som pochopil načo to bolo dobré - tá zbytočná drina nech už by to stavali akokoľvek. Je to len nefunkčná hromada kamenia a možno naozaj jej hlavnou funkciou bolo ohúriť pozorovateľa.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 17:07:40 b2283841
Predosly prispevok mal byt adresovany No toto a nie memory.Ospravedlnujem sa.

No toto-tie medene pily a podobne nezmysly su oficialna teoria.Ja neviem,ako to postavili,len viem,ze to nie je len taka hromada kamenia.Je tam nejaka orientacia a urcite zarazajuce pomery.Ako hrobka je to nezmysel.
Hovori z teba arogancia dnesnej doby,ked si "koruna tvorstva" mysli,ze vie vsetko na svete.Myslis,ze faraon by neposlal skor armadu dobyt nejake uzemie,aby ukazal gule,ale by nechal vrsit na seba kamene?Logika jak svina.A jasne,stacil jeden genius,aby boli kamene(a nie z tych najlahsich) naukladane,ze ziletku medzi ne nevopchas.Serioznejsie sa mi zda uvazovanie nad inymi technologiami,ktorymi by sa to dalo zvladnut,napr.geopolymery.Ale tomu odporuje dokazany povod niektorych kamenov z vacsej vzdialenosti(Asuan,ak sa nemylim)
Ale uz neviem,kto,vysiel na vrchol pyramidy a ked zdvihol flasu sampusu,tak zacala iskrit,ci ziarit.Myslim,ze si moderny clovek a vies,ze vsade okolo su rozne polia-niektore pozname,niektore nie.To,ze ich nevidime,neznamena,ze neexistuju,alebo ze to je nadprirodzeno.Mozno okrem stavitelskych technik ludstvo zabudlo aj nejake ine veci.


julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 17:27:40 6dec7950
Presne tak Julo. Mozno naozaj okrem stavitelskych technik ludstvo zabudlo aj nejake ine veci ale Ty ani nevies povedat ake a to je na tom najzahadnejsie. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 18:35:43 b2283841
julo, nemyslim si, ze nic nevies, len o veciach, ktore pises sa zda vies malo, napr. o evolucii cloveka, ci evolucii vobec. Prepac ak sa mylim. Ja len chcem, aby teda debata bola zmysluplna, ze ak nieco nacrtnes, musis to doviest az do konca. Je lahke kritizovat ofiko, a neponuknut komplexny iny vyklad. Casy Dannikena, Zilmera a inych mam davno za sebou, cital som ich uvahy, ale tak ako ty, vyhli sa celkovemu vykladu. Ono je totiz lahke najst medzery, tie tu budu vzdy, horsie je tie medzery pomenovat a navrhnut nieco ine.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 15:16:35 59ad0eb9
Rafael-no,viem o evolucii o trochu viac,ako vseobecne vzdelany obyvatel a o dost menej,ako ta.No ked sa ta pytam,aby si mi osvetlil mechanizmus,tak napises,ze to tu bolo x-krat preberane a tym to hasne.Ked sa ta pytam,ako je mozne,ze su tu artefakty,ktore nepasuju do historickeho mytu,hned vytahujes evoluciu,aj ked sa jej to az tak netyka.Co neviem,rad by som sa dozvedel,ale ty by si furt rad robil mudreho a naucit nedokazes.
Aj tak to vacsina ludi berie,ze evolucia=clovek je z opice a grafomani si pisu nezmyselne knihy,ktore nic nezmenia.Ak si presvedceny,ze vies,najdi sposob,ako to doniest ostatnym.Ked toho nie si schopny,tak naco podobne debaty zacinas?
Popis mi teda ten evolucny mechanizmus.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 17:17:01 6dec7950
rafael-oprava..a o dost menej,ako ty.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 17:40:54 6dec7950
julo, mam ti napisat niekolkymi vetami to, co sa snazia vedci vysvetlovat uz 150 rokov? Hadam to nemyslis vazne?
Ja si myslim, ze vies o evolucii ovela viac ako priemerni jej kritici na tejto stranke, ale nemyslim si, ze sa da par vetami taka obrovska tema popisat.
Artegfakty, ktore vytahujes si niekedy videl? Videl si original kamen s vyobrazenim dinosaura, ktoreho vek je stary trebars 1000 rokov?
Ja som cital vela veci, ziadne predmety som ale nedrzal v ruke.
Artefakty samozrejme nezapadaju do evolucie, ani do evolucie cloveka, ak teda su a su prave, musis navrhnut inu teoriu, ktora bude vsetko splnat, aby sa to vysvetlilo. Inak musis tie artefakty brat potom ako podvrh, alebo zaciatok novej teorie, ina cesta nie je....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:08:19 59ad0eb9
julo, ten typek s tym vinom bol Werner Siemens. su aj merania ohladom vysielania energie z pyramid. pozerat sa na pyramidy ako na hrbu navrstvenych kamenov, je ako pozerat sa na raketoplan ako na hrbu kovu. inak zaujimave je ake embargo je okolo pyramid, pritom sa nachadzaju po celej zemi a dokonca mnoho je ich pod hladinou morii.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:31:08 d9777929
Rafael Ty ako chces od Jula aby si overoval pravost artefaktov ci nejakych povedaciek ked mu staci nejaky udajny chlapik - nevie sice kto - ktory udajne vysiel na vrchol pyramidy a ked zdvihol flasu sampusu,tak zacala iskrit,ci ziarit a to ho primelo k tomu aby veril na nejake polia ktore nepozname ale isto tam budu...

Niektori ludia maju skratka radsej tajomno a zahadno ako nezaujimave jednoduche pravdy.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:32:52 b2283841


dokonca mnoho je ich pod hladinou morii.


no a co to vysvetluje?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:36:22 59ad0eb9
Rafael, to, ze ked ich stavali boli na susi
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:38:30 d9777929
Fero tak ale to je naozaj skvele ked existuju merania ohladom vysielania energie z pyramid. V tom pripade nemoze ist o to co pisal Julo - polia ktore nepozname - ale zjavne ide o polia ktore vieme merat a teda ich poznáme.

A ako dopadli merania, čo také sa nameralo ? Prihraj mi sem nejaké podklady prosím nech si môžem pozrieť a posúdiť že sa nejedná len o hŕbu kamenia ale dômyselný energetický projekt.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:39:00 b2283841
No toto, a tebe staci sa pozerat na pyramidy ako na hrbu kamenov? to iste co vycitas, robis
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:39:20 d9777929
feri spravne....
A to vlastne dokazuje zvysenie hladiny mora, ktora stupla po poslednej dobe ladovej....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:40:14 59ad0eb9
Nie Fero nie je to len hrba kamenov, je tam aj kus ludskej prace umu a historie no to je asi tak vsetko. Ak tam niekto hlada prudy energii mal by ich namerat a dokazat ze existuju..

Takže čakám od Teba tie vedecky podložené výsledky meraní namiesto sprostych kecov ktorými zakrývaš podstatu problému - a to že je to v konečnom dôsledku len hŕba kameňov.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-18 10:48:56 b2283841
nikde som nepisal, co ma co dokazovat. takze tie pyramidy sa stavali pocas doby ladovej? kedy skoncila ?
Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 10:51:55 d9777929
fero, mas rad presnost a formulacie odpovedi a otazok, kde si vycital, ze sa stavali pocas doby ladovej?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:54:27 59ad0eb9
No toto, nastuduj si co sa nameralo, ako vyzerali v povodnom stave. materialy su dostupne. ale vlastne naco, zaver mas. to, ze su po starocia predmetom vyskumu, je preto, ze su to len hrby kamenia. vojna je mier a sloboda je otroctvo.

Rafael, uvazujem, ze sa museli stavat pocas doby ladovej, lebo ak by to bolo pred nou logicky by muselo byt to uzemie znova zatopene? no a kedy to teda bolo ?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:01:20 d9777929
fero ja ale nemozem za to, ako uvazujes....Logicke to teda vobec nie je.
Ak skoncila doba ladova , automaticky to neznamenalo, ze vsetky ladovce sa behom jedneho vecera roztopili, proces zvysovania priemernej teploty a tym padom aj zvysovania hladiny mora z dosledku postupneho topenia ladovcov priniesol aj to, ze stavby, ktore sa uskutocnili az po dobe ladovej, sa potom zvysujucou hladinou mora dostali tam, kde su.
Vidis ako niekedy tvoja logika znie nelogicky?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:05:42 59ad0eb9
tak som si to pozrel kedy to udajne malo byt velmi "logicky" to znie. takze potom tie zatopene su ovela starsie ako tie napr. v egypte. zaujimave, ze sa vobec za niekolko tisic rokov nezmenila architektura. toto je ta logika ?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:11:28 d9777929
Fero takto Ti to vysvetlím.

Ufo, mimozemšťania, bohovia, záhady, energie, neznáme sily, neznáme technológie a čo ja viem čo ešte. To všetko je úžasné a nadchýna to. Zvlášť u pyramíd sa s tým dá hrať. A najhoršie by bolo pre tých nadšencov keby si jednodného dňa uvedomili že ide len o hŕbu kameňov. Stratili by iskru v oku, chudáci keď by sa to prevalilo.

Mne sa to stať nemôže pre mňa to bude hŕba kameňov dovtedy kým niekto nedokáže opak a nemám čo pri tom stratiť môžem len získať ak by sa predsa len niečo také niekedy potvrdilo na rozdiel od tých nadšencov pre ktorých sú pyramídy všeličo iné úžasné - len nie hŕba kameňov.

Takže rád by som si si naštudoval ale žiaľ ako vždy píšeš - naštuduj si a odkazuješ sa na neuvedené zdroje. Ako vždy. :-))))))

Takže hej.. Na každú vec ktorú tresneš je Tvoja argumentácia Tebe podobná - naštuduj si.. No nie je čo študovať okrem nejakých fantastických videí na youtube kde z pyramíd prúdia energie ako blesky. Nič iné som nikde nič nevidel. Veď daj vždy zdroje ak píšeš - naštuduj, ináč Ťa musím považovať za Trepstrela.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:14:02 b2283841
fero preco predpokladas, ze tie zatopene boli postavene skor, ako ostatne?: To je nelogika z tvojej strany, hadam Amsterdam je potom starsi ako Kahira?
Lebo Amsterdam ma tendenciu skoncit pod hladinou mora, logika, ale tvoja ,ze?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:24:30 59ad0eb9
No toto, ja by som ti kludne napisal zdroje. len stale sa tocime dookola. snazis sa dotlacit ma(nielen mna) na tvoju uroven uvazovania a chapania. ale to je samozrejme hlupost, lebo kazdemu vyhovuje nieco ine.ak niekoho znasilnujes k nejakym ukonom, tak ich od neho necakaj. prepac, ide z toho arogantnost. opat si urobil zaver, ze nie je co studovat okrem videii, tak naco by som ti daval nieco ine. naco ti mam ponukat zaverotvorne informacie, ked ho uz mas? ako vzdy? ano ako vzdy :-)))

a vies ako sa hovori, aj Julesovi Verneovi sa smiali.

zacni tym, ako dokazali vyniest 3000 tonove presne opacovane balvany(stavby v Rusku) do vysky 12poshodaku. pre porovnanie, u nas mame najsilnejsi mobilny zeriav, co zdvihne 400ton.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:30:54 d9777929
no toto, to je ako v pripade julovej verzie, ked napisal, ze pozname len 5 percent hmoty, a zvysok je energia, temna, tmava nepoznana, ...A pritom zabuda na jedno, hmota je energia, energia je hmota, takze s tou nehmotnostou vesmiru to az tak zahadne zrazu nie je.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:32:24 59ad0eb9
Rafael to sa neopiera len o tvoj udajny ice age. museli byt postavene predtym ako to uzemie bolo zaplavene topenim sa vody. no tak kedy to teda bolo. odpovedz konecne a daj tomu logiku.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:36:57 d9777929
Fero, po poslednej dobe ladovej...
Je ale zaujimave, ze svoje nelogizmy si uz nerozvinul, ci si ich ignoroval...
Tak mi povedz je Amsterdam starsi ako Kahira?


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:44:16 59ad0eb9
Fero ale veď to je práve to že jediný Váš a teraz píšem "naozaj Váš" argument je ten že nevieme ako zdvihli ako opracovali a ako to tam dostali.. A to je dôkaz čoho podľa Teba ? Dôkaz nejakej energie ale našej neznalosti ? Ešte raz Ti píšem uveď zdroje a nepíšem to len tak preto že ja už všetko viem ale práve preto že mám svoje skúsenosti s tým ako ľudia vedia tárať. Ale fakt doslova tárať.

Pozri príklad - vieš o tom že existuje energia z nulového bodu, či ako to volajú - energia z vákua a podobne ? A teraz ja by som s tým trebárs vyliezol a Ty by si mi povedal uveď zdroje..
Ja Ti na to tresnem - naštuduj si..
Ty začneš študovať a zistíš že sa tým zaoberajú samí snílkovia a píšu o tom ako najatí ale ani jeden to nikdy nedokázal.. Neukázal. Nepredviedol nejakú energiu nulového bodu a ak áno tak to bol zjavný oeb na zarábanie peňazí.

Ale píšu o tom píšu.. Je ich dosť a máš čo študovať celé roky lebo kým všetko prečítaš a overíš, prídu ďalšie a ďalšie nezmyselné tvrdenia o energii z vákua. No pri svojom štúdiu budeš sa len motať medzi článkami ktoré jeden od druhého preberajú nadšenci snílkovia ktorí veria..

Takže uviesť zdroje - to nie je o donucovaní - to je o tom že keď už niečo tvrdíš mal by si tie zdroje normálne poskytnúť lebo ja naozaj nemôžem vedieť do ktorej skupiny patríš. Či do skupiny tých ktorí sú nadšení keď čítajú niečo a hneď to berú ako fakt alebo medzi ľudí ktorí triezvo uvažujú, objektívne kriticky hodnotia a preverujú.

Iste uznáš že môj čas nemôžem míňať na to aby som sa presekával cez všetky tie nezmysly ktoré sa o pyramídach popísali kým sa dostanem k informácii ktorú tu Ty prezentuješ ale zdroj z nejakých záhadných dôvodov uviesť nechceš. Možno sa bojíš že by som Ťa vysmial že je to z bulvárneho časopisu kde to napísala JPP.

Ak by bolo Tvoje tvrdenie z dôveryhodného zdroja, predpokladám že by si nemal mať problém zdroj uviesť, veď ja si to už poštudujem ak ide len o to.. No ak sa bavím z nadšencom energie z nulového bodu tak mi nič neostáva len popriať veľa šťastia v bádaní, nemôžem však pristúpiť na to aby som teraz začal prehrabávať všetky databázy ohľadom Tvojho tvrdenia. Normálne uviesťzdroj, odkiaľ si tú informáciu prebral by malo byť predsa slušné a prirodzené, predsa nechcem od Teba nič výnimočné a neboj sa záujem mám ale len zo serióznych zdrojov z výlsedkami meraní, veď o tom si predsa písal že merali a niečo namerali.

Píšeš ja by som ti kludne napisal zdroje ale bla bla bla. No tak ich kľudne uveď tie zdroje. Veď o nič nejde iba o reputáciu toho čo píšeš a na môj skepticizmus sa nevyhováraj, lebo ten pramení práve z poznania toho ako to chodí ohľadom informácií a poštudovania a tárania ľudí o tom čo je pre nich neznáme ale jednoznačne vedia že to proste musí byť nejaká bomba nám neznáma záhada.

A čo sa týka Tvojej argumentácie ohľadom toho ako dokazali vyniest 3000 tonove presne opacovane balvany(stavby v Rusku) do vysky 12poshodaku, tak s tym ma neohúriš ani neparalyzuješ lebo na zložité veci existujú často jednoduché vysvetlenia, len vždy treba nájsť toho génia ktorý to vyrieši - potom je to už pre všetkých strašne jednoduché, stačí ak im to ukáže. No Ty si mi zatiaľ neukázal ani tie zdroje ohľadom merania energií na pyramídach ale zamotávaš to ďalej a ďalej nejakými balvanmi v Rusku. Teda skôr patríš medzi zamotávačov ako rozmotávačov záhad. Potom sa ale nediv môjmu prístupu k informáciám ktoré tu prezentuješ. A nemusíš mi nič uviesť, nenútim Ťa veď ak by si mal záujem tak mi sem nepcháš ďalšie ruské záhady ale jednoducho by si to svoje tvrdenie sem jednoducho podložil tými výsledkami meraní.. Tak mi sem môžeš hodiť zas niečo iné skús trebárs Tunguský kráter. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 12:13:45 b2283841
No toto, s tym taranim suhlasim. uznavam, ze na takejto urovni je tazsie tento mechanizmus spoznat, ale to je aj tak jedno.

energie su specificke, manipulacia s informaciami v tomto smere je drvivo pravdepodobna. utocenie na vsetkych a vsetko, kto by zobral z ruk darmozracov nevedecke formy ziskavanie energie, ako napr. spalovanie je typicke. je mnoho takych, co sa dali na to nachytat a prakticky zastavaju tento pokriveny postoj s tym, ze to je jedina moznost.
o tych zdrojoch mozem to brat ako donucovanie. uz si tu predlozil svoj zaver, tak naco by ti boli zdroje, ktore su ti v protireceni? aby si to mohol zosmiesnit? na vyskum asi tazko. napisal si "z doveryhodneho zdroja" to je aky? nemame zadefinovane pojmy. ja nepovazujem urciote za doveryhodne zdroje tie co ty. takze ako najst tie prave zdroje pre teba? nijako, musis si ich hladat sam. pohldlnost sa tu neaplikuje.
mozes pouzit tvoju oblubenu logiku na dedukciu. stavby, ktore su postavene presne podla roznych vesmirnych telies, ktore dokonca zobrazju aj telesa volnym okom neviditelne, ktore su rozmiestnene ako jedine architektonicke diela totozne po celej zemi, su hrby kamenia?
informacia je obrovsky cenna vec a ak uz je niekto predpojaty v triedeni na zaklade delenia na nejake doveryhodne a ine je ochudobnovany. ale z jeho pohladu to moze byt setrenie casu, na zaklade tej doberyhodnosti. co sa odohrava v jeho hlave? sam pred sebou si to ospravedlnuje, vsak predsa to su tie doveryhodne a ostatne nezmysly? mozno, ale schliemann a ini s tym nesuhlasia.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 14:56:12 d9777929
no jasne, zasa Schliemann, mantra vsetkych, ktori tvrdia, ze ak sa najde nieco podla mytu, vsetky myty su teda pravdive....
Takze fero Kronos, Titan a Zeus su ozajstni, ako do toho potom pasuje mytus o zidovskom bohovi?


Apropos fero, co ten Amsterdam,je starsi ako Kahira?


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:01:36 59ad0eb9
Fero Ty si podarený, ako vieš čo ja považujem za dôveryhodný zdroj. Pre mňa je dôveryhodný každý zdroj a prijmem ako dôveryhodnú informáciu každú od kohokoľvek kto relevantne a dôsledne, podrobne svoje tvrdenia aj podloží.. Teda popisom spôsobu - ako sa k danému výsledku dopracoval, aké meracie prístroje alebo metódy použil. Minimálne ich budem považovať za informácie vhodné pre overenie.

A ako Ty vieš že som predložil nejaký záver.. ?

Na závery si tu Ty predsa. Ty si tu predsa vyslovil isté závery bez toho aby si ich nejako podložil a na otázku ako si k tomu dospel - teda konkrétne otázku o informačných zdrojoch si popísal kadečo no nič pre mňa dôveryhodné si nepodal. Ale dokázal si tu popísať toho dosť, teda zbytočnú energiu si vydal dostatočnú.
Nie že by som nebol rovnaký, tiež tu zbytočne míňam energiu - zatiaľ. A ak žiadne zdroje ani neposkytneš tak bola skutočne zbytočná. Teda nechajme to tak ak nemáš záujem podať vysvetlenie ale iba ničím nepodložené závery, tak ja ďalej na tom našom vzájomnom plytvaní energiou nemám chuť pokračovať..

A vidím že vychádzaš z nesprávnych predpokladov, pán predpokladá že zdroje potrebujem nie na to aby som sa mohol pozrieť a preveriť, niečo nové zistiť, do niečoho sa zakukať čo by ma zaujalo a zabilo moju nudu ale aby som to mohol zosmiesnit.. Noo tak nič, ja sa tu fakt bavím s Tebou len preto aby som všetko čo napíšeš mohol zosmiešniť. Zaujímavý pohľad.. Ide o obavy zo zosmiešnenia či ako to mám chápať ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 15:21:52 b2283841
no toto, nikto a hlavne fero nemoze za to, ze nevieme logicky uvazovat a vybrat si tie spravne zdroje.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:27:53 59ad0eb9
Fero a aby si mi rozumel mňa nezujima žiadna omáčka o schliemannovi a inych ktori s niecim suhlasia alebo nesuhlasia. Zaujíma ma konkrétne to meranie ktoré si spomínal, pretože to je jediná vec ktorá sa dá buď vyvrátiť alebo potvrdiť a takisto by sa mala dať zopakovať. Spomínal si predsa

- su aj merania ohladom vysielania energie z pyramid
- nastuduj si co sa nameralo, ako vyzerali v povodnom stave. materialy su dostupne.

Tak ako kde sú tie materiály, ktoré máš na mysli ? To ma zaujíma, vážne, nejde o zosmiešňovanie.
Ak šlo o merania tak to znie dôveryhodne no zatiaľ nič len kopec sračiek si mi napísal. Teda ako, necháme to asi tak ak nechceš.. Len by ma potom zaujímalo ako chceš aby som Ťa bral vážne keď mi namiesto tých materiálov podstrkuješ nejaké ruské balvany.

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-18 15:34:09 b2283841
no toto, aby si bol v obraze, Schliemanna pouzil ako vzor, ze Homer napisal basen a na zaklade nej objavil Troju...
To je ako ked si precitas mytus o Merlinovi a objavis Britaniu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:37:02 59ad0eb9
Rafael, vobec si to nepochopil. ide o postoj.
Apropos, kedy to teda bolo? prvy som sa pytal.

No toto, my si vobec nerozumieme. pisal som, ze nemame zadefinovane pojmy ako doveryhodny zdroj.
stale sa ma snazis vtlacit do tych svojich schem. uz som ti vyssie pisal ako to chapem ja, tak bud sa to snaz pochopit, alebo sa s tym zmier. a kludne ma mozes vysmiat a obvinit zo sarlatanstva a z coho chces, mne to nevadi. a preco to predpokladam? lebo ta uz nejaky ten piatok pozorujem.
ale skus to urobit Rafaelovi:) maximalne citlivy voci sebe, minimalne voci druhym
ano marnime tu energiu, to mas pravdu. toto tu nie je o serioznosti, je to iba hra. kazdy tu hrou nieco sledujeme.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:39:21 d9777929
jasne, ze som to nepochopil a prvy som ti aj odpovedal, bolo to po poslednej dobe ladovej. Ale na tom priklade Amsterdamu som ti chcel ukazat, ze nie vsetko, co tebe pripada logicky, aj logicke je....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:43:07 59ad0eb9
Fero naozaj neviem čo sleduješ Ty ale ja sledujem to že keď niekto povie merali a naštuduj si.. Tak sa pýtam kde konkrétne si to mám naštudovať ak píšeš že zdroje sú dostupné.

Zaujíma ma napríklad čím merali, ako merali a čo namerali.

Neodpovedal si mi. Nič som sa ohľadom toho nedozvedel iba to že si tu vraj podľa Teba meriame navzájom kokvajsy. No mňa to nebaví, taká debata. Rád by som sa začítal do tých materiálov..

Dám Ti jednoduchú otázku. Fero merali štandardne nejakými prístrojmi, alebo bábou jágou zo sklenenou guľou, prípadne merali virguľou ? Čím merali ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:48:11 b2283841


http://www.osud.cz/pyramidy-po-celem-svete-zacaly-
vyzarovat-paprsky-do-fotonoveho-mracna

hla ja som nieco nasiel....
to bude asi ono

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:52:44 59ad0eb9


Nyní vynikající astrofyzik, Aleksej Dmitrijev (Planetofyzikální stav Země a života), tvrdí, že to, co se děje, je horší – mnohem horší – než to, před čím varovala NASA a ESA. (
NASA zakrývá blížící se kosmickou událost soudného dne
).

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:53:50 59ad0eb9
no a podme teda k zdroju, vsade sa pise, ze je to uznavany a vynikajuci astrofyzik, a nic sa o nom neda dozvediet a takychto zdrojov je internet preplneny, takze JPP alektronicky....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:57:44 59ad0eb9
takze nie je problem dozvediet sa kopu veci, problem je ale u nas, nelogicky uvazujucich aj tieto veci akceptovat....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:59:09 59ad0eb9
No toto, Rafael ti uz odpovedal. presne to som myslel
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:59:32 d9777929
ty si ale smiiisnyyyyy fero... sarkazmus ti ide.
Este keby si aj ty dodal nejaky zdroj.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:03:29 59ad0eb9
Rafael to asi nebude ono, veď to je presne o tom čo som písal vyššie že nie je čo študovať okrem nejakých fantastických videí na youtube kde z pyramíd prúdia energie ako blesky. Nič iné som nikde nič nevidel. Prikladám k tomu že existujú aj obrázky a články, ako si ukázal na odkaze.

Logicky predpokladám že ak Fero kritizuje stále nejakých vedcov zo sme či odkiaľ tak takýto podhodený článok o nejakých paprskoch s ním asi nepohne. Predpokladám že s Ferom muselo pohnúť niečo čo u neho vzbudilo dôveru.
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:04:44 b2283841
uz som ti neraz pisal, ze tzv. hladaci pravdy neprispievaju do odbornych casopisov nie z tvojich uvedenych dovodov, ale z ich vlastnych, ktore nemaju s pravdou, overitelnostou, ci verifikaciou nic spolocne. Preto dannikennitida nie je prejavom neakceptovania systemu prispievania do odbornych publikacii, ale snaha zbohatnut na takych, aki su aj na tejto stranke.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:07:02 59ad0eb9
Fero
Toto si iste nemyslel. No tak.. Nerob si prdel. :-))

A Aštara Sherana či ako sa volá tiež poznáme.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:07:31 b2283841
ja som to sem dal len ako recesiu, ja viem ,ze fero je iny typ, taketo clanky ho urcite nepresvedcili, ale to tajomno, ake okolo tych zdrojov robi je pre mna nepochopitelne.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:09:04 59ad0eb9
Rafael ale tak orgonity idu celkom na odbyt.. Vraj je to dobrý biznis. Aj teraz tu na týchto sránkach bola nejaká super reklama proti chrápaniu - dva magnety na prst. Svet je plný energií a my ho nechápeme ale obchodníci tomu rozumejú.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:18:30 b2283841
lebo si skepticky a nerozumies logike.
Ja som na tom podobne...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:22:34 59ad0eb9
staci porovnat, kolko knih o ezoterike, duchovne, pavede a inych temach sa predalo oproti odbornym publikaciam.
Ked pridem do kniznice tak su tam plne regaly tohto a odbornej literatury tak zo dve rady.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:25:48 59ad0eb9
Počkaj počkaj Ty chceš tvrdiť že ezoterika, duchovno, pavedy a ine temy nie su odborne ? Mne sa zdajú odborné až príliš, mám na mysli ten spôsob ako sa to prezentuje. Prakticky aj duchárina má svoj odborný slovník a vôbec rétoriku, vnútornú konzistenciu a svoju logiku. Ezoterika to isté pavedy a iné témy tiež.Asi ide o to o čom hovorí Fero - nemame zadefinovane pojmy ako doveryhodny zdroj..
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:37:01 b2283841
No toto,Rafael,Fero-Zaujimave obraty v debate,az ma to prekvapilo:-)
Fero,musim priznat,ze mna by tiez zaujimal nejaky zdroj na nejake meranie,pokial ho mas.Mozes si byt isty,ze zosmiesnit tvoj postoj urcite nie je mojim cielom.
No toto,Rafael-musite uznat,ze clovek nema odkazy na zdroje vsetkych informacii,ktore sa kedy dopocul a doverihodnost zdroja je vec ciste subjektivna.Neviem napriklad o ziadnom dokaze/logickom postupe,ktory by opravnoval mysliet si,ze je to bezucelna hromada kamena.A tvrdenie ofiko egyptologov,ze to boli hrobky faraonov-tiez ziadne dokazy.Nuz,ak neberiem za dokaz skoro dvestorocne grafomanstvo "ucencov",ktori asi nepostavili ani murik.
Rafael,mozme rozobrat to,ze minimalne niektore pyramidy boli postavene pred zvihom morskej hladiny.Kedy priblizne by to prichadzalo do uvahy?
Neviem,preco sa "seriozni vedci" nevenuju takym veciam a "seriozne odborne casopisy" nic take neuverejnuju(mam podozrenie,rafael vie,o com je rec:-)).Sice nemame merania energetickych poli,ale ti neseriozni uvadzaju podivuhodnu orientaciu roznych starovekych stavieb-cast z nich je orientovana podla sucasnych svetovych stran a niektore(je predpoklad,ze su starsie) ukazuju svetove strany dost posunute.To by bolo mozne,keby napr. do Zeme narazil vacsi meeorit.Tejto hypoteze nahravaju aj mamuty na Sibiri,ktore boli sokovo zmrazene(kedze je ich maso neskazene).
Len,prosim,neziadajte odo mna na vsetko zdroje a dokazy:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 17:26:28 6dec7950
No toto-prilis vela terminov,ktore nie su vyjasnene aj vo mne rozozvucia alarm a zacnem viac preverovat.Ci ide o vedy,alebo pavedy..:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 17:28:12 6dec7950
Julo
Chceš dôkaz či logický postup ktory by opravnoval mysliet si,ze je to bezucelna hromada kamena.

Stačí predsa vedomie že podľa súčasných poznatkov v súčasnej dobe moc účelná nie je. Ale keď máš pocit že je účelná a na niečo ešte slúži tak vymenuj jej praktické účelné vlastnosti - okrem turistiky a nadšenia zo záhadna samozrejme.

Pozri ja viem že tá hromada kamenia vzbudzuje v ľuďoch kopec otázok a úžasu.. No rovnaký úžas môže v človeku vzbudzovať aj to ako sa za posledných 100 rokov dokázal svet stechnizovať a vyrásť.. Veď len pozri po celej zemeguli cesty, budovy mrakodrapy autá, svetlo v každej chyži, lety do vesmíru a vôbec ako to mohli ľudia za tých 100-150 rokov dosiahnuť. Veď je to až nepochopiteľné. Ale tu sa oponuje že za 20 rokov sa nedala postaviť tá hrba kamenia ? Ja myslím že dala.. Ak ľudia dokázali to čo dokázali od nedávneho vynájdenia elektriny a začatia využívania ropy, tak takú hŕbu kamenia nemali predsa problém nanosiť v minulosti na seba.. Ide len o tú otázku že poriadne nevieme ako, aké mali techniky, lebo sme tam vtedy neboli. Netreba tomu hneď pripisovať nejaké extra vlastnosti. Fajn je vidieť že po celom svete ľudia kedysi využívali kameň a vedeli s ním robiť veci ktoré my nevieme.. Tá hŕba kamenia je už len nemým svedkom ľudského umu a vynaliezavosti. V súčasnej dobe je bezúčelná a jej účel mohol byť pre dnešného moderného človeka dosť nepochopiteľný, zvlášť ak ju dávali stavať ľudia ktorí sa vyhlásili za bohov a bolo im to nielen tolerované ale ich aj ako bohov uznávali. Sám vidíš aj dnes čo vśetko sú ochotní ľudia znášať a postupovať kvôli bohom. Viera v bohov - to je veľmi silný motor, taký motor a pohon mohol kľudne tú pyramídu postaviť aj z medenou pílkou a mnohými rukami nohami + nejaké techniky navyše.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 18:05:51 b2283841
No toto-ale to je psaking a nie logicke zdovodnenie nazoru."Je to bezucelna kopa kamenia a na to staci vedomie,ze dnes nepozname ucel tejto stavby."A ty nieco vycitas Ferovi?:-)Aj vodny mlyn je dnes vacsinou bezucelny,turisticka atrakcia a mozno by sme ho tak lahko nepostavili.
Viera v bozstvo faraona moze pomoct heroicky zomriet,ale nezvysi pocet obyvatelov,ani nezvysi technologicku uroven.To o medenych pilkach,ktore sa nasli len v knihach egyptologov,si radsej ani nebudem vsimat.Skus rezat kamen(a to nielen pieskovec,ci vapenec,ale aj granit) medenou pilkou.Nie,taka ani neexistuje,ved med je dost makka,ze?
A navyse,na vacsine tych starovekych stavieb su aj stopy po mechanickom obrabani-zaujimave su expedicie Andreja Sklyarova(ak by bol zaujem,najdem nejaky link),ktore na to poukazuju.Vzdy su tam ale aj nam nezname postupy-polygonalne a kyklopske mury.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 18:53:48 6dec7950
Oooch Julo ja viem videl som pustil som si nejaké tie videá ale to všetko sú tieź len dohady čo a ako sa mohlo nemohlo robiť... Napokon ja nie som ten čo by sa tomu rozumel neviem aký bol tvrdý alebo määký ten kameň pred tisíckami rokov. Neviem ako ho opracúvali, neviem ako ho prenášali a neviem načo to stavali. Ale viem že to nebola prvá pyramídka, veď je ich mnoho a oveľa menších kade tade a predpokladám že to umenie stavať tie kôpky kamenia malo nejaký dej, nejaký priebeh a vývoj, postupy ktoré sa zdokonaľovali, rozmery ktoré sa zväčšovali odvaha púšťať sa do väčších kolosálnych stavieb. A teraz keď sme to všetko zabudli niekde v histórii sa Ty pýtaš že ako to mohli robiť aj z Ferom bez toho aby ste ten vývoj absolvovali.. No ale to je tiež dosť odvážne takto k problematike pristupovať a chcieť to všetko preskočiť a keďže sa nenašla odpoveď tak z toho robíte čo ?

Nejaký zázrak...

Sa pozri na mrakodorapy tiež sa páni predbiehajú kto postaví väčší a väčší.. Myslíš že vtedy taká pozitívna závisť neexistovala a že nešlo len o rozmar panovníkov ale šlo o nejaké účelové projekty keď tvrdíš že to nie je len kopa kamenia ? Tak iste že mali nejaký účel, ale je celkom možné že asi rovnako nezmyselný ako stavanie majestátneho kostola.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 20:13:48 b2283841
No toto, mozes sa kludne obracat na tie najodbornejsie a samozrejme najnezavislejsie casopisy, ak si mylis ze tam sa publikuju pravdive informacie. dufam, ze sa nenechas tak obmedzovat.
mozes si najst kopiu ziarovky(edison ju nevynasiel), ktoru urobili podla egyptskej schemy. fungovala. aa az teraz som si precital, ze elektrina bola vynajdena nedavno? to urcite :D ci to tvrdi veda? tak to ano, to je neotrasitelna pravda.
mozes si vsimnut a pouvazovat ako dakazali vyvrtat presne metrove otvory o dlzke meter s priemerom 10 cm(niekedy aj zahnute) do zuly. medennym vrtakom ? :) vrtal si niekedy do betonu bez priklepu? zula je 2x tvrdsia.
pyramidy to nie su len kamene na povrchu. to je aj siet vodnych kanalov pod nimi.to uz trosku naburava tvoju logiku v predvadzani sa.. mozes si postudovat teslovu inspiraciu nimi pri stavbe svojich energetickych zariadeni. aj siemensove merania su zaujimave. v sucasnosti napr. claude swanson. nic konkretnejsie neziadaj kvoli supom, ktori tu striehnu a militantne deliacich zdroje na podla nich vedecke a pavedecke. v dobe informacnych vojen to je ubohy pristup.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 08:25:16 d9777929
@fero
smiesne vyuzivat teslovo meno na "potvrdenie" svojho "argumentu", ked tesla s niecim podobnym nikdy nemal nic spolocne :)
ale ked uz treba pridat tajomno, zide sa aj tesla :)

co je ale zaujimavejsie, teslove zariadenia mali energiu vytvarat aby ju mohol poskytovat zadarmo (teraz je jedno, ci sa inspiroval, alebo nei), kdezto hypoteza s vodnymi kanalmi pod pyramidou energiu vyuziva, co je protirecive, takisto je to protirecive s hypotezami, ze pyramidy energiu vytvaraju
ktoru z tychto moznosti si vyberies? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:15:50 0fcba96c
Fero dnes sa mi nechce chytať sa tu s Tebou za slovíčka. Takže nie elektrina je stará, no jej využívanie v európe staré nie je. Vieš ono tie debaty nikam nevedú pretože tá hŕba kamenia je jednoducho len nemou hŕbou kamenia. Mimochodom včera som si pustil nejaké tie videá o pyramídach.. Je to zaujímavé ako sa argumentuje. Jeden chytrák vo videu - ( samozrejme odborník ) je schopný vyrátať ako sa to nedalo postaviť za 20 rokov pretože vraj ak by ukladali tie kamene tak je ich tam údajne toľko a toľko a každých N-minút by museli uložiť jeden kameň čo je nereálne.. V inom videu archeológ - nejaký český egyptológ priamo na mieste pri inej menšej zvrchu otvorenej pyramíde ukazuje že kamene sú uložené len po obvode a vnútri je sypaná bežná drť, kamenný odpad a tvrdí že takto sa dali stavať pyramídy relatívne rýchlo. Videá sú na youtube, môžem Ti dať aj zdroj, na rozdiel od Teba nemám s tým problém ak niečo tvrdím viem to podložiť odkiaľ to mám. Jeden to vidí úplne normálne druhý to vidí ne-normálne. Potom som si pustil nejaký film ako to mohlo byť, bol v mnohých veciach celkom realistický a zaujímavý. Vôbec mám dnes prácu, vlastne ani nemám záujem s Tebou viesť tieto reči z dôvodu že Tvoje predstavy sú trochu mimo mojich - že sa vzájomne predvádzame.. Naozaj máš skvelý pohľad na svet a ľudí okolo Teba. Takže tú logiku v predvádzaní si si mohol odpustiť, prenechám to tu Tebe, mne úplne stačia oficiálne vyjadrenia egyptológov, tých ktorí tam boli skúmali a niečo tvrdia. Naozaj sa nepotrebujem s Tebou predbiehať v tom kto vymyslí väčšiu kravinu o pyramídach rovno od klávesnice. Momentálne s Julom vediete. Predsa len spolieham sa viac na odborníkov ktorí sa tomu venujú ako na názory nadšených hľadačov pravdy ktorí si vyberajú zaujímavé čerešnišky z kníh a obrázkov a skladajú - a to je zaujímavé že ani neviem čo lebo sami nevedia podať nejaký ten obraz.. Vlastne sa tu bavíme o tom že ja tvrdím že sú to normálne stavby a Vy ako v tom vidíte niečo iné alebo ??? Vlastne ani neviem čo tvrdíte - ušla mi pointa. Raz o nameraných energiách na pyramíde ktoré ničím nepodložíš a zdroje o tom neprezradíš, inokedy o tom že elektrina nebola vynájdená nedávno - čo je síce pravda ale tak na slovíčkach sa nebudeme chytať.. Podĺa mojich poznatkov je praktické využitie elektriny v rôznych smeroch vynájdené len nedávno. Ak máš iné vedomosti, tak prosím rád sa nechám poučiť ale nie Tvojim textom - očakávam ku všetkým Tvojim tvrdeniam aj podklady. Samozrejme že isté prejavy elektriny tie poznali ľudia dávno.. Takisto to vyzerá tak že kdesi aj poznali batériu (údajne sa našli nejaké nádoby ) čo ale nepovažujem za nejaký veľký krok vpred pretože zdá sa že v nich asi pracne menili elektrolit. A fakt nerozumiem Tvojim vyjadreniam o supoch kvoli ktorým nemôžeš stáť za svojou pravdou a prezradiť toho viac. Tajnostkár.. :-))
Takže tú debatu nechajme tak pretože som sa tu nić nedozvedel čo by ma zaujalo a čo by som si mohol zo záujmom prečítať, pozrieť sa na niečo nové zaujímavé. Ocitli sme sa tu zase len v pasci rôznych dohadov a mne ušla pointa, neviem na čo to vlastne bolo dobré pretože som sa ani nedozvedel nielen Tvoja ale ani Julov pohľad na danú problematiku.. Vidím len Vaše pochybnosti o oficiálnych verziách a ja nie som ich zástancom.. Len tvrdím že u pyramíd ide o normálne stavby ktoré sú pri správnej organizácii v bežných ľudských silách a že nie sú výnimočné nejakými vlastnosťami okrem rozmerov prípadne dajme tomu ešte orientáciou - ak to niekto považuje za dôležité. Teraz tu pridávaš diery ktoré boli vyvŕtané, tak hej hej... Ja ale netvrdím že boli vŕtané medeným vrtákom.. :-)) Vlastne som ich nikdy nikde nevidel len na nejakom videu dávnejšie a to bolo tiež od nejakých pošukov... A ani neviem či také diery naozaj existujú a nejde o podvrh takźe je ťažké sa mi s Tebou o tom baviť. Nemám ani možnosť sa ísť na ne pozrieť, sme tu za počítačmi a kto Ti čo podsunie na obrázkoch s popisom - to vidíš. A ak by to bola aj pravda určite sa dá nájsť aj rozumné vysvetlenie.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 09:28:22 b2283841
mas pravdu memory, nemal. nepisali to totizto na osel.cz ? :) Tesla vlastne nemal s nicim nic spolocne sa mi zda.

ale ked uz treba pridat "argument" zide sa aj osel.cz :)


to su tvoje informacie, nenut ma do svojho vyberu. poznam nazor(to slovo je zamer :)) opacny, co si neprotireci. mas na vyber iba jednu moznost potom :)


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:33:36 d9777929
Fero ešte mi prosím Ťa vysvetli možné ciele a dôvody informačných vojen ohľadom pyramíd ak sa na ne odvolávaš lebo ja fakt neviem načo a komu by to k prospechu slúžilo.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:38:26 b2283841
No toto, uviedol som ti toho dost aj o tych, ktori sa priamo na mieste pyramidami zaoberali. od zaciatku ti tvrdim, ze na tejto urovni je mozna iba velmi obmedzena forma diskusie. co cakas od klavesnice? osobne som bol na mieste a minimalne viem, ze tie stavby existuju. a existuju po celom svete rovnake. ake stavby su po celom svete rovnake a preco? kludne si mysli co chces, ak ta moje prispevky k nicomu nepodnietili, tvoja vec. mne nechaj moju formu prejavu a argumentacie.
mozes si pozriet 5-dielny serial "pyramidy-pas klidu"
vystupuju tam pre teba doleziti odbornici(egyptologovia) to je co sa tyka videa asi najzaumivajsie a najlepsie podane, co som videl.
tak to je teda vsetko k tejto teme

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:57:20 d9777929
@fero
opat si vedla, ako vzdy :)
o teslovi mam daleko viac informacii, ako si mozes mysliet (neskromne poviem, ze viac ako ktokolvek, kto sa na tejto stranke pohybuje) a nie len tych oficialnych, ale evidentne mas jeden nazor, ktory nemienis menit :))

ty vravis, ze sa tesla inspiroval, ty musis ukazat aspon jeden jeho vynalez, ktory bol pyramidami inspirovany...ubezpecujem ta, ze ziadny taky vynalez neexistuje, nie, ze ho nevyrobil, neexistuje ani medzi hypotetickymi, preto taky vynalez nemozes ukazat...

vidis to, konspiracnych informacii mate milion patstotisic a opat sa stalo to co vzdy, bez tvojich akychkolvek zdrojov sa musime predierat vsetkym balastom samy a ty nam potom vitazoslavne povies, ze to nie je to co si myslel :)))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:59:59 0fcba97d
No toto, pyramidy boli sucastou stareho jednotneho uctievania, kde bol dolezity zverokruh. toto je rovnake s malymi obmenami na celej zemi. aj ked podla oficialnych "odbornikov" sa tie civilizacie nenastevovali lebo nepriniseli v igelitke zemiaky a vo vrecku mysi. novsie stavby nedosahuju vyspelost starsich, zaujimave nie ? a naco by to sluzilo? no popremyslaj. preco je o nich tak malo informacii, ked sa nachadzaju po celej zemi? stale su informacie len o tom istom. stale sa zameriava len na egypt, pricom o ostatnych je malo informacii. preco? ved je ich ovela viac ako v egypte a minimalne rovnako zaujimave. nie je uz pozoruhodne ze v tak architektonicky odlisnom svete existuju rovnake stavby?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:05:38 d9777929
memory, tak dakujem. konecne viem kto je najvzdelanejsi so vsetkych na tejto stranke. aka neskromnost. :)
musel by si najprv vediet toho viac o pyramidach, aby si to mohol tvrdit :) takze mozes sa vzdelavat nadalej.
oznacovanie informacii ako konspiracnych je blbost, preto ani necakaj ze mozes mat realny pohlad pri takomto filtrovani.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:19:07 d9777929
@fero
nemame zadefinovany pojem konspiracny, nemozes tvrdit, ze mam tym padom zly pohlad :)))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:33:31 0fcbb20c
mas pravdu memory :)) aj ked som pisal realny, nie zly :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:50:28 d9777929
Fero áno je to zaujímavé že sú pyramídy kade tade a že sa im nikto nevenuje ako egyptu.. No pozri ani ja som nezdvihol riť a nešiel som sa o nich zaujímať, a keď to nespravili ani ostatní tak jednoducho asi z daného dôvodu - že nikto nezdvihol riť a nešiel sa o to vážne zaujímať a ak áno tak len v malom rozsahu. A vôbec pre egyptské pyramídy sú turisti nakoniec pohromou, tak možno aj nejaké vedecké záujmy sú len sa o tom možno až tak nepíše.. Neviem. Zase z toho robiš ďalší otáznik a tým aj ďalšiu záhadu. Ja neviem nie som pyramidológ a nemám štatistiky čo kde kto ne/bol preskúmať.

A tak vidíš nakoniec píšeš že šlo o uctievanie.. Dokonca píšeš že jednotné - zverokruhu. Na hviezdičky sa ľudia s nadšením pozerali predpokladám od počiatku ľudstva.

Ale si myslím že až tak jednotné nebolo.. Prakticky neviem o tom že by bolo niekde na zemi jednotného uctievania. Náboženstvá, uctievanie to sa vždy triešti na kadejaké sekty, odnože, pôvodné myšlienky a ideje sa deformujú novými...

Jednotný zverokruh je na oblohe.. A kde je podľa Teba zverokruh jednotný u daných pyramíd, kde všade nachádza ako jednotný prvok a v čom je jednotný u všetkých tých pyramíd podľa Teba ?
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:57:58 b2283841


. nie je uz pozoruhodne ze v tak architektonicky odlisnom svete existuju rovnake stavby?

ono vela moznosti ako z materialu,aky pouzivali, ani nejde nic ine monumentalne postavit....Preto podobnost stavieb na uzemiach od seba vzdialenych, nie je az take tazke pochopit. Navyse zabudas, ze sa jedna stale o ten isty biologicky druh,. kto tieto stavby staval. Nebolo to vytvorene roznymi druhmi ludi, ktorych niekto stvoril, ale stale ten isty druh, ktory mal spolocneho predka.
Preto ta neexistencia zemiakov a mysi, ako si pejorativne naznacil, a samozrejme neexistencia spolocnych vydoyttkov techniky a poznania, preto tvoje logizmy dostavaju do pozicie nelogizmu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 12:42:15 59ad0eb9
Rafael, ludia co dokazali tak pracovat s kamenom mohli postavit len jedno. to myslis vazne? ak ten tvoj prispevok je ukazka logiky, tak chcem byt co najnelogickejsi. ale asi si to myslel ako sarkazmus.

No toto,
ak by to boli len hrby kamenia, myslim si, ze honba za ziskom by zvitazila a pyramidy by sa stali masovym lakadlom s blbymi fiktivnimi pribehmi o hroboch aj inde ako len v egypte.
uctievanie pre mna bolo jednotne. je nemozne aby sa x ludi pozeralo na oblohu a vsetci rovnako odvodili z toho kult zalozeny na tom istom.pre mna je pravdepodobne, ze mali spolocny zaklad k takym zaverom. zverokruh mali aj nasi predkovia, aj v indii, aj v cine, aj v egypte, aj mayovia a neviem kto este. existuju aj starodavne kresby, kde ludia nosia nieco ako capice so spicom a k nemu idu z pyramid nejake luce. toto ale uz fakt neviem, kde som videl ak by si sa pytal. ale pozri si tie dokumenty, mozno tam.
ty ak sa bez inych informacii pozries na oblohu vidis tam nejaky zverokruh? ja nie

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 13:18:03 d9777929
no fero, zatial si v oblasti logiky prispevkami neohuroval, preto si nemyslim, ze teraz si potvrdil opak. Musis vychadzat z celkoveho kontextu, to drobne cervene ovocie nevyberaj.
Co je tak mozne asi postavit z kusov kamena, hadam nie len Taj Mahal?
Samzorejme ze sa to neda, obluky vyrezat moc nedokazali, aj ked stale operujete nejakymi dierami v kameni....
Podobnost stavby a jej vysvetlenie prijme kazdy, kto ale rad konspiruje ,dokaze aj z Kekuleho sna vyvodit nieco viac, ako ini.
Doteraz si neposkytol hodnoverne dokazy, ktore stavby su starsie a tym padom aj vyspelejsie. Ale miznutie genialnych kultur, ci civilizacii a jej neobycajneho poznania, prave ich miznutim, ci vyhynutim,davaju tomuto oznaceniu punc ironie...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 13:29:18 59ad0eb9
ak chces totiz razit nejaku liniu, tezu, ci teoriu, musis poskytnut viac ako doteraz a spochvbnit viac ako doteraz. Denikenitidou si riadne nasiaknuty, ale musis uznat, ze nemozes spochybnit evoluciu cloveka a jeho cestu len hrbou kamena. Keby tak veda pracovala, to by bolo zabavy. Tvoja teza by sa ucila v skolach ako nieco ,co sam kritizujes.
Nikto nespochybnuje kultove miesta, ktore maju nejaku liniu, bez ohladu na vzdialenost od seba, nikto nespochybnuje podobne stavby, ale tvoje vysvetlenie, ak vobec nejake je, je stale zakryte ruskom tajomstva, az clovek nadobuda pocit, ze nijake nemas.
Preto musis spochybnit vyvoj cloveka, musis spochybnit jeho miesto vyskytu a jeho putovanie, dokonca musis spochybnit aj jeho vedomosti, ktore zostali u ludi, ktori sa od toho isteho druhu rozhodli oddelit a vyrazili na ine kontinenty.
Ale dierami v kameni, ci pocitom, ze vyzaruju nejaku energiu, ci akymkolvek inym nedefinovanym pocitum, tak to sa neda....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 13:56:20 59ad0eb9
Fero prepáč ale ja nevidím ani na tých pyramídach spoločný zverokruh.. :-)
Tak fakt neviem že či.... a vôbec.. toto.... Tvoje otázky.. logika... Nesedí... Nekomentujem...

Najprv mi musíš Ty ukázať že tam nejaký spoločný zverokruh všetky tie pyramídy majú, potom sa ma pýtaj či ja vidím na oblohe nejaký spoločný....

len taká malá medziodpoveď - samozrejme že obloha je pre vśetkých spoločná a ak by to pochádzalo z jedného zdroja o ... tak áno.. Lenže kde máš Ty ten spoločný zverokruh v pyramídach.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:19:37 b2283841
@fero
ak by platilo to o zverokruhu co hovoris, museli by mat vsetky kultury rovnaky zverokruh
ale kazda ma vlastne verzie zverokruhu, rozne zvery, niektore su mesacne, ine rocne...to je tiez dalsia ukazka toho, ze sa civilizacie vyvyjali samostatne bez aktualnych vplyvov medzi sebou
ani o tom nevies, ale sam svojimi odpovedami dokazujes, ze civilizacie boli oddelene a nenavstevovali sa :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-08-19 14:34:17 0fcba969
oni si telefonovali, ci pouzivali dymove signaly, alebo skratka len telepatiu, ine vysvetlenie nie je, ak si nedoniesli zemiaky a paradajky....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:37:26 59ad0eb9
No toto, kukni si ten dokument.. lebo zase si domyslas, co som nikde nenapisal a robis si svoje zavery. ale uz som si zvykol.

memory, napisal som rovnaky zaklad, nie ze su rovnake :)) preco by museli mat rovnaky? lebo si to povedal? dnes sa ludia navstevuju a tym padom maju vsetko rovnake ? precitaj si knihu zakazana archeologia, mas tam kopu artefaktov, ktore dokazuju navstevovanost? ci to su podvrhy? aha veda, veda...

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:40:44 d9777929
urcite aj bell zostrojil telefon podla nejakej egyptskej predlohy

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 14:41:02 0fcba969
Rafael, dokazali zdvihnut niekolko tisic tonove balvany, opracovat ich s maximalnou presnostou, ale nedokazali vyrezat obluk? dnes ti tvoje logicke okienko ide.. daj este nieco. co si mali priniest so sebou? tucniaky na pleciach?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:42:48 d9777929
@fero
"je nemozne aby sa x ludi pozeralo na oblohu a vsetci rovnako odvodili z toho kult zalozeny na tom istom.pre mna je pravdepodobne, ze mali spolocny zaklad k takym zaverom"
teda skratene si napisal, ze mali podobny zaklad, ale odvodili si to rovnako, a to znamena, ze mali podobny zaciatok ale ten isty koniec :)
to aky mali zverokruh je uz predsa koniec procesu tvorby zverokruhu, nie je zakladom ;)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:46:32 0fcba969
memory, Bell podla Meucciho:) zabudol si smajlik. nabuduce daj aspon dva, aby si dorovnal :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:47:16 d9777929
memory, vidim, ze si vo svojej oblubenej cinnosti, robit zavery za druhych na zaklade seba, opat nesklamal :)) ine moznosti nevidis? :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:49:57 d9777929
@fero
tento zaver si ponukol ty na zaklade toho, co si pisal :)
ak si myslel nieco ine, mal si to inak napisat, ja nemozem za to, ze pises inak, ako to naozaj myslis :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:52:10 0fcba969
memory,
preco postupujes tak nevedecky? veda musi brat do uvahy vzdy vsetky moznosti :))
pisem, tak ako to myslim. to len ty si to vysvetlujes po svojom :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:00:40 d9777929
@fero
takze si mam zobrat vsetky moznosti, ktore si tym mohol mysliet? :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:04:12 0fcba97c
fero ide mi, ja viem, ale je asi potom logicke predpokldat aj to, co ty nechces uznat, ze pohybovat niekolko tonovymi balvanmi je asi stale jednoduchsie, ako vyrezat obluk...
Vies aj na Velkonocnych ostrovoch to z prveho pohladu vyzeralo ako zasah niecoho nadprirodzeneho, pokial sa neprislo na to, akym sposobom to urobili.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:04:47 59ad0eb9
memory, zalezi podla toho, ako chces postupovat :))
Rafael, podla mna zdvihnut 3000 tonovy kamen do vysky 12 poschodia a vyvrtat metrovy, presny otvor o primemere 10 cm do zuly(do obluka!) je ovela narocnejsie ako vyrezat obluk. neviem kolko si toho postavil, ale vyskusaj si to.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:26:01 d9777929
@fero
ja by som najradsej logicky, ale to sa ti nevidi, tak mi porad nejak inak :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:42:40 0fcba969
myslim fero, ze mame rovnake skusenosti, aj ked ja som uz bol pri dvoch stavbach domu.
Len som ti chcel nacrtnut tymi moai na Velkonocnom ostrove, ze vsetko nie je az take nemozne, ako sa na prvy pohlad zda.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:46:57 59ad0eb9
memory, to co sa na prvy pohlad zda nelogicke sa vstupom dalsich informacii moze stat logickym :)) napr. si si odvodil, ze mali podobny zaklad. to som nikde nenapisal :))

Rafael, nehovorim, ze je to nemozne. hovorim o narocnosti. inak dam ti taku pre teba urcite cennu informaciu :)
pri jednej z najdenych kostier nefilim(obrov) objavili roztok, ktorym dokazali zmenit kamen, na hmotu podobnu plasteline(zakazana archeologia) a po vyprchani bol opat kamen. co povies, takto by to slo ?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:58:55 d9777929
urcite ma tato informacia fakticku hodnotu, hlavne ak vsade po svete tu kostru obra vystavuju, aj pri tom si hadam asi bol....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 16:00:58 59ad0eb9
@fero
popieras sam seba? :)

tvoj prispevok z 13:18
"je nemozne aby sa x ludi pozeralo na oblohu a vsetci rovnako odvodili z toho kult zalozeny na tom istom.pre mna je pravdepodobne, ze mali spolocny zaklad k takym zaverom."

tvoj prispevok z 14:40
"memory, napisal som rovnaky zaklad, nie ze su rovnake :))"

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 16:02:44 0fcba96c
@fero
trosku som sa sekol s predoslym prispevkom, vela roboty za mnou :)

ako inak, vyberas si slovicka, ale neberies ohlad na vyznam celej vety, tak ako si vyberas medzeri v teorii a na zaklade toho sa ju snazis falzifikovat, bez ohladu na celu teoriu :)

tak podme este raz:
pisal si, ze na zaklade spolocneho zakladu mali rovnaky vysledok, ale kedze nemaju rovnaky vysledok (rozne druhy zverokruhu), je tvoj zaver logicky nespravny :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 16:08:45 0fcba96c
fero uz vcera som ti napisal, ze si strasne smiiiisnyyyyy...Jasne, ze by to tak slo, z kamena plastelinu, z plasteliny kamen, ja zasa poznam ako si niekto robil z p.ce plastelinu....
A ja som mal dojem, ze sa snazis uvazovat logicky aj pre okolie.
Ten roztok si drzal hadam aj v ruke a dokonca aj vyskusal .Ze vraj zakazana archeologia.
Ale kedze toto je humoristicka stranka, ano mas pravdu, takto by to slo, len skoda, ze napriek mnohym predpokladom a vzajomneho navstevovania to neurobili aj na Velkonocnych ostrovoch a pracne to tahali kilometre uz v tuhom stave.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 16:45:02 59ad0eb9
Fero tak si ma prekvapil, nakoniec si všetci budú len domýśľať a Ty si prakticky nič nenapísal.. :-))

Jasne si predsa napísal.. -- pyramidy boli sucastou stareho jednotneho uctievania, kde bol dolezity zverokruh. toto je rovnake s malymi obmenami na celej zemi.


Moja otazka znela - kde to na tych pyramidach je vidiet. respektíve kde máš Ty ten spoločný zverokruh v pyramídach. Celkom logicka nie.


Ty na to že si domýšľam o tom že si niečo povedal, čo si nepovedal..

Takže mám tomu rozumieť tak že pyramidy boli sucastou stareho jednotneho uctievania, kde bol dolezity zverokruh ale z pyramíd sa to nedozvieme jedine od Fera a z dokumentu či čo si mám teraz domyslieť ?


A neboj dokument si kuknem ale až si na to vyhradím čas.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 16:52:02 b2283841
pozrel som si zopar prispevkov zo zakazanej archeologie, fero trvalo ti to dlho, nez si uviedol zdroje odkial cerpas, vdaka, pomohlo mi to utvrdit sa v jednom, odtial vietor nefuka....

aspon namatkovo toto je prave tvoja parketa


Tak ako nenachádzajú dôkazy a fakty o potop skryté pod hladinou morí a oceánov. Keby sme všetku zem nahádzali do morí a oceánov, rozdiel by bol - 2 400 metrov, čo znamená, že zem by sa nachádzala toľko metrov pod hladinou mora. Takže zvyšná voda po potope musela byť uprataná tektonickými zlommi počas ktorých, sa vytvorili dná oceánov a morí a vystúpili pohoria. Elegantné riešenie. Na dne morí a oceánov vidieť pramene a korytá riek, ktoré niekedy tiekli po povrchu zeme.
Ďalšou zaujímavosť je fakt, že v čínskom znakovom písme má slovo "potopa" tri obrázky, člnok, 8 ľudí v člne a ľudia = ústa. Človek by si myslel, že sú to len rozprávky, mýty a legendy, ktoré sa zachovali v každej kultúre o potope sveta. A pozrime že sa ? Kto bol v člne? Osem ľudí, Noe, Sem, Cham a Jafet s manželkami, základ ľudstva po potope. A načo má človek ústa? Aby hovorili pravdu o histórii.
Pre tých , ktorí venujú pozornosť „zakázanej archeológii“ čaká nádherná budúcnosť - Nastolenie pôvodného Božieho JHVH usporiadania zriadeného v EDENE, kde bude úplne anulovaný hriech a teda aj smrť a nastane aj vzkriesenie všetkých generácii ľudí, ktoré doposiaľ zosnuli, aj tých pred potopou aj tých po potope ! Odhliadnúc od niektorých náukových chýb v porovnaní s Bibliou, priložené videá reálne zobrazujú stavbu korábu. Skúste ich nájsť.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 16:53:17 59ad0eb9
a este mi napadol jeden sposob ako by sa dali tie stavby dali rozumne vysvetlit.

A riekol boh na zaciatku, nech su po svete podobne stavby a zo strasne tazkych kamenov, aby sa mali o par tisic rokov o com ludia hadat....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 17:00:34 59ad0eb9
Rafael, dakujem, ze ma pokladas za smiesneho, velmi ma to povzbudzuje, len tak dalej prosim. samozrejme tu informaciu som ti tu dal naschval, len som sa chcel uistit, ci zareagujes obmedzene ako vzdy. mas stastie, nesklamal si. vsak ak by to existovalo tak nezavisli a objektivni vedci by to nemali problem vystavit?
inak to, co si tu neviem odkial vytiahol nie je to, o com som pisal. pisal som o knihe. ale ako som si vsimol, ty vies najlepsie odkial kto co cerpa, tak si vo svojich fantaziach mozes zotrvat.


vidis memory, menej horlivosti a viac uvazovania a bude to dobre :)) a o vysledku som tiez nikde nepisal :))

No toto, tie informacie nie su ziadnym tajomstvom. mozes si ich vyhladat. ale ako vidis, ak je niekto frustrovany ihned ti zacne napadat zdroj. prave preto ti tu pisem tak, ako pisem. ked si myslis, ze vlastne nic nepisem, je to tvoja vec.Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 08:50:12 d9777929
Fero môžeš písať čo chceš veď je to Tvoja vec, nebuď z toho frustrovaný. Mne si ted moc informácií nepodal okrem odkazu na dokument pri ktorom som včera zaspal v posteli takže sa na neho moc nepamätám tak si ho pustím zase až si nájdem čas.. Veľmi by mi pomohol odkaz na tie materiály o meraniach ktoré si spomínal že sú dostupné a že si ich mám poštudovať.. Tak až budeš vedieť kde sú môžeš mi to sem hodiť. A vôbec čo vlastne čakáš, ak chceš niekoho o niečom presvedčiť je to dosť ťažká a náročná úloha, vyžaduje kopec času a trpezlivosti tak ak si si tú cestu vybral nasťažuj sa.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:12:25 b2283841
fero mozes sa vyhovarat ako chces, mozno chtiac, mozno nechtiac si uviedol svoj zdroj a zrazu sa zan hanbis. Mne je to jedno ak veris zakazanej archeologii, ale kazdy si musi vytvorit obraz o danom logicky uvazujucom cloveku,ak poskytne taketo udaje. Roztok po niekolko tisic rokoch a dokaze z kamena urobit plastelinu, och jojojoj.....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:38:38 59ad0eb9
@fero
co je odvodenie? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:50:27 0fcba96b
No toto, v spalni by nemal byt ani televizor, ani pocitac, to nepoznas :) teda, ak si zaspal v spalni. nechcem nikoho o nicom presvedcovat. clovek musi sam chciet spoznavat, vzdelavat sa, inak nepomoze nic.

Rafael, nemam sa zaco habit. zdroj tej informacie je kniha zakazana archeologia. to co si sem dal ty, to nie je ono. ale iste suhlasis, ze iba hlupak selektuje informacie na zaklade zdroja.

memory, co je co? :))skus namiesto takehoto vynakladania energie na blbosti venovat ju rozvoju temy :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:27:01 d9777929
@fero
prave sa o to snazim, preto ti kladiem otazky ;)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:28:48 0fcba96b
Fero mohol by si napísať konkrétne dôvody prečo by nemal byť počítač v spálni.. Ak máš na mysli vyžarovanie tak mi to príde smiešne lebo toho na Teba ide viac zvonku ako vyžiariš dnešným notebookom s nízkou spotrebou.. Navyše je v tom aj pekný chaos - stala sa z toho mantra obchodníkov to vyžarovanie.

Posledne mi nejaký expert ponúkal madrace a periny.. Samozrejme bol schopný tvrdiť že pružinový madrac nie je dobrý - priťahuje vraj žiarenie do kovu a ty to pekne chytáš od tých pružín, zároveň však ponúkal perinu s uhlíkovými vláknami vraj bránia žiareniu ako faradayova klietka.. Tak som sa len usmieval ako si serie do huby - nejako mi to nesedelo prečo netvrdil že aj kovové pružiny sú faradayovou klietkou.

Píšeš že človek musi sam chciet spoznavat, vzdelavat sa, inak nepomoze nic. Noo ja si skôr myslím že je lepšie zobrať nejaký merák a premerať si čo odkiaľ vyžaruje a koľko ako preberať mýty a považovať to za vydelávanie sa, a hrať sa pritom na mudrlanta. Preto som chcel od Teba kde sú výsledky tých meraní na pyramídach ktoré si spomínal ako argument, lenže Ty si to krásne zahovoril iba mýtmi. Mal by si sa aj Ty viac vzdelávať - napríklad v oblasti dokazovania máš značné medzery... V kuse sem dávaš nejaké závery no chýbajú k nim podklady.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:50:24 b2283841


Autoři shromáždili stovky archeologických artefaktů z muzejních i soukromých sbírek, povětšinou z Jižní Ameriky a představili je veřejnosti na unikátní výstavě ve Vídni. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby z mnohé vystavovaných předmětů nepocházely z dob, z nichž podle mínění oficiální archeologie ještě žádná civilizace neexistovala. Některé umělecké předměty například prokazují, že jejich tvůrci žili společně s dinosaury!


fero, ci kniha, alebo stranka nai nternete, vysledok rovnaky, mal si v ruke kostru obra, ci dotycny roztok?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 11:07:39 59ad0eb9
Rafael obor a roztok ktorý mení skalu na plastelínu.. To sú veci ktoré by mohol písať Andersen a ja by som si o tom od neho rád prečítal. Mám rád rozprávky, je mi to príjemné čítať o iných svetoch, no niektorí ľudia ako keby sa v nich stratili a nevedeli nájsť cestu domov.
No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-20 11:30:35 b2283841
tak potom si rovnako ako ja len hlupak, co selektuje zdroje....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 11:35:06 59ad0eb9
No toto, nie z toho pohladu. aj ked si to pekne rozvinul. myslel som to z pohladu plnenia si manzelskych povinnosti sa to tak vravi. preto tam bol ten smajlik. nic ine za tym nehladaj. ziadne ziarenie som na mysli nemal

Rafael, to snad nemyslis vazne. ty si osobne presiel celu afriku a hladal si fosu? ty si osobne skumal sochy na velkonocnych ostrovoch? ty osobne si sa potapal na tanganike? to je to iste. ci v tomto pripade sa mozeme spolahnut na nezavislych a objektivnych ludi?

Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 11:36:38 d9777929
Rafael, nevidim nic chemicky nemozne na tom najst latku, ktora by mala take vlastnosti. ale ak je pre teba chemia rozpravky pre Andersena a nie veda, prosim
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 11:40:58 d9777929
fero myslim to vazne.
Lebo je rozdiel uverit rozpravke a faktu. Ty to samozrejme selektovat nedokazes, preto absencii fosy v Afrike prikladas rovnaku vaznost ako historke o obroch a vilach.
Ak niekto urobi vystavu vo Viedni a zaobide sa to bez odbornej verejnosti, je jasne, aku vaznost mali tie tzv, dokazy. Vyskyt fosy, ci vlastne jej nemoznost vyvoja v Afrike ale nedokazal spochybnit nikto, lebo sa jednalo o odbornu temu. Az zacnes rozlisovat teda tieto pojmy, budes mat casom jasno aj o tom, co je len senzacia a co dokazana senzacia.
Preto viac uverim odbornemu vykladu, ktory sa opiera o rozumne fakty, ci dovody, ako napisanej knihe, ktora nema ani zaujem stat sa odbornou.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 11:47:28 59ad0eb9
vidim, ze mas prehlad Rafael. ak by si totiz tu knihu cital, mas tam konkretne univerzity aj mena profesorov, ktori skumali artefakty a potvrdili ich pravost. na zaklade toho boli aj vystavene. samozrejme to nezapada do rozpravky od Darwina, ktorej si uveril, preto chapem ten odpor. je rozdiel uverit rozpravke a faktu
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 11:58:15 d9777929
fero to ti napisal iny o Andersenovi, selektuj riadne.
Ale treba si urcit aj nejake hranice, kamen a roztok ,ktory z neho urobi plastelinu, tak pouvazuj, ako by sa to dalo dosiahnut a kolko milionov litrov by si potreboval na jednu pyramidu, co by asi bolo energeticky narocnejsie ako obycajne tahanie kamanov. Ked sme uz pri tych moai na Velkonocnom ostrove, na rozdiel od roztoku a obrov, su celkom jasne zdokumentovane a to je rozdiel medzi dokazmi a pavedeckymi podvrhmi.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:00:44 59ad0eb9
minule tu Martin dokazoval existenciu boha matematikou, tak ma ani neprekvapi, ak aj niekto, kto ma profesorsky titul obhajuje obrov a roztoky.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:02:12 59ad0eb9
Fero nerozumiem, mne tu niečo ušlo a neviem si to vysvetliť.. Tvoj vedecký optimizmus sa mi páči, neviem aký si typ človeka ale ja sa napríklad cítim byť človekom činov. Takže ak by som ja ako Ty - nevidel nic chemicky nemozne na tom najst latku, ktora by mala take vlastnosti tak už beriem skúmavky do ruky a hľadám tú látku. Ty ale predpokladám nevidíš nič nemožné na tom že by to mali nájsť druhí asi.. Či ako je to s tou látkou.. Lebo taký kameň rozleptať či inak rozmočiť na plastelínu nooo.. Tak to musí byť riadne agresívna látka, v súčasnosti poznané kyseliny by mali čo robiť a koľko by si toho musel naliať na takú tonu kameňa.. Ty ale píšeš nie o tone ale o tisíckach ton kameňov po svete... A to by Ti trebalo nejakú riadne veľkú chemickú fabriku, lebo v skúmavke by si mal tak akurát kamienok plastelíny. A ak by aj niekto zmenil skalu na plastelínu tak by sa tam mali nájsť kadejaké odtalčky prstov, a vôbec stopy po tom opracovávaní keď bola skala mäkká, kadejaké vtlačené dlane či odliatky kamenné. Veď tú skúmavku vôbec ako dôkaz netreba skôr odtlačky rúk v skalách, odliatky kamenné, rôzne výlisky a podobne..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:08:17 b2283841
tu je vidiet aky je rozdiel medzi kravinou a serioznou vedeckou pracou....
Ono nestaci len tu kravinu tresnut, popripade v uzkom kruhu rovnako zmyslajucim ukazat, ale doviest tuto kravinu aj do zdarneho konca. A kedze nikto este nehlbi v lome pomocou roztoku diery a nehlada drahe kovy, porovnavat tuto kacicu s fosou na Madagaskare je vrcholne neslusne.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:18:08 59ad0eb9
Rafael, zase si domyslas. ale zaujimave ze aj ty aj No toto uz viete materialovu bilanciu reakcie, ktoru ani nepoznate. ale chapem, ked mate oblubene miliony:) chcel by som vediet na zaklade coho ste urcili ten pomer. sranda, to to je asi ta seriozna vedecka praca, o ktorej si pisal :DDD
co sa tyka tejto latky, mal som na mysli skor tvarovanie tych dier do kamena, ako jeho samotne rezanie, ci prenasanie. to su tie ukazy, co hlada No toto. a mozno by stacil aj liter na cele pyramidy, ak by bolo pomocou nich treba tvarovat. domyslite si ako a nezabudajte na sipky nad reakciami.
ale dajte teda inu alternativu, ako urobit taku dieru takych rozmerov bez vrtacky. ja sa priklanam na zaklade toho nalezu k tomuto postupu.
tu je vidiet aky je rozdiel medzi kravinou a serioznou vedeckou pracou....
stacilo tu tresnut, ze na to treba miliony a vela energie bez akychkolvek znalostii. to je skoro ako ta kravina od Darwina. argument, ze dnes sa na to pouziva ina metoda sa neda nazvat ani argumentom

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:53:38 d9777929
Fero zavidim ti detsku mysel v dospelom veku, nepolavuj, ale ak hladas porovnanie s evolucnou teoriou, tie nezmysly, ktore opisuje tz., zakazana (kym?) archeologia, je asi potrebne prijat tvoju terminologiu, ak argumentujes.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 13:02:51 59ad0eb9
ak akceútujes neexistujuci roztok na tvarovanie kamena, potom nechapem ako mozes odmietnut darwinovu teoriu, ktora sa apson opiera o seriozne dokazy. Ale to je ako s tym vodicom na ceste medzi Malackami a Bratislavou, ktory jazdiac v protismere krical na vsetkych ostatnych, ze idu v protismere oni...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 13:10:11 59ad0eb9
Rafael, takze uz je neexistujuci? a na zaklade coho si na to prisiel ? velmi rad by som mal detske myslenie nezatazene vsetkym tym informacnym balastom.dakujem, to iste prajem aj tebe.
nikto zatial tieto ukazy nevysvetlil, priklanam sa pre mna k logickemu vysvetleniu. tak ukaz sa, napis ako je mozne urobit take diery. chapem tvoju frustraciu, ked vidis, ze evolucna teoria(ktora nema ziadny dokaz) nemoze byt vedecka, ale da sa s tym zit.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 13:22:29 d9777929
vem si brousek mily Lojzo, mily Lojzo brousek vem...
Ty si videl ten roztok? Hadam si len nemyslis, ze novodobi rozpravkari by nedokazali tento roztok prezentovat v akejkolvek televizii a neprisli by si na uzasny zisk? Kedze ale doteraz nic nebolo, je to podobne ako s tymi bohmi, kazdy o nich rozprava a nikto ich nevidel. . .
Chapes aky je rozdiel medzi cicavcami v prekambriu a tym udajnym roztokom?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 13:57:55 59ad0eb9
ja som videl fotku jednorozca, ked pridem domov, urcite si vykopem aj jeho roh

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:01:16 0fcba969
Rafael, ide o zaujmy preco je ako prezentovane. vazne si myslis, ze zijeme v dobe objektivnych a nezavislych informacii vo vede? tak to ti zavidim taky idealizmus.
v prekambriu? aha ty este pouzivas tu terminologiu z cias, ked si mysleli, ze to su nejake vrstvy miliony rokov stare.
apropo, tak ako urobili tie diery ?

memory, ked chces pridam sa k tebe :) ja som videl obrazok ludoopa. bude tesne vedla toho jednorozca :)

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 14:18:04 d9777929
Fero ktore diery máš presne na mysli ? Ak tie ktoré boli v tých nádobách v dokumente na začiatku na ktorý si ma odkázal - zdali sa mi tie diery dosť čisté a hladké po toľkých rokoch.. Odhadujem že použili Hiltku alebo také niečo.. Aj ten okrúhly poklop sa mi zdal príliš nový.. Taký ako keby ho včera doniesli z kamenárskej dielne a trochu obúchali po okrajoch kladivom.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-20 14:40:12 b2283841
fero zijeme v dobe ziskavania penazi z kazdej kraviny, nechod na mna s takymto postupom, ci logickym vysvetlenim neexistncie publikovania.
Vies, ak by vedci pracovali ako ty, potom by som bol ticho. Ale napr. fosa je v Madagaskare, nie v Afrike, jej priamy predok je v Afrike, nie na Madagaskare, to svedci o jednom jedinom vysvetleni. Rovnako ako cicavce v prekambriu, kazdy ma moznost si pozriet tu vrstvu a hladat cicavce, kedze ich doteraz nikto nenasiel ,akekolvek ironizovanie o podobnosti medzi evoluciou a zakazanou archeologiou neexistuje.
Lebo to je ako s tym roztokom, ci carovnou palickou, ci slovom boha, to naozaj nikto nemoze najst, ak je to zrejmy vymysel. Zato o fosu ci prekambrium sa mozes opriet, o magicke predmety nie.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:45:17 59ad0eb9
@fero
ja si mozem kostru ludoopa pozriet a chytit :)
ty si kostru obra pozriet a chytit nemozes nikde na svete :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 14:48:37 0fcba97c
Fero prepáč ale to nie je moja parketa písať o roztokoch.. Len viem že na to aby si spravil z tvrdej hliny mäkkú hlinu potrebuješ tam naliať dosť veľa vody. Materiálovú bilanciu som si od toho odvodil..
Materialovu bilanciu reakcie ktoru ani nepozname tu vieš predsa Ty, ležala hneď vedľa obra.


-- pri jednej z najdenych kostier nefilim(obrov) objavili roztok, ktorym dokazali zmenit kamen, na hmotu podobnu plasteline(zakazana archeologia) a po vyprchani bol opat kamen.

Predpokladám že Ti tam pomer napísali alebo nie ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:52:05 b2283841
tvoje odmietanie vrstiev, ci jej veku je smiesne. Uz som ti minule pisal, ako vznikli Himalaje a je zaujimave, ze vo vyse 2 km vyske je vlastne vrstva, ktora obsahuje amonity, nie cicavce, nie fosu, alebo nejaky roztok. Ak nedokazes akceptovat vrstvenie ,ale akceptujes ine veci, ktorych existenciu ani nevies dokazat, je akakolvek ironia z tvojej strany velmi neplodna.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:52:34 59ad0eb9
no toto ,ale zabudol si, ze liatim maleho mnozstva roztoku a slovickom abraka dabra sa da vela dosiahnut....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:53:39 59ad0eb9
Fero a v čom bola uložená tá tekutina.. V kamennej nádobke alebo skúmavke vyrobenej zo skla - ( kremičitého piesku, vápeneca ) asi nie to by zmäklo na plastelínu.. Takže v nejakej neznámej kozmickej hmote bola umiestnená, či v magnetickej pasti.. Platinovom hrnci ? V čom bol umiestnený ten roztok ?

Taká tekutinka - a možno ju mal ten neofilim v močovom mechúri.. Neviem tak sa pýtam.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:59:58 b2283841
svojho casu jeden chlapik ponukal milion dolarov za akykolvek zazrak, samozrejme mu na to tito sroztokom neskocili a kaslali na milion dolarov, ved predsa vieme aka je doba....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 15:00:15 59ad0eb9
A nebola to náhodou Pachova frndžalica ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 15:01:19 b2283841
no toto, nemozes sa pytat na podrobnosti, uz to zavana skepticizmom a selekciou zdroja.
Ale otazka je to aj tak nanajvys zaujimava....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 15:01:32 59ad0eb9
teraz bezi na AXN serial Tajomstva pravdy, videl som nejaky diel, ale neviem, ci to je len vymysel, alebo skutocna pravda. Vsetci tam totiz caruju a pouzivaju zazracne formulky, takze to asi bude naozaj pravda.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 15:03:15 59ad0eb9
No toto, aky dokument mas na mysli. je ich 5 dielov. aj pyramidove kamene vyzeraju ako odrezane diamantovym kotucom :)) zaujimave ako na zaklade blabotania nejakych uboziakov, ktori si mylne hovoria vedci, ludia hodia za seba vsetku mudrost starovekych narodov.
a to s tym blatom nie je dobre na odvodenie. to nemozes porovnavat. reakcia je nieco ine ako zmiesanie roztoku. zakon zachovania objemu neexistuje.

Rafael a uz sme v Himalajach. to je tam, kde si predpokladal konstantnu sopecnu cinnost? kedy si tam bol? kedy si to skumal a kde presne? ine vysvetlenie ta nenapada, iba byt zase vazalom nejakych nazorov? ironia neplodna, moze byt. plodna?

memory, mozes si akurat chytit kostru, ktoru ti prezentuju ako ludoopa, ak teda nie je zo sadry, ako to byva zvykom :) vies u nas, na planete zem nie je idealny svet a informacie su filtrovane aj to, k comu je pristup a k comu nie. u vas to je ako? :))


Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 15:50:57 d9777929
@fero
s tym filtrovanim si smiesny
cirkusanti maju milion patstotisic prednasok do roka, kde prezentuju obrazky a knizky, no nikdy na takuto prezentaciu nepriniesli ani len malicek (a ani zo sadry nie)...preco? :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 15:56:01 0fcba969
prepac memory, nechodim na prednasky cirkusantv, ako ty. ale kazdy mame nejaky konicek :)) mozno treba viac skumat inde a dozvedel by si sa. ale akceptujem tvoj nazor, ze zijeme co sa tyka informacii v idelanom svete. mam nazor odlisny.
a som rad, ze som ti privodil taku pozitivnu emociu a mam vplyv na tvoju celkovu emocnu integritu :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:00:33 d9777929
@fero
zle zavery mas :))
logika ti stale nejde ;))
nenapisal som, ze chodim na prednasky cirkusantov, ani ze zijeme v idealnom informacnom svete
z jednej vety si si urobil dva chybne zavery....a ty mne este nieco vycitaj :D

nuz a s takouto logikou sa potom lahko veri na zazracny gumidzus, ktory robi zo skal plastelinu :)))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:05:06 0fcba969
Fero ja viem môže ísť aj o inú atómovo-kameninovú reakciu kde atómy kameňa a sa zmenia na atómy plastelínokameňa tak ako trebárs dochádza k atómovej reakcii a celá hora kameňov môže takto zgumovatieť.. Možno tak v predstavách. Ale v realite to je už oveľa ťažšie a náročnejšie predviesť, pritomz veľkou ľahkosťou sa to dá v nejakej publikácii predniesť.. Napríklad v zakázanej archeológii tam sú také veci.. Papier znesie všetko a ani fantázii sa medze nekladú.

A to je zaujímavé že o tom polemizovať vieš ale na námietku že - veď ten roztok vôbec ako dôkaz netreba skôr odtlačky rúk v skalách, odliatky kamenné, rôzne výlisky a podobne.. Tak také niečo si schopný prehliadnuť a nereagovať..

Zaujímavé že z gumy robili hlavne tie hranaté kvádre ktoré ukladali na seba tak aby tie kvádre nepopadali.. Asi ich nič iné nenapadlo.. A vlastne čo veľké sa dá ešte stavať z takých kamenných kvádrov, ak nie pyramída. Naozaj veľmi vyspelé takto ukladať kocky na seba. Dá sa to pozorovať u malých detí, daj im kocky a čo prvé postavia.. Najprv nejaké komíny, po čase prídu na to že im padajú a tak sa dajú na stavanie čoho ???? No čoho ? Predsa pyramídiek.. Tie idú deťom najlepšie a nepadajú im tak ako komíny. Ono stačí dať deťom kocky výsledok sa dá predpokladať, len niekto z toho robí vedu.

Z tej Tvojej gumy by sa dali stavať oveľa úžasnejšie stavby.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:23:16 b2283841
fero mas v tom hokej, v Himalajach nie...
Ale mas pravdu Himalaje su fikcia, gumidzus realita....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:29:58 59ad0eb9
no toto, to som uz napisal, ze z kociek ci kvadrov nic ine postavit nemozno a preto je to aj logicke, ze podobne stavby vznikli po celom svete. Rovnako ako to, ze ked das decku na Slovensku kocky a decku v Australii, tak tie stavby sa lisit nebudu, aj ked sa nenavstivili...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:32:28 59ad0eb9


Existovalo lidstvo už jednou, tedy takzvaně před lidstvem? Autor o tom v bohatě ilustrované knize přináší důkazy, které nám klasická archeologie urputně zatajuje. Přibližně 200 barevných fotografií zobrazuje kontroverzní artefakty nejen ze soukromých archeologických sbírek, ale i z muzejních sklepů. Podle současné interpretace dějin by neměly existovat. Například otisky chodidel moderního člověka staré stovky milionů let, kresby dinosaurů pocházející z pravěku, prastaré lidské vlasy, jejichž DNA nepřísluší k žádné lidské rase atd. Na denní světlo jsou vynášeny nesčetné záhadné předměty, s nimiž si klasická archeologie už dávno neví rady. Všechno, co jsme se učili ve škole o historii a o vývoji člověka, bylo v tomto zorném úhlu doslova postaveno na hlavu. Věděli jsme, že nejstarší figurální předměty světa pocházejí z území dnešního Německa? A jak se ocitla starořímská skulptura ve středoamerickém mexickém hrobě ještě předtím, než Evropané objevili Ameriku? A jak dokázali starověcí Číňané už před dvěma tisíci lety svoje zbraně pochromovávat tak, že dodnes nezrezavěly?
„Dějiny lidstva musí být přepsány,“ požaduje autor na základě předkládaných důkazů. Spolu s ním užasneme nad tajemstvím modrého ohně v Ježíšově jeruzalémském hrobě. Okouzlí nás magické prsteny a meče. Zatajíme dech před šeptající lebkou. Rozechvějeme se nad úchvatným tajemstvím, které ukrývají slovenské Tatry. A společně s Mossadem se vplížíme do místa úkrytu archy úmluvy. A seznámíme se s tajemnou sibiřskou mumií.fero jedno mi nejde do hlavy, ako mozes tomuto verit? Ved tu sa pise, ze nasli stopu cloveka staru niekolkomilonov rokov....
Podotykam, ze sa jedna o knihu Zakazana archeologia, alebo existuje tych zakazanych archeologii viacej? Su aj take, ktore nepasuju do tvojej skladacky?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:51:27 59ad0eb9
A ten Jezisov hrob, to je tiez teda nieco.....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:53:15 59ad0eb9
skratka fero musim sa ti ospravedlnit, mna to presvedcilo, hlavne tie stopy stare niekolkostomilionov rokov, ci jezisov hrob ,dufam teda aj s jeho ostatkami....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:54:19 59ad0eb9
Rafael ja neviem nie som kamenár ale pre môj záujem ktorý vyvolal Fero svojimi prebranými teóriami ktoré tu tak tvrdohlavo prezentuje som sa v tom trochu hrabal..

Zistil som asi toľko okolo toho..
1. Pyramídy sa stavali hlavne z vápenca..
2. Vlastnosti vápenca - pre jeho relatívnu mäkkosť je dobre opracovateľný, nehodí sa na to však každý vápenec..

Tak neviem o čo ide, veď aj také diery sa dajú robiť do mäkkého vápenca a on sa pýta že ako to urobili.. Predpokladám že asi to urobili úplne normálne, rukami a nejakými nástrojmi.. Lenže to mu nepasuje do jeho predstáv o záhadách sveta, tak je to hold ťažká úloha nejako mu zmeniť myslenie.. Možno že by bolo dobré keby mu niekto z fachu kamenárov predviedol ako sa robí diera do vápenca nejakým kladivkom a dlátkom. A zrazu by abraka dabra netrebalo a ani gumidžús by nebol potrebný.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:54:58 b2283841
no toto, no co uz...Ja tiez nie som kamenar, ale jedno viem isto, ak tam tie diery su, tak tam su,nic viac, nic menej. Ale na zaklade toho neprepiseme historiu evolucie cloveka, lebo to by sa mohlo stat vzdy, ak najdeme nieco, co vysvetlit nedokazeme.
Moai tiez vyzerali ako stavby ,ktore nemohli prepravit na pobrezie a vysvetlenia dokonca dve sa nielen nasli ale aj predviedli. Ale vyvodzovat z podobnych stavieb celeho sveta, ze su podobne nie preto, ze sa inak postavit nedaju, ze sa navstevovali, to je to nepochopenie z jeho strany. Akoi priklad tych chlapcov s kockami.....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 17:02:16 59ad0eb9
pani, moc lahkovazne pristupujete k tym deckym kockam, tie predsa nevazia niekolkotisic ton!!
to uz potom konci kazda sranda a podobnost nam na dejiny vrha uplne ine svetlo

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 18:01:12 5f699539
Žiaľ pyramídová kocka má iba 2,5 tony čo nie je až tak veľa. Ak si predstavím ako som raz ostal kolesom v diere a jeden statný namakaný chlapík sa ani neunúval aby sme vstúpili aj s cestujúcimi vzadu.. Jednoducho sa zohol, ulapil auto a pekne premiestnil o pol metra.. Nevyzeral ani unavený... To som kukal vtedy, a tiež sa mi to zdalo nemožné..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 18:43:49 b2283841
memory, aspon vidis ake to je :)) ale zaujimave ako mozes potom ty hodnotit logiku :)) ale nevadi, kazdy mame nejake zaluby, ci samoluby :)

Rafael,
podla seba sudim teba? viem, ze ty bezvyhradne veris akymkolvek zaverom, ktore ti predkladaju ti tvoji "vedci"..dokonca aj tej darwinovej bajke. nikde som nenapisal, ze suhlasim so zavermi tej knihy. samozrejme, ze v mnohom nesuhlasim. tu vec s neznamou latkou som napisal ako moznost. zatial ste tu okrem hovadin nikto nenapisali ako je mozne take diery urobit. a podotykam, ze su aj v zule nielen vo vapenci. a to je uz trocha ina kava. takze ako je to teda mozne? daj nejaku teoriu. ci pomozeme si nejakymi milionmi ?

No toto, myslim, ze to nie je kocka, ale kvader. neviem preco sa stale zameriavas iba na pyramidy. staroveke megaliticke stavby nie su iba pyramidy. maju rozne tvary, medzi nimi napr. obluky. aj rozne vahy kamena, najtazsie su 3000 tonove zdvihnute do vysky 40 metrov. tak skus pojednat, ako sa to da. ale ked chces vediet viac o tych pyramidach, tak je dolezite, ze nevyzerali tak ako dnes, ale steny mali ploche nie schodiskove ako dnes. vsetky ostatne stavby su zdobene, pyramidy skoro vobec.
co sa tyka tej chemickej reakcie, tak som ti napisal, ze zameraj sa na sipky nad reakciami. niektore idu urobit aj spatne. a atomy medzi sebou nereaguju :) a preco nutne hladas odtlacky? co ak praca bola nebezpecna a nebolo mozne davat odtlacky. to aj v kazdom jednom betone musia byt odtlacky?
videl si aj druhu cast dokumentov? vola sa vyspela technika


Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 07:54:47 d9777929
@fero
co mam vidiet ake je? ja robim chyby z nepozornosti (vzdy ma upozornujes na to, ze si napisal ine slovicko:)), zavery su stale logicke, preto mozem hodnotit lepsie ako ty, ktory ma nelogicke zavery ;)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 08:24:09 0fcba97d
memory, kazdy ma ine uvazovanie, inak vidi veci. nemozes len na zaklade par riadkov na fore hodnotit nejaku logiku. pre mna su z tohto pohladu nelogicke tvoje zavery. napriklad pri nasej diskusii o vrstvach som vobec nechapal preco si zrazu zdupkal, ked uz sme sa konecne dostavali k tomu preco tie vrstvy nemohli byt makke miliony rokov, ako si to tvrdil. ale aspon je svet pestry :))
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 08:45:04 d9777929
@fero
logika nema viacero sposobov uvazovania, logika sa riadi podla presnych pravidiel :)))
ja som nezdupkal, ty si totiz odmietal odpovedat na otazky, ktore by ukazali, ze si protirecis, preto som prestal :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 09:00:21 0fcba96c
Fero určite si to pozriem no až sa mi bude chcieť. Nemaj mi to za zlé čo Ti teraz napíšem ale nevyzera to dobre - je to vo veľký neprospech Tvojich tvrdeni nejak si ma nepresvedčil - pretože Ty vlastne nič poriadne ani netvrdíš.. Iba spochybňuješ nejaké oficiálne verzie ale u svojich neoficiálnych tvrdíš.. - co ak praca bola nebezpecna, co ak to, co ak hento.. Chýba tomu nejaký ten ucelený obraz toho čo tvrdíš lebo Ty vlastne nič naisto netvrdíš. Z toho čo si tu napísal ak si aj niečo predtým tvrdil tak teraz už spochybňuješ aj vlastné zdroje - napríklad: nikde som nenapisal, ze suhlasim so zavermi tej knihy. samozrejme, ze v mnohom nesuhlasim. tu vec s neznamou latkou som napisal ako moznost.

Od iných chceš aby napísali ako urobili nejaké diery sám to pritom nevieš a dávaš sem isté možnosti zo zdroja ktorý sám spochybňuješ.
Ako Fero nehnevaj sa, tak na akej úrovni sa vlastne bavíme.. Veď Ty vlastne tiež nič o tom nevieš a nemáš ani rozumné vysvetlenia. Na začiatku si pôsobil sebaistejšie a vyzeralo to tak že niečo okolo toho vieš.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 11:53:52 b2283841
memory, ano vsimol som si, ze namiesto konstruktivnej diskusie sa rad zameriavas na hovadiny. este neviem presne preci to robis, ale pricinu to ma a ja uz tusim :))

No toto,
nechapem ako chces na takejto urovni viest diskusiu s nejakym ucelenym obrazom. prepac, ale na to cas nemam. suhlasim, ze su to obsirne temy, ale na taku diskusiu treba ine okolnosti. preto sa tu bavime v indiciach a je na tom druhom, aby si to rozvinul. niektore veci tu jednoducho rozvijat nebudem, lebo to nedovoluje uroven takejto diskusie. to je sposob, akym tu diskutujem, ak sa ti to nepaci, ci posobi na teba negativne, s tym nic nenarobim.
viem dobre, co by nasledovalo, ak by som zvolil iny styl diskusie. niektori zakomplexovani diskutujuci by si tu zacali odbavovat svoje skormutene ego. takze vsetko ma svoje priciny.
aj ked viem, ze teraz som vlastne nic nenapisal :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 13:27:36 d9777929
Fero tak asi som sa vyjadril zle. Nejde až tak o ucelený obraz, ale ani indicie nič nenapovedali, a tie ktoré si naznačil si nakoniec zabil svojou neistotou a nekompetentnosťou ich ďalej nejako nakopnúť aspoň na podozrenie ktoré by bolo rozumné ďalej rozvíjať.. Ak sa obávaš pri tejto internetovej diskusii zakomplexovanosti niektorých jedincov tak potom je lepšie mlčať úplne, pretože ako som povedal - presvedčivo to vôbec nepôsobí čo si tu odprezentoval. Skôr ako keď zabŕdneš do hovna a hneď na to pre daný smrad - radšej nepokračuješ.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 13:56:15 b2283841
@fero
co je teraz riesenie hovadin? ze riesim logiku alebo pytat sa otazky? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 14:18:59 0fcba969
:))) gumidzus...s ferim travit cas sa proste oplati...pridavam sa:)

http://www.mojevideo.sk/video/2098a/gumkaci.html
kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 20:43:28 b2fda56e
takze ked to zhrnieme fero, ty nic nepovies nie preto, ze nevies, ale ocakavas, ze ak to povies, tak to zosmiesnime. A pritom ty zosmiesnujes nieco, co zosmiesnit nejde, aj ked to napriek tomu rad robis, lento spochybnit nevies...
Zato tvrdosijne trvas na svojej skladacke aj ked vies, ze je vhodna na zosmiesnenie.
Alebo si hadam myslis, ze ty si zvolil iny typ diskusie ak sme sa s tebou seriozne bavili o nasej teorii? Zacal si bahnom ,milionmi atd a pritom si nedokazal poskytnut jeden jediny dokaz na to tvrdenie.
Stavby s oblukmi hlavne megaliticke ma zaujimaju, kde su?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 10:10:17 59ad0eb9
Fero tak som si včera pozrel druhý diel toho dokumentu.. Ak by som bol nenáročný divák hľadajúci senzácie tak by som to možno zožral. Na prvý pohľad to vyzeralo celkom presvedčivo ale žiaľ, jedná sa len o púhe priania nadšencov. Prezetovali to dosť presvedčivo, no samozrejme bez možných dôkazov. Boli tam aj tie zavádzajúce ničim nepodložiteĺné tvrdenia ktoré si tu prezentoval vyššie - Siemensove merania a udajne Teslove inšpiracie. Teslu si samozrejme sprivatizovali všetci konšpirátori energobludov.. Preštuduj si trochu o tom Teslovi a o jeho pokusoch o prenose energie na väčšie vzdialenosti pomocou VN transformátorov, nejedná sa o žiadnu jeho inšpiráciu od pyramíd ale o obyčajný elektrický jav, môžeš si ho doma aj overiť. Je funkčný ale málo účinný - sú tam veľké straty takže sa to nevyužíva.. No na rozdiel od Teslu, nikto u pyramíd ani taký ani iný jav nepredviedol. Niekedy je treba vedieť rozlišovať medzi fikciou a realitou, rôzne tvorivé skupiny Ti toho ešte natočia.. Takže pri ďalších dieloch Tvojho zdroja nemám záujem ďalej míňať čas. Beriem to - že patríš k nadšencom , dávaš indície, sám hľadáš, dúfaš.. Samozrejme je to Tvoja vec nebudem Ti to tu vyvracať, každý máme nejaké hobby a niekedy niektorí aj prekvapia, no boli tam prestrelene odvážne tvrdenia - už len to získavanie energie z dvoch prúdov kvapalín je o troškách.. V praxi nepoužiteľné, fyzika aj keď tento jav pozná si s tým zatiaľ nevedala dať rady, ako z toho získať viac voľných elektrónov. Viac energie získaš od veveričky bežiacej vo valcovej klietke. Prajem veľa šťastia v bádaní.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-22 10:41:19 b2283841
kucmik, stale ta cakam a ty nikde. pridaj sa :)))

memory, nemyslel som teraz toto. ale narazal som na tu nasu diskusiu predtym. ale ty to vies :))

Rafael, dakujem za analyzu, ale kazdy tu prispievame ako chceme. nebol som prvy, kto tu zosmiesnoval. dokazov som poskytol habadej, len to nechces vidiet. mne vycitas to iste. takze aspon nejaky uzitok to ma.

No toto,
k prvemu prispevku ti napisem len tolko, ze tvoje pocity z mojich prispevkov su tvoja vysostna vec. tak laskavo mi ty nezasahuj do mojej vysostnej veci, ako tu ja prispievam. budem to aj nadalej robit po svojom a mozes si o tom mysliet co chces. tvoje pocity ohladom toho si mi napisal a viac ma nezaujimaju.

k druhemu prispevku asi tolko, ze si asi dalsi, ktory zije v idealnom informacnom svete. neberiem ti ho, ale jednoducho s tym nemozem suhlasit. okolo tychto veci su take velke informacne vojny z pochopitelnych pricin, ze je lepsie byt opatrny ako robit kategoricke vyhlasenia. ak sa ti dokument nepozdaval, v poriadku. nie je to o tom dokumente, ale je zaujimavy. sam som si rozne veci overoval a robil som a robim experimenty, lebo nemam rad teoretizovanie. a argument, ze sucasna fyzika si nevie dat rady s vyssou ucinnostou neobstoja. urcite nezijeme vo vyspelej dobe. dakujem za prianie aj ja ti prajem vela stastia a nezaujatosti v triedeni informacii.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 11:19:45 d9777929
fericku, nehnivaj se...ale debata ja nic neviem, mozno trepnem daku sprostost a vy uvazujte co som chcel povedat ma uz prestala bavit, taze nic.

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 11:36:24 5cf504d8
nevadi kucmik, len som dufal, ze po vcerajsom prispevku plneho elanu zmenis nazor. skoda :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 11:40:15 d9777929
fero nedal si jediny dokaz, len nicim nepodlozene indicie, to co kritizujes u evolucnej teorii si predlozenymi indiciami(a to je stale rozdiel oproti dokazom, ci verifikaciam) sa nepriblizil ani na tvoje oblubene miliony svetelnych rokov.
Dennikenitida v tvojom podani je pekna, mas fantaziu, co ti treba uznat,ale nema to nic spolocne s realitou, ktoru okolo seba neustale pocitujeme.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 11:54:31 59ad0eb9
Fero.. Argumenty ze sucasna fyzika si nevie dat rady s vyssou ucinnostou obstoja až príliš dostatočne, minimálne dovtedy pokiaľ niekto nedokáže opak aspoň teoreticky a až následne by sa to malo dať predviesť v realite. Prípadne dá sa to aj naopak niekedy ale to by vyžadovalo nejaký ten nový objav, ktorý nemáš ani Ty iba o ňom okolo tých pyramíd polemizuješ.

Do Tvoje vysostnej veci ako tu prispievaš Ti predsa nezasahujem, nevypínam Ti káble ani Ti nemažem príspevky. Vyjadriť svoj názor snáď môžem rovnako ako Ty, alebo nie ?

Tu nejde o zaujatosť, jednoducho dnes sa dá veľa vecí veľmi presne vypočítať.. Je možné vypočítať trebárs nielen maximálnu možnú účinnosť veternej elektrárne ale aj koľko energie sa dá získať pri akej rýchlosti vetra na meter štvorcový, takisto aké budú straty v akom prostredí a podobne. S voľnými elektrónmi v prúde vody je to obdobne.. Teda ak niekto príde z nereálnymi číslami či predstavami bez dôkazov a iba v dobrej viere tak.....

Pokusy sú už len výsledkom teoretických znalostí, ak aj nemáš rád teoretizovanie tak je škoda niečo aj skúšať, kombinovať všetko zo všetkým a dúfať že jedného dňa vymyslíš perpetuum. Bez teórie to jednoducho nejde a bez toho konkrétneho objavu - tiež nie. To o čom sme sa tu Ty bavíš je vždy nejaké - možno že..

Tak fakt nie je o čom .. A zaujatosť ? Neviem ani voči čomu, chýba tomu element s ktorým by sa dalo niekam pohnúť dopredu, bez neho to nemá význam, namiesto toho sa používajú náhrada - rozprávka o informačných vojnách.
Aj vynálezcov všetkých tých free-energy vraj prenasledujú muži v čiernom. Asi tak. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 12:22:09 b2283841
@fero
praveze som si nebol isty a preto som sa ta spytal dve otazke a druha smerovala na diskusiu predtym :)
chces odpoved poopravit, alebo ju ponechas? :)

zase informacna vojna :)
to je take smiesne na to pomysliet, ked vidiet ze tajnych, konsipracnych, "pravdivych" informacii je vzdy za kybel k jednej oficialnej, ale ked pride na merania, dokazy, tak tie vzdy zahadne a konspiracne chybaju :)
ale urcite informacie sa filtruju a k nam sa dostane len ich zlomok, tych odfiltrovanych bude tak za 10 kyblov potom :))
sa im asi vzdy pristroje zahadne stratia, pokazia prave vo chvili, ked chcu nieco merat :)

takze je asi marne od teba pytat nejaky ten dokaz, napriklad konkretne merania energie z pyramid a budeme si stale musiet vystacit len s knihami :)

memory # XifiTasa15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-22 13:28:41 5f699539
memory, ani ja si teraz nie som isty :))
opat som strasne rad, ze som u teba privodil smiech. mozes sa uistit, ze emocia je obojstranna :)) aha zase delime na oficialne a konspiracne. s tym delenim nesuhlasim. to je manipulativne delenie. uz len preto, ze mnohokrat sa tie tzv. konspiracne ukazali pravdive. ale to ty vies :))

Rafael, stale nechapem co ty povazujes za dokaz. himalaje, nejaku fosu co nikto z nas nikto nevidel? to nie je dokaz podla mna, to je len informacia. dokaz je, co si mozes overit sam. to som ti tu dal mnoho. Dannikena som nikdy ziadneho necital na rozdiel od teba, ked sa uz nim tak ohanas. Realitu pocitujeme? ty si uz dosiahol kolektivne vedomie? ja som myslel, ze kazdy pocituje realitu individualne.

No toto, ano dnes sa da skoro vsetko presne vypocitat, ale nikde nie je pisane, ze tento postup je spravny, to ze ho mas zautomatizovany je druha vec:)
a s ucinnostou si vie dat rady, akurat pre energeticke lobby sa nedostane von. priklad mas doma v aute. je tam neucinny motor, ktory ma chladic. odpadove teplo, ktore vyprodukuje sa nijako nespracuje, pritom uz minimalne vyse dvesto rokov je zname, ako sa da teplo premenit na pracu a tym pomoct ucinnosti motoru. takisto aj vodikove generatory funguju, sam som si ho doma postavil. takze tvoje argumenty zavanajuce oficialnymi pre mna su maximalne nedoveryhodne. a na zaklade tohto hladam aj v inych oblastiach logicke alternativy a neuspokojim sa s nejakymi oficialnymi vysvetleniami, ktore niekto chce aby som si osvojil. v ziadnom pripade.
a zaujatost? no co myslis, nema tu byt preco ziadna? urcite ma, dovodov je vela.

Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 14:20:23 d9777929
fero pleties si dojmy s pojmami, je ovela tazsie vyvratit Himalaje, ci fosu,ako roztok, ktory robi z kamena plastelinu.
Je naozaj zaujimave, ze ty sice nevies ako to urobili, ale nechces akceptovat jednoduche vysvetlenie, ze ak to urobili, nemuselo to byt ani zlozite, ani neralne, alebo neprirodzene.
Uz som ti pisal, zbezny pohlad na sochy na brehu Velkonocneho ostrova vzbudzovali u kazdeho navstevnika nieco ako pracu bohov. ,ci tvojich obrov, nielenze sa dokazal opak, ale aj sa dalo vysvetlit uplna prozaicky ako to urobili. Preco mas pocit, ze ostatne tzv, divy nie su o tom istom?
No a tvoja tendencia vyhnut sa neprijemnym otazkam ma pokracovanie, kde su tie megaliticke stavby s oblukomi?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:28:14 59ad0eb9
O Denikenovi som sa nebavil, len som napisal, ze patris k typom zvany denikenitida a to je rozdiel...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:29:24 59ad0eb9
A mas pravdu Denikena som cital asi preed 20 rokmi, to som bol mozno taky isty ako si teraz ty, mal som dojem, ze oficialna veda nas zavadza, ono to pri zbeznom pohlade a skepticizme aj tak vyzera. No ale ak sa ponoris do nejakej temy a zrazu zistis, ze ti tzv. hladaci pravdy su bajkari, je jasne, ze oni maju uplne ine zaujmy, ako hladanie pravdy, ci vysvetlenie skutocnosti. A ak som ta nazval privzencom denikenitidy, tak nie preto, ze si ho cital, ale len preto, ze tvoj slovnik, tvoje (ne)dokazy, tvoje indicie su presne ako okopirovane z jeho pera a z pera jeho nasledovnikov. Uz popisali tony papiera a nedali jeden dokaz, jednu falzifikaciu vedeckej teorie, takze to asi o niecom svedci, preco to pisu....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:36:11 59ad0eb9
Rafael a seba si zaradil medzi typy zvane bahnitida? aby v tom nebol rozdiel.
co sa tyka roztoku(pisal som latka, nemusi to byt roztok), pisal som, ze ho nasli. ci je to pre teba nerealne, ci vymysel ci hovadina je tvoja vec. jednoducho pre mna je nekaceptovatelne zahodit mudrost nasich predkov, ktori po celej planete uvadzaju pritomnost bytosti velkeho vzrastu. pre to je normalne, ak sa taka kostra najde a ziadnu senzaciu za tym nehladam. akurat viem, ze pre niektorych to je principialne neprijatelne, ale oni v zaslepenosti od viery v ich informacne zdroje zabudaju minimalne na tych predkov.
No a tvoja tendencia vyhnut sa neprijemnym otazkam ma pokracovanie, ako urobili teda tie diery ?Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:40:30 d9777929
som rad ze si znovu vratil k bahnu, ale kedze nemas jediny dokaz o tom ,ze by som podporoval abiogenezu, je to len smiesny pokus ako byt zaujimavy....
Nie bahnitida, nie je to iste co denikenitida.
A teraz si sa sam usvedcil z klamstva...
Rafael, nehovorim, ze je to nemozne. hovorim o narocnosti. inak dam ti taku pre teba urcite cennu informaciu :)
pri jednej z najdenych kostier nefilim(obrov) objavili roztok, ktorym dokazali zmenit kamen, na hmotu podobnu plasteline(zakazana archeologia) a po vyprchani bol opat kamen. co povies, takto by to slo ?

takze vravis latku, myslis latku, ale napisal si roztok....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:52:48 59ad0eb9
ked mi ukazes oblukove megaliticke stavby potom sa vyjadrim k dieram.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:54:06 59ad0eb9
Fero stále sa tu motáme o tom istom. Aby si mi rozumel - pripustiť si že je niečo inak ako oficiálne nemám problém. Problém je to že Ty tvrdíš veci ktoré si to pripustenie údajne vyžadujú ale nie si schopný to nijako ďalej rozvíjať.. A následne na to obviňuješ svoje okolie zo zaujatosti a z neschopnosti pripustiť si že by mohli byť veci aj nejako inak..

Takže sa tu vlastne potom len motáme dookola.

To že vieme zísakať z tepla energiu neznamená že by sa to v aute z prebytkového tepla nejak extra oplatilo. Zabúdaš na to že rozhodujúca je cena a jednoduchá výroba. Zvlášť prevádzať ju na točivý moment by si vyžadovalo ďalšie súčasti do auta, čo by z výrobného hľadiska nemuselo mať až taký efekt. A znova sme pri účinnosti a stratách. Napríklad účinnosť peitlerovho článku je biedna, takisto cena výroby a vôbec dostávame sa na úroveň nejakých watov, hovoriť o nejakých kilowatoch by bolo odvážne šialenstvo. Previesť teplo inak samozrejme dá sa - aj také tepelné motory sú.. Napríklad to čo píšeš montujú niektorí výrobcovia aj do kotlov, prebytkové teplo sa využije na výrobu elektriny. Cena takého kotla je vysoká a nie každý si to dovolí kúpiť. Kotle sú na trhu, robí to viac výrobcov tak už toľko nekonšpiruj, vieš ono tie veci aj niečo stoja a treba tam potom strkať aj isté veci navyše.

Akú účinnosť dosahuješ u vodíkového generátora doma ktorý si si postavil.. ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-08-22 15:01:35 b2283841
vidis, ty nemas jediny dokaz, ze podporuje dannikena a predsa to robis :))
je to len smiesny pokus, ako byt zaujimavy...
vidis, pamatal som si latku. asi som to pouzil v inom prispevku, alebo som len nadviazal na roztok. ale uistujem ta, ze viem dobre co to je roztok. niekolkotisic, mozno aj milionov(:)) som ich namiesal.
ked mi ukazes ako sa robia tie diery, potom sa vyjadrim k oblukom.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 15:04:46 d9777929
ty vazne mas dojem, ze vies co pises? Ja predsa netvrdim, ze ho podporujes, ja som napisal, ze pises ako on a jemu podobni, bez ohladu na to, ci ho poznas alebo nie.
Kedze ale tvoje ospravedlnenie s roztokom je detinske ako je aj detinske tvoje nedokazovanie oblukov v megalitickych stavbach, je uplne jedno co ti napisem, ty budes stale len ten jediny, co ma pravdu, aj ked si este nic pravdive nenapisal.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 15:09:25 59ad0eb9
@fero
to delenie je len informacne, aby sme nejak oddelili oficialne informacie od tych, ktore obhajujes ty, to nema nic spolocne s tym, ci su/nie su/budu/nebudu pravdive :)

ale nie to je predsa podstata mojho prispevku, skus si ho este raz precitat a reaguj na podstatu prispevku, preco take dokazy nikto nikdy neodprezentoval, ked pisanych/hovorenych informacii je neurekom? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:25:31 5f699539
fericku, ta minule si mi pisal, ze mas uz listok na danikenovu prednasku v blave tusim za 20e...ta co si nebol?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:29:40 5cf504d8
kucma to je ako s tym roztokom, nebol to listok, ani Deniken, ty si skratka len nepochopil, ze to, co napisal, to ani tak nemyslel,alôe napriek tomu ma pravdu on a nie ty.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:36:24 59ad0eb9
zabudol som na smajlik, ako ty s tymi milionmi roztokov, co si doma urobil, popri vodikovemu generatoru....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:38:08 59ad0eb9
Rafael, preco myslis, ze tam bol ten smajlik? zas si vsetko nezososbnuj. ty mi pises co je detinske? co si sa znizil na taku uroven, ze s niekym si si porovnaval vysku zarobku? nedaj sa vysmiat. neboj s tou pravdou velmi dobre viem preco tak pisem, zvlast pri tebe :) ozaj a pluskovanie ide dobre? vdaka za podporu.

No toto, ak nevidis moznost dalsieho rozvoja temy, chapem tvoje motanie dookola. ale uz som ti pisal, ze nic viac necakaj. tvoja reakcia je tvoja reakcia.
mal som na mysli v tomto pripade stirlingov motor, peltierov clanok ma nenapadol, ale dakujem za pripomenutie. jeho ucinnost je vyjadrena teplotou zasuvky zapalovaca v aute ked veziem sumca:)
a just budem konspirovat, aj ked to slovo sa mi nepaci:) uz vela peknych veci som vdaka takemuto pristupu zazil, preto nemam dovod to menit. ty ked nechces nemusis, kazdy nech si robi po svojom.


memory, vidis konecne sa zhodneme:)) kiez by sme diskusiu viedli len v takomto duchu. nuz, ale to by sme museli byt asi inde.


dokazy? neodprezentoval? ak moc tohto sveta nechce, aby sa dostali na svetlo sveta nedostanu sa. ale iste ti posledna veta bude zniet neskutocne konspirativne:)) nevadi, nemozme byt vsetci rovnaki :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:39:47 d9777929
fero nikomu som nedal ani plus ani minus, hadam mas pocit, ze som ti dal nejaku znamku? O dotahovani s vyskou platu sa nemienim s tebou bavit, ale ak rad odbocujes od temy, kludne sa mozme.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:42:35 59ad0eb9
kucmik, nebol som, lebo som nemohol. ale znamy bol a zevraj o nicom. ani ziadna diskusia, ani otazky iba prednaska. nemusis lutovat
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:43:00 d9777929
Rafael, musel som ta predsa obvinit bez dokazov z toho, co ty mna bez dokazov naposledy. dakujem za ponuku ale iste uznas, ze pri vysokej urovni nasich debat sa neznizime na tak ubohu uroven diskusie o platoch. a ja vlastne plat ani nemam, ta nie je o com :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:45:26 d9777929
takze som sa dozvedel, ze mas dojem, ze niekoho znamkujem, ako sa dotahujem s niekym o vyske platu, ale dozvediet sa o tvojejom tresnuti o oblukoch na megalitickych stavbach to sa uz neda, lebo je to asi moc konspirativne.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:47:58 59ad0eb9
presne Rafael. ale viem, ze ti to neda a nieco pekne mi napises
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:49:11 d9777929
fero ja som o plate hovorit nechcel, len o oblukoch....
Ak by si pozorne cital moju diskusiu s FC, vedel by si, preco som to spomenul, ale ked ty mas rad to male drobne cervene ovocie, aby si sa vyhol ozehavej teme, vzdy po nom rad siahnes.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:50:05 59ad0eb9
vies aky je medzi nami rozdiel, v 20 rocnom odstupe, aj ty mozno o 20 rokov budes mat podobny rozhovor s rovnako nabudenym, rovnako presvedcenym protivnikom, ktory uveri mytom a bachorkam a bude tu nedokazovanim trieskat do klavesnice rovnake nezmysly, ako ty teraz, a bude si o tebe mysliet to, co si teraz myslis ty o nas....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 15:52:23 59ad0eb9
@fero
v com sa mame zhodnut? ved v nicom som s tebou nesuhlasil :))))

ano, mocni tohto sveta chcu aby niekto o tom hovoril, ale ked ma ukazat pristroj s nameranymi hodnotami, tak mu ten pristroj odoberu :)))
naozaj tomuto veris? :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 15:57:05 5f699539
Rafael, ty si vynasiel stroj casu? blahozelam ale sranda je s tebou musim uznat. nuz co uz kiez by som bol 20 rokov pozadu.

memory, ale ja som suhlasil s tebou v tvojom poslednom prispevku :)))) zhoda moze byt aj ked ja suhlasim s tebou :)

skor ide o obrovske mnoztvo dezinformacii, ktorymi sa daju zamaskovat dobre informacie. tvoja definicia znie pritiahnuto, ale to som nepisal, ze tomu verim :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:03:03 d9777929
fericku...
naposledy ked som bol u lekara a mal som filcky, tak som sa hanbil, ze som tiez pytal radu pre mojho znameno a nie pre seba...robim si prdel, s nicim takym som u lekara nebol :)
ale ta ked ani ty si nebol na danikena ani ja, nemusime lutova obaja, ci?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:04:51 b2fda56e
je zaujimave, ze dokazes pochopit aj nepochopitelne veci, ale obycajny rozhovor nie....
Fero skusenosti, znalosti a este raz skusenosti, to o 20 rokov ziskas....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:06:45 59ad0eb9
ale aby si chapal, co som ti chcel napisat, napisem to feritisticky.
Skusenosti ako filtrovat gebuziny a znalostti ,ze ak nieco kritizujem, musim to aj poznat.
Teda ak chces kritizovat evoluciu, nestaci chodit na Sandberg a odignorovat otazku rovnakych zivocichov nachadzajucich sa na brehu Moravy a tam hore. Alebo ak tresnem nieco o roztoku, nevyhovaram sa na latku, ak nacnem megaliticke stavby s oblukmi, nezatlkam ako vinco, atd....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:11:45 59ad0eb9
Fero mal si na mysli strilingov motor, tak nech sa páči - kotol zo strilingovym motrom..
Napríklad tuto ľala..
http://www.viessmann.sk/sk/service/press/aktuelles
/Viessmann_testet_Mikro-KWK_fuer_Einfamilienhaeuse
r_in_der_Praxis.html

Môžeš si ho rovno kúpiť a nemusíš nič "just konšpirovať" o mocných tohto sveta ktorý Ti kazia plány a každú dobrú vec skryjú. Lenže na to netreba žiadny iný pohľad ako oficiálny, sú to normálne veci.

Kľudne ďalej konšpiruj veď ja nič, ono mne by sa to páčilo - to vieš. Akurát že je rozdiel žiť v predstavách a snoch, rozdiel je ich prezentovať ako možnú realitu a chcieť od druhých aby s ním takto komunikovali na internete. Môžme ak chceš.. Potom sa zobudíme s rukou v nočníku ako vždy a pôjdeme si do svojej menej zaujímavej reality. A to obrovské množstvo dezinformácií ktorými sa dajú zamaskovať dobré informácie, tak tomu by sa dalo veriť veď preto som čakal že niečo z toho tu bude čo si načal ale - nakoniec si ma usmernil že budeme musieť ostať len pri konšpirovaní lebo na inú úroveň ma dostať nevieš, najprv musím pripustiť že by to mohlo byť aj ináč a potom budeme spolu takto snívať.

Tak poďme na to..
Koho budeme teraz viniť z neúspechu že tu nemáme tie super stroje ktoré si vieme hravo predstaviť.. No mocných, veď chudákov nemôžme. A koho budeme viniť z toho že tak málo vieme.. Mocných tiež asi a mužov v čiernom čo všetko zbalili všetkým vynálezcom free-energy z ameriky.. A aj systém by sme mali. Ale mám dobrú správu, môžme si u nich kúpiť cdčka. Čo povieš, určite tam budú cenné informácie keď to predávajú.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:35:43 b2283841
Fero tak konšpirujem ďalej..

Videl som raz na internete schému jednej cievky ktorá bola vinutá dvomi drátmi vedľa seba, k tomu kondenzátor a žiarovka a bol tam pekný výpočet prečo je to perpetuum mobile. Tie informácie zmizli tak asi to mocní spratali.. Mohli by sme to skúsiť postaviť čo povieš.

A stále si mi neodpovedal akú úćinnosť toho vodíkového generátora si dosiahol lebo pán Mayer ten dosiahol riadne veľkú a ho v amerike mocní odstránili za to vraj.. Tak mohol by si mi to ukázať, iste tam máš aspoň polovicu z jeho výsledkov.. Predpokladám že to máš hotové mohol by si mi s tým helfnúť.

A Edvina Graya poznáš ? Ten jeho motor to je tiež perfektný vynález.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:50:03 b2283841
Pozri aké pecky to dáva.. To je výkon..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 17:02:48 b2283841
@fero
tak uz konecne ukazes tie merania, ci nie? :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 17:19:00 5f699539
@fero
ked tak teraz rozmyslam, nejak si protirecis :))
najprv hovoris o tom, ze sa informacie filtruju a nedostavaju sa k nam (filtrovanie je predsa forma obmedzovania) a teraz hovoris, ze mocni nefiltruju, ale siria dalsie dezinformacie? :))))
tak sa rozhodni, co ti mocni vlastne robia :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 17:31:53 5f699539
vyzera to, ze fero zaviedol autofiltraciu....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-23 09:39:37 59ad0eb9
rafael-a mozno ma len zmysluplnejsiu zabavu.
Vyssie si spomenul,ze si uvedomujes,ze mnozstvo stavieb je postavenych v liniach,su astronomicky orientovane s minimalnou odchylkou.Ako si to vysvetlujes v spojeni s historickym mytom,ktory sa vyucuje a ktory obhajujes,aj ked priznavas,ze je tam mnoho nepresnosti?Nebolo by vedeckejsie dane veci skumat,prehodnocovat,miesto opakovania starych teorii?Veda nie je o tom,ze musis mat pevny obraz,ktory neustale potvrdzujes.Je to o zvedavosti a hladani prepojenia.
Tazko ale k niecomu prides,ked tak rychlo skatulkujes a este nespravne.Dannikenitida je tvoj termin?Mohol by si ho objesnit?Podla mna je Danniken dezinformacny projekt pre tych,co su zvyknuti preberat len zavery a teorie,no nie su schopni pozerat vlastnymi ocami.Danniken na zaklade artefaktov hmotnych,ci nehmotnych pretlaca silou-mocou mimozemstanov.Nehovorim,ze to nie je mozne,ale v spojeni s cudakmi z "Votrelcov davnoveku",ktori razia tu istu teoriu(a niekto ich bohato financuje) je to prinajmensom podozrive.Takych ako ty to vrati k skolskym mytom a ti,co su kamvietortamplast za tym pojdu.
memory-ty si myslis,ze niekto dokaze ovladat procesy na globalnej urovni a filtrovat informacie bude jak decko,co rozbilo vazu?Nezabranuje podla teba dezinformacia v sireni pravdivej informacie?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 11:43:17 6dec7950
@julo
nie, ta informacia sa totiz siri stale, aj ked v prude dalsich
ale ani ty nedokazes, tak ako fero, odpovedat na otazku, preco o dokazoch len hovoria a pisu, nikdy vsak ziadny neukazali
ak by totiz platilo to o dezinformaciach, nedokazali by ani pretlacit to co pisu a hovoria, nie len dokazy, to je presne to na co narazam s tym odobranim pristroja...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 12:12:46 5f699539
julo ty si myslis, ze sa to neskuma, ved dokazom je to, ze sa o tom pise, inak by si ani ty ani fero o tom nevedel. Zato o obroch a roztokoch toho sa asi vela neda naskumat....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 13:38:25 59ad0eb9


Danniken na zaklade artefaktov hmotnych,ci nehmotnych pretlaca silou-mocou mimozemstanov.Nehovorim,ze to nie je mozne,ale v spojeni s cudakmi z "Votrelcov davnoveku",ktori razia tu istu teoriu(a niekto ich bohato financuje) je to prinajmensom podozrive.

takze zrazu aj neoficialne dogmy, hypotezy a taraniny si hodil do rovnakeho vreca ako pretlacane vedecke teorie?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 13:40:03 59ad0eb9
julo a ako vyzera taky nehmotny artefakt?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 13:47:40 59ad0eb9
Ale je zaujimave, ze ak vam poskytneme dokaz, ze akokolvek to spociatku vyzera ako nejaka praca obrov, ci hobov, ci nadpriridzena, tak to negujete a zacnete zasa s niecim inym
Akonahle sa teda vedci zacali zaoberat (vidis, ze to robili a neustale robia), sochami na Velkonocnych ostrovoch, aj autori pavedy sa prestali touto temou nejako zahadne zaoberat. Kedze sa doteraz nepodarilo objasnit ine veci, pavedeckych spiovatelov zaujimaju tieto....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 14:13:07 59ad0eb9
memory-nuz,ano,spolocnost dosiahla takej urovne,ked je tazko uplne zabranit sireniu informacie ako v stredoveku.Preto ciel,skryt pravdu,dosahuju rozsirovanim dezinformacii a hlavne nedostatocnou urovnou metodiky/algoritmu triedenia informacii u obyvatelstva.Ale vsetko skryt nemozno,preto ste aj vy najviac "diskutovali" o pyramidach.
rafael-rovnako v spojeni s tymi pyramidami by som chcel doporucit serial: http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-snad-jediny
-dukaz-ktery-by-mohl-priblizit-skutecnost-je-exper
iment
Mohol by si najst dokument o tom experimente na Velkonocnych ostrovoch?Zaujimali by ma jeho parametre a vysledky.
Zas tvoj obvykly omyl.Ja nehadzem do jedneho vreca.Snazim sa vsetko triedit podla seba.V dost vela veciach sa moja mienka rozchadza aj s Ferovou,ak si nezaregistroval.To ty si ma zaskatulkoval ze som proti vsetkemu ofiko a za vsetky senzacie-to je ale tvoj problem.Aj definovat "nehmotny artefakt" chces len preto,aby si to rozmazal?:-)Nuz,urcite tam patria legendy,samotny jazyk,toponymia..ale aj pomery stavieb,ich orientacia,to co je popisane na stenach,ci tabulkach..Asi tak,ale mozes navrhnut vlastnu definiciu.
A este poprosim,nevkladaj mi do ust(obrazne),nic o nadprirodzene,bohoch,obroch.Je to necestne.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 14:44:25 6dec7950
julo ja som ta nezrovnaval s ferom, viem ,aky je medzi vami rozdiel, hadam sa uz nejaky cas pozname. Ten experiment na Velkonocnych ostrovoch vlastne dokazuje jedno jedine, ze akokolvek sa to ponasa na dielo niekoho ineho, je to vysvetlitelne.
Uz svojho casu Pavel Pavel navrhol riesenie, aj ked si myslim, ze takto to nerobili.
No a ten druhy sposob je opisany perfektne v jednej knihe, teraz si rychlo nedokazem sponenut na nazov, mozno ti casom poslem odkaz
Tam je krasne popisane, ako to urobili, akym sposobom prepravovali a ako si takymto hlupym sposobom vystatovania pripravili ostrov neobyvatelny.
Preto vzdy tvrdim a historia nam dava za pravdu, ze akekolvek glorifikovanie predchadzujucich kultur, co sa tyka vyspelosti, stroskota na uplne jednoduchom dokaze, vsetky tieto tzv, vyspele kultury uz zanikli.
V pripade obyvatelov Velkonocnych ostrovov je to velmi dokazatelne. Na prepravu pouzivali drevo, drevo, ktore tazili kacanim lesov, drevo, ktore im potom chybalo. Len preto, ze ostrov obyvalo niekolko kmenov a kazdy sa snazil postavit krajsiu sochu a tu museli prepravovat z jednej casti ostrova na druhy. Dokazov je tam este stale dost, nepodarene sochy, polamane, ked sa im preprava nezdarila atd...


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 15:04:27 59ad0eb9
julo uz viem Kolaps od J, Diamonda
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 15:07:32 59ad0eb9
@julo
stale to nijak nevysvetluje, preco chybaju dokazy
stale to nijak nevysvetluje, ked maju nejaku prednasku, ked napisu knihu, ked sa ukazuju v nejakom dokumente, preco vzdy len rozpravaju, dokazy chybaju...to nie je sirenim dezinformacii

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 15:15:39 5f699539
julo pozrel som si zopar tebou odporucenych videi, suhlasim s tym ,ze najlepsi sposob je experiment, ale musis sam uznat, ze vo vsetkych pripadoch sa to urobit neda. A ze sa podari nejaky experiment, ci nepodari, neznamena vobec nic. Skratka sme na vsetko neprisli a mame stale co badat na minulosti, preto je tak zaujimava a preto nikdy neomrzi.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 15:27:50 59ad0eb9
rafael-" Skratka sme na vsetko neprisli a mame stale co badat na minulosti, preto je tak zaujimava a preto nikdy neomrzi."Tak v tom sa zhodneme.
Treba neustale pamatat,ze nemame plny nabor informacii,preto nemozme vyslovovat pevne zavery.Na druhu stranu netreba byt prostacikom,biorobotom,pre ktoreho existuje pravdepodobnost "0" alebo "1".Pre tych,co sa snazia hladat pravdu,ci uz maju titul,alebo nie,by malo byt jasne,ze medzi tymi dvoma existuje mnozstvo cisel,v zavislosti od toho,na kolko desatinych miest to berieme.Ja kritizujem hlavne nekriticke preberanie hotovych nazorov bez dostatocnej argumentacie,ci uz ide o "hrobky faraonov",medene pilky,alebo doslovne brane biblicke pribehy.
Ten serial som dal aj preto,ze sa mi paci sposob,akym sa tam dany problem rozobera.Nekladie si za ciel zodpovedanie vsetkych otazok(co je hola nemoznost),ale preberanie moznosti zo vsetkych stran bez emocii a nevidim v tom ziednu manipulaciu(co zas neznamena,ze tam byt nemoze:-))
Vyspelost civilizacii?Mame nejaku stupnicu vyspelosti?Ak sa nemylim,na fotkach Marineru9 je vidiet tiez pyramidy usporiadane rovnako(ci zrkadlovo) ako v Gize.O com by to svedcilo?
Rozoberali ste zatopene stavby.Museli teda vzniknut pred zdvihnutim hladiny svetoveho oceanu.Inak,to by veci dost pomohlo,pretoze urcit vek stavby je skoro nemozne.
Viem,ze sa tu vyzaduje komplexna teoria s dokazmi,casovou osou a danovym priznanim Matuzalema...to poskytnut nemozem,ale je mi dost podozrive,ze teoria mimozemskych navstev je dost protezovana(aj ked mimo mainstream),no podla mna jednoduchsia teoria predchadzajucich civilizacii sa neberie do uvahy.A artefakty,stavby,ci rozne legendy mozno vysvetlit aj takto.
memory-dokazov je dost.A nakoniec,vzdy zalezi na ich interpretacii a nie len na samotnom fakte ich existencie.Pre historicke myty,co sa ucia v skolach tiez dokazy casto chybaju(a minimum z nich si videl,ci ohmatal osobne) a to ti nevadi.Zeby dvojaky meter?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 16:00:59 6dec7950
@julo
porovnavas neporovnatelne
keby som chcel, mam moznost si dokazy historickych mytov ohmatat a vidiet
neviem o tom, ze by som mal rovnaku moznost napr. pri namerenaych hodnotach vyzarovanej energie pyramidami alebo pozriet si vystavu kostier obrov, alebo tvoje tvrdenie, ze boli vyspele civilizacie pred tou nasou

a ak vravis, ze dokazy su, preco ste ich aj po niekolkonasobnom pytani z nasej strany nedali? :)
napriklad stale hovoris o tom, ze pyramidy sluzili na nieco ine ako na hrobky
na co sluzili a aky dokaz podporuje toto tvoje tvrdenie?
stale kritizujes sucasne moznosti, ako sa stavali pyramidy, no neprisiel si so ziadnym tvrdenim, ako by sa dali postavit inak, a pritom ziadnu sucasnu moznost veda nepovazuje za dostatocne dobru a stale to skuma

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 17:31:56 5f699539
memory-moje tvrdenie,ze pyramidy nesluzili ako hrobky podporuje fakt,ze v nich neboli najdene mumie a aj ich vyzdoba,respektive jej absencia o tom svedci.Ja som nikdy netvrdil,ze viem,na co sluzili a ako boli postavene.Tato otazka je podla mna stale otvorena a ma sa skumat.Ako sa aj pise v mnou uvedenom seriali,brania tomu oficialne miesta-nedavaju suhlas na podrobne merania,ci vyzkumy,ktore by mohli rozbit mytus.Ak ale suhlasis s tvrdenim,ze to boli hrobky a ze boli postavene pred nejakymi 5tisic rokmi ludmi na urovni neolitu,tak je dokazne bremeno na tebe.Priznam sa vsak,ze mne by sa skor pozdavala diskusia,kde sa nerozdelujeme,ale spolu sa snazime najst Pravdu.
Diskusia sa dost odchylila od povodneho clanku a prave v nom je krasne prezentovana manipulacia historie pre siroke masy.Je napr. nepodstatne,kolko poslo hugenotov pocas bartolomejskej noci,alebo v mocensko-nabozenskych bojoch v Anglicku,najkrvavejsim muzom tej epochy je Ivan Vasililievic IV. Hrozny.Kto ziada presne fakty?A vobec,nejako vela "vychodniarov" tam je,co?To sa potom lahko Europa strasi Ruskym medvedom.A archeologia v Rusku?No,ved jej uzemie pred par storociami vyhlasili za "ahistoricke" a o nalezoch ako je Tripolis,ci Arkaim (je ich ovela viac,tieto su vsak najznamejsie) sa cudne mlci,aj ked su o dost starsie,ako Sumeri,ci Egypt.A "Etruskum non legatur!" plati este vzdy.Nebol by som taky naivny,co sa tyka slobody a priezracnosti v akademickych vedeckych kruhoch.
Historicky mytus je podla mna tvrdenie,ze slovanske kmene prisli do Europy najneskor,vzdy boli otrockym,porobenym narodom.Dokazy pre to neexistuju,ale uporne sa to traduje.S akym cielom sa tento mytus pestuje?Nie je tazke si domysliet.Skus si predstavit dejiny ako proces trvajuci storocia,ba tisicrocia,overuj si vsetko a mozno ti vyjde iny obrazok,ako presadzuju "ucenci".

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 18:44:00 6dec7950
@julo
ten tvoj fakt sa tazko posudzuje, kedze v niektorych pyramidach boli mumie najdene, dokonca v sarkofagu :)
v pyramide Menkaureho kostra mladej zeny alebo mumia pravdepodobne Sesseset v pyramide blizko Tetiho pyramidy
a kopec dalsich casti kostier v roznych dalsich pyramidach :)
takze minimalne niektore pyramidy sluzili (mozno okrem ineho) ako hrobky

ved ja som ani nepisal, ze vies ako boli stavane, alebo si tvrdil, ze boli nejakym sposobom, lenze ty tvrdis, ze tak ako sa momentalne hovori, ze tak postavene byt nemohli
a to je logicky nezmysel, kedze negativum, teda povedat, ze nieco tak nemohlo byt, pokial nemas pozitivny dokaz, nemozes, no ale ty to tvrdis :)

a to iste robis pri slovanoch, hovoris, ze nieco byt nemohlo, aj ked nemas pozitivny dokaz :)

prilis vela vychodniarov? (zrejme myslis rusov, kedze tvoja dalsia veta je v tomto duchu)
no ja som tam napocital 2, je sice pravda, ze nik iny nema dvoch, ale povazovat to za manipulaciu, ked su tam aj dvaja zapadniari? :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 19:47:24 5f699539
memory-ze niektore posluzili ako hrobky,ale neznamena,ze na tento ucel boli postavene.Myslim,ze v tom sa asi zhodneme.Takisto ako hrobky faraonov nemohli byt postavene stovky pyramid v roznych castiach sveta.(Ci dokonca na Marse,podla fotiek toho marineru9).Neviem,aky dokaz by si chcel a nechapem tvoju logiku,ked pises:
"ved ja som ani nepisal, ze vies ako boli stavane, alebo si tvrdil, ze boli nejakym sposobom, lenze ty tvrdis, ze tak ako sa momentalne hovori, ze tak postavene byt nemohli
a to je logicky nezmysel, kedze negativum, teda povedat, ze nieco tak nemohlo byt, pokial nemas pozitivny dokaz, nemozes, no ale ty to tvrdis :)"
Ja tvrdim,ze to ma byt predmetom dalsieho skumania bez predsudkov,ci snahy potvrdit nejaku teoriu.Naopak,ked nototo tvrdi,ze to je bezucelna hromada kamenia,mal by to dokazat;ked niekto tvrdi,ze to postavili mimozemstania ako kozmodromy,nech to dokaze,ked tvrdia,ze hrobky faraonov,vyzadujem dokaz..Rovnako je to s technologiou vystavby-ano,tie najmladsie,najmensie mohli postavit otrockou pracou,ale pri velkych mam dovodne pochybnosti.
Ten rebricek je prvkom informacnej vojny a tam staaci vtlacit do podvedomia,ze vsetko zlo prichadza z vychodu."dve nohy zle,styri dobre" primitivizacia vedomia,ci ako to nazvat.Bezny obyvatel si spoji aj Pol-Pota,ci Maa ako komousov a to je to iste,co rus...
Stalin tiez nebol Rus,podla nasho chapania.A Atilla,Timur,Dzingischan..nuz,to je tiez otazne a nechcem virit hladinu:-)To pre bezneho obyvatela nie je dolezite,staci,ze Vychod berie ako hrozbu.
Ak chces chapat,tak sa o to snaz,ja ta presvedcovat fakt nepotrebujem.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 20:42:21 6dec7950
@julo
takisto ako ty tvrdis, ze aj ked posluzili ako hrobky, nemuseli byt na tento ucel postavene, tak isto mozem aj ja napisat, ze boli postavene ako hrobky a vyuzili sa aj na iny ucel...
preco spajas egyptske pyramidy s inymi, ked to boli odlisne kultury a mohli v inych kulturach sluzit na nieco ine? (a preco to ma vsade tvar pyramidy dost jasne vysvetlil no toto s rafaelom)
to je ako keby si porovnaval spravanie sa ludi ku zvieratam, hinduisti maju kravu posvatnu, tak ju budu mat aj ine kultury posvatnu

to s marinerom myslis vazne? :))
preco nejdes dalej a nepouzijes fotky rovnakych oblasti z misii reconnaissance orbiter alebo global surveyor? nuz to asi preto, ze po pyramidach tam uz nie je ani stopy a dopadne to tak isto ako dopadla ta znama fotka tvare :))

ja teraz nechcem od teba ziadny dokaz
co hovorim je, ze nemozes tvrdit, ze nieco tak nebolo, pokial nemas dokaz o opaku, ale ty si tvrdil, ze aktualne vysvetlenia su mimo

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-24 21:11:04 5f699539
chlapci, snazim sa obmedzovat cas straveny za pocitacom na minimum, preto som tu obmedzene. radsej sa venujem napr. vyskumu, ale vysledky vam nemozem napisat, lebo je to tajn :))
kucmik, nemusime lutovat. ak by bolo mozne sa zapojit do diskusie a davat otazky, uz by bolo viac co lutovat.

No toto, asi sme sa nepochopili s tym stirlingom. ja netvrdim, ze je skryty. len tvrdim, ze odpadove teplo zo spalovacieho motora sa nevyuziva a tento stroj ho dokaze menit na mechanicku pracu, co je v aute potrebne. a je to poriadne stary vynalez. taku kogeneracku by sme zvladli urobit aj my, len na vyrobu elektriny existuju dnes efektivnejsie metody, ako tato z 19. stor. aj ked vo velkom sa stale robi velmi hlupo. zial, co sa tyka aut, tie stale vyuzivaju ten hlupy princip neefektivneho spalovania ropy. preco? asi preto, ze nic efektivnejsie nie je :)) ale veru radsej by som isiel nieco technicky zaujimave postavit, ako sa tu dotahovat.

Rafael, zaujimave s akou samolubostou sa dokazes pozerat sam na seba. ale davaj si pozor, lebo tato vlastnost ma aj velmi negativne dopady a ty ich uz urcite vidis. ale zial co sa tyka vedy ta musim vyviest z omylu. vidim na tebe, ze si len teoretik a nikdy si ziadne vedecke postupy neabsolvoval. zamysli sa, ako to mozem vidiet.

memory, zase hovadiny ? :) tak teda sa ta spytam, podla teba sa k nam dostavaju informacie z vedy objektivne a nezavisle ziadneho manipulacneho vplyvu ? ak to tak vidis, v pohode, kazdy vidime co chceme :))
zaujimave, ze sa podaktori budu tvrdosijne spoliehat na pofidernych "vedcov", ktori ziju tisice rokov po a davaju len svoje dohady a mudrost starych narodov, ktori tam zili a zaznamenavali je bezvyznamna. tisickrat opakovana chyba.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 08:11:50 d9777929
memory-hej,takto sa mozme tocit dookola donekonecna.Nerozumiem,o co ti ide.
"ja teraz nechcem od teba ziadny dokaz
co hovorim je, ze nemozes tvrdit, ze nieco tak nebolo, pokial nemas dokaz o opaku, ale ty si tvrdil, ze aktualne vysvetlenia su mimo"
Tak teda vyzadujes nejaky dokaz,alebo nie?:-)A keby si nehral hru"ja,alebo ty",ale skusil sa na to pozriet inymi ocami,ako si zvvyknuty,mozno by si nasiel aj sam viacero indicii,ktore by ti zdovodnili nezmyselnost tvrdenia,ze pyramidy boli postavene ako hrobky.Uz len napr.chybajuca vyzdoba.
Aj v Egypte boli posvatni byci Apisovia a tym postavili Serapeum pod Dzoserovou pyramidou.Vsimni si rozdiel medzi materialom a technologiou stavby serapea a pyramidy.Zhruba stotonove sarkofagy zo zuly-tiez zahada.
Uznavam,ze tvar pyramidy je asi prirodzene najstabilnejsi.Ale tiez je prirodzene stavat v ramci moznosti-teda decko nevezme stokilove kocky a ked su tam mnohotonove kvadre,asi museli mat na to technologie.Dalsia vec,ktora tie pyramidy spaja je orientacia a pomery stran,ktore svedcia o mimoriadnych astronomickych a geometrickomatematickych znalostiach.Mozes to vysvetlit?
Takze pyramidy na Marse ani nepotrebujeme,aby sme mali otazok plnu kopu.A ked ma odkazujes na dalsie vypravy-nuz,oni ani nemohli odfotit tvar,ci pyramidy.Dovol mi pochybovat o uprimnosti a pravdovravnosti struktur v USA.
Vysvetli mi jedno-preco sa tak uporne vzdy stavias do opozicie?Alebo ty tvrdis s akademickou vedou,ze to su hrobky faraonov?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 08:13:20 6dec7950
@fero
takze poukazovanie na to, ze si protirecis je hovadina? tak si kazdy rozpravajme co chceme a staci medzi sebou...je prave dolezite byt konzistentny vo svojich nazoroch ;)
a nevravim, ze sa k nam dostavaju len pravdive informacie, to vobec neriesim, ja som riesil tvoju nekonzistentnost vo vyjadreniach (a nie nie je to riesenie teba ako osoby, ale sposob tvojej komunikacie :))

a dokazy teda budu, alebo nie? :)

@julo
nechcem dokaz, poukazujem na to, ze bez pozitivneho dokazu nemozes tvrdit, ze nieco nejak nebolo
to je presne, na co som poukazoval, ze bude riesit fero, nemyslel som, ze to budes riesit ty, tie niekolkotonove kvadre v porovnani s kockami :))

http://blog.idnes.cz/blog/3438/392100/
chcienitzaorel.jpg

pripada ti toto akokolvek presne? mne teda rozhodne nie/podobne mozno

takze pri mariner 9 ti pochybovanie o pravdovravnosti a uprimnosti netreba, ale ked uz su dalsie misie, tak uz to riesis? a ze kto ma dvojaky meter

ja sa staviam do opozicie preto, lebo nemozes tvrdit, ze nieco tak nebolo, pokial nemas dokaz o opaku, a ty mas nanajvys indicie
veda tvrdi, ze to nejak mohlo byt, nie ze to nejak nemohlo byt, ale veda, na rozdiel od teba nikdy nedava kategoricke vyhlasenia bez dokazov...

memory # XifiTasa15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-25 09:07:18 0fcba97e
memory, ano je. lebo sa zameriavas na domyslanie si konstrukcii a z toho vyvodzujes zavery namiesto snahy pochopit druheho cloveka. citit z toho vyvysovanie sa nad druheho, co je ubohost. ale dufam, ze to nerobis :)) robit druhemu cloveku zle je lahke, ovela tazsie je robit dobre. a vies kto moze vycitat chyby druhemu? len ten, kto ich nerobi. nemaj obavy to nie sme ani ty ani ja ;)
dokazov na nasej urovni komunikacie mas dost, len ich treba vidiet :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 09:27:53 d9777929
memory-ja nic kategoricky nevyhlasujem,ja pripustam viacere moznosti,ak si to doteraz nepochopil.Ja som vzdy pisal,ze nemame dostatok hodnovernych informacii,aby sme mohli tvrdit nieco na stopro.Tebe sa nepaci,ze odmietam tvrdenie o "hrobkach faraonov",pre ktore nie su dokazy,ale egyptologmi sa pretlaca ako jedina moznost.A ziadas dokazy.Vytrhavat z kontextu a byt tak v opozicii je jednoduche.Skus mi ale nacrtnut tvoj obraz,ako vidis danu vec.Na akom stupni spolocenskeho a technologickeho vyvoja bola egyptska civilizacia podla teba,ked stavala tie pyramidy?Nerozumiem preco by som nemal riesit vahu kvadrov (a uroven ich opracovania) pouzitych pri stavbach.Len preto,ze to nepasuje k predstave o moznostiach civilizacie pred 5tisic rokmi?Aj to datovanie je nejasne.Ako poznamenal rafael pri zatopenych stavbach-neznamena to,ze zatopene su starsie,ale museli byt postavene pred zdvihnutim hladiny mora/oceanu.Priblizne sa to pomocou klimatologie a geologie da urcit.Ak boli take klimaticke zmeny,ze sus sa ocitla pod morom a morske dno sa ocitlo vo velhorach,aky by to malo vplyv na (hypoteticku) civilizaciu?Je nemozne,aby taka civilizacia bola,ked nasa presla cestu od kolesa po vesmir za nejakych par tisic rokov,co je v porovnani s vekom Zeme dost kratke obdobie?Preco objektivna veda tuto moznost neskuma a trva na plavnom vyvoji ludskej civilizacie do dnesnych osvietenych cias?
Oficialna veda sa v minulosti tiez mylila a trvalo jej nejaky cas,kym zmenila nazor.Rovnako ignorujes fakt,ze v dnesnej nedokonalej dobe mozes povazovat akademicke vedecke kruhy za nezavisle len s prizmurenim oboch oci(a este si ich musis zaviazat).Poznas pripad Climategate?Myslis,ze historie sa to netyka?"kto ovlada minulost,ovlada buducnost",tak nejako.Nechcu elity ovladat buducnost?
A ak si podrobne prestudujes dianie na Ukrajine,mozes zistit,aky ma priamy vplyv na konkretnych ludi a udalosti pohravanie sa s historickymi mytmi.Podla nich su nejaki Ukri Slovania a Rusi su mongoli,ktori ich veky utlacaju.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 10:06:02 6dec7950
-- Fero otázkou že prečo stále súčasné tragače využivajú ten hlupy princip neefektivneho spalovania ropy sa už zaoberal kde kto, ale iba teoreticky po praktickej stránke toho zatiaľ nikto veľa neukázal ako sa to dá robiť inak a lepšie. Viem že nie si zástancom oficiálnej starovekej histórie ale aj pästný klin sa vraj využíval veľmi dlho a nič sa na tom príliš nemenilo... Predpokladám že už vtedy musela existovať celosvetová lobby pästných klinov, alebo niečo podobné - lebo ako inak sa to nedá vysvetliť. Nie som hovorca planéty, nemôžem hovoriť za ňu že prečo - ale ja využívam taký spaľovací tragač, hlavne z lenivosti.. A predpokladám ža aj ostatní ľudia. Je mi jednoduchšie si ho ísť kúpiť ako vyvíjať vlastný efektívnejší a kým bude dosť tej ropy tak pochybujem že sa niekto rozhodne do niečoho takého investovať dostatok času a energie aby to dotiahol na inú úroveň.. Ono to totiž funguje a dá sa to hneď aj používať... A tiež neviem prečo ešte stále využívame tak neefektívne spôsoby prepravy keď by sme sa mohli presúvať inak, napríklad teleportovať sa.. :-))

Môžem Ťa ale potešiť momentálne sa čosi šuchoce aj okolo iných spôsobov, dajú sa kúpiť už aj elektromobily no a podľa toho usudzujem že nič lepšie asi nemáme. Ešte tak vodík by pripadal do úvahy ale keď si ani nenapísal akú účinnosť si u svojho vodíkového generátora dosiahol, asi to nebude veľká sláva, inak by si tu už pobehoval s vodíkovým tragačom a ukazoval nám ako sa to dá inak.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 10:12:58 b2283841
No toto, nuz ako myslis. vobec s tebou nesuhlasim, lebo spalovat ropu dnes uz vobec nie je potrebne. jazdia auta aj na vodik v nadrziach, nie vyrabany priamo v aute. dokonca aj autobusy na to jazdia v mnohych mestach.crta sa otazka, ci sa da vyrabat vodik efektivne a hlavne ekologicky. urcite da. vazne si myslis, ze by si niekto tak lahko dal zobrat obrovske zisky prameniace zo spalovania ropy a nechal volne sirit ine technologie? aj ked dnes to uz je ovela tazsie udrzat, napriek tomu mas na cestach stale minimalne 99 percent aut na ropu. ale ludia si pomozu ako vedia.
ak rozmyslas schemou, aku si ukazal v poslednom odseku tak naco nieco dalise? vsak mame to najlepsie, co sa da dostat a spolahneme sa na odbornikov, kedy nam daju nieco lepsie. co myslis, ako by sa tu dal rozvinut pocit osobnej slobody, ktoru tak rad prezentujes?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 11:02:56 d9777929
Fero pocit osobnej slobody do toho nepleť.. Vieš ono ten prístup - "kedy nám dajú niečo lepšie" nie je celkom na mieste, o niečo lepšie by sa mal predsa starať každý človek, aj o svoju osobnú slobodu.. Tú Ti totiž nikto nedá - ani nejakí ONI, je to Tvoja vec ako sa o ňu budeš starať. Už len ten pohľad - oni a my, mi príde nejaký pokrivený. Taký socialistický, kde jedinec čaká že niečo dostane bez vlastného pričinenia.. Práve som si čítal čosi o skladovaní vodíka keď Ty v tej chvíli čosi o --

Citujem:
jazdia auta aj na vodik v nadrziach, nie vyrabany priamo v aute. dokonca aj autobusy na to jazdia v mnohych mestach.crta sa otazka, ci sa da vyrabat vodik efektivne a hlavne ekologicky. urcite da.

Určite ? Tak to ja neviem či určite ale mohol by si s tým pohnúť ak o niečom vieš. Nejde totiž len o efektívnu výrobu - ono totiž v aute ide aj o to akú energetickú hustotu bude mať to spaľované médium. Dočítal som sa že vraj údajne - pri používaní vodíkového úložiska dochádza k značným stratám energie v cykle skvapalnenia, alebo kompresie vodíka a spätnej konverzie.. Jedná sa o podstatnú časť, celková efektivita vodíkového úložiska tak padá na 50 až 60%. Teda čakám že aj napíšeš nejakú prácu ktorá bude dávať lepšie výsledky, ako tieto veci ktoré píšeš že sa niečo dá ale nenapíšeš ako.

A mojou schémou uvažovania sa Ty príliš nezaoberaj, moja schéma nie je taká ako Tvoja.. Nemyslím si že sú nejakí oni ktorí Ti bránia v tom aby si nám jedného dňa predviedol výsledky Tvojich výskumov a dokázal že sa to dá aj inak.. Verím že minimálne 99,9 % ľudstva sa na to teší až príde zase nejaký nový vynálezca a ukáže niečo nové ako sa to dá.. Tých pár ľudí ktorým to nepríde vhod to ťažko poprie. Moja schéma je predsa jasná - "najprv ukáž potom hovor".. Ty hovoríš no ukázať nevieš. Ja verím Fero že sa dá kadečo, aj veci o ktorých nemáme ani tušenia. No takisto verím že žiadny človek ktorý bude tvrdiť že sa to dá aj keď nevie ako, tomu nejako pomôže bez toho aby vedel alebo prišiel na to ako.. Zbytočne potom obviňuje nejakých - ONI - čím ospravedlňuje svoju neschopnosť.. Vieš nejakí - ONI - by si aj v prípade nových technológií našli spôsob ak z toho profitovať a určite by ich to nepoložilo na lopatky pretože by boli prví ktorí by mali možnosť do toho investovať a ekonomicky z toho profitovať.. Akurát že ONI podľa mňa nič lepšie nemajú a tak je škoda ich aj obviňovať. Ináč všimol som si takú zaujímavú vec - že ONI snáď môžu aj za krupobitie, pohromy a akosi mi to pripomína to povästné kladivo na čarodejnice..
Osobnú slobodu vlastne ani nedosiahneš ak budeš čakať že nejakí ONI sa Ti postarajú o lepší život, a budeš ich z toho obviňovať že tak neučinili, už len tým prístupom sa stávaš krajne neslobodný a závislý na ONI..

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 11:50:56 b2283841
No toto, sranda. ten prvy a posledny odsek tvojho prispevku sa snazi vyjadrit presne to, co som ti pisal ja. v tomto s tebou suhlasim. ale nechaj ma tam pliest, co chcem. prave preto pisem o pocite osobnej slobody. ak by som prezentoval tebou kritiovanu schemu, tak by som o tom mohol tazko pisat.

minuly rok, ked som bol v Londyne, mestke autobusy jazdili na vodik. aj keby boli take straty pri kompresii a naslednom splyneni aj tak to nic neznamena, kedze energia na rozlozenie a naslednu konpresiu sa da ziskat uplne cisto a o ekologickej zatazi spalovania vodika nemusim pisat. myslim, ze to nemusim rozvijat, co a ako, sam to vidis. dolezite je, da sa to.
no tych 99,9% by som bral s rezervou, kedze kopu ludi sniva o jedle a vode a nejake podobne uvahy ich vobec netrapia. ktovie ci mnohokrat pricina ich mizerie nie je ropa. a nie je to nahodou ta schema, ze cakame, kym nam oni daju?
a chces nieco ukazat? ako? tu na internete?


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 13:18:23 d9777929
Fero pocit osobnej slobody môže podľa mňa zažívať aj ćlovek ktorý má koňa v stajni aj keď sa stará o to aby mal ten kôň čo žrať, kúri si vlastným drevom do peca a nebol v živote ďalej ako tri humná od svojej koliby. Nemusí sa hneď prepravovať čisto a zadarmo po svete.. Pod pojmom osobnej slobody si môže každý kadečo iné predstavovať ako aj pod pojmom - získavanie energie "čisto".

A čo rozumieš pod tým pojmom čisto ? Áno tu na internete.. Mohol by si rozviesť ten pojem - "čisto" ak si ho načal, myslím že sa to dá.. Ak si už napísal že "energia na rozlozenie a naslednu kompresiu sa da ziskat uplne cisto" môžeš sem na internet hodiť aj ten zbytok.. Nie je to nič čo by sa nedalo tu na internete.. :-)
Čo konkrétne si pod tým pojmom predstavuješ.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 13:42:36 b2283841
pravdaze No toto, preto to je osobna sloboda. je to individualne, aj ked vo vela oblastiach ma spolocne crty.

poskladaj si to:) ake su moznosti ziskania energie cisto ? treba ist cestou najmensieho odporu. a to, kde nam to ponuka sama priroda. priroda totiz na pohyb nikde nespaluje ropu. to len clovek robi take hluposti. dokonca ani planeta zem na svoj pohyb nespaluje ropu.
ale konkretne to vyskusam, tak aby sa muselo menit co najmenej. geotermalnou energiou zabezpecis vsetko potrebne, tu budes ziskavat na najvyhodnejsnom mieste. ak budes mat to, ostatne uz je hracka :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 14:19:44 d9777929
@fero
dost hlupa vyhovorka pre toho, kto sa boji kritiky :)
kde by bola civilizacia, keby nikto nekritizoval? :) (nemusis odpovedat, je to len recnicna otazka a aj tak uz ta debata nema dalej zmysel)

@julo
vyhlasujes
vyhlasil si, ze sucasne vysvetlenia stavby pyramid su uplne mimo...pricom ani jedno vysvetlenie nie je brane ako najpravdepodobnejsie...

mne nevadi, ze sa ti nepaci vyhlasenie, ze pyramidy su/boli postavene ako hrobky, mne vadi, sposob akym to zastavas, to, co som ti uz povedal niekolkokrat, hovoris, ze nieco nemohlo byt, aj ked nemas dokaz o opaku...aj ked chybaju (pre teba presvedcive) dokazy o tom, co kritizujes, stale nemozes povedat, ze to tak nebolo...snad poznas heslo: absencia dokazu, nie je dokazom absencie (tohto sa nedrzis ani pri sposobe stavby, ani pri dokazoch o hrobkach)

"vytrhavat z kontextu a byt v opozicii je jednoduche" -- presne, a presne preto to aj s ferom robite, zoberiete si jednu vec, tu skritizujete a snazite sa tym polozit celu teoriu :)

vahu a sposob opracovania riesit mozes, je to uplne nepodstatne pri tvare pyramidy a preco prave maju taky tvar, preto je porovnanie s deckymi kockami uplne namieste

ako vies ze to veda neskuma(la)? ved podla tvojho obrazu vedy, sirenia dezinformacii a filtrovanie poznatko je mozne, ze to uz davno vyskumala, ale vysledky utajila :)))
ale opat hovoris, ze sa nieco nestalo, aj ked nemas pozitivny dokaz o opaku :)))

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 15:27:36 0fcba96a
Fero energia predsa je kade tade, vodná, slnečná, príliv/odliv, morské vlny, Ty píšeš geotermalna.. No videl som aj uvahy o tom že ak by sa využívala globálne mohlo by to spôsobiť predčasné ochladenie zeme čoho nie som zástancom ale ani odporcom. Je to celkom možné. Si myslím že planéta zem na svoj pohyb už žiadnu energiu nepotrebuje, teda dosť čudná poznámka z Tvojej strany o nespaľovaní ropy pri pohybu zeme. Aj pri tej geotermalnej treba investora lebo investori a ani tí druhí to zadarmo robiť nebudú.
Investori sa vedia dohodnúť ak z toho číha zisk a tí druhí sa nevedia dohodnúť ani na tom čo bude zajtra na obed - ak už na to príde.. Takže nakoniec majú vrty vždy konkrétnych vlastníkov ktorí to nerobia pre dobro ľudstva, si zober ako to funguje.. Chceš vŕtať zaplať najprv kadejaké štúdie, licencie, poplatky a ľudia sú hneď často aj proti lebo sú aj kadejaké iné enviromentálne štúdie. A je to v ich okolí tak sú často proti z jednoduchých dôvodov, jednak na tom nezarobia a jednak aj tak budú musieť v konečnom dôsledku niekomu za energie platiť.. Ale tá energia je ich, pod nimi tak prečo by im mal spod nôh niekto tú energiu čerpať a potom predávať, veď je vraj zadarmo.. No spojiť sa na spoločný projekt a zainvestovať ho nevedia..To by si musel zrušiť ten model čo tu máme, s geotermálnou energiou možno nie je až taký problém ako tento - ekonomický kde sa navzájom šachujeme a obmedzujeme.. Vlastne žiadnu geotermálnu energiu na to zatiaľ využívať ani netreba, ak nie sú doriešené ostatné problémy - vôbec neviem ako sme na tom dnes s palivovými článkami do áut ak by sa to malo vyrábať hromadne, či už sú dnes na takej úrovni aby to mohlo byť lacno v každej domácnosti, lebo je obrovský rozdiel hovoriť o príklade - pár londýnskych autobusoch alebo to vedieť hneď pchať každému - relatívne lacno do auta a do kotla a distribuovať vodík.. Veď aj o takých projektoch sa kade tade píše ale všetko má svoj čas a aj vývoj, lenže Ty to rád preskakuješ.. Mne by stačilo ak by som si mohol niekde kúpiť lacno vodíkový palivový článok ale zatiaľ v nedohľadne.. No Ty už využívaš geotermálnu energiu na výrobu a skladovanie vodíka, jazdíš autom na vodík a si ďaleko úvahou vpredu. Pamätám si ako sme na základnej škole písali sloh o tom ako si budeme v roku 2000 veselo všetci lietať do vesmíru, no paradox bol že popri tom sme mali v zime uhoľné prázdniny, teda nemali sme dosť energie ani na kúrenie nie to ešte na lietanie do vesmíru. By si mal trochu spomaliť si myslím lebo problematika nie je taká jednoduchá, ako to zjednodušuješ svojimi úvahami.. Veď nakoniec tomu sa venuje kade kto ale vždy sú aj nejaké technické problémy pre ktoré sme k tomu nedošli, tam kde si už Ty svojimi predstavami.. Je veĺký rozdiel postaviť drahý palivový článok kde potrebuješ platinu ako katalyzátor a je rozdiel komerčne začať predávať nejakú náhradu za to, kde to má zrazu každý, je to bezpečné a oplatí sa to každému aj kúpiť. Neviem čo si zač ale niektorí ľudia vidia všetko jednoducho no len dovtedy pokiaľ to nemajú riešiť oni sami, zvyčajne potom prichádzajú na to že to videli moc ružovo.. Ak je ostatné hračka tak ja sa neprestávam diviť.. To ostatné si teda ako predstavuješ ? Strčil by si do tých aut zatiaľ nedostupné lacné palivové články alebo ako si to predstavuješ ? Vôbec ma nezaujíma auto na vodík, stačil by mi tu naozaj taký palivový článok z veľkou životnosťou do ktorého strčím a naakumulujem v lete slnečnú energiu, tá tu predsa je a netreba ani nič vŕtať do zeme.. Tam by si mohol pokračovať uvidíme či také niečo je v súčasnej dobe vôbec reálne a či sa to ekonomicky oplatí - nie že hračka ako píšeš.. Kde kliknem všade čítam že nič také zatiaľ nemáme ale vraj údajne je kopec firiem ktoré na tom pracujú.. Nepreskočil si tak trochu dobu ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 15:29:24 b2283841
memory, ale zaujimave, ze si citlivy na kritiku na seba :)) nemam nic proti konstruktivnej kritike, ktora posuva dopredu, ale snaha niekoho dobehnut v slovach na zaklade myslienku, ktoru nenapisal to urcite konstruktivna kritika nie je. co to je si domysli:)) a kde by bola civilizacia? no v sucasnosti je na tom najhorise v dejinach ludstva, takze len lepsie :))

No toto,
tvoja uvaha o moznosti ci nemoznosti vyuzivania inych sposobov ziskavania energie je okliesteny sucasnym systemom. chapem ta, ale nechcem aby uvazovanie bolo obmedzene mantinelmi tohto systemu, ktory je vsetko ine len nie dobry pre ludi. moze sa ti to zdat ako rojkovanie, ale iba neobmedzene uvazovanie moze rychlo posuvat vpred.
no ale suhlasim, ze najvacsi problem je v uvazovani ludi, ale to uvazovanie je podnietene schemami, ktore su ludom podstrkovane. kedysi sa ludia vedeli spojit pre uzitocnu vec, dnes uz nie. otazka je preco. mozeme to zhrnut, ze brzdou technologickeho rozvoja ludstva smerom k zveladovaniu prirody a nie jej devastovaniu je spolocensky system. ten niekto nastavil za nejakym ucelom, nevznikol nahodou, ani prirodzenymi procesmi.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 08:22:34 d9777929
@fero
ty si tu vlastne ziadne myslienky nevyslovil, preto ta ani nemame za co kritizovat :)
v tomto mas uplnu pravdu :))

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-26 08:50:34 0fcba96c
memory,
tym si vlastne potvrdil o co ti ide. mnozne cislo ti to nezachrani. ale nevadi, kazdy sme nejaky:))
neviem pricinu, mozno ani ty nie :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 09:35:49 d9777929
memory-tak to ti uz vobec nerozumiem.Ziadas dokaz pod heslom,ze absencia dokazu nie je dokazom absencie.A to mozme aplikovat len na hrobky-pyramidy a na existenciu predchadzajucich civilizacii uz nie?:-)
A tvoja zvlastna selekcia dokazov-ze dieta ulozi kocky v tvare pyramidy,vysvetluje vsetko.Rozne artefakty,zaznamy,mienka odbornikov..to vsetko zmeties zo stola,alebo to proste ignorujes a dalej kritizujes moj sposob podania.Pozrel si si aspon jeden z odkazov,co som dal?
Ano,na urcitej urovni tie poznania su.V roznych archivoch a zbierkach sa nachadzaju veci,ktore by si asi nepredychal(a mozno aj ja by som mal problem:-))Mozes porozmyslat,aky je ciel toho utajovania.A mozes sa nad tym zasmiat a zit v blazenej nevedomosti,preberajuc len hotove nazory.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-26 09:57:50 6dec7950
julo nechapem tvoju fascinaciu Slovanmi, ved vsetci pochadzame z jednej jedinej tlupy...Ta tlupa pochadza z inej tlupy a to neboli ani ludia....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 10:40:58 59ad0eb9
julo, co sa tyka pyramidy na Marse, to je aky dokaz a coho a hlavne velkost tej tzv. pyramidy ma co symbolizovat?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 10:45:25 59ad0eb9
rafael-to som si isty,ze nechapes:-)Neviem sice,co chapes pod pojmom "fascinacia",ale ak to znamena "zvyseny zaujem",tak ano.Zeby to bolo preto,ze sme Slovaci a patrime k vacsej skupine slovanskych narodov?Mozno aj preto,ze primitivizacia dejin je ucelova,aby sme historicky proces chapali tlupoidne ako si to predviedol.
Co by znamenalo,keby boli na Marse pyramidy ti snad nemusim vysvetlovat a k tvojim hram sa nechcem velmi pripajat.Nutis ma tu rozvijat teorie a uz par krat som zmienil,ze na to nemame dostatok informacii.Podla mna je dostatok dokazov aj na Zemi na to,aby sme sa seriozne zaoberali moznostou starobylych vyspelych civilizacii,ktore zanikli v dosledku katastrofy,ci vojny.A co podla teba?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 11:08:47 6dec7950
julo mam na mysli zbytocny nacionalizmus z akejkolvek strany, ktory ludstvu nikdy neposluzil, vzdy len uskodil. Preto ak veda tvrdi vo svojej vedeckej teorii co tvrdi, prave nacionalizmus z nej nemozno nikdy vycitat.
Co sa tyka tzv. pyramidy na Marse, ktora sa nikdy nedokazala, tak ano bol by to sok, ak by si nasiel podobnu stavbu vo vesmire, ale to je asi tak vsetko. Mimochodom, je podla teba na Marse pyramida a ake ma rozmery?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 11:19:36 59ad0eb9
@julo
ja som nikdy nepopieral ani nekritizoval moznost civilizacii v minulosti, tvoja vycitka je teda mimo :)
a vysvetlenie s deckymi kockami je vysvetlenim tvaru, nie sposobu stavby ani cohokolvek ineho, teda preco vsade vo svete su pyramidy vo viacmenej rovnakom tvare

a ciel utajovania moze byt rozny :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 11:29:11 0fcba96a


Co by znamenalo,keby boli na Marse pyramidy ti snad nemusim vysvetlovat a k tvojim hram sa nechcem velmi pripajat

ale ty sam si tie hry zacal, ved nie su dokazane ziadne stavby na Marse....
Otazky podobneho typu su totiz velmi zavadzajuce, ak nie su dokazom....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 11:56:21 59ad0eb9
rafael-hej,viem,ze teba trapi nacionalizmus,preto je lepsie opakovat zastarale historicke myty nemeckej a prazskej skoly o "stahovani narodov" a o Slovanoch ako najmladsom narode v Europe.Ze to posluzilo a stale sluzi nacionalizmu nemeckemu,anglosaskemu,madarskemu,ci ceskemu(voci Slovakom),to ti nevadi,lebo ten slovensky by vymazal ludstvo z povrchu zemskeho.Dnes,pri teme Ukrajiny je to pekne vidiet,ako sa tebe podobni trasu z "ruskej agresie" a nevadi im,ze NATO(obranny spolok,hic!) na cele s najslobodnejsimi a najdemokratickejsimi USA su zapojene v desiatkach konfliktov na celom svete a aj Majdan je ich dielo.A v tom strachu zo slovenskych gestapakov si si ani nevsimol,ze som pisal,ze ja chapem "Slovanstvo" nie ako vec DNA,ale ako kulturu,ci civilizaciu.Zelanie poznat svoje skutocne dejiny,hrdost na svojich predkov a poucenie sa z ich chyb je podla teba nebezpecne,ale dnesna generacia,ktora nepozna svoje korene a tym odsudzuje cely narod na zanik je podla teba v pohode.
Mame pravo,povinnost poznavat pravdu,ci sa to RafaElovi paci,alebo nie.
Podla teba je lepsie zit v klamstve?
Tak mimochodom si myslim,ze tam pyramida je,rozmery neviem a ani to nie je v centre mojho zaujmu.Ze by to bol len sok a potom nic,to je dost naivna predstava.Ako by to vysvetlila "slobodna a nezavisla veda"?:-)A co rozne cirkvi?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 12:14:13 6dec7950
memory-dobre,tvar by sme vysvetleny mali.Ako ale vysvetlis orientaciu a umiestnenie stavieb na liniach cez cele kontinenty?(Ber do uvahy nielen pyramidy)
Utajovanie ma asi za ciel zakrytie pravdy a dalsiu moznost manipulacie..podla mna,teda.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 12:17:20 6dec7950
Fero to zjednodušovanie Ti celkom pekne ide a aj obviňovanie systému. No bavili sme sa aj o niečom inom, vravel si predsa že zbytok je už hračka, tak som chcel vedieť ako si tú hračku predstavuješ lebo mne to ako hračka nepripadá. Aj pri hromadnom geotermálnom využívaní energie budeš mať k dispozícii stále iba energiu v podobe rozdielu teplôt ktorý fučí zo zeme a postupne, pomaly sa stráca. K tomu aby si jazdil z tejto "energie" - a takisto hromadne - je potrebné vyriešiť ešte X problémov ktoré pri experimentálnych veciach trebárs ako sú autobusy v londýne - riešiť ani netrebalo. Spomínal som isté technické problémy ktoré dodnes nie sú jasné.. No Ty preskakuješ aj to - ako vravíš - iba neobmedzene uvazovanie moze rychlo posuvat vpred.

Viem že môže, no iba "prstom na mape".. Neobmedzeným uvažovaním sa prstom na mape dokážeš behom štvriny sekundy presunúť aj na druhú stranu zemegule.. No reálne, ak uvažovanie obmedzíš existujúcimi "mantinelmi" tak pri presune budeš musieť rátať zo vzdialenosťou, rýchlosťou dopravných prostriedkov a možno aj počasím, možnými prekážkami, existujúcimi cestami, rátať s časom a takisto nákladmi. O výslednom efekte budeš musieť aj popremýšľať. Napriklad vôbec nad tým či Ti to stojí sa tam trepať za daným účelom, či sa vôbec žiadaný výsledný efekt z danej cesty dostaví alebo či sa nejedná o cestu zbytočnú a nákladnú. Lenže to už je o precíznosti Tvojho uvažovania, Ty po tej mape jednoducho prstom beháš a všetko je na nej hračka..

Teda čo sa týka aj tých nákladov či prekážok tak neobviňuj systém, on ten ćlovek predsa nikdy nerobil veci ktoré sa mu z určitého časového hľadiska neoplatili, aj keby neexistoval žiadny systém a vôbec nejaká ekonomika či peniaze tak vždy bude človek racionálne zvažovať koľko musí vydať energie a aký z toho získa osoh v akej dohľadnej dobe.. A ak má k dispozícii niečo čo mu v súčastnosti slúži tak sa do nových vecí nezvykne až tak hrnúť. Zvlášť ak si uvedomuje aj to že vývoj v danej oblasti môže byť o 20 rokov úplne inde. Preto sa napríklad ani elektromobil dnes príliš mnohým neoplatí kupovať, zatiať je výhodnejšie jazdiť na ropu a počkať kam sa to vývojovo posunie. Ak to všetko preskakuješ (beháš prstom po mape) tak hej, potom preskoč pár tisíc rokov dopredu a môžeš tvrdiť aj iné neuveriteľné veci..

Ide len o to v akých dimenziách sa bavíme.. Pokiaľ sme si to neujasnili tak si nemôžme ani rozumieť. Asi nie si v tom nejak extra realista. Ak by to bola taká hračka minimálne na Islande by si mohol tieto veci ukazovať ako jasný existujúci príklad, tam predsa majú geotermálnej energie dosť.

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-26 12:37:25 b2283841
julo mna nacionalizmus netrapi, pripada mi len smiesny a pripada mi smiesny kazdy, kto sa odvolava na historickost prichodu, ci pobytu akehokolvek naroda na uzemie v zmysle, ze kto prvy. Je to cisto kontraproduktivne hlavne zo stranych takych, ktori si dokonca myslia, ze predchadzajuce kultury boli na vyssej urovni ako sme my.
Lebo to vzapati diskvalifikuje ten nacionalizmus. No ale kedze evolucia cloveka neprebiehala nacionalisticky, je smiesne,ak sa niekto pozera dozadu na to, ci uzemie na ktorom zije obyvali nejake ine narody, alebo narod jemu blizky.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 13:00:54 59ad0eb9
julo podla teba je na Marse pyramida stvorena inteligentnymi bytostami, podla mna nie. Kto ma teda pravdu? Mame si to overit? Ako? Kvoli takej veci, ktora nema realny podklad?
Ty si sice myslis opak, ale pocas svojej ludskej existencie sa asi pravdu nedozvies...

Ja si mozem mysliet, ze v neviditelnej casti vesmiru, ktory nemozme pozorovat, existuju dokazy nasho vyvoja a su stopercentne totozne s nasim pozorovanim a je to rovnaka absurdita ako tvoje pyramidy, pokial sa nepotvrdi opak. Ale pochybujem, ze pocas kratkeho evolucneho pobytu ludstva na tejto planete sa tam dostaneme, aby sme to vyvratili.

No a takych absurdit ludstvo uz vymyslelo a vymysli este vela.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 13:08:23 59ad0eb9
@julo
o tych liniach som len pocul, neviem to posudit, nikdy som nevidel nic podrobnejsie
vies mi dat nejaky link?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 14:03:59 0fcba969
rafael-vidim,ze si vesely pan,ked ti je skoro vsetko smiesne:-)Ide o to,ako nacionalizmus definujes.Ak by islo len o to,kto tu bol skor,asi by som sa zasmial s tebou,ale vec je objektivne vaznejsia.
Podla mna sme ako Slovania narod slova.Rodis sa v Rodine,ktora je sucastou nejakeho Rodu,naRoda,okolo nas je priRoda-vsetko je prepojene.Inymi slovami ide o samoidentifikaciu cloveka od individuality az po ludstvo ako celok,dokonca aj spojenie s ccelou biosferou Zeme(volali sme ju a Rusi dodnes volaju Maticka/Matuska).Narodna identifikacia je len urcita uroven v tomto systeme a nema nic spolocneho s nacistickou ideologiou nadludi-podludi.V poslednej dobe sa toto puto dost uspesne prerusuje s cielom atomizovat cloveka,ktoreho tak mozno lahsie ovladat,kedze je tvor biosocialny.
Nevadi ti,ze co je germanske si privlastnuju Nemci,co je bojske/bohemske sa preklada ako ceske.Tak preco by sme my nemohli poznavat svoje dejiny?Je ti smiesne aj nabozenstvo a prave RKC aktivne nicila a falsovala nasu historiu cele storocia,aby tvrdili,ze to oni nam priniesli pismo a kulturu.A kym sme boli predtym?Nie je to len z mojej hlavy,ze minulost ovplyvnuje pritomnost a pritomnost buducnost.Narod,ktory nepozna svoje korene,nema buducnost.A tvoje raz strachy a potom posmesky z jasne nedefinovaneho nacionalizmu-aky to ma zmysel?Hovoris,ze mame zit v tom,co nam nadiktovala tu Cirkev,tu nacionalisti zo Zapadu,vediac,ze to asi nie je pravda,ale tej sa rafael boji?!Fakt ta nerozumiem.
Co sa tyka pyramid na Marse,ako som pisal,nie je to v stredobode mojho zaujmu,ale myslim,ze pravdu sa dozvieme v priebehu desatrocia,dvoch.Vo vesmirnych meritkach to je blizsie ako tvoja "neviditelna cast vesmiru".Problem nie je vo vesmirnych technologiach,ale v nasej spolocnosti.
memory-nemam na to link,ale skus vyvinut nejake usilie,ak ta to zaujima.Nemyslim,ze to bude tak tazke.Ak ti to nepojde,napis este raz a pokusim sa aj ja,alebo rafael,ktory tieto linie spomenul a preto som myslel,ze nebudu predmetom zabomysich vojen.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-27 09:51:10 6dec7950
julo mas pravdu tie linie som neraz spomenul, otazka je ,ci si vieme dolozit ako vznikli a ci sa nedaju pragmaticky vysvetlit ako vela ostatnych veci. Na pomocku ako to robili mali vzdy poruke pekne platno zvane nocna obloha. Nikto nemoze predsa tvrdit, ze absencia televizora v nich neprebudzala urcitu zavislost na pozorovani oblohy.
Kresby v Nazca su toho urcite tiez dokazom, obloha poskytovala a neustale poskytuje dostatok odpovedi aj na to, co sa deje na Zemi.
Minule si dokonca zle pouzil vyraz, ze vedecky bolo podlozene ,ze Zem je doska, a to je velky omyl, prave pozorovanim oblohy sa to neda zistit, skor opak.
Co sa tyka toho prveho odstavca, ano pripada mi to smiesne, to skatulkovanie na Slovana, Rusa, Germana, ci kohokolvek. Lebo ludia sa odpradavna nechaju klamat. Tak ako zapredali Slovania svoju historiu prijatim nejakeho manualu dojicov koz len z prospecharstva, tak pred nimi to robili ini a robia to neustale dalsi. Vzdy totiz vacsi pes j.be...
To ze nas v skole ucili o tom, kto nam priniesol pismo, je rovnake klamstvo, ako kto objavil arabske cislice ,ale Indom je to jedno. Je preto jedno ake nazvoslovie si vybral na podporu svojho ze vraj dokazovania, ale neodskriepitelnym faktom zostava to, ze patrime k indoeuropskym kmenom, coho dokladom su spolocne slova prave s tymi kmenmi.
Neviem aku mas predstavu, kedy sem dorazili prave tzv. Slovani, ci pred nimi tu behali neandertalci, alebo len dive svine, to je uplne jedno. Ked sem prisli, Slovanmi urcite este neboli....
Pozri si napr. povod slova klas....
Ja viem, ze prave nacionalizmus, ci rozdielna kultura je pramenom vsetkych sporov, a prave takymito vyhlaseniami robis ty to, co vycitas inym. Ziadna veda preto sirenim evolucie nedokaze napachat tolko svinstva ako prave upatost na sireni bludov o tom, kto kde bol prvy, kto prvy co vymyslel, ci ktore pravdivejsie dogmy vyznava.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-27 12:35:43 59ad0eb9